O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • john malkowitz007 napisał(a):

      Wszyscy ktorzy z tego maja zysk sa przeciwko wprowadzeniu sztywnych przeliczniko
      Komu będę sprzedawać deuter? Jak nikt nie weźmie ode mnie jak będzie po 3:2:1?
      Kupować anty nie mam zamiaru. Na ekspedycję latać też średnio mi się chce przy speed x7.


      Problem o którym mowa jest złożony. I na pewno stały przelicznik tego nie rozwiąże. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @john malkowitz007
      Musisz zrozumieć czym jest push. Cytując Zasady Gry: "Jest zabronione by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego. Push to między innymi transport surowców przez gracza słabszego do silniejszego gracza z większą liczbą punktów bez uzyskania widocznych korzyści dla niego." Taką widoczną korzyścią jest zwrot w postaci kryształu (lub metalu). Gracz silniejszy nie dostaje surowców od gracza słabszego, a jego korzyść wynika z wymiany surowców za pomocą waluty premium, czyli legalnej akcji.

      Coś jest w tym, co piszesz, bo przy jakichkolwiek widełkach jest możliwość zarabiania na handlu za pomocą antymaterii, przy przeliczniku sztywnym zresztą też, jeśli byłby mniejszy od 1:2:3, czyli maksymalnego przelicznika z antymaterią. Musiałbyś ten sztywny przelicznik ustawić na 1:2:3, żeby uczynić handel nieopłacalnym.

      Byłoby to może i ciekawe, bo cała amortyzacja poszłaby w cholerę z powodu braku możliwości sprzedaży deuteru (kto by go kupował za taką cenę), a co za tym idzie ekstraktory byłyby potrzebne ekonomom wyłącznie do paru badań :) Z tym, że jest to raczej tylko teoria, bo wątpię, żeby zysku pozbawiło się same GameForge.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Nie liczę już na nic ze strony Teamu, po prostu sobie gram.

      Patrzac po tym co wyprawia (wyprawialo) sie w tematch jakie wkleil @gardze wami z kasowaniem postow ktore jakkolwiek "uderzaly" w Team / ich niejasne dzialania to Team jest ostatnia grupa "graczy", ktora cokolwiek chce zmienic z obecnych regul / zasad, i sami nie chca / nie beda popierac zmian bo jako "kolo wzajemnej adoracji" (czesc sie nawet z tym nie kryje) pierwsi na tym straca :)

      A fakt, ze "potwierdzaja to czy tamto" w ticketach / na czatach, ignorujac oficjalnie napisanie odpowiedzi na forum i w tym samym czasie zakazujac publikacji ich oficjalnych odpowiedzi tylko to potwierdza. A przynajmniej ja to tak widze. Co Team to jest organ jak US gdzie kazdy US/Departament/Urzednik interpretuje te same prawo jak mu sie podoba/pasuje? Nie zebym oczekiwal odpowiedzi, pewnie zaraz jakis GO napisze, ze moge sie zgosic do Teamu zeby zobaczyc jak to wyglada, jednak cenie moj wolny czas bardziej niz jakies 10euro czy jakie tam kupony wam wpadaja.

      Doceniam starania @buleon, ale jak widac po linku od @Hermes nawet oficjalne forum Origin wieje pustka, prawie zerowe zainteresowanie GF na tamtejsze sugestie, a nawet jak cos przejdzie przez wysmiewany w innych grach GF etap "#Forwarded" to i tak mijaja lata az w koncu trafi to do samej gry.

      Pozdrawiam
    • Łatwiejszym rozwiązaniem będzie ograniczenie przeliczników u handlarza, ewentualne utrudnienie w zdobyciu przelicznika 3:2:1. Teraz wystarczy 3-4 razy kliknąć wymianę i już masz przynajmniej na jednym surowcu maksymalny przelicznik. Jakby trzeba było się naklikać po 50 razy (50x3,5k = 175k anty co daje +/- 40zł) i utrudniać to przy każdej następnej próbie (np. przerobiłeś w tym miesiącu 1kkk deuter to maksymalny przelicznik zobaczysz jak świnia niebo), to wtedy by zdecydowanie ograniczyło takie praktyki :)

      Pozdrawiam
      Wisior
    • Wyrobiłem sobie ostateczne zdanie w tej sprawie - chyba dość obiektywne, tak sądzę. Pewnie ostateczne, lub jedno z ostatnich.

      Przewiduję, że jeśli nikt osobiście nie weźmie sprawy w swoje ręce (ja odpadam, bo bez względu na rodzaj afery podejście do gry mam takie jak padło w powyższym cytacie), problem będzie się kręcił w kółko jak pies, który goni własny ogon. Porównam zasadę pushu do najprostszego przykładu w prawie powszechnym - prawo jazdy. Nie każdy kto je ma, jest dobrym kierowcą, i nie każdy kto prowadzi pojazd, posiada prawo jazdy. Polaki to cwaniaki i z gówna bat ukręcą, żeby dla zysków ominąć zasady.

      Na topce w okresie docierania się różnic punktowych panuje szczególne napięcie i uniesienie. Potem trochę maleje i się stabilizuje. Gracz ciągle żyje tym, aby wcisnąć się jak najwyżej w ciągu najbliższych tygodni, lub miesięcy - jak w F1, do pierwszego zakrętu. Gra zaczyna być nudna, gdy coraz mniej patrzymy na te ładne grafiki, czy abstrakcję wirtualnej przestrzeni kosmosu, a coraz bardziej na tabelki, wykresy, kalkulacje, różnice czasu - cyferki. Według mnie, takie podejście do OGame wypacza klimat science-fiction i niszczy zdrową rywalizację. Ci którzy grają w ten sposób wcale nie są wygrani. To największe przegrywy ever. Szkoda mi patrzeć na frustracje tych, którzy uczciwie poświęcają całe zaangażowanie.

      Trochę się rozpisałem. A miało być zwięźlej...
    • Nie jest problemem to że jakiś gracz sprzeda dex innemu.

      Problem jest w tym że np. gracz ma 10 kont. 8 środkowych uprawia zsyłkę all na najsłabsze. Najsłabsze ma tylko DT + magazyny. Wymienia wszystko na deuter (płaci minimum 3:2:1) żeby potem sprzedać to po 2:1:1.

      Na u68 ostatnim czasy zbanowano 3 razy po ~10 kont. Oczywiście najsłabsze gra głownie urlopem. Najmocniejsze konta mają dobre eko, przyrostów nie mają. Gdzie surowce idą?

      W zasadach gry jest napisane "bez uzyskania widocznych korzyści dla niego". Jaką korzyść ma gracz który kupuje deuter po 3:2:1 żeby po chwili go sprzedać po 2:1:1? Takie wymiany powinny być traktowane jako push.
      Niektóre gry mają całkowity zakaz wysyłania surowców do słabszych graczy - to również traktowane jest jako push. Ile graczy dostaje surowce gdy już gra minimum miesiąc i nie jest po złomie (zawsze można ticketa o odbudowę słabszej osoby zrobić). Jeżeli ograniczymy wymiany handlowe po 2:1:1 to zsyłka będzie nadal uprawiana tylko tym razem z farmieniem.

      Dziś kara za push to nie ban. Uda się? Będzie zysk. Nie uda się? Trudno tydzień bana. W innych krajach oddają zysk x2 z push. I tutaj można już się bardziej zastanowić czy warto.

      Inna sprawa to "zgłoszenie wspólnej gry". Ile takich kont naprawdę gra? Ile to tylko słupy do robienia moonów + dex za minimal?
    • Sacharov napisał(a):

      Patrzac po tym co wyprawia (wyprawialo) sie w tematch jakie wkleil @gardze wami z kasowaniem postow ktore jakkolwiek "uderzaly" w Team / ich niejasne dzialania to Team jest ostatnia grupa "graczy", ktora cokolwiek chce zmienic z obecnych regul / zasad, i sami nie chca / nie beda popierac zmian bo jako "kolo wzajemnej adoracji" (czesc sie nawet z tym nie kryje) pierwsi na tym straca
      Posty na temat działań Teamu będą łamały Regulamin Forum zawsze, ponieważ od czasu kasacji działu SiO (Skargi i Odwołania), na takie tematy miejsca nie ma, a w innych tematach będzie to offtopic, który jest nieregulaminowy. Team nie jest monolitem, to kilkanaście osób, z których część nie gra od wielu lat, a w Teamie są, bo lubią albo teamowanie, albo mają jakieś poczucie misji, albo są przez zasiedzenie - do takich można mieć pretensje, dlaczego nie grają, co oni tam robią. Robią swoje, na tyle, na ile mogą i potrafią. Inni grają, to aktywni gracze, którzy z jakichś powodów, chcieli poznać grę z innej strony - takim z kolei zarzuca się brak bezstronności, a także nadużywanie swojej pozycji. Nigdy się wszystkim nie dogodzi.

      Sacharov napisał(a):

      A fakt, ze "potwierdzaja to czy tamto" w ticketach / na czatach, ignorujac oficjalnie napisanie odpowiedzi na forum i w tym samym czasie zakazujac publikacji ich oficjalnych odpowiedzi tylko to potwierdza. A przynajmniej ja to tak widze. Co Team to jest organ jak US gdzie kazdy US/Departament/Urzednik interpretuje te same prawo jak mu sie podoba/pasuje? Nie zebym oczekiwal odpowiedzi, pewnie zaraz jakis GO napisze, ze moge sie zgosic do Teamu zeby zobaczyc jak to wyglada, jednak cenie moj wolny czas bardziej niz jakies 10euro czy jakie tam kupony wam wpadaja.
      Trzeba pamiętać, że Team nie tworzy zasad. Team je egzekwuje. Zmienić to oni sobie mogą regulamin działu na forum, jeśli będzie zgodny z OWK. Zasady Gry są międzynarodowe i sposoby ich interpretowania są międzynarodowe. Problemem jest brak narzędzi do wykrywania oszustw (bo narzędzia, które operator dostaje - przynajmniej za moich czasów - nie były priorytetem dla programistów GF). Drugim problemem jest stosunkowo mała liczba operatorów, choć ostatnio - dzięki akcji rekrutacyjnej osoby za to odpowiedzialnej - zespół gry się odmłodził i powiększył.

      To jeśli cenisz swój wolny czas bardziej niż te kupony, to szanuj ludzi, którzy swój wolny poświęcają i to raczej nie dla kuponów, bo się nie opłaca. Wezmę dowolne legalne zlecenie w Polsce i zarobię pieniądze na antymaterię z kuponów w jakiś tydzień, pracując godzinę dziennie. W Teamie wypłaty są rzadsze, napisałbym jak częste, ale to chyba wchodzi w zakres danych objętych ZOD, które podpisałem.

      Wisior napisał(a):

      Łatwiejszym rozwiązaniem będzie ograniczenie przeliczników u handlarza, ewentualne utrudnienie w zdobyciu przelicznika 3:2:1. Teraz wystarczy 3-4 razy kliknąć wymianę i już masz przynajmniej na jednym surowcu maksymalny przelicznik. Jakby trzeba było się naklikać po 50 razy (50x3,5k = 175k anty co daje +/- 40zł) i utrudniać to przy każdej następnej próbie (np. przerobiłeś w tym miesiącu 1kkk deuter to maksymalny przelicznik zobaczysz jak świnia niebo), to wtedy by zdecydowanie ograniczyło takie praktyki
      Zazwyczaj tak jest, nie wiem czy to ma znaczenie, czy sobie coś wmówiłem, ale przed każdą wymianą wchodzę na moona, gdzie mam 0/0/0, bo gra bywa złośliwa i gdy "widzi", że mam zatkany magazyn deuteru i metalu, to daje mi 1:1,4:3 na przykład i za nic nie chce dać np. 1:2:2,4 :) Rekord w kilkaniu po wymianę wynosi u mnie trochę więcej niż 20 x 3,5, także i tak jest to sporo.
      Próba zmniejszenia opłacalności antymaterii jest z góry skazana na niepowodzenie, bo to finansowa, wymierna strata dla GameForge. To nie jest tak, że ludzie będzie klikać więcej, żeby był zarobek. Kilku może tak, ale gdybym ja miał na jedną wymianę zużyć ponad 100 k antymaterii niemal zawsze, to wymiany szły by nie raz-dwa razy na tydzień, tylko raz-dwa razy na kwartał i myślę, że nie byłbym odosobniony.
      Poza tym wysypałby się eventowy system promocji, PZ z antymaterią, który po Świętach dał sporo, teraz byłby znacznie mniej opłacalny, a ekspedycja z antymaterią, już teraz mało opłacalna, stałaby się nieopłacalna zupełnie.

      Lwica jest boska :)
    • ciap wyzej napisala
      Komu będę sprzedawać deuter? Jak nikt nie weźmie ode mnie jak będzie po 3:2:1?
      Kupować anty nie mam zamiaru. Na ekspedycję latać też średnio mi się chce przy speed x7.

      Gubisz i krecisz jak i pasuje
      Nie pamietam juz gdzie ,ale pisalas ze nie Handlujesz deuterem tylko go skupujesz i wymienasz u Handlarza na inne surowce
      A na czym sie dorobilas Top 1 ???
      Anty nie musisz kupowac , jako GO dostajesz darmowe kupony , czy tak ?

      Paliwowki sprzedaja Deuter po minimalu
      Ci co go kupuja za AM wymieniaja go u handlarza i maja z tego wielkie zyski .

      Dlatego widelki w Handlu to nic innego tylko zezwolenie na Push
      Ale wszystko jest zgodne z regulaminem i pushu nie ma !!!
      Od czasu do czasu paliwowki dostaja kilka dni bana , nie wiadomo za co ( pregierz zlikwidowano dawno temu ),by zamydlic wszystkim oczy i karuzela kreci sie dalej

      Ps
      Prawdopodobnie moj post zostanie usuniety bo jest dla niektorych bardzo niewygodny
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Narzekaj dalej i zostaw wszystko tak jak jest, nie czaje gościa, skoro dozwolone są takie przeliczniki to gdzie tu widzisz push?
      Nikt Ci nie zabrania posiadania paliwówki, często ludzie mają wymagania, ostatnio gość zaproponował mi u68, gdzie postawił wymóg, że musi to być planeta 180 + pól na 15 pozycji z temp. min. 130 stopni. Szkoda gadać, nie wiem po co w ogóle ten temat, aaa i jeszcze jedno zgłoście moją paliwówkę ticketem, czekam na to, może wreszcie oderwę się od tej debilnej gry.
    • Zolwik128 napisał(a):

      Nie jest problemem to że jakiś gracz sprzeda dex innemu.

      Problem jest w tym że np. gracz ma 10 kont. 8 środkowych uprawia zsyłkę all na najsłabsze. Najsłabsze ma tylko DT + magazyny. Wymienia wszystko na deuter (płaci minimum 3:2:1) żeby potem sprzedać to po 2:1:1.

      Na u68 ostatnim czasy zbanowano 3 razy po ~10 kont. Oczywiście najsłabsze gra głownie urlopem. Najmocniejsze konta mają dobre eko, przyrostów nie mają. Gdzie surowce idą?

      W zasadach gry jest napisane "bez uzyskania widocznych korzyści dla niego". Jaką korzyść ma gracz który kupuje deuter po 3:2:1 żeby po chwili go sprzedać po 2:1:1? Takie wymiany powinny być traktowane jako push.
      Niektóre gry mają całkowity zakaz wysyłania surowców do słabszych graczy - to również traktowane jest jako push. Ile graczy dostaje surowce gdy już gra minimum miesiąc i nie jest po złomie (zawsze można ticketa o odbudowę słabszej osoby zrobić). Jeżeli ograniczymy wymiany handlowe po 2:1:1 to zsyłka będzie nadal uprawiana tylko tym razem z farmieniem.

      Dziś kara za push to nie ban. Uda się? Będzie zysk. Nie uda się? Trudno tydzień bana. W innych krajach oddają zysk x2 z push. I tutaj można już się bardziej zastanowić czy warto.

      Inna sprawa to "zgłoszenie wspólnej gry". Ile takich kont naprawdę gra? Ile to tylko słupy do robienia moonów + dex za minimal?
      Skupiłbym się na jednym zdaniu najpierw: "Problem jest w tym że np. gracz ma 10 kont." <-- to jest multikonto, zupełnie inna kwestia niż push. Chcesz wyeliminować aktualnie legalne skutki multikonta, nie walcząc z samym multi (bo to trudne z narzędziami, którymi dysponuje Team), tylko uzupełniając interpretację pushu.

      Piszesz o widocznych korzyściach, wyrywając nieco zdanie z kontekstu. Tam jest mowa o transporcie do gracza silniejszego. I widoczną korzyścią jest zwrotny transport kryształu. Gracz silniejszy natomiast zyskuje nie na tym, że dostał deuter (bo musiał za niego zapłacić), a tym, że wydał antymaterię na wymianę u handlarza, na czym zarobiło GameForge.

      Opisujesz dwie sytuacje. Jedna to klasyczne multi, rzadziej świetnie zorganizowana sieć, ze zsyłką surowców na konto najsłabsze (dozwolone, bo można słać w dół) i później handel po minimalu, który, jeśli dobrze zrozumiałem pierwsze zdanie Twojego posta, akceptujesz. Druga to paliwówka prowadząca skup od osób trzecich ze stratą potencjału, tracąca celowo na przelicznikach, w celu zorganizowania jak największej ilości deuteru dla konta głównego. Na ten moment (pomijając to, że można grać na jednym koncie na serwer) obie strategie są legalne, czego się ze zdumieniem dowiedziałem podczas rozmowy na IRC w zeszłym roku. Obie stosuję na zasadzie sieci, zarówno jako konto główne, jak i grając jako paliwówka, bo są znacznie bardziej wydajne niż zwykły handel choćby i z 20 kontami sprzedającymi deuter po minimalu.

      Widzę dwa wyjścia: albo zgadzamy się, że to uczciwe i nie wracamy do tematu i wtedy multi mogą sobie szaleć, ale legalne sieci mogą je gonić, albo to nieuczciwe, ale niech to będzie gdzieś oficjalnie zapisane. Bo jesteś w tym samym miejscu, co ja, gdy pisałem rok temu ten temat. Ja chętnie nie grałbym siecią, tylko eko/handlem z walką przeliczników/flotą, ale w ten sposób mogę się zajechać, a topki nie dogonię, dlatego wykorzystuję wszystkie dostępne strategie, ładuję antymaterię, zakładam konta i zawieram umowy. Żeby mieć jakiekolwiek szanse.

      Co do kar za push, one są bolesne, w Polsce również, przy czym żeby dać się złapać na pushu przy handlu, to trzeba się pomylić gdzieś, czegoś nie odesłać albo źle przeliczyć. Kary za multikonto są mało bolesne (tzn. bez odsyłania surowców), a karany zazwyczaj (choć nie zawsze) wraca do multi z lepszymi metodami jego prowadzenia.

      Co do wysyłania surowców do graczy słabszych, to propozycja jego zakazu jest ciekawa. Ograniczyłbym ją trochę, zostawił furtki:
      - po złomie odbudowa słabszych nie tylko w sojuszu, ale też i poza za uprzednią zgodą GO, w sojuszu można i mocniejszych.
      - wysyłki do pewnej kwoty surowców dla zielonych na rozbudowę

      john malkowitz007 napisał(a):

      Anty nie musisz kupowac , jako GO dostajesz darmowe kupony , czy tak ?
      Zlituj się, ona ma z tego bycia GO tyle antymaterii, że nie wiem czy jej na sztab wystarcza. A gdzie boostery, gdzie handel, gdzie przenosiny, które robiła?

      john malkowitz007 napisał(a):

      Ci co go kupuja za AM wymieniaja go u handlarza i maja z tego wielkie zyski .
      Ci, którzy płacą GameForge za grę mają przewagę nad tymi, którzy nie płacą. Ci, którzy poświęcają grze więcej czasu, mają przewagę nad tymi, którzy poświęcają go mniej. Czy w tym naprawdę jest coś dziwnego? Gra jest w dużym stopniu pay-to-win, to prawda, ale nie z antymaterią w tym temacie walczymy, bo ograniczenie zysków firmy GameForge nie jest jej celem, ani naszym nie powinno być.

      john malkowitz007 napisał(a):

      Prawdopodobnie moj post zostanie usuniety bo jest dla niektorych bardzo niewygodny
      Nie jest niewygodny, po prostu zawiera wyobrażenia zamiast faktów.

      Lwica jest boska :)
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Nie pamietam juz gdzie ,ale pisalas ze nie Handlujesz deuterem tylko go skupujesz i wymienasz u Handlarza na inne surowce
      Sprzedam deuter za kryształ!
      Sprzedam dex za kryształ!!!
      za kryształ

      Dobrze że zostały się jakieś tematy.
      Ale pewnie tematy zrobiłam przed chwilą, ah te znajomości... :E

      Podsumowując nie na każdym serwerze kupuję deuter. Są serwery gdzie sprzedaję deuter.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @buleon Multikonta to często narzędzie które pomaga prowadzić takie push konta. Nie pisze tutaj o znajomym który postanowi sprzedać deuter tanio. Piszę o kontach które prowadzone są tylko do handlu. Prawie zerowy przyrost, słabe eko, na koncie tylko DT i magazyny. Dlatego multi to bardzo często nieodłączna cześć push. Na moim uni konta mogły zostać zbanowane za push lub multi. Po push miały nadal surowce więc zbanowane zostały za multikonto. Te konta nie grają po to żeby grać a jedynie żeby wymienić metal i kryształ na deuter i sprzedać. I tak jest na wielu serwerach.

      Wiem w jakim kontekście są napisane zasady gry, chodzi o wymianę surowców, handel. Jednak zasady nie patrzą na to co dzieje się na koncie całościowo a jedynie na konkretny wycinek. I może to trzeba by zmienić? Ktoś słabszy przetapia flotę, kupuje deuter żeby potem go sprzedać po minimal i znowu kupić deuter po max. Gdzie tu jest zysk? Jeżeli patrzymy tylko na wycinek, jak do tej pory, to wszystko jest ok. Gdy spojrzymy na całą grę to chyba coś nie halo? Zysku tutaj nie ma.

      Akceptuję handel między graczami normalnie grającymi. Nie akceptuję wykorzystywania multi do robienia push. Jest różnica między normalnym handlem a przetapianiem floty czy prowadzeniem takich multi do push. Jeżeli tego nie widzisz to nie mamy o czym dyskutować.
    • @Zolwik128 Najpierw definicja multikonta. Multikonto to gra na więcej niż jednym koncie na jednym uniwersum. Z tonu Twojego posta wnioskuję, że również i moją strategię uznajesz za nieuczciwą, a multikonta nigdy nie miałem.

      Patrzysz na całość, ok, ale handlując ze znajomym czułbym się głupio, dając mu tylko 1:1:2, dlatego gracze grający normalnie, na swój top, dostają u mnie 1:1,85:2,85 (przy sprzedaży od 100 kk). Mogę sobie tak handlować i handlowałem, aż tu nagle dowiaduję się, że gracz mi nie sprzeda, bo od innego gracza dostanie 1:2:3. Zacząłem powątpiewać w regulaminowość takiego handlu, napisałem ticket i zacząłem drążyć temat. Dowiedziałem się, że to legalne, że pushu nie ma. Poprosiłem o napisanie stanowiska, dowiedziałem się, że problemu nie ma, a zasady gry, uzupełnione o interpretację, są zupełnie jasne. Poszedłem na IRC, zapytałem na #ogame.pl-support o wszystkie opcje (kasowanie floty i przetop, handel w kółko z wykorzystaniem handlarza na obu kontach, zwożenie i handel, skup i handel), dowiedziałem się, że to wszystko nie łamie zasady push. Multikonta nie mam i nigdy nie miałem, wszystko opiera się o zasadę umów dwustronnych uni za uni. Nikt nie czuje się pokrzywdzony, każdy ma support, który mają multikonta, których to Team wyłapać nie potrafi. Każdy może tak grać, nie każdy chce.

      I nie zawsze oznacza to gry bez własnego zysku. Moje konta na choćby Dorado czy Zibalu są robione pod długoterminową współpracę i rosną w punktach, pomimo że sprzedają deuter po minimalu.

      Lwica jest boska :)
    • Jeśli ustali się przelicznik 3:2:1 to uderzy to nie w górników, a we flociarzy. Ale jesli komuś flota pali 100kk-500kk na atak, nie obejdzie się bez zakupów. :)
      Górnicy sobie pięknie poradzą, co to za teoria, że nie będą sie ekstraktory opłacać :D .

      Wprowadzać to 3:2:1 :) .

      @Starrk Zjedz Snickersa ;) .

      start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Calipso ().

    • @Calipso masz rację! Nie obejdzie się bez zakupów. Gdy górnik mi oferuje z dupy przelicznik, to jak najbardziej wezmę ten deuter od niego. Siłą. A jak nie wezmę deuteru, to przynajmniej górnik włączy urlop/kasację jak z nim skończę :)

      Także zapraszam do wprowadzenia 3:2:1, darmowy dex zawsze mile widziany
    • john malkowitz007 napisał(a):

      ciap wyzej napisala
      Komu będę sprzedawać deuter? Jak nikt nie weźmie ode mnie jak będzie po 3:2:1?
      Kupować anty nie mam zamiaru. Na ekspedycję latać też średnio mi się chce przy speed x7.

      Gubisz i krecisz jak i pasuje
      Nie pamietam juz gdzie ,ale pisalas ze nie Handlujesz deuterem tylko go skupujesz i wymienasz u Handlarza na inne surowce
      A na czym sie dorobilas Top 1 ???
      Anty nie musisz kupowac , jako GO dostajesz darmowe kupony , czy tak ?

      Paliwowki sprzedaja Deuter po minimalu
      Ci co go kupuja za AM wymieniaja go u handlarza i maja z tego wielkie zyski .

      Dlatego widelki w Handlu to nic innego tylko zezwolenie na Push
      Ale wszystko jest zgodne z regulaminem i pushu nie ma !!!
      Od czasu do czasu paliwowki dostaja kilka dni bana , nie wiadomo za co ( pregierz zlikwidowano dawno temu ),by zamydlic wszystkim oczy i karuzela kreci sie dalej

      Ps
      Prawdopodobnie moj post zostanie usuniety bo jest dla niektorych bardzo niewygodny
      Zapisz się na jakiś weekendowy kurs czytania ze zrozumieniem, bo widać że nie zdobyłeś tej umiejętności...

      Przede wszystkim "paliwówki nie dostają bana". Paliwówka jest rozwiązaniem LEGALNYM. Nielegalnym jest prowadzenie paliwówki samemu sobie (multikonto), natomiast nikt nikomu nie broni prowadzenia takich kont innemu graczowi, na zasadzie wymiany. Nie wierzę, że po wielokrotnym wałkowaniu tego trzeba to nadal tłumaczyć.

      Tak jak napisał @buleon - proponowane przez Ciebie sztywne widełki bardziej utrudnią legalny preceder w postaci paliwówek, niż utrudnią to komukolwiek.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • No wlasnie trzeba czytac ze zrozumieniem
      Przy obecnych widelkach Handlu wszystko jest legalne i zgodne z regulaminem
      Konto bedace wyzej w statach kupujac od konta bedacego nizej w statach deks po monimalu ma wyrazne korzysci
      Czyli to jest przyzwolenie na legalny Push , ale Pushu nie ma bo wszystko jest zgodne z regulaminem Handlu
      Wlasnie o to chodzi by czytac ze zrozumieniem
      Ale niesety niektorzy nie potrafia tego zrozumiec , albo nie chca
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Legalny push to oksymoron, tak jak legalne zabójstwo czy legalna kradzież. Można do dwóch ostatnich przypisać eutanazję i wywłaszczenie, ale wszędzie wchodzą przepisy szczegółowe, które je regulują. Paliwówki pushem nie są. Sprzedają deuter i dostają zapłatę, w postaci kryształu lub metalu. Później jest następna akcja, wymiana deuteru u handlarza i to dopiero ona daje zysk kontu silniejszemu. Czyli wzmocnienie konta odbywa się nie dzięki temu, że paliwówka sprzedała, a dzięki temu, że patron wymienił.

      Lwica jest boska :)
    • Starrk napisał(a):

      Gdy górnik mi oferuje z dupy przelicznik, to jak najbardziej wezmę ten deuter od niego. Siłą. A jak nie wezmę deuteru, to przynajmniej górnik włączy urlop/kasację jak z nim skończę :)

      A co w sytuacji gdy tak wszyscy dookoła pójdą na urlop? Albo nie będziesz miał paliwa aby po ten deuter polecieć? Przelicznik nie jest z dupy, tylko jest w dostępnych widełkach. Nie chcesz za tyle kupić to nie kupuj, możesz próbować go zdobyć, możesz też włączyć urlop i kasację. Masz wybór, wybór mają też górnicy.
      Temat porusza kwestię wzbogacania się na przelicznikach posiadając lub korzystając z kilku kont. Jeden przelicznik to jedna z alternatyw tu poruszona.
    • Korzystanie z kilku kont na jednym uniwersum to łamanie regulaminu. Zarabianie na handlu nie jest łamaniem regulaminu. Zamiast wdrażać półśrodki lepiej byłoby się zająć tematem multikont.


      Konto mam tak skonstruowane, że mam największe wydobycie dexu na uni i stać mnie na prowadzenie wojen paliwowych, by wywalczyć sobie lepsze przeliczniki :)
    • Starrk napisał(a):

      Czyli kantory wymiany walut powinny być zamknięte pod pretekstem kradzieży, bo zarabiają na przelicznikach...
      Rozszerzyłbym to do każdego sprzedawcy na świecie- w końcu Pani w warzywniaku też żyje z marży- hoduje/kupuje marchewki za X PLN, sprzedaje za więcej.



      john malkowitz007 napisał(a):

      No wlasnie trzeba czytac ze zrozumieniem
      Przy obecnych widelkach Handlu wszystko jest legalne i zgodne z regulaminem
      Konto bedace wyzej w statach kupujac od konta bedacego nizej w statach deks po monimalu ma wyrazne korzysci
      Czyli to jest przyzwolenie na legalny Push , ale Pushu nie ma bo wszystko jest zgodne z regulaminem Handlu
      Wlasnie o to chodzi by czytac ze zrozumieniem
      Ale niesety niektorzy nie potrafia tego zrozumiec , albo nie chca
      Jak się już czepiasz słówek żeby wybrnąć z faktu, że Twoje wypociny nie mają żadnego sensu to się chociaż dowiedz o czym mówisz- nie ma czegoś takiego jak "legalny push". Jest push. I jest handel. To różnica. Doczytaj trochę o grze i jej zasadach, bo brak ci elementarnej wiedzy.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • Starrk napisał(a):

      Czyli kantory wymiany walut powinny być zamknięte pod pretekstem kradzieży, bo zarabiają na przelicznikach.
      :dobry: :closed:

      Teraz dopiero załapałem, że tok mojego myślenia w tej sprawie był nakierowany patosem pierwszych postów. I głupotę w podejściu do ekonomii. OGame w tej kwestii wykazuje mistrzowstwo w kategorii gier strategicznych.

      Dobrze było obserwować ten wątek. To zamienia się w brazylijską telenowelę :D Idę po popcorn... Warto uczyć się gry na forum!
    • Ehh... mam coraz większe wrażenie, że ktoś Ci płaci za pisanie głupot...
      Koneksje handlowe,ich nawiązywanie i wykorzystywanie to także jest pewna forma strategii
      Jak na razie nie użyłeś żadnego merytorycznego argumentu, tylko próbujesz w pseudobłyskotliwy sposób czepiać się słowek, rzucając " hurr durr to jest legalny push" ( a nie ma takiego tworu) , "ogame to strategia" i inne tego typu wysrywy.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.