Rozwijanie moona

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Rozwijanie moona

      Jak wiadomo, maksymalną ilość pól na księżycu wyznacza się dzieląc jego średnice przez 1000 i podnosząc do kwadratu np. 8944km daje 8.944^2=79,99=80 pól pod zabudowę.

      "Na księżycu nie ma atmosfery, dlatego przed jego zasiedleniem musi zostać zbudowana stacja księżycowa. Im wyższy jest poziom rozbudowania stacji księżycowej, o tyle większa jest powierzchnia, na której jest utrzymana biosfera. Każdemu poziomowi stacji odpowiadają 3 pola uprawne, przy czym każdy poziom stacji księżycowej również zajmuje jedno pole".

      Tak więc, aby zabudować całego moona trzeba postawić 80/3=27lvl stacji księżycowej dający nam maksymalnie 53pola pod zabudowę (po odjęciu stacji). Nie wiem czy programiści to kiedykolwiek liczyli, ale zrobienie stacji księżycowej do poziomu 0 to 27 kosztuje:
      2.684.354G mety
      5.368.709G krychy
      2.684.354G dexu

      G=kkk czyli 2.684.354G=2.684kkkkk 8|

      Wnioskuję o zmianę zasady działania stacji księżycowej, ponieważ nawet pomimo dodatkowych pól księżyca obecnie brakuje tam miejsca. Czemu? Na pewno większość pamięta, kiedy teleporter budowało się tylko na 1lvl, teraz już tego nie ma, co więcej planowane kolejnie ulepszenia teleportera związane z teleportacją surowców najprawdopodobniej będą uzależnione od jego wysokiego poziomu, więc nie tylko czas ładowania się będzie liczył! Kiedy wprowadzano dodatkowe pola księżyca, robiono to z myślą o stoczni na księżycu, teraz nie da się w pełni skorzystać z dobrodziejstwa moona nawet pomimo wkładu antymateryjnego O_O . Dlatego uważam, że stacja księżycowa powinna dawać 4 pola, a nie trzy, co nie jest równoważne, że nie będzie zajmować sama przez siebie pola.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qwant-holon ().

    • Starrk napisał(a):

      Nie przejdzie, bo by obcięło doływ sury z pól za AM
      Doplyw z antymaterii i tak bedzie. Wciaz zostaja badania i flociarze budujacy szybkie telepki do zlomowania i topienia floty w niektorych przypadkach. Na nowych uniach wydaje mi sie, ze glupim pomyslem jest zabudowywanie moona z uzyciem antymaterii gdyz na takim uni moon moze szybko spasc i cala kasa wydana na rozbudowe nic nie da.
    • Jak ktoś czytał czerwcowy newsletter to zna planowane "ulepszenia" dla teleportera. Pewnie dodatek +6pól się słabo dotychczas sprzedawał, ale kto nie postawi telepka na np. 5lvl żeby teleportować sobie surkę bez straty dexu? Pozostaje więc kwestia wysokich poziomów fabryki robotów, na to też jest rada - half time/finish! Niech się ktoś w końcu temu sprzeciwi, bo to wykrawa poza granice przyzwoitości - żadnego bezinteresownego ulepszenia nie wprowadzono od lat, a oni chcą ożywić uni. Mój pomysł jest kompromisem, bo choć by nie wiem jak kombinować to stocznie da się mieć przed zbudowaniem falangi, no chyba że roboty na 0lvl i lecimy po 216k anty.
    • Hehe to samo chciałem wcześniej napisać ale nie dało się nie wyczuć sarkazmu w tym co napisał perezini więc dałem sobie spokój.

      Co do pomysłu to mi się podoba . Ale jak już pisali przedmówcy zabierze to jakaś część anty która tak kupili by gracze by zyskać więcej pól. Więc nie przejdzie ;]
      Emerytura