O paliwówkach słów kilka - zmiana obowiązujących przeliczników handlowych, zmiana interpretacji Zasad Gry

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • ale cios antynazista napisał(a):

      @Art zostaw na namiary na swoich szefów bo jak znaowu cos nie uda wam sie pozytywnie zalatwic. to bedzie czas na wymiane calego teamu popierajacego taki handel jak @ciap inni sobie uskuteczniaja....
      To będzie trudne, bo moje decyzje będą wiążące. A 'wymiana teamu' to nie konkurs na popularność.

      ale cios antynazista napisał(a):

      wasza dyskusja trwa rok @Art raczliwie sie odewales wieC pojmij nie macie zadnych argumentow ze to handel i zostawic mi 2 1 1 bym mial jak uczciwe pozyskac deuter!!
      Temat jest wystarczająco skomplikowany i nie ma idealnego rozwiązania, stąd też do tematu podchodzimy ostrożnie i nie możemy opierać się wyłącznie na Twoim własnym interesie :P
    • @ciap nie odwracaj kota ogonem ty nawet nie umiesz zadawac pytan prawidlowo by zapytac o push pytam dlaczego pytasz o handel ???? ...
      nie kaz mi cytowac bo nie masz i tak argumentow by cos odpisac
      nie wiesz dalej o co chodzi ??
      nie bede z toba dyskutowal bo splywa po tobie wszystko ...

      @Art mimo wszytsko widze, ze cos jednak do was teame dotarlo, @Dziuba prosze temat zamknac nim nastepni wyrazą swoje oburzenie na taki HANDEL a nie POMOC lubisz to robic nie majac argumentow...
      @Shade jak pisalem ... zamilczysz bo team ci tak każe....
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • ale cios antynazista napisał(a):

      @ciap nie odwracaj kota ogonem ty nawet nie umiesz zadawac pytan prawidlowo by zapytac o push pytam dlaczego pytasz o handel ???? ...
      nie kaz mi cytowac bo nie masz i tak argumentow by cos odpisac
      Ja już naprawdę nie wiem o co Ci chodzi. :fsmile:

      Jestem aktywnym graczem który przez to że jest w team często dostaje od innych graczy skany. Często są to dziwne skany które kończą się banem. Ne muszę sobie zadawać pytań bo wiem jak świat OGamowy działa.

      Twój sojusznik silent również ma fajne przyrosty. Niewiele mniejsze od Majsa i praktycznie gra tyle samo od łączenia co majs czyli okolice ~10 dni. Jakby Majs nie zrobił jakiegoś tam przetopu ostatnio to przyrosty Twojego sojusznika by Ci nie przeszkadzały. Nadal. Takie są fakty.

      Przez parę lat rywalizowałam z ARO o top1 OGame.pl a potem całego OGame. Gdy on był top1 to ja wieczne top2. Na każdym innym serwerze byłabym top1 (o speed x1). Jak tylko zbliżałam się punktami do niego to dostawałam dużo PW "kiedy przegonisz ARO" i po chwili siup ARO odskakuje na 10-20kk punktów.
      ARO również gra urlopem jak Twój sojusznik silent. Zadajesz sobie czasem pytanie jak silent robi punkty?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Art napisał(a):

      Tak też jest, wszystko rozbija się o uszczegółowienia, które wydaje mi się, że nie są rozciągane na inne kraje (oby były konsultowane z CM). Mam dość szeroki wpływ na interpretację Zasad, ale jak przystało, o wszelkich moich działaniach informuję szefa projektu i koleżankę, która prowadzi projekt.
      Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, Zasady Gry są wspólne, interpretacje nie, muszą być tylko konsultowane z Community Managerem. Wynika z tego, że nie potrzeba czekać na decyzję z Niemiec, Twoja będzie wystarczająca, jesteś osobą decyzyjną w tej kwestii. Jeśli tak jest, to pozostaje cierpliwie czekać na decyzję i liczyć na to, że o ile możesz (ZOD), podzielisz się z nami wynikami Teamowych dyskusji.

      Wcześniej pisałeś, że rozmawiałeś już o tym z kimś, zakładam, że właśnie z osobami, które wymieniłeś. Czy możemy dostać jakąś informację zwrotną w kwestii polskich pomysłów od osób odpowiedzialnych za całość projektu? Jako klient chciałbym wiedzieć, dlaczego dostaję produkt inny niż np. klient niemiecki.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Wcześniej pisałeś, że rozmawiałeś już o tym z kimś, zakładam, że właśnie z osobami, które wymieniłeś. Czy możemy dostać jakąś informację zwrotną w kwestii polskich pomysłów od osób odpowiedzialnych za całość projektu? Jako klient chciałbym wiedzieć, dlaczego dostaję produkt inny niż np. klient niemiecki.
      Zostawmy temat rozróżnienia, bo nie o to tu chodzi. Pomysłów padło wiele, musimy zdecydować się na kilka z nich, opakować to w sensowne zapisy i przedstawić na forum. Poprosimy o odrobinę czasu, by to wszystko przygotować. Możliwe, że skorzystamy z zapożyczenia kilku rozwiązań stosowanych w innych krajach, które mogą ale też nie muszą się przyjąć na naszym gruncie. Od zawsze uważałem, że polski naród jest sprytny i lukę zawsze znajdzie :)
      Proszę o cierpliwość.
    • Strzelec84 napisał(a):

      Ciap moja wina źle napisałem on nie przedstawił zapisów tylko zasady jakie tam panują
      to w czym jest problem żeby panowały w naszej społeczności
      Jak kiedyś kukałam to zapisy w wyjaśnieniach były te same.
      Do moich obowiązków nie należy oglądanie zasad z innych krajów. Jeżeli uważasz inaczej to zwyczajnie nie mam na to czasu żeby oglądać 30 innych krajów. I śmiem twierdzić że jakby nie ten temat to Shade również by tam nie zajrzał. Inna sprawa że temat ogląda XX czasu a zapisy dał dopiero 2 dni (?) temu. :fsmile:

      Chyba wszystkie wrzucone zapisy przez Shade pojawiły się tutaj jako pomysły. I nawet więcej. Teraz omawiane są w gronie teamu.
      Czy problem jest żeby były w PL? Pewnie nie problem patrząc na posty arta ale zmiana musi być zrobiona z głową, dobrze. Czy przepisy się sprawdziły w innych krajach? Art pisał że nie więc trzeba tamte minusy dopracować. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • @Art Pushery zaczynaja sie spieszyc, wiec nie dziw sie ze nam tez sie spieszy. Ilosc przyrostow jakie maja niektore konta na Quantum, bez gry flota, sa oszalamiajace.

      Niedlugo ... dokladnie za 2 dni znow jedno z tych kont sie przyPUSHUJe

      @Art, sprawdz sobie lub popros SGA o sprawdzenie
      ID-Zgłoszenia:17244794



      Zdziwie sie gdy nie bede mial racji.
      Nadie espera encontrarse con la Inquisición Española
    • Próbujecie na sile łatać tonący okręt. Obojętnie jak zmienicie zasady jedno się nie zmieni, kto będzie chciał oszukiwać znajdzie na to sposób. Proceder handlu po przeliczniku trwa od 10 lat i teraz się obudziliście? Kolejne 10 lat będziemy czekać na egzekucje kar za pushe? Chcecie uczciwej gry? To wywalcie wolontariat i wprowadźcie odpowiedzialność w Teamie. Do momentu kiedy SGO, GO i reszta będą zaangażowani bezpośrednio w grę a nie bedzie to ich praca, tak długo będą unikać odpowiedzialności i przymykać oko na rożne sprawy na korzyść swoja i kolegów. Kiedy bycie teamowcem przestanie byc hobby a stanie sie praca nawet dla 3-4 osob wtedy nagle ktoś zacznie pracować na ta gra, zasadami i uczciwością. Teraz po prostu wszyscy sobie graja tylko jedni maja trudniej drudzy łatwiej. Tu lezy i kwiczy caly system sprawiedliwości w grze:
      -brak odpowiednich środków wykrywania oszustw
      -brak odpowiednich kar
      -brak odpowiednich bezstronnych ludzi do ściągania oszustów
      -brak odstraszania od "kombinowania"
      Tu Wolontariusze są jak policjanci w krajach trzeciego świata, niby są, niby reagują, ale tu przymkną oko, tu wezmą łapoweczke, a tego nie wsadza bo to kolega, tamtego nie złapie bo mi się nie chce. Przecież mnie nie wywala, wiec mogę :) a do malej zapłaty przecież trzeba sobie jakoś dorobić.

      Jak macie coś zmieniać to stały przelicznik i kropka, tylko to da wymierny efekt w tej konkretnej sprawie. A handlarzy nie słuchajcie bo to mały ale głośny promil społeczeństwa tej gry ktory zwyczajnie nie chce sobie wydrzeć tej dochodowej zabawy.

      ''Bo z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby.''
      Pb Solo - 346,963% i Acs - 451,005%

      Ilość ST >300
    • RY&K@ napisał(a):

      To wywalcie wolontariat i wprowadźcie odpowiedzialność w Teamie.
      Jasne. Niech firmie koszty gry wzrosną, dlaczego nie. 3-4 osoby, powiedzmy po minimalnej krajowej, to 16 000 brutto miesięcznie (kosztów dla pracodawcy oczywiście, piszę około - jak ktoś ma firmę, niech mnie poprawi, jeśli się mylę). Mamy w Polsce 17 serwerów, GF nie ujawnia, ile dochodu one przynoszą, ale tak po swoich wydatkach i reakcjach innych graczy, gdy mówimy o kwotach, podejrzewam, że mocno by ich zabolało te 16 000. Nawet Community Manager, jedyny na OGame.pl pracownik GameForge, ma pod sobą wiele projektów. A Ty chcesz dorzucić 4 dedykowanych pracowników do jednego projektu, w który da się grać bezpłatnie. Dodatkowo:

      RY&K@ napisał(a):

      Jak macie coś zmieniać to stały przelicznik i kropka, tylko to da wymierny efekt w tej konkretnej sprawie. A handlarzy nie słuchajcie bo to mały ale głośny promil społeczeństwa tej gry ktory zwyczajnie nie chce sobie wydrzeć tej dochodowej zabawy.
      Jasne. Niech firmie zyski spadną, dlaczego nie. Z czego ta firma ma zarabiać? Z geologa, podnoszącego wydobycie o 10%, podczas gdy dziennie na większości uni pofuzyjnych można wyfarmić kilkakrotnie więcej niż się wydobywa? I z zakupu surowców, z których się korzysta wyłącznie na początku zabawy?

      Handlarze to mały, głośny, ale przede wszystkim świadomy i dochodowy dla GameForge promil społeczeństwa tej gry. I to właśnie handlarze zwrócili uwagę na problem. I to handlarze rzucali kolejne rozwiązania w tym temacie.

      Lwica jest boska :)
    • Buleon a kto mówi o całym etacie? Śmieciowe umowy za jakieś grosze a chętni się znajda, "kierownicze" stanowisko dla motłochu i jeszcze płatne. :E Ludzie w tej grze farmia 3kk lmow dla 10kk zysku to i by się znaleźli co by za 3zl/h pracowali. Buleon chyba sobie nie zdajesz sprawy jakie pieniadze wydaja ludzie na ta gre, która defacto na dzień dzisiejsza oprócz promocji praktycznie nic nie kosztuje, czysty zysk. To zwykła chciwość gameforgu ten "wolontariat". To sie kula to napchajmy kieszenie i tyle, byle jak najmniej zachodu z tym było, ot takie podejście.

      ''Bo z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby.''
      Pb Solo - 346,963% i Acs - 451,005%

      Ilość ST >300
    • Panie @Art

      sprawa jest prosta po pierwsze: prosze przedewszystkim wprowadzic zasade ktora obowiazuje w innych krajach
      czyli:
      1.Zakaz sprzedaży surowców pochodzących z floty/obrony zezłomowanej u handlarza.(to jest kluczowe i to jest najwazniejsze i najbardziej potrzebne na chwile obecna)
      do dzis nie rozumiem dlaczego osoby wykorzystujacy ten proceder nie sa i nie byly banowane za pusz ekstrymalny.
      czym sie rozni zwykly pusz od takiego ze gosc sobie sam zezlomuje ta flote i wymieni ja po minimalu na dex ktory sprzeda kontu wyzej?
      i tak w kolko macieju. - przeciez to ten sam proceder.
      i to powinno byc wprowadzone jak najszybciej i w mojej opini zadnych debat nad tym nie powinno byc.
      bo chyba nie chodzi o to zeby kupowac konta i puszowac sie na potege , zaburzajac rownowage na uni na ktora gracze pracowali lata.
      ktos robi cos w pare miesiecy co inny ktos robil przez cala gre od poczatku , poswiecajac niewspomiernie wiecej czasu .

      dlaczego im szybciej tym lepiej:
      otorz dlatego ze proceder dalej kwitnie w najlepsze
      uwazam rowniez ze gracze korzystajacy z takiego procederu powinni dawno miec nakazana odsylke tych surowcow na konta z ktorych to wzieli badz na planete administracji.
      bo to fajnie jesli uda wam sie wprowadzic zmiany ( tyle ze szkoda juz sie dokonala i TO NIE MALA)
      kilkoro graczy na naszym uni i pewnie nie tylko na naszym wykorzystywalo ten proceder od miesiecy czy tam lat rosnac niebotycznie.(nie wiem czy zdajecie sobie sprawe
      ze skali problemu oraz z tego o jakich liczbach mowimy)
      Sam ten proceder powinien zostac powstrzymany natychmiast

      z cyklu ukryta prawda:)
      calkiem niedawno jak wczoraj :
      konto naza przetapiane jest dalej - w taki sam sposob jak konto legiona
      zatem nietrudno zgadnac do kogo pojdzie:)
      tu prosze przyklad .
      prntscr.com/n9pj0e
      wczoraj jedynie -36 duzych baniek:) - jeszcze troche zostalo .

      dlatego prosimy o pospiech w tej sprawie - bo to oczywiste ze CI ktorzy korzystaja z tego procederu rowniez przegladaja ten watek - i beda chcieli sie spieszyc
      by napuchnac jak najwiecej:) zanim laskawie uda Wam sie wdrozyc to co powinno byc dawno temu zrobione .

      dlatego pierwsze co powinno zostac zrobione to wprowadzenia zasady ktora obowiazuje w innych krajach. i to jak najszybciej , a potem sobie debatujcie nad sprawa paliwowek.
      byle nie za dlugo .

      2.sprawa paliwowek - sztywny przelicznik handlowy calkowicie zapobiega naduzyciom w tej kwesti niech on jest z przedzialu 2;1;1 3;2;1 . niech jest 2.5;1.5;1 tak by bylo
      najsprawiedliwiej i niech jest STALY.
      po raz kolejny pisze ze TYLKO STALY PRZELICZNIK HANDLOWY rozwiazuje ten problem w 100% .
      weliminuje to ta patologie 32423 kont ktore handluja z jednym graczem w celu jego wzbogacenia (chodz ten problem powoduje mniejszy wzrost punktowy niz wyzej wymienione
      pusze ekstrymalne ) takze to powinno zostac rozwiazane najszybciej jak sie da .
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • 3 zł za godzinę heheh, jeszcze rozumiem 3 dinary kuwejckie, 3 razy 12,49 = 37,47 zł, mogę za tyle robić nie ma problemu.
      Co do samego tematu, to nie rozumiem za bardzo jak można się ubiegać o zmianę przeliczników jednocześnie prowadząc masę paliwówek.
      To tak jakby sabotować własny interes. Mam nadzieje, że nic w tym zakresie się nie zmieni i żeby nie było nie mam żadnych paliwówek, gsówek, moonówek, itd. gram czysto.
    • RY&K@ napisał(a):

      Kiedy bycie teamowcem przestanie byc hobby a stanie sie praca nawet dla 3-4 osob wtedy nagle ktoś zacznie pracować na ta gra, zasadami i uczciwością.
      Wytyczne pracy będą niezależne od tego czy ktoś jest na wolontariacie czy będzie pracować w GF. Team opiekuje się i zarządza osoba która pracuje w GF i ponosi odpowiedzialność finansową. Nie możemy sobie robić co nam się podoba. :fsmile:


      RY&K@ napisał(a):

      Ludzie w tej grze farmia 3kk lmow dla 10kk zysku to i by się znaleźli co by za 3zl/h pracowali
      :ffreak:

      pl1 napisał(a):

      po raz kolejny pisze ze TYLKO STALY PRZELICZNIK HANDLOWY rozwiazuje ten problem w 100% .
      Stały przelicznik działa na wszystkich graczy i nie rozwiązuje problemu.

      Rozwiązanie jest już obgadywane w gronie teamu. Chwila cierpliwości. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • nie rozwiązuje bo zmieni się po prostu sposób w jaki się to robi i jego opłacalność co w skutkach przyniesie jeszcze więcej multikont co by proceder był korzystniejszy :D
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • pl1 napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Stały przelicznik działa na wszystkich graczy i nie rozwiązuje problemu.

      Rozwiązanie jest już obgadywane w gronie teamu. Chwila cierpliwości.
      otoz nie .staly przelicznik handlowy rozwiazuje problem w 100% . mysle ze bylo to juz tlumaczone tutaj wielokrotnie .
      Otóż nie rozwiązuje. Jestem GO i mi nie wypada pisać o sposobach pushów ale został ten sposób przedstawiony Artowi. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Guderian napisał(a):

      nie rozwiązuje bo zmieni się po prostu sposób w jaki się to robi i jego opłacalność co w skutkach przyniesie jeszcze więcej multikont co by proceder był korzystniejszy
      no to prosze wytlumacz mi zatem jak beda gracze zyskiwac jesli przelicznik handlowy bedzie staly i dla uproszczenia powiedzmy wynosil bedzie 3;2;1
      w jaki sposob beda czerpac korzysci z posiadania powiedzmy 10 multikont paliwowek.
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • buleon napisał(a):

      RY&K@ napisał(a):

      Buleon a kto mówi o całym etacie? Śmieciowe umowy za jakieś grosze a chętni się znajda, "kierownicze" stanowisko dla motłochu i jeszcze płatne.
      Motłoch, umowy śmieciowe, wzięcie słowa kierownicze w cudzysłów. Widzę, że szanujesz graczy :)
      Pisze to z perspektywy Gameforge, oni nas tak traktują. Jak dzieci którym trzeba podsunąć "event" na kto rym najbardziej zarabiają oni. Jeśli nie widzisz ze dla nich jesteśmy motłochem, ze wystarczy dać umowę za bezwartościowa antymateria, a swoje "kierownictwo" gry sprowadzić do "kopiuj-wklej" ogłoszenia eventu co 3 dni i uf co 3 lata, a Ty nadal uważasz ze jesteśmy ich "klientami" i dbają o nas to sie grubo mylisz.

      buleon napisał(a):

      RY&K@ napisał(a):

      Ludzie w tej grze farmia 3kk lmow dla 10kk zysku to i by się znaleźli co by za 3zl/h pracowali.
      Będą pracowali za kupon, bo tam są pasjonaci tej gry. Za 3 złote za godzinę przy zakazie grania raczej nie byliby zainteresowani, a jeśli byliby, to jakość nie podniosłaby się ani o szczebel. 3 złote na godzinę nie są motywacją, poza tym wydaje mi się, że minimalna stawka godzinowa umów zleceń w Polsce jest ze 4 razy wyższa.
      Brać na serio stwierdzenie 3zl/h w tym samym zdaniu gdzie ktoś ma farmic 3kkk lmow 10kk zysku? Serio?

      Pasjonaci? Jestem pasjonatem wielu rzeczy ale to nie znaczy ze sie na nich znam i pcham na specjaliste w tej dziedzinie, a na końcu jak się mylę nie idę w zaparte i twierdze ze białe jest czarne, a czarne jest biale.

      ''Bo z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby.''
      Pb Solo - 346,963% i Acs - 451,005%

      Ilość ST >300
    • Też bym chciał, aby GF zatrudniało operatorów gry, nawet i na tych śmieciówkach, czy za jakąkolwiek drobny powód do motywacji. Ale jak znam strony społecznościowe, tam gdzie moderowanie jest non profit - zawsze będzie non profit. Zwłaszcza tam, gdzie jest wysoka rotacja użytkowników. Nawet fotka nie płaci wyższym hierarchią moderatorom, a zamiast tego daje na święta paczuszki z kalendarzami, kubkami i innymi pierdółkami. Naprawdę bym chciał, ale póki co, to marzenie ściętej głowy. Poza tym gdyby zarząd był na tyle genialny na samym początku, przy tworzeniu gry wziąłby pod uwagę, że skrypt gry mógłby spokojnie zawierać automatyczne blokady, czy ewoluujące z pomocą testerów algorytmy alarmujące o niedozwolonych anomaliach. Nie trzeba być programistą, żeby użyć ku temu wyobraźni. No ale co poradzimy... Nikt z GF nie pokwapi się o to, żeby gra sama nas pilnowała i ograniczała, - jak to ktoś wcześniej ładnie określił - procedery. Grunt że hajs się zgadza
    • Mari napisał(a):

      Co do samego tematu, to nie rozumiem za bardzo jak można się ubiegać o zmianę przeliczników jednocześnie prowadząc masę paliwówek.
      To tak jakby sabotować własny interes. Mam nadzieje, że nic w tym zakresie się nie zmieni i żeby nie było nie mam żadnych paliwówek, gsówek, moonówek, itd. gram czysto.
      Już tłumaczę. To, czy mam milion punktów czy sto milionów w grze nie ma żadnego znaczenia. Liczy się to wyłącznie w odniesieniu do rywali. Jeśli przeciwnik ma milion i ja milion, to jest równo, walka jest wyrównana. Świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że będę miał mniej. Nie boli mnie to, bo wiem, że przeciwnik, który łamie zasady (ma kilka kont na jednym uniwersum), straci jeszcze więcej. I wtedy będę mógł skupić się na rozwoju własnego konta (chociaż między nami mówiąc przywiązałem się do symultany, do różnorodności charakterystyk danych uni). Wtedy będzie się liczyć to, co ma się liczyć, czyli umiejętności i poświęcony grze czas.


      pl1 napisał(a):

      kilkoro graczy na naszym uni i pewnie nie tylko na naszym wykorzystywalo ten proceder od miesiecy czy tam lat rosnac niebotycznie.(nie wiem czy zdajecie sobie sprawe
      Czas w tej grze nie ma aż takiego znaczenia jak mogłoby się wydawać. Pisałeś o 500 kk punktów. To bardzo dużo na ten moment, ale jest to wartość relatywna. Zwiększą prędkość eko do przykładowo x 50 i po jakimś czasie wszystko się wyrówna. O ile zmienią zasady.


      pl1 napisał(a):

      2.sprawa paliwowek - sztywny przelicznik handlowy calkowicie zapobiega naduzyciom w tej kwesti niech on jest z przedzialu 2;1;1 3;2;1 . niech jest 2.5;1.5;1 tak by bylo
      najsprawiedliwiej i niech jest STALY.
      po raz kolejny pisze ze TYLKO STALY PRZELICZNIK HANDLOWY rozwiazuje ten problem w 100% .
      Dla osób czytających dodam, że pl1 chodzi tu o sztywny przelicznik handlowy, czyli jedyny możliwy przelicznik w grze zarówno między graczami, jak i przy wymianie z antyhandlarzem.

      Jest to rzeczywiście rozwiązanie likwidujące wszystkie problemy związane z funkcjami premium i zyskami z nich. Niemniej jednak odcina zyski z tego premium GameForge, a także psuje nieco grę ekonomom grającym bez antymaterii. Nie likwiduje również problemu sprzedaży flot, choć osiągnięcie zysku z kupna konta nieco utrudnia.

      RY&K@ napisał(a):

      Pisze to z perspektywy Gameforge, oni nas tak traktują. Jak dzieci którym trzeba podsunąć "event" na kto rym najbardziej zarabiają oni. Jeśli nie widzisz ze dla nich jesteśmy motłochem, ze wystarczy dać umowę za bezwartościowa antymateria, a swoje "kierownictwo" gry sprowadzić do "kopiuj-wklej" ogłoszenia eventu co 3 dni i uf co 3 lata, a Ty nadal uważasz ze jesteśmy ich "klientami" i dbają o nas to sie grubo mylisz.
      To czy jesteśmy klientami, zależy od nas, nie od nich. I choć mam żal, że Zasady Gry nie były napisane w sposób jasny i przejrzysty, nadal uważam się za klienta. Gra to nie małżeństwo, jeśli nie podoba Ci się polityka firmy, odejdź, przecież nie płacą Ci za granie. Jeśli widzisz kolejkę w mięsnym, co robisz? Czekasz, idziesz gdzie indziej czy tam też żądasz zatrudnienia na stałe kilku pracowników więcej i narzekasz na to jak traktuje Ciebie, klienta Twój sklep mięsny?

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • Takie moje prywatne zdanie , ogólnie mi to wisi, bo to tylko gra
      Ale na chłopski rozum myślę,że nie można wyeliminować procederu kombinowanego handlu , pushu czy innych takich akcji .Powodów jest kilka ,po pierwsze
      żyjemy w polsce i na każdy zakaz znajdzie się sposób ,obejście i większy cwaniak .
      Po drugie mentalność czyli "zdobędę surowiec tak , czy w inny sposób ,nie do końca po to żeby się wzbogacić ale żeby pokazać że się da
      Po trzecie ,wykorzystywanie znajomości ,bo koledze sie już nie chce grać , zrobił co miał zrobić ale w sumie to może klikać raz dziennie i wysyłać znajomemu surowce
      Powodów może być naprawdę sporo i nie sposób ich wyeliminować nie ważnie co by sie robiło -to jest pewne bo ludzie będą robić na złość tylko po to żeby pokazać

      Moim zdaniem jedyne co można zrobić to OGRANICZYĆ do maksimum możliwości
      Tz.

      Podzielić graczy na ligi , co 100 czy co 500 graczy- do uzgodnienia w zależności od populacji uni
      top 1 do 100
      100 do 200
      200 do 300 itd gdzie ostatnia liga to wszyscy gracze poniżej np poł mln pt

      -zezwolić na handel tylko we własnej lidze

      -zabronić /ograniczyć transport surowców z ligi wyższej do niższej (twój znajomy zaczyna grę ?, chcesz pomóc ? ,napisz ticketa powiemy Ci ile możesz wysłać na start )

      -wprowadzić osobny licytator dla każdej ligi

      - ograniczyć transport do graczy słabszych we własnej lidze / Różnica 1pt nie oznacza że osoba jest "niżej w top " różnica powinna być "znacząca"

      -Kontrola transportowanych surowców i ich celowość ,jeżeli konto zbiera surowce w miliardach i ich nie wydaje. z kont które są o kilka pt wyżej to coś jest nie tak

      (Rozwiązaniem może być tutaj wprowadzenie zasady ,że surowce posiadane na koncie są już punktami ,ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ,może to jednak powodować przesyłanie "punktów" , kombinowanie z różnicą w ligach i tworzeniem sie żywych magazynów które jak tylko nas przegonią w pt wysyłają nam surowiec (do poprawki ) )

      -Każdy transport powyżej określonego pułapu (do uzgodnienia w zależności od wieku uni) powinien być zgłoszony i sprawdzony co sie z tymi surowcami dalej dzieje - niestety więcej pracy dla teamu

      - ograniczenie ataków na graczy w ligach niżej .tz atak jest możliwy oczywiście , ale jeżeli atakujesz gracza w lidze niżej otrzymujesz więcej minusowych punktów honoru ,atak na bandytę z ligi niżej nie daje Ci 100% rabunku / może nawet taktyczny odwrót dla graczy z niższej ligi (ograniczenie złompushu)
      im większa różnica w ligach tym "gorzej" dla atakującego

      Te ograniczenie nie wyeliminują całkowicie ,nielegalnego procederu ,bo jak mówiłem jest to nie możliwe .Ale znacznie go ograniczą .stawiają poprzeczki ,zmuszają do brania większej ilości rzeczy pod uwagę co może spowodować że ktoś się potknie ,Dodatkowo pręgierz !!!!!

      Jednak najlepszym sposobem , i mega odstraszaczem jest ban bez urlopu !!!!pierwszy na 24h za push /multi (dla "ochrony" pusherów może być bez widocznego bana w galaktyce )

      Pozdrawiam i czekam na lincz :D
    • ciap napisał(a):

      Otóż nie rozwiązuje. Jestem GO i mi nie wypada pisać o sposobach pushów ale został ten sposób przedstawiony Artowi.
      i tego sie wlasnie obawiam ze przedstawiliscie mu jakies brednie .
      zatem raz jeszcze:
      1. dajecie staly przelicznik handlowy 3;2;1 - jest on staly pomiedzy wymianami z graczami
      2. jedyny przelicznik jaki mozna dostac u handlarza bedzie 3;2;1 .

      brak jakichkolwiek mozliwosci spekulacji miedzy kontami.

      to czy ta wartosc bedzie 3;2;1 czy 2.5;1.5;1 - ktora jest zdecydowanie lepsza to kwestia do dogadania - kluczowe jest to zeby wymiany byly STALE.
      ponizej podana wartosc 3;2;1 jest umowna . wiec prosze sie nie rzucac .

      gracze beda chcieli sprzedac deuter to uzyja handlarza w grze i towar maja instant ( ekowcy powinni sie ucieszyc bo dostana za niego stala wartosc , dokladnie taka sama jakby chcieli sprzedac
      innym graczom nie wiecej , nie mniej)
      gracze ktorzy nie beda chcieli uzywac handlarza to zahandluja z innym graczem i tez dostana taka sama wartosc - PROSTE.

      gosc powiedzmy ma 10 kont wysyla sobie dex na konto glowne i "odbiorca" musi odeslac po 3;2;1 .
      no i super ma ten dex tak ? - ALE NA NIM JUZ TERAZ NIE ZAROBI . bo jak bedzie chcial go sprzedac to sprzeda go po takiej samej cenie jakiej kupil.

      wiec z laski swojej - jak staly przelicznik nie rozwiazuje tego problemu? hmm? czego tutaj nie rozumiesz? oraz dlaczego torpedujesz pomysl ktory rozwiazuje problem
      wnioski sa oczywiste - bo sama z takiego procederu korzystasz i nie chcesz zeby sie skonczylo.
      Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
    • BlackLatteCoffee napisał(a):

      Jednak najlepszym sposobem , i mega odstraszaczem jest ban bez urlopu !!!!pierwszy na 24h za push /multi (dla "ochrony" pusherów może być bez widocznego bana w galaktyce )

      Pozdrawiam i czekam na lincz :D
      to na czerwono rozwiazuje wszystkie problemy :) proste bywa najlepsze XD , ale przy niekompetencji naszych GO to same back upy by byly hahah
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • Kurde, tak sobie myślę... Być wysoko w topce, czy nawet top1 i mieć świadomość, że to wszystko zdobywa się kantując, to dopiero trzeba mieć smutne życie. To jak zaprosić kobietę na wykwintną kolację z cateringu wciskając jej (a przede wszystkim sobie) kit, że się upichciło samemu. Nie gram flotą, nie chce mi się spędzać przy grze tyle czasu, przelogowywać się z fałpeenem osiem razy, kupować cudzych kont (tj. cudzego czasu i poświęcenia), żeby w myślach powtarzać "spójrzcie frajerzy - patrzę na was z góry". W takim wypadku to już nie jest gra przeglądarkowa, tylko wyścig smutnych szczurów. Rety, jak ja się cieszę, że jestem graczem o przeciętnych umiejętnościach, nie jestem nawet w top 100 na swoim uni i nie muszę się zadręczać pytaniem, czy cały mój dorobek zostanie przez kogoś totalnie udupiony. Na marginesie, gdyby to kogokolwiek interesowało - gram tylko dlatego, że gra ciągle uczy, że jest w klimacie sci-fi i że jest jak japońska roślinka w doniczce, która nie więdnie, jeśli się o nią dba. Jeśli ktoś ma za główny cel wyłącznie bycie top1, oszukując to to nie jest pasjonat, tylko zwykły życiowy przegryw.

      Obserwowałem problem od samego początku. Czasem bawi mnie ta mantra bóldupna, że więcej tu krzykactwa, niż zimnokrwistej kultury dyskusji. Póki co, dotąd zrozumiałem, że to nie jest wina teamu, ale samego zarządu (skoro problem jest globalny). W tej grze jest pierdyliard możliwości żeby być w topce w stosunkowo krótkim czasie. Wszystkim kibicuję i życzę rychłego kompromisu - a tym życiowym przegrywom drżenia na myśl o tym, że pewnego dnia...
    • Bardzo ciekawy pomysł z tymi ligami, trochę uprzyjemniłby grę i mógłby ograniczyć pushe, ale to tez trzebaby zrobić z głową, bo jednak często farmi się właśnie słabszych i kupuje dex tez od slabszych. Moze sie okazac ze push zostal ograniczony ale tez nie da sie normalnie grac.Taki temat lig zanotowałbym będąc w teamie ale bardziej w kontekscie zrównania dysproporcji miedzy graczami na takim uni jak quantum, które wchłonęło młodsze unie z dużo słabszymi kontami.


      ale nie robiac offtopu
      wszystko można udawać.A więc mozna udawac tez legalne złomy i legalne handle. Stały przelicznik czy blokada handlu surą z przetopu tylko to utrudni ale na pewno nie wyeliminuje.
      Wyeliminowac proceder może tylko i wyłącznie inteligentne rozpatrywanie zgłoszeń, a nie takie prostolinijne myślenie oparte na dosłownej interpretacji zapisów w regulaminie. Przetopione 100kk floty w jeden dzień? Przetopione! Przehandlowane na dex? Przehandlowane! Poszło na jedno konto po 'legalnym' handlu? Poszło! I uj z tego widać ze push ekstremalny to ban perm bez urlopu z kasacją bez mozliwosci odwolania. ELO
      A nie 2 tygodnie na banie bo to juz nie pierwszy raz, post w dziale handel o tresci 'szukam stalych dostawcow dexa' i juz raczki czysciutkie no bo przeciez legalnie skupuje a pusz konta nie wyrabiaja z transportami....


      IQ na poziomie średnio rozgarniętego Homo Sapiens może dużo zdziałać w temacie


      Edit.
      Bynajmniej nie chce nikogo obrazić, ale nakreślić, że GO powinno mieć przyzwolenie na myślenie a nie rozkaz działania jak roboty. W dodatku średniej jakości roboty
    • pl1 napisał(a):

      wiec z laski swojej - jak staly przelicznik nie rozwiazuje tego problemu? hmm? czego tutaj nie rozumiesz? oraz dlaczego torpedujesz pomysl ktory rozwiazuje problem
      wnioski sa oczywiste - bo sama z takiego procederu korzystasz i nie chcesz zeby sie skonczylo.
      NIE rozwiązuje problemu przykład .
      top1
      top2
      top3
      top4

      Top 2 ma nadmiar dexu wysyła surowiec graczowi top 3 .bo może
      top 3 sprzedaje go graczowi top 4 , na co tylko chce nie tracąc anty (zysk )
      top 1 farmi gracza top 4 (po czasie )
      top 1 wysyła surowiec do gracza top 2,bo może

      Jedną zasadę można zmienić ale to nic nie da w połączeniu z innym łamaniem zasad ,np push
      BAN BEZ URLOPU koniec kropka ,gracze sami sobie wyegzekwują sprawiedliwość :P
    • BlackLatteCoffee napisał(a):

      Podzielić graczy na ligi , co 100 czy co 500 graczy- do uzgodnienia w zależności od populacji uni
      top 1 do 100
      100 do 200
      200 do 300 itd gdzie ostatnia liga to wszyscy gracze poniżej np poł mln pt
      Uniwersa i tak są dość małe, jeśli jeszcze miałyby być podzielone, to z jednej strony uderzyłoby to w uczciwy handel, z drugiej strony problem zostałby wyłącznie zmniejszony do obrębu ligi. W praktyce ułatwiłoby to grę osobom skupującym konta na przemiał (zwłaszcza te duże).


      BlackLatteCoffee napisał(a):

      -zabronić /ograniczyć transport surowców z ligi wyższej do niższej (twój znajomy zaczyna grę ?, chcesz pomóc ? ,napisz ticketa powiemy Ci ile możesz wysłać na start )
      Tu pełna zgoda. Abstrahując od lig, transporty do słabszych graczy powinny być zakazane lub przynajmniej ograniczone koniecznością wysłania ticketa.


      BlackLatteCoffee napisał(a):

      - ograniczyć transport do graczy słabszych we własnej lidze / Różnica 1pt nie oznacza że osoba jest "niżej w top " różnica powinna być "znacząca"
      Znacząca, to znaczy ile? We wszelkich zasadach, w tym Zasadach Gry najlepiej unikać określeń nieostrych, bo to rodzi wątpliwości.


      BlackLatteCoffee napisał(a):

      -Kontrola transportowanych surowców i ich celowość ,jeżeli konto zbiera surowce w miliardach i ich nie wydaje. z kont które są o kilka pt wyżej to coś jest nie tak

      (Rozwiązaniem może być tutaj wprowadzenie zasady ,że surowce posiadane na koncie są już punktami ,ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ,może to jednak powodować przesyłanie "punktów" , kombinowanie z różnicą w ligach i tworzeniem sie żywych magazynów które jak tylko nas przegonią w pt wysyłają nam surowiec (do poprawki ) )
      Jak widzisz, Twój pomysł ograniczając problem, rodzi kolejne. Nie lepiej zwyczajnie uznać za nielegalne bezzwrotne transporty do kont słabszych?


      BlackLatteCoffee napisał(a):

      -Każdy transport powyżej określonego pułapu (do uzgodnienia w zależności od wieku uni) powinien być zgłoszony i sprawdzony co sie z tymi surowcami dalej dzieje - niestety więcej pracy dla teamu
      Do obejścia poprzez wysłanie kilku transportów.


      BlackLatteCoffee napisał(a):

      - ograniczenie ataków na graczy w ligach niżej .tz atak jest możliwy oczywiście , ale jeżeli atakujesz gracza w lidze niżej otrzymujesz więcej minusowych punktów honoru ,atak na bandytę z ligi niżej nie daje Ci 100% rabunku / może nawet taktyczny odwrót dla graczy z niższej ligi (ograniczenie złompushu)
      im większa różnica w ligach tym "gorzej" dla atakującego
      No, system punktów honoru jest polem do ulepszania. Do tej pory wydaje mi się, że nie ma różnicy między 1, 2 i 3 poziomem imperatora czy bandyty.


      BlackLatteCoffee napisał(a):

      Jednak najlepszym sposobem , i mega odstraszaczem jest ban bez urlopu !!!!pierwszy na 24h za push /multi (dla "ochrony" pusherów może być bez widocznego bana w galaktyce )
      Nie zgodzę się. Surowce pochodzące z pushu powinny być eliminowane z rozgrywki, a nie pozostawać w puli.
      Przykład:
      Jestem np. graczem top 500. Gracz dajmy na to top 1 zdobył swoją przewagę nieuczciwie, więc dostał bana bez urlopu. Znalazłem to, zeskanowałem i... nie przebijam się. Znalazł to gracz top 2, dogadał się z graczami top 3-top 6, zrobili ACS i spakowali top 1. Teraz gracz top 1 został ukarany, a gracze top 2-top 6 nagrodzeni. Dlaczego oni mają surowce z pushu, a ja nie?


      pl1 napisał(a):

      gracze beda chcieli sprzedac deuter to uzyja handlarza w grze i towar maja instant ( ekowcy powinni sie ucieszyc bo dostana za niego stala wartosc , dokladnie taka sama jakby chcieli sprzedac
      innym graczom nie wiecej , nie mniej)
      gracze ktorzy nie beda chcieli uzywac handlarza to zahandluja z innym graczem i tez dostana taka sama wartosc - PROSTE.
      Antyhandlarz kosztuje od 2 do 3,5 k antymaterii. Żeby zrobić wartościową wymianę, trzeba go użyć kilkakrotnie i zasilić GameForge walutą. Jeśli usztywnimy antyhandlarza, zyski GF spadną, bo będzie mniej kliknięć. EDIT: po namyśle, może nawet i więcej, bo ekonomi w końcu będą musieli kupić antymaterię zamiast wysłać deuter do handlarza z gigantycznymi magazynami, wymieniającego od ręki po kilka kkk surowców.

      Jeśli nie usztywnimy antyhandlarza, a zrównamy stały przelicznik handlowy w grze, z maksymalnym przelicznikiem u antyhandlarza, faktycznie doprowadzimy do sytuacji, w której antymateria nie daje możliwości zarabiania na wymianach, a tylko zamiany jednego surowca na drugi.

      Przy 1:2:3 będzie problem z deuterem, opisywany zresztą wcześniej. Pisałeś o możliwości korekty tego sztywnego przelicznika - jest to zmiana do zaimplementowania w grze, ale tutaj z kolei nie Art za to będzie odpowiadał, tutaj już będą potrzebni Niemcy.

      Gonzo napisał(a):

      Wyeliminowac proceder może tylko i wyłącznie inteligentne rozpatrywanie zgłoszeń, a nie takie prostolinijne myślenie oparte na dosłownej interpretacji zapisów w regulaminie. Przetopione 100kk floty w jeden dzień? Przetopione! Przehandlowane na dex? Przehandlowane! Poszło na jedno konto po 'legalnym' handlu? Poszło! I uj z tego widać ze push ekstremalny to ban perm bez urlopu z kasacją bez mozliwosci odwolania. ELO
      To już było w tym temacie i w tym zamkniętym też. Prowadzi to do niejasności w zasadach, do tego, że nie wiesz czy grasz uczciwie, czy też nie.

      Należy tak zapisać zasady, żeby każdy mógł grać uczciwie. W mojej ocenie padły 2 pomysły, które rozwiązują problem:
      - pomysł Shade'a i ciap (przelicznik, limity, zakaz kupowania drogo i sprzedawania tanio, zakaz sprzedaży darowizn i przetopów po cenie niższej niż 3:2:1)
      - pomysł pl1 (zrównanie maksymalnego przelicznika u antyhandlarza z jedynym przelicznikiem w grze)


      BlackLatteCoffee napisał(a):

      Top 2 ma nadmiar dexu wysyła surowiec graczowi top 3 .bo może
      top 3 sprzedaje go graczowi top 4 , na co tylko chce nie tracąc anty (zysk )
      top 1 farmi gracza top 4 (po czasie )
      top 1 wysyła surowiec do gracza top 2,bo może
      Wers trzeci to push pasywny, to już jest karane.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().