Polskie znaki w nazwach graczy i planet

• Polskie znaki w nazwach graczy i planet

Cześć,

nie jestem zbyt wylewny wiec przejde od razu do sedna.

Skoro to polska wersja ogejma to dlaczego nie można używać polskich znaków w nazwach graczy i planet?
      Polskie znaki to coś co wyróżnia szczególnie nasz język na tle innych i vice versa ;)

Mnie to jakoś szczególnie często dotyczy (może zupełnie przypadkowo) ale chyba każdy przyzna, że brak ogonka czy kropeczki tu i ówdzie może zrobić różnicę.
      Śmieszna sytuacja jest kiedy dorobimy się księżyca i domyślnie nazywa się Księżyc ale jak zmienimy nazwe i później chcemy zmienić spowrotem na Księżyc to się nie da, zostaje tylko zniszczyć moona i zrobić nowego ;)

Piosenka na temat -

Czy jest możliwość wprowadzenia polskich znaków w nazwach planet graczy i księżyców?
    • Na moje ma to sens, dla przykładu moje planety ostatnio ponazywałem od wszystkiego, co mi się kojarzy z moją miejscowością. Dopóki używałem takich nazw jak: "Lebsko", "Mewa Smieszka", czy "Przystan" to jeszcze dawało to radę. Przy próbie nadania nazwy "Plaża" już musiałem się powstrzymać, bo "Plaza" nie jest tak oczywista i kojarzy się bardziej z galerią handlową. ;)
      No i tak, absurd z tym "Księżycem" i "Ksiezycem".
      Kropki też uważam bylyby dobrym wyjściem, bo czasem nazwa jest za długa i warto to skrócić, np. "Planeta imienia Maciola" na "Planeta im. Maciola" a póki co można ustawić "Planeta im Maciola".

Także znaki diakrytyczne to must have a interpunkcja nice to have. Może wielka zmiana to to nie jest, ale bardzo rozgrywkę umili.

Tak ja to postrzegam. :)
      Since 7 Mar 2006 ;)
    • A czy nie było przypadkiem wcześniej tak że można było używać polskich znaków?

'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

S. King
    • Podbijam propozycję i od siebie dodam, że polskie znaki przydałyby się również w nazwach sojuszy.

Na pewno warto byłoby złożyć tę propozycję na anglojęzycznym forum, ale przydałoby się dowiedzieć czy mamy przy tym wsparcie naszego zespołu - @Art @smoki @ciap co o tym sądzicie?

The post was edited 1 time, last by Xadib ().