UNIVERSA

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Po jakiego grzyba tworzone są co pochwila nowe UNi jak na każdym gra może 300-400 osób aktywnie ?

      Wystarczy 5 serwerów, a z dużą ilością graczy!

      Wiem, że kasa mniejsza z Antymaterii, ale ni eróbcie z dobrej gry g...ówna, tylko po to żeby kasować więcej hajsu :/ - załatwcie sobie sponsorów w niemczech przeciez ich tam jest na pęczki :/

      5 serwerów max. i noob protection powórt, a liczba graczy szybko urośnie
    • ciap niestety mylisz się
      owszem są gracze którzy nie chcą grać gdy topka jest dla nich nieosiągalna ale większość graczy chciałaby grać na uni gdzie coś się dzieje a ta gra od początku nie posiadała mechanizmu łączenia uniwersów gdy ten mechanizm dodano było już za późno i zrobiono to za mało zdecydowanie wtedy to jeszcze starczyło by gdyby istniało 10 uni i te nowe powstające co dwa miesiąca czyli od 10 do 16 uni ale dziś to już za mało dziś by gra stała się atrakcyjna to ze wszystkich starych uni musiało by powstać coś koło właśnie tych 5 uni plus te kilka nowo powstałe które jeszcze w miarę są aktywne wtedy gra stała by się bardziej atrakcyjna a i zarobki GF by wzrosły bowiem nadal powstawały by nowe uni ale z racji małej ilości starych byłyby one bardziej liczne a i na starych gracze częściej kupowali by anty bowiem byłoby więcej celów i tylko taka gra mogłaby przyciagnąć całkiem nowych graczy
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć


      miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • "gdy ten mechanizm dodano było już za późno"

      Dodano go późno ale czy za późno? 1 faza to łączenie 20 serwerów (docelowe 1 nowy i 1 istniejące), 2 faza to 29 serwerów (docelowe to samo). 250 aktywnych kont na 20 serwerach daje 5tys kont. Ilość aktywnych graczy na nowym serwerze można korygować ilością serwerów które łączymy.

      Moim zdaniem serwery stare nie umierają przez to że jest dużo serwerów a głównie dlatego że:

      + Gracze chcą mieć szanse na top. Nowe osoby zazwyczaj szukają nowego serwera. Im nowszy tym lepszy. Nawet czasem wybierają gorsze parametry dla siebie ale żeby nowszy bo większa szansa na bycie top.

      + Jeżeli ktoś szuka konta to chce pięknie rozwinięte. Jeszcze jak można było oferować konta na forum bardzo często wystawiałam konta sojuszników. Jakoś chętnych nie było bo słabe konta. Wiele razy mówiłam o gościu który konta 5kk nie chciał bo szukał czegoś z 20kk punktów. I tak pytał mnie przez 4 lata. Jakby grał na koncie dawno z tego 5kk zrobiłby dużo więcej niż 20kk grając samym eko (symulator pokazuje 35kk punktów). Żeby zrobić fajne konto potrzeba czasu a gracze chcą już i teraz.

      + Złomy... Ile osób kończy grę po złomie? OGame to gra która wymaga obecności o konkretnej godzinie. Teraz jest pewnie dużo łatwiej z komórkami i dostępem mobilnym ale jednak nadal to pewne uwiązanie. Z wiekiem coraz trudniej jest sobie na to pozwolić więc albo kończą grę albo zmieniają styl na bunkrowanie... co z biegiem czasu równa się powolnemu wymieraniu gracza.

      + Znudzenie. Wszystko się kiedyś nudzi.

      + Słaby obieg kont. Sporo graczy którzy kończą grę nie oddają kont. Zobacz jakie perełki się kasują: ciapka.cal24.pl/index.php?pd=skasowane&k=pl&s=68&j=pl , ciapka.cal24.pl/index.php?pd=skasowane&k=pl&s=67&j=pl itd :)

      + Jest dużo więcej gier niż kiedyś. Kiedyś było tylko OGame a teraz...

      ;)

      "większość graczy chciałaby grać na uni gdzie coś się dzieje"

      Nie byłabym tego taka pewna. Wiele graczy jest którzy chcą ograniczyć czas na ogame do minimum przy budowie eko i oni nie chcą żeby się dużo działo. Ja mam duży kontakt z graczami i wiem że po łączeniu sporo osób kończy grę bo nie daje rady.

      Uni wybiera szybciej po łączeniu niż przed. To takie chwilowe bum "hura mamy graczy". Część górników odpada bo trzeba bardziej pilnować kont, część flociarzy odpada bo dostali złoma i nie opłaca się odbudowywać konta po 10 latach budowania floty.

      muszę uciekać więc to tyle! :D
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Grając od uni 7, 100% ludzi których poznałem przez te kilkanaście lat, odchodziło z powodu braku czasu na grę.
      Rozgrywka toczy się 24h/7, chcesz coś osiągnąć, musisz poświecić więcej czasu.
      Gdy gra wychodziła była jedną z nowości na świecie i świetną rozrywką. Po upływie lat, powstało mnóstwo innych "bodźców" od których można było się uzależnić. W wirtualu jak i w realu. Sam wiele razy kończyłem przez brak czasu albo świadomość, że mogę ten czas spożytkować efektywniej dla siebie.

      Przez natłok gier, aplikacji, hobby i innych rozrywek, które osiągną wielkie BUM równie szybko tracą na popularności.
      Takim klasykiem było pokemon GO. A w realu crossfit. 18 lat temu nie było tyle gier. Nawet wzrost liczby ludzi z dostępem do internetu jest kilkaset razy mniejszy niż wysyp gier. A nie ma się co oszukiwać, gry toczące się niezależnie od nas 24h na dobę stają się właśnie niszą bo nikt nie chce się zmuszać do gry. Mam czas, siadam i gram tyle ile mam ochotę. Z OGame tak nie jest jeżeli nie chcesz co chwile zaczynać od początku.

      Reasumując, śmieszą mnie opinie graczy, którzy oskarżają GF, GO i misia GOGO o spadek zainteresowania OGame.
      Dla mnie zrobili świetną robotę przez te lata, graficznie, eliminując bugi, wprowadzając eventy czy import/licytacje.
      Nie przesadzili z przeładowaniem różnych rodzajów statków wprowadzając co miesiąc nowe. Gra nadal jest świetnie zbilansowana, nawet jeżeli chodzi o antymaterie. Cały zespół pracuje nad tą grą i muszą z czegoś żyć. Wiem, że niektórzy są tak wzburzeni antymaterią, że chcieliby aby to graczom płacono za granie w OGame. Antymateria to tylko taki boost na początku, później i tak do czołówki dochodzą Ci, którzy grają po prostu z uporem dalej. Zresztą granie dla samego TOP szybko nudzi.

      Także pozostaje nam jedynie pogodzić się z tym co się obecnie dzieje i walczyć jedynie, aby ta gra chociaż jako mała wysepka przetrwała dla koneserów, osób sentymentalnych bo ta gra nie będzie już tak popularna a nawet jak ktoś ją NADMUCHA to tylko na chwile i spadnie z takim hukiem, że zgasną wszystkie światła w siedzibie GF z poczuciem klęski.
    • Fixmor napisał(a):

      Proponuję na początek połączyć wszystkie UNI na dwa serwery :

      1. TOP 100 wszystkich UNI na jednym serwerze
      2. Od TOP 101 wszystkich UNI w górę na drugim serwerze
      3. Potem zrobić jeszcze 3 serwery nowe i tyle!

      I wyłaczyć te przyśpieszacze rozwoju! to psuje satysfakcję z gry !
      0_o

      Połączyć serwery o różnej konfiguracji w dwa tak żeby każdy był zadowolony z parametrów?
      Podzielić sojusze na pół bo część będzie w top100 a inni poza top 100?
      Podzielić ludzi zgodnie z top... Top 101 na uni Q ma 172.756.309 punktów. Top 101 na uT ma tylko 9.973.073 punktów. Sprawiedliwy podział.
      Wcisnąć 20 tys kont na jeden serwer (55 tys kont - 3,500 ludzi w top 1-100, przenosi się ok 40% kont). Jedno uni 3,5 tys graczy, drugie 20 tys.

      :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap mylisz się patrzysz jakoś dziwnie na tę grę
      ja też gram a raczej grałem tylko eko ale nie przeszkadzali mi Ci którzy chcieli coś upolować a raczej to oni dodawali sensu grze eko bowiem na tym polega gra by miała duże wymagania a jeśli ktoś chce grać sam to niech sobie znajdzie inną grę naprawdę tacy gracze nie są potrzebni na ogame
      wg mnie jest to najlepsza gra tego typu a kilka razy chciałem kończyć grę i szukałem innych ale ich poziom to przepaść w stosunku do ogame jednakże to ogame nie miało właśnie na początku tego mechanizmu zachowującego atrakcyjność rozgrywki w czasie i brak tego zniszczył tą grę choć oczywiście to prawda iż pojawiły się inne gry i ludzie by odeszli ale nie tak wielu -aaa nie wiem dlaczego Ci się wydaje że przenosi się 40% kont bo dla mnie to irracjonalne
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć


      miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • ciap napisał(a):

      Fixmor napisał(a):

      Proponuję na początek połączyć wszystkie UNI na dwa serwery :

      1. TOP 100 wszystkich UNI na jednym serwerze
      2. Od TOP 101 wszystkich UNI w górę na drugim serwerze
      3. Potem zrobić jeszcze 3 serwery nowe i tyle!

      I wyłaczyć te przyśpieszacze rozwoju! to psuje satysfakcję z gry !
      0_o
      Połączyć serwery o różnej konfiguracji w dwa tak żeby każdy był zadowolony z parametrów?
      Podzielić sojusze na pół bo część będzie w top100 a inni poza top 100?
      Podzielić ludzi zgodnie z top... Top 101 na uni Q ma 172.756.309 punktów. Top 101 na uT ma tylko 9.973.073 punktów. Sprawiedliwy podział.
      Wcisnąć 20 tys kont na jeden serwer (55 tys kont - 3,500 ludzi w top 1-100, przenosi się ok 40% kont). Jedno uni 3,5 tys graczy, drugie 20 tys.

      To podział :


      Od 20 mln pkt w górę jedno uni - niech się "tytani tłuką między sobą"
      Do 20 mln pkt drugie uni
      plus zrobienie 3 nowych serwerów bez wspomagaczy i przyśpieszaczy.
    • jestem za łączeniem uniwersów ale zdecydowanie nie w takiej formie jak to przedstawił @Fixmor Bardzie połączył bym 6 lub 7 uni w 2 z możliwością wyboru. Np. Eco x1 i eco x5 i niech kazdy idzie sobie na taki speed jak chce. Jestem z tych graczy dla których liczyą sie ludzie a nie topka.
      Bla, bla, bla, bla
    • pit napisał(a):

      jestem za łączeniem uniwersów ale zdecydowanie nie w takiej formie jak to przedstawił @Fixmor Bardzie połączył bym 6 lub 7 uni w 2 z możliwością wyboru. Np. Eco x1 i eco x5 i niech kazdy idzie sobie na taki speed jak chce. Jestem z tych graczy dla których liczyą sie ludzie a nie topka.
      Nic nie wnoszące łączenie :/
      Tu chodzi o to żeby aktywnych skupić na dwóch serwerach, a nowych pozyskac na 3 nowe utworzone - bo po cholere jest w tej chwili ponad 40 UNI ? jak na każdej gra max 200-300 osób
    • Fixmor kup sobie maść na ból tyłka i będzie po sprawie.
      Mawiał dziad do obrazu, a obraz ani razu. Ile razy mają Ci tłumaczyć, że GF zarabia na nowych UNI, bo gracze kupują anty, żeby być w topce na początku uni, po czym po złomie kończą grę i szukają przygody na nowym uni co sprawia, że GF zarabia bez końca. Mogę Ci podać na priv przykłady takich graczy jak Cię to interesuje, ale nie chce robić sobie wrogów tu na forum.
    • sta111siu napisał(a):

      ciap mylisz się patrzysz jakoś dziwnie na tę grę
      ja też gram a raczej grałem tylko eko ale nie przeszkadzali mi Ci którzy chcieli coś upolować a raczej to oni dodawali sensu grze eko bowiem na tym polega gra by miała duże wymagania a jeśli ktoś chce grać sam to niech sobie znajdzie inną grę naprawdę tacy gracze nie są potrzebni na ogame
      Pisze to z perspektywy osób z którymi rozmawiam. To nie jest moje zdanie a zdanie które wyrażają inne osoby z rozmowie ze mną. Prowadziłam dużo rekordów i górników. Mam sporo postów, kiedyś jak nie byłam w team sporo czytałam forum i się wypowiadałam. Jestem często na IRCu. Pomagam i odpowiadam w dziale Zadawanie Pytań więc duża część graczy pyta mnie prywatnie o grę. Dodatkowo mój styl gry.... To wszystko powoduje że mam duży kontakt z graczami. Nie jest to 1-100 osób a więcej.

      Fixmor napisał(a):

      Nic nie wnoszące łączenie :/ Tu chodzi o to żeby aktywnych skupić na dwóch serwerach, a nowych pozyskac na 3 nowe utworzone - bo po cholere jest w tej chwili ponad 40 UNI ? jak na każdej gra max 200-300 osób
      Otwieram ogamepl.comastuff.com// kopiuję listę serwerów wraz z GO, wklejam do Excela/Notatnika, pokazuje 35 wierszy/linii. Policzenie serwerów zajęło mi ok 10 sekund. Myślę że osobie mniej doświadczonej 30 sekund starczyłoby.

      Rozumiem jednak że "ponad 40 UNI" lepiej się sprzedaje, wygląda pod publiczkę. :fsmile:

      =====================================

      Aktywni - Spadek aktywnych
      Uni Fusion (Połączenie Universów) faza IX - Rozpoczęcie 29.02, połączenie 29.03-04.04

      Nekkar
      Łączenie1241
      1 rok po łączeniu730-41,18%
      2 rok po łączeniu524-28,22%

      Uni najlepiej wyszło na łączeniu jeszcze ma stan ponad. Przed łączeniem było ok 220 osób.

      Taurus
      Łączenie545
      1 rok po łączeniu314-42,39%
      2 rok po łączeniu176-43,95%

      Przed łączeniem 210 osób grało. Pierwszy raz tyle osób pojawiło się ok 2017-07-26 czyli rok i 4 miesiące.

      Quantum
      Łączenie673
      1 rok po łączeniu449-33,28%
      2 rok po łączeniu291-35,19%

      Przed łączeniem 460 wiec niecały rok zajął temu serwerowi powrót do stanu przed łączeniem.

      Jeżeli łączenie jest takie znakomite to dlaczego w pierwszym roku zwiewa z takiego aktywnego serwera aż ponad 40% aktywnych kont?
      Przecież grają tyle lat... mają porozwijane konta...

      Jupiter UniFusion faza VI - Hydra, Io, Jupiter (Rozpoczęcie: 02.06; Połączenie: 23-27.06)
      Łączenie511
      1 rok po łączeniu247-51,66
      1,6 roku po łączeniu162-34,41

      Przed 281 więc uni również roku nie wytrzymało. Dodatkowo kolejne łączenie było szybciej niż 2 lata.

      :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Nie da się uniknąć otwierana nowych uni - jest to zarobek dla GF i raczej z tego nie zrezygnują.
      Możemy jednak pomyśleć jak zatrzymać graczy na starszych serwerach. Ostatnio gracze wychodzą z propozycją zmiany konfiguracji poszczególnych uni. Niby ok, ale wg mnie to jest działanie na krótką metę. Uważam, że potrzeba innych zmian.
      Gdzieś tam czytałem o propozycji otwierania uni o określonych parametrach, gdzie zmienny byłby tylko speed floty i % złomu z floty. (pomijając spalanie, ilość gal, bonus pól, ładowność sond, ACS, derbis z obrony) i określony speed eko (taki sam dla każdego uni). Może trzeba pomyśleć jak zatrzymać graczy, którzy mają rozwinięte konta. I tu mi się zrodził pomysł systemu bonusów w zależności o poziomu rozwinięcia konta.
      Zaczynamy grę z eko x1, ale po osiągnięciu pewnego poziomu eko przyspiesza - i tu jest opcja czy ogólnie dla konta, czy tylko dana planeta albo i tylko kopalnia.
      Podobnie dla flociarzy - powiedzmy mamy 1kk LMów i spada spalanie do 0,9 - i tu opcja, że dla każdego LMa lub tylko wtedy, kiedy posyłamy ten 1kk LMów
    • Wystarczy, włączenie wszędzie "Noob Protection" na poziomie 10-20% to wtedy gracze z TOP 100 nie będą mogli atakować graczy powyżej TOP 100.

      Nie będzie to zniechęcało graczy do rozwijania konta, gdyż będą mieli większe szanse na znalezienie się w TOP 100, a tamci gracze mniejsze szanse na utrzymanie się tam.
    • Starrk napisał(a):

      @Fixmor jak ktoś grać nie umie to nawet noobprotection mu nie pomoże. Co za różnica, czy zaoram typa jak przekroczy 500k, czy też gdy przekroczy 5kk pkt? Finalnie tacy gracze i tak lądują na PZ
      Noob protection dla TOP 100 spowodowałby strach w Topce, a przy okazji pozwolił się rozwijać innym.

      Co z tego, że dołączam do istniejącego serwera jak gracz na 2 pozycji na serwerze gdy dojde do 400 pozycji może mnie zaorać mimo dużego doświadczenia mojego w grze :/ to powinno zostac zablokowane na każdym serwerze to by ożywiło grę i TOPka nie była by już taka pewna swoich pozycji :/

      Póki co jak powstaje nowy serwer wszyscy pushują na topkę i potem układy między sobą i złomią od 101 w góre wszystkich :/ zniechęcając ich w ten sposób do gry. Blokując im tę możliwość zmienił by się sens gry o 360 stopni. i więcjej graczy po złomie by zostawało w grze.
    • @Fixmor Ponowię, bo czegoś najwidoczniej nie łapiesz.

      Choćby i noobprotection miał obejmować graczy do top 100, to i tak ich zaoram jak tylko noobprotection minie. Nie widzę najmniejszego zastosowania dla rozszerzenia ochrony z 500k na jakikolwiek inny próg. Kto umie bezpiecznie efesować ten nawet jako top 1000 nie ma się czego bać, a kto FSować nie umie ten nawet jako top 1 dostanie zloma @Darth Malack

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Starrk ().

    • Ty chyba nie wiesz, jak ta gra działa, co? Różnica między top 10 a top 100 jest taka, że choćby z tego top 100 8 flot się postawiło, to i tak nie dadzą rady focie top 10. Ponawiam, choćbym mógł atakować tylko top 50 to jak ktoś wejdzie do tego top 50 i nie będzie się pilnował to zostanie skasowany tak samo jak gdyby miał top 500, 1500 czy 2500. Noobprotection ma dać czas do nauczenia się gry, a nie do prowadzenia za rączkę przez całą grę. Jak przekroczysz 500k pkt i dostaniesz zloma, bo flota stoi na planecie i nawet jej nie zefesowałeś, to jest większa szansa, że się odbudujesz i nauczysz FSować, niż gdybyś takiego zloma wyłapał jak wejdziesz do mojego top 50 :)
    • Jestem tego idealnym przkładem. Dostełem złoma jak ledwo wyszedlem z noob protection. Dlaczego?? Bo nie umialem robić fs'a. Nauczylem sie jak to robic i obecnie mam 20kk pkt i (Boże uchowaj) nikt mnie nie trafił. Noob protection tak jak napisał @Starrk tylko do nauki jak grać. Oczywiscie można sie uwzisąść na kogoś wykosić w nocy wszystkie moony, i na fali wyjdzie co i jak ale to moze być kosztowne przedsięwzięcie.
      Bla, bla, bla, bla
    • @ Frimor
      To co proponujesz jest nie do przyjecia
      Wg Ciebie gracze z Top100 nie mogli by atakowac graczy ponizej Top 100
      A oni beda mogli rakietowac Top 100 latac po satkach ,a topowy gracz nie moze ich atakowac tylko czekac az wejda do top 100
      Raj dla Pushowek i GS.owek , bo oni raczej nigdy do top 100 nie wejda
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • TOP 100 będzie mogło zaatakowac jak gracz znajdzie się w TOP 100. Od 101 w górę zablokowac im możliwość ataku.

      ACS nie będzie można wykonać dopóki jego założyciel nie pojawi się w TOP 100 ! To daje realn szanse na gre dla wszystkich.

      Pozatym spowoduje, że układy w TOPce przestaną obowiązywać bo Topka żeby przetrwać będzie musiała się wzajemnie złomować, a nie tak jak teraz poukładali się i złomują co idzie z poza topki.