O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • @Whisky albo chcesz rozstrząsac kto ma za pazurem wiecej, albo chcesz pomóc grze i skupisz się jak problem rozwiązać .... to nie miejsce do analizowania kto jak z regulaminu dotychczasowego korzysta ... albo gra zmieni sie na lepsze albo niech główny zainteresowany gracz z eri kupi od nas wszystkie konta i bedzie znow nie musial grac urlopem
      a jesli chodzi o paczke to wiedz ze dla nas dobro gry jest najważniejsze ... to niemiecki regulamin nalezy zaadoptować do realiów
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • ad cios
      sluchaj jak pisalam , adas bedzie mial czas ja bede miala czas odpiszemy . ale nie jest to wporzadku dla np takiego majsa:) ze nie wymieniasz rowniez silenta:)
      pomijajac to :
      tak trzeba cos z tym zrobic bo dalej tak byc nie moze
      adas mowi:
      jeszcze z 3 miechy a moze 2 tydnie:) i taki majsik CIe wyprzedzi:) "grajac" 3 h w ciagu tygodnia:)

      ad buleon
      twierdzisz ze problkem jest jaki? - nieistotny,marginalny? czy jakis slow uzyles? grubo sie mylisz.

      ad cios
      od adasia
      "ale co tu rozwiazywac rozwiazania sa 2 a pewnie i wiecej niz 2
      ale na ta chwile w mojej opini najbardziej sensowne rozwiazanie to takie
      1. staly przelicznik handlowy .
      2.zeby team wyjol glowy z "szafy" i przestal sluchac handlary ciap - i zaczol robic swoja robote . tzn banowal za pusze ekstrymalne , multikona i sprzedaz i handel kontami . tyle w temaci

      zgadzasz sie ze mna?
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • ciap napisał(a):

      Mogłabym dokładnie to samo napisać o Tobie co @Niezniszczalny^ pisze o Whisky. :fsmile:Oczywiście mam na myśli np. Gilbert.

      Najlepsze było konto które miało 70kk punktów w ekonomi i przyrost dobowy na poziomie eko 27/23/23, koszt 21.196. Ciekawe gdzie reszta surowców wyparowała przez 11 miesięcy gry. :fsmile:

      Swoje zdanie napisałam np. tutaj > tyle ładnych pushówek

      Kto to jest Gilbert ? Po dziale ST wnoszę, że jakieś konto, które daje się regularnie farmić Pazikowi - może to jego kolega ?

      Pozdrawiam
      Wisior
    • w historii przyrostów nikt nie zrobił 65kkk w jeden dzien z kupionego deuteru ...gdyby nie to problem by nie byl, aż tak widoczny... nie znam innego gracza, który z takim tupetem mowi nam, że to deszcz pada jak pluje mu sie w twarz * (w sumie team GF tez tak sie zachowuje ).... dlatego silent mu w handlu do piet nie dorasta...
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • silent robi to w miesiac :)
      majs w dzien

      nie ma to znaczenia w dluzszej perspektywie i dobrze o tym wiecie - po prostu silent bardziej niechce sie dac zlapac za reke :)
      a majs chyba ma "wywalone" na nas napewno:) co zreszta jego kolega santanel potwierdzil - no ale przeciez to tylko pomowienia .
      cios lepsze pytanie jest takie ile placa i komu:)

      na team pewnie srednio :)

      ciekawe kto im wmowil ze tak mozna - mowie o teamie - mam swoje typy oczywiscie:) a jakze by inaczej.
      przeciez to pusz ekstrymalny

      ps, wg wyliczen naszego czlowieka;) z eri
      majs konczyl eri majac 350 duzych baniek we flo , odkad jest na Q - nieweim ile minelo od fuzji ma teraz 850:) czyli przyrost 500 duzych baniek
      a ile przelal .

      i tu moze sie przydac nasza najlepszaGO ciap
      poprosilibysmy Pania o statystyki gracza majs
      ile gral ile wzrosl w zniszcoznych oraz ile zarobil podczas "gry" na quantumie odkad fuzja doszla do skutku
      to samo bym prosil odnosniekonta silent;)


      ciekawe jak sobie to rozplanowuja w czasie:)
      btw . konto SAP - czyli obecny saper jest tez kupione przez majsa i tez bedzie mielone :) - coprawda to tylko obrona - ale obrona tez nie pogardzimy no nie ?

      @buleon

      adas mowi:
      cos tam pisales o jakis 25% straty antyzlomiarz czy cos:) - prosze Cie - zauwaz .
      gosc zamienia wsio na dex - dex idzie na sel - wraca do niego material - ktory dalej jest mielony na dex. - wiec prosze CIE:) odrob matematyke i potem napisz dobrze?
      dziekuje
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Whisky ().

    • tak jak piszesz @ciap im karze nie traktowac handlu jako mozliwosc pushu ... tylko jako handlu nie patrzac z kad pochodza surowce i czy nie pochodza ze stopionych flot (jak już powinna byc taka mozliwosc ale tylko na wlsne potrzeby pod warunkiem ze sura nigdy nie wyplynie z konta ) .... dla mnie oczywiste jest ze push moze byc przez handel tyle ze ciezej udowodnic ale GF nie chce dalej być uczciwym dla graczy tylko dla wlasnego portwela w koncu proceder wymyga duzej ilosc anty
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Witam z emeryturki widze ze nowy topick sie kroi , nie mam czasu czytac wszystkiego ale z tego co wylapalem to czysta walka z wiatrakami . Pushe byly , sa i beda a Drogi Team nadal bedzie chorowal na kurza slepote - czy tez moze jak syn pewnego ex-prezydenta na "pomroczosc jasna " :P

      Majs sie nawet z tym nie kryje , Silent cos tam udaje no i jeszcze kilku mozna wymienic . I nie probujcie walic sciemy bo dokladnie wiem ile czasu potrzeba na postawienie flo , odbudowa 1 kk pancy zajela mi 10 m-cy ciaglej ostrej gry bez dnia urlopu a Pan Silent przywalil 400 kk przyrostu we flotach w pol roku zdejmujac urlopik 2 razy w miesiacu :D . Ale to przeciez zupelnie naturalne prawda ?

      Tak jak pisalem gra juz dawno zeszla na psy Team udaje ze cos robi a ja mam to gdzies i skonczylem z tym bagnem :D


      Pozdro dla Wszystkich z ktorymi mialem przyjemnosc grac i dajcie sobie luz od tego syfu - wieczny urlop i wiecej reala :P
      homo sum, humani nihil a me alienum puto...




      :evil: Payback :evil:
    • od adasia
      sory ale albo rozwiazujemy tu problem ktory w naszej opini powinen byc juz dawno rozwiazany
      albo mowimy kto skad gdzie i keidy przyszedl - zwlaszcza ze nie ma to kompletnie zwiazku ze sprawa .
      wiec @ciap powstrzymaj sie moze troche? hold your horses? - znowu obrazki potrzebne?

      co z wami pisze to mam wrazenie ze ryciny obrazki - glify na jaskiniach to jest niezbedny element rozmowy.

      @cios
      wprowadzenie stalego przelicznika handlowego - jak sobie juz to gf przeliczy wyjdzie im lepiej niz maajac widelki - pomysl , wiem ze wiesz:) sam handlujesz w realu - wiec pomysl .
      i wg mnie jak jakiekolwiek kumate ktos z gf dostanie taki temat na lawe - to zrozumie ze to jest dobre dla nich.

      pomysl nie dosc ze jest lepszy z punktu biznesowego dla gf - to jest rowniez dobry dla wszystkich graczy
      i ad @ciap - tak bedziemy miec czas to napiszemy ten pomysl na tym originie - i tak zrobimy to po angielsku pomoga nam nasze babcie wukjowkie i dzieci i pies sasiada
      PO ANGIELSKU NAPISZEMY - no normlanie!
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • w naszej opini nie ma tu co strzepic jezyka bo po
      z tego co rozumeim
      1. nasze GA robia to co im kaza
      2. art patrzy raz na rok
      3.odpowiada taka ciap - ktora nie ma na nic wplywu i nie ma sensnu tu dyskutowac
      mysle ze ta dysksuje trzeba przeniesc na inny poziom
      czyli wlasnie te origin
      edit:
      pominac posrednikow i pisac do kogos kto rzadzi tym cyrkiem
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • niestety ja nerwow nie mam takze wspieram i popieram bo tu temat sie wyczerpał ... aczkolewiek ciekawi mnie odp na mojego tiketa bo nie byl standartowy i przeraza mie mysl ze pojawi sie ...
      "tak moze pan tak zrobic 'w jeden dzien mozna przetopic całe konto legalnie po 2 1 1 ::"
      @Morpheus (to chyba ten)
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • A ja od siebie dodam, że to wszystko to są jedne wielkie banialuki.
      Tyle lat w to gracie i teraz chcecie stworzyć jakąś Oazę szczęścia, Utopię?

      Narzekacie, że flociarze kupują konta i przetapiają ją na rzecz własnych flot. Obwiniacie biernością team/gameforge - ten sam system, który wprowadził kupowanie surowców za $ u handlarza. Oni liczą Euro a Wy chcecie zmienić jakiś smieszny przelicznik. Ludzie litości czego Wy oczekujecie.
      Pospamujecie jeszcze kilka dni i wygaśnie w piecu a temat zostanie zamknięty.
      Napełnianie magazynów za anty, handel po minimum, złomowanie flot będzie trwało i postępowało. Pay to win było, jest i będzie.

      Są wszędzie te same zasady w każdym kraju.
      Każda zasada ma określone swoje minimum i maksimum, nie zmienicie tego.
      Przyczepić można się też do kogoś kto wysłał 6 fal ataku - przecież wysłał maksymalną regulaminową liczbę flot. Jak on mógł latać tak na granicy regulaminu...

      Co innego jeśli wpadniecie na jakiś genialny pomysł, żeby wykluczyć grę na kilku kontach <--- TO JEST PROBLEM
      A nie te śmieszne przeliczniki. Ludzie myślcie racjonalnie. Był czas się przyzwyczaić.


      Nie zrozumcie mnie źle, ja nie popieram tego co się dzieje. Ale zabieracie się do tego wszystkiego od "D..y" strony.
      To taj jakbyście chcieli wycofać sprzedaż dopalaczy w kraju, w którym jest to w pełni zalegalizowane.
    • Whisky napisał(a):

      ad buleon
      twierdzisz ze problkem jest jaki? - nieistotny,marginalny? czy jakis slow uzyles? grubo sie mylisz.
      Tak twierdzę. Niezależnie od wielkości floty, która jest topiona, w porównaniu z topieniem eko tego porównać nie można.

      Whisky napisał(a):

      adas mowi:
      cos tam pisales o jakis 25% straty antyzlomiarz czy cos:) - prosze Cie - zauwaz .
      gosc zamienia wsio na dex - dex idzie na sel - wraca do niego material - ktory dalej jest mielony na dex. - wiec prosze CIE:) odrob matematyke i potem napisz dobrze?
      dziekuje
      Poczytajcie z Adamem pierwszy post tematu. Zdaję sobie z tego sprawę. Podobnie jest z eko. Pierwszego dnia leci 10 kk deu z eko. Drugiego dnia 10 kk deu z eko i 5 kk deu z krisu, który wrócił za deu z pierwszego dnia. I tak dalej. Oczywiście 10 kk wzięte z czapy, można podstawić dowolną realną liczbę, wystarczy spojrzeć na przyrosty antyhandlarzy, np. moje, chociaż moje są mocno zafałszowane przez złomy.

      25 % straty odnosi się do handlarza złomem, gdzie za 20-30k anty możesz przetopić flotę na 75 % jej wartości w surowcach.

      Whisky napisał(a):

      mysle ze ta dysksuje trzeba przeniesc na inny poziom
      czyli wlasnie te origin
      Powodzenia. Liczyłbym bardziej na to, co Art przekazał wyżej niż na cokolwiek, co narodzi się na Origin.

      Widzę, że @ale cios antynazista i @Whisky bulwersuje fakt, że Majs zrobił wielki skok punktowy. On nie wymyślił niczego nowego, jedyne, co może szokować, to skala. Ma rozmach...

      Lwica jest boska :)
    • @buleon
      wg naszego slowckiego przyjaciela
      majs zakonczyl eridanus na flocie 350 baniek
      teraz ma 850 czyli zrobil 500 baniek we flocie w czasie od fuzi grajac ile
      i tu poprosze o pomoc - statystki GO - ciap - prosze o pomoc ile majs gral w ty mcdzasie odkad fuzja nastpiala
      2. prosze rowniez pokazac ile silent "urosl" od tego czasu a raczej od czasu kiedy konto legiona zostalo mu sprzedane przez yakuze?:D

      how much time?


      i do CIebie buleon raz jeszcze - jesli droga ciap przytoczy Ci te liczby spojrzysz na nie i potem powiesz o kurcze to faktycznie jest marginalny problem.
      bo to sa troche duze liczby
      o co sie tu plujemy?
      o to zeby team wreszcie przestrzegal swoich zasad
      np takich
      pusz jest wtedy kiedy konto wyzej otrzymuje korzysci wzgledem kont nizej
      - zawsze dla nas bylo to oczywiste;) - ale widocznie nie ma sensu uczciwa gra - i trzeba kupowac konta na lewo i prawo i sie puszowac i tu uwaga:) - nie zlomujac innych kont -bron Boze = trzeba po prostu zahandlowac:) i zasmiac sie i nasikac na team i graczy:) - sory ale tak nie robimy

      3.
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • Whisky napisał(a):

      i do CIebie buleon raz jeszcze - jesli droga ciap przytoczy Ci te liczby spojrzysz na nie i potem powiesz o kurcze to faktycznie jest marginalny problem.
      bo to sa troche duze liczby
      Quantum generalnie jest duży, ale gra się nie kończy na Quantum.

      500 kk punktów we flocie, 500 kkk surowców, żeby zrobić taki przyrost trzeba kupić 500 kkk deuteru po minimalu, płacąc 500 kkk kryształu mam drugie tyle u siebie. Proces powtarzam x razy, za każdym razem mając zysk na poziomie połowy poprzedniego zysku, czyli 500 + 250 + 125 + 62,5..., aż dojdę do prawie 1 kkkk, za którego połowę muszę kryształem zapłacić. Mam więc 500 kkk surowca innego niż deuter. Teraz zastanówmy się, co musiał zrobić mój handlowiec, żeby zdobyć te 500 kkk deuteru. Piszesz Whisky, że to z flot. Żeby mieć 500 kkk deuteru na sprzedaż, zakładając nieograniczoną ilość antymaterii, musiałaby spaść flota warta 2,166 kkkk metalu lub 1,333 kkkk kryształu. Ja Quantum znam gorzej niż przeciętnie, więc napisz mi, czy od fuzji spadło na tyle punktów we flocie na Quantum? Były spadki na poziomie łącznym mniej więcej o wartości konta aleciosa? Jeśli tak, no to macie problem taki, jaki miało uni 68, gdy padały konta AMD, nie chcę walić nickami. Ale sądzę, że macie raczej do czynienia z prawdziwą hydrą paliwową, z kilkudziesięcioma pewnie kontami zajętymi produkcją deuteru, a przetopy flot to margines, zastrzyk duży, ale jednorazowy i przypadkowy, bo kupić konto z flotą to też nie takie hop-siup pewnie.

      Faktem jest, że Majs (i wielu innych) nie złamało Zasad Gry, jeśli nie mieli multikont i nie zapłacili walutą za te surowce. Pierwsze jest trudne do udowodnienia, drugie ekstremalnie trudne.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • buleon napisał(a):

      cichah2o napisał(a):

      konto A topi flotę, sprzedaje otrzymane w ten sposób surowce bez wymiany lub wymienia je na dex i potem sprzedaje po minimalu kontu B - problemu nie ma jeśli po przetopieniu floty dalej konto A jest wyżej w statystykach niż konto B, jeśli natomiast po przetopieniu floty konto A spadło w statystykach za konto B, wtedy konto silniejsze wzbogaca się kosztem konta słabszego - ban kont
      Jeśli po przetopie floty konto A nadal będzie wyżej, to nie będzie żadnego handlu, tylko wysłanie surowców do słabszego konta.




      Zdefiniuj wzbogacenie się. Przy handlu zgodnie z przelicznikami nie ma wzbogacenia się, ono następuje dopiero przy wymianie surowców u handlarza, rzadziej w przypadku kolejnej wymiany (z innym graczem, bo z tym samym przy zmianie przeliczników wystąpi push).

      Whisky napisał(a):



      pusz jest wtedy kiedy konto wyzej otrzymuje korzysci wzgledem kont nizej
      Whisky odpowiedziała za mnie. Konto które topi fotę będąc niżej w statystykach i sprzedaje po minimalu dex kontu które jest wyżej, wzbogaca to konto wyżej.
    • cichah2o napisał(a):

      Whisky odpowiedziała za mnie. Konto które topi fotę będąc niżej w statystykach i sprzedaje po minimalu dex kontu które jest wyżej, wzbogaca to konto wyżej.
      Każdy handel, niezależnie od tego czy po minimalu czy po 1:1,85:2,85, niezależnie od tego czy deuter pochodzi z floty czy nie, może wzbogacić osobę kupującą deuter. Tak naprawdę osoba kupująca nie wzbogaca się poprzez sam zakup deuteru, a poprzez wymianę z antyhandlarzem, czyli poprzez opcję premium. Zakup deuteru u gracza daje wyłącznie możliwość wymiany.

      Proponujecie więc zablokowanie totalne handlu między graczami, żeby udupić graczy korzystających z antymaterii do handlu. Wątpię, by GameForge zgodziło się na obniżenie realnej wartości swojej usługi premium.

      Lwica jest boska :)
    • Prywatne marudzenie:

      Dla mnie stały przelicznik to strasznie radykalna zmiana. Widełki w handlu poza takimi skrajnymi przypadkami jakie przytaczacie dają sporo dobrego i nie chodzi tutaj tylko to że jakiś gracz zarabia na handlu z graczami. Handel to współpraca, daje również możliwość pomocy nie takiej "gram tylko po to żeby sprzedać deuter" ale takiej jaka jest między sojusznikami. Ile razy jakiś flociarz pomagał komuś w zamian za tańszy deuter? Ile razy mocniejsza osoba pomogła komuś w zrobieniu czegoś a później dostała tańszy deuter? Osobiście 5 dni temu wysłałam sojusznikowi 400kk kryształu i wiem że odda mi go przez tańszy deuter, ja wyjdę na zero a on bezpieczniej zrobił astrofizykę. Do tego równomierna rozbudowa, szybszy rozwój, surowce które potrzebujemy... ale o tym już pisałam wyżej)

      Teamowe rozmówki:

      Od zawsze w Zasadach Gry handel to była wymiana między graczem A i B, bez historii. Piszecie że team nic nie robi a problem jest równie aktywnie omawiany w gronie teamu od dłuższego czasu. Każda zmiana wpływa na graczy i team. Im bardziej rozbudowane rozwiązanie problemu to więcej pracy dla normalnego gracza jak i dla teamu. Tak wiem poszliśmy do teamu żeby pracować ( ;) ) jednak to nie tylko więcej pracy ale również udowodnienie tego. Pisał o tym Art że to do teamu należy udowodnienie złamania Zasad Gry.

      Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy:
      1. stały przelicznik 3:2:1 (edit specjalnie dla @buleon) - zabija normalną zdrową współpracę między graczami, wpływa bardzo na graczy którzy grają dla siebie (np. zaburza opłacalność budynków). Problem przetopu floty to 2-5 osób na serwerze? A przelicznik wpływa na każdego.
      2. większy przelicznik minimalny > zmniejsza jedynie skalę problemu, minusów innych chyba nie generuje
      3. limity (pomysł Niemców) - można limitowaną ilość surowców sprzedać do osoby wyżej zależnie od punktów, gracze muszą pilnować limitów, trudnością będzie na pewno ustawienie limitów żeby miało sens i za bardzo nie wpływało na graczy którzy chcą sprzedać tylko swoje tygodniowe wydobycie, kolejny problem jeżeli limit będzie tygodniowy a gracz do tej pory handlował raz w miesiącu to przekroczy limit, rozwiązanie wymusza częściej wymiany.
      4. nie można sprzedawać taniej niż się kupiło (pomysł mój i @Shade) - jak wyżej jest tu element pilnowania - historii wymian gracza, to gracz musi pamiętać i pilnować swoich wymian, nie ma już 'handel między A i B i tyle' a jest 'historia surowców', również bardzo skomplikuje się liczenie tego wszystkiego, problem pojawia się również gdy normalny gracz postanowi zmienić przelicznik albo zmieni specyfikacje gry z handlarza na sprzedawcę.


      Każdy pomysł dokładnie jest omawiany przez team z perspektywy gracza, pracy teamu, zbierania dowodów, karania graczy. :fsmile:


      edit:
      Kiedyś był bash 3 ataki i każdy atak mógł mieć po 3 fale wysłane w ciągu 30 min. Niby prosto ale jednak był z tym ogromny problem. Rozwiązanie 3 i 4 wydają się najbardziej naturalne "nie możesz sprzedać więcej niż wydobywasz", "sprzedaj minimum po tyle ile kupiłeś żeby nie być stratny" ale są najbardziej skomplikowane dla graczy i również dla teamu. Zasady Gry muszą być proste i to również team musi wziąć pod uwagę. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • @ciap oczom nie wieże zdobyłas sie na odwage cywilną by cos napisać na TEMAT i to bardzo merytorycznie ... nie obchodzi mnie co i jak to zrobicie byle bylo fair play ...
      prosiłbym o poważne i szybkie decyzje , które zakończyczĄ ten proceder jako priorytet ... a poki co wisza moje 4 tikety bez odpowiedzi w tej sprawie i nie usatysfakcjonuje mnie odpowiedz zbywajaca nie dajaca odpowiedzi TAK/NIE

      do waszych pomyslow ze problem czy pracy bedzie wiecej ... jesli bedzie dostepna jakakolwiek historiia surowcow . to gracze zrobia za was robote bo my wiecej wiemy od was co sie dzieje na uni niz wasze logi moga wam cos powiedziec... zrobcie sobie historie a my na tacy wam damy gdzie i u kogo szukac ... wy jak sami za cos sie zabieracie to wychodzi marna znajomość zasad i gry i starc
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • @ciap, czy propozycja zakazu wysyłania surowców za free kontom słabszym na przemiał już upadła w Teamie?

      ciap napisał(a):

      nie można sprzedawać taniej niż się kupiło (pomysł mój i @Shade) - jak wyżej jest tu element pilnowania - historii wymian gracza, to gracz musi pamiętać i pilnować swoich wymian, nie ma już 'handel między A i B i tyle' a jest 'historia surowców', również bardzo skomplikuje się liczenie tego wszystkiego, problem pojawia się również gdy normalny gracz postanowi zmienić przelicznik albo zmieni specyfikacje gry z handlarza na sprzedawcę.
      No super. Nie mogę kupić tanio od gracza, który kupił drogo. A skąd ja do cholery mam wiedzieć, po ile on kupił? Będzie można fajnie kogoś na banie posadzić :D To raz.

      Dwa, fajnie sobie polikwidowaliście skupy zawyżające przelicznik, ale co z kontami, które deuter uzyskują nie przez handel, ale są dotowane przez konta zasilające?

      Trzy, czy wymiana antymaterią liczy się jako handel?

      ciap napisał(a):

      stały przelicznik - zabija normalną zdrową współpracę między graczami, wpływa bardzo na graczy którzy grają dla siebie (np. zaburza opłacalność budynków). Problem przetopu floty to 2-5 osób na serwerze? A przelicznik wpływa na każdego.
      Stały przelicznik zabija rywalizację handlową. Ustawiony np. na 1:1,8:2,8, sprawi, że dorsz nie będzie Cię mógł przebić swoim 1:1,9:2,9.

      Stały przelicznik na poziomie 1:2:3 wpływa na ekonomów i to bardzo, bo ekstraktory stają się budynkami niemal niepotrzebnymi.

      ciap napisał(a):

      limity (pomysł Niemców) - można limitowaną ilość surowców sprzedać do osoby wyżej zależnie od punktów, gracze muszą pilnować limitów, trudnością będzie na pewno ustawienie limitów żeby miało sens i za bardzo nie wpływało na graczy którzy chcą sprzedać tylko swoje tygodniowe wydobycie, kolejny problem jeżeli limit będzie tygodniowy a gracz do tej pory handlował raz w miesiącu to przekroczy limit, rozwiązanie wymusza częściej wymiany.
      Jak dokładnie brzmi proponowane rozwiązanie? Limit jest nałożony na sprzedawcę, kupującego czy parę handlujących?

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      No super. Nie mogę kupić tanio od gracza, który kupił drogo. A skąd ja do cholery mam wiedzieć, po ile on kupił? Będzie można fajnie kogoś na banie posadzić To raz.
      Punkt brzmi "nie można sprzedawać taniej niż się kupiło" a nie brzmi "nie można kupić tanio od osoby która kupiła wcześniej drogo". W moim i @Shade opracowaniu nie ma tego problemu "nie wiedziałem". :fsmile:

      Reszta spraw hmm nie wiem czy mogę pisać. ;)

      buleon napisał(a):

      Stały przelicznik zabija rywalizację handlową. Ustawiony np. na 1:1,8:2,8, sprawi, że dorsz nie będzie Cię mógł przebić swoim 1:1,9:2,9.
      Nie wiem czy w tym temacie pojawiał się inny przelicznik stały niż 3:2:1. Więc był to skrót myślowy.
      I taki też przelicznik został zgłoszony do GF - stały przelicznik 3:2:1.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Punkt brzmi "nie można sprzedawać taniej niż się kupiło" a nie brzmi "nie można kupić tanio od osoby która kupiła wcześniej drogo". W moim i @Shade opracowaniu nie ma tego problemu "nie wiedziałem".
      Tzn. ban wyłącznie dla słupa skupującego po 3:2:1 i sprzedającego po 1:1:2? Ban nie dla konta, które na pushu zyskało, a dla konta, które na pushu straciło, dobrze rozumiem?

      Jak jeszcze dodacie do tego zakaz słania surki w dół, to macie zlikwidowane wszystkie słupy. Zostają tylko paliwówki zwykłe i antymateryjne. Rośnie rola zwyczajnego handlu. Nie ukrywam, że mi się to podoba :)

      Lwica jest boska :)
    • @ale cios antynazista
      Jak masz do mnie pytanie to pytaj na PL bo nie umiem angielskiego więc na pewno Ci tam nie odpisze.
      Z informacji jakie dostałam zasady są takie same w każdym kraju. Nie sprawdzałam bo raz nie umiem innych języków, dwa nie chciało mi się. Kiedyś jak wychodziło rozszerzenie ZG i PL jeszcze nie miało to kukała w inne kraje i wyjaśnienie ZG było takie same wszędzie. :fsmile:

      pl.ogame.gameforge.com/ajax/main/rules
      it.ogame.gameforge.com/ajax/main/rules

      Wyglądają podobnie. Czy mają jakieś inne wewnętrzne zasady? Nie wiem.
      Problem o którym tu mowa nie występuje tylko w PL więc może chcą go jakoś globalnie rozwiązać. Tego też nie wiem.
      Przy okazji tego tematu i szukania rozwiązania przez team dowiedziałam się że w DE są limity. Wyglądają na sporo więc pewnie w PL nie zmieniłyby niczego. Może dlatego szukają czegoś innego.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • sa translatory wedlug tego co wyslas takie cos z włoskiego wychodzi :

      Żadne konto nie może wykorzystać nieuczciwie przewagi zasobów graczy o niższym wyniku. Pchanie oznacza, między innymi, transfer zasobów od gracza z niższym wynikiem do silniejszego gracza, bez żadnego rzeczywistego przeciwdziałania.
      Masz nieuczciwą przewagę, gdy właściciel konta z niższym wynikiem planuje bitwę z graczem z wyższym wynikiem wyłącznie w celu faworyzowania go lub gdy wpływ na kursy wymiany jest w jakiś sposób korzystny.Wyjątkowe przypadki (rozmiary itp.) Muszą zostać zgłoszone Operatorowi Gry za pośrednictwem wsparcia (ogame.support.gameforge.com/index.php?fld=it)

      a to wasza interpretacja :
      Wszystkim kontom zabrania się czerpania korzyści z zasobów graczy z mniejszą liczbą punktów. Push określa m.in. dostarczanie surowców od gracza z mniejszą liczbą punktów do gracz z ich wyższą liczbą bez konkretnego świadczenia wzajemnego.Niesprawiedliwą korzyścią jest m.in.:- ustawienie walki między kontami, w celu uzyskania korzyści przez konto z wyższą liczbą punktów,- handel z manipulacją przelicznikami wymiany surowców w celu uzyskania korzyści przez konto z wyższą liczbą punktów.Wszystkie akcje handlowe, wsparcia w recyklingu i podziały ACS muszą zostać ukończone w przeciągu 72 godzin.W wyjątkowych sytuacjach (podział ataku związku, zdobyczy czy pomoc recyklerów itp.), musi być poinformowany Operator Gry poprzez system zgłoszeń na stronie support.pl.ogame.gameforge.com/)m

      tak czy siak jak dla mnie to bardzo rygorystyczne wytyczne tylko w polskim cos jest mowa na sile o 72h (szkoda ze jeszcze tam widelek nie napisaliscie ) i nie rozumiem jak to interpretujecie ze konta slabsze po stopieniu floty co maja 50% straty na handlu z silniejszym po minimalu wspiera tak silniejsze ... jak dla mnie jest to napisane czarne na białym ze nie mozna a wy twierdzicie ze mozna?? o co chodzi ?
      to nie jest tak ze problem jest swiatowy tylko wy technicznie nie macie wgladu z kąd pochodza surowce??
      Nie ma tego w waszych wspaniałych logach? - jesli nie ma zawsze macie statystyki a tam widac ile sury z jakiego konta szukac a u kogo dowiecie sie z tiketow
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().