O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

• New

@ackra zacznijmy od tego, że nie ma ani blokad za push ani blokad za multi prawie w ogóle od zmiany zasad handlu. A konta zaczęły oddawać więcej surowców niż za czasów wyhandlowywania. Jak Cię lubię tak się nie obraź, ale swoim wpisem tylko udowadniasz, że team guzik może w tej grze :)
      Nie macie odpowiednich narzędzi do wykrywania łamania zasad w tej grze.
    • New

hah pozyczki ... @ciap nowy system tłumaczy ze legal ... jak dla mnie kombinacja, która w tych zawiłych czasach powoduje ze cos jest niejasne i kombinowane .. zawiłość systemu spowoduje powrót starych problemów.. pozyczki i forma banku z kredytami nie powinna wystepowac chyba że GO z gry pożyczy niczym narodowy Bank Ogame i jemu sie odda ... a nie z 10 kont na jedno bo pozyczam a oddam jak sie ktos z GO jarnie ,ze musze hahha jak dla mnie jest to inna czynnosc niedozwolona BAN
      z życia wziete bo podchodzi mi to pod skoki . getbacki i ambergoldy .. KNF nie dałby aprobaty na takie działania
      gra ma byc klarowana i jednolita a nie teraz zabawa w pozyczki i żydowskie lichwy
      Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
      nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

The post was edited 2 times, last by ale cios antynazista ().

• New

priesten wrote:

Cieżko jest dyskutować z administracją gry, przynajmniej tutaj.
      Niezrozumiałe decyzje, zwroty surowców, modyfikacje regulaminu, a jak 20 osób pisze że Ciapka czituje - to nikt nawet palcem nie kwinie - taka juz wasza moralność.
      Dlatego powinna być transparentność. Nie w przypadkach indywidualnych, ale przynajmniej w kwestii zasad. I dlatego proszę @Art o utworzenie obiecanego tematu do zadawania pytań związanych z Zasadami Gry i wyznaczenie osoby/osób, których wypowiedź w temacie będzie uznana przez graczy za wiążącą.

f4ust wrote:

Czyli de facto pożyczki w taki sposób są dopuszczalne - poza regulaminem, bo takie sytuacje nie są opisane - ile czasu jest na oddanie, czy może to być surowiec kupiony drożej czy nawet że złomowania własnej obrony.
      De facto to to nie jest pożyczka. @ciap ją tak określa, bo podobno zwróci różnicę w przelicznikach, do czego zresztą Zasady Gry jej nie zmuszają. Nie ma ograniczeń czasowych, nie ma w ogóle wymogu kolejnego handlu ani darowizny. Deuter zakupiony przez @ciap nie mógł być kupiony przez jej kontrahenta drożej, nie mógł pochodzić z wymiany surowców u antyhandlarza, przetopu floty i obrony u handlarza złomem, ani z darowizny. To, co @ciap odda, o ile odda, może pochodzić z dowolnego źródła, bo surowce będą wysyłane wyłącznie grazom słabszym.

f4ust wrote:

Kupię od kogoś srylion deu po kursie 3:2:1 ale zapłacę mu po narzuconym minimalu i resztę "oddam" jak nie zapomnę, jak mi zostanie lub jak wygram w totka to kupię sobie anty i załaduje magazyny..

Czy mogę znaleźć kilku takich życzliwych i chętnych do handlu graczy i mogę tak funkcjonować bez cienia wątpliwości?
      Opisujesz oszustwo handlowe, czyli zagrywkę nieregulowaną przez Zasady Gry. Możesz zwyczajnie kogoś okłamać w grze, napisać, że dasz 1:2:3, a dać 1:1,5:2,5. Ryzykujesz tylko to, że ktoś z Tobą więcej nie pohandluje i to, że Cię obsobaczy na forum.

Jasne, że możesz. Sieci handlowe są dozwolone.

Oczywiście na mojej odpowiedzi oprzeć się nie możesz, więc po raz kolejny... przydałby się dedykowany pytaniom o zasady gry temat.

Starrk wrote:

Do tego skończcie pisać o jakimś kolesiostwie. Nie ma tam czegoś takiego. Nie ma lepszego traktowania, bo ktoś zna SGO. Jest natomiast niekompetencja i brak nadzorowania pracy teamu. Jeśli GA jest w błędzie bo nie zna własnych zasad gry to w sumie już przegrałeś sprawę, bo wg zasad gry od decyzji GA nie możesz się odwołać i koniec.
      Jest przede wszystkim brak przejrzystości Zasad Gry. Są w nich luki, które gracz może wykorzystać i punkty nieścisłe. Co do niekompetencji, pozwolę sobie się nie zgodzić, nigdy nie miałem z tym problemów (poza sporami o Zasady Gry).

Starrk wrote:

Myślicie, że skąd te zmiany w handlu? Bo ludzie narzekali, że to nielegalne itp itd. No to nasz super kompetentny team wziął sprawy w swoje ręce i w piękny sposób spartolił po całości. Zabił całkowicie handel na linii metal - kryształ.
      Widełki są ograniczone. Kiedyś na 120 jednostkach zakupionego metalu miałeś 20 jednostek kryształu zysku, teraz masz 8. Ale zysk nadal jest.

Starrk wrote:

@ackra zacznijmy od tego, że nie ma ani blokad za push ani blokad za multi prawie w ogóle od zmiany zasad handlu. A konta zaczęły oddawać więcej surowców niż za czasów wyhandlowywania. Jak Cię lubię tak się nie obraź, ale swoim wpisem tylko udowadniasz, że team guzik może w tej grze
      Nie macie odpowiednich narzędzi do wykrywania łamania zasad w tej grze.
      No nie jestem przekonany. Zmiana zasad handlu była mocnym krokiem do przodu, widzę to choćby u siebie, na Xanthus. Widzę dwa główne, pozytywne aspekty tej zmiany:
      1) Teraz żeby czerpać nieuczciwą korzyść ze słabszego konta, trzeba łamać Zasady Gry, a nie je obchodzić.
      2) Zdecydowanie mniej osób łamie Zasady Gry niż je obchodzi, gdy wie, że wolno.

Lwica jest boska :)

The post was edited 1 time, last by buleon ().