TECHNOLOGIA NADPRZESTRZENNA - MOZLIWOSCI KTORE MOZE DAC

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • TECHNOLOGIA NADPRZESTRZENNA - MOZLIWOSCI KTORE MOZE DAC

      SIEMKA ;D

      Jak wiemy technologia nadprzestrzenna do poziomu 8 cos daje ale pózniej juz nie.
      Wiec wymyslilem ze kazda wyzszy poziom podkreslam Technologi nadprzestrzennej powinna zmniejszac o iles procent % mniejsze zuzycie Dexu.
      Jak wiemy naped nadprzestrzenny zwieksza szybkosc floty ale zwieksza tez jego pobor a Technologia by zmniejszala jego ilosc
      co o tym myslicie ?

      pozdrawiam
      ZAKI
    • Ani mnie to ziębi ani grzeje. Jeztem gornikiem i nie spalam dużo dexu na fs. Mysle jednak ze większość flociarzy taka zmiana by napewno ucieszyla. Jedynie co mnie marywi to zaburzenie rownowagi miedzy flociarzami i ekowcami. Niemniej jednak uważam pomysł za ciekawy i napewno ważny rozważenia.
      Bla, bla, bla, bla
    • zeby gra miala sens i szanse były równe musi być zachowana równowaga na zasadzie zeby flociarzom opłacało się latać a gornikom kopać. Jesli spalanie bedzie za duże nie bedzie opłacalo sie latać (wliczajac przypaly deuteru idzie wiecej) natomiast jesli spalanie bedzie za małe straty deuteru beda mniejsze i flociarze częsciej będą kosić górników bo ryzyko bedzie mniejsze. Dlatego zachwianie równowagi moze oznaczać szybką smierć uniwersum. Ale to juz gdybanie.
      Bla, bla, bla, bla
    • pit napisał(a):

      zeby gra miala sens i szanse były równe musi być zachowana równowaga na zasadzie zeby flociarzom opłacało się latać a gornikom kopać. Jesli spalanie bedzie za duże nie bedzie opłacalo sie latać (wliczajac przypaly deuteru idzie wiecej) natomiast jesli spalanie bedzie za małe straty deuteru beda mniejsze i flociarze częsciej będą kosić górników bo ryzyko bedzie mniejsze. Dlatego zachwianie równowagi moze oznaczać szybką smierć uniwersum.
      Ubic gornika nie jest zadnym problemem dla flociarza. Rasowi flociarze maja tzw. lotki. Pakuje taka lotke w uklad do gornika i robi z nim co chce nie tracac dexu. Biedny gornik ma do obrony tylko bunkier i nieliczni posiadaja stada gesi, ktorymi moga narobic zamieszania.
    • We wrześniu 2016 roku pojawił się pomysł na forum Orgin, aby technologia nadprzedstrzenna, począwszy od 9 lvl, na każdym nieparzystym poziomie zwiększała o 20% ładowność MT, DT i recyklerów -> Hyperspacetech increases Cargocapacity

      26 listopada 2016 roku pomysł został zaakceptowany przez dział rozwoju Ogame -> Idea got accepted by the OGame-Development-Team

      I od tego czasu czekamy, aż programiści wprowadzą to do gry. Kiedy to nastąpi? Tego nie wie nikt :-/


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Bzdura :)
      Przy locie na flociarza najczęściej chodzi o rutynowe zachowania (kiedy z reguły siedzi, kiedy akta o danej porze może być dziwna), a nie o paliwo. Do tego tak jak Truck pisze, jeśli górnik się pilnuje, to nie ma o co się martwić. Topowi górnicy grają bez bunkrów i rzadko ich znajdziesz w reckach. U co lepszych nawet DT nie wyskanujecie :D
    • Po pierwsze @john malkowitz007 nie przepycham sie bo z @Truck driver ciężko coś przepchnać bo on ZAWSZE ma racje! Pomimo tego że czesto pisze bzdury tylko po to zeby cos udowodnić ( to tylko moja prywatna opinia wiec bez urazy Kamil). Zgodze sie ze @Starrk pomimo ze moj top to 576 to jestem graczem pilnujacym sie dosc dobrze, nie posiadam bunkra i jakos sie nie martwie zbytnio. Co do pomyslu to chetnie poczytam co ludzie mają do powiedzenia. Nie jestem na nie ale też jakimś wielkim fanem pomysłu ze wzgledu na małe zuzywanie deuteru na fs. Tyle w temacie.
      Bla, bla, bla, bla
    • pit napisał(a):

      Nie jestem na nie ale też jakimś wielkim fanem pomysłu ze wzgledu na małe zuzywanie deuteru na fs. Tyle w temacie.
      Kiedys pomysly co do zmniejszania spalania wcale mnie nie interesowaly bo gralem eko tak jak Ty. Po kilku latach klepania budynkow zbudowalem troche floty i gdyby nie turborecki, ktore pala tyle na fs, ze lepiej urlop zapiac niz przepalac po kilkadziesiat milionow dexu, gralbym normalnie jak dawniej gdzie przy czystej grze eko urlop byl u mnie swietem. Dzis urlop dla mnie jest koniecznoscia i konto urlopuje zamiast pracowac na siebie i wydobywac. Mocne eko dalo mi tylko jakis tam top a kiedy teraz doszlo troszeczke floty juz zaczal sie problem. Oczywiscie mozna powiedziec, po co budowales flote czy zrob sobie dwie planety w jednym ukladzie albo wysylaj kolonizuj w ukladzie badz na pz i bedziesz mial problem z glowy ale z takimi argumentami nie bede sie spieral bo wyjdzie jak zwykle.
    • Widzisz @pit od poczatku zdecydowales, ze bedziesz gral eko i tak tez sobie planety rozlokowales. Ja budowalem konto ekowe z rozlozeniem flotowym. I gdyby nie kilku idiotow jak @wladca mordoru i top 1 draco czyli Hogan nie grozili na pw w grze, ze beda mnie niszczyc za to, ze latam po niby ich idlerach i kilku pajacow co sie mscili za moje ogrywanie ich na aukcjach gdzie kosilem wszystko jak lecialo to bym nie mial dzis floty i ktos taki jak Locutus dalej by dzis pewnie gral na draco. Miedzy innymi przez takie wydarzenia mialem juz dosc jak mnie bezkarnie atakowali i powstal maly zalazek floty na moim koncie. Tyle w temacie.
    • Technologia nadprzestrzenna ma zostać "wykorzystana". Inna sprawa, że, patrząc na jakość zmian i prędkość ich wprowadzania, to Ogame jak nic ma najwyżej jednego junior deva, który pracuje przy projekcie może 10 minut tygodniowo.
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Zefir
      Moze zapomnieli o tym ?
      Warto by im o tym przypomniec przy okazji tego pomyslu
      Moze ktos z Administracji im o tym przypomni
      22 lutego 2018 roku wypowiedział się tam CoMa więc o pomyśle pamiętają. :fsmile:

      Napisał tam: "it has been forwarded once again since the discusion was brought up recently in the forums, but I do not have any more info about it.".

      Truck driver napisał(a):

      gdyby nie turborecki, ktore pala tyle na fs, ze lepiej urlop zapiac niz przepalac po kilkadziesiat milionow dexu, gralbym normalnie jak dawniej gdzie przy czystej grze eko urlop byl u mnie swietem
      Oj.

      Na chwilę obecną masz 7,3kk punktów floty i 851k statków.
      Z RW które dałeś na forum masz: 700k LM, 20k OW, 20k krążków, 10k MT, 10k DT, 300 GS = 7,64kk punktów, 760k statków
      Doliczmy do tego 50k recków.

      Lot w układzie kosztuje > 1.858.788 gdy zawrócimy lub 929.394 gdy nie zawrócimy (10h)
      Poza układ koszt > 6.346.394 gdy zawrócimy lub 3.173.197 gdy nie zawrócimy (17h -dobry FS przed spaniem żeby mieć flotę po przyjściu z pracy/szkoły i w ciągu dnia nie przejmować się OGame).
      Nawet jeżeli podniesiemy recki do 100k to przed układ na dolot spalimy 5.063.966.

      Ostatnią kolonie zrobiłeś: 2017-03-08
      Masz 70kk punktów w ekonomicznych. Odliczmy od tego z 4kk na flotę. Zostaje 66kk. Masz 12 planet czyli jedna kolonia kosztuje 5,5kk punktów. Eko 40/34/37 kosztuje 4,7kk punktów. Zostaje więc 800k na rozbudowę stoczni, magazynów, nanitów na 1 planecie. Czyli na dobę pewnie masz wydobycie ok:
      36.931.39211.204.06410.134.144

      Podsumowanie: Przeliczając surowce na sam deuter po przeliczniku 3:2:1 masz 28kk deuteru z wydobycia a Twoje FS zjada ok 3kk przy 50k reckach lub 5kk przy 100k reckach.
      Nasuwa mi się pytanie... Dlaczego piszesz że lepiej załączyć urlop gdy przy najmniej korzystnej opcji masz nadal 36,9kk + 11,2kk + 5kk wydobycia? Szkoda że tak późno Cie poznałam. Bo ja głupia na flotowym koncie robiłam FS i grałam eko. Flotowe ponieważ miało tyle floty bojowej żeby stać się top1 ACS po oddaniu.

      Nie jest przypadkiem tak że ten deuter to taka wymóweczka że nie warto grać? Ktoś tu się boi straty floty? Co? :>

      Hmm. Masz top 804 w flocie (po odliczeniu obrony) dla całego OGame.pl.
      131 osób o większej flocie grała 100% przez ostatnie 3 miesiące. 217 osób grało powyżej 90%.
      Zaraz powiesz "Osoba na u68 może grać bo ma speed eko x5, ja mam mniejsze wydobycie". Więc zróbmy bardziej obiektywne statystyki i podzielmy punkty floty przez speed. Tutaj masz pozycję 598, 87 osób grało 100% czasu, 141 powyżej 90%.
      Czyli idzie grać flotą.

      Oczywiście nie neguję obniżenia spalania tylko nie rozumiem osób które marudzą na spalanie gdy podstaw do tego nie mają? Może zamiast szukać problemów warto urlop ściągnąć i grać?

      @Starrk
      Nie skomentuję! :uhuh:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Poleciała cała dyskusja odnośnie jazdy na tirach i kto ile ma czasu. Nie ma to nic wspólnego z wątkiem. Do tego coraz bardziej odbiegają od tematu.

      Poleciały wszystkie posty i userow, i członków team

      exSuper moderator działu Gra i Komunikacja
      Moderator działu Pomysły i Propozycje

      Regulamin Działu Pomysły i Propozycje
      Lista Tematów Zakazanych
      Jeśli widzisz nieregulaminowy post użyj przycisk Zgłoś
      Jeśli chcesz coś wyjaśnić, załatwić napisz na
    • Lord L napisał(a):

      Poleciała cała dyskusja odnośnie jazdy na tirach i kto ile ma czasu. Nie ma to nic wspólnego z wątkiem. Do tego coraz bardziej odbiegają od tematu.
      Wyliczenie przez ciap mojego wydobycia deuteru i stwierdzenie, ze moge grac bez urlopowania jest bledne a i tak post wisi. Nikt nie wie jakie fs-y musze robic, zeby odbierac je na czas i byc w miare pewnym, ze nie strace floty ale oczywiscie ciap wie lepiej ile spale dexu na fs-y bo wyliczyla mnie z eko :D no brawo idiotycznego toku myslenia :)