O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ciap napisał(a):

      Zasady są międzynarodowe więc żeby je zmienić trzeba napisać posta na forum board.origin.ogame.gameforge.com/index.php/BoardList/

      ciap napisał(a):

      Przy okazji tego tematu i szukania rozwiązania przez team dowiedziałam się że w DE są limity. Wyglądają na sporo więc pewnie w PL nie zmieniłyby niczego. Może dlatego szukają czegoś innego.
      Czyli każdy Team może interpretować Zasady Gry po swojemu? To likwiduje w dużej mierze konieczność pchania tego przez GameForge, Włochy mają 1:1,5:2,5? Dobry początek :)

      Lwica jest boska :)
    • Jako, że mój nick już się pojawił w dyskusji, przedstawię swoją perspektywę (choć większość moich przemyśleń w tym temacie napisała już @ciap).

      Proponowane zmiany:

      1. Gracz nie może sprzedawać surowców taniej, niż je kupił (czyli stosować dumpingu). W praktyce sprowadza się to do blokowania kont, które skupują surowce po bardzo atrakcyjnych kursach, by następnie sprzedać je po niskim kursie do konta będącego wyżej w punktacji. Domyślnie blokowane byłoby tylko konto stosujące dumping (gdyż, jak było wspomniane w dyskusji gracz nie musi wiedzieć o praktykach stosowanych przez jego dostawcę), aczkolwiek nie wykluczam możliwości ostrzeżeń / nakazu 'dopłaty' / blokady silniejszego konta w przypadku, gdy GO zebrałby odpowiednie dowody.

      2. Wprowadzenie limitów na wzór niemiecki:
      Nie można sprzedawać do silniejszego od siebie gracza więcej niż X*[liczba punktów konta] deuteru tygodniowo.

      Gdzie X to (sugerowane wartości):
      Wszechświat z prędkością x1: 5
      Wszechświat z prędkością x2: 10
      Wszechświat z prędkością x3: 15
      Wszechświat z prędkością x4: 20
      Wszechświat z prędkością x5: 25
      Wszechświat z prędkością x6: 30
      Wszechświat z prędkością x7: 35

      Pozostałe surowce obliczane są według przelicznika 3:2:1.

      Przykładowo: gracz mający 5mln punktów na speed x5 może sprzedawać 125 mln deuteru tygodniowo graczom będącym wyżej od niego w punktacji.
      W praktyce limity powinny mieć takie wartości, by praktycznie nie dotykały graczy sprzedających swoje wydobycie (choć mogą być niewygodne dla ludzi sprzedających je przykładowo raz w miesiącu), jednocześnie znacznie utrudniając handel kontom, na które dokonywane są zsyłki z kont mocniejszych.

      3. Podwyższenie minimalnego przelicznika do 2.5-1.5-1 - tutaj chyba wszystko zostało już powiedziane, zmniejszenie opłacalności deuterówek o 50%.
    • mi sie wydaje ze nie sa potrzebne zmiany w regulaminie (o o minimalnych przelicznikach mozemy dalej rozmawiac by ograniczyc opłacalność
      paliwowek ) ale jesli chodzi o topienie kont za anty wg. mnie potrzebna tylko zmiana interpretacji przepisów... @Art Chciałbym zobaczyć tutaj orginał wytycznych GF jakie dostaliście w tej sprawie ze rzekomo to zwykly handel co nie łamie regulaminu... i nie jestem pewny czy w innych krajach odbywa sie na taka skalę. Być może wasza słaba znajomość języka obcego wpłyneła na ten polski folwark ze zinterpretowaliscie sobie to po swojemu...
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Na początek mała dygresja ode mnie... chwalebnym jest, iż chcecie coś zmienić na lepsze ale proszę, zanim napiszecie coś na angielskim boardzie sprawdźcie czy napisaliście choć jedno słowo poprawnie, naprawde cieżko sie czyta... :/

      Przechodząc do meritum...
      Zeby ukrócić sprzedaż kont i pushowanie się nimi proponuje PRZYWRÓCENIE działu na forum z wymianą i oddawaniem kont przy czym każda zmiana właściciela konta powinna być zgłoszona poprzez wysłanie ticketu.
      Tym samym proponuje GO, GA, SGO, SGA stworzenie kolejnego, małego oddziału który zajmowałby się TYLKO ta kwestia - wgląd w IP ze wszystkich uni i kontrolowanie wymiany, oraz interakcji tych kont.
      Zawsze można posadzić znajomego na tym koncie - tak, można ale w momencie „kontroli” interakcji kont i dostępu do numerów IP ze wszystkich uni można wywnioskować czy ktos jest znajomym prowadzącym pushowke/spalinówkę czy normalnym graczem.

      EDIT; a dla multikonciarzy - przy zgłoszeniu wspólnej gry na komputerze/IP nałożony odgórnie przelicznik, którego nie bedą mogli zmanipulować.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • ale cios antynazista napisał(a):

      mi sie wydaje ze nie sa potrzebne zmiany w regulaminie (o o minimalnych przelicznikach mozemy dalej rozmawiac by ograniczyc opłacalność
      paliwowek ) ale jesli chodzi o topienie kont za anty wg. mnie potrzebna tylko zmiana interpretacji przepisów... @Art Chciałbym zobaczyć tutaj orginał wytycznych GF jakie dostaliście w tej sprawie ze rzekomo to zwykly handel co nie łamie regulaminu... i nie jestem pewny czy w innych krajach odbywa sie na taka skalę. Być może wasza słaba znajomość języka obcego wpłyneła na ten polski folwark ze zinterpretowaliscie sobie to po swojemu...
      Błąd. Zasady powinny być jasne i nie powinny zależeć od interpretacji. Zaczynając grę, chcę wiedzieć, co mogę, czego nie mogę. Gdy około rok temu zaczynałem ten temat, dostałem informację, że Zasady Gry są jasne i nic nie trzeba tłumaczyć. Musiałem nieźle podrążyć, żeby uzyskać odpowiedzi. Chciałbym, żeby po zmianach powstał temat, gdzie czarno na białym będzie napisane, co można, a czego nie można.

      Na ten moment one zawierają określenia nieścisłe, choćby punkt o pushu, gdzie pushem może być również co innego, tylko nikt nie tłumaczy co.

      Shade napisał(a):

      1. Gracz nie może sprzedawać surowców taniej, niż je kupił (czyli stosować dumpingu). W praktyce sprowadza się to do blokowania kont, które skupują surowce po bardzo atrakcyjnych kursach, by następnie sprzedać je po niskim kursie do konta będącego wyżej w punktacji. Domyślnie blokowane byłoby tylko konto stosujące dumping (gdyż, jak było wspomniane w dyskusji gracz nie musi wiedzieć o praktykach stosowanych przez jego dostawcę), aczkolwiek nie wykluczam możliwości ostrzeżeń / nakazu 'dopłaty' / blokady silniejszego konta w przypadku, gdy GO zebrałby odpowiednie dowody.
      Zakładasz, że handel to tylko 1:1:2 - 1:2:3? Kupowałem już deuter i tanio, i drogo. Skonkretyzuj. Jeśli w historii gry raz kupię deuter po 1:2:3 (np. pomagając sojusznikowi górnikowi przy kopalni/astrofizyce), to później nie mogę go sprzedać mojemu sojusznikowi/flociarzowi taniej? Czy w jakimś przedziale czasowym?


      Shade napisał(a):

      Pozostałe surowce obliczane są według przelicznika 3:2:1.
      W tej propozycji nie liczysz surowców, tylko mnożysz wartość punktową konta ze współczynnikiem prędkości ekonomii. O co chodzi z pozostałymi surowcami? Mam to rozumieć tak, że jeśli na uni x5 eko mam konto za 2 kk punktów, to mogę sprzedać po dowolnym przeliczniku 10 kk deuteru tygodniowo, a resztę wyłącznie po 1:2:3?


      Shade napisał(a):

      W praktyce limity powinny mieć takie wartości, by praktycznie nie dotykały graczy sprzedających swoje wydobycie (choć mogą być niewygodne dla ludzi sprzedających je przykładowo raz w miesiącu), jednocześnie znacznie utrudniając handel kontom, na które dokonywane są zsyłki z kont mocniejszych.
      Sprzedawany deuter pochodzi nie tylko z eko, ale również z farmingów. Jeśli ktoś robi sobie eko farmiąc idlaków z wykorzystaniem DT/MT, to deuter będzie mu zostawał. Nie będzie mógł go sprzedać, nie będzie chciał go użyć (bo do czego?). Co ma wtedy zrobić?

      Przykładowo na Cosmos mam konto za około 2,3 kk punktów. Wydobycie tygodniowe deuteru to 30 523 080. Cosmos ma współczynnik x5, mogę sprzedać 57,5 kk tygodniowo. Co jeśli wyfarmię więcej niż 27 kk deuteru?

      I jak ten tydzień ma wyglądać? Jak 24 h w bashu? Przykładowo handluję w każdą sobotę. 6 kwietnia o 11:00 sprzedam 57,5 kk deuteru, 13 kwietnia będę musiał zrobić to po 11:00? 20 kwietnia dajmy na to po 12:00? 27 kwietnia będę miał np. wyjście na imprezę i co wtedy? Tydzień jest najczęstszym chyba jokresem czasu w handlu. Skróćcie to do 5 dni np., żeby dać jakąś możliwość ustawienia się (wtedy i licznik dla ekonomów-farmerów będzie lżejszy). Pamiętajcie, że w handlu czas musi pasować dwóm osobom.

      Limit ma pewien sens przy blokowaniu przetapiania floty, więc dobrze, że się pojawił. Jest jednak ustawiony za nisko, wprowadzając dla osób sprzedających deuter dodatkowy reżim.

      Konta handlujące deuterem po zsyłkach z kont silniejszych... Po prostu zablokujcie możliwość wysyłania surowców za darmo w dół statystyk, umożliwiając jednocześnie robienie tego za zgodą GO (pakiety startowe, pomoc po złomie, pomoc przy wykonaniu jakiegoś trudnego badania itd.). Przydałaby się też w OGame najzwyklejsza pożyczka (też można zrobić to przez GO).

      Lwica jest boska :)
    • Shade napisał(a):





      Nie można sprzedawać do silniejszego od siebie gracza więcej niż X*[liczba punktów konta] deuteru tygodniowo.
      Pozostałe surowce obliczane są według przelicznika 3:2:1.

      Przykładowo: gracz mający 5mln punktów na speed x5 może sprzedawać 125 mln deuteru tygodniowo graczom będącym wyżej od niego w punktacji.
      Nie rozwiązuje to problemu. Zamiast jednego konta słupa będziecie walczyć z 20 kontami jako słupy. Wydobycie z jednego konta będzie dzielone na wiele innych kont i z tych wielu kont wartość deu będzie puszczana w minimal. To nie jest żadne rozwiązanie.
    • Krok 1.
      Darmowy Handlarz dla wszystkich.
      Aby GF zbyt dużo nie tracił, ustalmy limit wymiany np. 20kk jednostek danego surowca, powyżej którego już trzeba by za przywołanie handlarza zapłacić.

      Krok 2.
      Nałożyć na misję Transportuj identyczne ograniczenia jak na misję Stacjonuj, czyli aby można było wysłać flotę przewożącą surowce tylko pomiędzy własnymi koordynatami.

      :E


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • board.origin.ogame.gameforge.c…Z/?postID=61201#post61201

      radze temat przesledzic wg tego co sugeruja tam wszystko jest dla nich jasne i to sprawa naszego teamu jak karze graczy ... problem w tym ze nie chca karać bo zaczać by musieli od siebie... / ewentualnie zaprzestac tego / przyznac sie do bledu w interpretacji ....
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Z całym szacunkiem ale tego nie da się czytać, ale mniejsza o to...
      zadałem sobie pytanie, za które pewnie polecą hejty w moim kierunku ale...

      Co Wam przeszkadza jakiś gość, który wydaje swoje hajsy na to żeby zaistnieć w internetowej gierce? Bo nie możecie go zezłomować? Bo robi większe przyrosty od Was? No i co z tego? To gra, nie życie. Sami nie raz korzystaliście z gsówek, moonówek czy deuterówek. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie nagiął albo nie złamał zasad... taka gra, taka polityka. GF chce robić hajs, my chcemy grać i dobrze się bawić, a inni wydłużać swojego ePenisa mając więcej niż inni wydając na to ciężko zarobione pieniądze. Zaakceptujmy to albo odejdźmy bo nasz płacz i obrażanie innych ludzi z którymi gramy już kilka, a w niektórych przypadkach kilkanaście lat jest po prostu debilizmem. Ludzie > cyferki, zapamiętajcie.

      Jeśli chcemy cokolwiek zmienić, zacznijmy od siebie. Ja zacząłem.

      Widzę szerszy obraz, niestety. To co się dzieje na ogame (w tym momencie już globalnie) powinno się zmienić, masz/macie rację.
      Jednakże społeczność internetowa (nie tylko ogame'owa) robi się coraz bardziej toksyczna, a Wy się do tego przyczyniacie. Wylewając swoje żale na originie łamanym angielski, bez jakiejkolwiek dbałości o stylistykę czy poprawnie napisane słowo jest po prostu żenujące i zasługujące na lincz. Rozumiem, że można nie znać angielskiego na tyle żeby swobodnie się w tymże języku porozumiewać ale [ciach] odrobina szacunku, odrobina...


      Super Moderator Ruda:
      pseudocenzura
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Guderian ().

    • no ale co chcesz wiecej napisac - skoro problem jest oczywisty - widocznie jednak nie dla wszystkich?
      mamy opisac problem? jak to gracz X z graczem Y lamia regulamin

      z tego co sie orientuje to pomysly i propozycje -taki dzial tam? tak?
      no wiec nasza propozycja jest staly przelicznik handlowy tyle.

      co mam Ci wiecej opisac w tym ze chcemy / prpopnujemy staly przelicznik handlowy?

      gracz pl1 proponuje staly przelicznik handlowy - oraz dlaczego.
      jest napisane dlaczego to proponujemy , otoz po to zeby nie bylo patoli na ogejmie - bo to pomoze normalnym gracza. no chyba ze nie takie jest zamierzenie tworcow.

      w mojej opini jest jasno napisane
      1. jest propozycja staly przelicznik handlowy
      2. dlaczego ta prpozycja powstala jest napisane
      3. oraz co to spowoduje.

      rozumiem ze mam tam zamiescic jakies obrazki? przeciez sam napisales zeby traktowac rozmowcow z szacunkiem - dlatego to tez czynie - zakladam ze maja jakiekolwiek pojecie o tym co sie do nich pisze.

      edit: sory ale zakladam ze jak sie komus mowi skrec w lewo - to on rozumie dokladnie to - skrec w lewo . jak mowi sie skrec w prawo to on rozumie skrec w prawo .
      edit2; nikt zadnych frustracji nie wylewa - pokazane sa poprorstu patologie jakie dzieja sie na ogame a to ze na tapete trafil gracz x czy y nie ma kompletnego znaczenia
      oni akurat sa jawnymi przykladami tego co chcemy zmienic.

      wiec sory ale nie dziw sie ze sa wywolywani jako przyklad

      edit3:
      a frustracje to ja moge miec jedynie w stosunku do teamu oraz ich postepowania a nie do kogos kto wykorzystuje to dla swojej korzysci .
      bo to oni sa za to odpowiedzialni w wiekszej mierze niz taki gracz X czy y:) konkretnie majs i silent jesli chodzi o quantum na chwile obecna
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez pl1 ().

    • Ale uważasz, że twórca poświęca swój czas i marnuje go patrząc jak inni się pushują albo wchodzi na boarda i patrzy co tam się dzieje? Community od kilku już lat prosi o aplikację mobilną na komórki, a oni robią filmik na youtube z "profesjonalnym" ( :E :E :E ) wywiadem w którym mówią, ze nie widzą potrzeby żeby tworzyć aplikację mobilną w tym momencie...

      Liczby, statystyki, screeny, dowody, merytoryka. To, że gracze sobie zdają z tego sprawę i o tym piszą coraz głośniej na wszystkich forach niczego nie zmieni. Twarde dowody przedstawiające w jaki sposób cały proceder działa, kto bierze w nim udział już tak. Domysły i pretensje pod adresem teamu bez twardych dowodów zostaną olane albo wykasowane, przynajmniej na polskim boardzie ( z twardymi dowodami zresztą też, co nie? <3 )
      Pomysł na rozwiązanie już macie, dowody zapewne też (inaczej nie pisalibyście o pushach) więc je przedstawcie. Jest taka stronka - mmorpg-stat.eu gdzie można sprawdzić ile czasu ktoś spędził na urlopie, polecam.
      Też bym unikał odpowiedzi gdyby na mnie wieszano psy, tylko dlatego, że lubię udzielać się na forum, jestem w teamie i po prostu nie mogę na niektóre rzeczy odpowiedzieć. Nie wiem jak to wygląda dokładnie z Jej perspektywy ale łatwo wyciągać pochopne wnioski.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Też bym unikał odpowiedzi gdyby na mnie wieszano psy, tylko dlatego, że lubię udzielać się na forum, jestem w teamie i po prostu nie mogę na niektóre rzeczy odpowiedzieć. Nie wiem jak to wygląda dokładnie z Jej perspektywy ale łatwo wyciągać pochopne wnioski.
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • no i ta strone powinienes polecic przedewszystkim swoim znajomym z teamu .
      bo sadze ze slabo z jej znajomoscia .a to przydatna stronka .
      wystarczy spojrzec w zakladke military lost / miliatrry destroyed . ml /md
      i beda wszystko wiedziec . kto topi konto a potem w inna zakladke do kogo to idzie 30 sekund pracy , ale mimo wielokrotnych ticketow proceder dalej kwitnie
      dlatego nie dziw sie ze gracze uwazaja ze team albo z nimi wspoldziala albo nieogarnia.
      bo zadna z tych rzeczy nie jest zgodna z zasada puszu . o ktorej pisal cios wyzej
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • [ciach]

      ale cios antynazista napisał(a):

      no a czego nie rozumiesz w tym ze ciap unika odpowiedzi ... (to piwrwsze)
      Nie na wszystko jestem w stanie odpowiedzieć i nie na wszystko mogę. Jeżeli mówię że team jest świadomy problemu to nie skopiuje Ci rozmów teamowych na ten temat. Twoje pytania często wkraczają na temat "jak pracuje team" a o tym rozmawiać nie mogę.

      Swoją drogą ciekawe jest to że docs.google.com/spreadsheets/d…EWNERtfU/edit?usp=sharing czepiasz się @Majs o przyrosty ale Twój sojusznik ma 11 dni gry i 210kk przyrostu. Nie wspominasz o nim? Sojusznik może? ;)

      pl1 napisał(a):

      w mojej opini jest jasno napisane
      1. jest propozycja staly przelicznik handlowy
      2. dlaczego ta prpozycja powstala jest napisane
      3. oraz co to spowoduje.
      Brakuje analizy minusów Twojej propozycji.


      Super Moderator Ruda:
      komentarz do usuniętych wypowiedzi mniam
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • [ciach]
      cieszy mnie rowniez ze decyzja o zmianie tego badz zachowaniu tego czy przelicznik bedzie staly czy tez nie - nie zalezy od CIebie
      i postaramy sie zeby to zostalo zmienione bo moze Ciebie nie obchodzi czy gracze graja uczciwie, lecz nas juz tak.

      edit: i rowniez poprosze CIe tak jak i whisky o wykazanie tego
      ile zarobil majs ile silent
      ile byli na urlopie oraz ile zniszczyli
      i ile zyskali
      ile urosli:) oraz w jakim odstepie czasu mozna by zaczac od 3 miesiecy przed fuzja

      z gory dziekuje - pewnie nasza prozba nie zostanie spelniona , ale moze mile sie zaskocze.

      dzieki temu bedziemy miec fajne dowody w postaci - obrazka - a widze ze chyba wszyscy go koniecznie potrzebuja .
      tak zreszta ktos wyzej pisal.

      Super Moderator Ruda:
      komentarz do usunietego fragmentu mniam
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • pl1 napisał(a):

      bo moze Ciebie nie obchodzi czy gracze graja uczciwie, lecz nas juz tak.
      Jestem w różnych team żeby pomagać jak i również pilnować przestrzegania zasad. Więc pisanie że mnie nie obchodzi jest co najmniej dziwne. :fsmile:

      Złomowanie floty i handlowanie obecnie jest zgodne z Zasadami Gry. Rozmawiamy tutaj o problemie czy dozwoloną czynność nie zamienić na coś niedozwolonego.

      Moim zdaniem stały przelicznik 3:2:1 jest złym rozwiązaniem. Nie oznacza to że nie obchodzi mnie rozwiązanie tego problemu. Obchodzi bo pierwszy raz spotkałam się z nim przy złomowaniu floty: ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=68&j=pl&id=102235

      Piszesz nie obchodzi ale daje swoje rozwiązanie problemu (masz w poście wyżej). Gdzie tu logika? Bo mi się wydaje że jeżeli ktoś opracowuje swoje rozwiązanie problemu to właśnie obchodzi problem... :quasi:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):


      Złomowanie floty i handlowanie obecnie jest zgodne z Zasadami Gry. Rozmawiamy tutaj o problemie czy dozwoloną czynność nie zamienić na coś niedozwolonego.
      o to mi chodzilo teraz gracze powinni zrozumiec co tu nie pasuje ... zgadzasz sie ze to nie jest ok ... a my czekamy na rozwiazania .. ,mnie osobiscie nie interesuje jak a chce widziec skutek. To jest sprzeczne z pojeciem PUSH. i tyle
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • dokladnie
      piszesz ze jest dozwolone - a to jest sprzeczne z regulaminem - ktory sami nam przedstawiliscie
      KONTO WYZEJ NIE MOZE OTRZYMYWAC KORZYSCI WZGLEDEM KONTA NIZEJ .- to jest w mojej opini definicja puszu - zreszta pewnie nie tylko w mojej.
      a to co sie tu odpier"bywa" wlasnie lamie ta zasade .

      po 2. jaka Ty niby propozycje zaproponowalas ? zeby zmienic ten proceder?hmm?

      po 3. dlaczego lamiecie wlasny regulamin pozwalajac na takie przekrety zeby dzieki kontom nizej , konta wyzej zyskiwaly? pytam Cie jako gracz swojego operatora gry .
      ciekaw jestem jak to jest .ze raz mozna a raz nie mozna? czy o co tu chodzi?
      wg mnie zasady powinny byc jasne i przejrzyste

      a z tego co tu piszesz wnioskuje
      ze gracz X moze kupic konto Y
      i sobie skasowac flote z konta Y zamienic na dueter i przeslac na konto X :)

      ktos tam na origin pisal - ale ale - to trzeba udowodnic? a jak my mozemy to odowodnic> co my jacys sledczy jestesmy czy cos? sory ale nie bylem w quantico .
      sprawa jest prosta - takie zagranie lamie zasade puszu i tyle i powinno byc z automatu banowane .

      edit:
      czyli co przyznalas w poscie wyzej

      ale cios antynazista napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Złomowanie floty i handlowanie obecnie jest zgodne z Zasadami Gry. Rozmawiamy tutaj o problemie czy dozwoloną czynność nie zamienić na coś niedozwolonego.

      ze mozna sobie zezlomowac flote i zahandlowac .
      i prosze mi powiedziec jak sie do ma do zasad gry
      konkretnie do puszu .
      dziekuje

      czyli rozumiem ze moge sobie kupic 234234 kont zezlomowac je i pohandlowac? bo tak powiedzial moj operator gry?
      rozumiem ze nie moge ich kupic - alke nagle gracze ktorzy przestaja grac chca mi ja dac bo tak? bo mnie lubia? bo mam takiego fajnego psa? kota i rybki w akwarium ze juz nie moga sie powstrzymac
      i pedza do mnie pedem jak lokomotywa z wiersza tuwima . nie dziwi was operatorw fakt ze wszyscy tak bardzo kochaja majsa lub silenta? ze do nich pedza zeby zezlmowac swoje konta ?
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez pl1 ().

    • pl1 napisał(a):

      dokladnie
      piszesz ze jest dozwolone - a to jest sprzeczne z regulaminem - ktory sami nam przedstawiliscie
      KONTO WYZEJ NIE MOZE OTRZYMYWAC KORZYSCI WZGLEDEM KONTA NIZEJ .- to jest w mojej opini definicja puszu - zreszta pewnie nie tylko w mojej.
      a to co sie tu odpier"bywa" wlasnie lamie ta zasade .

      po 2. jaka Ty niby propozycje zaproponowalas ? zeby zmienic ten proceder?hmm?

      po 3. dlaczego lamiecie wlasny regulamin pozwalajac na takie przekrety zeby dzieki kontom nizej , konta wyzej zyskiwaly? pytam Cie jako gracz swojego operatora gry .
      ciekaw jestem jak to jest .ze raz mozna a raz nie mozna? czy o co tu chodzi?
      wg mnie zasady powinny byc jasne i przejrzyste
      Adas bo nie którzy są uprzywilejowani :) kolega koledze ręce myje i przymyka oko na różne pushe - jakie uni tacy piraci z Karaibów
      A Pani ciapkaPUSTA nie podoba sie STAŁY PRZELICZNIK bo sama konto zbudowala w identyczny sposob co Majs - kupno dexu po minimalnym przeliczniku 2:1:1 sprzedaz u handlarza (dex za metal i krysztal z zyskiem) po przeliczniku 3:2:1 lub 2,9:1,9:1 :E
      Nie no co ty to.. Konto wyższe nie ma żadnych korzyści z konta niższego - :E
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Whisky ().

    • pl1 napisał(a):

      dokladnie
      piszesz ze jest dozwolone - a to jest sprzeczne z regulaminem - ktory sami nam przedstawiliscie
      KONTO WYZEJ NIE MOZE OTRZYMYWAC KORZYSCI WZGLEDEM KONTA NIZEJ .- to jest w mojej opini definicja puszu - zreszta pewnie nie tylko w mojej.
      a to co sie tu odpier"bywa" wlasnie lamie ta zasade .

      po 2. jaka Ty niby propozycje zaproponowalas ? zeby zmienic ten proceder?hmm?

      po 3. dlaczego lamiecie wlasny regulamin pozwalajac na takie przekrety zeby dzieki kontom nizej , konta wyzej zyskiwaly? pytam Cie jako gracz swojego operatora gry .
      ciekaw jestem jak to jest .ze raz mozna a raz nie mozna? czy o co tu chodzi?
      wg mnie zasady powinny byc jasne i przejrzyste

      a z tego co tu piszesz wnioskuje
      ze gracz X moze kupic konto Y
      i sobie skasowac flote z konta Y zamienic na dueter i przeslac na konto X :)

      ktos tam na origin pisal - ale ale - to trzeba udowodnic? a jak my mozemy to odowodnic> co my jacys sledczy jestesmy czy cos? sory ale nie bylem w quantico .
      sprawa jest prosta - takie zagranie lamie zasade puszu i tyle i powinno byc z automatu banowane .

      edit:
      czyli co przyznalas w poscie wyzej

      ale cios antynazista napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Złomowanie floty i handlowanie obecnie jest zgodne z Zasadami Gry. Rozmawiamy tutaj o problemie czy dozwoloną czynność nie zamienić na coś niedozwolonego.

      ze mozna sobie zezlomowac flote i zahandlowac .i prosze mi powiedziec jak sie do ma do zasad gry
      konkretnie do puszu .
      dziekuje

      czyli rozumiem ze moge sobie kupic 234234 kont zezlomowac je i pohandlowac? bo tak powiedzial moj operator gry?
      rozumiem ze nie moge ich kupic - alke nagle gracze ktorzy przestaja grac chca mi ja dac bo tak? bo mnie lubia? bo mam takiego fajnego psa? kota i rybki w akwarium ze juz nie moga sie powstrzymac
      i pedza do mnie pedem jak lokomotywa z wiersza tuwima . nie dziwi was operatorw fakt ze wszyscy tak bardzo kochaja majsa lub silenta? ze do nich pedza zeby zezlmowac swoje konta ?
      a czy cokolwiek w Polsce co stanowi prawo badz regulaminy, umowy itp jest czytelne i przejrzyste? myslisz ze z ogame jest inaczej? spolszczyli sie w ten sposob kasujac przewidywane kary za wykroczenia... nie ma lepszego dowodu na to;d
      % SOLO~~45814,26 w 58ST
      % ACS~~33293,47 w 22 ST

      25.03.2010

      uni 26 top 1 pkt - eko/flota

      uni 50 top 24 -potezne eko+ gs
    • oooo, ciekawy temat...
      plaga puszerstwa i multi obecnie jest tragiczna, każdy to wie i widzi.
      stare unie mają schemat kupowania kont, przetapiania i handlu dexem po minimalu
      nowe unie to slanie dzien w dzien dexu z wydobycia po minimalu na jedno konto + kampienie aktywek na tym glownym z takiej deuterówki po to zeby w ostatniej chwili lognac na konto wlasciwe i podstawic pod nieuwaznego atakiera albo kontrowac z pomocą kolegów.

      ofc jest wiele innych procederow, szkoda czasu na opisywanie

      imo stały przelicznik jest wyjsciem ale nie wiem czy idealnym. 3x2x1 to sporo ja bylbym bardziej za czyms zblizonym do 2,5x1,5x1
      Główną zmianą jednak powinna być LEGALNA WYSOKA KARA za przetapianie kont o znacznej wartosci na danym uni. Bo co ze stałego przelicznika jak wezmie taki majs konto z bunkrem 100kkk przetopi na sos, rzuci na idlaka a potem legitnie wyfarmi? GÓWNO, GÓWNO z takiej zmiany. GO powinno mieć oczy, GO powinno słuchać i myśleć, a nie pieprzyć, że to i to, to pusz ale w sumie legalny i oni nic nie mogą zrobić. GO powinno mieć możliwości bana takiego gagatka na dłuuuuugi czas. I cofnięcia wszystkich korzyści z takiego procederu. Na grubo. 500kkk z konta. Gruby pusz to i gruba kasacja zasobów.
      Dopóki team nie sprawi ze ludzie beda grali w ogame zamiast zdobywac punkty, dopóty ten proceder bedzie trwal, bo w kazdym prawie cwaniak luke znajdzie.


      ps, nie czytalem wszystkiego wiec mozliwe ze cos na kształt mojej rozkminy juz padlo


      pozdrawiam GO, którzy przy rozdawaniu banów kierują się inteligencją a nie tylko regulaminem. Kurde... Czyli w sumie nikogo z kim się do tej pory spotkałem
    • pl1 napisał(a):

      piszesz ze jest dozwolone - a to jest sprzeczne z regulaminem - ktory sami nam przedstawiliscie
      KONTO WYZEJ NIE MOZE OTRZYMYWAC KORZYSCI WZGLEDEM KONTA NIZEJ .- to jest w mojej opini definicja puszu - zreszta pewnie nie tylko w mojej.
      a to co sie tu odpier"bywa" wlasnie lamie ta zasade .
      Handel jest dozwolony jeżeli jest w podanych przelicznikach. Tak mówią obecne Zasady Gry.

      pl1 napisał(a):

      po 2. jaka Ty niby propozycje zaproponowalas ? zeby zmienic ten proceder?hmm?
      Moja propozycja jest taka żeby nie można było sprzedać deuteru taniej niż się kupiło.

      Whisky napisał(a):

      A Pani ciapkaPUSTA nie podoba sie STAŁY PRZELICZNIK bo sama konto zbudowala w identyczny sposob co Majs - kupno dexu po minimalnym przeliczniku 2:1:1 sprzedaz u handlarza (dex za metal i krysztal z zyskiem) po przeliczniku 3:2:1 lub 2,9:1,9:1
      Nazywając mnie "PUSTA" dalej twierdzisz że mnie nie obrażasz? :fsmile:
      Masakra.

      Moje konto zostało zrobione na eko i handlu. Czy ja kiedyś to ukrywałam? Czasem kupuję deuter po minimalu ale miesięcznie tego wychodzi 0,3-0,7%, reszta idzie za więcej niż sama płacisz. Piszesz tak jakbym tylko po min kupowała. Moje konto to 4.786 dni gry bez urlopu, licząc speed wychodzi 7.194 dni. :fsmile:

      edit;

      Gonzo napisał(a):

      GO powinno mieć oczy, GO powinno słuchać i myśleć, a nie pieprzyć, że to i to, to pusz ale w sumie legalny i oni nic nie mogą zrobić. GO powinno mieć możliwości bana takiego gagatka na dłuuuuugi czas. I cofnięcia wszystkich korzyści z takiego procederu. Na grubo. 500kkk z konta. Gruby pusz to i gruba kasacja zasobów.
      GO ma wytyczne, wewnętrzny regulamin, którego musi przestrzegać. GO nie zarabia na tym że jest GO więc wszystkie wytyczne są z GF. Dotyczy to również banowania. Nie mogę sobie zbanować bo coś dla mnie jest pushem.
      Mam zrobić bunt i zbanować? To mojego bana cofną a mi podziękują za współpracę. :fsmile:

      Problem jest dyskutowany w gronie teamu i tyle GO/SGO/GA może zrobić.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • czyli wg Ciebie i Twojej propozycji nie mozna sprzedac dexu taniej niz sie kupilo
      a co z tym ze ktos ma flote waartosci 500kkk zamieni ja na deuter - on nie kupil tego dexu moze go sprzedac po minimalu
      2. ktos ma 32423 kont z ktorymi handuje - oni r owniez nie kupuja tego deuteru taniej bo po prostu go wytwarzaja

      reasumujac widze same minusy twojej prpozycji a zadnego plusa.
      moze raczysz mnie oswiecic? a juz wiem
      konto A kupuje od 10 kont deu po minimalu po czym sprzedaje sory ? taniej niz kupilo?

      wybacz ale nie moge CIe traktowac powaznie
      jak pisalem wyzej - twoja prpozycja nie ma sensnu a juz najbardziej z logicznego pkt widzenia - oczywiscie wg mnie i pewnie kazdego kto umie dodac 2 do 2

      2. jesli myslisz ze whisky nazwala Cie pusta to coz moge rzec , idz po slownik ? zajrzyj post wyzej? albo cos? - i inne tam takie co jeszcze piszecie
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • ciap napisał(a):


      Gonzo napisał(a):

      GO powinno mieć oczy, GO powinno słuchać i myśleć, a nie pieprzyć, że to i to, to pusz ale w sumie legalny i oni nic nie mogą zrobić. GO powinno mieć możliwości bana takiego gagatka na dłuuuuugi czas. I cofnięcia wszystkich korzyści z takiego procederu. Na grubo. 500kkk z konta. Gruby pusz to i gruba kasacja zasobów.
      GO ma wytyczne, wewnętrzny regulamin, którego musi przestrzegać. GO nie zarabia na tym że jest GO więc wszystkie wytyczne są z GF. Dotyczy to również banowania. Nie mogę sobie zbanować bo coś dla mnie jest pushem.Mam zrobić bunt i zbanować? To mojego bana cofną a mi podziękują za współpracę. :fsmile:

      Problem jest dyskutowany w gronie teamu i tyle GO/SGO/GA może zrobić.

      i to jest problem o którym mówię.

      swoją drogą sytuacja jak w ranczu(taki polski serial) weźmiemy Solejuka do polityki to zrobi co powiemy, mimo ze nic w zamian nie dostanie. A na koniec jeszcze będzie się cieszył że jest ważny :D :D
    • pl1 napisał(a):

      a co z tym ze ktos ma flote waartosci 500kkk zamieni ja na deuter - on nie kupil tego dexu moze go sprzedac po minimalu
      Nie wiem ile to konto musiałoby mieć floty żeby sam deuter był o wartości 500kk punktów.

      Pozdrawiam.


      Gonzo napisał(a):

      i to jest problem o którym mówię.
      Widzisz ale to nie jest moja decyzja. Winisz mnie za coś czego się ode mnie wymaga - przestrzegania wytycznych. Nie pisałam ich, swoje propozycje i spostrzeżenia team składa do GF ale to nie od teamu zależy jak wyglądają.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • czy ja Cie obrazam przykro mi ze tak to odbierasz
      po prostu niewiem jak sie mam odniesc do tego co piszesz .
      Twoje zdania wmojej opini sa nielogiczne propozycje takie ze no krotko mowiac nie zgadzam sie z nimi
      przyklad
      to tak jak dziecko jest nad przepascia i chce isc zobaczyc co jest po drugiej stronie .
      no powiedz mi co dobrego Twoja prpozycja przyniesie co ona zmieni i co ona wniesie
      mozesz w pktach . i nie nie musisz minusow podawac bo sa widoczne golym okiem.

      i korzystajac z okazji dlaczego jeszcze nie przytoczylas danych o ktore wiele czasu temu prosila Cie Whisky? czy ona Cie jakos obrazila rowniez?
      jesli czujesz sie urazona to przepraszam za nia za siebie i zaawszystkich graczy ogame. przy okazji .

      edit:
      moze widzisz rzeczy ktorych ja nie dostrzegam - wiec mysle ze to jest dobry moment i czas zeby przedyskutowaac Twojaa propozycje i jak ona zapobiegnie ekstrymalnym puszom ktore niszcza ta gre
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • pl1 napisał(a):

      no powiedz mi co dobrego Twoja prpozycja przyniesie co ona zmieni i co ona wniesie
      mozesz w pktach . i nie nie musisz minusow podawac bo sa widoczne golym okiem.
      To że jak ktoś przetopi flotę, kupi deuter i będzie chciał sprzedać kupiony deuter po 2:1:1 to będzie mógł jedynie po 3:2:1 lub innym przeliczniku który uzyska również od graczy? :roll:

      Za to minusy stałego przelicznika 3:2:1
      - zabija współprace i normalną pomoc
      - zmienia opłacalność eko
      - wymusza latanie na ekspedycje, kupienie anty lub wyłączenie wydobycia
      - przez 2-4 osoby na serwerze wpływa na wszystkich graczy
      - ogranicza dostępność kryształu do osób które grają mniej
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik