Propozycja do zmiany EVENTU relokacji planety

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Propozycja do zmiany EVENTU relokacji planety

      Witam, składam propozycję zmiany eventu relokacji planety a dokładnie dodania do niej opcji:

      - podczas eventu jest możliwa relokacja planety z pozycji 4-12 na dowolona pozycje w układzie 1-15

      Ta opcja nie byłaby objęta promocją podstawowej relokacji planety, a kosztowałaby przykładowo 360k anty ( 50% więcej niż podstawowa opcja przniesienia planety )

      Nie wiem jak to się przyjmie u graczy f2p, lecz pewnie znalazla by sie czesc graczy ktora by skorzystala z takiej opcji, szczegolnie na starszych serwerach gdzie planety sa warte kilka mld surowca i żal je niszczyć by stworzyć planete na 15 pozycji.

      Pozdrawiam i czekam na jakieś info, czy jest szasa zaproponować taka zmiane u GF
    • Stanowcze nie :quasi:
      W ten sposób przeniesiesz planetę 280 pól bez twrraformera na :15. Pozycja :15 wymaga kombinowania jak zrobić sobie miejsce na takiej planecie, a Twój pomysł to wprowadzenie swawolki. Nie myślałeś o tej strategii podczas zakładania konta, więc teraz powinno Cię to kosztować więcej pomyśluku niż pieniędzy :)
    • Obecnie antymateria w bardzo dużym stopniu destabilizuje stopniowy rozwój uniwersum i to nie tylko poprzez zakup surowców lecz przede wszystkim kończenie badań i budowy w 2 sekundy. Wprowadzenie możliwości przenoszenia dużych planet na 15-stki przyspieszyło by niezdrowy rozwój o 1.4-1.6 raza pomimo większej ceny tej procedury, a to dlatego, że usuwanie planet zabudowanych na kilka (kilkadziesiąt) mld wiąże się z amortyzacją niekiedy dłuższą w czasie niż cały staż ogame od 2002 roku.

      Po drugie co w przypadku gdyby miało dojść do Uni Fusion (UF), a większość topowych górników i flociarzy (załóżmy że 300 ludzi porobi konto pod deuter i ma powiedzmy po 13 planet, wówczas mamy 3900planet, a wolnych 15-stek jest 9*499=4491), kiedy to mogłoby dojść do sytuacji, że na uni nie ma wolnych pozycji na 15-skach, a 90% z nich to oczywiście niebiescy (uI) z poprzednich fuzji.

      Po trzecie co z ludźmi, którzy pousuwali swoje stare planety i porobili od nowa na 15 poz, a tu raptem za n=1.5 ceny normalnego przeniesienia mogliby raz na kwartał załatwić kilkumiesięczny (roczny) trud? Sam wysadziłem 5 planet i porobiłem 15-ski. Każda kosztowało ponad 3mld, a odbudowa z farmingiem zajmuje około 3tyg. Zamiana na 15-ski to proces niekiedy dłuższy niż rok, a ty byś chciał to zrobić w ciągu 24h bez jakichkolwiek strat?

      Niestety to już kolejny pomysł tego typu i wcale nie wątpię w to, że kiedyś zaakceptują tą czy analogiczną idee z chęci zarobkowych, bowiem jak autor tematu wspomniał, jest gotów zapłacić n-tą wielokrotność "zwykłego" przeniesienia, dla n=1.5. Może gdyby n=15 dla 15-setk, n=14 dla 14-stek itd. to byłbym zwolennikiem specjalnego przenoszenia, bo oligarchowie zasilili by portfel GF i serwery by pracowały znacznie dłużej...
    • Vegitto napisał(a):

      Zgadzam się z @chemikos i @Starrk.
      Przenoszenie planety na 15 z dowolnej pozycji nie powinno mieć żadnych powiązań z antymaterią.
      Choć sam używam anty, to wiem, że taka możliwość więcej narobiłaby szkód niż pożytku.
      Pomysł z wygraniem takiej relokacji na ekspedycji jak najbardziej ok :)
      Zaraz, zaraz. Do zdobycia byłaby tylko opcja przeniesienia na dowolną pozycję, koszt w postaci anty nadal pozostaje.
    • Jeżeli już miało by coś mieszane przy opcjach przenosin i takie coś miało by być udostępnione w grze, to aby nie zaburzyć balansu, to trzeba by to jakoś sztucznie ograniczyć.
      Element losowy o nikłej szansie na trafienie to jedna z dróg. Innym sposobem na to jest zrobienie całej sprawy obrzydliwie drogiej, aby tylko nieliczni zapaleńcy się na to porywali.

      Koszt 360k antymaterii za przeniesienie powinien być tylko początkiem.
      Wg mnie można by rozważyć opłatę za pola.
      Na 15 pozycji można znaleźć planety od 90 do 164 pól. Wartości skrajne jednak zdarzają się rzadko, więc najlepiej byłoby przyjąć do dalszych rozważań wartość średnią, czyli 127 pól.
      Jeżeli ktoś będzie chciał przenieść na pozycję 15 planetę o większej ilości pól niż 127, to powinien zapłacić za każde pole powyżej tej ilości.

      Ile to powinno kosztować? Cóż, płatny dodatek w grze, dający +15 pól na planecie, kosztuje 300k antymaterii. Łatwo policzyć, że pole kosztuje 20k. Jedak opcja przenosin nie powinna być konkurencyjna do tego dodatku, ponieważ wtedy bardziej opłacało by się przenieść większą planetę, niż skorzystać z bonusa +15 pól.
      Skoro koszt anty za przeniesienie miałby urosnąć o 50%, to w tym przypadku mogło by być podobnie. 30k antymaterii za każde pole powyżej 127 (pola dodawane przez teraformer też by się tu liczyły).
      W takim przypadku przeniesienie np. planety z 220 polami kosztowało by 360k + (220 - 127) * 30k = 3.150.000 antymaterii.

      Koszt może i spory, ale potencjalne zyski dla górników, zwłaszcza topowych, z potężnie rozbudowanymi planetami, nadal były by zbyt duże. Dlatego kolejnym krokiem powinna być dodatkowa opłata za każde zabudowane pole powyżej 127. Skoro już trzymamy się konwencji mnożenia razy półtora, to cena zabudowanego pola mogła by wnosić 30k * 1.5 = 45k.
      Wtedy ktoś przenoszący planetę z 260 polami, z których 230 ma zabudowane budynkami, zapłaciłby: 360k + (230 - 127) * 45k + (260 - 230) * 30k = 5.895.000 antymaterii.

      Cena takich przenosin odstraszała by większość osób, czy to z pośród zwykłych graczy, czy też zapalonych górników, a nawet Ci, którzy by się na coś takiego porywali, nie przerzucaliby od razu wszystkich swoich planet na ostatnie pozycje w układach, a jedynie jedną lub dwie ze swoich kolonii...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Starrk napisał(a):

      @zefir - @ciap by od razu wszystkie przeniosła
      16 planet razy powiedzmy średnio 5kk antymaterii = 80 milionów.
      Przyjmując event +30% anty, to za 500 zł można kupić jej 5.200.000
      80kk / 5.2kk * 500 zł = ~7693 złote.

      Myślę, że wszystkich by tak od razu nie przeniosła ;P


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • @Starrk racja, ale 80kk tak od razu do wydania pewnie by nie miała ;)

      W opisanym przeze mnie pomyśle nie chodzi o to, aby w ogóle uniemożliwić graczom takie przenosiny, ale aby maksymalnie ograniczyć ten proceder. Jeżeli ktoś raz na powiedzmy pół roku ruszy jedną swoją planetę w ten sposób, to chyba wielkiej różnicy reszcie graczy to nie zrobi...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Mnie smuci jedno że wiele osób tutaj pisze "było by to niesprawiedliwe dla tych co się męczyli z koloniami". Gdy robiłam 5 koloni na pozycjach 1-3 i 13-15 były małe planety, nie było bonusu pól darmowego (+25) ani za anty (+15). Nie miałam możliwości wtedy zrobić tam kolonii. Potem zmienili wielkości planety. Ta niesprawiedliwość w stosunku do mnie jest ok ale jakby znieśli przenoszenie to już nie jest ok?

      Każda zmiana ma wpływ na konta które już istnieją i często są niekorzystne dla ludzi którzy grają długo. Przykłady? Proszę bardzo: rakietowanie moonów, zmiana wydobycia deuteru, ble ble.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Starrk napisał(a):

      pani top jeden, byłabyś jeszcze bardziej top jeden
      Ojej. Najlepiej oceniać kogoś przez pryzmat top1.
      Nigdy nie szydziłam z graczy na u68 którzy mają mniejsze top więc mnie nie oceniaj przez "jestem wielki XXX i mam w nosie wszystkie osoby".

      Chce tylko pokazać że Wasz argument "było by to niesprawiedliwe" jest mało sprawiedliwy dla innych osób. To jakie ktoś ma top i ile punktów nie powinno mieć znaczenia na sprawiedliwość gry. Kiedyś wzór deuteru był inny przez co zimniejsze mniej się opłacały. Jak potem wzór zmienili to planety zimne pomniejszyli. I długo nie opłacało się ich robić (nie było darmowych i płatnych bonusów). Ktoś by napisał "miałaś pecha że wtedy założyłaś konto". Jakby teraz zmienili zakres to wtedy Wam można napisać "mieliście pecha". Szkoda że tak mało obiektywnie oceniacie. U siebie "ja się tyle starałem nie chcę" ale macie totalnie gdzieś że ktoś inny nie miał możliwości na takie coś.

      Opłaty za nadwyżkowe pola, opłaty za zabudowane pola...
      Ja bym jeszcze nałożyła opłatę za każdy lvl deuteru, stoczni i fuzyjnej. To daje zyski więc odpowiednio opodatkujmy to w postaci antymaterii. 0_o


      @Starrk @zefir płacę za swoją antymaterię. Każda jedna sztuka mnie kosztowała czas. I patrząc na liczebność teamu bardzo mało osób jest w stanie płacić taką cenę.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • a mnie dziwi fakt ze z waszych postów bije taka zazdrość, prawie nienawiść.
      Czemu to widzicie jak to nazwała @ciap "tak mało obiektywnie" czemu chcecie podwyżki cen? Żeby ktoś miał trudniej?
      @Starrk odpowiedz mi proszę, co tobie przeszkadza ze " @ciap przeniesie wszystkie planety i będzie jeszcze bardziej top1" jak Aro sie pushowal to było ok? Czemu nikt nie wymyśli żeby podnieść ceny anty na przetop floty żeby utrudnić takie pushe? Czemu nikt nie wymyslil innych sposobów żeby ukrócić takie rzeczy ?

      Wracając do sedna chcecie podwyżki relokacji - jesteście normalni? Chcecie bulic jeszcze więcej za grę która ciągle zmieniają i której zmiany wam nie odpowiadają?(tu odniesienie np do @zefir gdzie zwiekszono wydobycie.) Gdzie tu logika? Czemu patrzcie tylko z własnej perspektywy? Czemu nie spojrzycie a perspektywy kogoś kogo nie stać byli kasy kto niema voucherow z anty ? Może też by przeniósł albo dokupil pól ale po prostu go nie stać. W każdej innej grze coś co jest długo dostępne item -opcja z czasem tanieje i staje się łatwiej dostępna dla wszystkich a nie wybranych wtedy to się równoważy ten top i ten z końca stawki bo obie te osoby stać na ta opcje .a podwyżki tylko ten dystans-przewage powiększa, bo jak @ciap ma anty na którą zapracowala tak i ja mieć będzie w przyszłości a osoba z dalszego top i biedniejesza w realu dalej będzie odstawac. ..

      A co do twórcy tematu i jego pomysłu, uważam że możliwość przenoszenia powinna być dostępna od 1 do 15 a sam pomysł relokacji wynika nie tylko z zysku na dexie a na zmianie stylu gry z floty na eko z ekonomii na flotę i możliwości nowego rozmieszczenia planet w różnych galach a takze z chęcią przeniesienia pod dany cel; bo jak ktoś grał flota i nie patrzył na skrajNe relokacjie to teraz może się znaleźć w sytuacji ze nie będzie mógł wbić do kogoś w układ. .. a płaci powtarzam płaci się nie małe pieniądze za relokacjie. To tak jak w sklepie idziesz kupić towar płacisz ale nie możesz wybrać np chleb razowy czy zwykły proszek do prania chcesz do koloru a dają ci tylko do białego. .. ogarnijcie się ludzie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Turysta^ ().

    • @^ZemstA^ już spieszę z odpowiedzią. Ciap miała posłużyć jako symbol kogoś, kogo prawie na pewno nowy gracz nie dogoni. Otóż ten pomysł by wyeliminował "prawie" z poprzedniego zdania :)
      Ja nie jestem za podwyższaniem cen, więc nie wrzucaj mnie do wora. Jakakolwiek cena by nie była, będzie i tak za mała dla przeniesienia w pełni rozwiniętej starej planety z 4-6 pozycji z ponad trzystoma polami na :15.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Starrk ().

    • Hmm , a ja chcę hmm, o już wiem :D możliwości pożyczki planet na pewien okres :D więc, Daga pożyczasz mi 14 planet na miecha i tym sposobem możesz w końcu sobie pójść na upa bez nerwów co godzinę że ktoś leci z farmingierm XD

      ps: pomysł jak najbardziej ujawniający lewe konta :D bo ktos kto gra z kontem wspomagającym czyli ( wspólne IP z bratem ) i bez znaczenia czy flociarz i zbiera sobie deks do przehandlowania czy górnik z kontem do handlu za deks XD wszystkie te konta i planety zaczęły by lądować na 15 pozycji

      ps2: szczególnie ci co maja multikonta jak na u68 sojusz komornic z ich szefem burakiem Kapiszonem
    • @^ZemstA^ o kosztach relokacji nie musisz mi mówić. Jedną ze swoich kolonii poświęciłem jako planetę do wysyłania rakiet. Przenoszę ją dwa, trzy razy w miesiącu w nowe okolice. Dokładając koszty skracania pracy silosa, Handlarza, którym wymieniam surowce (w ogóle nie handluję z innymi graczami - nigdy tego nie robiłem) i skracanie badań, to 5-6 milionów anty starcza mi na około 4 miesiące grania.


      Ogame jest grą specyficzną. Nie ma zdefiniowanego końca, ani warunku koniecznego do jej wygrania (ukończenia). Niestety nie jest wolna od problemów z tym związanych. Jej algorytmy są oparte na wzorach matematycznych. I właśnie w tych wzorach tkwi problem. Im dłużej się gra, tym bardziej koszty dalszego rozwoju lub czasu potrzebnego do ukończenia danej rzeczy rosną do poziomu, w którym dalsza gra traci sens. GF nie rozwiązuje tych problemów - znajduje tylko rozwiązania, które odsuwają je w czasie. Tak było z wprowadzeniem MSBN, które nie rozwiązywało problemu długiego czasu badań, tylko odsuwało go w czasie o kilka poziomów. Kolejnym krokiem było zwiększenie prędkości uni - znów zyskano kilka lvl. Następnym krokiem było umożliwienie natychmiastowej budowy za antymaterię - znów kilka oczek, przynajmniej do czasu, aż nie zabiją nas koszty, których nawet zwiększona prędkość uni nie przeskoczy...

      Dlaczego o tym piszę? Ponieważ każdy gracz musi kiedyś zmierzyć się z tymi problemami. I GF o tym wie. Ludzie grają w tą grę latami, a konta osiągają poziomy rozwoju, których pewnie nawet nie chodziły po głowie programistom piszącym kod tej gry w początkach jej powstawania. Dlatego GF wprowadziła do gry kilka mechanizmów opóźniających ten moment, w którym gracz osiągnie taki poziom, że uzna, iż dalsza gra jest bezcelowa. Jednym z nich jest właśnie ograniczenie możliwości przenosin dużych planet na pozycję 15. O bonus w deuterze, jaki daje takie rozłożenie kolonii najlepiej pewnie byłoby pytać @ciap, ale w ciemno strzelam, że przy 12-13 planetach dawałby on dodatkowe wydobycie na poziomie jednej lub nawet dwóch ekstra kolonii rozlokowanych na planetach 4-12. O ile takie coś skróci danemu graczowi czas, potrzebny do dotarcia do punktu "bezsensu dalszej gry"? Jest to działanie wbrew intencjom GF, które, jak wspomniałem wcześniej, szuka kolejnych rozwiązań, które ten czas wydłużą.
      Z tego co pisała @ciap przed wprowadzeniem eko x5 na uni 68, to mając top1 światowej ekonomii, była bardzo blisko tego punktu. Zwiększenie prędkości niejako uratowało ją, odsuwając nieuniknione w czasie.

      Intencją mojego poprzedniego postu nie była zawiść, czy też zazdrość, ani chęć utrudniania gry innym osobom. W mojej ocenie taka zmiana byłaby zła, z powodów podanych powyżej i dlatego swój post rozpocząłem od wg mnie wymownych słów: "Jeżeli już miało by coś mieszane przy opcjach przenosin i takie coś miało by być udostępnione w grze, to aby nie zaburzyć balansu, to trzeba by to jakoś sztucznie ograniczyć." Jeżeli ktoś nie zrozumiał - jestem na nie, ale jeżeli już coś takiego miało by być, to niech dotyka garstki graczy.
      Przedstawiłem jeden pomysł (nie mnie oceniać, czy dobry, czy zły), wcześniej ktoś rzucił swój o znalezisku na ekspedycjach ze znikomą szansą. Równie dobrze mogło by to być ograniczenie czasowe np. do jednej takiej relokacji na pół roku. Jeżeli już ma się przyjmować truciznę, to niech przynajmniej jest stopniowo dawkowana. Może nie zaszkodzi ;P


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • @Starrk żeby ktokolwiek dogonil Dage, ona musiała by włączyć wieczny urlop innej opcji niema tak samo wygląda sytuacja top 200-300 a może i dalej zależy ile osób gra na uni. nawet zimne planety mu nie pomogą, dogonić może co najwyżej mnie ; ).


      Nie rozumiem Cię czemu za mała cena za przeniesienie takiej planety?
      Czego ty wymagasz od osoby która by chciała przenieś planetę? Żeby oddala nerke? :quasi:
      Przecież jakby taka opcja była łatwo dostępna ty tez byś sobie przeniósł! !

      Dam inne porównanie bo chyba nie przeczytałeś albo nie zrozumiałeś.
      Za komuny były sklepy pewexy były dostępne towary ale tylko najbogatszych było na nie stać. Były też zwykle sklepy do których były mega kolejki ale tam też był myk kto miał znajomości był u władzy wchodził bez kolejki i brał towar ktorego brało innym szarakom. Czyli według mnie żadna cena żadna inna opcja nie zagwarantuje ze osoba słabsza dostanie relokacje a ta z top nie.
      Proszę zważyć tez ze jeśli ta relokacje będzie dostępna z ekspedycji to @ciap nadal będzie uprzywilejowane -mieć większe szanse na zdobycie tej relokacji. Czemu? A ponieważ gra aktywnie wiele godzin i ma astro na ...lvl także może wysłać więcej ekspedycji niż osoba np z top 1000. A odnosząc się do startu i kolonizacjią planet na 15 to nie każdy ma taki zamysl od samego początku. A każda osoba powinna mieć szansę zmienić swoj styl gry w dowolnej chwili.

      @FILU
      Ja się z tobą nie zgodzę bo wydać kilka kk anty żeby mieć deczko większe wydobycie dexu. . wolałbym za te parę kk wymieniać surowce na dex i je sprzedawać. Ale co kto woli.

      @zefir rozumiem Cię, ale nie uważasz ze to my gracze powinniśmy decydować o naszym końcu? A nie jaki programista. Wydaje mi się ze ten temat z pomysłami jest właśnie dla nas byśmy my gracze mogli coś narzucić tym programistom.

      Mówisz ze trzeba by było ograniczyć takie relokacje no właśnie -czemu? Czemu chcesz ograniczać,spowalniac kogoś? Osoba która robi to dla eko( zysku) wie po co to robi i jakie są tego konsekwencje ale jak ograniczysz ta opcje ogólnie ograniczysz ją też flociarzom...
      Czy też osobom w środku stawki nie koniecznie top 100.
      Mówisz o milionach wydawanych anty nadal chcesz ładować setki złotych? Czekać na eventy żeby doładować Niemcom portfele? A nie lepiej odłożyć i wydać na wczasy, rozumiem pewnie cie stać na to i na to ale za te pieniądze można zrobić więcej dobra...

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez ^Turysta^ ().

    • ^ZemstA^ napisał(a):

      @zefir rozumiem Cię, ale nie uważasz ze to my gracze powinniśmy decydować o naszym końcu? A nie jaki programista.
      Zabroniony push, widełki handlarza, nieopłacalne kupowanie surowców za antymaterię (w dużych ilościach w późniejszych etapach gry), ustalony procent statków lub dział obronnych, z których złom trafia na pz oraz fakt braku pz przy ataku rakietami. Dwukrotny (a nie np. trzykrotny lub tylko o 50%) wzrost kosztów budowy kolejnych poziomów kopalń i badań. Ograniczona astrofizyką możliwość posiadania kolejnych planet. Stały i ustalony odgórnie wzorem wzrost wydobycia dla kolejnych poziomów kopalń. Itd.

      To wszystko są elementy zaszyte w kod lub zasady gry, które nas spowalniają (w sztuczny i odgórnie narzucony sposób), ograniczając ilość surowców, jakie jesteśmy w stanie zdobyć. W interesie twórców każdej gry jest jak najdłuższe utrzymanie każdego gracza i to wszystko są mechanizmy, które mają im w tym pomóc. Masz rację, że to gracz powinien decydować, o tym kiedy zakończy zabawę. Gracz, a nie gra, stając się niegrywalna. Dlatego czy chcemy, czy nie, musimy się godzić na ograniczanie naszej wolności wyboru.



      ^ZemstA^ napisał(a):

      jak ograniczysz ta opcje ogólnie ograniczysz ją też flociarzom...

      Możliwość relokacji na 15 pozycję ma na dłuższą metę sens tylko dla górników. Flociarz raczej nie będzie korzystał z takich przenosin. Musiałby czekać 24h na odblokowanie teleportera. Konieczność przeprowadzenia szybkiej akcji zazwyczaj wymusza użycie lotnej kolonii, sklejenie nad nią księżyca i budowę teleportera.

      Nawet gdyby jednak postanowił grać w ten sposób, godząc się na 24h ograniczenia przenoszenia floty, to ciągłe skakanie planetą ulokowaną na ostatniej pozycji w układzie też nie ma sensu, z racji różnic w temperaturze po każdych przenosinach. Aby zmaksymalizować efekt, ekonom prawdopodobnie będzie szukał jak najzimniejszej planety, a będzie to wymuszało na nim kilkukrotne przenoszenie jednej kolonii pomiędzy 15 pozycjami w różnych układach, aż trafi na najlepsze dla niego temperatury. Jednak gdy już taką znajdzie, to dalej nie będzie już jej ruszał.



      ^ZemstA^ napisał(a):

      Mówisz o milionach wydawanych anty nadal chcesz ładować setki złotych? Czekać na eventy żeby doładować Niemcom portfele?
      Nie, nie chcę. Tak jak pisałem, to mógł by być jeden ze sposobów na ograniczenie tego procederu - popatrz na koszty zakupu surowców za antymaterię, gdzie programiści poszli tą drogą. Nie twierdzę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia gracza. Pewnie raczej jedno z najgorszych :(


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • zefir napisał(a):

      To wszystko są elementy zaszyte w kod lub zasady gry, które nas spowalniają (w sztuczny i odgórnie narzucony sposób), ograniczając ilość surowców, jakie jesteśmy w stanie zdobyć. W interesie twórców każdej gry jest jak najdłuższe utrzymanie każdego gracza i to wszystko są mechanizmy, które mają im w tym pomóc. Masz rację, że to gracz powinien decydować, o tym kiedy zakończy zabawę. Gracz, a nie gra, stając się niegrywalna. Dlatego czy chcemy, czy nie, musimy się godzić na ograniczanie naszej wolności wyboru.

      tak wiem,, mi chodziło ze ten dział jest od tego by popierać sensowne pomysły a nie negować czy dokładać dodatkowe utrudnienia dla graczy,

      Możliwość relokacji na 15 pozycję ma na dłuższą metę sens tylko dla górników. Flociarz raczej nie będzie korzystał z takich przenosin. Musiałby czekać 24h na odblokowanie teleportera. Konieczność przeprowadzenia szybkiej akcji zazwyczaj wymusza użycie lotnej kolonii, sklejenie nad nią księżyca i budowę teleportera.

      Nawet gdyby jednak postanowił grać w ten sposób, godząc się na 24h ograniczenia przenoszenia floty, to ciągłe skakanie planetą ulokowaną na ostatniej pozycji w układzie też nie ma sensu, z racji różnic w temperaturze po każdych przenosinach. Aby zmaksymalizować efekt, ekonom prawdopodobnie będzie szukał jak najzimniejszej planety, a będzie to wymuszało na nim kilkukrotne przenoszenie jednej kolonii pomiędzy 15 pozycjami w różnych układach, aż trafi na najlepsze dla niego temperatury. Jednak gdy już taką znajdzie, to dalej nie będzie już jej ruszał.

      zefir mi nie chodzi o zysk dla flociarza na dexie a możliwość przeniesienia planety w skrajnie zapchane układy. Nie wiem jak często czytasz czyjeś starcia, ale ja nie raz natknąłem się na opisy akcji ze planeta przeniesiona w układ obrońcy, obrońca widział włączył urlop długie czekanie aż zejdzie z u próby i w końcu złom. Wiec powtórzę tu nie chodzi o zysk w dexie a MOŻLIWOŚĆ relokacji na skrajnych pozycjach

      Nie, nie chcę. Tak jak pisałem, to mógł by być jeden ze sposobów na ograniczenie tego procederu - popatrz na koszty zakupu surowców za antymaterię, gdzie programiści poszli tą drogą. Nie twierdzę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia gracza. Pewnie raczej jedno z najgorszych :(
      ukrucenie procederu. .. a skąd wiesz ile osób by to zrobiło? Ze juz chcesz go ukrócić? I czemu chcesz ukrócić? Przecież ty tez mógłbyś to zrobić? Czemu chcesz utrudnić komuś fakt że może się wbogacic? Ja nie rozumiem tego myślenia.

      A jak nie chcesz tego ukracac to nie myśl za programistów i im nie podpowiadaj jakby taki pomysł miał szansę wtedy będziemy myśleć nad ustepstwami.
      A sam pomysł i dodatkowa opcja to także zarobek dla Niemców większy czy mniejszy, dla nich chyba korzyść? Bo każdy wie ze ta gra jak i inne tej firmy swoje lata popularności mają za sobą.

      Ps;sorry ze odpisałem w cytacie ale z telefonu ciężko się to kasuje.
      Odpowiedzi są podkreślone .
    • @^ZemstA^ na szczęście Niemcy w dupie mają takie pomysły. Nieprawdziwe jest stwierdzenie, że można zmienić styl grania w późnej fazie. Flociarz nie dorobi się eko na poziomie górnika, a górnik nie dorobi się topowej floty. Wyjątkiem jest flociarz, który straci flotę, lub górnik, który gra mixa od początku. Oczywiście jakieś jednostki znajdziesz, które były blisko tego, ale... świadczy to tylko o trudności i nieopłacalności tego zadania. Gdyby taki chory pomysł miał jednak wejść w życie, to w tym wypadku rządam dodania po 150 pól do już istniejących 15tek :quasi:
    • aaa to źle mnie zrozumiałeś. Pisząc to miałem na myśli rozmieszczenie planet ze ekowiec robi to w kupie a flocie po galaktykach a ta zmiana może mieć miejsce na etapie 10kk -20kk pkt nie koniecznie 100. I nie chodzi o sam fakt dorobienia się, że ktoś kogoś dogonić czy przegoni ale o chęci możliwości bo wiadomo ze ogranicza nas czas (real) ja często zmieniam styl gry bo pracuje sezonowo .