Dodatkowe pola planety/księżyca

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Dodatkowe pola planety/księżyca

      Zastanawiam się nad pewną funkcjonalnością opcji antymateryjnej dodatkowych pól. Jeśli dokupujemy pola bo nie stać nas na kolejny poziom terraformera (stacji księżycowej) zwykle wybieramy opcję +15pól (+6pól) jeśli wybiegamy dalej w przyszłość. Czasami jednak zainwestujemy w opcje tańsze, bo jak wiadomo cena +15 pól nie jest proporcjonalna do ceny +9pól. Pomysł jest następujący, niech wprowadzą możliwość aktywacji wszystkich trzech możliwości dodatkowych pól jednocześnie na jednej planecie. Raczej GF na tym nie stracą, bo gracze będą dalej kupować, a jak braknie im miejsca to kupią też +15. Przy kolonizacji skrajnych planet byłoby to szczególne przydatne (15+9+4=28) pól dodatkowych. Jeśli już coś kupiliśmy (np. +9pól) to nie powinno nam być to odbierane wyższym przedmiotem (+15pól).
    • To jest podobnie jak z dopalaczami na surowce. Aktywne np. +10% metalu mozna zastapic +30% metalu w kazdym momencie i na odwrot. 30% zdegradowac na 10%. Trzeba by wiec zrobic to samo z dopalaczami tylko wtedy wyszla by opcja, ze ktos kupi sobie dopalacze za anty, aktywuje je na calym koncie dajac po kilka sztuk dopalaczy 30% i wtedy podwaja swoje wydobycie bez zadnego wysilku.

      Reasumujac, raczej to nie przejdzie.
    • Może i nie przejdzie, co nie zmienia faktu, że proponowane zasady nie muszą odnosić się też do dopalaczy, nie wyobrażam sobie tego. Natomiast pola planety mają charakter stały dlatego ma to większy sens i nie generuje zbytniej przewagi, a zarazem jest pomocne chociażby przy rozbudowie matki albo 15poz przed zmianą rozmiarów planet (po też można). Są również dużo droższe.

      Z tego co przeczytałem w tym temacie:

      board.se.ogame.gameforge.com/i…Event-Week/?postID=184065

      Wynika (rozwinąć tam 4 spojler), że walki M.O.O.N.S (wprowadzone nota bene w tym samym czasie co dodatkowe pola księżyca, a dużo później niż dopalacze) można aktywować wielokrotnie co już nie dotyczy dopalaczy. Ten krótki przykład pokazuje, że mimo wielu podobieństw przedmioty nie muszą być regulowane przez takie same zasady.

      Bibliografia:

      Wprowadzenie dopalaczy (w wersji 4.0 | 12 Kwi 2012)

      Wprowadzenie dodatkowych pól planety (5.2.0 | 10-lecie OGame, 15 Paź 2012)

      Wprowadzenie dodatkowych pól księżyca i M.O.O.N.S (5.6.0 | 12 Sie 2013) (pierwszy link)
    • Pomysl mi sie podoba , tylko po co ograniczac , ze mozna kupic tylko po 1 przedmiocie

      Pisalem juz kiedys o tym by dodatkowe pola na Planetach i Moonach mozna znalesc podczas eventow na ekspedycjach i dodatkowych planetach
      Wczystkie dopalacze mozna wtedy znalesc ,za wyjatkiem wlasnie dodatkowych pol na Planecie / Moonie
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Tak, tylko że dodatkowe pola mają charakter działania permanentny, a dopalacze są na tydzień. Kiedyś miało być jak piszesz, ale ktoś obliczył że lepiej finansowa będzie żeby nie można znaleźć nawet pól brąz. Możliwość kilkukrotnej aktywacji tych samych dodatkowych pól odpada, ale każdych z osobna by było przyjemnie.
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Co Twoj ostatni post ma wspolnego z tematem , nic , nabjasz Sobie posty i w kazdym temacie zawsze mnie sie czepiasz i krytykujesz
      Jak nie masz nic wiecej do napisania na temat , to nie pisz
      Ano tyle moj post ma wspolnego z tematem, ze Ty majac mase czasu na gre nie skorzystasz z opcji kupna antymaterii bo przeciez mozesz sobie ja uzbierac na ekspedycjach. Tylko nie kazdy ma tak komfortowa sytuacje i co niektorzy kupuja antymaterie za realne pieniadze.

      PS. Napisalem w temacie duzo wczesniej niz Ty a ja tylko odpowiedzialem co sadze o tym co napisales. Nie potrafisz udzielic normalnej odpowiedzi to siedz cicho i nie zarzucaj mi, ze tylko sobie posty nabijam bo sam robisz to samo a krytykujesz innych.
    • Truck driver napisał(a):

      Skoro masz czas pilnowac wszystkich eksp i bez przerwy na nie latac to mozesz sie poszczycic takim osiagnieciem. Nie kazdy ma mozliwosc pilnowania konta non stop.
      Gracz pisze że zbiera z PZ a Ty mu odpowiadasz o ekspedycjach. To dwie różne rzeczy.
      Na PZ ważne są szybkie napędy. Dodatkowo ekspedycji nie trzeba pilnować? Możesz wysłać nawet 1 MT. Raz w miesiącu na parę dni można się zalogować po 2-3h żeby puścić ekspedycje. Wysłanie 4-5 fal na speed x1 dla osoby grającej hobbistycznie nie powinno stanowić problemu.

      Już kiedyś temat był poruszany o darmowych dodatkach. Nadal mam takie samo zdanie:
      Niektórzy zdobywają antymaterię w tysiącach jednak ją można wydać na dowolny cel. Powiększenie planet będzie stałym dodatkiem. Nie wiem czy bym chciała takie coś dostawać. Jeżeli już to max +1 pole o baaardzo małej szansie.

      Dowolna ilość dodatków pól? Jestem na nie i piszę to z perspektywy osoby która ma antymaterię żeby sobie powiększyć planety. Dla pewnych osób w tabeli wielkość-temp znika całkowicie ograniczenie wielkości planety. Dla mnie to duża zmiana w grze i nie chciałabym tego.

      Włączyć po 1 dodatku z każdego rodzaju? Nie jest to drastyczne jak dowolna ilość. Hmm

      edit:


      Truck driver napisał(a):

      Eventy rzadko sie trafiaja a na ekspach codziennie mozna znalezc antymaterie. Ale co ja tam wiem. Glupi przeciez jestem i na niczym kompletnie sie nie znam
      Z jednej strony piszesz że gracze nie mają czasu na latanie dziennie z drugiej mówisz że trzeba latać dziennie. Nie trzeba. Latając na max w event gdy jest x9 wystarczy żeby np. mieć włączonego geologa.
      Odwołujesz się do postu john malkowitz007 a jemu chodziło o event. Nikt bez eventu dziennie nie zbierze antymaterii 60k. Średnio mamy 390 antymaterii, z ok 10% wysłanych przywozimy antymaterię. Musielibyśmy w jednym dniu wysłać 1,5 tys ekspedycji. 0_o

      Rekordziści w event z PZ zbierali po 1kk-2kk antymaterii.

      Było by z czego powiększać planety. :rumieniec:

      @Qwant-holon składałeś jakieś swoje propozycje na forum board.origin.ogame.gameforge.com/ ?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ciap napisał(a):

      Gracz pisze że zbiera z PZ a Ty mu odpowiadasz o ekspedycjach. To dwie różne rzeczy.
      Na PZ ważne są szybkie napędy. Dodatkowo ekspedycji nie trzeba pilnować? Możesz wysłać nawet 1 MT. Raz w miesiącu na parę dni można się zalogować po 2-3h żeby puścić ekspedycje. Wysłanie 4-5 fal na speed x1 dla osoby grającej hobbistycznie nie powinno stanowić problemu.
      Eventy rzadko sie trafiaja a na ekspach codziennie mozna znalezc antymaterie. Ale co ja tam wiem. Glupi przeciez jestem i na niczym kompletnie sie nie znam :)
    • Mam na origin konto od lat, więc mogę napisać kilka zdań na ten temat, skoro owy pomysł ma rację bytu. Innych nie bardzo chciało mi się tłumaczyć patrząc na to z jaką szybkością pomysły są wprowadzane, chociażby na przykładzie technologii nadprzestrzennej a zwiększania pojemności. Jakkolwiek przyjemnie byłoby mieć swój wkład w rozwój gry w dobrym kierunku.
    • Ardnas napisał(a):

      Podbije, bo tak nie może być i pola mają się symować od 2021! :P
      Teraz jak ktoś ma anty to równie dobrze może z 8 poz przenieść na 15 i nie potrzeba żadnych dopałek a to czy komuś potrzeba więcej to tylko prywatna potrzeba więc osobiście jestem za.
      Co za różnica czy flociarz leci na gracza co ma planetę 200 pól czy 400? Jakiś mądry poda dobry argument?
    • Post jest z 2018, wtedy z przenoszeniem były stosowne ograniczenia których niestety już nie ma i jest masa ludzi którzy nie będą kasować planet bo można przecież kolonizować od nowa 8 pozycje. A gra jest coraz bardziej dynamiczna, przyspieszana, i miejsca zaczyna brakować dość szybko, zabudowanie rozsądne 300 pól to nie jest już jak otwieranie piwa zębami - teraz kapsel się po prostu odkręca.

      Dlatego wprowadzili +20 pól, żeby ci co mieli +15 zamienili na droższą opcję, ale prawie w tej samej cenie. A za rok myk, będą się sumować i przyjdzie kolejna fala zakupów +15 lub irracjonalnych + 4 i +9, które w obecnym systemie nie mają sensu bytu. To jest majstersztyk jak z paliwem - zagadka jak sprzedać ten sam produkt 2 razy i po wyższej cenie.