Shop - dopalacz energii

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Shop - dopalacz energii

      Jak wiadomo, wprowadzenie dopalaczy nastąpiło w wersji 4.0, 12 Kwietnia 2012 roku (board.pl.ogame.gameforge.com/i…-Aktualizacja-12-04-2012/). Generalnie w ogame płacimy nie trzema, a czterema surowcami (nie uwzględniam najważniejszej antymaterii) - met/kris/dex/energia. Pomysł polega na dodaniu, jak w tytule, nowego dopalacza - energii występującego w 3 znanych wszystkim wersjach. Ceny myślę, że takie jak zwykłych dopalaczy.

      i) Aktualnie energii potrzebujemy nie tylko do badania grawitonów, lecz również do konstrukcji doku kosmicznego i terraformera i właśnie do tego ostatniego taki dopalacz miałby największe zastosowanie. Na zimnych planetach bardzo trudno zebrać na tyle energii aby postawić 10-11lvl, a wykupując jednorazowo +30% oszczędzamy na budowie tysięcy satelit.

      ii) Gra się rozwija, sądzę, że kiedyś nastąpi taki moment, w którym grawitony zyskają drugie życie i takie dopalacze zyskają na funkcjonalności i wartości zarazem, bo oszczędzenie 30% satelit z np. 3 000 000 (minimalna ilość potrzebna do zbudowania 7lvl grawitonów) to 900 000 drogocennych solarek.

      iii) Być może nie każdy wie, ale dla osób zasilających swoje planety elektrowniami fuzyjnymi (w tym poście dowodziłem, że to się opłaca na 15pozycji: board.pl.ogame.gameforge.com/i…wa-a-temp-i-elek-fuzyjne/ ) produkcja energii wpływa bezpośrednio na wydobycie deuteru oraz tym samym amortyzację rozbudowy planety. Pośrednio mechanik dający +10% energii pomaga, tak jak geolog, w zwiększeniu wydajności elek. fuzyjnej i zredukowaniu jej produkcji (i jednocześnie spalania deuteru )z np. 90% na 80%. Korzystanie z dopalaczy energii pomogło by zredukować do np. 50%, ponadto nie byłoby konieczne inwestowanie miliardów na technologię energetyczną i wysokie poziomy fuzyjnej.

      iv) Macie jeszcze jakieś pomysły na zastosowanie? Czekam na propozycje ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qwant-holon ().

    • Witam
      Nie do końca rozumiem jak taki dopalacz ma pomagać przy el.fuzyjnej,mam go co tydzień kupować , no nie dzięki.
      Podejrzewam ,że kolega to taki cichociemny od producentów gry ,proponując nam pomysły na dodatkowe wydawanie kasy.
      Podejrzenie to potwierdza zwrot który użył ,a który mnie ubawił :GRA SIĘ ROZWIJA,no niby fakt wprowadzają od czasu do czasu jakieś zmiany,ale z szybkością tych zmian mogliby konkurować ze ślimakiem, a o jakości i sensowności nie wspomnę (Dok przy złomie 70% jaki tu sens)
      Taki żarcik ,bez urazy bo wiem że zawsze rzetelnie podchodzisz do zakładanych tematów.
      Pozdrawiam ja:)
    • Pomysł jest adresowany bardziej dla graczy inwestujących w konta deuterowe czyli planety na 15 pozycji. Taki dopalacz pomaga przy tworzeniu takiej planety oraz na dalszym etapie gry.

      I.

      1. Kolonizacja 3-poz. (170-182pola + dodatkowe_pola) i rozbudowa terraformera (wymagane dużo energii - kilka mln). Nie wspominając o graczach, którzy kolonizują od razu 15-poz i tam stawiają terraformer z fuzyjnej i tylko bonus byłby w stanie zwiększyć ilość produkowanej przez nich energii.

      2. Jak już mamy przeniesioną planetkę na 15-poz i zasilamy tylko fuzyjną na 100% mocy to spalamy np. 9k deuteru. Wykupując dopalacz energii produkujemy o 30% więcej energii więc można zmniejszyć moc fuzyjnej np do 70% w wtedy spalamy już np. 6k deuteru. Tym samym wydobywamy 3k dexu/godz. więcej niż bez dopalacza.

      Jedyną istotną kwestią jest cena takiego bonusu, bowiem nie może być zbyt wygórowana żeby to co powyżej się opłacało, a jednocześnie zbyt niska, żeby grawitony można badać po 2tyg gry na speed uni.

      3. Powiedziałem że gra się rozwija, w istocie i na pewno kiedyś wprowadzą nadprzestrzenną, laserową i przesławne grawitony, w wtedy każdy zapłacze i zapragnie aby za marne np. 15k anty wykupić sobie +30% produkcji energii i oszczędzić miliardy, lub nawet dziesiątki miliardów surowców.

      II.

      Pragnę jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że dopalacz met/kris/dex działa na jeden budynek - kopalnię kolejno met/kris/dex. Zauważmy, że energię pozyskiwać można z 3 źródeł i na każde z nich bonus wpływa z osobna, tzn. dodaje +30% solarce, +30% fuzyjnej oraz +30% satkom (mechanik działa z resztą tak samo) 1.3*(Eslr+Efuz+Esat).

      Osobiście kupiłbym sobie taki bonus tylko w przypadku budowy terraformera (lub grawitonów), bo muszę wtedy stawiać ponad 40k satek (3kk). Moim zdaniem to znacznie przydatniejsze od moons, i nawet częściej by z tego można korzystać. Z resztą, zapewne z czasem trafiłby się u handlarza i nie trzeba by kupować, tylko stosować kiedy potrzeba. Nie każdy to widzi, ale ja korzystam z obserwacji, a nie prowadzę teoretyczne rozważania.