Propozycja zmian na Merkury

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Oj Mirmir, żebyś Ty jeszcze po polsku pisał, dałoby się to zrozumieć.
    Trzymasz się cały czas tej swojej niewiedzy. To smutne.

    Moim zdaniem gra na x2 flot jest najciekawsza, jednak, podzielajac wasze zdanie uważam, że taka prędkość flot doszczętnie zniszczyłaby uni Merkur. Dlatego no odpada, ale myślę, że to już dawno ustalone, nie ma co się rozpisywać więcej.

    Eko powinno być podniesione i to tak wysoko, jak to możliwe. Dałoby to niesamowitego kopa górnikom przede wszystkim. A żeby to jakoś zrównoważyć i flociarze też mieli coś dla siebie, to właśnie złom z obrony moim zdaniem byłby idealny. Ja wiem Mirmir, że Tobie by to pasowało, gdyby podnieść tylko eko, ale niestety, nie jesteś tu jedyny, flociarze też musza mieć tą rozgrywkę urozmaicona. Narobiłeś gsow a jesteś przeciwny debrisowi z obrony, ot zagadka, paradoks. No chyba, że te swoje Gs postawiłeś po to, żeby stały na moonie, to mogę tylko współczuć.

    Flociarze przede wszystkim robią grę na uni. Sprawiają, że coś się dzieje. I trzeba o nich dbać, żeby chciało im się te floty ruszać. Inaczej wszyscy zgrzybieja na moonach jak Mirmir i będą tylko budyneczki klikać. Trochę żałosne. Wyścigi w stawianiu budyneczków przez następne 100 lat. Rozrywka, emocje, adrenalina, jazda na maxa bez trzymanki.

    Reasumując - eko do góry, mniejsze spalanie, złom z obrony, delikatnie podniesiony złom z floty.
    17.08.2005r - ...
    Zawsze z fartem 8-)
  • Wyższe eko to podwójna korzyść dla flociarzy.Mają wieksze wydobycie u siebie i szybciej zapelniaja sie magazyny w okolicy.Po co sie jeszcze kłócić o te marne % z obrony,nie bądz juz pazerny bo te cele ktore nie napedzeja uni(gornicy)poznikają i zobaczymy gdzie sobie polatasz Farcik.Kazdy obywatel Merkur musi byc zadbany przy zmianach.Tylko eko i mniejsze spalanie do zmiany.Wszyscy zadowoleni i na to wygląda,ze tak będzie wiec nie ma co tu pisac :p

    Ej mam taką propozycje na którą wszyscy sie zgodzą,jesli serio nie kumacie roznicy:)
    Wszyscy zgodzą sie na % z obrony jesli flociarze zgodzą sie na wieksze spalanie:)wyjdzie sprawiedliwie ;p

    Ej mam taką propozycje na którą wszyscy sie zgodzą,jesli serio nie kumacie roznicy:)
    Wszyscy zgodzą sie na % z obrony jesli flociarze zgodzą sie na wieksze spalanie:)wyjdzie sprawiedliwie ;p

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Akiko ().

  • Akiko trafił swoją wypowiedzią w sedno sprawy,więc ja nie będę się nad tym zbytnio rozwodził.
    Wyważone równo i sprawiedliwie propozycje Farcika
    dla górników :
    - podniesione wydobycie
    dla flociarzy :
    -zmniejszone spalanie
    -złom z obrony
    -zwiększony złom z floty
    I Ty mi piszesz o niewiedzy ,jak nie wiesz po co mam GS-y ja ci nie będę tego uświadamiał.
    Adrenalina,emocje w grze internetowej ,jaja sobie robisz czy Ty tak poważnie,jeśli tak to ja współczuję.
    Pozdrawiam ja:)
  • Wprowadzenie złomu z obrony na serwerze gdzie są duże bunkry i łącznie 8-10k GSów to przegięcie.
    Wiadomo, że latanie na flotę lepiej opłacalne w przypadku szybkiej floty, ale gsy na nic innego niż obronę latać nie będą..
    a finał będzie taki, że powstanie wyścig gsów, który szybciej wyśle na urlop zabunkrowanych graczy.
  • Mirmir napisał(a):

    -prędkość ekonami-i Ty i ja gramy w to kawał czasu,ujęcie dzienne w grze w którą grasz latami no weź nie żartuj
    Można grać w to latami, codziennie po 5 minut. Można latami codziennie po godzinie. Uważam, że niezależnie od prędkości eko, można i tak, i tak. Tylko prędkość floty wpływa na konieczność częstszego logowania się i większej dyscypliny w fs-owaniu.

    Mirmir napisał(a):

    -sondki-20 slotów x 10 =200 lotów tak jak pisałem parę dni i sondki zwrócone ,Tobie się nie chciało ale znajdą się maniacy którym będzie się chciało takich jak ja(dlaczego na nie w takim razie -bo dwóch maniaków będzie latać na okrągło a 15 zwykłych graczy się zniechęci i odechce dalej grać)
    Źle to liczysz. Każda jedna sonda musi polecieć 200 razy, żeby się zwrócić. Masz 2000 sond za 2 000 000 kryształu, ładowność 5. Ślesz tak jak mówisz, 20 slotów (po 100 sond dla łatwego liczenia). 2 000 (razem) x 5 = 10 000. Wysyłasz to 10 razy. Masz 100 000. Do zwrotu kosztów sond brakuje Ci jeszcze 1 900 000 kryształu.

    Mirmir napisał(a):

    -złom z obrony tu możemy dyskutować do rana ,ja przedstawiłem moje zdanie Ty swoje ,zadam tylko jedno pytanko jak myślisz dlaczego flociarze tak chętnie by widzieli złom z obrony niech Ci będzie że to będzie efekt psychologiczny dla flociarza ,żeby lecieć ,ja za takie coś dziękuję
    Flociarze chcą mieć większy zysk, to jasne. Dlatego zawsze będą chcieli większy PZ, czy to z floty, czy z obrony. Ale sytuacja, w której flociarz poleci na atak tylko z uwagi na złom z obrony, to margines. Normalnie i tak by na cel poleciał, tylko z mniejszym zyskiem.


    Mirmir napisał(a):

    -łączenie-tak jak napisałem NAJPRAWDOPODOBNIEj połączą nas z tymi uniami i to prawdopodobieństwo jest moim zdaniem bardzo duże bo nie będą łączyć dwóch trzech unii tylko więcej Rhea i Uriel też tam mogą trafić ,ale to już ich problem.
    Przy UniFusion łączy się uniwersa o różnym wieku. To, czego tak naprawdę bym chciał, to doprowadzenie tych uniwersów do poziomu względnej równowagi przed łączeniem. Idealnie nie będzie, ale może być lepiej.

    Lwica jest boska :)
  • Koledzy nadal widzę z myśleniem na bakier. No, ale w sumie więcej po was spodziewać się nie mogłem. Nie jestem nawet zdziwiony.
    Już nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego podniesione eko to większy, o wiele, plus dla górników.
    Do uf zostanie was ze 20 "aktywnych", o ile zsylka surki i fs to aktywna gra. Ja już się nie udzielam, nie warto. Cześć.
    17.08.2005r - ...
    Zawsze z fartem 8-)
  • Ludzie tak se możemy dyskutować jeszcze 3 miesiące ;) dawać tą ankietę i będzie co ma być.
    Od siebie chciałbym tylko dodać, ze na tym etapie zbudowanie 200k sond to żaden problem ;) i prędzej czy później by się zwróciły. Koszt ich budowy to nie sedno problemu. Chodzi o graczy którzy siedzą dużo jeśli już są na grze i będą czyścic na okrągło idlaków i Ci mniej aktywni będą coraz bardziej odstawać od maniaków ;) Zrobi się jeszcze większa przepaść... osobiście przyznaję, dużo nie siedzę i wole puścić szarańczę MT i zawsze sporo wpadnie. Nawet nie skanuję celów, tylko puszczam jak leci za koleją.
  • farcik napisał(a):

    Koledzy nadal widzę z myśleniem na bakier. No, ale w sumie więcej po was spodziewać się nie mogłem. Nie jestem nawet zdziwiony.
    Już nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego podniesione eko to większy, o wiele, plus dla górników.
    Do uf zostanie was ze 20 "aktywnych", o ile zsylka surki i fs to aktywna gra. Ja już się nie udzielam, nie warto. Cześć.
    Napisał to flociarz ktorego gra sprowadza sie do misji stacjonuj a zsyłanie surki i budowanie budynkow to juz za wiele.....najpierw graj a potem sie wymądrzaj :) eko to plus dla wszystkich i takie są fakty :rolleyes: eeko

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Akiko ().

  • Brawo pzt.
    <3 Wyobraź sobie, że idziesz piękną, górską doliną.... <3
    <3 Wokół Ciebie ptaki śpiewają, a potok płynie muskając Twoje stopy swą przejrzyście czystą wodą. <3
    <3 Drzewa, które Cię otaczają szumią wesoło, a kształty chmur przypominają Ci o Twojej największej miłości. <3

    Jakiego kształtu są chmury?

    "jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie" "-->kruszynka :*
  • Art napisał(a):

    Ankieta przegłosowała eco x7. Nie ma woli zmian wysokości złomu, deuter także pozostanie przy swojej wartości z racji braku wyraźnego zdecydowania wszystkich graczy na Universum.

    Poproszę o wprowadzenie zmian pod koniec czerwca.
    A Ja bardzo bym prosił o ujawnienie pełnych wyników ankiety, nigdzie nie było napisane że głosowanie za zmianami jest niejawne, więc dlaczego dostaliśmy taką niejasną wypowiedź zamiast wyników ankiety?
    AlmostDragon Witam :)
    Almost - Uni Merkur/Zibal ON
    Słabi gracze biorą dopalacze, prawdziwi gracze wolą bany raczej.
  • Nigdzie nie zostało napisane, że wyniki będą upublicznione. Gdyby tak było, to każdy miałby do nich wgląd poprzez system głosowania.
    Tak jak napisałem na forum, ilość głosów za zmianą deuteru rozłożyła się po połowie, stąd też brak przejawu zdecydowania graczy, tak jak w przypadku pozostałych parametrów.
  • Skoro było po połowie to nie jest niezdecydowanie graczy tylko połowa zdecydowanie chciałaby mniej a druga połowa bez zmian. Tylko dlaczego jedna połowa ma być uprzywilejowana a druga stratna?? przy takim wyniku raczej powinna być dogrywka by uzyskać jednak większość zdecydowanych graczy
    Mistrz Polski 2021
  • Witojcie
    Dzięki za odpowiedź ,a więc 12 lipca mamy zmianę eco na x7
    Swoją drogą dziwne że z 8 uniwersów na których wprowadzane są zmiany w siedmiu podnoszone jest eco na x7 ,a te ósme ma podnoszone coś innego bo eco pewnie już ma na siódemce ,albo wyżej.
    Psipadek ,nie sądzę
    Pozdrawiam ja:)
  • Witam

    Już jakiś czas temu nadeszły zmiany, teraz każdy widzi jak to wygląda. Pisze z nadzieją że jest szansa powrócić teraz z tematem kolejnych zmian :E a mianowicie spalanie 0,5. Jako nieliczni z tak wielu uni zostaliśmy 'daleko za murzynami' (nie obrażając nikogo) duża większość ma ustawione spalanie na poziomie 0,5 dlaczego nie możemy należeć do tego zacnego grona? ;>
    Myślę że nawet ekowcy jak transportują surkę (której mają prawie 2x więcej) na kolejne budynki plują sobie w brodę czemu wcześniej się na to nie zgodzili widząc ile spalają dexu który mogliby przehandlować 8-)

    Nie wiem czy podzielacie moje zdanie ale ja bym był za ponownym przegłosowaniem zmiany spalania dexu z 1 na 0,5 =)

    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych