S&D Universum 68 Edycja 3 [21.05.2018- 21.06.2018]

    • Dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • zefir myślałem że z mojej odpowiedzi już wywnioskujesz że nie da się a odstępstwo że jeśli 1krk to 100% wartości floty to nie musiałem się już do tego momentu tak rozpisywać o minimalnej wartości zgłoszeniodawcy :D bo Vegitto już ci napisał że nie załapała by się taka flota do rozgrywki
      Zefit źle to rozpisałeś bo jak byś miał zamiar do każdego z tych 500 rw dołączać 1krk i nawet go tracić to pamiętaj że twój towarzysz czyli główna flota musiała by lecieć max 10 krk XD a wątpie czy wtedy z taką iloscią floty czyli nadal10 krk ( głównej ) i ty w podłączonym z 1krk nabili byście 500 rw :D - wiec aktywista odpada ;(
      druga sprawa by każdy z tych 5 graczy zrobiło po 20k % przykładowo czyli 20 ST po 1k% złomując tylko DT na tych amych techach to 1k% osiągnie złomując około 30k dt i musi na to mieć 20k krk :D czyli by sie tobie liczuło musisz mieć 10% wartosc głównej floty czyli 2k krk :D nie jeden krk -więc złomiarz odpada na przyczepkę z 1 krk
    • @FILU ale właśnie chodzi mi o to odstępstwo - ktoś zgłasza do rozgrywki swoją flotę bojową w postaci 1 gwiazdki (aby załapać się powyżej minimum zgłoszeniowego) i jednego krążownika. W tym momencie krążownik i gwiazdka stanowi 100% jego floty bojowej. W zasadach S&D pisze, że jeżeli gracz posyła do ataku całą swoją zgłoszoną flotę bojową (pomijając gwiazdki), to próg 10% wartości dołączonej floty nie musi być zachowany, a słabszy gracz może również wstawić RW.
      Czyli zgodnie z zasadami w tym przypadku może lecieć ACS 70 tysięcy pancerników i jednego krążownika, a jego właściciel będzie mógł wstawić RW o wysokości 80% zdobytych w tym starciu %.

      Ten zapis o 10% wartości floty bojowej (i wspomnianym wyjątku) czasami jest dość kontrowersyjny. W czasie jednej poprzednich edycji trafiłem do drużyny, która chciała nadgonić różnicę w zdobytych % orając wspólnie gwiazdkami bunkier. ACS 5 członków potroiłby zdobycz (100 + 80 + 60 + 40 + 20 = 300% starcia, czyli jeżeli cel miał dać np 7000% to drużyna zdobywałaby w sumie 21000%). Bunkier był spory, więc i gwiazdek musiało być dużo. Aby się przebić do surowców łącznie musiałoby lecieć ponad 10.000 gwiazdek. Ja mam ich tylko 130, a największa flota, która miała lecieć - prawie 4000. Łatwo policzyć, że do 10% troszkę mi brakowało. Napisałem PW do opiekuna zabawy, co mogę zrobić w tym przypadku. Dostałem odpowiedź, że jedyny sposób, aby zgodnie z zasadami S&D starcie zaliczyło się również na mój rachunek, jest taki, że musiałbym się o ten bunkier rozbić. Tzn. razem z gwiazdkami musiałbym posłać całą swoją zgłoszoną flotę bojową (aby załapać się na wyjątek), która przez te 6 rund walki stanowiła by główny cel ostrzału obrony i pewnie została by wybita w pień, bo działek obronnych było kilka razy więcej, niż ilość moich statków. Ostatecznie pozostali czterej gracze polecieli sami.

      W teorii zapis o locie wszystkimi zgłoszonymi statkami miał pomagać graczom z małymi flotami. Bo nawet jeżeli chcieliby załapać się na ten próg 10% wartości, to fizycznie nie mieliby na tyle statków. Dlatego dodano wyjątek, że jeżeli poślą wszystko co mają, to taki atak również będzie się liczył, choć progu 10% nie spełnili. Właśnie ta opisana powyżej przeze mnie sytuacja z bunkrem natchnęła mnie do tego pomysłu - skoro zasady gry mówią, że powinienem rozbić całą swoją flotę, to czemu ktoś nie miałby robić tak celowo? Jeżeli jego flota byłaby minimalna, to i poniesione straty były by niewielkie...



      @Vegitto - racja, taki gracz troszkę musiałby się nagimnastykować nawet przy kilkunastu dostępnych slotach :) Na szczęście moje rozważania są czysto teoretyczne ;)


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Nie wiem jaki powinien być próg % jednak...

      Trochę śmieszy mnie to pisanie 100% za dużo. Przy ostatniej edycji gdy było speed x1 próg wynosił 40%. Jeżeli budowałam jakąś flotę 30 dni na speed x1 żeby zrobić 40% to na speed x5 na 100% buduję 15 dni (40% > 30 dni więc 100% > 75 dni na speed x1, dzielimy przez 5).

      Czyli jest dwa razy łatwiej zrobić flotę potrzebną na zezłomowanie 100% teraz niż kiedyś 40%. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Czekamy Daga na twoje pierwsze rw 100% :D .to co niektórzy górnicy zgłoszeni ze swoimi flotami nie mają szans przebić się przez jakąś obronę i zezłomować 100% więc muszą szukać flot zostawionych bez obrony :D życzę szczęścia w ilości wykonanych rw :D ale co mi tam jak Kolec napisał słusznie jeśli chodzi o miniST to ja z Malkowiczem nie musimy się martwić :thumbup:
    • @Ruda ale na uni już nie jest zaskoczeniem że nie którzy gracza już maja kolejne badania powyżej 2kkk wartości lub budynki, :D topowi gracze eco 43 poziom metalu już maja za sobą bo to x5 teraz :D .Nie chce się zakładać ale na pewno znaleźli by się gracze od 75k gdzie nagroda przysługuje im 1.5kkk wartości badania czy budynku mają już za sobą ;) Więc podnosi się progi % w SD, podnosi się eco więc czemu nie podnieść z 2% do 3%. Przy 2 % to jedynie chyba tylko Ciap i Aro mieli by możliwość wybrania budynku czy badania bez ograniczenia ( chodzi mi o pkt własne) Można przecież napisać do odpowiednich ludzi zajmujących się projektem w GF nic to nie kosztuje a spróbować warto ? @Art ostatnio ożywia unie podnosząc parametry może i tu by dało się też odświeżyć temat w GF bo to temat z 2015 roku
      Art co myślisz ?
    • Johny miałem to samo :D
      prosiłem się o numery GG o jakiś kontakt w drużynie :D ehooo :D:D:D

      ale zabawa może być fajna :)

      jak zawsze aby było do przodu :)

      tak jak teraz na uni gra 200 osób to jak zacznie się s&d będzie grało 50 bo reszta spierdzieli na upa :D tak jak i ja :D:D:D ehehehehheheheheheh

      a ciapka wpisuje się w ten projekt s&d tak dla jaj :D bo i tak nie ma żadnej floty itd. może by ją w końcu złomnąć ?? hmmmm

      Administrator Forum Toadie:
      Przeniesione do właściwego działu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Caterpillar ().

    • Taka mala uwaga
      Czesc graczy w zgloszeniu podaje zanizony sklad floty bojowej
      Bardzo prosze Opiekuna czy Moderatora o weryfikacje i uwzglednienie tego faktu przy podziale na Druzyny

      Pani ciap vel Dagusia
      Bedzie tak jak w poprzedniej edycji ?
      Pamietasz co mi pisalas ?
      Nawet nie Mialas silosow i RMP gdy prosilem o kilka RMP
      Reszty nie bede opisywal ( chyba ze bede musial )
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Co się dzieje !!! kto zaniżył pkt militarne ? bez takich manewrów i oszustw . Jeszcze SD sie nie rozpoczęło a już kombinacje . wywalić i już bo nie potrzeba znowu w tej rozgrywce kogoś kto ma niecny plan . Udowodnić oszustwo !!! i zdyskredytować a jak nie ma dowodów to nie robić na samym początku zadymy
      życzę dobrej i udanej zabawy wszystkim uczestnikom tej edycji SD i do boju Panie i Panowie
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Pani ciap vel Dagusia
      Bedzie tak jak w poprzedniej edycji ?
      Pamietasz co mi pisalas ?
      Nawet nie Mialas silosow i RMP gdy prosilem o kilka RMP
      Reszty nie bede opisywal
      Dagusia 05.06.2017 08:17:51
      ten tydzien i początek kolejnego jest dla mnie ciężki czasowo :P
      (...)
      Dagusia 07.06.2017 16:39:07
      FS mam... pisałam że pierwsze 2 tygodnie będą u mnie problematyczne czasowo - na ogame jestem ale nie mam czasu na grę

      Była jedna rozmowa w której poprosiłeś o pomoc (napisałeś tylko że potrzebujesz rakiet, do ataku zaproszenia nie widziałam). Potem strzeliłeś focha i więcej się nie odzywałeś. Na początku S&D miałam operację wiec leżałam w szpitalu. Po operacji nie czułam się zbyt dobrze. Po pierwsze cięty miałam brzuch więc miejsce dość strategiczne jeżeli chodzi o ruchy, samopoczucie. Po dwa grzebali mi w przewodzie pokarmowym i mój organizm źle reagował na przyjmowane jedzenie. Dodatkowo przyjmowane leki przeciwbólowe działały na mnie bardzo przymulająco. Ostatnią rzeczą w tamtym okresie na którą miałam ochotę to siedzenie i kogoś rakietowanie. Floty była na FS żeby ograniczyć do minimum obowiązek siedzenia na OGame. Nie jestem robotem.

      Krytykujesz mnie ale grzecznie Ci wyjaśniłam że nie mam teraz czasu i że mam FS. Szkoda że niektórzy nie mogą zrozumieć że nie zawsze coś komuś pasuje czasowo itd. :fbue:

      @Caterpillar
      Na u67 wygrałam kopalnie. 8-)


      Nie będę pokazywać palcem ale ktoś mi obiecał zabrać na RW i słowa nie dotrzymał!
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Zapomnialas jeszcze dodac ze Twoje dzialania militarne czyli ataki sa bardzo ograniczone bo Handlujesz z okolo 250 graczami
      Proste pytanie
      Po co zglaszasz Swoj udzial ???
      Chcesz latac z kims na sepa ??? , DT/MT.kami ?
      Poczytaj Regulamin komu przysluguja ewentualne nagrody
      Chyba po to zglaszasz Swoj udzial by oslabic Druzyne do ktorej Cie przydziela

      Bardzo prosze Opiekuna S&S by nie przydzielac mnie do Druzyny w ktorej bedzie ciap
      Z gory Dziekuje
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Osłabiam?
      Ostatnio moja drużyna miała 7 osób, reszta miała po 6. Moja flota stanowiła 0,26% średniej floty w SD. Bardziej nazwałabym się dolepkiem. Mogłam być w mojej drużynie albo nie. Tak mała flota nie robi różnicy. Moja drużyna bez mojej floty miała 99,044% floty najmocniejszej. W tym temacie S&D Universum Libra Edycja 1 [24.10.2016- 24.11.2016] najsłabsza ma 97,491% najmocniejszej. S&D Universum Merkur Edycja 2 [17.10.2017- 17.11.2017] > 98,04%. Bywają serwery z gorszym rozłożeniem.

      Teraz mamy 30 osób więc pewnie będzie 5x6. Zostaję dolepiona pewnie do drużyny która ma najmniej punktów lub ta która ma mniej osób. :fsmile:

      @Koloc
      Temat zamknięty więc nie edytuje już :X
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • dobra tam, już nie kłócić się mi tu :D Rekrutmentko ja cie zabiorę na rw XD upps tylko nie latam z mega zyskami do SD tylko z regulaminowymi do SD XD
      Zmiana dyskusji: ;P
      @Ruda proponuje nazwy drużyn
      A lfa, B ravo, C harlie, D elta, E cho, F oxtrot, R omeo, S ierra, T ango, W hiskey, Y ankee,
      bo akurat oglądam amerykański film wojenny 8-)
    • Koloc napisał(a):

      Polek jak wytrzezwiejesz to edytuj posta bo za nieregulaminowego mogą Cię nie dopuścić do zabawy :D

      FILU napisał(a):

      jestem na tak i jak ktoś jeszcze zaspał a Ruda daje furtkę to dawajcie ja bym jeszcze dał szanse dla gracza Polek by wstawił regulaminowy wpis i też zagrał

      Jak pięknie, że się troszczycie, niestety temat zamkniety więc nie mogę edytować :)

      I tak dobrze, że się wyrobiłem w czasie i napisałem zgłoszenie prawie bezbłędnie :D
    • S&D jeszcze sie nie zaczelo a juz lamie sie regulamin

      Zamknięcie tematu nastąpi 18.05.2018 o godzinie 23.59. Po tym terminie nie ma możliwości zgłoszenia się do programu.

      4 godziny temu
      Jezeli dałoby radę, to i ja bym się chętnie dopisał..juz drugi raz przegapiłem termin zgłoszeń!
      - Anakin Solo
      - United Cities of Space WKU[UNITED]
      - 648770 - choc nie logowalem sie od paru lat, jak bedzie potrzeba, to odkopie..na ircu mozna mnie spotkac
      - 20795

      Zgloszenie zostalo przyjete
      Ja nie mam nic przeciwko temu by gracz uczestniczyl w S&D , ale po co w takim razie jest regulamin ???

      Czekam na wyjasnienia od Opiekuna , lub moderatora S&D

      Czy podczas trwania S&D nadal bedzie sie lamac Regulamin ???
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"