Wymieranie Ogame i jak te zatrzymać

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Sacharov napisał(a):

      pracowników bezpośrednio związanych z projektem (takich którzy tyko siedzą przy OGame a nie przy paru innych projektach w tym samym czasie),
      Od końca roku 2016 nie ma pracowników przypisanych do projektu (programiści, testerzy itd). Wszystkie gry mają wspólną pulę pracowników. Jeżeli planowane są zmiany to gra dostaje XX osób do wprowadzania zmian, implementowania. :fsmile:


      I wtedy zostanie zamknięty.
      OGame to pierwsza gra GF więc ma dużą szansę pozostać nawet jak będzie przynosić straty. ;)
      (Swoją drogą Metin od dawna krzyczy że OGame istnieje tylko dlatego że Metin dopłaca do OGa :>)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • wystarczyłoby zrobić z tych pożal kilkudziesięciu uni kilkanaście i to tylko dlatego że nowe otwiera się co ok 40-50 dni a następnie robić fuzje już gdy uni osiągną wiek przykładowo jednego roku - to oczywiście potrzebne zmiany na dzień dzisiejszy


      a ostatnie zmiany tyczące się zmiany szybkości uni to tylko pokazanie iż ogame zamiera a same te w dłuższym okresie czasu tylko to pogłębią
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć


      miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • ciap napisał(a):

      Od końca roku 2016 nie ma pracowników przypisanych do projektu (programiści, testerzy itd). Wszystkie gry mają wspólną pulę pracowników.

      No to wyjaśnia dlaczego wprowadzanie nawet najmniejszych zmian trwa miesiące albo lata ;)


      ciap napisał(a):

      OGame to pierwsza gra GF więc ma dużą szansę pozostać nawet jak będzie przynosić straty.

      Ale co to będzie za "gra" wtedy? :E (Straty => mało kto płaci za antymaterię => możliwe że mało kto w ogóle jeszcze gra)
    • Pomysły na odświeżenie Ogame:

      1. Zadania dzienne

      W grze brakuje czegoś co robiłoby się codziennie nie liczymy zwózki dziennej surki.
      Chodzi mi bardziej o zadania dzienne, tzw. w grach daily. Dostawałoby się za nie np. surowce.
      Fakt są dzienne kontenery, ale one nie wymagają od gracza niczego poza kliknięciem.
      Takie codzienne zadania miałyby dwie rubryki- dla gracza eko i dla gracza flotą i zadania różniłby się np. gracz eko miałby postawić na jakimś poziomie kopalnie, a gracz flotą zrobić dany procent, albo sfarmić dana liczbę surki. Trochę by to zaktywizowało graczy, mieliby takie mini cele w grze poza tymi przez siebie ustalonymi.

      2. Praca nad marketingiem.

      Można by było popracować nad marketingiem firmy. Reklamować gdzie się da Fanpage FB oraz samą stronę.
      Generalnie trzeba by było porządnie zainwestować w reklamę, po pewnym czasie by to się zwróciło.
      Brakuje mi też konkursów na Fb takich z nagrodami, powinny one się odbywać regularnie, wymagałyby np. udostępnienia, polubienia oraz np. napisania poradnika odnośnie gry na forum, lub też np. odgadnięcia zadanej zagadki.

      3. Szybciej wprowadzane zmiany

      Mi najbardziej w tej grze brakuje tempa wprowadzanych zmian. Na Origin pomysłów jest pełno i nawet sporo z nich ma zostać wrzuconych do gry, ale jak widać cały czas czekamy.
      Gra powinna skupiać się na nowościach. Dlatego obecnie grają gracze, którzy przyzwyczaili się do gry, a nie nowi, bo gra przyciąga nowych graczy właśnie częstymi aktualizacjami.
      Nie mówię, że muszą być to zmiany psujące balans gry, ale np. lepsze wykorzystanie badań, zadania dzienne(daily), system osiągnięć z nagrodami, czy chociażby nagrody dla najaktywniejszych na forum graczy, w sensie np. konkursów, itp.

      4. Lepsze traktowanie graczy

      Ostatnia awaria dobrze pokazała, że nie do końca gracze traktowani są właściwie. Faktem jest, że nie sposób przewidzieć awarii, ale małe info chociażby na stronie głównej czy forum by się przydało, a niestety gracze nie byli zadowoleni, bo sam obserwowałem sytuacje.

      5. Rozbudowa gry

      Ogame to gra już trochę wiekowa pod względem technicznym i można by pomyśleć powoli nad nową generacją Ogame, np. Ogame 2.
      Gralibyśmy poprzez klienta tak jak np. w inne gry MMO, wymagałoby to pobrania. Gra byłaby w 3d, byłaby mapka, jakaś wizja jest.

      6. Rynek mobilny

      Naprawdę nie będę się kłócił, bo wielu pewnie powie, że rynek mobilny się nie opłaca, ale tak naprawdę patrząc na inne gry, bo gram w tytuły firm o wiele bogatszych i większych od GF to tam bardzo duża rzesza graczy to gracze z rynku mobilnego. Gra zyskałaby naprawdę dużo poprzez konkretną aplikację, nie powiem sam czasem zaglądam przez telefon i na pewno ułatwiłoby to grę.

      Pozdrawiam serdecznie :D
    • Zadania dzienne, świetny pomysł.

      Podobnie eventy, szkoda, że tak naprawdę są może trzy, cztery, gdzie trzeba coś robić. Import-export, antymateria na ekspedycjach, antymateria na PZ i przedmioty na ekspedycjach.

      A może np. okresowo włączyć PZ z obrony na uni, gdzie tego nie ma u idlaków? Dołożyć komuś kilka gwiazd (idlakowi) i powiedzieć "szukajcie"? Zrobić event podobny do S&D, tylko wyznacznikiem musiałby nie być %, a ilość ataków (aktywista bez wymagań %) i ilość zdobytych surowców (złomiarz bez wymagań %)?

      Lwica jest boska :)
    • Popieram poprzedników. Zadania dzienne oraz zadania na dłuższy okres np: zniszcz 3 księżyce, wybuduj flotę wartą XXX pkt, zniszcz 10000 lekkich myśliwców - pomysłów jest mnóstwo.
      + System odznak za wykonanie zadań/Achievementów.
      Inne eventy niż te które już znamy od dawna i które przewijają się non stop do porzygu.

      Powiem więcej - jeśli ktoś kiedyś się kręcił przy grach ogame-podobnych to wie, że nie jest problemem wprowadzenie tego.
      Wiele gier klonów zarządzanych przez 1-osobowe teamy mają już tyle zaimplementowanych opcji, że Ogame mogłoby się uczyć od swoich klonów.
      Tylko GameForge nie chce nic zrobić- dla nich Ogame to trup trzymany pod respiratorem, czasami da się mu pić/jeść żeby nie umarł i pozwala wegetować dalej.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • O tym że Ogame umiera (jak w zasadzie wszystkie gry przeglądarkowe) wiedziałem od dawna. Nowością dla mnie jest natomiast to że sytuacja jest tak dramatyczna.. (na niektórych uniwersach jest po 3-5 ludzi online!)
      Po co to trzymać? Poza uniwersum 68 i od Zibala w górę to są praktycznie martwe serwery..

      #1
      Powinno się połączyć wszystkie te "prawie" martwe uniwersa w 1 jak najszybciej (j]uż pal licho jakby to wyglądało od strony technicznej, czy uni o "słabszych" parametrach dostałyby jakieś "wyrównawcze/dopalacze" czy podstawione dodatkowe statystyki tylko dla graczy ze starego uni "x" - żeby mogli się cieszyć, że są top 1/2/50 - aby tylko było z kim grać..)


      #2
      Zaplanować kolejne fuzje począwszy od zibala w górę - ktoś przytoczył fajny pomysł, aby nowe uniwersa trwały samodzielnie rok/pół roku/może mniej (antygracze się zdążą nacieszyć ->wyłożyć hajs->wykruszyć się) i po tym były wsysane przez "główne uniwersum"


      #3 W tym punkcie są 2 alternatywy - 2-ga wydaje się bardziej przyszłościowa - na pewno też lepsza dla graczy i rywalizacji, ale 1-sza opcja jest bezpieczniejsza dla firmy - nie ma rewolucji, finanse powinny się zgadzać +/- tak jak teraz.

      #3.1 Pozostanie 1 główne polskie uniwersum z pewną ilością graczy gwarantującą normalną grę + kilka nowych uni dla "wyścigowców" hajs się będzie zgadzać a uniwersa nie będą świecić pustkami.

      #3.2 Czyli lepsza opcja.
      Każde kolejne nowe uniwersum powinno być ogólnoświatowe (przecież wybór języka to nie jest wielki problem..)
      Po jakimś okresie inkubacyjnym z nowymi światowymi uniwersami ankieta czy stare"gł
      ówne" polskie uniwersum (+ analogicznie w innych krajach) też nie powinno przejść fuzji.

      I jakoś by to się kręciło. Większe populacje na uniwersach, przyciągałyby też trochę nowych osób. Marketing mógłby odnieść lepszy skutek - efekt tłumu. Reszta innowacji to już ingerencja w samą grę: (posortowane od najważniejszych problemów)

      #Aplikacja mobilna - sprytna apka w dzisiejszych czasach to konieczność..
      #Klient gry - czyli jakieś animacje, mapy, wygląd 3D - naprawdę wiele można by zrobić - same cyferki nie przyciągną nowego pokolenia.. musi być dynamicznie, kolorowo, klimatycznie.
      #Zmiany w technologiach istniejących, wprowadzanie nowych tech/statków/budowli itp.- wszystko na plus o ile jest przemyślane, ale tym można by się zająć później.
      #Zadania dzienne - też są fajnym pomysłem - który łatwiej wprowadzić, ale same zadania gry na pewno nie uleczą.

      To wszystko oczywiście tylko moje przemyślenia (inspirowane również waszymi pomysłami) i zapewne nic albo niewiele z tego się wydarzy, ale marzyć każdy może. Też pamiętam czasy gdy cieszyłem się, że doszedłem do top 1500 i wreszcie mogłem się odnaleźć w statystykach.. ehh gdyby te czasy powróciły. :)

      *Tak, zgadzam się z tym że pay4win osiągnęło już bardzo duży rozmiar.. ale takie czasy. Gra musi na siebie zarabiać a bez antymaterii też można sobie radzić. Nie to jest główną bolączką.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Skrzypu ().

    • Jak GF podchodzi do reklamy ogame każdy widzi , na stronie startowej ogame jest reklamowany Metin ,Bitefight
      albo Tera , a na stronie metina nie ma nawet odnośnika do pozostałych gier GF

      Młody gracz szuka przede wszystkim wizualnych atrakcji ,a w ogame niestety widzimy tylko cyferki . Wyjadacze mają "obraz " w głowie ,wiedzą co sie dzieje z flotą kiedy ona leci , a z tych cyferek w RW potrafią się cieszyć .

      Gdyby lot ( wylot) floty był w jakiś sposób widoczny ,(nawet kilkusekundowa animacja) albo raport wojenny generowałby animację ze starcia ,mogłoby to przykuć uwagę nowych graczy .

      Można iść krok dalej i osoby złapane np na TP zobaczyłyby filmik z lecącą flotą ,błysk teleportu i pojawia sie wroga flota (a nasz kapitan łapie sie za głowę :D)
      System musiałby oczywiście interpretować wykonywane ruchy flot i do nich dopasowywać wyświetlane animacje .
      Możliwości jest sporo nawet kiedy kończy sie nam robić badanie ,już można wrzucić animację z naukowcami cieszącymi sie z sukcesu ,misje transportuj z widokiem rozładowywanych surowców , na ekspedycjach też mamy multum możliwości .
      P
      Podobnie z budynkami . Teraz mamy jeden stały podgląd na naszą planetę , kopalnie czy elektrownie wyglądają tak samo na 1 jak i na 40 lvl
      Gdyby wraz z rozbudową zmieniałby sie również wygląd obiektu ,wiele osób rozbudowywałoby swoje kopalnie w pewnym stopniu z ciekawości

      Trzeba jednak wziąć pod uwagę czy wszystkie opisane wyżej zmiany ,nie będą miały odwrotnego skutku .I może przyciągną nowych graczy ale mogą również do końca wypłoszyć tych starych ,których będą po prostu wkurzać .Cały czas mówi się o starym ogame ,że było najlepsze .Teraz jeszcze coś z tego starego pozostało i to trzyma graczy
      Całkowita zmiana może z automatu uśmiercić całą grę
    • Starrk napisał(a):

      W dzisiejszych czasach reklamy są personalizowane i dobierane wg tego, co szukasz lub czym się interesujesz w internecie.
      Wyobraź sobie, że nigdy nie przyszło mi szukać tej gry; nigdy nie przyszło mi wpisywać w wyszukiwarkę jej nazwy. Tak że personalizowanie nie mogło mnie objąć.
      Ale skoro padły już nazwy innych gier, to podam jej nazwę: Khan Wars. XSSoftware potrafi - ciekawe dlaczego GameForge nie potrafi?
    • Almera napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      W dzisiejszych czasach reklamy są personalizowane i dobierane wg tego, co szukasz lub czym się interesujesz w internecie.
      Wyobraź sobie, że nigdy nie przyszło mi szukać tej gry; nigdy nie przyszło mi wpisywać w wyszukiwarkę jej nazwy. Tak że personalizowanie nie mogło mnie objąć.Ale skoro padły już nazwy innych gier, to podam jej nazwę: Khan Wars. XSSoftware potrafi - ciekawe dlaczego GameForge nie potrafi?
      GF się po prostu nie opłaci reklamować Ogame. Posiadają gry które przynoszą zyski i mają perspektywę rozwoju i to one są priorytetem w zarabianiu. To tak jakbyś prowadził sklep typu MediaExpert i reklamował w TV konsole Pegasusa i gry na dyskietkach. Troche bez sensu prawda. Starzy gracze pewnie by powiedzieli - o fajna oferta, ale 90% ludzi popukałoby się w głowę.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • BlackLatteCoffee napisał(a):

      na stronie metina nie ma nawet odnośnika do pozostałych gier GF
      No nie ma:

      Almera napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      W dzisiejszych czasach reklamy są personalizowane i dobierane wg tego, co szukasz lub czym się interesujesz w internecie.
      Wyobraź sobie, że nigdy nie przyszło mi szukać tej gry; nigdy nie przyszło mi wpisywać w wyszukiwarkę jej nazwy. Tak że personalizowanie nie mogło mnie objąć.Ale skoro padły już nazwy innych gier, to podam jej nazwę: Khan Wars. XSSoftware potrafi - ciekawe dlaczego GameForge nie potrafi?
      Wystarczy że się interesujesz tematyką gier.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Pomysł na wyzwania jak najbardziej tyle że nie pod określony styl gry a ogólnie mix. Wtedy ekowiec z nudów chociaż by, zacznie się nad nimi zastanawiać, flociaz też jakieś kopalnie postawi i automatycznie każdy ma co robić. Do każdej misji, obliczyć średni czas dla jej wykonania i kolejne poziomy podnosić proporcjonalnie do poziomu rozwinięcia danego konta. Więcej wymagań, więcej satysfakcji z gry, motywacja do rozwijania konta by osiągnąć dany cel. Teraz jeśli sami sobie czegoś nie założymy, oprócz flociazy którzy zawsze mają ze sobą jakieś porachunki, budowanie kopalń jakoś zbyt ambitne nie jest..
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • ciap napisał(a):

      Fenrir napisał(a):

      Nie zrobią, (...) już się wypowiedzieli, że nie będzie ekspansji na rynek mobilny, bo nie ma to sensu.
      Hmm ;) KLIK
      A teraz poszukaj jeszcze we wcześniejszych wywiadach kwestii aplikacji mobilnej, bo ją poruszali w którymś z pierwszych i przestań manipulować, jak masz w zwyczaju. Było jasno powiedziane: myśleliśmy nad aplikacją, uznaliśmy, że nie, bo po co.
    • "przestań manipulować"?
      Jak można manipulować dając samego linka?! 0_o
      Nie czytam forum zagranicznych, na YT to chyba jedyna wzmianka o aplikacji mobilnej. Jeżeli się mylę i mówili coś jeszcze proszę o linka, zrobię aktualizację swoich odpowiedzi na typowe pytania na forum/ tickety.

      "Było jasno powiedziane: myśleliśmy nad aplikacją, uznaliśmy, że nie, bo po co."
      Cytując napisy polskie:
      "Właściwie to przestaliśmy pracować nad mobilną aplikacją. Jeśli mielibyśmy ją kiedyś wskrzesić, to... cóż, nie chce teraz mówić ani tak ani nie. Ale w najbliższej przyszłości nie wiążemy z nią żadnych planów."
      Czyli mniej więcej taki przekaz jest więc nie ogarniam o co Ci chodzi, gdzie manipuluję. :E
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Almera napisał(a):

      Jakoś inni potrafią. Jeśli odwiedzacie portale informacyjne to zapewne zauważyliście intensywne reklamowanie pewnej gry. Nazwy nie wymienię, żeby mi tu zaraz się na mnie nie rzucili za reklamowanie konkurencji. Ale jak widać inni potrafią zareklamować swój produkt.
      To teraz posiedź sobie na tych portalach z przeglądarki w wersji incognito przez powiedzmy dwa tygodnie. Nic się nie pojawi. Reklamy są kierowane w upodobania osoby która tą reklamę ogląda.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • Mam tą przyjemnośc że grałem w dwóch różnych czasach Ogame i patrząc z perspektywy czasu to dwie różne gry. Kiedyś na Uni3 grało mnóstwo graczy.Nie korzystało sie z telefonów itp bo takich bajerów jeszcze nie było.Wszystko co się osiagneło zawdzieczało sie swoim zdolnosciom,posiwconemu czasowi i wspolpracy z kolegami którzy byli praktycznie jedyna opcja żeby coś zrobić jak się zaniemogło:). Teraz po nastu latach Ogame to juz inna gra,praktycznie zero postępu w grze za to ułatwien za kase przepych że długo by pisac.Konkurencyjne gry już dawno zostawiły Ogame z tyłu zarówno pod wzgledem technicznym,grywalnoscia jak i wizualnym.
      UNI 3 - Lord Beliar (top 10) niezezłomowany :D ,kariera zakończona
      Uriel/Xanthus - po dłuuuuugiej przerwie zajrzałem ponownie do Ogama,tym razem bardziej w eko - Infiminium
    • To ja mam chyba dobry pomysł

      Jak wiemy wymieranie uni to nie jedyny problem, często na uni jest kilkakrotnie więcej osób na urlopie niż aktywnych. Ludzie dostając złoma właczają urlop zamiast kasacji albo idąc na urlop zapominaja o koncie, lub zwyczajnei mają na to wywalone. Zdarza się też że ktoś tam kiedyś założył konto i zapomniał hasła w czasie urlopu.

      Zamiast wiec czekać aż te wszystkie konta wygasną z braku logowania proponuję aby czas urlopu do wygaśnięcia bez aktywnosći był niezmienny ale po tym czasie zamiast kasować konto niech z automatu zostanie wyłączony urlop z ponowieniem aktywności i dopiero po kolejnym pełnym okresie bez logowania niech się kasuje.

      Co to da?

      Załóżmy że na uni jest 1000 kont

      100-200 aktywnych
      ze 100-200 idlaków
      a reszta ok 600 to urlopy

      zakładając że np połowa z nich to urlop z porzuceniem konta - jeśli te porzucone konta wrócą jako aktywne bez urlopu da to pozostałej grupie grających szanse na np zezłomowanie floty która była i tak przeznaczona na kasację z braku aktywności gracza, Skoro ktoś i tak to konto porzucił a i tak miało być skasowane, to czemu nie dać szasny aktywnym przechwycenia takich flot metodą kto 1wszy ten lepszy

      Idąc tym tropem - zwiększy to aktywnosć grających kont bo ludzie będą szukali wskrzeszonych kont i flot w nich porzuconych - da to większą motywację do gry i do powrotu

      proste - niekrzywdzace nikogo i skuteczne :)
    • @ Starrk
      Tyle razy juz to bylo walkowane
      Konta nie sa wlasnoscia graczy !!!
      Wlascicielem konta jest zawsze Gameforgre , a gracze tylko na nich graja
      To wlasciciel ustala zasady i regulamin gry
      Gracze jedynie moga proponowac pewne zmiany , ale nie maja na to wplywu czy zostana wprowadzone czy nie
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • @john malkowitz007 ale czy Ty rozumiesz, że to nie ma nic do rzeczy do tego, co mówi kolega dwa posty wyżej ? XD Wiesz doskonale o co mu chodziło, próbujesz być błyskotliwy i łapać za słówka.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • konto które jest moją własnością moge skasować - porzucając je i nie dając kasacji i tak mam je gdzieś

      ja nie mówię a raczej nie piszę o tym by zabierać aktywne konta czy nawet te na urlopie - ale jeśłi konto ma być7 skasowane np po 100 dniach to właściciel i tak 101 dnia nie ma prawa sie na nie zalogować a tym samym można uznać że takie konto jest jak porzucony złom na ulicy - ktoś musi go posprzątać

      plusem zaś jest ponowna aktywność takich kont i możliwość mobilizacji aktywnych graczy aby skanowali i szukali takich przypadków mogąc na nich zarobić
    • Konta kasują się po 34 dniach. Jeżeli jest tam zakupiona antymateria, to konto się nie skasuje, bo tak stanowi regulamin zakupu, zatem nawet i 101 dnia mam prawo się zalogować na swoim koncie. Wasza propozycja nie przejdzie ze względu na prawo niemieckie stanowiące o wirtualnych dobrach nabytych za prawdziwe pieniądze. Jeśli zakupię antymaterię, to "odebrać" mi ją może tylko i wyłącznie złamanie regulaminu - ban. Gdyby Gameforge miało mi mieszać na koncie i bez mojego pozwolenia lub wiedzy ściągać mi urlop lub konto przekazywać, to niemieckie prawo zabraniałoby im ich sprytnej klauzuli "Zgadzam się na natychmiastową realizacją umowy przez Gameforge i wiem, że tym samym wygasa moje prawo odstąpienia od umowy". Wtedy to już równia pochyła, bo w świetle prawa mogę się domagać zwrotu pieniędzy.
      Podsumowując: GF w życiu nie zgodzi się na pomysł, przez który musiałoby oddawać hajs ludziom.
      W tym momencie powinien być EoT dla wszystkich bzdurnych tematów tego pokroju :)