URLOPY

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Witam.

      Jak większość zauważyliście na pewno , że przeważającą częścią naszej społeczności są urlopowicze i to nie 20 dni urlopu a kilkaset dni. pojawiają się i znikają.
      Firma płacze na brak wpływów a my narzekamy na mały ruch na planetach. Siedziałem tak i rozmyślałem i wpadłem na pomysł. Niech każdy z graczy ma 24 dni urlopowe do wykorzystania, a jak chce ich więcej niech sobie dokupi za antymaterię . Firma zyska kasę bo ci co chcą siedzieć na urlopach będą dokupowali dni urlopowe , ewentualnie zyskają gracze bo zaczną grać ci którzy nie chcą płacić za dodatkowe dni urlopowe :)
    • Co wy z tymi urlopami macie, taki pomysł nie wróci aktywności na serwerze a jeszcze ja zmniejszy, nie wyobrażam sobie grac w grę, która mi narzuca kiedy mam grac i jak!
      Pomyśl o takim czym ze grasz na ps w fife i jak nie odpalisz gry przez 25dni w roku to EA cofa Ci licencje i musisz wykupić nowa. W obecnej sytuacji ogame jest gra niszowa w która graja najwytrwalsi, nowych graczy nie przybywa i żadne zakazy/nakazy urlopów tego nie zmienią.
    • Bardzo mi sie to podoba
      Co to za gra jezeli 75 % graczy ma wieczne Urlopy
      24 dni to troche za malo
      Ja proponuje max w roku 3...5 miesiecy urlopu

      Terry napisal
      ...nie wyobrażam sobie grac w grę, która mi narzuca kiedy mam grac i jak!

      Nie masz kompletnie racji
      Grasz tak jak przewiduja zasady i regulamin gry
      A zasady i regulamin ustala Gameforge
      Logujac sie na konto akceptujesz regulamin i zasady gry
      Chyba jasno jest napisane
      N
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • @up ale co to ma do rzeczy? xD Chciałeś być błyskotliwy i złapać kogoś za słówka. Nie wierzę,że muszę to tłumaczyć,ale dobra: Terry'emu chodziło o to,że nie chce być zmuszanym kiedy ma grać a kiedy nie. Po to jest urlop.


      No ale idąc Twoim tokiem rozumowania:

      Nie masz kompletnie racji
      Grasz tak jak przewidują zasady i regilamin
      A zasady są takie, że jak jesteś na urlopie i nie logujesz dłużej niż 30 dni to nie mając zakupionej anty kasuje Ci się konto.
      Chyba jasno jest napisane
      N



      ____
      Tak, wiem, że to nie ma nic do rzeczy i post założono aby ten stan rzeczy zmienić. Po prostu zwracam uwagę na kompletnie chybioną argumentację Pana wyżej.



      Co do posta-> rozwiązanie proponowane przez OPa w ogóle nie zwiększy aktywności graczy na serwerach. Urlop stworzono po to, żeby móc go zdjąć jak nam się chce,i "uruchomić"jak nam się nie chce.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • john malkowitz007 napisał(a):



      Terry napisal
      ...nie wyobrażam sobie grac w grę, która mi narzuca kiedy mam grac i jak!

      Nie masz kompletnie racji
      Grasz tak jak przewiduja zasady i regulamin gry
      A zasady i regulamin ustala Gameforge
      Logujac sie na konto akceptujesz regulamin i zasady gry
      Chyba jasno jest napisane
      N
      Ehh racja..."Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!" :D
      Tak jasno mam napisane ze mogę zapiać urlop kiedy chce i zdjąć go po 48h(jeśli mam ochotę) i to akceptuje. Natomiast nie wyobrażam sobie gry która narzuca mi z góry ze tyle i tyle dni w roku/miesiącu mam grac.
      Cytujac Ciebie to Ty nie akceptujesz zasad i warunków gry i chcesz coś zmieniać bo nie pasuje Ci gra w postaci takiej jakiej jest, to Ty masz problem z celami i zdobywaniem surki ale to juz nie moj problem tylko Twoj.
    • @cudaczek74 i @john malkowitz007 musicie zrozumiec, ze gra jest dla graczy a nie gracze dla gry. Ale w sumie komu ja to tlumacze. Wy tego nie zrozumiecie dopoki real nie stanie sie dla Was wazniejszy od gry przegladarkowej. Najlepiej by bylo idac tym tokiem myslenia, gdyby kazdy byl przykuty do gry i nie mial prawa robic nic innego jak co chwila sprawdzac co sie dzieje z kontem. Troche oglady i wyrozumienia dla tych, ktorzy maja ciekawsze zajecia niz Ogame.
    • Witam
      Moim zdaniem dyskusja kieruje się nie w tym kierunku co trzeba ,pomysł cudaczka74 spowodowałby tylko jeszcze większy zanik graczy na ogame. Z drugiej strony graczy będących na urlopach jest faktycznie multum i niektórzy są na tych urlopach wręcz od lat i tu jest pole do popisu.Konto będące na urlopie ponad 5 miesięcy traci status urlopu i zamienia się na wiecznego idlaka ,to samo z kontami zbanowanymi.Gracze na takie konta już raczej nie wracają ,a byłby jakiś pożytek z tych kont.Kiedyś myślałem o przejęciach tych kont przez innych graczy ,ale znając życie powstało by mnóstwo multikont.

      Pozdrawiam ja:)
    • To się inaczej robi :p Im dłużej jesteś bez urlopu to masz coraz większego boosta :p Np. 3 miesiące bez u to większe wydobycie(kilka %) lub szybsze statki, mniejsze zużycie deu itd.
      Trzeba nagradzać, a nie karać płaceniem antymaterią. Jak by to weszło i musiałbym wrzucić u, to wolałbym skasować konto niż przedłużać za anty XD
    • Mirmir
      Pomysl cudaczkek74 wcale nie spowoduje zmnieszczenia ilosci aktywnych graczy
      Spowoduje jedyne zmniejszenie statystow na wiecznych Urlopach , ktorzy falszuja statystyki
      Przyklad
      Na Unii 68 jest 2890 kont
      Logujac se do gry nigdy nie widzialem wiecej niz 150 aktywnych kont ( nie mylic z aktywnymi graczami )
      Nie wiem jak na innych Uniach , ale prawdopodobnie to samo
      Ilu graczy i kiedy , bedacych na wiecznych Urlopach , wroci do gry ???
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Na swoim śmiesznym koncie na Wezn nie logowałem chyba od początku roku i logować dalej nie mam zamiaru i bardzo się cieszę, że konto jest moje i to ja decyduję, co się z nim dzieje. Jesteś przedstawicielem socjalistów i chcesz mi mówić, co mi wolno, a czego mi nie wolno robić z moim własnym kontem. Nieważne co byście sobie wymyślali i co tam o zapisach z OWU, OWK i ONZ tu pisali, to wywalone w Gameforge - nawet oni nie mają prawa rozkazywać graczowi jak grać. I skoro nawet taki gigant o tym wie, to chyba tym bardziej ktoś o podejściu socjalistów niszczących jeden kraj za drugim, nie będzie brany na poważnie przy próbie jeszcze większego sponiewierania tej gry :)
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Mirmir
      Pomysl cudaczkek74 wcale nie spowoduje zmnieszczenia ilosci aktywnych graczy
      Spowoduje jedyne zmniejszenie statystow na wiecznych Urlopach , ktorzy falszuja statystyki
      Przyklad
      Na Unii 68 jest 2890 kont
      Logujac se do gry nigdy nie widzialem wiecej niz 150 aktywnych kont ( nie mylic z aktywnymi graczami )
      Nie wiem jak na innych Uniach , ale prawdopodobnie to samo
      Ilu graczy i kiedy , bedacych na wiecznych Urlopach , wroci do gry ???
      Zaloguj sie na draco to zobaczysz ilu masz aktywnych graczy na 2385 kont. Porownujesz cala spolecznosc do uni68 a zapominasz, ze sa tez inne serwery. Spolecznosc ogame nie ogranicza sie do uni68 wiec zacznij myslec o innych zanim zaczniesz wyrazac swoje zdanie na podstawie gry na jednym tylko uniwersum.
    • Stark
      Nie zapominaj o tym ze nie jestes wlascicielem konta , tylko grasz na nim
      Wlascicielem konta jest Gameforge
      Truck dirver
      Jak zwykle odpowiadasz tylko na to co Ci pasuje
      Reszte mojej wypowiedzi pomijasz
      Podalem przyklad , nie gram na innych Uniach ,napisalem wyraznie ze prawdopodobnie jest to samo
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Truck dirver
      Jak zwykle odpowiadasz tylko na to co Ci pasuje
      Bo podales przyklad tylko dla uni68 a gdzie reszta? Po co mam odpisywac na calosc Twoich komentarzy skoro z Toba i tak nie da sie dogadac? Ty tego nie widzisz lub chyba nie chcesz widziec, ze inni mysla podobnie jak ja a Ty popierasz pomysl, ktory nie ma racji bytu dlatego leje sie fala hejtu.

      Ps. Dawaj minusy pod kazdym moim postem i kazdego kto mysli inaczej niz Ty i zalozyciel tematu bo to pewnie zmieni czyjes myslenie i dalszy tok rozmowy ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • john malkowitz007 napisał(a):

      Mirmir
      Pomysl cudaczkek74 wcale nie spowoduje zmnieszczenia ilosci aktywnych graczy
      Spowoduje jedyne zmniejszenie statystow na wiecznych Urlopach , ktorzy falszuja statystyki
      Przyklad
      Na Unii 68 jest 2890 kont
      Logujac se do gry nigdy nie widzialem wiecej niz 150 aktywnych kont ( nie mylic z aktywnymi graczami )
      Nie wiem jak na innych Uniach , ale prawdopodobnie to samo
      Ilu graczy i kiedy , bedacych na wiecznych Urlopach , wroci do gry ???
      Owszem zmniejszy ,nie chodzi mi o tych najaktywniejszych graczy lecz tych grających, z różnych zresztą powodów, systemem fs= urlop.
      Natomiast gracze na wiecznych urlopach to inna bajka i tu faktycznie przydałoby się jakieś rozwiązanie tej sprawy ,które zresztą zaproponowałem.Podejrzewam ,że na wszystkich uniach jest to samo cała masa wiecznych urlopowiczów z których nie ma żadnego pożytku.
      Pozdrawiam ja:)
    • Mirmir napisał(a):

      Konto będące na urlopie ponad 5 miesięcy traci status urlopu i zamienia się na wiecznego idlaka ,to samo z kontami zbanowanym
      Nie można komuś zabronić włączyć urlopu, nie można też tego limitować. Sam bardzo rzadko włączam urlop, ale jak ktoś chce tak grać, to jego sprawa.
      Inna historia z wiecznymi banami, tu można pomyśleć o zdjęciu urlopu z tych kont.
    • chemikos napisał(a):

      Mirmir napisał(a):

      Konto będące na urlopie ponad 5 miesięcy traci status urlopu i zamienia się na wiecznego idlaka ,to samo z kontami zbanowanym
      Nie można komuś zabronić włączyć urlopu, nie można też tego limitować. Sam bardzo rzadko włączam urlop, ale jak ktoś chce tak grać, to jego sprawa.Inna historia z wiecznymi banami, tu można pomyśleć o zdjęciu urlopu z tych kont.
      Napisałem wyraźnie że chodzi mi o wiecznych urlopowiczów .Wszyscy wiemy dobrze ,że na każdym unii jest ich multum i nie chcą oni tak grać tylko po prostu nie grają. Porzucili swe konta i zapomnieli, że ogame w ogóle istnieje.Na sławetnym Draco są konta na które nikt nie zaglądał od lat,jeśli ktoś chce tak grać to miłej zabawy życzę ,na pewno ma ubaw po pachy.
      Pozdrawiam ja:)
    • problemem jest to ze np ja zaczalem 4 dni temu grac na quantum, aktualnie mam 100k pkt i nie mam podjazdu do nikogo kto gra te 4-8lat bo chocby czas na to nie pozwala, o ile sure mozesz zdobyc bez placenia (idlerzy) to bariery czasu nie przeskoczysz a na uni jest masa kont na urlopach, konta w top 100 sa idlerami itd... powinien byc jakis system przejmowania tych kont, wiadomo ze juz nie wroca po tych np 400 dniach jako idler wiec czemu maja sztucznie napedzac statystyke (3k graczy a logujac sie jest srednio 14 online)
    • Ja zauważyłem jeszcze coś innego czego już wogole nie rozumiem. Zarejestrowalem sie na nowym uni cosmos i gram sobie na lajcie b3z spiny i antymaterii. Co zaobserwowalem. Ludzie dostaja złoma i co robią? Zalączają urlop. Teraz pytanie po co zajmować miejsce innym. Taki urlop bedzie urlopem wiecznym wiec myślę ze z takim czyms powinno sie walczyć i wysłać maila informujacego a nastepnie usuwać takie konta.
      Bla, bla, bla, bla
    • Według pomysłodawcy/pomysłodawców zmian w urlopie moje konto, na które wróciłem prawie po 2 latach przerwy (a znajomy po jeszcze dłuższej) zostałoby:
      a/ przeorane do zera jeśli wyłączony zostałby urlop "bo przecież nie wróci to niech będzie darmowym źródłem surowców dla innych" - przy 2.5kk punktach gdzie 3/4 to ekonomia+badania to dużej straty bym nie zanotował, ot może z tydzień odbudowy DT i jakiejś obrony (szczególnie na 5x), ale ciekawe jakby ktoś chciał wrócić na swoje konto flotowe, które miało np. 80% punktów we flocie i przeszło z (u I) na (I);
      b/ przejęte przez kogoś losowego (ciekawe co na to mój znajomy, z którego linka się zarejestrowałem jako buddy konto?), zresztą jakie byłyby wymagania związane z przejęciami? Każdy nawet nowy gracz mógłby dostać konto np. 100kk punktów we flocie i straciłby całość pracy poprzedniego właściciela w 3 dni?;
      c/ usunięte bo wyczerpałbym limit przysługujących dni urlopowych a kupiona antymateria, którą mam z jakiś ankiet sprzed 2 lat dzięki którym moje konto nie pójdzie w kasację, poszłaby na przedłużanie urlopu (czy byłby to proces automatyczny? Co w sytuacji jak "skończy" się dostępna antymateria? A jeśli jest antymateria, nawet ta z ekspedycji, to wtedy konto może zostać skasowane jeśli przedłuża się urlop?) a co za tym idzie wyczerpałaby się i konto najpierw z (u I) przeszłoby na (I) a potem zostałoby usunięte gdyż w trakcie urlopu w ogóle się na nie logowałem (bo nie miałem jak).

      Wiem że mój powrót to przypadek a nie reguła, ale preferuje kiedy to ja decyduje co robić z kontem, które dzierżawię od GF a nie ktoś inny (oczywiście jakby GF miał takie a nie inne zapisy w Regulaminie, czy jak to się tam nazywa, to pewnie nawet nie rozpoczynałbym gry jakbym wiedział co się może wydarzyć z kontem w czasie mojej krótszej/dłuższej nieobecności).

      Kwestię jaką należałoby rozwiązać to "wyczyszczenie" układów z kont (u I) bez ich usuwania oraz jakieś zachęcenie graczy do powrotu, mnie np. skusiło to, że ekonomia na u68 została podniesiona do 5x (bo gra jako taka od kilku lat ładnie stoi w miejscu, w ciągu dwóch lat jak mnie nie było wprowadzili właściwie jeden nowy budynek, zrobili fuzję u69>u68 i nic poza tym, teraz nowe lobby, które średnio ogarnięty programista zrobiłby w 2 tygodnie a to wygląda, że lobby to będzie jedyna zmiana na cały rok 2018 :E ) ale o tym dowiedziałem się przez przypadek, nie dostałem żadnego maila od GF o tych zmianach a mail mam jeden i ten sam podpięty pod konto od jego założenia, ale to już od dawna wiadome, że GF w żaden aktywny sposób nie stara się aby gracze wracali (to nie tylko kwestia OGame'a, w innych grach zarządzanych przez GF w które miałem "okazję" grać widziałem dokładnie to samo, zero zainteresowania by zachęcić graczy do powrotu). Pamiętam jeszcze sprzed 3-4 lat było masę sugestii związanych z tym, że gra nie zachęca w ogóle do logowania się codziennie (a takie logowanie raz na kilka dni / tygodni bardziej zniechęca do grania i konto niechybnie może zmierzać na wieczny urlop, jeszcze bardziej jak wpadnie nawet górnikowi złom) a GF i tak nic z tym nie robił i nie robi. Ale to są kwestie na inne tematy, najlepiej od razu na forum Origin (ale patrząc jaka tam jest prawie zerowa aktywność nie mówiąc o prędkości wprowadzania zmian to nie wiem po co w ogóle się męczyć) bo tutaj można sobie popisać a i tak efektów żadnych nie będzie.

      Pozdrawiam

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sacharov ().

    • W skrócie:
      Mam Mustanga 67' w garażu i nie zaglądałem tam od ponad roku i wg zwolenników tego pomysłu, mają prawo jeździć moim Mustangiem albo nawet i go przejąć, bo ja do garażu nie zaglądałem przez rok :E

      Weźcie się puknijcie, komuna upadła.
      @john malkowitz007 zarzucasz innym wybiórcze czytanie, a sam to robisz. Nie obchodzi mnie, że właścicielem konta jest Gameforge. Równie dobrze jesteś właścicielem swojej własnej ziemii, ale sproboj tam basen wykopać bez pytania durnego państwa o zgodę. Gdybyś czytał dokładnie, to byś wyczytał również to, że nawet Gameforge nie może narzucać graczom sposobu grania.

      OGame z projektu pierwszoplanowego na przestrzeni lat zostało zdegradowane do poziomu projektu pobocznego, który z założenia ma zarobić na utrzymanie własnych serwerów. Graczy nie przybywa i przybywać nie będzie, bo OGame nie idzie za duchem technologii i nie chce się przebranżowić z gry przeglądarkowej na grę mobilną z opcją grania przeglądarkowego. Zatem... Graczy ubywa więcej niżeli przybywa.
      Ja rozumiem, że "ale to nie był prawdziwy komunizm", ale bądźmy szczerzy: ludzie chcą uciekać z państw, gdzie ktoś inny rządzi się twoim majątkiem.
    • Sacharov napisał(a):

      Według pomysłodawcy/pomysłodawców zmian w urlopie moje konto, na które wróciłem prawie po 2 latach przerwy (a znajomy po jeszcze dłuższej) zostałoby:
      a/ przeorane do zera jeśli wyłączony zostałby urlop "bo przecież nie wróci to niech będzie darmowym źródłem surowców dla innych" - przy 2.5kk punktach gdzie 3/4 to ekonomia+badania to dużej straty bym nie zanotował, ot może z tydzień odbudowy DT i jakiejś obrony (szczególnie na 5x), ale ciekawe jakby ktoś chciał wrócić na swoje konto flotowe, które miało np. 80% punktów we flocie i przeszło z (u I) na (I);
      b/ przejęte przez kogoś losowego (ciekawe co na to mój znajomy, z którego linka się zarejestrowałem jako buddy konto?), zresztą jakie byłyby wymagania związane z przejęciami? Każdy nawet nowy gracz mógłby dostać konto np. 100kk punktów we flocie i straciłby całość pracy poprzedniego właściciela w 3 dni?;
      c/ usunięte bo wyczerpałbym limit przysługujących dni urlopowych a kupiona antymateria, którą mam z jakiś ankiet sprzed 2 lat dzięki którym moje konto nie pójdzie w kasację, poszłaby na przedłużanie urlopu (czy byłby to proces automatyczny? Co w sytuacji jak "skończy" się dostępna antymateria? A jeśli jest antymateria, nawet ta z ekspedycji, to wtedy konto może zostać skasowane jeśli przedłuża się urlop?) a co za tym idzie wyczerpałaby się i konto najpierw z (u I) przeszłoby na (I) a potem zostałoby usunięte gdyż w trakcie urlopu w ogóle się na nie logowałem (bo nie miałem jak).

      Wiem że mój powrót to przypadek a nie reguła, ale preferuje kiedy to ja decyduje co robić z kontem, które dzierżawię od GF a nie ktoś inny (oczywiście jakby GF miał takie a nie inne zapisy w Regulaminie, czy jak to się tam nazywa, to pewnie nawet nie rozpoczynałbym gry jakbym wiedział co się może wydarzyć z kontem w czasie mojej krótszej/dłuższej nieobecności).

      Kwestię jaką należałoby rozwiązać to "wyczyszczenie" układów z kont (u I) bez ich usuwania oraz jakieś zachęcenie graczy do powrotu, mnie np. skusiło to, że ekonomia na u68 została podniesiona do 5x (bo gra jako taka od kilku lat ładnie stoi w miejscu, w ciągu dwóch lat jak mnie nie było wprowadzili właściwie jeden nowy budynek, zrobili fuzję u69>u68 i nic poza tym, teraz nowe lobby, które średnio ogarnięty programista zrobiłby w 2 tygodnie a to wygląda, że lobby to będzie jedyna zmiana na cały rok 2018 :E ) ale o tym dowiedziałem się przez przypadek, nie dostałem żadnego maila od GF o tych zmianach a mail mam jeden i ten sam podpięty pod konto od jego założenia, ale to już od dawna wiadome, że GF w żaden aktywny sposób nie stara się aby gracze wracali (to nie tylko kwestia OGame'a, w innych grach zarządzanych przez GF w które miałem "okazję" grać widziałem dokładnie to samo, zero zainteresowania by zachęcić graczy do powrotu). Pamiętam jeszcze sprzed 3-4 lat było masę sugestii związanych z tym, że gra nie zachęca w ogóle do logowania się codziennie (a takie logowanie raz na kilka dni / tygodni bardziej zniechęca do grania i konto niechybnie może zmierzać na wieczny urlop, jeszcze bardziej jak wpadnie nawet górnikowi złom) a GF i tak nic z tym nie robił i nie robi. Ale to są kwestie na inne tematy, najlepiej od razu na forum Origin (ale patrząc jaka tam jest prawie zerowa aktywność nie mówiąc o prędkości wprowadzania zmian to nie wiem po co w ogóle się męczyć) bo tutaj można sobie popisać a i tak efektów żadnych nie będzie.

      Pozdrawiam
      bla bla bla bla- bla bla bla. Fajnie ze wrociles na konto po 2 latach ale jak sam zauwazyles jestes jednostka, co mialbys powiedzie jakby Twoje konto przekazali komus innemu? a co maja powiedziec gracze ktorym UF nie przenioslo konta bo akurat wtedy zrobili sobie przerwe? nikogo to nie interesuje bo to byl wyzszy cel- zadowolic wiekszosc. Raczej rzadko sie zdarza ze ktos porzuci flotowe konto, predzej sprzeda pod push zwlaszcza ze mi chodzi glownie o konta ktore sa idlerami od roku, dwoch itd a maja np po 100kk pkt a nawet farmy dobrej z nich nie ma bo byly budowane satelity a nie elektrownia zeby zwolnic miejsce na planecie

      Starrk napisał(a):

      W skrócie:
      Mam Mustanga 67' w garażu i nie zaglądałem tam od ponad roku i wg zwolenników tego pomysłu, mają prawo jeździć moim Mustangiem albo nawet i go przejąć, bo ja do garażu nie zaglądałem przez rok :E

      Weźcie się puknijcie, komuna upadła.
      @john malkowitz007 zarzucasz innym wybiórcze czytanie, a sam to robisz. Nie obchodzi mnie, że właścicielem konta jest Gameforge. Równie dobrze jesteś właścicielem swojej własnej ziemii, ale sproboj tam basen wykopać bez pytania durnego państwa o zgodę. Gdybyś czytał dokładnie, to byś wyczytał również to, że nawet Gameforge nie może narzucać graczom sposobu grania.

      OGame z projektu pierwszoplanowego na przestrzeni lat zostało zdegradowane do poziomu projektu pobocznego, który z założenia ma zarobić na utrzymanie własnych serwerów. Graczy nie przybywa i przybywać nie będzie, bo OGame nie idzie za duchem technologii i nie chce się przebranżowić z gry przeglądarkowej na grę mobilną z opcją grania przeglądarkowego. Zatem... Graczy ubywa więcej niżeli przybywa.
      Ja rozumiem, że "ale to nie był prawdziwy komunizm", ale bądźmy szczerzy: ludzie chcą uciekać z państw, gdzie ktoś inny rządzi się twoim majątkiem.
      mylisz pojecia, mustang jest Twoj, konto jest GF- i tak, nie maja prawa narzucic Ci jak masz grac i tu w kwestiach urlopow jestesmy zgodni ale kwestie przekazywania kont ugryzles nie z tej strony bo tak jak pisalem wyzej, jak jest UF to jakos mozna komus konto skasowac ale oddac komus zeby gral to juz nie? pomijam fakt ze w jakims stopniu ozywiloby to uni bo zawsze tych moze 10 graczy wiecej= wiecej potencjalnych farm. Podchodzisz do tematu argumentami ktore moze i sa dobre/logiczne ale patrzmy tu na dobro gry bo z punktu widzenia gry oddawanie kont byloby lepsze
    • @ Starrk i inni
      Mylicie sie !!!
      Gameforge moze wszystko ,a gracze albo to zaakceptuja albo jak im sie nie podoba moga zakonczyc gre
      Konto tez nie jest wlasnoscia gracza
      Gracz jest tylko uzytkownikiem
      Gameforge moze w kazdej chwili zmienic zasady i regulamin gry
      A gracze logujac sie na konto wyrazaja na to zgode
      Nie mozemy nic zadac ,a jedynie proponowac ,a Oni albo sie zgodza i wprowadza nasze propozycje , albo nie
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Dobra, skończ te wywody,bo widać że ewidentnie nie zrozumiałeś o co @Starrk chodziło.Tak, konto jest GFu.
      Tak, mogą sobie z dnia na dzień coś zmienić w mechanice gry tudzież w regulaminie.
      Tak, mogą z dnia na dzień zerwać z Tobą umowę zawartą przy rejestracji czy całkowicie wyłączyć grę, "bo tak".


      Posty @Starrk ani innych osób o tym nie mówią. Mówią za to o tym, że mam prawo do decydowania o tym kiedy chcę grać a kiedy nie. Jak GF to zmieni-> wtedy będziemy się martwić. I po to jest funkcja urlop.
      Chcę grać- gram.
      Nie chcę/nie mogę -> klikam urlop i nie gram.

      I gracz może grać w jaki tylko sposób chce, o ile ten sposób nie jest zabroniony w OWU.

      To może być dla Ciebie szok, ale nie wszyscy gracze mają 14 lat i dużo czasu. Nie uwierzysz, ale część tu ma pracę ;) I inne obowiązki ;)
      I tak. Nadal zdaję sobie sprawę, że konto posiada gameforge. Nie o tym jest temat, nie o tym mówi OP, nie o tym mówią komentujący. Przeczytaj ten temat, spróbuj go zrozumieć, bez komentowania hurr durr gf jest wlascicielem durr.
      Serio, trzeba być strasznym ignorantem żeby tego nie pojmować.


      Oni albo sie zgodza i wprowadza nasze propozycje , albo nie
      jak najbardziej. Dlatego jedyne co możemy zrobić w tej kwestii,to lobbować przeciw idiotycznym propozycjom, takimi jak ta proponowana przez założyciela tego tematu.

      ____
      Pominę już kwestię, że na starszych speeduni urlop jest często koniecznością ze względu na koszta paliwa na fsa.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez DUDEUSZ ().

    • Nowyyy napisał(a):

      co mialbys powiedzie jakby Twoje konto przekazali komus innemu?
      Nie wiem co powiedziałbym jakby przekazali moje konto, ponieważ takiej opcji póki co nie ma.


      Nowyyy napisał(a):

      a co maja powiedziec gracze ktorym UF nie przenioslo konta bo akurat wtedy zrobili sobie przerwe?
      To już wina albo GF (brak informacji, maili do użytkowników) albo samego użytkownika (rejestracja na losowe maile i potem nie sprawdzanie ich). Nie pamiętam już jak to wyglądało jak było ostatnie UF, czy wysyłany był jakiś newsletter z tym związany do wszystkich graczy. Jeśli nie był - to wina jest po stronie GF, że mieli w nosie poinformowanie graczy o możliwej kasacji konta. Jeśli był mail - to wina graczy, bo albo to zignorowali albo rejestrowali się na losowe maile i nigdy tam nie patrzą. Zresztą co to ma do rzeczy?

      Przy okazji napisałem kilka pytań związanych z pomysłem "przejęć" i nie widzę żadnych odpowiedzi, standardowo - rzucić pomysł (który może po dopracowaniu byłby ok) a potem zero zainteresowania w próbę jego obronienia.


      Nowyyy napisał(a):

      bla bla bla bla- bla bla bla
      A to szkoda komentować bo można mieć inne zdanie na różne tematy, ale pisanie takich rzeczy tylko pokazuje poziom jaki prezentuje osoba to pisząca.

      Pozdrawiam
    • @up wiadomości przy ostatnim UF było wystarczająco dużo, w różnych miejscach, kto miał się dowiedzieć ten się dowiedział :P
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • DUDEUSZ napisał(a):

      Posty @Starrk ani innych osób o tym nie mówią. Mówią za to o tym, że mam prawo do decydowania o tym kiedy chcę grać a kiedy nie. Jak GF to zmieni-> wtedy będziemy się martwić. I po to jest funkcja urlop.
      Chcę grać- gram.
      Nie chcę/nie mogę -> klikam urlop i nie gram.
      Właściwie to zamysł pomysłodawcy tematu był właśnie taki ,żeby GF wprowadziło zmiany w sprawie długofalowych urlopowiczów i to jest sednem dyskusji.
      Zgoda każdy gracz decyduje kiedy chce grać, a kiedy nie może i włącza urlop ,to nie podlega dyskusji. Dyskusji natomiast podlega sytuacja gdzie na każdym unii mamy setki urlopowiczów ,którzy nie logują się od wielu miesięcy a na starszych uniach wręcz od lat.Każdy może raz na pięć czy sześć miesięcy zalogować się na swoim koncie i dalej robić sobie z nim co chce ,ale jak komuś nie chce się zaglądnąć raz na pół roku to trudno konto przepada .Podobnie jak konta na których nie ma antymaterii przepadają po miesiącu i nie ma tu krzyku bo takie są zasady i tyle,teraz zostaje wprowadzona nowa zasada ,konta urlopowe z antymaterią bez aktywacji po 6 miesiącach przejmowane są przez GF .
      Likwidacja takich kont na opustoszałych uniach to głupota ,można je wykorzystać i tu jest drugi nurt dyskusji.Zastanawiamy się czy zrobić z nich wiecznych idlaków czy wprowadzić przejmowanie przez nowych graczy, a może i to i to .Część kont przejmą inni gracze ,a te niechciane idą na idlerkowanie.
      Wiem są osoby ,które nie chcą w temacie urlopów żadnych zmian ,bo może dwie osoby na kilka setek urlopowiczów nagle się zaloguje, bo to moje konto .Rozumiem to ,ale nie popieram więcej korzyści dla gry i graczy byłoby jakby wprowadzono proponowane zmiany.

      Pozdrawiam ja:)
    • Jaka korzyść widzisz w takim rozwiązaniu? Jedyna, którą ja widzę, to więcej pustego miejsca w galaktyce, bo ludzie mojego pokroju zostawiający konta na wiecznym urlopie by po prostu załączali kasację. Dalej nikt nie raczył wyjaśnić co w przypadku, gdyby ktoś otrzymał w ten sposób konto flotowe. Miałoby iść do piachu w ciągu doby? :E

      Całe szczęście nie zmienicie tego, nie ważne jak bardzo byście chcieli :)
    • Sacharov napisał(a):

      Nowyyy napisał(a):

      co mialbys powiedzie jakby Twoje konto przekazali komus innemu?
      Nie wiem co powiedziałbym jakby przekazali moje konto, ponieważ takiej opcji póki co nie ma.

      Nowyyy napisał(a):

      a co maja powiedziec gracze ktorym UF nie przenioslo konta bo akurat wtedy zrobili sobie przerwe?
      To już wina albo GF (brak informacji, maili do użytkowników) albo samego użytkownika (rejestracja na losowe maile i potem nie sprawdzanie ich). Nie pamiętam już jak to wyglądało jak było ostatnie UF, czy wysyłany był jakiś newsletter z tym związany do wszystkich graczy. Jeśli nie był - to wina jest po stronie GF, że mieli w nosie poinformowanie graczy o możliwej kasacji konta. Jeśli był mail - to wina graczy, bo albo to zignorowali albo rejestrowali się na losowe maile i nigdy tam nie patrzą. Zresztą co to ma do rzeczy?
      Przy okazji napisałem kilka pytań związanych z pomysłem "przejęć" i nie widzę żadnych odpowiedzi, standardowo - rzucić pomysł (który może po dopracowaniu byłby ok) a potem zero zainteresowania w próbę jego obronienia.


      Nowyyy napisał(a):

      bla bla bla bla- bla bla bla
      A to szkoda komentować bo można mieć inne zdanie na różne tematy, ale pisanie takich rzeczy tylko pokazuje poziom jaki prezentuje osoba to pisząca.
      Pozdrawiam
      Szkoda komentowac- racje, nie wiem po co Ci odpisuje bo podajesz przyklad mowiac brzydko "z dupy" gdzie jedna osoba na 100tys kont sie zalogowala i probujesz zrobic z tego argument a my tu rozmawiamy o OGOLE a nie o zalogowanej jednostce. Idac Twoim tokiem rozumowania w przypadku oddania konta groczowi GF tez rozsylaloby maila (tak jak sobie zyczysz tego podczas UF- newslettery itd) wiec dyskusja nie ma sensu i stad te moje "bla bla bla" ktore jest tu jak najbardziej na miejscu, lejesz wode na ktora sam sobie odpowiadasz. Sprawa jest prosta- przy UF GF informuje graczy o utracie kont, przy oddawaniu tez by informowali wiec ja nie widze tutaj roznicy, chyba ze ktos mialby bol dupy ze ktos gra na jego koncie a nie zostalo ono skasowane- wtedy nazwalbym go idiota i jak chcesz moje Ci dokladnie uargumentowac dlaczego.

      Starrk napisał(a):

      Jaka korzyść widzisz w takim rozwiązaniu? Jedyna, którą ja widzę, to więcej pustego miejsca w galaktyce, bo ludzie mojego pokroju zostawiający konta na wiecznym urlopie by po prostu załączali kasację. Dalej nikt nie raczył wyjaśnić co w przypadku, gdyby ktoś otrzymał w ten sposób konto flotowe. Miałoby iść do piachu w ciągu doby? :E

      Całe szczęście nie zmienicie tego, nie ważne jak bardzo byście chcieli :)
      od razu do piachu... dobra zalozmy ze jest jak mowisz i pojdzie do piachu- co z tego? obrot surowcow w naturze musi byc :) a tak powaznie to nie ma zbyt wielu kont flotowych ktore wisza na urlopie bo ida do sprzedania i na push w 99% przypadkow


      nic nie zmienimy bo GF ma gdzies nas i to co sie na tym forum pisze, piszemy sobie tu dla zabicia czasu :) jałowa dyskusja jak wiele innych i myslalem ze wszyscy juz wiemy ze i tak nic sie nie zmieni :D nie rozumiem tylko toku rozumowania "niech gnije na urlopie, nie oddam, moje"... nie bawisz sie zabawka? oddaj komus kto chetnie by sie pobawil- np mnie tak mama uczyla od malego
    • No widzisz. A mnie uczyła, że jeśli ktoś się chwilowo zabawką nie bawi, to nie mogę tak po prostu bez pytania wziąć i jej mu zabrać.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.