Zmiana konfiguracji uVirgo

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zmiana konfiguracji uVirgo

    Zmiany zmiany zmiany :)
    Nie chcemy być gorsi i w razie gdyby było w przyszłości jakieś UF to też chcemy być z kimś połączeni :)

    Jako, że chyba już nie ma uni z 30% pz więc bylibyśmy bardzo w tyle z punktami :<

    Propozycje zmian:
    Większy % złomu na polu zniszczeń min 50% - najlepiej 70% :saint:
    Eko x7

    Dużo zmian nie można zbytnio u nas wprowadzić, najgorzej z tym pztem.. :<


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • Popieram, ekox7 i PZ 70% to podstawa żebyśmy po UF nie odstawali od innych Uni. Od siebie dodałbym mimo wszystko zmniejszenie zużycia deuteru, turbo recki oraz coraz większe floty powodują, że FSy są koszmarnie drogie, to jest coś co zabija każde rozwinięte uni - zamiast FSować ludzie grają od urlopu do urlopu.


    Uni 21

    Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

    ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
  • Wiem co jeszcze, o ile się da! Zakrzywienie między galami i układami zamiast "liniowa wersja wszechświata (dotyczy zarówno galaktyk, jak i układów słonecznych)"

    @Rising niżej już się nie da XD "• 50% współczynnik zużycia deuteru"


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • Inny_koles napisał(a):

    Popieram wszystko co wyżej wymienione. Uni powoli zanika. Więcej urlopów i nieaktywnych graczy niz tych którzy jeszcze coś próbują tu zdziałać. Czas coś z tym zrobić.

    1) "Zakrzywienie między galami i układami" - jestem za.

    2) Eko 7x - jeszcze zdzierżę

    3) ale zwiększenia złomu już nie popieram. Nie w taki sposób.
    Chyba że złom połączy się z blokowaniem ataków na drastycznie słabszych graczy.
    Mam tu na myśli, akcję sprzed kilkunastu dni.
    Gracz "lamus", czyli np. ja, przekracza próg punktowy, który powoduje że gracz "top" może z czystym sumieniem atakować, mimo różnic punktowych pod każdym względem.
    Flota gracza "lamus" liczy zaledwie 130mln, a gracz "top" wysyła miliard misji Niszcz na jedyne 2 moony lamusa, żeby ułatwić sobie polowanie na płotki.
    To jest zachowanie bardzo motywujące do gry... zwłaszcza dla gracza nowego. Który pogra chwilę, osiągnie próg 500-600k punktów i idzie na urlop albo pieprznie wszystko i idzie na idlaka bo nagle ze wszystkich stron jego nędzną flotę atakuje np. "sryliard" pancerników albo GSów. Przy takim trybie gry nie da się nawet "próbować coś zdziałać".

    Zmiany proponowałbym zacząć właśnie od propozycji rozwiązania tego problemu.
    Co z tego że zwiększycie procent złomu z PZ??
    Na czyją to korzyść wpłynie? Serwera? Zwiększy to ilość ludzi na Virgo?
    Myślę że niekoniecznie... jedyne korzyści będzie miała Topka. Która zgarnie jeszcze więcej punktów i bedzie ich to motywować zapewne do coraz gorszych zagrań wobec innych graczy.
    A później zdziwienie "czemu urlopy" albo "gdzie ci ludzie się podziali" :D

    Polecam przemyślenie tego raz jeszcze na spokojnie i zastanowienie się nad jakimś kompromisowym rozwiązaniem, jeśli takowe w ogóle istnieje.

    Jeszcze pare miesięcy i topce do bicia zostaną tylko pomarańczowi supporci :D :D bo przecież sami na siebie nie mogą polować, bo kolega czy inny ktoś tam... :D

    Pozdrowionka serdeczne :thumbup: :thumbup: :thumbup:

    Jeszcze "Bash"owa propozycja padła :D
    apropo tego co pisalem wcześniej...
    pozwolę sobie nie komentować dalej tego wątku... :thumbsup:


    Super Moderator Ruda:
    posty połączono, upominam za doubleposting
  • Nieeee.. żadnego basha! :D

    Zwiększenie PZ da nam to, tak jak pisałam wcześniej, że będzie z kim nas połączyć w przypadku Uni Fusion. Wyobraź sobie, że łączą nas ze starym serwerem i wtedy nasz top jeden jest jak to nazwałeś "lamusem" dla top 1 z tego drugiego uni. Też nie będzie żadnej rywalizacji.
    Z tego co mi wiadomo, większość ludzi właśnie zrezygnowała z powodu niskiego % pz..


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Inny_koles napisał(a):

    Popieram wszystko co wyżej wymienione. Uni powoli zanika. Więcej urlopów i nieaktywnych graczy niz tych którzy jeszcze coś próbują tu zdziałać. Czas coś z tym zrobić.
    1) "Zakrzywienie między galami i układami" - jestem za.

    2) Eko 7x - jeszcze zdzierżę

    3) ale zwiększenia złomu już nie popieram. Nie w taki sposób.
    Chyba że złom połączy się z blokowaniem ataków na drastycznie słabszych graczy.
    Mam tu na myśli, akcję sprzed kilkunastu dni.
    Gracz "lamus", czyli np. ja, przekracza próg punktowy, który powoduje że gracz "top" może z czystym sumieniem atakować, mimo różnic punktowych pod każdym względem.
    Flota gracza "lamus" liczy zaledwie 130mln, a gracz "top" wysyła miliard misji Niszcz na jedyne 2 moony lamusa, żeby ułatwić sobie polowanie na płotki.
    To jest zachowanie bardzo motywujące do gry... zwłaszcza dla gracza nowego. Który pogra chwilę, osiągnie próg 500-600k punktów i idzie na urlop albo pieprznie wszystko i idzie na idlaka bo nagle ze wszystkich stron jego nędzną flotę atakuje np. "sryliard" pancerników albo GSów. Przy takim trybie gry nie da się nawet "próbować coś zdziałać".

    Zmiany proponowałbym zacząć właśnie od propozycji rozwiązania tego problemu.
    Co z tego że zwiększycie procent złomu z PZ??
    Na czyją to korzyść wpłynie? Serwera? Zwiększy to ilość ludzi na Virgo?
    Myślę że niekoniecznie... jedyne korzyści będzie miała Topka. Która zgarnie jeszcze więcej punktów i bedzie ich to motywować zapewne do coraz gorszych zagrań wobec innych graczy.
    A później zdziwienie "czemu urlopy" albo "gdzie ci ludzie się podziali" :D

    Polecam przemyślenie tego raz jeszcze na spokojnie i zastanowienie się nad jakimś kompromisowym rozwiązaniem, jeśli takowe w ogóle istnieje.

    Jeszcze pare miesięcy i topce do bicia zostaną tylko pomarańczowi supporci :D :D bo przecież sami na siebie nie mogą polować, bo kolega czy inny ktoś tam... :D

    Pozdrowionka serdeczne :thumbup: :thumbup: :thumbup:
    Podam przykład na sobie, żeby nie było, że zmyślam. Zacząłem grać na Virgo w połowie stycznia, klikałem rekreacyjnie kiedy sobie przypomniałem o tym. Od lutego zaczałem grać bardziej na poważnie bo namówiłem do gry kumpla, od stycznia do marca wbiłem się do top 150, bez żadnych problemów, @Luther latał na mnie po 5x dziennie, ktoś inny próbował ściągnąć moona, jeśli ktoś jest "bystry" i jest przysłowiowo "dobrym graczem" to sobie poradzi bez problemu.

    Szczególnie, że różnice o których mówisz będą zawsze. Zawsze będzie ktoś kto ma więcej floty, więcej punktów, więcej czegoś... Wystarczy myśleć i grać sprytnie, a nie klikać co popadnie i się dziwić "ehh znowu mnie mocniejszy rozwalił".

    I mówię to z perspektywy gracza z topki, który takie okazje wykorzystuje właśnie. Bo wiem, że jak ja przekraczałem 500k pkt to podwajałem obronę na koloniach żeby nikogo tiry i trochę surki nie kusiło, i pilnowałem, żeby moje planety nie były łakomym kąskiem. A jak ktoś ma 5k WR obrony, i robi flotą za 100kk i więcej FSy na transportuj pod moją falangą to sorry, ale darmowe 30kk zawsze będzie kusić :)


    Uni 21

    Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

    ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
  • to widocznie topka w styczniu była bardziej wyrozumiała :D

    Źle analizujesz problem ;)

    gram już jakieś 2-2.5 miesiąca i osobiście nie dałem sie jeszcze nikomu złapać. Mimo różnych akcji "niszczarki" toperów.

    ale dążę do tego że na serwerze już jest nudno, a będzie jeszcze gorzej. I to przez takie właśnie zagrania.
    Ja sobie poradze. Nie śpieszy mi się by wejść do topki, i gram tak jak Ty na początku - "rekreacyjnie" ale z głową.

    Ale np. taki Janusz który nerdził wcześniej w BiteFighta albo BattleKnighta, chce spróbować swoich sił w Ogame, wejdzie na Virgo, dostanie wpierdziel po osiągnięciu 600k pkt i dowidzenia.

    A później jakieś śmieszne wywałki na forum o zmianach :D
  • Generalnie podoba mi sie pomysł aby przedyskutowac nowe koncepcje zmian na naszym serwerze, który widać, że wymiera mam tu na myśli spadajacą liczbę graczy oraz powiększającą się liczbe urlopów oraz idlerów. Ciężko będzie wszystkim dogodzić ze zmianami, ale uważam że zwiekszenie PZ po starciu na te przynajmniej 50% jest w stanie zmotywować tych z TOPki oraz tych rozwijających się do częstszych polowań w celu oczywistym czyli szybszego rozwoju swojego konta co przekładać się może na pobudzenie życia naszego universum. Zakrzywienie ukladow i galaktyk bardzo dobry pomysl. Co do eko uważam że te x6 jest wystarczajace juz dla nas aczkolwiek jestem za podniesieniem wydobycia do x7 z wiadomych wzgledow :D jednak eko to najmniejszy dla nas problem. Mam nadzieje że te nasze pisanie tutaj na forum przyniesie większe korzyści w postaci zmian niż mialo byc to tylko puste pisanie :)

    Pozdrawiam wszystkich :)
  • ja nie mam kogo bić... skanuje wszystkie gale po kolei i są trzy możliwości:
    1) toper - z ilością 928392839283923 pancerników
    2) idlaki albo zieloni
    3) albo gracze na moim poziomie, którzy świeżo dostali łomot od topera który jeszcze bezczelnie wkłada ST na forum :ocb: :ocb: :ocb: i pozdrawia wszystkich innych toperów od góry do dołu.
    Przejrzyj sobie dział, myśl perspektywą nowicjusza i wyciągnij wnioski ;]
  • ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    to widocznie topka w styczniu była bardziej wyrozumiała :D

    Źle analizujesz problem ;)

    gram już jakieś 2-2.5 miesiąca i osobiście nie dałem sie jeszcze nikomu złapać. Mimo różnych akcji "niszczarki" toperów.

    ale dążę do tego że na serwerze już jest nudno, a będzie jeszcze gorzej. I to przez takie właśnie zagrania.
    Ja sobie poradze. Nie śpieszy mi się by wejść do topki, i gram tak jak Ty na początku - "rekreacyjnie" ale z głową.

    Ale np. taki Janusz który nerdził wcześniej w BiteFighta albo BattleKnighta, chce spróbować swoich sił w Ogame, wejdzie na Virgo, dostanie wpierdziel po osiągnięciu 600k pkt i dowidzenia.

    A później jakieś śmieszne wywałki na forum o zmianach :D
    To znowu Ty źle analizujesz problem - problemem nie są "dobrzy" gracze, wykorzystujący błędy innych. Przypominam, że za czasów kiedy ja zaczynałem przygodę z OGame noobprotection było do 5k pkt, i jakoś nikt nie płakał i nie marudził tylko każdy się starał i walczył o swoje. Obecne rozwiązanie jest o wiele lepsze, pamiętaj też że np. mając 490k pkt, nikt powyżej 4,9kk pkt Cię nie zaatakuje. A mimo to, przecież ktoś, kto ma 4,5kk pkt może mieć przysłowiową kupę pancków czy niszczarek i i tak Cię rozjechać jak marmoladę jeśli tylko się dasz :)

    Zmiany są potrzebne, bo adaptują serwer do obecnych warunków, jest mniej niż 1000 aktywnych graczy, obstawiałbym koło 600-700 maksymalnie.


    Uni 21

    Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

    ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
  • Ja źle analizuje problem... :ocb: :ocb: :ocb: :ocb:

    Wytłumacz mi może teraz, bo przeglądam akurat ST :D

    dlaczego nie ma np. walk LordDark vs Rising ? :D
    albo Rising vs ER_RE_MI
    albo Neferet vs Sora
    albo Rising vs LisiaDama
    albo Rising vs Inny_koles

    zamiast tego np jest coś takiego:
    * Neferet & Inny_koles & Marocarter vs "przysłowiowy mały i słaby Janusz"
    * LordDark & Neferet vs "kolejny samotny Janusz"

    Zobacz ile złomu byście ugrali :D
  • Po pierwsze i najważniejsze być może nie widzisz wartości i składów topowych flot - ciężko jest czy to szybką flotą czy też całymi z GSami wykręcić porządny zysk z kogoś z topki, do tego trzeba planowania, akcji kilku osób, a niestety to nie takie proste w dobie właśnie urlopów i gry "od fsa do fsa" :)

    Ot cała magia :)


    Uni 21

    Łącznie 78x w ST
    Na sumę ~146.561%
    Średnio ~1.879%/ST

    ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
    ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
  • Kali chce pz z obrony!!!
    Szczerze i tak powoli zaczyna mnie to coraz mniej interesowac.
    Albo jestes bardzo krotko albo nie wiesz lub nie chcesz widziec starcia rozne byly i nawet tych z topki. Niestety pewne rzeczy nie wychodza a na dzis atak wydaje sie nieoplacalny lub z bardzo malym prawdopodobienstwem powodzenia. Ale tego nie bede tlumaczyc. Ja bym chcial innej zmiany tak jak bylo kiedys masz multi kasacja a nie bany na 2tyg czy wiecej to zabija ta gre.
  • ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    albo Neferet vs Sora
    Bo niektórzy mają zasady i nie "biją" ex sojuszników czy sojuszników. Ale jest np starcie:


    Hell Riders [PUSH] vs. MrEko [p13] & Luther [M_G] & Tyran [M_G] & Suicider [M_G] & vako [M_G] - 8497,7 %
    czy


    Luther [S_W _A_T] & Inny_koles [S_W _A_T] vs. Santi [CHOSEN] 15.734,7% Top 2 ACS
    czy:


    Qwas [PUSH] & Rising [ZLOM] & SeeQu [PUSH] vs. Tyran [S_W _A_T] ~ 9347.46%



    Jakbyśmy mieli latać tylko po topce to często gęsto nikt by nie latał przez kilka tygodni - bo to nie jest takie proste dorwać kogoś z top. Trzeba działać wspólnie - najczęściej. Poza tym to też demotywuje, robić taki % i zysk mieć kijowy.


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • StareUni42 napisał(a):

    czemu? Akurat podniesienie pz np do50% i pz z obrony rozrusza uni. Choc chwilowo ale jednak i tak uni umiera

    rozrusza, rozrusza :D ale LordaDarka i eloziomali

    bo juz nie tylko flota bedzie kusić ale i bunkry
    a więcej aktywnych jeszcze ludzi ma bunkier niż jakąkolwiek flotę :ocb: :ocb: :ocb: :ocb:
    i to jest myślenie godne topera xD
  • ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Ja źle analizuje problem... :ocb: :ocb: :ocb: :ocb:

    Wytłumacz mi może teraz, bo przeglądam akurat ST :D

    dlaczego nie ma np. walk LordDark vs Rising ? :D
    albo Rising vs ER_RE_MI
    albo Neferet vs Sora
    albo Rising vs LisiaDama
    albo Rising vs Inny_koles

    zamiast tego np jest coś takiego:
    * Neferet & Inny_koles & Marocarter vs "przysłowiowy mały i słaby Janusz"
    * LordDark & Neferet vs "kolejny samotny Janusz"
    Przy 70% to w końcu będzie się opłacało polecieć na kogoś z topki, bo przy złomie 30% to zysku się nie da za bardzo zrobić z top10 dajmy na to. To podniesienie złomu da szanse, że się zbierze 5 słabszych i złomną z zyskiem kogoś z topki. Bo tak to po co w 5 robić akcje, namęczyć się i nic z tego nie mieć. Sztuka dla sztuki...
  • @ChodzDoPanaNaKolana nie wiem skądeś się urwał ale z księżyca to napewno nie.
    I'm mniejszy PZ tym gorzej dla leszczy . Zwiększenie PZ otwiera możliwość nadgonienia Uni Spica bo Quantum jak wiemy jest 100lat przed wami. Do tego wysokie eko i może za rok jak coś się zmieni z fuzjami to będzie miało sens was z kimś łączyć . Fajnie że się wypowiadasz ale nie gadaj głupot bo się śmiać chce . Experymenty? Na głowę żeś upadł był start uni, topka to co ma osiągnęła ciężka pracą od początku tyle odemnie.
    Dawać Eko z7 pz 70% ;)
    Emerytura na x1 :?
  • ChodzDoPanaNaKolana napisał(a):

    Topce proponuje eksperyment ;]
    ustalcie sobie kolejność, i po kolei zakładajcie nowe konto i spróbuj coś ugrać
    (warunek - zgoda adminów i gra w tajemnicy przed topką)
    Wystartowałem pół roku po starcie uni Libra (złom 70%) doszedłem do top10, pomimo że 99% graczy na uni na mnie polowało. Dzięki takiej wartości złomu sam mogłem latać i na tym zarabiać. Bo przy tej wartości złomu może się okazać, że nawet na remisie można zarobić.