O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ciap napisał(a):

      Wypowiadam się jako GO i zgodnie z starym regulaminem było to coś dozwolonego.

      Art napisał(a):

      Gracz postanowił przetopić flotę i spuszować silnieszego gracza.
      Czy tylko ja widzę dysonans?


      Art napisał(a):

      Przypominamy, że Zasady Gry nie uległy zmianom, dopisaliśmy jedynie uszczegółowienie Zasady Push.
      Masz powyżej cytat. Twój własny zespół gry dopuszczał takie sytuacje. Było to złe, ale tak się właśnie działo. Następnie tak uszczegółowiłeś zasadę pushu, że coś, co wcześniej pushem nie było, nim się stało. I dobrze, że się stało.

      Ale do momentu wejścia w życie uszczegółowienia pushem to nie było. Oskarżanie graczy o push, skoro praktyka była dozwolona, jest zakłamaniem rzeczywistości. Wierzę, że się do tego ustosunkujesz. Bo to nie było tak, że gracze jak przy pushu złomowym, nie dostali bana, bo nie mieliście dowodów. Tutaj Team wprost pisał o tym, że to dozwolone.

      Wychodzi tutaj pewna niespójność w Waszym przekazie. Sytuacja jest odkręcana i poza stratą czasu, pieniędzy i floty/obrony na kontach słabszych (choć tu graczom raczej żal nie było), której zresztą można było uniknąć, wszystko wraca do normy. Czas iść dalej.

      Pisałeś, że możesz obiecać temat, w którym gracze będą mogli się dopytać, gdy będą mieli wątpliwości co do Zasad. Prosiłbym o niego. Z jasnymi zasadami tematu - pytanie zadaje użytkownik, odpowiada członek Teamu. Inni użytkownicy nie mogą komentować (technicznie mogą, ale wszystkie treści poza pytaniami lądują w koszu, bo inaczej gównoburza pewna). I dodać zasadę, że można się powołać na odpowiedź członka Teamu w sprawie indyridualnej, przez ticket. Zlikwidowałoby to w dużej mierze niejasność zasad.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • Pretensji nie mam tu do Ciebie, GO ciap. Bardziej o to, że pomimo ścisłego dostosowania się do tego, co zdecydowaliście, określa się mnie w tym temacie jako osobę pushującą czy też oszusta. O ile użytkownikom się nie dziwię, bo sam myślałem podobnie, zanim do Was przyszedłem, o tyle Art, pisząc o pushu, powinien się nieco zreflektować.

      Mniejsza z tym zresztą.

      Całą sytuację traktuję głównie jako przykład na to, że wbrew temu, co twierdzi Team, Zasady Gry (wraz naturalnie z interpretacją) nie są jasne i zrozumiałe. Cała ta historia z tym weekendem zresztą to potwierdza. Edytując poprzedniego posta zaproponowałem rozwiązanie, które może to naprawić. O innym rozwiązaniu słyszałem również, ale na priv, więc nie będę się na razie z nim uzewnętrzniał.

      Lwica jest boska :)
    • ciap napisał(a):



      7 kwietnia pisząc że takie coś jest legalnie nie wiedziałam nawet że 12 kwietnia będą już nowe zasady.

      Tak samo było 8 kwietnia odpowiadając graczowi > Wymiana prób moonowych, a pożyczanie recków :fsmile:
      No widzisz Dagmarko jak szybko doszliśmy do wspólnych wniosków. Gracze też nie wiedzieli, że 12, 13, 14 jest to już nielegalne gdyż zostali błędnie poinformowani, że nowe ZG obowiązują od 15 (poniedziałek). Czy teraz rozumiesz?
    • ciap napisał(a):

      7 kwietnia pisząc że takie coś jest legalnie nie wiedziałam nawet że 12 kwietnia będą już nowe zasady.
      czegoś nie rozumiem
      przecież debatowaliście nad tym to jak nie wiedziałaś
      debatowaliście w słuchawkach na uszach
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • Strzelec84 napisał(a):

      czegoś nie rozumiemprzecież debatowaliście nad tym to jak nie wiedziałaś
      debatowaliście w słuchawkach na uszach
      Bo tak samo jak nie wiedziała, tak samo nagle zapomniała, że rozwój jej konta był oparty na handlu
      art też zapomniał powiedzieć, że nowe ZG wchodzą jednak w piątek
      może zeń-szeń dla całego teamu? Nagle nikt nic nie pamięta i nikt nic wiedział :E
    • Strzelec84 napisał(a):

      czegoś nie rozumiem
      przecież debatowaliście nad tym to jak nie wiedziałaś
      debatowaliście w słuchawkach na uszach
      Nie ja wyznaczam daty wprowadzenia.
      Debata to nie jest data i godzina wprowadzenia zmian.
      Jeżeli bym wiedziała że zasady zmienią się tak szybko chyba graczowi bym napisała że zapisy ulegną zmianie? :fsmile:


      gardze wami napisał(a):

      tak samo nagle zapomniała, że rozwój jej konta był oparty na handlu
      Nigdy nie ukrywałam że handluję.
      Osoby z którymi handluję wiedzą czym się zajmuję i im to nie przeszkadza.

      (Dziekuję moje koffania :*)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Drodzy pushowcy.
      Jeżeli w piątek kradzież do 500zł jest tylko wykroczeniem a rząd ogłasza, że od poniedziałku limit będzie wynosił 200zł a powyżej to już przestępstwo, to rzucanie się na wszystkie biedronki w weekend po 500zł dalej jest kradzieżą! Nie ważne czy zwiniecie 500zł czy 1zł tak robić nie można.

      Jasne, że każdy chciałby być top1. Jasne, że każdy jakby mógł podkręcić jakimś mykiem +10% swoich pkt na miesiąc to by to zrobił. Ale my tu mówimy o pushach ekstremalnych, ludzie nabijają tyle pkt w miesiąc co niektórzy przez 5 lat narobili.
      Wiedzieliście, że taki handel jest zły, wiedzieliście o zmianach a mimo to zachowaliście się źle. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy to było na tamten moment w ramach ZG bo nie zmienia to faktu, że to było złe.

      Może bardziej klarowny przykład:
      PiS ogłasza, że od Wielkiego Piątku można się zabijać. Pójdziecie mordować ludzi tylko dlatego, że można?
      Takiej sygnatury to jeszcze nie widzieliście.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sopelinho ().

    • @sopelinho bardzo nieumiejętnie dobrany przykład, ponieważ w piątek nie dochodziło do kradzieży :)
      Tu łap lepszy, może zrozumiesz swój błąd w myśleniu:

      W piątek Media Markt ogłasza konkurs: co tylko upolujesz w dwie minuty, możesz wynieść za darmo.
      W sobotę właściciel sieci widzi, że klienci wzięli za dużo, mimo że zrobili to w regulaminowe dwie minuty, dlatego postanawia ów konkurs anulować, a wszystkich biorących w nim udział szantażuje, że albo zapłacą za wzięte dobra, albo zadzwoni po policję i zgłosi kradzież.
    • sopelinho napisał(a):

      Jeżeli w piątek kradzież do 500zł jest tylko wykroczeniem a rząd ogłasza, że od poniedziałku limit będzie wynosił 200zł a powyżej to już przestępstwo, to rzucanie się na wszystkie biedronki w weekend po 500zł dalej jest kradzieżą! Nie ważne czy zwiniecie 500zł czy 1zł tak robić nie można.
      Jak już tłumaczyłem, praktyka ta była dozwolona. Nie była "niekaranym wykroczeniem" czy "legalnym pushem". Była po prostu legalna według Teamu. W Twoim przykładzie podajesz więc błędny przykład penalizacji.


      sopelinho napisał(a):

      Jasne, że każdy chciałby być top1. Jasne, że każdy jakby mógł podkręcić jakimś mykiem +10% swoich pkt na miesiąc to by to zrobił. Ale my tu mówimy o pushach ekstremalnych, ludzie nabijają tyle pkt w miesiąc co niektórzy przez 5 lat narobili.
      Skala nie ma tu znaczenia, choć to ona Was tak poruszyła na Quantum. I to ona w dużej mierze przyczyniła się do pozytywnego rozwiązania tej kwestii.


      sopelinho napisał(a):

      Wiedzieliście, że taki handel jest zły, wiedzieliście o zmianach a mimo to zachowaliście się źle. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy to było na tamten moment w ramach ZG bo nie zmienia to faktu, że to było złe.
      Twoim zdaniem. Moim zdaniem nie.
      Czy niszczenie cudzego dobytku jest dobre? Moim zdaniem jest złe, jednak w grze wysyłam statki z misją atakuj czy okazjonalnie niszcz.
      To jest gra i stosowanie do niej reguł moralnych mija się z celem. Dana strategia może być efektywna lub nieefektywna, zgodna z Zasadami Gry lub niezgodna. Ostatnio na u68 padło nawet RW wykonane z pomocą podstępu. W 100 % zgodne z zasadami gry, z wykorzystaniem kłamstwa, czyli dla większości ludzi czegoś niemoralnego!
      If it's in a game, it's in a game.

      Lwica jest boska :)
    • Najpierw było źle, bo przeliczniki, a teraz jest źle bo znowu coś. Jeśli ktoś gra fair powinien mieć za przeproszeniem w dupie co się działo w niedzielę handlową. Podziwiam ile można mieć w sobie energii i determinacji, żeby tak w kółko i w kółko licytować się na zdania zaczynające się od ale. Ale nie rozumiem po co roszczenia do teamu w jaki sposób sprowokował anomalie w logach. Nawet jeśli komuś chciałoby się z tej prozaicznej sytuacji robić pozew, i tak by przegrał, bo prawo nie zawsze jest stricte rozpatrywane zero-jedynkowo. Naprawdę podziwiam, że można tak bardzo to wszystko przeżywać.
      Oddam konto na forum
    • to co dzieje sie przez ostatnie lata w polskim ogame to jest jedna wielka kaszana , zaczynajac od wprowadzenia antymaterii oraz kolejnych popierd...zmiian szerzyla ogameowa patologie, przez lata gracze grajacy uczciwie zlomowani przez kombinatorow, chachentpow, legalnych pusherow itp...przez lata mieliscie zamkniete klapy i oczy zamydlone checia zyskow, ylko $$$$ sie liczyly , widzicie przeciez jak ogame stracil na popularnosci, nawet operatorzy gry tutaj legalnie sie pushujacy i przyznajacy sie do wykorzystywania waszych luk w regulaminie a teraz dostaje wiadomosc na ogame ze w koncu po tylu latach odsetek 1 milionej czesci byc moze legalnego pushu zostanie zniwelowany

      drogi teamie oraz gameforge, dziekujemy serdecznie za taka interwencje, jestescie conajmniej smieszni i beznadziejni


      wprowadziliscie nowe zasady od 15/04 i tego sie trzymajcie, jezeli chcecie dostac rozgrzeszenie to radzilbym cofnac sie kilka lat wstecz i od momentu kiedy zaczal dzialac legalny push i zbanowac wszystkich tych ktorzy od samego poczatku zaczeli sie pushowac przez te X lat i dodatkowo rozliczyc wszystkich uczciwycgh graczy ktorzy przez te nielegalne pushe zaprzestali gry, zostali zezlomowali itp

      duzo pracy co nie? lepiej przeczesach ostatni weekend i probowac zachowac twarz??

      smieszne to jest co tu duzo wiecej pisac
      % SOLO~~45814,26 w 58ST
      % ACS~~33293,47 w 22 ST

      25.03.2010

      uni 26 top 1 pkt - eko/flota

      uni 50 top 24 -potezne eko+ gs
    • @Starrk no nie zgodzę się. Jeżeli ktoś pozwala mi sobie coś wziąć to nie jest to nic złego. Mi chodzi o to, że naczelnym problem jest push zły sam w sobie. A to czy był on legalny czy nie, w ogóle nie zmienia faktu, że to dalej push. Jeżeli mieścił się on w ramach ZG to jasne, że nie powinno być za to kary. Ale nie zmienia to faktu, że gracze nie powinni tak robić.

      buleon napisał(a):

      To jest gra i stosowanie do niej reguł moralnych mija się z celem
      Jasne, bo w internecie można być [ciach]. Dla mnie temat wyczerpany, pozdrawiam.


      Super Moderator Ruda:
      pseudocenzura
      Takiej sygnatury to jeszcze nie widzieliście.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez sopelinho ().

    • @sopelinho ale ty dalej nie czaisz, że według oficjalnych informacji od administracji to nie był push tylko handel. I choćby to było nie fair (bo dokładnie tak było), to był to proceder w 100% legalny, czysty i dozwolony.

      E: Mi na prawdę jest na rękę to, że Entro, który właśnie w ten handlowy weekend przeklikał surowce z lewych zródeł na 40kk lm prawdopodobnie je straci. To druga strona barykady, więc mi w to graj. Ale kompletnie mi w to nie graj, jeżeli Team robi zagrywki co najmniej na poziomie patologicznym. Nie udzielałbym się w ogóle, gdyby tu szło tylko i wyłącznie o grę. Przemilczałbym to z bananem na twarzy, że Entro teraz będzie musiał się znowu topić. Ale ludzie wydali realne pieniądze na produkt, który został im w tym momencie odebrany. No bo nie sądzę, żeby ktoś z administracji miał zamiar dopisać mu do konta 1.852 detroidów złoto, które poszły na klikanie lm. W takim wypadku jest to zwykła kradzież ze strony firmy. W świetle wszelkich przepisów nikt z tych kombinatorów nie jest zobowiązany przez żadne regulacje do zastosowania się do nakazu Arta oprócz jego własnego "no w sumie to się tego nie spodziewałem, więc zmieniam zdanie i macie się mnie słuchać".

      Zmiany tutaj zaistniałe są dobre i są złe. Dobre jest ukręcenie karku przetopom kont i zabicie kont-słupów. Piekielnie złe natomiast jest podniesienie minimalnego przelicznika, bo administracja nie zadała sobie tyle trudu, żeby policzyć, co odpier...niczyli tą zagrywką. A mianowicie: już się sprzedaje ani nie kupuje metalu, bo mija się to z celem. Zmienili przelicznik metal:kryształ z widełek od 2m:1k do 1,5m:1k na przelicznik od 1,6(6)m:1k do 1,5:1k. Zabiliście handel metalem w imię czego? Niczego, bo paliwówki dalej będą działać. Gadałem z trzema panami prowadzącymi typowe konta do wydobywania dexu i opychania mi go jak najtaniej - myślicie, że przestaną? A komu to robi różnicę, czy teraz zapłacę im po 1:1 za ich wydobyty dex, czy też 1,5:1? Nikomu. Natomiast wy daliście ciała, dlatego jak najbardziej kibicuję kombinatorom pokroju Majsa i Silenta, żeby zaczęli prowadzić efektywną politykę pushu złomowego. Bo wasze narzędzia do wykrywania tego są prymitywne. I będę im kibicował, żeby na forum zrobił się jeszcze większy kocioł niżbył. Bo Majs zrobi push na top1 solo. I nic mu nie udowodnicie, mimo, że wszyscy łącznie z wami będą wiedzieli o tym, że to ustawka. Ale wasze nieprzemyślane zmiany prowadzą do niczego innego, niż tego.
      Podsumowując: nie mam ani kszty szacunku do gry, w której "Prawa" to nie spis zasad i reguł, które wytyczają sposób czystego grania, ale jednocześnie stanowią ochronę dla graczy przed zakusami administracji i ich nadmiernej rządzy władzy, a gdzie jedynym "Prawem" jest gostek, który przychodzi i mówi "To ja jestem prawem" i robi wszystko wedle widzi-mi-sie. Mam szczerą nadzieję, że jednak parę osób, którym na kontach nie zależy, złożą wniosek do banku o cofnięcie tranzakcji z karty kredytowej. I swoje roszczenie wygrają, bo bank gówno obchodzi, co do powiedzenia ma ktośtam z polskiego teamu w jakiejś śmiesznej grze. I choćby ktokolwiek się zarzekał, że to zmiana interpretacji, a nie regulaminu, to wierzcie mi - bank to będzie miał głęboko w dupie. I cofnie pieniążki, a osoba, która te pieniążki odzyska dostanie permanentnego bana. I o ile to będzie jedna osoba, to Gameforge sprawę oleje. Ale jeśli tych osób będzie 5, 10 a może i 15, to Gameforge jednak w księgi spojrzy i złapie się za głowę: "ale jak to, dlaczego nasi klienci są niezadowoleni i wyprowadzają nasze euro?". I wtedy zaczną dochodzić. Jak myślicie, kogo wezmą pod lupę? Team pracujący za garstkę kuponów? Czy też może człowieka pracującego na umowę za realne pieniądze, który doprowadził do sytuacji, w której inni ludzie są stratni właśnie te realne pieniądze?

      Także kij w oko Entrowi. I kij w oko administracji.

      E2: tak jak @RY&K@ napisał, w statystykach nic nie zobaczymy, bo Entro przytulił surę tydzień przed niedzielą handlową, więc żadnej odsyłki nie będzie :quasi:

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Starrk ().

    • Starrk napisał(a):

      @sopelinho ale ty dalej nie czaisz, że według oficjalnych informacji od administracji to nie był push tylko handel. I choćby to było nie fair (bo dokładnie tak było), to był to proceder w 100% legalny, czysty i dozwolony.
      Hehe @Starrk ale uważam dokładnie tak jak ty :) Wiem, że to było legalne, czyste i dozwolone. Wiem, że to się nazywa handlem. I wiem, że to nie fair tak jak mówisz :) Właśnie o tym piszę.
      Takiej sygnatury to jeszcze nie widzieliście.
    • Co Wy tu krzyczycie? Że zła decyzja? Jak to jeden kolega kuc barwnie nazwal pewną kategorię graczy - Krezusi płaczą, że muszą oddać sure z innych kont? I że, oczywiście całkiem przypadkowo, zrobili sobie handlową niedzielę dzien przed wejsciem nowego regulaminu? Że lex retro non agit? W realu tak, ale w ogame to od zawsze Team rządził niepodzielnie. Trzeba było nie mielić takich ilości tylko wywalic wiecej kasy czyli wiecej anty i robic to dłuzej i zgodnie z nowymi zasadami. Mielicie w godzine konta, na które normalni gracze pracują latami i nagle płacz bo penga poszla bić (nomen omen) Niemca po kasku? Napisał bym co sobie gdzie możecie włożyć no ale znowu mi wlepią niesłusznego bana. Nie spodziewałem, sie że kiedys to napiszę, ale BRAWO TEAM! Aż mi się znowu chce grać.
      P.S. tylko czekam jak Krezusi co tu najbardziej płaczą zaczną pisać: "ja tego tak nie zostawie!", "skoro w życiu są takie same zasady to w ogame też!, konsultowałem to z prawnikiem!", "właśnie jestem na skypie z Legorem!". Otworzę sobie wtedy Taliskera wrzucę dwie kostki lodu naleję na dwa palce i bedę czytał z uśmiechem. Albo Ardberga se otworzę, nie wiem jeszcze.
    • [ciach]

      Co do zmian to super :) Te zasady nie są idealne, i podtrzymuje zdanie ze dają nadal pole do nadinterpretacji GO ale to lepiej niż było. Dobry ruch. A niedziela handlowa jeszcze lepsza, powinny byc zwroty nie od piątku a od UFu! Jak tylko zobaczyłem edycje posta z piątku czułem ze to się tak skończy. Spadki w weekend udowodniły tylko jak bardzo niektórzy są pazerni. Ale sam sposob załatwienia sprawy przez Team to inna i brudna para kaloszy.


      Super Moderator Ruda:
      komentarz do usuniętego fragmentu ciach

      ''Bo z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby.''
      Pb Solo - 346,963% i Acs - 451,005%

      Ilość ST >300
    • Beka z tych co tak piszczeli o krzywych przelicznikach a ostatnią niedziele, niedzielą handlową zrobili.
      Czytam i nie wierze, co tu ludziska piszą. Może niech już zamkną te u68, Librę, Quantum itd, lepiej jak legenda pozostanie legendą a nie stanie się pośmiewiskiem i kotwicą dla ogame.
      Jak gierka ma stać się lepsza to trzeba zacząć od siebie.
      A wojenka jest tylko o to, że kilka godzin wcześniej weszły.... STARE zasady :E Bo przecież multi i push są od początku zabronione.
      Brawo Art ! Kończ z u68, Librą i Quantum. Nie ma czego żałować.
    • @Art
      Może uda Wam się wprowadzić korektę przeliczników na rok wstecz? Ślicznie by wyglądało na niektórych push-top-kontach "proszę zwrócić na konto GO 127 848 126 120 jednostek deuteru w terminie 7 dni" ;)

      Przecież NIKT nie byłby pokrzywdzony. Dla graczy to ewentualnie drobna korekta, a push-konta niech cicho siedzą, bo to oni krzywdzą a nie są krzywdzeni.

      I podpinam: zwrot na konta GO jest absolutnie najlepszym rozwiązaniem.


      Tak ogólnie gratulacje za działanie, wieki niczego tak pozytywnego nie widziałem na OG.
    • Genek napisał(a):

      Może uda Wam się wprowadzić korektę przeliczników na rok wstecz? Ślicznie by wyglądało na niektórych push-top-kontach "proszę zwrócić na konto GO 127 848 126 120 jednostek deuteru w terminie 7 dni"
      ja to bym z chęcią zobaczył jak znika flota skanujesz gościa i widzisz że nagle mu ubyło 500k pancera ]:-D
      Shadow Company


      Atakujemy nie dla tego że jesteśmy silni tylko że przeciwnik prowokuje swą słabością
    • @Art Dobra i jedyna sluszna decyzja. Spozniona - to fakt.

      Probowalem przebrnac przez te "lamenty" - ciezko, stad jezeli cos przegapilem, to przpraszam czytajacych.

      Pare konkluzji.

      1. Gra zdobyla popularnosc, gdy ZG byly jasne, proste, klarowne, pregierz publiczny, ban bez urlopu ect. ect.
      2. Gra traci na popularnosci, gdy do interpretacji ZG trzeba wolac "prawnika" - czytaj GO - i co "prawnik" tym inna interpretacja
      3. PUSH jest PUSH - to powinna byc najprostsza i najsurowsza ZG - tak kiedys bylo.
      4. Czy Antymateria psuje gre - obecnie tak, lecz nie musi. Pozostanmy troche w tym punkcie i zadajmy sobie pytanie, co jest pozytywne a co negatywne w Antymaterii.

      a) Antymateria nie powinna umozliwiac legalnego/nielegalnego zdobywania surowcow
      b) Anytmateria powinna dawac graczowi pewne extra funkcje, lecz nie powinna dawac mozliwosci zdobycia surowcow, surowce vel punkty zdobywa sie zlomujac lub/i poprzez rozbudowe eko:

      + dostalem zloma, zagapilem sie, ratuje sie anty-reckami (wiem, sam gram flota) - to boli
      + nie lubie, nie chce czekac - skracam budowe budynkow, floty, badan - rozumiem
      + chce miec wiecej slotow - zaplace za nie, podwyzszyc techy - zaplace za nie - rozumiem
      + nie mam skilla, chce cos widziec, co inni widza za darmo, bo maja skill - place za to - rozumiem
      + dopalacze - owszem, powoduja pewne przyspieszenie w zdobywaniu surowcow, lecz nie ad hoc, stad nie jest to grozne i tak szkodliwe, dla tych co chca grac za darmo (czytaj - bez Antymaterii)
      - nie moze gracz X kupic sobie surowcow - to wypaczenie gry - a moze - nie rozumiem
      - nie moze gracz X budowac swojego konta w oparciu o spekulacje - tj. balansowanie pomiedzy przelicznikami u handlarza i realnych graczy - to patologia - obecnie stosowana, ktora umozliwia Antymateria. Taka sytuacja powoduje, ze najlepszym moze sie stac, nie ten co umie najwiecej lub/i najwiecej czasu poswieca grze, lecz ten ktory ma zasobny portfel lub/i umiejetnosci handlowe. Chcecie takiej gry? - zrobcie serwer lub gre - Handlarz - niech tam sprawdzaja sie mistrzowie geszeftu.
      - gracz X nie moze pozyskac floty, obrony, kupujac ja od Handlarza - w polaczeniu, z powyzszymi punktami - moze. W zalozeniu, to byla gra strategiczna. Myslenie gracza o przeciwniku, mialo zakladac analize jego konta, zasobow, zdolnosci, stylu gry - lecz nie zasobnosci portfela. Lecac na gracza X w celu zdobycia surowca, powinienem sie skupic nad tym, jaka flote obecnie posiada, jaka obrone, czy jest na koncie, czy ktos moze go bronic ect ect, lecz nie powinienem sie zastanawiac, czy ma 200 wolnych PLN aby sobie postawic pare kilo plazm, na przyklad, czy tez inne srodki obronne. Po starciu, jestem w stanie zaoprobowac anty-recki - trudno, lecz nie zasoby, ktore moga wplynac na bezposredni wynik starcia.

      5. Grupa graczy, legalnie lecz nieuczciwie, dzieki Antymaterii oraz zbyt zwilym zapisom ZG, jak rowniez poprzez roznice pomiedzy przelicznikami, ktore oferuje HANDLARZ a ktore, sa akceptowalne przez TEAM w HANDLU, zdobyla kolosalna przewage na wielu sewerach. Co z tym zrobic? - w mojej ocenie, mleko sie juz rozlalo, czasu sie nie cofnie, lecz jest mase instrumentow pozwalajacych, te PREMIUM konta, potraktowac naprawde PREMIUM.
      Mozna sprawdzic do 40-tego pokolenia, przetapiane konta oraz sprawdzic powiazania pomiedzy (tu celowo uzyje tego okresenia) klient - kupiec. Z pewnoscia, sa zapisy, logi, swiadczace o powiazaniach pomiedzy tymi kontami i powinny sie pojawic, (licze ze sie pojawia) liczne bany za push extremalny.
      Dzieki tzw, handlowej Niedzielii, wyzej wymienione konta "PREMIUM" daly Wam drogi Team'ie, wiele cennych informacji - na temat tego ktore z kont sa kontami MASTER a ktore SLAVE. Konta MASTER vel PREMIUM powinny miec "PREMIUM" obsluge - SGO bada logi - najlepsi do najwazniejszych.


      Tyle z moich przemyslen, czesc jest na temat, czesc, w podejsciu szczegolowym, nie - lecz w podejsciu globalnym tak.

      Czytalem powyzej, wiele wypowiedzi o decyzji Arta, wg. mnie slusznej, odwaznej, lecz kontrowersyjnej. Czytalem o "prezerwatywach", "promocjach", ect.

      Art, pare dni temu, nie powiedzial Wam - w weekend robcie co chcecie, bo zamykamy oczy do Poniedzialku, powiedzial Wam - to co robiliscie, w naszej ocenie oraz wiekszosci graczy, bylo niewlasciwe, i od Poniedzialku bedzie karane, wiec opamietajcie sie, dokonczcie raz rozpoczete handle i nie zaczynajcie nowych.
      Mozna to bylo zrobic oczywiscie inaczej.
      Np.: od Poniedzialku bedziemy Was karac, juz dzis od 00:00 prosze zaprzestac tego procederu, macie czas dokonczyc transakcje do Poniedzialku lecz od dzis od 00:00 nie zaczynajcie nowych. - jeden z pomyslow.

      ps. przepraszam tych, ktorczy beda ze mna polemizowac, lecz nie sadze abym dalej sledzil aktywnie ten watek - i tak zbyt duzo mojego czasu na to poswiecilem. Pewnie sporadczynie sie jeszcze wypowiem.
      Nadie espera encontrarse con la Inquisición Española

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Torquemada ().

    • Torquemada napisał(a):

      Art, pare dni temu, nie powiedzial Wam - w weekend robcie co chcecie, bo zamykamy oczy do Poniedzialku, powiedzial Wam - to co robiliscie, w naszej ocenie oraz wiekszosci graczy, bylo niewlasciwe, i od Poniedzialku bedzie karane, wiec opamietajcie sie, dokonczcie raz rozpoczete handle i nie zaczynajcie nowych.
      Mozna to bylo zrobic oczywiscie inaczej.
      Np.: od Poniedzialku bedziemy Was karac, juz dzis od 00:00 prosze zaprzestac tego procederu, macie czas dokonczyc transakcje do Poniedzialku lecz od dzis od 00:00 nie zaczynajcie nowych. - jeden z pomyslow.
      Podpisuję się pod tym.
      Zauważ tylko, że wcześniej Team nawet nie zająknął się o tym, że to niewłaściwe. To było według nich dozwolone. Wcześniej była mowa o tym, że obostrzenia mają być od ogłoszenia. Następnie Art kasując część zdania, wycofał się z tego, co w połączeniu z tym, że w ocenie Teamu praktyka była dozwolona, stworzyło taką, a nie inną sytuację. Skasowanie tego zdania wpłynęło na handlową niedzielę. Tuż po skasowaniu również się o to pytałem, tutaj w temacie odpowiedział GO Shade, który potwierdził, że nowe zasady wchodzą od poniedziałku.

      I nie mam pretensji o odkręcanie ilości surowców. Mam pretensję o to, że chaos decyzyjny w Teamie wpłynął na zakup waluty premium, która wydawana legalnie nie przyniosła zysku, który miała przynieść. Przez błąd Arta te osoby straciły realne pieniądze, a taki handel to już inne przepisy niż Zasady Gry czy Ogólne Warunki Korzystania.

      Antymateria nie powinna dawać aż takiej przewagi, jaką dawała - tu pełna zgoda.

      Co do banów za push ekstremalny - raczej sobie tego nie wyobrażam. Ludzie miesiącami wykładali pieniądze na stół, budując swoje konta. Mają potwierdzenia, że handel taki, a nie inny, jest dozwolony. Czy zaufałbyś wydawcy gry, który ukarałby Cię, zmieniając zasady wstecz?

      Jesteś flociarzem. Twoja GS-ówka kruszy moona przeciwnika, przyjmijmy nawet, że realny gracz, nie multi. GS-ówka traci gęsi, nie odsyłasz złomu, nie dzielisz się z tym kontem zyskiem z ACS, swoją flotą ściągasz flotę przeciwnika, masz zysk.

      Po paru miesiącach zostaje to uznane za push. Było to akcji kilka -> push ekstremalny, ban do 203X roku. Co Ty na to?

      Zasady powinny być zrozumiałe i czytelne. I gdyby się im przypatrzeć, one takie są, problemy są właśnie z interpretacją.

      Lwica jest boska :)
    • Czytam i nie wierzę , rok czasu pierdzielenia o niczym delikatnie mówiąc :D kończąc grę na wymarłym u15 liczyłem że może kiedyś " szanowny team " weźmie się do roboty i ta gra stanie się taką jaka być powinna lecz z tego co widzę to nie tylko się nic nie poprawiła a ma się ku gorszemu i aż żal bierze że znów mi się zachciało. Trzeba będzie pakować konto i tą grę pożegnać raz na zawsze. Pozdrówka dla tych normalnych :papa:
    • @buleon "Przez błąd Arta te osoby straciły realne pieniądze, a taki handel to już inne przepisy niż Zasady Gry czy Ogólne Warunki Korzystania."

      Art. 286 KK
      § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
      podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
      § 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
      § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      § 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


      Mnie sprawa nijak dotyczy. Bo akurat nic nie kombinowałem na weekend, ale zostawiając to tak jak jest, pozwalacie się okradać @Art. Pewnie dostane bana za ten wpis, mam to gdzieś. Ale fakty są takie że Art was oszukał, a wy płaczecie na forum zamiast gościa ścigać o waszą kasę.

      Sam zostawiam w grze setki złotych miesięcznie, i na myśl że spotka mnie coś podobnego mam ochotę już dziś kliknąć zwrot pieniędzy, dostać bana, i się z tą grą raz na zawsze pożegnać.

      @Art konsultowałeś to z Gameforge? Czy zrobiłeś samowolkę? Zresztą... zapytajmy ich.
      Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów
    • Art osobiście nie osiągnął korzyści majątkowej z naszych zakupów, poza tym sam wprost napisał, że to błąd, a przestępstwo, które opisałeś, ma charakter umyślny. Poza tym nadal wierzę, że sprawę da się rozstrzygnąć na zasadzie dogadania się.

      Lwica jest boska :)
    • Nie wydaje mi się by sąd był szczególnie zainteresowany czy popełniłeś oszustwo umyślnie, czy też nie. Może by była różnica w wymiarze kary, tak samo jak w przypadku wypadków drogowych, czy odebraniu komuś życia. Nie czuje też rozróżnienia czy to Art, czy Gameforge osiągnął taką korzyść. Po prostu powinno się oddać graczom pieniądze za ten handel i tyle. Tyle mojego!
      Miarą sukcesu jest to, jak wielu masz wrogów