O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Tylko powiedz mi cos...
      Zrobilam handel z graczem. Po jak dla mnie jedynym normalnym kursie 2.5 1.5. Uznajmy ze jest to juz minimal, ale do tej pory byl srednim przelicznikiem. gracz dostarczyl mi deuter a ja jemu surowce zamienne. Nagle dostaje wiadomosc od GO ze to byl trefny deuter i musze doplacic albo odeslac deuter. Doplace GO no okej. Ale tu jestem stratna o te 0.5 na kazdym surowcu i nie chodzi tu nawet o fakt wymiany potem tego deuteru u handlarza bo Ty patrzysz na to przez jego pryzmat. Ja patrze na zysk miedzy kupnem deuteru po 2.5 1.5 a 3 2 z perspektywy KOSZTU jaki musialam poniesc zeby tenze deuter kupic. Im mnieszy koszt tym wiekszy dla mnie zysk bo moge wiecej surowcow przeznaczyc na stocznie.

      Jesli natomiast mialabym odeslac ten deuter. No to komu niby odeslac? GO? A moze temu graczowi? Tak czy siak GO surowcow najpewbiej nie zwroci a taki gracz mialby podwojny zysk MOIM KOSZTEM. W obu przypadkach jestem stratna z NIE MOJEJ winy.

      [ciach]
      Super Moderator Dziuba:
      obraza


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      Tylko powiedz mi cos...
      Zrobilam handel z graczem. Po jak dla mnie jedynym normalnym kursie 2.5 1.5. Uznajmy ze jest to juz minimal, ale do tej pory byl srednim przelicznikiem. gracz dostarczyl mi deuter a ja jemu surowce zamienne. Nagle dostaje wiadomosc od GO ze to byl trefny deuter i musze doplacic albo odeslac deuter. Doplace GO no okej. Ale tu jestem stratna o te 0.5 na kazdym surowcu i nie chodzi tu nawet o fakt wymiany potem tego deuteru u handlarza bo Ty patrzysz na to przez jego pryzmat.
      Nie jesteś stratna. 1 jednostka deuteru na ten moment jest warta od jednej jednostki kryształu do dwóch i od dwóch jednostek metalu do trzech. Handlując zgodnie z przelicznikami żadna ze stron nie jest stratna, Dopiero kolejny proces, czyli zakup u antyhandlarza, rzadziej sprzedaż tego deuteru po wyższym przeliczniku innemu graczowi daje możliwość powstania zysku spekulacyjnego.

      Avinashi napisał(a):

      Jesli natomiast mialabym odeslac ten deuter. No to komu niby odeslac? GO? A moze temu graczowi? Tak czy siak GO surowcow najpewbiej nie zwroci a taki gracz mialby podwojny zysk MOIM KOSZTEM. W obu przypadkach jestem stratna z NIE MOJEJ winy.
      Ale przecież nie cały deuter. Kupiłaś 100 kk deuteru za kryształ po 1:1,5, zapłaciłaś 150 kk kryształu. Czyli za 75 kk deuteru zapłaciłaś już po 1:2:3. Zostaje 25 kk deuteru, które możesz oddać GO lub za które możesz GO zapłacić po 1:2:3, czyli 50 kk kryształu lub 75 kk metalu.

      bocieek napisał(a):

      I tak widzisz jakiegoś flotowca który tu na to narzeka?
      Choćby Avinashi.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • a co mi tam :)
      Chciałeś @buleon coś konkretnego, to proszę bardzo:
      Jeśli z nalotu wyeliminujesz ładunek jądrowy, a zostawisz tylko pociski kierowane, to osiągniesz ten sam założony cel - terroryści do piachu, ale w tym wypadku ocalisz cywili.
      O co mi chodzi?
      O to, że wasz pomysł jest prawie dobry.
      Wywalić z tego pomysłu zmianę przelicznika, niech zostanie tak jak jest od 3:2:1 do 2:1:1, a resztę zmian wprowadzić.
      W ten sposób zostanie to co najlepsze w handlu, ale jednocześnie ukróci konta słupy i mielenie kont, bo pozostanie zapis o sprzedaży floty/obrony lub o sprzedaży dexu drożej niż się kupiło.
      Co do tego ostatniego ma to sens tylko i wyłącznie, jeśli gracz kupujący ten dex nie poniesie żadnych konsekwencji.
      Kupię 100kk dexu od kogoś za 130kk krisu (mam w sumie trzech dostawców z krwi i kości trzepiących przyrosty aż miło, którzy sellują mi poniżej 2,5:1,5:1), okaże się, że to @Avinashi chciała mnie wpakować na minę, bo jej paliwówka/znajomy stopił sobie Plazmy u handlarza złomu i teraz mi selluje ten dex. Zatem dostaję wiadomość od jakże bystrego GO stojącego na straży prawa i pokoju (co by nie powiedzieć prawa i sprawiedliwości...), że dex kupiony przeze mnie jest lewy! No ale Panie i Panowie, Team wprowadził poprawki i ta wiadomość nijak we mnie nie godzi, ponieważ te 100kk dexu odsyłam do GO, a oni mi przywracają moje 130kk krisu.
      Jeśli Team jest w stanie tak rozwiązać sprawę, to spoko. Jeśli nie, to przesrane będzie miał ten, kto będzie sprawdzał tickety Libry, bo zasypię was ticketami na każdy planowany handel, żebyście prześwietlili tego czy tamtego, bo mam zamiar z nim handlować :)

      Nie, @buleon, jedna jednostka deuteru nie jest warta dwie jednostki kryształu. Tak możesz zacząć pisać dopiero w momencie, gdy zostanie wprowadzony sztywny przelicznik. Do tego czasu (nawet rozpatrując już ten nowy bzdurny 2,5:1,5:1 jako minimum) wprowadzasz wszystkich w błąd, ponieważ używasz (przyjmijmy system do miejsca dziesiętnego po przecinku, chociaż nie raz mam przeliczniki do miejsca setnego po przecinku) wartości, która jest raptem jedną z sześciu możliwych! To jest przytłaczająca mniejszość, zatem kłamstwem jest stwierdzenie, że użycie przelicznika 3:2:1 w celu spłaty GO nie jest stratne.

      Serio, jakie plusy wynikają z podniesienia przelicznika minimalnego? Żadne. Paliwówki dalej będą sprzedawały.
      Reszta waszego pomysłu jest jak najbardziej OK, pod warunkiem, że dysponujecie odpowiednimi narzędziami, żeby nie powstał cyrk.

      No ale aby była równowaga, to...
      Jeśli przelicznik zostanie "ciachnięty" o połowę, co potencjalnie zmniejszy zyski z handlów o połowę, to sprawiedliwym posunięciem byłoby również:
      - "ciachnięcie" o połowę debrisu na każdym uni
      - "ciachnięcie" o połowę wydobycia surowca na każdym uni


      Logiczna konsekwencja, która jednak wygląda głupio, nie? Tak jak wasze zmiany w przeliczniku.
    • buleon napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      I tak widzisz jakiegoś flotowca który tu na to narzeka?
      Choćby Avinashi.
      Chodziło mi o prawdziwego flociarza :)
      Te osoby które wymieniłem wyżej - nie będę znowu ich oznaczał, kupią ten dex po 5. Bo i tak na tym zarobią w szerszej perspektywie. jak nie za pierwszym,drugim to za 4 siądzie starcie. I flo nie gra dla pkt i statystyki i nie kalkuluje - nie lecę bo się zaloguje. Ty na topowe stacie nie polecisz bez zysku czy bez złomu, flociarz dla chwały i pamięci - tak.
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • buleon napisał(a):

      bocieek napisał(a):

      I tak widzisz jakiegoś flotowca który tu na to narzeka?
      Choćby Avinashi.
      nie ma to jak wyrwanie kontekstu z dupy. znów brawo Ty - masz nade mną pod tym względem przewagę...
      narzekam gdzieś na wprowadzenie stałego przelicznika? Ano NIE. Stwierdzam jedynie, że jeśli wprowadzić stały przelicznik to na poziomie 2,5-1,5-1 i będzie cacy, a flociarz nie będzie mógł aż tak narzekać. Bo przel 3-2-1 uderzy ostro po kieszeni flotowca a ekowiec będzie skakał ponad chmury bo w końcu może dużo zgarnąć za deutery... Ale spoko jak ma być 3-2-1 to ja chcę wprowadzenia flotowcom takiego przedmiotu jak skrócenie czasu lotu o połowę a co! Czemu nie?? Ekonom ma mieć fajnie odnośnie handlu to czemu by nie dać tej samej radochy lotnikowi??

      buleon napisał(a):

      Ale przecież nie cały deuter. Kupiłaś 100 kk deuteru za kryształ po 1:1,5, zapłaciłaś 150 kk kryształu. Czyli za 75 kk deuteru zapłaciłaś już po 1:2:3. Zostaje 25 kk deuteru, które możesz oddać GO lub za które możesz GO zapłacić po 1:2:3, czyli 50 kk kryształu lub 75 kk metalu.
      Ano widzisz czyli po handlu po 2,5-1,5 w przypadku indywidualnej interpretacji GO będę stratna albo 25kk deuteru który musiałabym oddać albo 75kk metalu lub 50kk kryształu które to musiałabym dosłać. no wiec dalej jestem w czarnej murzynskiej...


      Starrk napisał(a):

      No ale aby była równowaga, to...
      Jeśli przelicznik zostanie "ciachnięty" o połowę, co potencjalnie zmniejszy zyski z handlów o połowę, to sprawiedliwym posunięciem byłoby również:
      - "ciachnięcie" o połowę debrisu na każdym uni
      - "ciachnięcie" o połowę wydobycia surowca na każdym uni
      o to to! wprowadzić to mnie natychmiast! :thumbsup:

      edit:

      bocieek napisał(a):

      Chodziło mi o prawdziwego flociarza
      mam się bać śmiać czy płakać? :E
      taa wiem, flociarz ze mnie taki jak z koziej dupy trąbka :E


      Zastanawiam się czemu taki @Starrk twierdzi, ze chciałabym go wepchnąć na minę :E
      toż to ja absolutnie nic nie mam do Ciebie :D


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Starrk napisał(a):

      w ywalić z tego pomysłu zmianę przelicznika, niech zostanie tak jak jest od 3:2:1 do 2:1:1, a resztę zmian wprowadzić.
      W ten sposób zostanie to co najlepsze w handlu, ale jednocześnie ukróci konta słupy i mielenie kont, bo pozostanie zapis o sprzedaży floty/obrony lub o sprzedaży dexu drożej niż się kupiło.
      Co do tego ostatniego ma to sens tylko i wyłącznie, jeśli gracz kupujący ten dex nie poniesie żadnych konsekwencji.
      Kupię 100kk dexu od kogoś za 130kk krisu (mam w sumie trzech dostawców z krwi i kości trzepiących przyrosty aż miło, którzy sellują mi poniżej 2,5:1,5:1), okaże się, że to @Avinashi chciała mnie wpakować na minę, bo jej paliwówka/znajomy stopił sobie Plazmy u handlarza złomu i teraz mi selluje ten dex. Zatem dostaję wiadomość od jakże bystrego GO stojącego na straży prawa i pokoju (co by nie powiedzieć prawa i sprawiedliwości...), że dex kupiony przeze mnie jest lewy! No ale Panie i Panowie, Team wprowadził poprawki i ta wiadomość nijak we mnie nie godzi, ponieważ te 100kk dexu odsyłam do GO, a oni mi przywracają moje 130kk krisu.
      Taki system wydaje się być najbardziej logicznym i sprawiedliwym. Chociaż nie zmam się na meandrach kombinowania i oszukiwania w Ogejm, więc może nie uwzglednia wszystkiego co powinien by jak najbardziej ograniczyć występowanie oszukancow. :)
      Make Beer, not War.
    • @LoleXXX pozdrawiam i Ciebie!
      No oczywiście, że do zmian trzeba się dostosować, albo się pożegnać. Ale słowo klucz w tym przypadku jest to, że @Art tego nie wprowadził, tylko celowo dał ich ustalenia tutaj, aby je poddać dyskusji i zobaczyć, czy coś można/trzeba zmienić według społeczności. I właśnie dlatego trzeba o tym dyskutować i moim zdaniem trzeba walczyć o stary przelicznik 3:2:1 2:1:1 (chociaż lepszy był jeszcze starszy od 4:2:1 do 2:1:1 :E). Może poddadzą w wewnętrznym gronie pod dyskusję to, co napisałem - że zmiana przelicznika nie zmieni nic w temacie, w którym miały być te zmiany: kont słupów i wyhandlowywania całych kont.
    • Starrk napisał(a):

      Kupię 100kk dexu od kogoś za 130kk krisu (mam w sumie trzech dostawców z krwi i kości trzepiących przyrosty aż miło, którzy sellują mi poniżej 2,5:1,5:1), okaże się, że to @Avinashi chciała mnie wpakować na minę, bo jej paliwówka/znajomy stopił sobie Plazmy u handlarza złomu i teraz mi selluje ten dex. Zatem dostaję wiadomość od jakże bystrego GO stojącego na straży prawa i pokoju (co by nie powiedzieć prawa i sprawiedliwości...), że dex kupiony przeze mnie jest lewy! No ale Panie i Panowie, Team wprowadził poprawki i ta wiadomość nijak we mnie nie godzi, ponieważ te 100kk dexu odsyłam do GO, a oni mi przywracają moje 130kk krisu.
      Słuszna uwaga, z antymaterią jesteś wtedy do przodu, bo masz towar na sprzedaż, który na siebie zarobi, a nie towar do wymiany, który na siebie nie zarobił :) Jeśli jest taka możliwość, czemu nie. Ważne, żeby zahamować przepływ deuteru w górę statystyk i poblokować możliwości nieuczciwego zysku spekulacyjnego.

      Starrk napisał(a):

      Nie, @buleon, jedna jednostka deuteru nie jest warta dwie jednostki kryształu.

      buleon napisał(a):

      1 jednostka deuteru na ten moment jest warta od jednej jednostki kryształu do dwóch i od dwóch jednostek metalu do trzech.
      Czytaj uważniej.

      Starrk napisał(a):

      Serio, jakie plusy wynikają z podniesienia przelicznika minimalnego? Żadne. Paliwówki dalej będą sprzedawały.
      Ale zysk z jej posiadania zmniejszy się o połowę. Trzeba pamiętać, że większość z nich to multikonta lub konta ze zgłoszoną wspólną grą (czyli najczęściej konta w praktyce sterowane przez jedną osobę). Tutaj chodzi o wyrównanie rozgrywki.

      Starrk napisał(a):

      No ale aby była równowaga, to...
      Jeśli przelicznik zostanie "ciachnięty" o połowę, co potencjalnie zmniejszy zyski z handlów o połowę, to sprawiedliwym posunięciem byłoby również:
      - "ciachnięcie" o połowę debrisu na każdym uni
      - "ciachnięcie" o połowę wydobycia surowca na każdym uni
      Zarzucałeś mi, że stosuję wyłącznie przelicznik maksymalny, a sam piszesz o 50 % zysku z handlu. Nie, Starrk, jeśli handlowałeś z użyciem przelicznika takiego, żeby przynajmniej po połowie podzielić się z ekonomem, który sprzedaje Ci deuter, to tej zmiany nie odczujesz. I nie pisz mi proszę o przyrostach Twoich paliwówek, bo przyrosty da się osiągać nawet sprzedając po 1:1:2 :)

      Avinashi napisał(a):

      Ano widzisz czyli po handlu po 2,5-1,5 w przypadku indywidualnej interpretacji GO będę stratna albo 25kk deuteru który musiałabym oddać albo 75kk metalu lub 50kk kryształu które to musiałabym dosłać. no wiec dalej jestem w czarnej murzynskiej...
      Oddać. Nie dać. Oddać. Czyli zwrócić coś, co wcześniej dostałaś. Przywrócić stan sprzed handlu, wymazać próbę pushu dokonaną przez konto słabsze.

      Starrk napisał(a):

      I właśnie dlatego trzeba o tym dyskutować i moim zdaniem trzeba walczyć o stary przelicznik 3:2:1 2:1:1 (chociaż lepszy był jeszcze starszy od 4:2:1 do 2:1:1 :E).
      I niech zwycięży ten, kto ma więcej paliwówek :) Starrk, żeby ta gra była ciekawa, powinny być różne sposoby wygrywania. Nie znam wszystkich top 1 w Polsce, ale tak z tematów, które czytam w dziale Handel, widzę, że większość swoją grę opiera w dużej części na handlu.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • Starrk napisał(a):

      Ale słowo klucz w tym przypadku jest to, że @Art tego nie wprowadził, tylko celowo dał ich ustalenia tutaj, aby je poddać dyskusji i zobaczyć, czy coś można/trzeba zmienić według społeczności
      I właśnie dlatego trzeba o tym dyskutować
      Yhym. Już podyskutowaliśmy.
      Swoją drogą to jest arcy fascynujące jak torpedowałeś ten pomysł i od początku jak ten temat był założony wyśmiewałeś je. Sceptycznie podchodziłeś do wszelakich dyskusji o zmianie przelicznika. A jak już zmiany zostały zaproponowane to rozpocząłeś walke.
      Gandhi to chyba powiedział.
      Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.


      Starrk napisał(a):

      No oczywiście, że do zmian trzeba się dostosować, albo się pożegnać.
      @Art od poniedziałku będą zmiany czy od wtorku?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gardze wami ().

    • buleon napisał(a):

      Trzeba pamiętać, że większość z nich to multikonta lub konta ze zgłoszoną wspólną grą (czyli najczęściej konta w praktyce sterowane przez jedną osobę)
      Strzał w stopę. Czyli zamiast skupić się na wykrwyaniu i eliminowaniu multikont lub ZWG prowadzonym przez jedną i tę samą osobę, wolisz zastosować rozwiązanie, które uderzy w ogół.

      buleon napisał(a):

      piszesz o 50 % zysku z handlu
      Słowo klucz: potencjalnie. Tak jak przy złomowaniu floty za 300kk masz pewne 190-200kk zysku, ale może tam być farming na kolejne 500kk zysku, co bilans zmienia diametralnie :)
      Potencjalnie, bo patrzę na ogół zasady. W moim przypadku ta zmiana zmniejszy moje zyski o 20-25%. Najbardziej natomiast obawiam się ekonomów, którzy drogą targu chcieli wywalczyć ciut więcej niż "środek". W tym przypadku będą podnosić stawki z 2,6:1,6:1 do 2:8:1,8:1.
      Moje paliwówki mają się dobrze. Jedna właśnie rowna eko do 41/37/39, a druga wrzuciła astro 23 :)
      Jeśli sądzisz, że jakkolwiek to zmniejszy proceder paliwówek, to jesteś w błędzie. Ba, śmiem twierdzić, że paliwóki się rozmnożą, aby pokryć straty spowodowane zmianą przelicznika :)

      @edes 2:1:1 jest też dobry przy spłacie pożyczki lub przy wymuszaniu haraczu ;>
    • Avinashi napisał(a):

      Ano widzisz czyli po handlu po 2,5-1,5 w przypadku indywidualnej interpretacji GO będę stratna albo 25kk deuteru który musiałabym oddać albo 75kk metalu lub 50kk kryształu które to musiałabym dosłać. no wiec dalej jestem w czarnej murzynskiej...
      No to przeczytaj raz jeszcze co napisałam.


      buleon napisał(a):

      Oddać. Nie dać. Oddać. Czyli zwrócić coś, co wcześniej dostałaś. Przywrócić stan sprzed handlu, wymazać próbę pushu dokonaną przez konto słabsze.
      A wymazać próbę pushu PRZEZ konto słabsze, to powinno uczynić właśnie to słabsze konto, a nie ja chcąca najzwyczajniej kupić tanio deuter.
      A co miałabym ZWRACAĆ, skoro NIE DOSTAŁAM, lecz KUPIŁAM po tymże nowym minimalnym przeliczniku?
      Dostać - darowizna.
      kupić - WYMIENIĆ za inny towar.
      taka mała różnica, lecz znacząca w ogólnym rozumowaniu

      PS. o ile zgadzam się, że konto które deuter sprzedaje po 2-1-1 nie jest wstanie szybko wspinać się w statystykach, o tyle uważam, że nie jest to niemożliwe. Rozumiem również, że jeśli faktycznie minimalny przel. będzie na poziomie 2,5-1,5-1 to będzie znaczyć ze rozwijam się kosztem innego gracza tak? mimo, że teraz jest to wyśrodkowany przelicznik dobry dla obu stron handlu. Teraz jest cacy, bo bo nie minimal. Jak będzie to minimal to już nie będzie cacy, no bo jak to konto ma się rozwijać jak dostaje surowce za deuter po minimalu :O kij w to że będzie on o 0,5 dla obu surowców wyższy od tego który jest aktualne. Ważne, ze to znów bedzie minimal i to jest złe! oO

      Starrk napisał(a):

      lub przy wymuszaniu haraczu
      za to powinien być ban stały + kara pieniężna!
      do wora go! :E


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Avinashi ().

    • Starrk napisał(a):

      Strzał w stopę. Czyli zamiast skupić się na wykrwyaniu i eliminowaniu multikont lub ZWG prowadzonym przez jedną i tę samą osobę, wolisz zastosować rozwiązanie, które uderzy w ogół.
      Wolę zamiast skupiać się na czymś nierealnym bez uprawnień wręcz policyjnych, skupić się na skutkach. Jeśli mutikonto będzie bezcelowe, czyli nie da zysku/da zysk mniejszy kontu głównemu, to nie będzie tworzone. Rozwiązanie uderzy wyłącznie w handlarzy sprzedających poniżej 1:1,5:2,5. Wielu znasz takich? :)

      Starrk napisał(a):

      Jeśli sądzisz, że jakkolwiek to zmniejszy proceder paliwówek, to jesteś w błędzie. Ba, śmiem twierdzić, że paliwóki się rozmnożą, aby pokryć straty spowodowane zmianą przelicznika
      Nie jestem, widzę reakcję graczy, którym sprzedaję po 1:1:2 wszędzie poza Xanthus. Przeważa zdanie, że paliwówka przestaje się opłacać.

      Leonidas napisał(a):

      Wgl tak dziwnie mi że płacę za usługę premium - handlarza - i ktoś mi próbuje wmówić że nie mogę go użyć tak jak mi się podoba Jak niemcy to łykną to będzie koniec świata
      A gdzie widzisz ograniczenie usługi premium?

      Lwica jest boska :)
    • @'buelon' tak, znam, bo z Draco jest sporo osób, które sprzedawały i sprzedają dalej po "ludzkim" 2,2:1,2:1 - 2,4:1,4:1.
      Wciąż: zmiana przelicznika mija się z celem. W imię walki z pracą na czarno chcesz zmniejszyć ulgę podatkową dla wszystkich - i dla tych, co robią legalnie i dla tych, co robią na czarno. Wygwizdać takie zmiany :)
      Więc tak: skup się na walce z czymś nierealnym. Dlaczego by tego nie urzeczywistnić? Jako były teamowiec wiesz, jakie wasze narzędzia mają ograniczenia. Może zamiast zmiany przelicznika zaproponuj rozwinięcie teamowych narzędzi?
      Bo inaczej serio zmniejszmy na każdym uni procent z PZ i współczynnik wydobycia - przecież to też ugodzi w pushówki i paliwówki. A że w całą resztę? Kogo to obchodzi :)
    • @Starrk Mielcarze dexu (spekulanci) to nie cała społecznośc ogame.

      Mi się zaproponowane zmiany podobają, jestem za jak najszybszym ich wprowadzeniem łącznie z ograniczeniem widełek handlowych, ja bym poszedł jeszcze dalej i ograniczył wartosc deuteru obnizająć widełki : 2/1/1 do 2,5/1,5/1 ale niestety z powodu antyhandlarza to jest raczej niemozliwe.
      Także @Art wdrażaj !!

    • @Art ciezko sie przebrnąć , ale zlotego srodka nie ma xd, zaraz sie okaze ze mamy najbardziej restrykcyjne prawo ze wszystkich krajów.
      zostawcie sobie teraz 2,5 1,5 ... przecież mafi paliwowych nie da sie skutecznie wyeliminowac,(ale przyklad z polityki PIS niby cos uszczelnilo z Vatem w branzy paliwowej i zaraz miliardy wrócily do skarbu panstwa bo 500+ :) a nasz team jak PO pozwalało i sie sie dobrze bawiło tak samo jak jedli chocby osmiorniczki u Sowy xd), ale nie mozna prawa respektowac pod mafie, nie może być latwo .... jak do skoku bedzie trzeba podejsc nawet 2x i 2x wiecej czasu poswiecic to niech czas im leci na handle a nie gre . GO po odpowiednim naswietleniu info przez graczy w tiketach ,dzieki normalnym zapisom w owu- niech banuja,, to jest standart wszedzie u nas nazwaliscie to HANDELem.

      a o staly jakikolwiek przelicznik jak chcecie, to debatujcie na ORGIN, by zmiana byla globalna- tam sa tematy juz o tym

      [ciach]

      Super Moderator Ruda:
      przytyki polityczne i wulg ciach
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • A mnie żenują teksty jak wyżej typu ,,Ty na topowe starcie nie polecisz bez zysku czy bez złomu, flociarz dla chwały i pamięci - tak." Człowieku dla jakiej znowu chwały jakiej pamięci co Ty bredzisz , jaka ty chwałę niby masz dostać?? No ludzie takie bzdety piszą jak jak naprawdę to był niewiadome jaki wyczyn zwłaszcza że to tylko gra a podchodzą do tego jak by to było kurde nie wiadomo co. Wow jestem top 1 Wow zrobiłem mega starcie, ja cie kręcę zrobiłem starcie super hiper bo ten i ten zaspał no naprawdę pokaz umiejętności i chwała bo ktoś zaspał ( to był przykład żeby nie było )
    • @Art
      Nie wiem czy ktoś odpowiedział na to pytanie, jeśli tak to sorry ale przebrnać przez tyle stron jest cieżko, czy handlarz również zostanie z aktualizowany do wybierania przeliczników z przedziału 1:1,5:2,5 do 1:2:3.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • Chcę pogratulować wszystkim kompromisu, niektórym pójścia po rozum do głowy i zabrania się w tym celu za istotne i rzeczowe kroki.

      Przyznaję, że większość postów przez ostatni miesiąc jechałem wzrokiem po wierzchu, bo szkoda mi i przykro, że aby dokonać tej rzeczy, która się dokonała, trzeba było tyle zupełnie niepotrzebnego jątrzenia jadu, sypania sobie solą po oczach i niby to niejednoznaczych uszczypliwości. Wyszumcie się jeszcze te parę dni. Teraz oprócz przepychanki o to kto jest głupi a kto nie, będzie walka o ostatnie zdanie. Sprawa się ułoży, wyciszy - i tak do następnego problemu :) Życzę na przyszłość wyciągnięcia z tego pozytywnych wniosków, tj. rozwiązywania konfliktów i mankamentów gry w bardziej pokojowy i merytoryczny sposób. Hejty są niemniej niepotrzebne hejtującym, jak hejtowanym.
    • Starrk napisał(a):

      @_Pawelos_ odpowiedz została udzielona: Handlarz zostaje po staremu
      @Art
      Więc jak ma się to do tego, że antymateria za którą płace realnymi pieniędzmi ma powodować u mnie stratę (bo w przypadku kiedy przelicznik jest poniżej ceny za którą kupiłem surowiec muszę kliknąć jeszcze raz), a posunałbym sie dalej i stwierdził, że brak zmiany handlarza prowadzi "do niekorzystnego rozporządzenia własnym (...) mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu ". Co jest równoznaczne z definicją oszustwa z kk pr 286.1.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • Hermes napisał(a):

      _Pawelos_ napisał(a):

      bo w przypadku kiedy przelicznik jest poniżej ceny za którą kupiłem surowiec muszę kliknąć jeszcze raz
      @ciap rypała jednego razu 43 trzy razy (jeśli się nie mylę), żeby dostać 3:2:1 ;D Co nie jest zabronione, to jest dozwolone :P

      _Pawelos_ napisał(a):

      kk pr 286.1.
      Nie popadajmy w skrajności. Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
      Nie zrozumiales mnie mi nie chodzi o jakikolwiek zysk ale o to ze nie raz nie dwa handlarz daje przelicznik poniżej 1:1,5:2,5 a to jest juz poniżej minimalnego przelicznika, za który ten deut kupie od kogokolwiek.

      Tyle, że sądze, iż w kk obowiazującym w niemczech jest podobna definicja tego procederu. A regulamin nie może łamać prawa niemieckiego.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • Shade napisał(a):

      Tylko że... Handlarz od zawsze oferował również przeliczniki gorsze od minimalnego. W obecnej formie też daje, nie zauważyliście?
      nie dawał poniżej 1:9 metalu jednostek i 0.9 kryształu jednostek a wtedy minimalny handel był 2-1-1 a tu definitywnie będzie dawał poniżej wartości nowej czyli 2.5 1.5 minimalnej wiec liczmy że może dać 2.3-1.3 a tu jak pawelos pisze o tym właśnie

      wiec to też zmieńcie na minimalny 2.5 1.5 a nie żeby poniżej dawał za 3.5k anty
    • Przyznaje nie wiem jak wyglada sytuacja z przelicznikami na inne surowce jak deut, ale nie spotkalem sie z przelicznikiem deuta wynoszacym ponizej 1d: 1k: 2m zawsze było cos ponad minimalny przelicznik,
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)