O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Avinashi napisał(a):

      a zmiana minimalnego przelicznika na 2,5-1,5 cos da?
      Dziwicie się, że jeden drugiemu prowadzi paliwówkę, ale czemu tak jest ktoś się w ogóle zastanawiał?? Nie raz pisząc do ludzi o dex otrzymuję odpowiedz "spoko, ale po 2,7/8-1,7/8" no to sorry, ale wolę kupić mniej, ale taniej od paliwówki prowadzonej przez znajomego, niż kogoś kto da taką cenę, że oczy z oczodołu wypadają.
      Oczywiscie, ze da. Chociaz i tak mielicie sure na dex u handlarza z wielu innych kont wiec nie wiem w czym widzisz problem.

      edes napisał(a):

      Jak się nie podoba taki przelicznik to zawsze jest handlarz który nie daje nawet 3:1
      Dokladnie.
    • edes napisał(a):

      Najlepiej zakazać zsyłania surowców na słabsze konta to znacznie skomplikuje puszowanie
      nadal nie wyeliminuje to kupowania kont i mielenia floty u handlarza na deuter, bo jeśli minimalny przelicznik będzie zmieniony w handlu PvP to i u handlarza będzie zmieniony, także nadal na to samo wyjdzie ;]


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Wszystko sprowadza się do tego, że ludzie przestali widzieć w OGame dobrą zabawę, ludzi i grę przeglądarkową, a zaczęli patrzeć tylko i wyłącznie na wirtualne cyferki o których już nawet nie będą pamiętać za X lat. Przestańmy przyklaskiwać pusherom i oszutom, przestańmy kłócić się z nimi na boardzie czy w grze bo jedyne co z tego mają to właśnie to, czego pozbawiają nas swoimi machlojkami - zabawę. Mało ludzi, którym uchodzi płazem jakiś proceder weźmie sobie do serca słowa boardowego/growego myśliciela, obśmieje gromkim śmiechem i będzie kontynuował. Zacznijmy dobrze się bawić w swoim własnym gronie czystych graczy, odstawiając oszustów na boczny tor. Oszuści zawsze byli i zawsze będą, nie da się ich wyplenić całkowicie, jedynie team może cokolwiek poradzić na nieuczciwe praktyki... ale wtedy sami tych praktyk musieliby zaprzestać <X
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Panie @Art przelicznik handlowy powinein byc staly i powien wynosic powiedzmy 2.5;1.5;1 powien byc z przedzialu 2;1;1 i 3;2;1 jak ustalicie na 3;2;1 tez nie bedzie problemu wyeliminuje to ekstrymalne pusze , multikonta(paliwowki) i wiele przekretow na ktore obecnie cierpi całe ogame - prosze taka propozycje zaproponowac. Wasza propozycja o podniesienie minimalnego przelicznika do 2.5;1.5;1 - nie rozwiazuje problemu WOGÓLE , bo nieuczciwi gracze zamiast zarobic 100kkk zarobia 50kkk .W dalszym ciagu proceder moze byc uskuteczniany, a przeciez nie o to chodzi.
      Kazdy kto oponuje przeciwko stalemu przelicznikowi , w jakikolwiek sposob otrzymuje korzysci z takiego procederu badz jest poprostu niemądry
      a chce nadmienic , ze gra na obecnych zasadach mija sie kompletnie z celem bo po prostu przychodzi sobie jednen chlopek kupuje sobie konto z flota powiedzmy 200kkk surowca zlomuje to handlarzem zamienia na dex i kupuje po minimalu . i robi z 300kkk przyrostu czy robi to w jeden dzien czy w miesiac jest beznaczenia- nieprzestrzegacie wlasnych zasad odnosnie puszu i zaslaniacie sie ze handlowac mozna .
      zaburza to rownowagena uniwersach na ktora gracze pracowali lata, gracze ktorzy graja uczciwie nie beda dluzej tolerowac
      biernosci teamu w tej kwesti.
      Przy zaproponowanym stalym przeliczniku uczciwi gracze zyskuja , wszyscy zyskuja a traca nieuczciwi gracze
      argumenty Pani GO ciap ze nie bedzie miala komu sprzedawac deuteru sa nonsensem. - przeciez wszyscy dobrze wiemy ze skupuje deuter z uni - po co? po to zebys sobie zbudowac pancernika? :E niszczyeciela? :E czy po to zeby uzyc handalrza i zamienic go sobie na deuter.
      wiec jak sobie wymieniala tak bedzie wymieniac - po prostu przestanie sie oplacac skupowanie tego deuteru i handlowanie z milionem innych kont (w celu wymiany handlarzem)wszyscy na tym skorzystaja i firma gameforge rowniez - bo bedzie wiecej wymian handlarzem przez zwyklych uzytkownikow , ktorzy np nie beda mieli czasu sprzedac tego deuteru flociarza oraz normlani gracze , dla ktorych gra powroci na dobre tory
      wyeliminuje to sporo nieuczciwych graczy ktorzy wykorzystywali to do swoich niecnych celow ^^
      niech sobie nawet GF podniesie wartosc handlarza do powiedzmy 30k anty za wymiane i po problemie w kazdym wypadku everybody wins - oczywiscie poza nie uczciwymi graczamiale argument ze nie bedzie co robic z deuterem jest nonsenem - bo gracze ktorzy graja flota zawsze kupia deuter. , pozatym ekowcy beda mogli sobie sprzedac ten dex w handlarzu.w skrocie albo ustalicie staly przelicznik handlowy , albo zaczniecie banowac oszustow - jak powinniscie Cie to robic od samego poczatku tyle w temacie.
      reasumuja przelicznik handlowy powinein byc od dawna staly i nie powinno byc zadnych widelek - taka prpozycje powinien Pan @Art zapropnowac
      bo ta propozycja rozwiazuje szereg problemow .
      tyle od Nas - w razie pytan , lub watpliwosc chetnie odpowiemy ;)
      liczymy na Pana @Art odpowiedz i reakcje w tej sprawie
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • Whisky napisał(a):

      Przy zaproponowanym stalym przeliczniku uczciwi gracze zyskuja , wszyscy zyskuja a traca nieuczciwi gracze
      argumenty Pani GO ciap ze nie bedzie miala komu sprzedawac deuteru sa nonsensem. - przeciez wszyscy dobrze wiemy ze skupuje deuter z uni - po co? po to zebys sobie zbudowac pancernika? niszczyeciela? czy po to zeby uzyc handalrza i zamienic go sobie na deuter.
      Nie rób proszę niewiniątek z flociarzy po prawie każdy z nich ma magazyn metalu i kryształu na min lvl 18. Nie wmówisz mi że potrzebują tego na eko. Taki magazyn to min 683.385.000 więc chyba z 2 tygodnie nie musieli zwozić surowców żeby zapchać taki magazyn. :fsmile:
      Flociarze też skupują deuter i sprzedają go u handlarza. Tylko wszystko robią pod przykrywką "potrzeba na loty". Nie będę wymieniać z nicka ale potrafiłabym wymienić spokojnie z 3 nicki flociarzy którzy zawodowo, jak ja, zajmują się skupem deuteru do handlarza.

      :ocb:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @ciap
      No, umówmy się, że obrót deuterem to jedna ze strategii gry i tak naprawdę nie ma znaczenia, czy kupuje to flociarz czy ekonom.

      @Whisky
      Są gracze, którzy w ogóle nie używają antymaterii, a deuterem handlują. Nikt go nie kupi po 3:2:1, sama kupujesz po 1:1,5:2,5, ja po 1:1,85:2,85.

      Nigdy w życiu podniesienie ceny czegokolwiek nie wpłynęło na większy popyt na produkt, także podniesienie kosztów handlarza byłoby z punktu widzenia GF bezsensowne.

      Obniżenie parametrów danego produktu (w tym wypadku opłacalności wymiany deuteru) też wpłynie negatywnie na ilość dokonanych wymian, a GF na tym zarabia, także byłby to strzał w stopę.

      Jeśli chodzi o paliwówki, to sens ma tylko i wyłącznie zakaz słania surowców kontom słabszym. To znacznie ogranicza zużycie antymaterii (10 zasilaczy po prostu śle surowce, które są wymieniane tylko przez jedno konto), więc GF powinno być zainteresowane zakazem. Dodatkowo można zawęzić widełki, bo nie spotkałem się, żeby zwykły handlarz deuterem sprzedał mi cokolwiek poniżej 1:1,5:2,5. Zawsze dochodziły inne względy (chęć pomocy po złomie, umowa paliwowa między uniami etc. etc.)

      Problem, który Ty opisujesz, czyli przetop floty na deuter jest znacznie bardziej złożony. Tu podane przeze mnie rozwiązanie nie wystarczy, a jeśli Twój pomysł przejdzie, to zwyczajnie floty będą złomowane (bfs z podaną godziną, pz na zbieraj w miejscu, gdzie kupujący konto ma największą szansę zezłomować konto, podanie, z którym wabiem leci flota itd.)

      Wydaje mi się jednak, że w porównaniu z paliwówkami przetopy floty mają charakter incydentalny i mało znaczący, bo flotę trzeba zbudować, utrzymać i jest to jednorazowy wyskok. Tymczasem pracując z paliwówkami w dwa miesiące kupiłem tyle deuteru, że można by za niego postawić flotę top 3 uniwersum, na którym gram.

      Dodam, że cieszy mnie zainteresowanie graczy z Quantum tym tematem, bo Wasze uni jak żadne inne słynie z przeróżnych przekrętów.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      No, umówmy się, że obrót deuterem to jedna ze strategii gry i tak naprawdę nie ma znaczenia, czy kupuje to flociarz czy ekonom.
      Ja to wiem ale bardzo często czytam od flociarzy że deuter został wymyślony do lotów floty a nie do sprzedawania u handlarza. Prawda jest taka że każdy handluje kto ma czas i anty.
      Więc jak czytam że trzeba wprowadzić jeden przelicznik bo flociarze nie mają na loty to śmiać mi się chce. Mniej sprzedawajcie u handlarza to na loty będzie. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • jak zwykle nie na temat.
      nie ma znaczenia czy robi to flociarz czy ekowiec - owszem sa i flociarze ktorzy tak robia wielu nawet , a wymieniaj sobie z nicka kogo tylko chcesz - to bez znaczenia!
      i nie ma kompletnie zwiazku z problemem czy robi to flociarz czy ekowiec .
      ja mowie o normalnych graczach ktorzy graja w ta gre.
      my np nie wymieniamy dexu na krysztal czy metal bo flociarz te 2 pozostale surowce potrafi sobie wziasc od kogos - i tak powinno to wygladac.

      skoro ty @ciap bedac w teamie nie widzisz zainstanialego problemu to jest juz bardzo zle .
      problemem nie jestes ty czy inny gracz handlujacy sobie po minimalu z "kolegami" lub innymi graczami .
      problemem sa pusze ekstrymalne i kasacje flot i handleki za pomoca handlarza ktore naruszaja rownowage na uniwersach. np zbudowanie 700kkk floty w pol roku i tym podobne

      problemem sa paliwowki (chodz duzo duzo mniejszym niz to co powyzej) czyli multikonta gracza X ktory sobie skupuje z nich deuter.
      jesli tego nie widzisz , albo widziec nie chcesz - to nie zacmiewaj obrazu ludziom ktorzy moga cos z tym zrobic (czytaj @Art )

      a to ze boli Cie staly przelicznik handlowy widac golym okiem - po prostu stracisz swoj sposob na "robienie punktow" .
      okej chcialas sobie z gry ogame zrobic gre handlowa - prosze bardzo - byla taka mozliwosc wykorzystywalas sobie ja kupujac punkty za pieniadze - czyli wydajac anty.
      moglas i okey , to ze to slabizna wie kazdy , ale nie o tym tutaj pisac przyszlismy.

      [ciach]

      dalej liczymy na odpowiedz @Art w tej kwesti , wierzymy ze przedstawi jedyna sensowna propozycje komu trzeba .
      niech sobie niemiaszki policza ile by zarobili jakby przelicznik handlowy byl staly. kto wie moze im sie bedzie bardziej opłacało


      Super Moderator Ruda:
      offtop
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • Whisky napisał(a):

      po prostu stracisz swoj sposob na "robienie punktow"
      Ja pamiętam ogame gdy nie było handlarza i pamiętam gdy był handlarz i jeszcze nie kupowałam deuteru.
      Ciężko mi się grało gdy nie było handlarza. Nie tylko mi patrząc że niektórzy mieli deuter 18-20 przy krysztale 36. Nie opłacało się wtedy budować deuteru. Rozbudowa eko po opłacalności przyspiesza rozwój + handlarz daje możliwość zlikwidowania braków w krysztale (pancki, astro, plazma i inne badania).
      Dlatego własnie uważam że stały przelicznik nie jest dobrym rozwiązaniem - bo może rozwiąże problem przetapiania flot itd ale wygeneruje nowe problemy do graczy którzy grają sami (np. nieopłacalne eko, braki kryształu).


      Parę postów wyżej Art napisał że team widzi problem i stara się go rozwiązać. I napisał również że to do teamu należy udowodnienie złamania Zasad Gry. Zasady Gry są międzynarodowe więc nie zależy to od Arta, nie jest to takie hopsiup.


      kupujac punkty za pieniadze
      Jedni kupują handlarza a inni przenoszą planety i złomują floty. :fsmile:


      [ciach]


      Super Moderator Ruda:
      komentarz do usuniętego posta mniam
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • buleon napisał(a):

      @Whisky
      Są gracze, którzy w ogóle nie używają antymaterii, a deuterem handlują. Nikt go nie kupi po 3:2:1, sama kupujesz po 1:1,5:2,5, ja po 1:1,85:2,85.
      drogi @buleon - otoz kazdy flociarz kupi deuter nawet jak bedzie po 4;3;1 bo po prostu go potrzebuje
      dla nas nie ma znaczenia czy go kupie po 2.5;1.5;1 czy po 3;2;1 i jestesmy gotowi zaplacic za niego wiecej
      byle tylko przelicznik byl staly - bo po prostu ukroci to wiele walkow.
      nie ma rady skoro team zamyka oczy na to co sie dzieje i pozwala na bezkarne kupowanie kont mielenie ich flot i handlowanie:)
      sory ale sa to pusze ekstrymalne i czym sie to rozni od takich niby "prawdziwych puszow" - otoz tym ze maja wiecej surowcow z tego oraz smieja sie w twarz i nam uczciwym graczom
      i Wam jako teamowi .

      sory ale chyba jako gornik wolalbys wymnieniac sobie po 3;2;1 stalym przeliczniku czy tu u handlarza czy to u flociarza.
      to bez znaczenia! chodzi o to zeby gra byla uczciwa .

      zakaz slania surowcow kontom slabszym to kompletny nonsens,tu chodzi o to zeby CI ktorzy sa wysoko sie nie wzbogacali(i to o takie kosmiczne ilosci ze glowa mala) a nie CI ktorzy sa
      nisko.

      pozatym staly przelicznik eliminuje problem bo co za roznica czy
      gracz sobie wysle z 10 kont na 1glowne
      czy z 10 kont na konto pomocnicze a dopiero potem na glowne.
      chodzi o to zeby na tym nie zarabial.
      naprawde to jest takie skomplikowane? przeciez to matematyka na poziomie 2giej klasy szkoly podstawowej.

      problem ktory my opisujemy nie ma charakteru incydentalnego - sory ale budowa flot wartej ponad 700kkk surowcow nic nie latajac tylko
      oszukujac to spory problem .
      wy chcecie scigac graczy ktorzy powiedzmy ukradna 5 kkk , a my chcemy zeby scigano tych ktorzy ukradna 500kkk
      widzisz roznice? bo my tak.
      tez chcemy zeby CI co robia male pusze byli karani i CI ktorzy posiadaja paliwowki , ale chyba wazniejsze jest zlapanie
      kolesia ktory zabija 500 osob w 3 miesiace niz jakiegos drobnego zlodziejaszka ktory kradnie batony w sklepie ? raz na 3 tygodnie.
      łapiecie czy potrzebujecie do tego obrazkow? .
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <:
    • mów za siebie, ja prędzej wyfarmie ten dex tracąc przy tym połowe swoich gęsi niż zapłacę 4:3:1 :E
      zgadzam się, że z nieuczciwymi praktykami należałoby coś zrobić, ale nie na siłę, pls
      zmieniając reguły gry w sposób jaki proponujesz, nie zyskują wszyscy, a tracą... gra straci na swym uroku, możliwości kupienia drożej i sprzedania taniej, wszystko sprowadzi się do prostego schematu sprzedaj-kup kastrując przy tym kombinowanie.
      Fajnym ruchem ze strony GO jest monitorowanie podejrzanych ip, szkoda tylko że podczas zgłoszeń, a nie kosmicznych przyrostów :(
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • Droga @Whisky

      Ja się tam nie znam, ale wkleję post flociarza z Libry, bo uważam, że nie masz racji i dla większości flociarzy przelicznik ma znaczenie.

      Avinashi napisał(a):

      a zmiana minimalnego przelicznika na 2,5-1,5 cos da?
      Dziwicie się, że jeden drugiemu prowadzi paliwówkę, ale czemu tak jest ktoś się w ogóle zastanawiał?? Nie raz pisząc do ludzi o dex otrzymuję odpowiedz "spoko, ale po 2,7/8-1,7/8" no to sorry, ale wolę kupić mniej, ale taniej od paliwówki prowadzonej przez znajomego, niż kogoś kto da taką cenę, że oczy z oczodołu wypadają. Rozumiem, że kopalnie na pewnym poziomie mają kosmiczne ceny, ale floty też palą krocie, a nie raz, nie dwa jest tylko przepał, bo obrońca się zaloguje czasem i 15s przed wlotem. Dalej dziwicie się, że gracze wolą wzajemnie prowadzić sobie pierdyliard kont po uniach w zamian za tani dex na tym jednym gdzie gra flotą?? Bo ja akurat się nie dziwię.
      Także stanowcze NIE za podwyższeniem minimalnego przelicznika!

      Whisky napisał(a):

      i Wam jako teamowi .
      Nie jestem członkiem Teamu od zdaje się 2014 roku.

      Whisky napisał(a):

      zakaz slania surowcow kontom slabszym to kompletny nonsens,tu chodzi o to zeby CI ktorzy sa wysoko sie nie wzbogacali(i to o takie kosmiczne ilosci ze glowa mala) a nie CI ktorzy sa
      nisko.
      Zdaje się, że na Quantum to było opisane. Masz 12 kont, jedno główne, najsilniejsze, dziesięć średnich i jedno najsłabsze. 10 śle surowce na najsłabsze (czasami wręcz same magazyny i DT do transportu), tam odbywa się wymiana na deuter i po 1:1 leci to do najmocniejszego i to ono się bogaci i to zamierzałem w tym temacie zahamować.

      Whisky napisał(a):

      pozatym staly przelicznik eliminuje problem bo co za roznica czy
      gracz sobie wysle z 10 kont na 1glowne
      czy z 10 kont na konto pomocnicze a dopiero potem na glowne.
      chodzi o to zeby na tym nie zarabial.
      Różnica jest spora. Jeśli te 10 kont ma zrobić transport zsyłający surowce w jedno miejsce (np. na bunkier główny lub na moona u najsłabszego konta w sieci, tzw. słupa), to wystarczy wejść w zakładkę flota, opcję zwózki i kliknąć 3 razy enter na każdą planetę. Na Librze schodzę z czasem do poniżej dwóch minut.

      Jeśli te 10 kont będzie handlować każde z kontem najsilniejszym, to po pierwsze będzie musiało zdobyć deuter na własną rękę, a to mocno uderzy multi po kieszeniach (ładowanie 10 kont antymaterią, a nie jednego) albo czasowo, gdy każde konto w multi będzie musiało kupić deuter na wolnym rynku. Pusherzy to ludzie z natury leniwi, więc... powodzenia wtedy :)


      Whisky napisał(a):

      problem ktory my opisujemy nie ma charakteru incydentalnego - sory ale budowa flot wartej ponad 700kkk surowcow nic nie latajac tylko
      oszukujac to spory problem .
      Piszesz o przetopach flot. Czy w dziwny sposób spadły floty o wartości łącznej ponad 1 kkkk surowców? Antyzłomiarz to strata 25 % wartości, więc żeby utworzyć taką flotę potrzeba zniszczyć floty o wartości większej niż flota powstająca.

      Moim zdaniem padło kilka flot, ale większość zysku gracza, o którym mowa, to handel surowcami w sposób powyżej opisany.

      Lwica jest boska :)
    • Whisky napisał(a):

      jestesmy gotowi zaplacic za niego wiecej
      byle tylko przelicznik byl staly
      Jeżeli z rynku wypadnie kupno deuteru na handlarza i zostanie tylko deuter na loty to równowaga zostanie zakłócona. Popyt (ilość którą możecie kupić) będzie duuuuuuużo mniejsza od podaży (ilość która jest produkowana). Wybacz ale nie kupicie całego deuteru. To kupcy będą dyktować warunki czyli wróci wspaniały mix w proporcach 20:1 metal:kryształ.


      Whisky napisał(a):

      sory ale chyba jako gornik wolalbys wymnieniac sobie po 3;2;1 stalym przeliczniku czy tu u handlarza czy to u flociarza.
      Zawsze wolałam sprzedać górnikowi z handlarzem niż flociarzowi. W tym pierwszym przypadku miałam pewność że deuter nigdy nie poleci na mnie. Pewnie tak samo myślały osoby które miały nisko deuter (lub w ogóle go nie budowały) kiedyś. :fsmile:
      Pozdrawiam glesia! :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • whisky sorki, serio, z ktorego ty krzaka spadlas? na spicy oferowalem wam deu po 2,5:1,7:1 bodajze i stwierdziliscie ze macie swoje paliwowki po nizszym kursie, gralem tam dlugo i mialem mocne eko w tym wydobycie deu i nigdy nie kupiliscie grama po tym przeliczniku...a ty tu o jakis 3:2:1 piszesz ze niby flociarz zawsze kupi deu niewazne po jakim przeliczniku, nie prawda..... czytajac twoje posty jest prawdziwa hipokrytka nie ublizajac ci oczywiscie,


      widzialem jak mapi oraz vito antolini na spicy przeskakiwali was "flociarzy " w statystykach punktowych i nic nie mogliscie z tym zrobic, a czulem wasze ubolewanie
      kazdy flociarz czerpie przyjemnosc ze zlomowania flot przeciwnikow, wiecej surowcow ktore beda miec wrogowie, w tym ekowcy, wiecej potencjalnego zysku dla flociarza ktory raz na jakis czas czapnie transport badz fs np z pelnymi dtkami, wiec czego wy sie tak czepiacie tych ekowcow bo ja nie rozumiem naprawde, to oni zapewniaja surowcoe na uniwersum, przeciez wiadomym jest ze jesli nie oni, nie mielibyscie z czego budowac tych pieknych flot

      co do deuterowek nie widze zadnych problem ze ktos handluje paliwem, generalnie nie jest to nic gorszego niz posiadanie gsowek, bo nie chce mi sie wierzyc ze masz 10 gsowek i na kazdym z nich gra twoj jakis przydupas z innego uni;) a zapewne zlomowanie czyis flot za pomoca gsowek jest bardziej zniechecajace dla drugiego gracza niz jakis handel deuterkiem gdzie praktycznie nikt na tym nie cierpi;)

      pozdrawiam serdecznie, ostatni moj post w tym temacie bo smierdzi tu hipokryzja pewnych osob;)
      % SOLO~~45814,26 w 58ST
      % ACS~~33293,47 w 22 ST

      25.03.2010

      uni 26 top 1 pkt - eko/flota

      uni 50 top 24 -potezne eko+ gs
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem sztywnego przelicznika w Handlu , bez widelek
      Co niektorzy zapomnieli chyba ze to wojenna gra strategiczna a nie Gielda Handlowa
      Nie uważasz że dużo mniejszy popyt spowoduje to że gracze będą sprzedawać deuter nie za to co chcą a za co musza. Dojdzie do sytuacji że na rynku będzie brakować kryształu?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • buleon napisał(a):

      Kto od nich kupi ten deuter po 1:2:3, wiedząc, że to zerowy zysk?
      Pani @Whisky pisała wyżej że flociarz :P


      Anty można za darmo z ekspedycji i PZ.

      Na PZ trzeba mieć szybkie recki. Różnie z tym bywa.
      Ekspedycje przy speed eko x7 (a takie prawie każdy serwer ma) się nie opłacają. Latając tylko w czasie promocji x9 zostaje wybór między handlarzem a uruchomieniem geologa który da 10% w każdym surowców. Bardziej opłaca się geolog. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Głównym problem jest działanie gdy jedno konto ponosi rażące nie korzyści na korzyść drugiego konta. Sytuacje gdzie dane konto przetapia cała flote by potem wymienić te surowce na deuter i przehandlować po minimalu na drugie powinno być nie dopuszczalne!! Powinno to być podpinane pod push ekstremalny. Przelicznik handlowy nie musi byc stały - wystarczy zaczac traktoawac przetapianie floty gdy surowce wyjda z tego konta jako push. Wystraczy dawac zakaz handlu pomiędzy kontami które były banowane za multikonto - byly bany za multi czy push - dożywotni zakaz handlu pomiedzy tymi kontami. Surowce zdobyte z multikont po złapaniu powinny zostac zabierane a nie jak dzis zostaja na koncie, Gracz X moze sobie wysłac i 100kkk surowców po złapaniu ban na tydz i sura zostaje? bez kitu? nie dziwie sie ze tak robia :D dobrym rozwiazaniem bylo by rowniez jakis próg pkt np 50kkk pkt i po przekroczeniu tego progu konto nie mogło by dostawać surowców nawet z kont wyżej postawionych w statystykach. bo było już takich parę sytuacji ze ktoś sobie kupował konto top 1 eko na uni i przez pól roku sobie śle legalnie surowce to tez jest chore..
      naprawde z tej gry odchodzi coraz wiecej wartosciowych graczy @ciap @Migotka @Art Jeśli nie chcecie za rok czasu zeby spolecznosc tej gry to byli sami oszusci, kretacze i przetapiacze kont z grubym portfelem proponuje cos z tym szybko zrobic bo wkurwienie siega zeniutu u wielu graczy na wielu uniwersach...

      P.S. zasady sa praktycznie ciagłe takie same a jednak kiedys nie było takich patologicznych sytuacji...

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Barry ().

    • Co my tutaj mamy.. Retoryka na temat przyrostów punktowych.. (kaszle) opartych na skupowaniu i sprzedawaniu deuteru u handlarza (kaszle).

      Mówisz anty za darmo z ekspedycji @ciap ...

      A ja mówie surowce za darmo z idlerów. Takie o! Rozwiązanie. Jakie wiekowe i prozaiczne. A jakie pożyteczne. Koniecznie z siatką na głowie. W gruncie rzeczy i tak do tego już teraz dochodzi mimo, że dosyć spora gromadka... dosyć miłych ludzi mając po 200 mln we flocie woli farmić idlerów niż latać na inne floty. Bo jeszcze się stateczki zepsują. Chyba mają tylko wyglądać i stać, żeby tylko się nie zepsuły. O skanowaniu - zapomnij. Jeszcze ktoś się obrazi albo kogoś zdenerwuje?. Ja chce mieć spokój. Codziennie sobie się zalogować. Chwilkę pofarmić idlerków HUE HUE i flotka na fsa. Pyk. Jakie to proste. HUE HUE. Takom GROM można RZYDŹ. Latam po górnikach, HUE HUE którzy nie mogą się obronić bo tylko ja byłem taki łebski, że wymieniałem/wymieniam się z kolegami górnikami po minimalu. Taki jestem bystry. Ochy i Achy. A teraz SOBIE KLIKNE 100tyś niszczar. A czemu nie? WOLNO MNIE. Niestety taki typ graczy jest teraz w tej grze powszechny. Kolokwialnie mówiąc, nieźle komuś kity dawno nie przycięto i się rozpuściło towarzystwo.
      A żeby w takich "czystkach" pomóc należy ograniczyć przelicznik handlowy. Tak aby ogórek z takim sposobem myślenia dwa razy się zastanowił czy ma na to PINIONDZ, choć wszyscy sobie zdają sprawe, że nie rozwiązuje to problemu to znacznie utrudni grę, a że rykoszetem dostaną górnicy których przyrosty są oparte na sprzedawaniu deuteru u handlarza to inna sprawa. [ciach] Skończą się przyrosty po 20 mld miesięcznie z "eko". Gra traci dla takich graczy sens, co? Dylemat będzie, grac dalej - nie grać? Jeszcze wyjdzie na światło dzienne, że przyrosty znikły. Co teraz?? Nawet konta nie będzie komu oddać. Bo jak to ekowego konta nikt nie chce? Może wtedy pożyteczna się okazać rada udzielana przez staff o usuwaniu drugiego konta z lobby...

      Czas pokaże. Spinając ten wywód dla tych co dotrwali. Taka propozycja już padła. Czekamy na rezultaty. Oby szybciej niż później bo jeszcze Majs wpadnie na pomysł założenia tematu w PiP o sprzedawaniu budynków u handlarza.


      Super Moderator Ruda:
      Niestosowne treści
    • Pancerniki, astro, plazma, koszt kopalni kryształu (1,6) w porównaniu do metalu i deuteru (1,5) co poziom wpływa na brak kryształu na uni.
      Jest to celowy zabieg GF, żeby używać handlarza. Sprzedajesz dex u handlarza i masz kryształ, jak chcesz to sprzedasz metal i też masz kryształ.
      Przelicznik nie ma tu znaczenia! Liczy się fakt użycia handlarza. Jak ktoś nie będzie z niego kożystał to będzie zmuszony sprzedać dex/metal komuś kto go używa.
      Tak jest teraz i tak będzie po wprowadzeniu stałego przelicznika!

      Więc @ciap nie mów, że wrócą stare czasy gdzie brakowało kryształu. Kiedyś tak było, bo nie było handlarza.

      PS. Ktoś policzył ile razy używłem słowa handlarz? :D

      Ja widzę same plusy stałego przelicznika. Wyeliminuje on słupy paliwowe i mielenie floty.
    • Ja przelicznik jaki jest bym zostawił, jak ktoś chce sprzedać po minimalu niech sprzedaje. Myślę, że największym problemem jest skupowanie kont i topienie skupionej floty i potem handel.
      Tu wprowadziłbym zasadę:

      konto A jest wyżej w statystykach niż konto B

      konto A topi flotę, sprzedaje otrzymane w ten sposób surowce bez wymiany lub wymienia je na dex i potem sprzedaje po minimalu kontu B - problemu nie ma jeśli po przetopieniu floty dalej konto A jest wyżej w statystykach niż konto B, jeśli natomiast po przetopieniu floty konto A spadło w statystykach za konto B, wtedy konto silniejsze wzbogaca się kosztem konta słabszego - ban kont

      konto B topi flotę, sprzedaje otrzymane w ten sposób surowce bez wymiany lub wymienia je na dex i potem sprzedaje po minimalu kontu A - problem jest, tu mamy push, konto silniejsze wzbogaca się kosztem konta słabszego - ban kont
    • cichah2o napisał(a):

      konto A topi flotę, sprzedaje otrzymane w ten sposób surowce bez wymiany lub wymienia je na dex i potem sprzedaje po minimalu kontu B - problemu nie ma jeśli po przetopieniu floty dalej konto A jest wyżej w statystykach niż konto B, jeśli natomiast po przetopieniu floty konto A spadło w statystykach za konto B, wtedy konto silniejsze wzbogaca się kosztem konta słabszego - ban kont
      Jeśli po przetopie floty konto A nadal będzie wyżej, to nie będzie żadnego handlu, tylko wysłanie surowców do słabszego konta.

      Zdefiniuj wzbogacenie się. Przy handlu zgodnie z przelicznikami nie ma wzbogacenia się, ono następuje dopiero przy wymianie surowców u handlarza, rzadziej w przypadku kolejnej wymiany (z innym graczem, bo z tym samym przy zmianie przeliczników wystąpi push).

      Nadal proponuję zawężenie widełek handlowych i ograniczenie możliwości wysyłania surowców kontom słabszym.

      Lwica jest boska :)
    • od Nas
      cios - przeciez Twoj kolega silent robi to samo co majs :) wspomnij tez o nim czy zabrania Ci tego sojuszowa "paczka":D

      bedziemy miec chwile to odpiszemy na rozne tam rzeczy

      @buleon
      mam nadzieje ze do czasu az odpiszemy dojdziesz do wnioskow rozsadnych.
      pamietaj rowniez ze my piszemy z perspektywy flociarzy .
      ciesze sie rowniez ze mozna prowadzic dyskusje na poziomie z Toba mimo roznic zdan
      BRUNCIA IS MAJ NEJM



      :fa: uni Quantum :fa:
      <: sojusz Zły Sen & IRA <: