Nowy sposób komunikacji a supportem.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nowy sposób komunikacji a supportem.

      Witam,

      Ostatnio miałem niemiłą okazje na spotkanie "twarzą w twarz" z naszymi ukochanymi wolontariuszami z supportu. Proponuję wprowadzenia kilku zmian, na poziomie rozpatrywania zgłoszeń, sama idea 2 dni na odpowiedź mija się z celem. Zakładając że jakiś GAmoń z supportu popełni błąd a przecież zdarza się każdemu człowiekowi, wysyłamy odwołanie, tutaj mijają 2 dni bo na szybszą odpowiedź chyba nie mamy co liczyć zważając iż każdy z nich ma własne życie, obowiązki, rodzinę a może nawet ulec wypadkowi, dziwnym trafem za każdym razem jak wysyłamy zgłoszenia :E , po otrzymaniu wiadomości, GAmoń będzie miał kilka pytań na które nawet jak odpowiemy po minucie odpowiedź otrzymamy po kolejnych 2 czy 3 dniach bo pracy dużo, miesięcznica smoleńska akurat wypadła, czy zbiórka WOŚP i jak tu odpowiadać. Tym sposobem zakładając że otrzymaliśmy bana na 3, 5 czy nawet 7 dni ban znika a problemu nie było.
      Proponuję usprawnić zasady pracy supportu, dać sztywne 48h na odpowiedź supportu (dla jakiegoś wolontariusza to zbyt mało? proszę bardzo można odejść nikt Cię tu nie trzyma). Co jeśli jednak taki przepis wejdzie w życie a różnicy w wolontariacie nie będzie? Pozostaje ustalić limit, przykładowo: jeśli na ponad 10% zgłoszeń (w systemie tygodniowym) odpowiedzi będą po ustawowych 48h dany GAmoń traci swoje uprawnienia. Ponadto w wypadku gdy ban okazał się niesłuszny proponuję zwrot wydobycia, czasu oficerów czy bonusów wydobycia, dlaczego za błąd administracji mamy płacić my swoim zainwestowanym w konto czasem i pieniędzmi.
      Pozdrawiam Stres.
    • Support to nie tylko GA a również GO, SGO i cały team forum. Ich również dotyczy problem?

      tutaj mijają 2 dni bo na szybszą odpowiedź chyba nie mamy co liczyć
      Większość ticketów zrobionych jest tego samego dnia. Zdarzają się okresy świąteczne, urlopowe gdy może to trwać dłużej ale wtedy sprawy pilne (np. odwołania, problemy z logowaniem, pytania o grę) robi się w pierwszej kolejności a zgłoszenia informujące (np. zgłoszenie recków, zgłaszanie innych graczy) w drugiej kolejności.
      Godzina wysłania ticketa też ma znaczenie. Większość temu siedzi w godzinach 18-22. Ticket wysłany po tej godzinie pewnie zostanie opracowany dopiero kolejnego dnia.

      48 godzin nie znaczy że team czeka z odpowiedzią aż wybije 47 godzina. Czasem potrzeba więcej czasu, konsultacji z przełożonym. Czasem jeżeli sprawa ma być dobrze zrobiona to musi trochę trwać.


      jeśli na ponad 10% zgłoszeń (w systemie tygodniowym) odpowiedzi będą po ustawowych 48h dany GA traci swoje uprawnienia.
      Świetne kryteria decydowania o składzie teamu. :fsmile:


      Reklama:
      Zapraszam wszystkich czytających do składania podań na GO > applications.comastuff.com/ogame_pl/game.html
      Więcej osób w team szybciej będą tickety robione.
      @_Pawelos_ chciał na swoim uni S&D więc doszedł do pomocy teamu. Choć nie może prowadzić zabawy na swoim uni to ktoś inny ma więcej czasu bo ma mniej serwerów które ma teraz pawelos. :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Dzięki za szybką odpowiedź, najwyraźniej trafiłem gorszy okres Pani Kasia321 i na odpowiedź czekałem niemal 2dni, później Art wkroczył i odpowiedzi w ciągu kilku godzin.
      Teraz pytanie co do nicku czy nick: oddamGGxxx (gdzie xxx jest numerem GG) jest zakazany w grze i czy grozi za to blokada? Pytam na przyszłość, pojedyncze sytuacje z przeszłości zostawmy w przeszłości.
    • @ciap ale tu kolega ma w jednej sprawie rację - zgłaszając coś możemy otrzymać odpowiedz i czekać kolejne 2 dni zanim GO raczy odpisać. To jest trochę niepoważne, jeśli ticket został otwarty to już powinien być dokańczany a nie ciągnąć się po 4-5 dni.
      Przy składaniu podania na GO każdy podaje jaką ilość czasu może poświęcić na pracę w team.
      Jeśli bierzecie ludzi którzy piszą, ze mogą poświęcic godzinę-dwie dziennie to nie ma co się dziwić że gracze są niezadowoleni.
      Nie zawsze warto bronić teamu bo akurat system support od strony gracza jest koszmarny.
      Nie raz czekałem po 5-6 dni na odpowiedź bo GO miał pytania i po każdym pytaniu mijały kolejne 2 dni..
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • @M4ti, wydaje mi się, że nie mają dobrobytu i dużych możliwości wyboru ;) universów przybywa, a graczy niekoniecznie =]

      ~tak ja bym to widział ;)

      ~sam czekałem każdorazowo parę godzin, a gdy sprawa była nieco bardziej skomplikowana była to kwestia jednego dnia, kiedy też została udzielona odpowiedź przez kogoś wyższego stopniem

      /edit
      ciap raczej nie broni teamu tylko tłumaczy powody zaistniałej sytuacji, a i pokazuje, że niewiele jest w stanie ze swojej pozycji w tej materii zmienić
      top ileś U20
      top40 U38 - Blood
      Best ST - 5 562% - link

      3 powrót - Sombrero :E

    • A można gdzieś luknąć ile było podań do teamu w 2016 roku i na jakich podstawach zostały odrzucone ? Jeśli team nie potrzebuje trialów to po co ta możliwość zgłoszeń , myślę że ci doświadczeni gracze i którzy siedzą w t po kilka lat to kto chciał już wysłał podanie i został bez odpowiedzi dlaczego Nie :D może czekanie jest na nowych graczy zakładam konto lub ktoś mi dał jakieś i ziuuu z podaniem .

      To jeszcze nic polski support ja ma alem okazje być na supporcie GF :D bo dostałem Blokadę Payment :D gdzie winna nie była na ja tylko pomiędzy bankiem a automatycznym systemem.płatności GF i tam to się czeka :D na wyjaśnienie sprawy pisanie e-maili i odpowiedzi z support co jakieś 2-3 dni w sumie bank i GF wyjaśniło sobie sprawę po 3 tygodniach :D nie z mojej winny kopalnie stały bez kopania 3 tygodnie a w grze miałem przekreślone nick a bez pręgierza całe uni pisało i szarpało mój nick że za Push !!!! I jak tak można
    • Ciap, w wniosku o złożenie podania na Operatora gry mamy jasno zaznaczone

      • Sporo wolnego czasu (przynajmniej 3 godziny dziennie).

      Możemy prosić o jakiś wykres, podanie liczby odwołań losowego tygodnia (poza świętami itp oczywiście) albo chociaż z własnego doświadczenia o informację ile takich zgłoszeń tygodniowo jest opracowywanych. Tak jak kolega wyżej napisał unii nowe powstają co 2 miesiące, administracji nie przybywa, może nie chodzi tutaj o brak chęci tylko zwyczajnie brak rąk do pracy
    • powiem tak z tego co widzę mało jest nowych twarzy w teamie może z powodu nieodpowiedniego doświadczenia w podaniu a związane z tym może być że ci co by się mogli nadać nie zgłaszają swojej kandydatury bo w prz szlosci mieli jakiegoś bana za którego juz odpowiedzieli i zrozumieli błąd . Z drugiej strony nikt nie wie kto co ma za uszami czy ten z banem był amatorem i złapany juz nie kombinuje czy ten bez bana można rzec specjalista nie do złapania :D .Co raz częściej korporacje czy rządy państwa właśnie zatrudniają hakerów bo uważają że są specjalistami w tym co robią i na to będą uwagę zwracać .Historia zna setki spraw ktoś co obszedł gdzieś system dostał prace NASA ,sieci telekomunikacyjne.
      Nie hejtowac mnie że zaraz może jakiegoś pierwszego banowicza do teamu :D nie ale czasami duże doświadczenie przekreśla ten jeden ban.
      Po to jest testowy GO by wykazał się a team powinien dac szanse każdemu z doświadczeniem a nie dawać do myślenia innym że trzeba mieć znajomości .
      Osobiście lubie ten Team bo jest spoko ale rąk brakuje bo nowe uni otwierają się jak grzyby po deszczu
    • Moje podejście do GO bardzo się zmieniało na przestrzeni 12 lat od kiedy gram w ogame.

      Patrząc z perspektywy dzieciaka który chodził do szkoły i jedynym problemem było napisać ściągę na kolejny dzień uważałam że GO musi być bite 3h. Jeżeli nie dopełni tego obowiązku to wypad z teamu. Pozdrawiam moich GO z u8, szczególnie Rebel który chyba najbardziej obrywał (lubił robić tickety po 48h).

      Z wiekiem jednak trochę inaczej się patrzy na samo teamowanie (jeszcze jako gracz). W życiu więcej obowiązków służbowych, domowych i rodzinnych. Życie dorosłe to również problemy, zmęczenie dlatego nie zawsze człowiek może mieć ochotę na kolejną pracę przez tyle godzin. Wiec w pewnym momencie zluzowałam z katowaniem teamu tymi 3h. Zaczęłam tylko od spraw pilnych wymagać odpowiedzi szybko (np. kradzież konta). Resztę zrobią jak zrobią, przecież świat się nie zawali jak zgłoszenie recków zostanie zrobione po 3 dniach.

      Większość osób, nie mówię że Wy, nie byłaby w stanie poświęcić dziennie 3h na team ale łatwo się wymaga tego od innych. Jestem świadoma że team zadeklarował przy podaniu taką ilość ale chodzi o sam fakt że 3h to strasznie dużo. Jeżeli uważasz sam że 3h to dużo to dlaczego nie dać trochę wyrozumiałości?

      Kolejną zmianą podejścia było dojście do teamu BiteFight i zostanie po pewnym czasie SGO. Wyobraźcie sobie jesteście SGO czyli macie jakiś swój mały zespół - ludzi za których odpowiadacie i których kontrolujecie. Możecie mieć 3 GO którzy mają po 1h dziennie lub 0 GO bo żaden nie spełnia tych 3h. Co wybieracie? Przecież każdy z nich zadeklarował kiedyś że będą mieć 3h. Może komuś się coś w życiu pozmieniało i teraz tych 3h nie ma? Znaczy że trzeba wywalić osobę która jest przeszkolona i odpowiednio się zachowuje? Tylko jak pozbędę się GO to problemów graczy nie ubędzie, tyle samo będzie zgłoszeń które ktoś musi zrobić.
      Potem zostałam GO na BattleKnight bez żadnej znajomości gry. Była walka parę miesięcy z graczami o to że w team jest ktoś kto nie zna gry (nigdy tego nie ukrywałam przed graczami). Na szczęścicie wszyscy podnoszący bunt zrozumieli po pewnym czasie że gdy ja zajmuje się pierdołami które nie wymagają znajomości gry (zmiany nicków, multi, zgłoszenia wspólnej gry) ktoś kto grę zna dobrze może zajmować się sprawami które tej znajomości wymagają (błędy, pytania) nie tracąc czasu na pierdoły. :fsmile:
      Dwa przykłady wyżej mają Wam pokazać że jeżeli nie ma się idealnego kandydata to idzie się na pewne ustępstwa. Czy to źle? Wiem po BK że większość powie "źle" bo przecież wymagane jest to i to. Tylko czy wtedy miałby kto robić tickety? Pomagać, odpowiadać. Jeżeli gracz wyśle ticketa to obchodzi go tylko jedno > "ma być zrobiony i to najlepiej teraz". W tygodniu jest paru graczy którzy pojawiają się na IRCu do 10 min od wysłania zgłoszenia i pytają gdzie GO/ dlaczego tak długo/ kiedy ticket będzie zrobiony. Czasem nawet piszą z pretensjami że tak długo czekają choć nie minęła nawet godzina. Zawszę mówię że nie chodzi tutaj o wielbienie teamu i wychwalanie jak ciężko pracujemy ale zwykłe ludzkie podejście i zrozumienie pewnych spraw.


      @M4ti
      Dla mnie nie ma znaczenia czy ticket jest świeży czy to kolejna odpowiedź od gracza. Staram się robić tickety zawsze od najstarszego (osoba która najdłużej czeka) do najmłodszego.

      @FILU
      Parę ludzi z odrzuconymi podaniami pisało prywatnie dlaczego zostali odrzuceni więc coś tam wiedzą więcej.

      "Po to jest testowy GO by wykazał się a team powinien dac szanse każdemu z doświadczeniem a nie dawać do myślenia innym że trzeba mieć znajomości ."
      Myślę że z perspektywy admina trochę inaczej się patrzy na to "dać szansę każdemu". Jeżeli trial coś przeskrobie to pamiętaj że admin przyjął podanie i dał uprawnienia. Trial to trial ale jednak wprowadza się go w świat teamu, dostaje panel, wszystkie regulaminy. To musi być ktoś komu można zaufać dla dobra graczy. Dlatego jeżeli GA ma jakieś wątpliwości to taka osoba nie powinna się znaleźć w team.

      Bany nie przekreślają dojścia do teamu. Potrzebne jest parę lat czystej gry.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Jestem świadoma że team zadeklarował przy podaniu taką ilość ale chodzi o sam fakt że 3h to strasznie dużo
      Więc albo niech GA zmieni wymagania albo niech ich dotrzymują. Chociażby dla zasady.

      Jeśli idziesz na rozmowę o pracę w cukierni i pracodawca Ci mówi ,,Dagmaro praca po 8h dziennie + soboty pracujące 5h". Zgadzasz się i podpisujecie umowę.
      Nagle po roku stwierdzasz, że moze soboty pracujące to za dużo, że w sumie Ci sie nie chce bo zmęczenie no i gdzieś by sie przydało wiecej czasu. Zaczynasz olewać soboty - raz nie przychodzisz wcale, raz na kilka godzin. Klienci wkurzeni pod drzwiami czekają bo chcą zrobić zakupy. A Ty im odpowiadasz - ,,No ludzie zadeklarowałam się, że będę pracować w soboty, ale to strasznie dużo więc odczepcie się".
      Skoro ktoś podpisuje umowę(team taką podpisuje) to może warto byłoby pilnować tego?

      Przecież każdy z nich zadeklarował kiedyś że będą mieć 3h. Może komuś się coś w życiu pozmieniało i teraz tych 3h nie ma? Znaczy że trzeba wywalić osobę która jest przeszkolona i odpowiednio się zachowuje?
      Trzeba dać szanse i ultimatum - GO powinien się określić czy w przeciągu tygodnia-dwóch będzie poświęcał wystarczająco dużo czasu, bo jeśli nie to rozwiązujemy współpracę.


      Bany nie przekreślają dojścia do teamu. Potrzebne jest parę lat czystej gry.
      Ekhem.. no niekoniecznie się zgodzę, wiesz do czego nawiązuje ;) ?
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • @M4ti
      Nie porównuj pracy w życiu która pozwala egzystować z pomaganiem firmie ogarnąć swoje serwery.

      Czyli po przeczytaniu Twojego posta jeden wniosek nasuwa się > Musze zrezygnować z funkcji GO ponieważ nie spełniam 3h i podejrzewam że nigdy nie spełnię. To co do tej pory robiłam będzie musiała zrobić inna osoba. Wydaję mi się że bywają okresy gdy dość sporo tego było więc ktoś będzie mieć jeszcze więcej roboty. :fsmile:

      Przemyślę Twoją ofertę.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • A nie lepiej zdjąć ten idiotyczny przepis o 3h i ogarnąć 1-2 osoby z teamu które byłyby zawsze dostępne np na IRC?
      Wtedy nie byłoby problemu. Siedzą 2 osoby po 8h, dostają pensję od GF i każdy jeste zadowolony.
      Przecież GF mogłoby utworzyć swego rodzaju support. Tylko trzeba byłoby zapłacić.
      Ogame, it's Only a GAME!

      Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
    • Pragnę tylko zauważyć, że 48 godzin na odpowiedź to akurat bardzo optymistyczny scenariusz, bo normą dla moich zgłoszeń było odpisywanie nawet po tygodniu, gdzie wcale nie dotyczyły one spraw tajemnych. W kilku przypadkach zdążyłem zapomnieć o oczekującym tickecie...
    • M4ti napisał(a):

      A nie lepiej zdjąć ten idiotyczny przepis o 3h
      Hmm.
      "d) Ile godzin w ciągu doby jesteś w stanie poświęcić na wykonywanie obowiązków GO?"
      Nie jest tak że wysyłając podanie równoznaczne jest z tym że komisja rekrutująca przyjmuje że każdy będzie siedzieć 3h i ani minuty krócej. W podaniu masz pytanie w którym pytają ile możesz poświęcić czasu.
      Parę razy dostałam pytanie czy zapis o 3h jest sztywny. Zawsze odpowiadam że jeżeli ktoś ma mniej czasu to niech w treści podania napisze ile tak faktycznie może być. Nie ma co tutaj oszukiwać. Czasem lepsze jest szczere max 1h niż pisanie wartości w które nikt nie uwierzy. Jest jeszcze wiele innych punktów którymi możesz przekonać do siebie team. :fsmile:


      M4ti napisał(a):

      ogarnąć 1-2 osoby z teamu które byłyby zawsze dostępne np na IRC?
      Wtedy nie byłoby problemu. Siedzą 2 osoby po 8h, dostają pensję od GF i każdy jeste zadowolony.
      Przecież GF mogłoby utworzyć swego rodzaju support. Tylko trzeba byłoby zapłacić.
      Nie wiem czy 1-2 osoby to nie za mało żeby ogarnąć samotnie całą grę. Jeżeli gracz wysłałby ticket późno wieczorem to do poniedziałku minie 48h. Ktoś musiałby pracować w sobotę.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @M4ti wiesz o czym piszesz? 1-2 osoby... Jak to sobie wyobrażasz? Całodobowa obsada to przynajmniej 6-12 osób do samego irca, a co z serwerami? Z uprawnieniami dostępu? Każdy z tych ludzi musiałby mieć dostęp CoMy, żeby ogarnąć większość zgłoszeń a i to nie zawsze wystarcza bo trzeba wysłać znacznie wyżej do analizy. Zatrudnienie takiej ilości ludzi to duże obciążenie dla każdego pracodawcy. Teraz weź powyższe i pomnóż przez ilość społeczności oraz gier, które są oferowane przez GF + do tego już zatrudnieni, koszty utrzymania serwerów. Dlatego korzysta się z pomocy wolontariuszy, którzy poświęcają swój prywatny czas na pomoc Wam wszystkim. Świat nie kręci się dookoła kolorowych obrazków i cyferek. Każdy z nas i Was ma swoje życie poza wirtualem i codzienne obowiązki. Robimy co w naszej mocy by jak najsprawniej i najrzetelniej reagować na każde Wasze zgłoszenie i to nie ważne czy dotyczy recków czy podejrzenia innych graczy o łamanie zasad. Każde sprawdzenie to dłubanie w logach i analiza, czasem grupowa gdy pojawiają się wątpliwości. Wszystko jednak wymaga czasu. Cieszę się, że są jednak tu tacy, którzy jednak nas rozumieją a nie tylko krytykują, oskarżają i starają się prowokować tekstami typu "GAmonie".

      Kolejna poruszana tu sprawa: ilość GO
      Co byście woleli? Żeby przyjmować jak leci? Iść na ilość czy na jakość? Wolicie poważną obsługę czy takich, którzy tylko potrafią spamować i obrażać innych? Jakbyście się czuli, gdyby ktoś na Wasz ticket odpisał, że to Ty masz problem a jak się dałeś to jesteś lama? Jakbyście traktowali Team, gdyby Was obsługiwała osoba banowana za Bóg raczy wiedzieć co?
      Sami sobie odpowiedzcie na te pytania tylko tak szczerze i uczciwie.
      Proszę o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy nie wnoszących nic do tematu.

      Ponadto zapraszam wszystkich chętnych, mających czas i doświadczenie do składania podań na operatora gry: applications.comastuff.com/ogame_pl/game.html. Każdy może spróbować swoich sił po "drugiej stronie mocy :E "
      U54, U61, U62, U64, Mizar, Rigel, Sirius, Betelgeuse - OFF
      Vega -> Exodus -> Wasat -> Exodus -> Libra On


    • 6-12 osób do obsady irca? niby po co? dla 20 osób? Pominę,że przy pomocy irca nie da się nic załatwić bo jedyna odpowiedz to " napisz tickieta".
      Wszytko to kwestia organizacji.
      Można natomiast sprowadzić wszytko do tego,że jeżeli ktoś "pracuje" jako wolontariusz to nic nie musi bo przecież poświęca czas wolny.Tylko wtedy należy się zastanowić czy taki rodzaj"administracji" jest poważny i zasadny.
      /b/
      DARTH PUTIN
      Antares top 32 ON GWIEZDNY TEMPLARIUSZ :juzpotobie:
      Merkur top 24 OFF