Zasady Gry - pytanie o push

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zasady Gry - pytanie o push

    Zasady Gry napisał(a):

    5. Push
    Jest zabronione by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego.Push to między innymi transport surowców przez gracza słabszego do silniejszego gracza z większą liczbą punktów bez uzyskania widocznych korzyści dla niego.
    Handel musi zostać zakończony w ciągu 72 godz.
    W wyjątkowych sytuacjach (np. podział ataku związku, zdobyczy czy pomoc recyklerów...), musi być poinformowany Operator Gry poprzez system zgłoszeń na stronie https://ogame.support.gameforge.com

    Kasia321 napisał(a):

    Wyjaśnienie


    Po zakończeniu blokady za push surowce muszą być zwrócone na planetę Administracji Gry.


    Handel wykraczający poza określone przeliczniki na korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.


    3:2:1 - każda jednostka deuteru jest warta 2 jednostki kryształu lub 3 jednostki metalu.
    2:1:1 - każda jednostka deuteru jest warta 1 jednostkę kryształu lub 2 jednostki metalu.


    Przeliczniki obowiązują na wszystkich uniwersach OGame.pl.


    Pożyczka recyklerów/ACS:
    zaleca się, aby w ciągu 72 godzin powiadomić Operatora Gry w przypadku
    wysyłania surowców do silniejszego gracza po udzieleniu mu pomocy w
    postaci pożyczki recyklerów (zarówno przy zwykłej walce jak i przy
    podziale złomu po walce ACS).


    Za push może być również ukarany gracz, który:
    - Celowo składuje surowce na planetach, aby zezwolić na ich odbiór przez atak.
    - Dokonuje ataku słabszymi flotami, aby powstało pole zniszczeń do odzyskania surowców.
    - Wspiera silniejszego gracza surowcami w ramach "handlu" stosując niezrównoważone przeliczniki.
    - Dokonuje podziału surowców zrabowanych w bitwie ACS bez uzyskania zgody Obsługi Gry.
    - Nie dopełnił obowiązku zgłoszenia pożyczki recyklerów.
    - Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego.



    Jeśli nieoczekiwanie otrzymujesz surowce od gracza słabszego może to być
    próba wymuszenia pushu. Jest to niedozwolone, należy więc takie
    postępowanie zgłosić do Operatora Gry w ciągu 72h załączając raport z
    dostarczenia surowców przez obcą flotę. Operator zdecyduje, czy
    niechciany transport należy zwrócić na planetę GO, czy nie. Niechciane
    surowce można także odesłać do osoby wysyłającej (w ciągu 72h).



    Sojusz może pomóc w odbudowie tylko wtedy, gdy Operator wyrazi na to
    zgodę. Aby ją uzyskać, gracz musi przedstawić Operatorowi raport
    wojenny. GO ustala warunki pomocy, jej wielkość oraz czas jej trwania.
    Dopuszczalna jest tylko pomoc dla obrońcy. Jeżeli bitwę przegra agresor,
    to pomagać mogą mu tylko osoby posiadające większą liczbę punktów. GO
    ma prawo nie wyrazić zgody na pomoc. Wszelkie transporty od graczy
    słabszych przed wyrażeniem przez GO zgody na pomoc, są traktowane jako
    push.



    Uwaga, push obejmuje powyższe przypadki, jednakże nie jest do nich ograniczony.

    Mam kilka pytań odnośnie pushu:
    Sytuacja 1:
    Mam znajomego na uniwersum X, sam gram na uniwersum Y. Zakładam konto na uniwersum X, gdzie mój znajomy jest mocniejszy i sprzedaję mu deuter za kryształ po przeliczniku 1:1. Mój znajomy zakłada konto na uniwersum Y, gdzie ja jestem mocniejszy i sprzedaje mi deuter za kryształ używając tego samego przelicznika. Tworzymy więc dla siebie konta supportujące, tzw. paliwówki. Czy jest to legalne?

    Sytuacja 2:
    Mam znajomego na uniwersum X, sam gram na uniwersum Y. Zakładam konto na uniwersum X, gdzie mój znajomy jest mocniejszy i sprzedaję mu deuter za kryształ po przeliczniku 1:1. Dodatkowo wymieniam u handlarza wydobyty przez siebie metal i kryształ na deuter i ten deuter również sprzedaję znajomemu. Mój znajomy postępuje analogicznie na uniwersum Y, gdzie ja jestem mocniejszy od niego. Czy jest to legalne?

    Sytuacja 3:
    Mam znajomego na uniwersum X, sam gram na uniwersum Y. Zakładam konto na uniwersum X, gdzie mój znajomy jest mocniejszy i sprzedaję mu deuter za kryształ po przeliczniku 1:1. Dodatkowo kupuję od gracza Z z uniwersum X deuter, płacąc mu kryształem 2:1, następnie sprzedaję ten deuter znajomemu X, stosując przelicznik 1:1. Mój znajomy postępuje analogicznie na uniwersum Y, gdzie ja jestem mocniejszy od niego. Czy jest to legalne?

    Do tej pory wydawało mi się, że nie jest to legalne, że są to owe "niezrównoważone przeliczniki", o których mowa w cytowanym wyżej poście, względnie że jest to "dodatkowy sposób" na korzyść surowcową od konta słabszego. Jednak wysyp kont, które mają przyrosty, których nie da się wytłumaczyć ekonomią, boostami z antymaterii, farmingami czy recyklingiem skłonił mnie do przedstawienia powyższych sytuacji i zadania pytań. Konta te były wielokrotnie zgłaszane i zazwyczaj nie otrzymywały blokady konta. Różnica punktowa cały czas się powiększa i to nadal nie wynika z wydobycia.

    Jeśli to jest legalne tak jak GS-ówka (która nigdy nie zyskuje, może co najwyżej nie stracić, pomagając innemu graczowi) czy moonówka (która zawsze traci to, co nie znajdzie się na PZ), to proszę o stosowną edycję wyjaśnień. I ogólnie proszę Team Gry, zwłaszcza administrację @Kasia321 lub @smoki o odpowiedź. Samotna gra przeciwko graczom, na których sukces pracuje kilka kont, mija się z celem. Jeśli ta gra jest zespołowa, to warto to klarownie wskazać i sprawić, by zasady gry były przejrzyste i jasne dla każdego gracza, a szanse były równe i zależały od poświęconego grze czasu, talentu i kapitału.

    Lwica jest boska :)
  • Ad. 1: Tak, jest to legalne
    Ad. 2: Tak, jest to legalne
    Ad. 3: Tak, jest to legalne

    Niezrównoważone przeliczniki tyczą się sytuacji, gdy konto X sprzedaje deuter kontu Y po 1:1 za kryształ, po czym konto Y kupuje deuter od konta X po przeliczniku 2:1 za kryształ.

    "Jeśli ta gra jest zespołowa(...)"
    OGame należy do gatunku MMO, zatem nie potrzebuje dodatkowego rozwinięcia skrótu do pełnej formy "Massive Multiplayer Online". Tak jak wszystkie inne MMO występuje tu sytuacja, gdzie kilku graczy pracuje na wypromowanie jednostki (EVE, Metin, Lineage)
  • 10 kont top 100 a każde z 10ciu planet wysyła non stop surowce z bieżącej produkcji do konta top 200

    To jest legalne tak?

    Te 1 konto top 200 handluje non stop po minimalnym przeliczniku z graczem X znajdującym się w top 5.

    To jest legalne tak?

    Sytuacja kuriozalna, groteskowa i mało śmieszna czy smaczna. Doskonale wiecie że takim handlem niszczą grę bo nic nie robiąc mają przyrosty kosmiczne z dupy wyjęte.

    Jedyne co robią to pilnują by nikt na nich nie wymusił pushu i by zmieniali ip na torze. Ewentualnie pilnują kont brata, żony, córki, syna.


    Buleon od jakiegoś czasu starasz się poruszyć bardzo ważne kwestie w ogame i tylko piach w oczy , kłody pod nogi. Nie poddawaj się. Jesteśmy z Tobą.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Krucjo ().

  • Czy to znaczy ze konto x (wyżej w statystykach) może kupować od konta y deuter po minimalnych przelicznikach 2:1:1, a za chwilę sprzedawać do tego samego konta y po maksymalnych przelicznikach 3:2:1?
    Jeśli tak jest to dla mnie się to w głowie nie mieści. I jest to, to samo co wysyłanie surowców do gracza wyżej w statystykach, czyli najzwyklejszy push.
    Zmieniacie grę na lepsze nie ma co.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez abraaa ().

  • jak by nie patrzeć sama nazwa ^^handel^^ zobowiązuje by tak handlować by zarobić :D a nie kroczyć drogą przysłowiową " zamienił stryjek siekierkę na kijek " jak by handel się nie opłacał to by nie było takiej zakładki jak *handel* !!! no i handlarza za anty . Nie każdy kupuje deuter od tak zwanych kont ^^swoich^^ są gracze którzy sprzedają w sojuszu flotowcom po mini. lub górnicy z innych sojuszy często to naprawdę realny kolega lub gracz z uni :D nie mówię że nie ma wynaturzeń typu * gracz multikonto* bo jest ich sporo nawet na moim uni jest ich kilku ale team z połowa się już uporał
    Walka z handlem nie ma sensu jeśli nie łamiesz przeliczników :D jedynie z multikontami by nikt nie handlować samemu z sobą
  • ciap napisał(a):

    abraaa napisał(a):

    Czy to znaczy ze konto x (wyżej w statystykach) może kupować od konta y deuter po minimalnych przelicznikach 2:1:1, a za chwilę sprzedawać do tego samego konta y po maksymalnych przelicznikach 3:2:1?
    To push.
    Ale jak się to robi przez konto trzecie to już nie jest to push?
    Hipotetycznie:
    Konto x sprzedaje deuter do konta y po 3:2:1, następnie konto y sprzedaje deuter do konta z po 2:1:1, kolejno konto z sprzedaje deuter do konta x po 3:2:1. Dodam konto z jest najwyżej w statystykach.

    PS
    Czy ktoś z GO może odnieść się do postu nr1 buleon-a, czy to co napisał jest legalne, czy nie.