Zmiany na uni

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zmiany na uni

    Jak pewnie części forumowiczów wiadomo, na innych serwerach rozpoczęły się dyskusje nad zmianami parametrów (prędkość ekonomii i spalanie). Nie ma się co oszukiwać, że Oberon jest uni nawet średnioaktywnym (mamy może ze 40 graczy, z czego realnie grających jest 20, 25), ale skoro istnieje szansa na zmianę i jakieś urozmaicenie rozgrywki, to... czemu nie skorzystać?

    Moja propozycja:
    • Ekonomia x5 --> ekonomia x7 (lub nawet wyżej)
    • Spalanie deuteru 1.0 --> spalanie deuteru 0.5
    • Ewentualnie można pomyśleć nad zlikwidowaniem PZ z obrony, to jeden z czynników przyspieszających wymieranie
  • Zmiany nie dodadza nowych graczy - no moze na chwile dopoki doputy aktywny flociarz nie upoluje ale napewno dadza wiatru w skrzydla starym ktorym juz sie nie chce :(

    Jak najbardziej jestem za :D
    "największą głupotą jest zrobic sobie wroga w kobiecie, żądza zemsty przechodzi średnio po 7 pokoleniu "

    "Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
  • Napiszę to samo co pisałem na sojuszu dawno temu - moim zdaniem takie zmiany nic nie zmienią wewnątrz uni. Topka nagle się nie zmieni, nowych graczy nie przybędzie. Powrót starych graczy ? Pan raczy żartować.

    Jedyna różnica to pierwszy tydzień - część osób zaryzykuje loty, kilka trafi - i odpadnie kilku graczy, którzy normalnie jeszcze by pozostali i poklepali eko.

    A więc patrząc tylko wewnątrz uni - taka zmiana przyspieszy kasacje kont / idlerkowanie. Silni (mocne eko lub duża flota, gdzie koszt lotu / fsa będzie mniejszy) staną się jeszcze silniejsi, słabsi gracze dostaną jeszcze bardziej po tyłku.

    A co do złomu z obrony - to jedno z niewielu uni, gdzie złom z obrony jest - i niech tak zostanie. Inaczej gracze (na tym etapie uni) skupią się na bunkrowaniu - a inni na gs-ach. I tyle będzie z życia uni ...

    @@@@@@@

    Czym innym są rozważania pod kątem przyszłego łączenia uni - tutaj parametry im lepsze tym lepiej dla tych nielicznych, co zostaną grać do tej pory.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Jedyna szansa na rozkręcenie gry to połączenie uni.
    OGame'owa emerytura
    _________________________
    *zezwalanie na przekręty przez GO/SGO/GA jest żałosne*
    *polski support to kółeczko wzajemnej adoracji*
    *Art do odwołania*
    *grę zabijają nieuczciwi gracze, leniwy support i czubulus*
  • Prezes nie ładnie tak :P

    Ja jestem za zmniejszeniem spalania :D Będę miał tańsze loty na Ciebie Prezes :D
    Chociaż 0,5 problemu nie rozwiąże, bo problem ze spalaniem leży głębiej...

    Nasze uni nie jest jeszcze takie stare... jak patrze ile kosztuje mnie jakaś akcja, a podejrzewam, że mam najdroższą flotę na uni, to nawet nie chce wiedzieć ile to musi kosztować graczy, którzy mają kilkukrotnie większa flotę od mojej... Jeszcze jak się akcja uda to ma się ten zysk(o ile koszt wysłania floty i recków nie jest większy niż możliwy zysk..), ale w przypadku pomyłki o pare sekund albo zalogowania obrońcy jest się w totalnej dupie :( Zresztą każdy kto gra trochę i ma jakieś pojęcie to wie jak wyglądają loty sporymi flotami w układzie a poza układem...


    Z postem Dex-a się zgadzam, zwiększenie eko pomogłoby tym, którzy nie przestaliby grać do czasu nadejścia fuzji.

    Temu uni, tak jak i innym może pomóc jedynie fuzja..
  • Z tym, że z fuzją wcale tak różowo nie jest - bo jak będą łączyć uni względem statystyk - to okaże się, że top Uni1 nagle jest max top100 Uni2. Co by nie było - ale np floty na uni starszym o rok zawsze będą bez porównania z flotami uni młodszego. Przy czym tempo przyspiesza - nowe uni mają eko minimum 5 - więc różnice względem starszego uni (ale np z eko 3) będą się powoli zmniejszać. Ale powoli.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Zależy z jakim uni nas połączą - jest też opcja, że z młodszym niż nasze. Ale to jedyna opcja na zwiększenie liczby graczy, obecnie nic już tego nie zrobi, nawet super konfiguracja - z prostej przyczyny - domyślnie nowemu graczowi wyświetla się najnowsze uni podczas rejestracji. A i nie sądze, aby ktoś specjalnie wertował i szukał odpowiedniego dla siebie zestawu, a już na pewno nie na ponad 2 letnim uni.
  • Ankieta przegłosowała eco x7 oraz deu 0.5. Przy złomie z obrony głosy były wyrównane, stąd opcja nie będzie wprowadzana (z racji jej rzadkiego występowania na innych Universach) modyfikowana, ale może i tak ulec utraceniu przy fuzji Universum.

    Poproszę o wprowadzenie zmian pod koniec czerwca.
  • Zlom z obrony na tym uni był od zawsze - więc skoro głosy były na pół - to powinno się zostawić bez zmian. Z drugiej strony za pewien czas będzie rozpatrywana kwestia połączenia uni Oberon z innym - a nie ma podobnego uni ze złomem z obrony.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon