Spalanie deuteru

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Spalanie deuteru

    Witam wszystkich

    Bardzo bym prosiła administracje o stworzenie ankiety dotyczacej spalanie deuteru przez flote na naszym uniwersum :fsmile:
    Prosila bym rowniez o wypowiedz flociarzy grajacych na uniwersach z normalna wartoscia spalania , jak i na naszym uniwersum
    co sadza o pomysle zmniejszenia tej wartosci tak jak np jest to zrobione na uni spica .

    Z uwagi na to ze na naszym uni lataja floty bardzo pokaznych rozmiarow , sensownym wydaje sie zmniejszenie tego parametru na naszym uni
    Kazdy kto gra flota wie ze turbo recki kradna taka ilosc dexu ze to jest jakies nieporozumienie :ffreak:
    samo zrobienie rw nie jest tak oplacalne jesli policzy sie ilosc dexu potrzebna na lot + recki zwlaszcza gdzies dalej...
    Dlatego tez zwracam sie z prośbą do administracji gry o zrobienie ankiety w tej sprawie
    oraz do graczy , glownie flociarzy zeby wypowiedzieli sie co mysla na ten temat :fsmile:

    Pozdrawiam Bad :fsmile:
    BRUNCIA IS MAJ NEJM



    :fa: uni Quantum :fa:
    <: sojusz Zły Sen & IRA <:
  • Nie bardzo to widzę bo patrząc obiektywnie ekowcy handlujący deuterem będą nie w sosie a ich jest więcej niż flociarzy (tak wiem, że to podgracze I powinno się im zakazać uciekać przed nami, sokołami ogame).
    Druga sprawa że ktoś chyba nie miał wyobraźni ustalając spalanie turbo recków.
    Może dobrym rozwiązaniem było by zwiększenie bonifikaty w spalaniu przy podnoszeniu napędu lub dodanie takiej funkcji w jakimś zapomnianym badaniu, ale to już kwestia całego ogame.
  • Uważam, że połowa spalania niczego nie rozwiąże.
    Ja już zaczynałem mieć z tym problem na S bo nie mam fabryki jak Wy.
    To jest krótkowzroczne myślenie bo za rok trzeba będzie wysyłać nie 5kk recyklerów na flotę z top 30 a 8kk recyklerów. A to oznacza, że przy 0,5 spalaniu I tak trzeba będzie mieć na moonie 1kkk deu żeby cokolwiek podziałać. Pozostaje tylko kwestią czasu kiedy to nastąpi.
  • Już Ci dawno wybaczyłem więc się nie lękaj.
    Mi chodzi o to, że jak już coś usprawniać to niech to będzie coś co naprawdę rozwiąże dany problem a nie tylko przesunie go w czasie. No bo za dwa lata pojawią się głosy żeby zrobić 0,25 spalania bo wartości deuteru potrzebne na jeden lot są mniej więcej takie jak zapasy paliwowe topowych kont na innym uni.
    Zresztą Wy już mieliscie taki temat w did. Zakladal go bodajże Artek zaraz po łączeniu, w którym też narzekaliście na spalanie razem z Luckiem bo się wtedy jeszcze waflowaliście. No I po dwóch latach to samo pisze Twoje lepsze Ja bo wybudowała tyle szybkiej floty, że spalanie dla niej stało się problemem.
  • Ja, jako flociarz z niemałą flota, jestem przeciwny zmniejszaniu spalania deuta, nie raz faktycznie ciężko jest wyjść na plus z powodu reków ale i nie tylko ich, lot niszczarkami czy bombowcami tez wcale do tanich nie należy, wtedy żeby wyjść na plus trzeba trochę bardziej się pogłowić co wysłać a czego nie wysyłać by było oki.

    A co do ekowców czy było by mniej na nich ataków to sądzę, że właśnie było by na odwrót, 90 % ekowców posiada bunkry, które faktycznie jedynie GS da sie rentownie farmić, przy zmniejszeniu spalania deu ta rentowność powróciła by tez pewnie przy atakach szybką flotą.

    Także sądzę, że było by to wylanie dziecka z kąpielą.

    PS po ankiecie i jej wynikach na u68 dotyczącym zwiększenia produkcji eka jakoś nie mam złudzeń co do tego jak by to wyglądało na quantum. Ile kont widm by nagle wróciło by zagłosować.
    Pamiętaj.
    Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
    Za nim stoi stado.
    Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
    do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
    A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
    I rozszarpie Cię na strzępy.

    Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
    Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
    Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
  • Były te współczynniki bo sam pokazywałeś jak mała jest różnica w spalaniu między 15nn a 16nn. Nie można robić czegoś po łebkach według mnie. Ogame daje wiele możliwości, chociażby te słynne grawitony na wyższy poziom co to miały by coś dawać, ale nikt z tym nic nie robi tak samo jak z lmami ktore według wszelkich prawideł powinny na 7 levelu nanów robić się od razu. Dlatego nie wolno iść po najmniejszej linii oporu bo tak pasuje części graczy.
    Co do Twoich stosunkow z Luckym faktycznie nie powinienem się wypowiadać bo ich nie znam. Bazowałem na twoich postach, ale nie wziąłem pod uwagę faktu że należą one do pokaźnego zbioru, który ma u mnie roboczą nazwę: "posty pla które należy ignorować". Jeżeli Cię uraziłem to sorensen.
  • poziom ktoregokolwiek napedu do spalania ma sie nijak, bo ewentualna roznica wynika z zaokreglenia wyniku. Jasno to pokazuje wzor na koszty spalania, FAQ ci prawde powie jesli tylko umiesz je czytac. ;)
    Pamiętaj.
    Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
    Za nim stoi stado.
    Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
    do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
    A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
    I rozszarpie Cię na strzępy.

    Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
    Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
    Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
  • Yossar napisał(a):

    Ja już zaczynałem mieć z tym problem na S bo nie mam fabryki jak Wy.

    To jest krótkowzroczne myślenie bo za rok trzeba będzie wysyłać nie 5kk recyklerów na flotę z top 30 a 8kk recyklerów. A to oznacza, że przy 0,5 spalaniu I tak trzeba będzie mieć na moonie 1kkk deu żeby cokolwiek podziałać. Pozostaje tylko kwestią czasu kiedy to nastąpi.
    O jakiej fabryce mówisz?
    Przecież za rok będzie wyglądało wszystko tak samo, nic się nie zmieni. Będzie szaro i niebiesko i może od biedy jakiś ufs zaspi.
    I nie wiem mając obecnie po 500-800kk dexu na moonach w zupełności to wystarcza skoro się lata głównie na dt i kilka gs.
    Myślisz, że zmniejszy się spalanie to floty urosną jak na drożdżach, mi się wydaje że nie bardzo.
  • No to w takim wypadku nie rozumiem po co ten temat. Popierasz pomysł a potem mowisz ze sie nic nie zmieni. Nigdzie nie napisalem ze floty urosna dzieki spalaniu. Poza tym ty jestes najlepszym przykladem zmiany wartosci flot.
    O jakiej fabryce? A o takiej: qurdemole, unbangobaran czy nawet kochany xiom co wszystko skanuje a nie ma floty. Qurdemole ma około 6kkk z samego eko miesiecznie a jakos przyrostow nie widze. I co sie stalo ze złomem z Marka? Ile tego było? 85kkk? O takiej fabryce mówie.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Yossar ().

  • Największym problemem jest spalanie przez recki. Trochę dla mnie nielogiczne jest, żeby statek cywilny palił zdecydowanie więcej niż statki bojowe, a w porównaniu do pancernika, to już jest przepaść.
    Samo zmniejszenie zużycia nie załatwi sprawy, bo recki i tak będą palić najwięcej, a wg mnie o to najbardziej chodzi.
    Można pomyśleć o zmniejszeniu podstawowego zużycia przez same recki:
    - spalinowy - 100 (jest 300)
    - impulsowy - 200 (jest 600)
    - nadprzestrzenny - 300 (jest 900)
  • Yossar napisał(a):

    No to w takim wypadku nie rozumiem po co ten temat. Popierasz pomysł a potem mowisz ze sie nic nie zmieni. Nigdzie nie napisalem ze floty urosna dzieki spalaniu. Poza tym ty jestes najlepszym przykladem zmiany wartosci flot.
    O jakiej fabryce? A o takiej: qurdemole, unbangobaran czy nawet kochany xiom co wszystko skanuje a nie ma floty. Qurdemole ma około 6kkk z samego eko miesiecznie a jakos przyrostow nie widze. I co sie stalo ze złomem z Marka? Ile tego było? 85kkk? O takiej fabryce mówie.
    [ciach]
    Co do spalania tez sie mylisz, zmiana wspolczynnika zmieni grywalnosc tej gry dla ludzi ktorzy graja flota. Po pierwsze fs to jest jakis kosmos 100kk dexu, pl ponad 150kk a lucky nie wiem ponad 200kk, czesciej pomysle o fsie niz o zapieciu urlopu, jak bede lecial na jakas wieksza flote to tak czy inaczej wstawie lotke bo nawet zmniejszenie spalania nie pozwoli mi wyslac 1kk reckow na odleglosc 50us, zezlomowanie 1k gs na Q nie jest problemem, ale pozbieranie tego juz tak, czesto odpuszcza sie lot ze wzgledu na recki, zapinasz urlop i masz w dupie bo grac zeby byc na minusie i nie rozwijac swojego konta jest gra bez celowa.
    Co do Pawelosa, nie wiem na co tam latasz ale jak Ci zmniejsza spalanie to duzo sie w tych bunkrach nie zmieni, nie wierze ze lecisz flota ktora pali 100kk dexu i wyciagasz zysku 200kk nie ma takich bunkrow na uni za ktorymi stoi taka sura lub taka flota. A jak juz sa to 10k gs sie nie przebija wiec latanie szybka na takie cos mija sie z celem, a jak juz lece szybka to czy spale 20-30kk dexu to raczej duzej roznicy nie ma.

    [ciach]

    Moderator kruszynka:
    Usunięto offtop

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Terry ().

  • terry i tu sie zdziwisz ale sa takie bunkry, koordow wam nie podam bo jesli ich do tej pory nie znacie to po co mam wam ulatwiac sprawe. Swego czasu prowadzac temat mojego projektu pokazywalem wam co jest na uni i dla jasnosci tylko niewielka czesc z tych rw byla w bliskiej (paru parunastu ukladow) odleglosci.

    A wracajac do meritum sprawy, to w dalszym ciagu uwazam ze zmiana jest nie potrzebna, i sadze ze wrecz odniesie przeciwny efekt niz zamierzony.
    Pamiętaj.
    Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
    Za nim stoi stado.
    Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
    do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
    A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
    I rozszarpie Cię na strzępy.

    Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
    Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
    Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
  • pl1 to mialbyc temat do rozmowy i opini o zmniejszeniu spalania deu, wiec tak jak napisalem na poczatku jestem przeciwny temu. A powodow wszystkich nie musze pisac, bo te ktore tu wymienilem sa odp na wasze i tyle


    Daliscie argunent ze kazdy flociarz to zrozumie ja ekowcem nie jestem a jednak mam inne zdanie. Mam chyba do tego prawo ?

    Pomijam fakt czy zmniejszenie spalania ma sens czy nie. Dla mnie robienie ankiety w grze jest delikatnie mowiac chorym pomyslem. -> patrz efekt ankiety na u68 i prawie identyczne ale zupelnie innej na uNektar. A przede wszystkim ilosc oddanych/skasowanych kont, a zmiana tam miala przyniesc ozywienie.
    Pamiętaj.
    Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
    Za nim stoi stado.
    Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
    do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
    A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
    I rozszarpie Cię na strzępy.

    Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
    Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
    Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
  • Co do spalania to w momencie pisania gry twórcy nie przewidywali, że w przyszłości będą uni z większą prędkością. Obecnie uni z prędkością większą niż x1 to normalka.
    Przy obecnych prędkościach flot i eko x5/x5 czy nawet x7 eko. Flotę jest łatwo nastukać ale tak jak główny problem głosi - spalanie recków jest za duże.
    Według mnie spalanie recków wraz z prędkością eko powinno być stosunkowo niższe o te xx% i mówię to jako człowiek metal i kryształ ;)
  • [ciach]
    spalanie dexu musi byc obnizone.... to kpina z tym co jest teraz ... cisnijmy problem dalej jesli flota bedzie palila mniej dexu to wiecej go bedzie do kupienia dla mnie :):):) skupie reszte dexu z uni i wymienie u handlarza heheh bedzie na kolejny metal czy kryształ :)
    jestem
    3x na tak

    Moderator kruszynka:
    Usunięto offtop
    padaka nie ogame ../...
    top1 wydobycia świata
    graczu z Quantum kupie tanio deu
  • super pomysl
    gram juz w ta gre troche i z tego co widze na nowo otwarych serwerach jest tendencja zeby wlasnie spalanie tego dexu zostalo zmniejszone
    wogole to uwazam ze standardem powinno byc zmniejszenie tego na wszystkich uniwersach
    to dobre rozwaizanie ze zaczeliscie od uni quantum z uwagi na to ze lataja tam najwieksze floty tak jak i na draco i u68
    wiec powinno sie chyba zaczac od tego uni
    kiedys gralem flota teraz gram eko i widze tylko same plusy takiego rozwiazania


    pozdrawiam B.B
  • Zdecydowanie jestem na TAK. Spalanie floty za ZWŁASZCZA recyklerów jest ZDECYDOWANIE za DUŻE!!

    NIE może być ze statek cywilny spala wiecej niż statek bojowy. Ktoś kto wprowadzał "szybkie recki" i ustalał zużycie dexu chyba był mocno podpity :D - chociaż prędkość recków akurat jest ok ;)

    Ogólnie nie widze minusów zmniejszenia spalania, same pozytywy.

    Jestem na TAK, zdecydowanie na TAK, stanowcze NIE mówie pozostawieniu spalania na obecnym poziomie!

    Art nie ma na co czekać, wysyłaj zleconko na obniżenie zużycia daxiku do 0,5... tak conajmnij 0,5 :D
  • Spalanie powinno być mniejsze, nowe speed unii mają mniejsze, powinno się zatem i na speed starszych je zmniejszyć. Tu nawet nie chodzi o samych flociarzy. Jak ekowiec jest dość wysoko i ma 250k lub więcej dt to sam wie, ile potrafią kosztować nawet takie fsy. Zmniejszenie spalania przyda się każdemu. I flociarzowi i ekowcowi. I nie musi to być współczynnik 0,5. Już nawet 0,7 styknie. Ale wszystko w rękach adminów.
    W wyniki mutacji genetycznych, do których doszło w pewnych serwerowniach naukowcy sklasyfikowali i zarejestrowali nową pokraczną hodowlę klakierów.

    :bicz1:
  • Bardzo dobry pomysł. Jestem za... pewnie się niczym nowym nie popiszę, ale na pewno uatrakcyjniłoby to grę. Być może więcej ludzi robiło by fsa, być może byłoby więcej lotów na duże floty (tzn byłyby mniejsze przepały :D) a być może i górnicy trochę by odetchnęli i nie mieli wlotów w planety po 2kk dexu :D od zdesperowanych brakiem paliwka flociarzy :)

    A ja poszedłbym krok dalej i rozważył (ankieta??) możliwość wprowadzenia innych urozmaiceń, a mianowicie pojemność SS, może zmiana prędkość np. eko żeby nasi górnicy czuli że też o nich dbamy :D, zmiana % złomu a nawet % z defiku? :)

    Panie Art, ankieta z opcjami jak najbardziej...
  • Art81 napisał(a):

    A ja poszedłbym krok dalej i rozważył (ankieta??) możliwość wprowadzenia innych urozmaiceń, a mianowicie pojemność SS, może zmiana prędkość np. eko żeby nasi górnicy czuli że też o nich dbamy :D, zmiana % złomu a nawet % z defiku?
    Derbis z floty tak jest bardzo duży, więc nie ma co tego zwiększać.
    Złom z obrony odpada całkowicie.
    Większe eko zawsze się przyda. Skoro na uni68 się dało, to u nas tez można. Tam zwiększyli pięć razy, a tu jakby zwiększono dwa razy byłby wypas, ale tego nie zrobią. Hehe

    A co do głównego wątku.
    Jestem za zmniejszeniem współczynnika spalania, ale tak jak wcześniej pisałem problem z reckami nadal będzie.
  • Art81 napisał(a):

    A ja poszedłbym krok dalej i rozważył (ankieta??) możliwość wprowadzenia innych urozmaiceń, a mianowicie pojemność SS, może zmiana prędkość np. eko żeby nasi górnicy czuli że też o nich dbamy :D, zmiana % złomu a nawet % z defiku? :)
    Grubo Arczi poleciałeś :D złom z obrony na Q byłby śmiercią naturalną wszystkich ekowców - bo nie zostałoby z nich nic... Ale podnieś im eko do x7 czemu nie :D

    Panie Art jak najbardziej na TAK w sprawie spalania deuteru do 0.5 :)
  • kategorycznie NIE

    i piszę to w imieniu moich 42 kont na Q WIĘC WASZA ANKIETA LEŻY

    A tak poważnie ,jak mniejsze spalanie dexu ma uatrakcyjnić tą grę dla ecowców bo nie rozumiem . Jeśli lot na bunkier będzie kosztował mniej paliwa to ktoś poleci zamiast raz dwa razy gdzie tu sens chyba tylko dla dwudziestu paru osób które grają flota.


    Moderator kruszynka:
    Uspominam za doubleposting
  • pimper napisał(a):

    A tak poważnie ,jak mniejsze spalanie dexu ma uatrakcyjnić tą grę dla ecowców bo nie rozumiem . Jeśli lot na bunkier będzie kosztował mniej paliwa to ktoś poleci zamiast raz dwa razy gdzie tu sens chyba tylko dla dwudziestu paru osób które grają flota.
    A kto tu sie pyta o ekowcow, metale i krysztaly do wora!!
    A tak na powaznie, wlot w bunkier i tak kosztuje nic bo robi sie to gsami wiec zuzycie paliwa na to nie wplywa. Druga sprawa ekowcy posiadaja po 500k dt i to tak na luzie, poslij stacje przez gale taka iloscia to zobaczysz ile to kosztuje, oczywiscie w porownaniu do latania flota i reckami to male ilosci ale mysle ze gornik jak zaoszczedzi na fasie 10kk to dla niego sporo.