O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Shade napisał(a):

      Tzn. nie można sprzedać deuteru po 2.5-1.5-1 [nowy minimal] graczowi, a później kupić do drożej od tego samego gracza / innych graczy / handlarza.
      Czyli jeśli raz sprzedam po minimalu komuś deuter, nie mogę kupić deuteru u antyhandlarza w ogóle.
      Sprzedaję 50 kk deuteru, dostaję 75 kk kryształu i drugie 50kk deuteru, dostaję 125 kk metalu.
      Każda transakcja poniżej maksymalnej, sprawia, że nie mogę kupić deuteru u antyhandlarza, bo minimum jakie wydam na 50 kk deuteru, to 100 kk kryształu i 150 kk metalu.

      Lwica jest boska :)
    • Avinashi napisał(a):

      osobiscie proponuję zmienić przeliczniki w stosunku
      max. 2.5-1.5-1
      min. 2-1-1
      ekonomom już i tak się w dupach poprzewracało z wysokością proponowanych przeliczników podczas handu.... Proponując podwyższenie minimalnego przelicznika dajecie korzyść tylko i wyłącznie ekonomom. Bo może nie? Ile taki ekonom przepali na kogoś deuteru podczas ataku? Może nie zero, ale są to śmieszne kwoty. A flociarz? Tu już mowa jest o wyższych liczbach...
      Team nie ma wpływu na handlarza surowców w grze, a zmiana proponowana przez Ciebie przy antyhandlarzu ustawionym na max 1:2:3 sprawia, że wracamy do punktu wyjścia.


      Avinashi napisał(a):

      Każdy flociarz wie, że lecąc na kogoś liczy się z przepałem, ale leci bo wie, że samym patrzeniem to już na pewno nie zarobi.
      To jest ryzyko gry flotą. I tak - uważam, że obecne zmiany są in plus dla ekonomów. Flociarz też ma swoje wydobycie, też może farmić. Zazwyczaj słyszę od flociarzy, że nie chce im się latać na małe cele. To i deuteru mają mało, chyba że mieli multi/sieć.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Avinashi napisał(a):

      osobiscie proponuję zmienić przeliczniki w stosunku
      max. 2.5-1.5-1
      min. 2-1-1
      ekonomom już i tak się w dupach poprzewracało z wysokością proponowanych przeliczników podczas handu.... Proponując podwyższenie minimalnego przelicznika dajecie korzyść tylko i wyłącznie ekonomom. Bo może nie? Ile taki ekonom przepali na kogoś deuteru podczas ataku? Może nie zero, ale są to śmieszne kwoty. A flociarz? Tu już mowa jest o wyższych liczbach...
      Team nie ma wpływu na handlarza surowców w grze, a zmiana proponowana przez Ciebie przy antyhandlarzu ustawionym na max 1:2:3 sprawia, że wracamy do punktu wyjścia.
      Coz... niestety Racja
      Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
      kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
      ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
      Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
      Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
    • Guderian napisał(a):

      Art napisał(a):

      pozyskania surowców poprzez zezłomowanie floty i/lub obrony oraz zebraniu złomu
      może warto dodać tutaj słowo swojej?xd

      Shade napisał(a):

      Aby nie było wątpliwości w tym temacie:
      Zabronione są sytuacje, w których gracz skupuje surowce drożej, niż je później sprzedaje innym graczom / handlarzowi.
      Tzn. nie można sprzedać deuteru po 2.5-1.5-1 [nowy minimal] graczowi, a później kupić do drożej od tego samego gracza / innych graczy / handlarza. Oczywiście analogicznie działa to w przypadku metalu czy kryształu.
      Legalne jest skupowanie deuteru (czy też innego surowca) w celu sprzedania go drożej u handlarza / u innych graczy.
      Czyli sprzedając deuter za mix i potem mieląc metal na kryształ po niższym przeliczniku zasługujemy na bana, bo nie było skąd wziąć samego kryształu? XD
      Warto :P
      Pomijając fakt, że bardziej opłaca się mielić po dobrym przeliczniku, to karany jest obrót tym samym surowcem (jeśli robi się to ze stratą dla swojego konta).


      buleon napisał(a):

      Shade napisał(a):

      Tzn. nie można sprzedać deuteru po 2.5-1.5-1 [nowy minimal] graczowi, a później kupić do drożej od tego samego gracza / innych graczy / handlarza.
      Czyli jeśli raz sprzedam po minimalu komuś deuter, nie mogę kupić deuteru u antyhandlarza w ogóle.Sprzedaję 50 kk deuteru, dostaję 75 kk kryształu i drugie 50kk deuteru, dostaję 125 kk metalu.
      Każda transakcja poniżej maksymalnej, sprawia, że nie mogę kupić deuteru u antyhandlarza, bo minimum jakie wydam na 50 kk deuteru, to 100 kk kryształu i 150 kk metalu.
      Wychodzi na to, że nie wyraziłem się dostatecznie precyzyjnie, mój błąd. Nie ma problemu w przypadku, gdy [przykładowo] gracz regularnie sprzedaje komuś swój deuter, ale w pewnym momencie zaczyna zbierać na badanie i w tym celu użyje handlarza - nie nazwę takiej sytuacji 'manipulacją przelicznikami handlowymi'. Jednakże, jeśli użyje handlarza, by zakupić deuter, który następnie znów tanio sprzeda - wtedy będzie to karane.
    • @Shade. Wychodzi na to, że nie wyraziłem się dostatecznie precyzyjnie, mój błąd. Nie ma problemu w przypadku, gdy [przykładowo] gracz regularnie sprzedaje komuś swój deuter, ale w pewnym momencie zaczyna zbierać na badanie i w tym celu użyje handlarza - nie nazwę takiej sytuacji 'manipulacją przelicznikami handlowymi'. Jednakże, jeśli użyje handlarza, by zakupić deuter, który następnie znów tanio sprzeda - wtedy będzie to karane.

      Wytłumacz dlaczego miało to by być karane z racji że jest funkcja handlarza i po to to jest stworzone by kowalski mógł sobie z niego używać. No przecież właśnie po to daliście narzędzie do wymiany surowców żeby każdy mógł sobie wymieniać za co chce i za ile. Druga rzecz nie jest to też winą jeżeli np uczciwy gracz zaproponuje cenę po minimalu bo tak ( owszem znam takie osoby)
      W takim wypadku karać chcecie gracza za to że używa narzędzie które zostało dopuszczone do gry i za nie płaci. to że to wykorzystuje i sprawdza się no cóż, sam sobie nie dał tych narzedzi...

      Nie jest to dogryzanie z mojej strony tylko uczciwe spojrzenie z każdej perspektywy
    • Black Prophercy napisał(a):

      Wytłumacz dlaczego miało to by być karane z racji że jest funkcja handlarza i po to to jest stworzone by kowalski mógł sobie z niego używać. No przecież właśnie po to daliście narzędzie do wymiany surowców żeby każdy mógł sobie wymieniać za co chce i za ile. Druga rzecz nie jest to też winą jeżeli np uczciwy gracz zaproponuje cenę po minimalu bo tak ( owszem znam takie osoby)
      W takim wypadku karać chcecie gracza za to że używa narzędzie które zostało dopuszczone do gry i za nie płaci. to że to wykorzystuje i sprawdza się no cóż, sam sobie nie dał tych narzedzi...

      Nie jest to dogryzanie z mojej strony tylko uczciwe spojrzenie z każdej perspektywy
      Nie karze się użycia handlarza, nie karze się sprzedawania po minimalu, który urośnie. Karze się połączenie tego w celu wspierania silniejszego gracza tanim deuterem.

      Lwica jest boska :)
    • @Black Prophercy
      Handlarz w założeniu ma pełnić dwie funkcje: sprzedaży/zakupu surowców [na własny użytek] oraz daje możliwość zarabiania poprzez wykorzystywanie widełek handlowych - skupujemy metal lub deuter od graczy, wymieniamy go u handlarza i dzięki temu osiągamy zysk.
      W sytuacji, gdy gracz wykorzystuje handlarza do wspierania silniejszego od siebie gracza (ze stratą dla siebie) będzie to traktowane jako push.
      Analogicznie możesz się mnie pytać, czemu nazywamy pushem celowe rozbijanie floty o silniejszego gracza, przecież po to w grze jest flota, by gracz jej używał ;)
    • Shade napisał(a):

      Pomijając fakt, że bardziej opłaca się mielić po dobrym przeliczniku, to karany jest obrót tym samym surowcem (jeśli robi się to ze stratą dla swojego konta).
      no tak, ale ktoś może mieć tylko 3.5k anty z ekspedycji i brakuje mu parunastu/paruset kk kryształu do kolejnego poziomu astrofizyki, a nikt nie chce mu sprzedać za sam kryształ więc ktoś może zostać zmuszony do przemielenia dopiero co zakupionego metalu po niekorzystnej dla siebie cenie.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Black Prophercy napisał(a):

      To dlaczego nie ustawić zwyczajnie jednego przelicznika ??

      mając antymaterie tak naprawdę na każdym surowcu możesz zarobić, na deuterze najszybciej i najmniej roboty
      Nie da się zarobić skupując kryształ od graczy, jedynie metal i deuter wchodzi w grę.

      Ustawienie sztywnego przelicznika uniemożliwia graczom zarabianie przy użyciu handlarza - a część osób preferuje taki styl gry.


      Guderian napisał(a):

      Shade napisał(a):

      Pomijając fakt, że bardziej opłaca się mielić po dobrym przeliczniku, to karany jest obrót tym samym surowcem (jeśli robi się to ze stratą dla swojego konta).
      no tak, ale ktoś może mieć tylko 3.5k anty z ekspedycji i brakuje mu parunastu/paruset kk kryształu do kolejnego poziomu astrofizyki, a nikt nie chce mu sprzedać za sam kryształ więc ktoś może zostać zmuszony do przemielenia dopiero co zakupionego metalu po niekorzystnej dla siebie cenie.
      Dlatego, jak napisałem - karany jest obrót tym samym surowcem (gdy wspiera się w ten sposób silniejszego od siebie gracza). Powyższy przypadek nie jest sytuacją, która podchodzi pod bana.
    • Guderian napisał(a):

      no tak, ale ktoś może mieć tylko 3.5k anty z ekspedycji i brakuje mu parunastu/paruset kk kryształu do kolejnego poziomu astrofizyki, a nikt nie chce mu sprzedać za sam kryształ więc ktoś może zostać zmuszony do przemielenia dopiero co zakupionego metalu po niekorzystnej dla siebie cenie.
      Do mnie tak ktos kiedys napisal z taka prosba i tym samym zyskalem dostawce :P jak sie gra samemu sobie i nie potrafi wspopracowac to jest pozniej placz na forum bo komus cos nie pasuje :)
    • Black Prophercy napisał(a):

      Czyli idąc Twoim tropem
      osoba a,b,c
      osoba a sprzedaje do b deuter po jakimś normalnym przeliczniku z kolei osoba b do c po minimalnym, to bana dostaje tylko osoba b tak ?
      Jeśli mamy graczy A=1mln punktów B=0.5mln punktów i C=1mln punktów i gracz B będzie naprzemiennie skupował deuter od gracza A po przeliniczku 3:2:1 by następnie sprzedawać deuter graczowi C po 2.5-1.5-1 to będzie ukarany blokadą konta. Jeśli chodzi o graczy A i C, to już zależy od indywidualnej sytuacji.

      edes napisał(a):

      Art napisał(a):


      Obostrzenia dotyczące handlu surowcami
      Handel surowcami musi zostać przeprowadzony z wykorzystaniem maksymalnego przelicznika surowców w następujących przypadkach:
      • pozyskania surowców w ramach darowizny od silniejszego gracza
      O co tu chodzi ? że nie można będzie wspomagać słabszych kont w rozwoju?
      Można, jednak jeżeli gracz otrzyma wsparcie surowcowe, to nie może tanio odsprzedać tych surowców silniejszemu od siebie graczowi. Może natomiast oczywiście przeznaczyć je na rozwój swojego konta (może też handlować po dowolnym kursie ze słabszymi od siebie graczami lub po korzystnych dla siebie kursach z silniejszymi od siebie graczami).
    • edes napisał(a):

      O co tu chodzi ? że nie można będzie wspomagać słabszych kont w rozwoju?
      Możesz wysłać, ale to konto dostanie bana, jeśli sprzeda komuś deuter po przeliczniku niższym niż maksymalny 1:2:3. Osoba, która ten deuter dostanie, będzie musiała oddać deuter na planetę administracji.

      @Shade - tutaj rozumiem, będę mógł odliczyć surowce, które wysłałem jako zwrot w handlu? Ktoś dostanie darowiznę, sprzeda mi 100 kk deuteru po 1:1,85 za kryształ. Zapłacę jemu 185 kk kryształu, czyli do odesłania zostanie mi 15 kk kryształu (7,5 kk deuteru/22,5 kk metalu)?

      Shade napisał(a):

      (może też handlować po dowolnym kursie ze słabszymi od siebie graczami lub po korzystnych dla siebie kursach z silniejszymi od siebie graczami).
      Nie po korzystnych, a po maksymalnym.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      edes napisał(a):

      O co tu chodzi ? że nie można będzie wspomagać słabszych kont w rozwoju?
      Możesz wysłać, ale to konto dostanie bana, jeśli sprzeda komuś deuter po przeliczniku niższym niż maksymalny 1:2:3. Osoba, która ten deuter dostanie, będzie musiała oddać deuter na planetę administracji.
      @Shade - tutaj rozumiem, będę mógł odliczyć surowce, które wysłałem jako zwrot w handlu? Ktoś dostanie darowiznę, sprzeda mi 100 kk deuteru po 1:1,85 za kryształ. Zapłacę jemu 185 kk kryształu, czyli do odesłania zostanie mi 15 kk kryształu (7,5 kk deuteru/22,5 kk metalu)?
      A nie prościej jest po prostu kupić po 2:1? No chyba, że rozpatrujesz sytuację, w której nie wiesz, że surowce, które kupiłeś pochodzą z darowizny/przetopienia floty/obrony. W takim przypadku ticket + odsyłka nadwyżki będą jak najbardziej na miejscu.
    • @edes tu chodzi o to
      a przynajmniej ja to tak rozumiem ze:
      przyklad
      gracz top2 wysyla sure graczowi top 4 - za fri.
      i teraz jesli gracz top 4 chce handlowac z graczem top1 to musi to zrobic po maxymalu czyli 3;2;1 - co jest DOBRE:).

      ciesze sie ze w koncu cos sie udaje zrobic z tym tematem

      glowna kluczowa zmiana czyli to:

      Art napisał(a):

      Obostrzenia dotyczące handlu surowcami
      Handel surowcami musi zostać przeprowadzony z wykorzystaniem maksymalnego przelicznika surowców w następujących przypadkach:


      pozyskania surowców z przetopienia floty i/lub obrony przy użyciu Antymaterii
      jest bardzo dobra i o to wlasnie chodzilo .

      co do paliwowek lepsze 2.5;1.5;1 3;2;1 - taki przedzial niz 2;1;1 3;2;1 - nadmieniam ze nierozwiazuje to problemu wogole - a jedynie zmniejsza zyski z tego procederu o polowe
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • @Shade.

      Jeśli mamy graczy A=1mln punktów B=0.5mln punktów i C=1mln punktów i gracz B będzie naprzemiennie skupował deuter od gracza A po przeliniczku 3:2:1 by następnie sprzedawać deuter graczowi C po 2.5-1.5-1 to będzie ukarany blokadą konta. Jeśli chodzi o graczy A i C, to już zależy od indywidualnej sytuacji.

      A co jeżeli będą zbliżone konta punktowo bo tak też może się zdarzyć ?
    • Black Prophercy napisał(a):

      @Shade.

      Jeśli mamy graczy A=1mln punktów B=0.5mln punktów i C=1mln punktów i gracz B będzie naprzemiennie skupował deuter od gracza A po przeliniczku 3:2:1 by następnie sprzedawać deuter graczowi C po 2.5-1.5-1 to będzie ukarany blokadą konta. Jeśli chodzi o graczy A i C, to już zależy od indywidualnej sytuacji.

      A co jeżeli będą zbliżone konta punktowo bo tak też może się zdarzyć ?
      No to tutaj sytuacja jest znana od zawsze ;) Możesz pozwolić, by więcej zarobił gracz będący niżej od Ciebie; nie możesz pozwolić, gdy jest on wyżej od Ciebie.
    • Shade napisał(a):

      A nie prościej jest po prostu kupić po 2:1? No chyba, że rozpatrujesz sytuację, w której nie wiesz, że surowce, które kupiłeś pochodzą z darowizny/przetopienia floty/obrony. W takim przypadku ticket + odsyłka nadwyżki będą jak najbardziej na miejscu.
      Ticketa nie wyślę, bo dalej nie będę wiedział. Tutaj dostanę nakaz odsyłki od GO. Odeślę oczywiście surowce tracąc deuter/slota, nie chcę tego, za co już raz zapłaciłem.

      Lwica jest boska :)
    • @Shade.

      A nie prościej jest po prostu kupić po 2:1? No chyba, że rozpatrujesz sytuację, w której nie wiesz, że surowce, które kupiłeś pochodzą z darowizny/przetopienia floty/obrony. W takim przypadku ticket + odsyłka nadwyżki będą jak najbardziej na miejscu.

      mógłbyś jakoś bardziej to zobrazować ? ,,w której nie wiesz, że surowce, które kupiłeś pochodzą z darowizny/przetopienia floty/obrony" przecież nigdy się nie pyta drugiej osoby skąd ma te surowce itp.

      top 4 daje darowizne do top 800 ja jako top 700 pytam go o handel,nie pytam przecież skąd ma surowce, interesuje mnie czy ma coś do sprzedania i po ile. I ja jako top 700 mam pisać ticketa że zrobiłem handel ?? czy jak ? rozjaśnij proszę wypowiedz :)
    • Dzieje się tak, jak opisał wyżej buleon.

      buleon napisał(a):

      tutaj rozumiem, będę mógł odliczyć surowce, które wysłałem jako zwrot w handlu? Ktoś dostanie darowiznę, sprzeda mi 100 kk deuteru po 1:1,85 za kryształ. Zapłacę jemu 185 kk kryształu, czyli do odesłania zostanie mi 15 kk kryształu (7,5 kk deuteru/22,5 kk metalu)?

      Surowce kupujesz normalnie, o ewentualnej konieczności wyrównania informuje operator.