O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Gra strategiczna - gatunek gier komputerowych, w których wygrana zależy nie tylko od losu, ale przede wszystkim od strategii, wiedzy i planowania.

      Planowanie rozwoju też można pod to podpiąć. Pan John myślał, że strategią to jest dlatego, bo są walki statków.
      Są strategie ekonomiczne w których walki są znikome, również nazwiemy je grami strategicznymi.
      Ogame ma zarówno ekonomię (handel, wydobycie), jak i walki(złomowanie, loty, farmienie).
    • Czyli porównując to do realnej rzeczywistości, całe te widełki mają przypominać jakby relacje dyplomatyczno-ekonomiczne mocarstw surowcowych, takich jak Rassija, Arabia Saudyjska, Norwegia, U.S. i A., i parę innych. Ma to sens. Dalej idącym wnioskiem jest to, że zamiast zazdrościć zawistnie wykorzystania tego "procederu", lepiej respektować spryt i samemu tę możliwość zastosować.

      Dla mnie osobiście wątek jest wyczerpany jak średnie farmy wieczorową porą :)
    • Może nie każdy czyta DiDy:


      Art napisał(a):

      gardze wami napisał(a):

      Brak Twojej reakcji przez rok na jeden z najważniejszych i bardziej narastających problemów na ogame jest tylko tego przykładem. Gdybyś zmienił zdanie.
      Polecam przeczytać. Posty są merytoryczne. Nie stracisz swojego czasu.
      Problem nie jest nowy i jest mi doskonale znany. Omawialiśmy go także w zespole OGame.pl. Sprawę opisałem i przekazałem wyżej w celu opinii, bo niestety ale nie mogę wprowadzać zmian w ZG i wpływać na przeliczniki handlowe, gdyż taka zmiana musi zostać zaaprobowana przez szefa projektu i pewnie musi obowiązywać w każdym kraju.Ale sprawa jest w toku.

      gardze wami napisał(a):

      Jest mi niezmiernie przykro, że równie szybko nie wypowiadasz się @Art w tematach, w których nie ma błędów z pobraniem z konta antymaterii bez konkretnych profitów dla graczy.
      Różnicą jest waga tematu - na sprawy jednostkowe, szczególnie dotyczące premium mam wpływ bezpośredni. Na sprawy ogólne, które dotykają całej społeczności mam wpływ pośredni. Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę :)

      Pozostaje trzymać kciuki. Zasady Gry są międzynarodowe więc zmiana musi dotyczyć każdej wersji językowej. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • gardze wami napisał(a):

      Jakie przeliczniki zostały zaproponowane?

      Art napisał(a):

      Zmiana minimalnego na 2,5:1,5:1

      buleon napisał(a):

      Przelicznik to jedno.
      Co z kontami, które zerują własny zysk w celu handlu? Czy była mowa o zmianie interpretacji pushu tak, by wysyłka surowców do kont słabszych również mogła być określana jako push? Jeśli chodzi o handel deuterem i strategię sieciową, to kluczem do osiągania maksymalnych zysków jest to, by jak największy % wydobycia konta pomocniczego wspierał konto główne. Zwykła paliwówka sprzedająca sam deuter nie daje wielkich zysków. Paliwówka kupująca deuter od ekonomów za własny metal i kryształ daje zysk większy, a przesłanie surowców z jeszcze innego konta na paliwówkę daje zysk największy, bo paliwówka nie musi za otrzymane surowce płacić. To rodzi wielkie możliwości dla multikont, z którymi technicznie Zespół Gry sobie nie radzi.
      Było by bardzo miło usłyszeć stanowisko @Art ws. skrajnych patologii z kontami ekowymi.

      buleon napisał(a):

      Skoro od listopada toczą się jakieś rozmowy, to warto coś nam o tym napisać. Jeśli coś nie wyjdzie z uwagi na odmienną od naszych chęci decyzję osób zarządzających grą, to przynajmniej będziemy widzieć, że swój żal powinniśmy kierować w innym kierunku.
      W zasadzie tylko o to chodziło. Nie da się prowadzić wspólnych rozmów przy stole jeśli ktoś nie ma ochoty do niego podejść mimo, że gracze zapewniają do tego warunki.
    • gardze wami napisał(a):

      W zasadzie tylko o to chodziło. Nie da się prowadzić wspólnych rozmów przy stole jeśli ktoś nie ma ochoty do niego podejść mimo, że gracze zapewniają do tego warunki.
      Sprawa jest dość złożona ze względu na swój charakter. Stąd też rozmowy na ten temat uważam, że powinny toczyć się na forum Origin, bo tego typu patologie są globalne i nie tylko na PL panują takie nastroje.
      Z mojej strony zasygnalizuję dodatkowo problem, aby móc to popchnąć dalej.
    • Art napisał(a):

      Sprawa jest dość złożona ze względu na swój charakter.

      Art napisał(a):

      Z mojej strony zasygnalizuję dodatkowo problem, aby móc to popchnąć dalej

      To może bardziej wprost bo chcesz zakończyć dyskusje zanim się rozpoczęła, a obawiam się, że następna okazja aby poznać Twoje zdanie może być dopiero za kilka miesięcy. Temat jest dosyć niewygodny. Nie tylko dla graczy ale również dla teamu.
      Czy jesteś w stanie rozwinąć swoją myśl? Wytłumaczyć co rozumiesz przez złożoność sytuacji? Na ten moment wygląda to tak, jakbyś przeczytał jedynie posta @buleon , który streścił mniej więcej o wiele bardziej rozbudowane swoje, jak i innych wypowiedzi.
      Osobiście myślę, że Twoje stanowisko jako "nie gracza" dosyć dobrze przybliży stanowisko osób wyżej. Zabierze to również argument dużej liczbie graczy i administracji, która uważa, że w świetle obecnych Zasad Gry taka "wymiana" nie ma namiastek zwykłego.. oszustwa. Trochę z tortu dzisiaj wyskoczyłeś to chociaż pozwól wszystkim jego spróbować. Chodzi o jasną deklarację. Zasady gry w obecnym stanie wymagają pilnej zmiany. Takie wymiany w świetle obecnych zasad gry łamią zasadę pushu i są tylko akceptowalne ze względu na przestarzałą jego konstrukcję. Prosta rzecz. Ucieszy wszystkich.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez gardze wami ().

    • gardze wami napisał(a):

      Chodzi o jasną deklarację. Zasady gry w obecnym stanie wymagają pilnej zmiany. Takie wymiany w świetle obecnych zasad gry łamią zasadę pushu i są tylko akceptowalne ze względu na przestarzałą jego konstrukcję. Prosta rzecz. Ucieszy wszystkich.
      Jedyną jasną deklaracją jest ta, o której wspomniałem wcześniej. Na chwilę obecną, biorąc pod uwagę sygnały pochodzące od Was, staram się małymi krokami zmienić minimalny przelicznik. Oczekujecie ode mnie wywrócenia Zasad Gry, które obejmują swoim zasięgiem każdą społeczność.
      Macie platformę komunikacji OGame Origin, która łączy wszystkie kraje i tam można małymi krokami próbować zmieniać ZG.
      Temat nie jest niewygodny dla Teamu, to Team mnie powiadomił o tym jako pierwszy, dlatego uważam ten zarzut za nietrafiony. Proszę jednak wziąć pod uwagę nasze ograniczenia i możliwości.
    • a puki co to przydało by się w trybie natychmiastowym podciągnąć pod PUSH mielenie kupionych kont flotowych na dex
      i doładowywanie silniejszego konta co się dzieje nagminnie :popcorn:
      tu nie trzeba by zmieniać żadnych zasad tylko dokształcić TEAM jak ma reagować na przemielone konta w ten sposób
      nie trzeba prowadzić żadnych paliwówek wystarczy kupić flotowe konto i je przemielić żeby w jeden dzień podskoczyć o kilkadziesiąt kkk jak to robi nasz mistrz malaczi :quasi:
    • Art napisał(a):

      Macie platformę komunikacji OGame Origin, która łączy wszystkie kraje i tam można małymi krokami próbować zmieniać ZG.
      Która jest po angielsku. Na ile rozumiem ten język, niczego o pushu tam na wierzchu nie było.

      Art napisał(a):

      Jedyną jasną deklaracją jest ta, o której wspomniałem wcześniej. Na chwilę obecną, biorąc pod uwagę sygnały pochodzące od Was, staram się małymi krokami zmienić minimalny przelicznik
      Przelicznik to jedno. Z pewnością najbardziej surowcowo uderzy on multikonciarzy, stratni będą też ci gracze, którzy kupowali taniej, by móc potem sprzedać drożej.

      Czy mógłbyś spytać o możliwości zmiany interpretacji pushu? Na ten moment konta silniejsze mogą robić totalnie wszystko. Od kasacji flot na przemiał po wysyłanie 100 % wydobycia, bo gracz jest słabszy. Wiadomo że te surowce/złom później zostaną sprzedane u antyhandlarza lub innych graczy za deuter, a następnie ten deuter trafi do topki po 1:1:2.

      Lwica jest boska :)
    • Arkadius napisał(a):

      a puki co to przydało by się w trybie natychmiastowym podciągnąć pod PUSH mielenie kupionych kont flotowych na dex
      i doładowywanie silniejszego konta co się dzieje nagminnie
      tu nie trzeba by zmieniać żadnych zasad tylko dokształcić TEAM jak ma reagować na przemielone konta w ten sposób
      nie trzeba prowadzić żadnych paliwówek wystarczy kupić flotowe konto i je przemielić żeby w jeden dzień podskoczyć o kilkadziesiąt kkk jak to robi nasz mistrz malaczi
      Coz, malaczi ogarnia temat raz a konkretnie i nie bawi sie jak widac w paliwowki jak co poniektorzy pro gracze :E

      buleon napisał(a):

      stratni będą też ci gracze, którzy kupowali taniej, by móc potem sprzedać drożej.
      Pokaz mi graczy, ktorzy sprzedaja dex po mniejszym przeliczniku niz 2,5/1,5/1 jak padla propozycja by ten wlasnie przelicznik ustalic jako minimalny. To, ze zmiana przelicznika na wspomniane 2,5/1,5 uderzy najmocniej w multikanciarzy to sie zgodze ale nie zmieni nic dla normalnych graczy. Handel i tak odbywa sie teraz wsrod uczciwych graczy po przelicznikach 2,5/1,5 - 2,7/1,7 a w skrajnych przypadkach nawet po 2,8/1,8 wiec ci co graja uczciwie beda nadal w tej samej sytuacji co sa teraz a tylko multikanciarze straca najwiecej.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • Drogi Panie Truck Driver.
      Ustawiając minimalne przeliczniki na 2.5/1.5 moja paliwówka traci sens, bo właśnie po takim przeliczniku sprzedaje dex.
      To co tworzyłem latami pójdzie na wieczny urlop, bo nie zamierzam sprzedawać drożej dexu. Faktem natomiast jest, że procederu kupowania kont nadal nie wyeliminujecie, a w zasadzie to jest tutaj głównym problemem, czyli innymi słowy obniżyć zysk dla paliwówek do 0 i pozwolić nadal na sprzedaż flot.
      Żeby kupować floty wcale nie trzeba mieć 2 kont i TORa, wystarczy powiedzieć znajomemu passy do konta i już masz.
      Ja gram czysto, mieszczę się dozwolonych przelicznikach handlowych, nie jest to żaden push, bo 1:1 kris, 1:2 metal jest handel dozwolony.
      Pozdrawiam bardzo serdecznie i mam nadzieje, że nie zostaną zwiększone przeliczniki, bo coś co budowałem parę lat, nagle przestanie mieć sens.
    • Mari napisał(a):

      Drogi Panie Truck Driver.
      Ustawiając minimalne przeliczniki na 2.5/1.5 moja paliwówka traci sens, bo właśnie po takim przeliczniku sprzedaje dex.
      To co tworzyłem latami pójdzie na wieczny urlop, bo nie zamierzam sprzedawać drożej dexu. Faktem natomiast jest, że procederu kupowania kont nadal nie wyeliminujecie, a w zasadzie to jest tutaj głównym problemem, czyli innymi słowy obniżyć zysk dla paliwówek do 0 i pozwolić nadal na sprzedaż flot.
      Żeby kupować floty wcale nie trzeba mieć 2 kont i TORa, wystarczy powiedzieć znajomemu passy do konta i już masz.
      Ja gram czysto, mieszczę się dozwolonych przelicznikach handlowych, nie jest to żaden push, bo 1:1 kris, 1:2 metal jest handel dozwolony.
      Pozdrawiam bardzo serdecznie i mam nadzieje, że nie zostaną zwiększone przeliczniki, bo coś co budowałem parę lat, nagle przestanie mieć sens.
      To juz jest Twoj problem tylko i wylacznie. Skoro zbudowales konto tak a nie inaczej to nie jest powod by kazdy mial sie dostosowac pod Twoje widzimisie. Czas na reorganizacje konta i dostosowanie sie pod nowe warunki gry lub calkowita rezygnacje. Wolny wybor, decyzja nalezy do Ciebie.
    • Truck driver napisał(a):

      Pokaz mi graczy, ktorzy sprzedaja dex po mniejszym przeliczniku niz 2,5/1,5/1 jak padla propozycja by ten wlasnie przelicznik ustalic jako minimalny. To, ze zmiana przelicznika na wspomniane 2,5/1,5 uderzy najmocniej w multikanciarzy to sie zgodze ale nie zmieni nic dla normalnych graczy. Handel i tak odbywa sie teraz wsrod uczciwych graczy po przelicznikach 2,5/1,5 - 2,7/1,7 a w skrajnych przypadkach nawet po 2,8/1,8 wiec ci co graja uczciwie beda nadal w tej samej sytuacji co sa teraz a tylko multikanciarze straca najwiecej.
      Chodziło mi o graczy nie korzystających z antymaterii. Ty kupujesz sobie deuter po 1:1,5:2,5 i sprzedajesz go u handlarza po 1:2:3. Ci, którzy antymaterii nie stosują, takiej możliwości nie mają i oni również będą stratni, bo za deuter. który do tej pory mogli kupić tanio, będą musieli zapłacić więcej, co likwiduje sens zajmowania się takim handlem.

      Gracze normalni i uczciwi to nie tylko skupy deuteru oparte o miliony antymaterii.

      Lwica jest boska :)
    • Tak sobie czytam ten wątek, różne zdania i reakcje na zarzucony temat i myślę sobie tak :
      Dla jednych graczy Ogame to strasznie poważna część życia, dla innych mniej, jedni grają dla funu, dla kontaktu z ludźmi itd, inni jeszcze dla cyferek i topu a inni jeszcze mają inne priorytety sumujac każdemu według potrzeb

      Ale czytając wypowiedzi niektórych graczy że zmiana przelicznikow bardzo wpłynie na ich grę to sobie myślę że ta wiadomość bardzo wpłynie na ich życie Ogejmowe!!!!!

      Ale zawsze można podnieść poziom swoich kopalni deuteru co to za problem, ekowiec zrobi to bez problemu a lotnik powinien sobie wylatac surke na ich rozbudowę!!!! Ja zawsze powtarzam że na moje eko wydobywają inni i nie płacze nad żadnymi przelicznikami, nie bawię się w jakieś arkusze które pozwolą mi zarobić 0,2 na każdym 1kk surki kurde masakra!!!! Bawmy się tą grą to tylko "fucking" cyferki, nie układajmy życia pod nie bo zewsząd zalewają nas naprawdę dużo większe problemy!!!

      Moją wypowiedzią nie chce nikogo urazić, obrazic, ocenić to tylko moje skromne zdanie

      Pozdrawiam wszystkich graczy, bawny się
    • Nieważne czy to jest OGame, Metin, jakiś steampunk, czy inny klimat. Liczy się to, że ktoś obcykał system i z MMORPG robi matematyczną olimpiadę dla nerdów. Ja w ogóle nie handluję z nikim, bo wolę max za anty. Rozpisałbym się szerzej, ale nie widzę potrzeby. I generalnie wystarczy mi ta uciecha, że siadam codziennie do gry jak do drzewka bonsai. Ekowcy nie mają takich problemów.
    • LionKong napisał(a):

      Dla jednych graczy Ogame to strasznie poważna część życia, dla innych mniej, jedni grają dla funu, dla kontaktu z ludźmi itd, inni jeszcze dla cyferek i topu a inni jeszcze mają inne priorytety sumujac każdemu według potrzeb
      Można grać w to dla funu, ale każdemu fun daje co innego. Można grać w szachy z kolegą co czwartek wieczór, ale to poza aspektem społecznym nierozwojowe, bo nie nauczysz się lepiej grać w szachy, rywalizując wyłącznie z jednym przeciwnikiem. Pojedziesz na turniej, nauczysz się więcej.

      A co do kontaktu z ludźmi, to im jesteś mocniejszy, tym mocniejszy zazwyczaj masz sojusz. A zazwyczaj im mocniejszy sojusz, tym bardziej aktywny, co prowadzi do tego, że kontakt jest częstszy i nie ogranicza się do poniedziałkowego "zróbcie pz tu i tu" :)


      LionKong napisał(a):

      Ja zawsze powtarzam że na moje eko wydobywają inni i nie płacze nad żadnymi przelicznikami, nie bawię się w jakieś arkusze które pozwolą mi zarobić 0,2 na każdym 1kk surki kurde masakra!!!! Bawmy się tą grą to tylko "fucking" cyferki, nie układajmy życia pod nie bo zewsząd zalewają nas naprawdę dużo większe problemy!!!
      Masz rację. Przy czym latając po cudze eko, sięgasz pewnie po ThrashSim, no, chyba że farmisz idlaków, to wystarczy AntiGame, które samo obliczy Ci ilość DT/MT do wysłania :) Niektórych, w tym mnie, bawią arkusze kalkulacyjne i szukanie optymalnej strategii rozwoju. Tak narodziła się idea amortyzacji budynków (bo kiedyś było znacznie więcej flociarzy względem ekonomów), tak powstała strategia sieci paliwowych, tak @Qwant-holon pięknie rozpisał korzyść z elektrowni fuzyjnej, a ktoś jeszcze zrobił wspaniały poradnik do ekspedycji. To też jest zabawa, tylko każdy się bawi inaczej :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Chodziło mi o graczy nie korzystających z antymaterii. Ty kupujesz sobie deuter po 1:1,5:2,5 i sprzedajesz go u handlarza po 1:2:3. Ci, którzy antymaterii nie stosują, takiej możliwości nie mają i oni również będą stratni, bo za deuter. który do tej pory mogli kupić tanio, będą musieli zapłacić więcej, co likwiduje sens zajmowania się takim handlem.

      Gracze normalni i uczciwi to nie tylko skupy deuteru oparte o miliony antymaterii.
      Kiedys sprzedawalem dex. Od kiedy poznalem lepiej gre i stac mnie by kupowac antymaterie to czemu mam sobie na to nie pozwolic? Podniesienie minimalnego przelicznika ma utrudnic gre na multi o czym mowa w temacie a nie pozbawic sensu gry zwyklych graczy.

      Dex skupuje nie tylko po 2,5/1,5 ale tez i po 2,7/1,7. Zalezy od dostawcy :P
    • Truck driver napisał(a):

      Kiedys sprzedawalem dex. Od kiedy poznalem lepiej gre i stac mnie by kupowac antymaterie to czemu mam sobie na to nie pozwolic? Podniesienie minimalnego przelicznika ma utrudnic gre na multi o czym mowa w temacie a nie pozbawic sensu gry zwyklych graczy.

      Dex skupuje nie tylko po 2,5/1,5 ale tez i po 2,7/1,7. Zalezy od dostawcy
      Nie mam pretensji do Ciebie, bo sam robię podobnie, kupując deuter poza siecią na poziomie 8-9 kkk miesięcznie i płacąc najczęściej 1:1,85:2,85. Tyle że piszesz też:

      Truck driver napisał(a):

      To juz jest Twoj problem tylko i wylacznie. Skoro zbudowales konto tak a nie inaczej to nie jest powod by kazdy mial sie dostosowac pod Twoje widzimisie. Czas na reorganizacje konta i dostosowanie sie pod nowe warunki gry lub calkowita rezygnacje. Wolny wybor, decyzja nalezy do Ciebie.
      OGame to z założenia gra free-to-play. Jest też pay-to-win, ale skoro w jednym poście piszesz komuś, żeby się dostosował, a w drugim, że to nie uderza w graczy bez multikont, to coś się nie zgadza. Ja widzę plusy zmiany przeliczników, widzę też minusy tej zmiany. Dlatego bardzo mi się podoba pomysł zakazu słaniu surowców za darmo do słabszych graczy. I to pomimo tego, że część moich partnerów sieciowych już się tak zorganizowała, co daje mi wymierny zysk.

      Arkadius napisał(a):

      nie trzeba prowadzić żadnych paliwówek wystarczy kupić flotowe konto i je przemielić żeby w jeden dzień podskoczyć o kilkadziesiąt kkk jak to robi nasz mistrz malaczi

      Truck driver napisał(a):

      Coz, malaczi ogarnia temat raz a konkretnie i nie bawi sie jak widac w paliwowki jak co poniektorzy pro gracze
      Abstrahując od Malacka, którego praktycznie nie znam, wydaje mi się, że przy flotowych kontach znacznie częściej idą gdzieś bokiem realne pieniądze. Paliwówkę trzeba prowadzić, a konto flotowe to przetop na deuter i handel, handel. Później ewentualnie idzie na paliwówkę. Tutaj zupełnie nie ma mowy o jakiejkolwiek kontroli ze strony Teamu, bo 100 % procesu jest poza logami.

      Z tego, co się dowiedziałem w zeszłym roku na #ogame.pl-support, na ten moment to również jest legalne. I zgadzam się, że to również powinno być zabronione. I ponownie potencjalnie strzelam sobie w stopę, bo dwukrotnie już sojusznicy decydowali się na zakończenie gry, przetop floty i rozdanie surowców sojusznikom.

      Lwica jest boska :)
    • Mari napisał(a):

      Ustawiając minimalne przeliczniki na 2.5/1.5 moja paliwówka traci sens, bo właśnie po takim przeliczniku sprzedaje dex.

      Mari napisał(a):

      To co tworzyłem latami pójdzie na wieczny urlop, bo nie zamierzam sprzedawać drożej dexu.

      Mari napisał(a):

      Pozdrawiam bardzo serdecznie i mam nadzieje, że nie zostaną zwiększone przeliczniki, bo coś co budowałem parę lat, nagle przestanie mieć sens.

      Truck driver napisał(a):

      To juz jest Twoj problem tylko i wylacznie. Skoro zbudowales konto tak a nie inaczej to nie jest powod by kazdy mial sie dostosowac pod Twoje widzimisie. Czas na reorganizacje konta i dostosowanie sie pod nowe warunki gry lub calkowita rezygnacje. Wolny wybor, decyzja nalezy do Ciebie.
      Wytlumacz na podanych przykladach jaki jest Twoj tok myslenia?
    • Oho, zaczyna się :E
      myślałem, że kruszynka widać jakaś gorąca linia
      znów się pali T-mobile?

      Art napisał(a):

      gardze wami napisał(a):

      Chodzi o jasną deklarację. Zasady gry w obecnym stanie wymagają pilnej zmiany. Takie wymiany w świetle obecnych zasad gry łamią zasadę pushu i są tylko akceptowalne ze względu na przestarzałą jego konstrukcję. Prosta rzecz. Ucieszy wszystkich.
      Oczekujecie ode mnie wywrócenia Zasad Gry, które obejmują swoim zasięgiem każdą społeczność.Macie platformę komunikacji OGame Origin, która łączy wszystkie kraje i tam można małymi krokami próbować zmieniać ZG.
      Co tu dodawać, dla @Art problem nie istnieje. Jest jedna myśl przewodnia. Problemem są przeliczniki, a nie zasady gry. Jeśli chcemy coś zmienić to musimy zrobić to sami. Nie można liczyć na osobę, która odpowiada za kontakt z graczami i odgórnie ze swoim zwierzchnikiem. Rozumiem. Korpo. Nie ma sensu proponować zmian ryzykując, że komuś się to może nie spodobać. Trzeba by było wtedy wziąć odpowiedzialność więc faktycznie niech zostanie tak jak jest. Wtedy chociaż jeszcze się będzie pracować, a nie myśleć o zmianie. Szkoda. Błędne koło.

      Art napisał(a):

      Temat nie jest niewygodny dla Teamu, to Team mnie powiadomił o tym jako pierwszy, dlatego uważam ten zarzut za nietrafiony. Proszę jednak wziąć pod uwagę nasze ograniczenia i możliwości.
      Faktycznie to jest koronny argument. Złodziej mówi koledze z pracy, że znalazł sposób na wejście do kogoś domu. To znaczy, że sam z tego wejścia nie skorzystał. To jak to znalazł? Dowiedział się, ale sam tego nie robi :E Świetna interpretacja znalezionego błędu w Zasadach Gry. W taki sposób można dowolnie interpretować zasady. Drogówka jak Cie zatrzyma i nie ma się do czego przyczepić to dostaniesz mandat za niezgodność adresów. To też wolna interpretacja praw z czasów... PRL. Szkoda, że w taki sam sposób działa obecne interpretowanie reguł w grze. Z klauzulą. My nie mamy nic do powiedzenia, aby usprawiedliwić brak woli działania.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez gardze wami ().

    • Ruda napisał(a):

      Myślę, że zaczęliśmy odbiegać od głównej dyskusji.
      Wzajemne wycieczki proszę rozwiązywać inną drogą komunikacji.
      dobrze proszę pani :E

      ale czemu nie porozmawiać o mielonych kontach przy tym też temacie ?

      ogólnie to tematy się łącza bo dotyczą mielenia surowców u handlarza a różnią się tylko tym że w jednym przypadku ktoś poświecą czas na robienie zwózek a w drugim ktoś poświecą kasę na zakup konta później wszystko trafia i tak do handlarza :E

      odnośnie przeliczników to się robi problem bo musza być zmienione zasady ale odnośnie mielenia kont wystarczy zmienić mentalność GO i zacząć rozdawać bany najlepiej permy 0_0
      najbardziej ciekawi mnie opinia @Art a czy można by to wprowadzić

      kiedyś trzeba było zezłomować konto normalnie ale ryzyko było z banem dzięki handlarzowi można zrobić to legalnie bez żadnej spiny i konsekwencji

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Arkadius ().

    • buleon napisał(a):

      Która jest po angielsku. Na ile rozumiem ten język, niczego o pushu tam na wierzchu nie było.
      Może warto uruchomić taką dyskusję także tam?

      gardze wami napisał(a):

      Co tu dodawać, dla @Art problem nie istnieje.
      Nie napisałem tak, rozumiem istotę problemu jednak na chwilę obecną zaznaczyłem potencjalne problemy legislacyjne.

      gardze wami napisał(a):

      Nie ma sensu proponować zmian ryzykując, że komuś się to może nie spodobać.
      Widzisz, nie zrozumiałeś mnie kompletnie. Ja mogę zmiany proponować, tylko jeśli nie będzie podobnych sygnałów z innych społeczności, to mam małe szanse na ustanowienie wyjątku czy też zmiany zapisu ZG wyłącznie dla nas.
      Dlatego też próbuję małymi krokami od zmiany przelicznika.
      Przy okazji wspomniałem także o dość oryginalnym pomyśle zakazu wspierania surowcami kont słabszych (chyba, że po złomie bądź do pewnej maksymalnej kwoty surowców per tydzień (?))
      Proszę też pamiętać, że wszelkie tego typu zmiany muszą za sobą pociągać zmiany wewnętrzne, aby to Zespół mógł w sposób obiektywny oceniać każdą z sytuacji i jej zgodność z ZG. Dlatego też ten temat jest na tyle ciężki i poważny, że obejmuje swoim zasięgiem inne kraje.
      W najbliższych tygodniach przeanalizuję wraz z Zespołem nasze możliwości w zakresie lokalnego podwórka. My też chcemy uczynić rozgrywkę bardziej uczciwą.

      Zobaczę też, czy jest możliwość większej surowości przy karach za multikonto w przypadku paliwówek.

      Na chwilę obecną tyle mogę obiecać.
    • Art napisał(a):

      Funkcje płatne po coś istnieją w tej grze :> nie możemy ich w żaden sposób ograniczać ¯\_(ツ)_/¯

      Art napisał(a):

      My też chcemy uczynić rozgrywkę bardziej uczciwą.
      to się pogubiłem :E
      może sprecyzuje :E
      nie chodzi mi o to ze komuś się znudziła gra flotą i postanowił ją przemielić i surkę w kopalnie wsadzić tylko o kupione konta tylko po to żeby flote przemielić na dex i przesłać sobie na swoje konto do tego akurat łatwo dojść i sprawdzić a to jest chyba największą patologią teraz ;>
    • nie chodzi mi o udowodnienie ze konto zostało kupione tylko o sam fakt że flota idzie do handlarza na dex i zostaje mielona na mocniejsze konto i banowanie tego wyłącznie procederu

      chcecie ukrócić paliwówki i bardzo dobrze a to jest podobny schemat tylko sura nie jest zbierana i przesyłana do jednego konta i mielona tylko ona już tam jest w postaci floty łatwo to wyłapać a gracze z chęcią będą pomagać podejrzewam tylko żeby coś z tego wnikało
    • Art napisał(a):

      Doskonale to rozumiem, tylko miej na uwadze, że ciężar udowodnienia takiego procederu (wszelkiego kupna/sprzedaży) spoczywa na nas. Nie zawsze udaje się osiągnąć oczekiwany rezultat. Wystawianie flot za kasę istnieje odkąd pamiętam...
      a zmiana minimalnego przelicznika na 2,5-1,5 cos da?
      Dziwicie się, że jeden drugiemu prowadzi paliwówkę, ale czemu tak jest ktoś się w ogóle zastanawiał?? Nie raz pisząc do ludzi o dex otrzymuję odpowiedz "spoko, ale po 2,7/8-1,7/8" no to sorry, ale wolę kupić mniej, ale taniej od paliwówki prowadzonej przez znajomego, niż kogoś kto da taką cenę, że oczy z oczodołu wypadają. Rozumiem, że kopalnie na pewnym poziomie mają kosmiczne ceny, ale floty też palą krocie, a nie raz, nie dwa jest tylko przepał, bo obrońca się zaloguje czasem i 15s przed wlotem. Dalej dziwicie się, że gracze wolą wzajemnie prowadzić sobie pierdyliard kont po uniach w zamian za tani dex na tym jednym gdzie gra flotą?? Bo ja akurat się nie dziwię.
      Także stanowcze NIE za podwyższeniem minimalnego przelicznika!

      Grę bardziej niższy fakt, ze są skupowane konta i złomowane jakby nigdy nic. Bo tak najłatwiej i 100% surowców trafi do agresora.


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King