Sondy & Bash i inne

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Sondy & Bash i inne

    Witam, mam następujące pytania.

    1. Czy na uniwersum Zibal, gdzie sondy posiadają ładowność, obowiązuje reguła basha przy atakach samymi sondami na aktywnych graczach?
    2. W przypadku wysłania floty na ekspedycję załadowanej na maxa surowcami i utracie kilku statków tracimy również surowce? Jak tak czy dzieje się to proporcjonalnie z każdym surowcem czy jest inny mechanizm?
  • 1. Tak, ataki sondami gdzie mają ładowność wliczają się w przypadku gdy atakujemy aktywnych graczy

    "Na uniwersach gdzie sondy szpiegowskie mają ładowność, ataki/misje wykonywane w celach innych niż PZ lub szpiegowanie będą wliczane do basha. Zasadność ataków/misji ocenia Operator Gry."

    2. Tak samo jak wysyłając atak z surowcami na gracza tak samo w przypadku gdy wyślesz ekspedycję i napotka np. piratów/obcych i będzie walka jest niebezpieczeństwo utracenia surowców. Dlatego FSowanie w ten sposób jest dość ryzykowne ;)


    Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
    moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
  • kruszynka napisał(a):

    2. Tak samo jak wysyłając atak z surowcami na gracza tak samo w przypadku gdy wyślesz ekspedycję i napotka np. piratów/obcych i będzie walka jest niebezpieczeństwo utracenia surowców. Dlatego FSowanie w ten sposób jest dość ryzykowne ;)
    Czy aby na pewno?
    Kiedyś miałem taką sytuację. Źle posłany FS, wraca reszta floty (chyba nawet tylko 1 GS) i wszystkie surowce. Dawno to było, więc mogło się co zmienić, dlatego chciałbym się upewnić.
  • @chemikos
    Surowce wróciły ponad ładowność floty? Trzeba przetestować w takim razie. :fsmile:

    @Lukas90
    Ja bym nie robiła FS na ekspedycję z powodu czarnej dziury wtedy wszystko zje na pewno.

    edit;
    Ataki wysłane. Dolatują po 14.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Informacje o flocie:
    Statki:
    Duży transporter: 19
    Dostawa:
    Metal: 500.000
    Kryształ: 0
    Deuter: 0

    API cr-pl-123-7b8c55e363d4f1d4c605cd0fcdbe8b5b8b262de6

    Informacje o flocie:
    Statki:
    Duży transporter: 6
    Dostawa:
    Metal: 250.000
    Kryształ: 0
    Deuter: 0

    API cr-pl-123-46c5b9fbaafe53c25bc2bc9ca8144cb3a0b5363a


    Wynika że nie traci się surowców i leci ponad ładowność. x_x


    Trochę trwało bo pierwszy atak:

    Utracono kontakt z atakującą flotą.
    [5:173:11] 09.04.2018 12:30:14
    Od: dowódca floty
    (Oznacza to, że została zniszczona w pierwszej rundzie.)

    /me fuka na @kruszynka
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik