Czas budowy silosu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Czas budowy silosu

    Cześć wszystkim,

    Zgodnie ze wzorem z wątku:
    Wzory
    Budowa silosu na poziom 4, z fabryką robotów na 8, czas powinien wyjść 10240 sekund (Uni Yildun). W grze jednak widzę 5120 sekund (1g 25min. 20sek.) :(
    Moje obliczenia:
    czas = 3600 * (metal + krysztal) / (SZYBKOSC_UNI * 2500 * (robotyPoziom + 1))
    czas = 3600 * 320 000 / (5 * 2500 * 9)

    Podobnie się "rozjeżdża" w obliczeniach dla silosu na poziom 2 (fabryka robotów też 8). Wychodzi ze wzoru 2560 sekund, a realnie jest 853.

    Błąd w grze, FAQ-u czy moja niewiedza?
  • Jakoś nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi na czasu budowy tych pierwszych poziomów. Przeanalizowałem wszystko i znalazłem odpowiedź.
    Wzór podany na forum jest prawidłowy dla każdego budynku, ale dopiero od szóstego poziomu* (włącznie). Przy pierwszych pięciu poziomach wynik trzeba pomnożyć przez współczynnik:

    2/(8-p)
    p - oznacza poziom budynku

    Wychodzi z tego zależność:
    poziom - współczynnik
    1 - 2/7
    2 - 2/6
    3 - 2/5
    4 - 2/4
    5 - 2/3

    * - dla Fabryki nanitów, Stacji księżycowej, Falangi czujników i Teleporteru nie ma takiej zależności, wzór daje prawidłowy wynik od pierwszego poziomu

    Dzięki @dave za zwrócenie uwagi.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez chemikos ().