Astrofizyka ze względu na ekspedycje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Astrofizyka ze względu na ekspedycje

    Jak wiemy wraz z osiągnięciem pewnego poziomu astro wzrasta również ilość ekspedycji, liczył ktoś kiedyś czy jest moment w którym opłaca się zrobić kolejny poziom astro biorąc pod uwagę również możliwe uśrednione profity z ekspedycji?
    Mam na myśli taką sytuację, że powiedzmy, że za jeden poziom astro zbadany dostaniemy kolejnego możliwego ekspa, a wg kalkulatora opłacalności biorąc pod uwagę same surowce i przyrosty nie opłaca nam się jeszcze robić astrofizyki, ale np. biorąc pod uwagę również uśrednione zyski z ekspa z maksymalną możliwą ilością pkt ekspedycyjnych sytuacja się zmienia i już się opłaca.
    Pytam, bo addon info compte nie bierze pod uwagę takiej sytuacji, a oblicza jedynie opłacalność na podstawie najszybszego zwrotu surowców.
  • 16 lvl > 4
    25 lvl > 5

    Koszt:
    63.110.000.00012.622.000.0006.311.000.000

    FAQ: Ekspedycje
    zyski na 1:
    170.30075.30010.500



    koszt / zysk średni 1 ekspedycja:

    37.058167.623601.048



    jakbyś dziennie puszczał 6 fal ekspedycji po 5 wychodzi tyle dni:

    1.2355.58720.035



    wartość w roku:

    3,415,354,9



    :fsmile:

    Dla 500 ekspedycji przy +100kk dla moich zysków wychodzi (wartość jako rok):
    3,013,537,8
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • john malkowitz007 napisał(a):

    Wiec czy warto badac astro nalezy jeszcze uwzglednic zysk z nowo skolonizowanych planet
    To jest bardzo dobre pytanie. @ciap ktora jest slynna z ekonomii i przeliczania wszystkiego na oplacalne i nieoplacalne, machnela 27 lvl astro. Na x5 eko raczej sie oplacilo ale na x1 pewnie nawet by o tym nie pomyslala. Oczywiscie nie czepiam sie. Wyrazilem tylko swoja opinie.
  • Truck driver napisał(a):

    Na x5 eko raczej sie oplacilo ale na x1 pewnie nawet by o tym nie pomyslala.
    Nie ma to jak być za pan brat z matematyką. :fgrin:

    Opłacalność to proporcja kosztu do wzrostu wydobycia. Jeżeli mamy dwa budynki które różnią się kosztem i wzrostem eko to opłacalność pozwala określić który bardziej się opłaca. Ile proporcjonalnie dostaniemy względem kosztu który poniesiemy. Mamy X surowców możemy zbudować metal 32 lub metal 31x2. Kosztują prawie to samo ale 2 kopalnie dają ok 200k metalu na dobę więcej. Sprawne oko pewnie zauważy że nie rozważamy tutaj zmiennej speed eko. Pewnie czepliwa osoba napisałaby "ale zaraz, zaraz na speed x5 mam kopalnie szybciej i szybciej zaczyna zawracać się". Racja. Np. 38 robi się na x1 - 10 dni, x5 - 2 dni. Godzinny wzrost eko to 6,3k metalu. W ciągu 8 dni tracimy 1,2kk metalu. Metal 38 kosztuje 282kk metalu co stanowi 0,43%. Jeżeli kopalnia zwraca się 1.862 dni to 8 dni można pominąć. Druga sprawa jest taka że osoba która robi eko mało kiedy patrzy na czas zwrotu inwestycji. Każdy powolny zwrot da dużo więcej niż flota która lata tylko na FS i robi straty spalając deuter na FS. Pamiętać należy również że rozpatrujemy opłacalność względem danego speed. Każdy speed ma swoje straty w wolności budowy które się równoważą dla kopalń.
    Podsumowując: Opłacalność to proporcja kosztu do przyrostu wydobycia. Pozwala określić w jakiej kolejności klikać budynki (metal, kryształ, deuter) i badania (astro, plazma) żeby dostać jak największą ilość surowców. Nie ma znaczenia tutaj speed eko. Na każdym speed jest taka sama kolejność opłacalności.

    O ile przy niższych lvl można się zastanowić nad wcześniejszą astro żeby mieć dodatkową kolonie na farmienie czy ekspedycję to wysokie lvl głównie patrzy się pod eko.

    15 planeta mi się obecnie nie opłacała. Mam ok 3% mniejsze eko niż jakby surowce wydała na dalszą rozbudowę eko. Jakbym podciągnęła metal +1 lvl przed astro miałabym 1,5% mniejsze.
    Czy zrobiłabym planetę 15 na speed x1? Tak. Bywały momenty w ostatnich 2 latach gdy na koncie miałam już surowce na całą astro 26. I myślałam czy nie klikać. Jednak nie miałam ładowności konta takiej żeby schomikować lvl 27. Dopiero budynki kliknięte przed zmianą speed (ostatni zbudował się dzień przed) dały mi minimum 100% (dokładnie 100,23%) ładowności.
    Dla czepialskich osób: Strata z powodu niewydawania surowców wynosiłaby ok 1 kopalnię deuteru 40 (3k deuteru na 1h, 0,66% eko). Jestem tego świadoma tylko gdy mówimy o wartości badania 36kk deuteru. To strata z tego tytułu trzymania surowców -> 800kk jest małą wartością za zrobienie czegoś dużego. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Truck driver napisał(a):

    Na x5 eko raczej sie oplacilo ale na x1 pewnie nawet by o tym nie pomyslala.

    ciap napisał(a):

    Nie ma to jak być za pan brat z matematyką.
    Nie ma to jak czytac ze zrozumieniem ;) na pewno na x5 astro jest bardziej oplacalne niz na x1 i nikt mi nie wmowi, ze nie mam racji. Amortyzacja mowi samo za siebie :) a co do stwierdzenia "z matematyka za pan brat" to bez bicia przyznaje, ze mialem z matmy dwoje z wielkim wysilkiem i poza tabliczka mnozenia do niczego mi sie ta matma w zyciu nie przydaje :D
  • Jeżeli mam XXXXXXXX surowców które teraz wydaję i mam dwie drogi:
    a) dalsza rozbudowa 14 planet, eko startowe 44/36/39
    b) zrobienie astro 26+27 i rozbudowa nowej kolonii do wartości reszty
    To niezależnie na jakim speed eko gram straciłabym na tym ok 3% wydobycia. Na speed x1 nie miałaby 15% większego eko, nadal jest to jedynie ok 3%.

    Jeżeli mam takie same straty to dla mnie jest tak samo opłacalne. W sumie to nieopłacalne bo jestem na minusie. :E

    edit;
    Piszesz w swoim poście "opłaciło" w stosunku do mojej osoby. Więc grzecznie Ci tłumaczę że opłacalność (bo budować w jakiej kolejności) nie zależy od speed. I tym samym zrobiłabym astro na 15 planetę również na speed x1.

    edit2;

    To przykład może wyjaśni.

    Speed x1 mogę zbudować kopalnie kryształu która zwróci się po 8 latach lub astro które zwróci się po 9 latach.
    Na Speed x5 kopalnia zwróci się po 1,6 latach a astro po 1,8.

    Czy kryształ bardziej się opłaca na jakimś serwerze względem astro? Tak. Tutaj i tutaj się zwróci szybciej więc robimy go w pierwszej kolejności. Speed przyspieszy zwrot surowców ale nie pozmienia kolejności budowy. 0_o
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Truck driver napisał(a):

    Owszem, speed eko niewiele zmienia co do kolejnosci budowy kopaln ale wiele zmienia wzgledem amortyzacji. O wiele ciezej wyjsc na plus badajac astro na x1/x2 wydobycia w porownaniu do x5/x6 wiec tutaj nie ma co porownywac.
    chłopie @ciap tłumaczy ci jak krowie na granicy ze różnica między speed x1 a speed x5 to tylko cyferki x5 większe wydobycie(szybciej się wydobywa ) ale % jest takie samo eko, bo jeśli masz 10plqnet to każda kopalniadaje ci 10% całego wydobycia danego surowca ( jeśli lvl są te same i "pozycję ") na speed x1 i speed x5, Wiec badanie czy budynki tak sama są opłacalne na każdym uni każdym speedzie -niema różnicy! !! To ze zbadasz astro x5 szybciej? ?yyyyy bo wszystko się robi szybciej x5 na takim uni, wiec gdzie tu jakaś amortyzacja czy różnica? Bo ja nadal jej nie widzę .

    Kumasz ? Czy tłumaczyć ci " Ala ma..."

    ciap napisał(a):

    16 lvl > 4
    25 lvl > 5

    Koszt:
    63.110.000.00012.622.000.0006.311.000.000





















    @ciap w kosztach astro chyba że przecinek postawiłas -metal; )

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ^Turysta^ ().

  • [ciach]
    @Truck driver
    To może inaczej
    [ciach]
    Pomyślałabym o planecie 15 na speed x1 ponieważ... Metal zwraca się 36,5 roku, astro 40 lat. Obie liczby są blisko siebie więc nie ma znaczenia co zbuduję: metal 45 czy astro 26+27. Jeżeli piszesz o wyborze kopalni/badania do budowy patrzysz na opłacalność. Tutaj widać że bardziej opłaca się metal ale astro już było bardzo blisko do opłacalności. Jeżeli osoba buduje eko według opłacalności to nie patrzy ile co się zwraca a co się bardziej opłaca. Przecież jakbym patrzyła na to że metal zwraca mi się 20 lat to bym przestała budować eko na lvl 40/33/36? :<

    Zmiana speed nie zmienia proporcji między opłacalnością.
    36,5 / 40 =0,9125
    7,3 / 8 = 0,9125.
    To co się opłaca na speed x5 to tak samo się opłaca na x1, x2, x3...
    0_o

    Moderator kruszynka:
    Usunięto odpowiedź odnoszącą się do usuniętych postów
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Truck driver napisał(a):

    Owszem, speed eko niewiele zmienia co do kolejnosci budowy kopaln ale wiele zmienia wzgledem amortyzacji. O wiele ciezej wyjsc na plus badajac astro na x1/x2 wydobycia w porownaniu do x5/x6 wiec tutaj nie ma co porownywac.
    Stanę po stronie @Truck driver :)
    Wszystko co napisał w zacytowanym tekście jest zgodne z prawdą (choć nie wiem czy taki był jego zamysł).
    Pomimo zmian prędkości eko nie zmienia się kolejność budowy, czyli opłacalność.
    Czas amortyzacji natomiast się zmienia, ale ponieważ proporcje zostają zachowane to dla większości graczy nie ma to znaczenia i jest to równoznaczne z opłacalnością.
    Natomiast dla graczy których celem jest bunkier, rekordy w badaniach czy działalność charytatywna, eko jest tylko środkiem do celu. Dla takiego gracza czas amortyzacji jest istotny.
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0