Transport surowców z konta silniejszego na słabsze

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Transport surowców z konta silniejszego na słabsze

    Witam,

    Pare pytań celem rozwiania wątpliwości:

    2 konta, różne IP. Konto A jest wyżej w top, Konto B niżej w topce. Ogólnie gracz z konta A zamierza skończyć swoją przygodę z OG i chce wspomóc gracza z konta B, upewniając się przy tym, że nie narobi dookoła smrodu i niepotrzebnych problemów


    1. Transport surowców z konta A na konto B może być potrakotowany jako darowizna i nie będzie się to wiązało z żadnym banem?
    2. Kwestia floty - podzielenie wszystkich statków na mniejsze zespoły i rozbicie się o planetę konta B w celu zrobienia prób moonowych - dopuszczalne?

    Podkreślam, że oba konta nie grają na tym samym IP, a zjawisko pushu jest mi znane.

    Pozdrawiam
  • Ok dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości :)


    Edit: No właśnie apropos 2: Jeżeli w wyniku rozbicia floty konta A o planetę konta B, konto A spadnie niżej niż B to wówczas będzie to już push? W momencie starcia wszystko było legalnie, no więc jak mam rozumiem kwestię zbierania złomu w momencie odwrócenia pozycji w rankingu ogólnym ww. kont?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kecnef ().

  • To kto zbiera złom określane jest w chwili ataku.

    Jeżeli w momencie ataku konto A jest wyżej:
    * PZ z konta A może trafić na konto B lub zostać u A
    * PZ z konta B musi trafić do B.

    Jeżeli konto spadło poniżej B, w momencie ataku jest niżej:
    * PZ z konta A musi trafić na konto A,
    * PZ z konta B może trafić do kona A lub zostać u B.

    PZ z konta to złom który powstał z floty danego konta.

    W skrócie: Gdy po jakimś RW konto A spadnie poniżej konta B kończy się legalne pomaganie a zaczyna push.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Jeżeli konto spadło poniżej B, w momencie ataku jest niżej:
    * PZ z konta A musi trafić na konto A,
    * PZ z konta B może trafić do kona A lub zostać u B.


    W skrócie: Gdy po jakimś RW konto A spadnie poniżej konta B kończy się legalne pomaganie a zaczyna push.
    Oczywiście odp. napisana przez Ciap jest bardzo dobra, choć w pierwszym momencie błędnie zrozumiałem, że jeżeli przed atakiem wyżej jest konto A natomiast w wyniku rozbicia floty spada poniżej konta B wtedy zachodzi zacytowana powyżej sytuacja.
    Żeby nie było wątpliwości: jeżeli w momencie ataku konto A jest wyżej niż B to niezależnie od tego jak będzie wyglądała sytuacja punktowa po starciu:

    ciap napisał(a):


    * PZ z konta A może trafić na konto B lub zostać u A
    * PZ z konta B musi trafić do B.
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0
  • @john malkowitz007
    Gracz pisze "gracz z konta A zamierza skończyć swoją przygodę z OG i chce wspomóc gracza z konta B". Brzmi to jak specjalne rozbicie.

    Jeżeli atakuje Cie gracz słabszy i ten atak jest ustawiony (umówiłeś się z graczem) będzie to push.
    Jeżeli z graczem się nie umawiałeś na atak a np. pomylił kordy to pusha nie ma.

    Jeżeli masz wątpliwości jak to rozpatrzy GO możesz napisać ticketa w który spytaj co z PZ (pamiętaj dać API do RW i zbiórek PZ) > ogame.support.gameforge.com/pl
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Szczegóły wytycznych pracy GO które dostarcza GF są do wglądu po podpisaniu ZOD.
    Nie jestem upoważnioną osobą do udzielania takich informacji. Nikt z teamu nie jest.
    Czyli na chlopski rozum tlumaczac, mozna sie ustawic z kims na push (np. w knajpie przy piwku albo w parku na spacerze) a w razie jakichkolwiek podejrzen isc w zaparte, ze pomylony atak, zle kordy sie wpisalo itp :D nie ma dowodow w postaci screenow z rozmow na gg, pw w grze czy innych podobnych wiec nie ma "oszustwa" :P
  • john malkowitz007 napisał(a):

    Jezeli slabszy gracz w wyniku ataku na mnie rozbije swoja flote ,, to musze Mu odeslac zlom z jego floty ?
    no bez jaj z takimi pytaniami :D pewnie ze nie bo jaki był by sen istnienia top1 :D wtedy proceder mówil by nie masz praa atakować top1 bo zawszę się rozbijesz (logiczne to jest top1) no i top1 musi jeszcze odesłać pz XD krótko mówiąc był by akaz prób farmienia top1 a on bez sensu bronił by się odsyłając pz z atakiera :thumbsup:

    ciap napisał(a):

    Jeżeli atakuje Cie gracz słabszy i ten atak jest ustawiony (umówiłeś się z graczem) będzie to push.
    Jeżeli z graczem się nie umawiałeś na atak a np. pomylił kordy to pusha nie ma.
    Daguś ;) jak dobrze zrozumiałem zakładającego temat to jemu chodziło o

    Kecnef napisał(a):

    2. Kwestia floty - podzielenie wszystkich statków na mniejsze zespoły i rozbicie się o planetę konta B w celu zrobienia prób moonowych - dopuszczalne?
    więc Truck nie mylcie pojęć rozbicia floty a prób moonowych :D bo to całkiem inaczej się interpretuje w systemie teamu :D tutaj nie trzeba zgrywać pawiana i iść w zaparte że pomyliłem koordy na próby moonowe :D no i widać czy to była ustawka i flota się rozbiła czy jakieś floteczki o wartść 20% pykły w planetę XD

    Suma sumarum ześliście z tematu zapytania przez @Kecnef :thumbsup: i jeszcze się szargacie a nie :love:

    Drogi kecnef !!! rozbicie floty i próba ominięcia zasad gry( bo chyba o to co chodzi ) jest karane banem ale pomyśl na jakiej uni grasz i jaki jest pz %%%% bo w przeciwnym razie namów kolegę na pełny legal i niech przetopi flote 75% (wiekszy zysk będzie z niego ) i sprzeda drugiemu kontu surowce po minimalu :thumbup:
    Po za tym OMG!!! nie kombinujcie grajcie zgodnie z zasadami gry bo zawsze takie pytania i działania kończą sie tak że jednemu się uda i pisze sie wtedy że supperatorzy <3 ( kocham to słowo i pozdrawiam @kasai) obrywają że nic nie robią i nic nie widzą a jak komuś wlepia bana to znowu jak mi!, za co !, nie słusznie !. i tak w kółko Macieju zrobisz źle nie zrobisz źle
  • @FILU po co sie tak produkujesz? Co maja proby moonowe do kasacji duzej floty?? To co pisalem wczesniej to bylo tylko pokazanie tzw. drugiej strony medalu. Oczywiscie nieogarnieci wylali juz fale hejtu zanim zdazylem odswiezyc forum :D

    Cztery napisał(a):

    @Truck driver @ciap wdg mojej skromnej osoby powinniście sie umówić co najmniej na kawę
    Jeszcze podpowiedz jak przekonac na ta wspolna kawe :D komus pewnie by nie pozwolil strach przed spotkaniem w 4 oczy :P
  • @Truck driver zanim ze mną też się złapiesz :XP: przeczytaj o czym pisał zakładający temat a o czym wy ;) próby moonowe wysłane z konta mocniejszego może zachować obrońca ale jak konto będzie słabsze zawsze trzeba odesłać pz lub zostawić komuś innemu co wypatrzy pz ]:-D i tu nie ma możliwości kombinacji że nie umówiłem się z obrońcą XD bo każdy laik odróżni próby od zezłomowania floty .
    A przypominam że zakładającemu temat chodziło o próby moonowe ;) nie o kombinacje jak się spushować rozbijając flotę :)
  • FILU napisał(a):

    @Truck driver zanim ze mną też się złapiesz przeczytaj o czym pisał zakładający temat a o czym wy próby moonowe wysłane z konta mocniejszego może zachować obrońca ale jak konto będzie słabsze zawsze trzeba odesłać pz lub zostawić komuś innemu co wypatrzy pz i tu nie ma możliwości kombinacji że nie umówiłem się z obrońcą bo każdy laik odróżni próby od zezłomowania floty .
    Proby moonowe mozna robic dowolnym rodzajem floty :P nawet gesiami jesli nie szkoda Ci czasu i sury :D dopoki nie ma moona pod planeta to nie ma zadnych podejrzen wiec takie celowe rozbijanie sie niby na proby moonowe predzej czy pozniej sie skonczy i nie ma opcji by zezlomowac w taki sposob flote rzedu kilkaset tys statkow. Dlatego temat przeksztalcil sie w dyskusje o pushowaniu sie. Teraz juz rozumiesz?
  • no właśnie Trucker :D sam dobrze przytoczyłeś cytat i sobie zaprzeczyłeś :D popatrz co pisze w punkcie 2 i do czego edytuje XD XD XD strzeliłeś sobie samobója

    Kecnef napisał(a):

    Edit: No właśnie apropos 2:
    a teraz pytanie numero 2 :D

    Kecnef napisał(a):

    2. Kwestia floty - podzielenie wszystkich statków na mniejsze zespoły i rozbicie się o planetę konta B w celu zrobienia prób moonowych - dopuszczalne?
  • Hehe dzięki za rozwinięcie dyskusji w temacie, jak widać przedstawiony temat budzi kolejne pytania, dalsze interpretacje i niejasności:). Mam wrażenie, że kolejne pytanie brzmiałoby - no to jak w końcu zrobić ten push, żeby było dobrze. a GO nie zorientowali się, że coś kombinuję :). Pomysł na poradnik :P

    Dla jasności - będziemy rozbijać z kumplem jego flotę o moje planety aż powstanie kilka moonów i oczywiście do momentu kiedy jego top nie będzie niżej od mojego (ewentualnie potem odeślę mu pz jak pójdziemy do końca za ciosem).

    Nie chcę się przesiadać na jego konto bo mam poukładane eko, obronę, badania i pozycje planet po swojemu. Poza tym po przesiadce straciłbym chęć do gry. Delikatny boost w postaci surowców pomoże mi w dalszej rozbudowie konta.