Ban a zwrot za antymaterię.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ban a zwrot za antymaterię.

    W ostatnich dniach roku 2017 dzień po dniu dwukrotnie kupiłem antymaterię. Pech chiał że na drugi dzień po ostatniej transakcji dostałem dożywotniego bana. I co teraz? Tylko proszę mi nie mówić że mam pecha. Pytam powaznie - co teraz? Oczekuję zwrotu pieniędzy za walutę (antymateria) z wydawania której OGame pozbawił mnie możliwości. Dokopałem się do linku o rozstrzyganiu sporów na poziomie Unii Europejskiej, ale mam nadzieję że aż tak daleko sprawy nie będą musiały zachodzić. Pytanie to kieruję bardziej do tych mądralińskich, którzy dali mi tego bana. Nie będę skamlał o odblokowanie - choć to byłoby najprosztszą metodą rozwiązania problemu/sporu - domagam się jedynie zwrotu pieniędzy za niewykorzystany towar, a właściwie za towar którego wykorzystać nie mogę.

    Z poważaniem były gracz
    (ale to fajnie brzmi!)
    :)
    Ave... ja!

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Juliusz Cezar ().

  • Juliusz Cezar napisał(a):

    W ostatnich dniach roku 2017 dzień po dniu dwukrotnie kupiłem antymaterię. Pech chiał że na drugi dzień po ostatniej transakcji dostałem dożywotniego bana. I co teraz? Tylko proszę mi nie mówić że mam pecha. Pytam powaznie - co teraz? Oczekuję zwrotu pieniędzy za walutę (antymateria) z wydawania której OGame pozbawił nie możliwości. Dokopałem się do linku o rozstrzyganiu sporów na poziomie Unii Europejskiej, ale mam nadzieję że aż tak daleko sprawy nie będą musiały zachodzić. Pytanie to kieruję bardziej do tych mądralińskich, którzy dali mi tego bana. Nie będę skamlał o odblokowanie - choć to byłoby najprosztszą metodą rozwiązania problemu/sporu - domagam się jedynie zwrotu pieniędzy za niewykorzystany towar, a właściwie za towar którego wykorzystać nie mogę.
    Widocznie zbyt daleko zabrnales w swoje poczynania w prawdopodobnie ktos tylko czekal by wydoic z Ciebie jeszcze pare zlotowek a potem perm :D moze wyjasnisz publicznie najpierw za co ten ban, zeby bylo wiadomo czy jestes godny jakiejkolwiek pomocy od innych? :P
  • Truck driver napisał(a):

    Raczej watpie bys przez support cos wyjasnil. Zaslonia sie zasadami gry i bedzie po temacie. Musisz cos wyzej dzialac albo na IRCu moze jeszcze probowac z operatorem na Twoim uni.
    Trititi
    Operator Gry nie zajmuje się banowaniem za wiadomości więc proszę nie odsyłaj graczy do niego ponieważ potem się denerwują że nie podnosimy odwołań. Odwołania od banów prowadzone są tylko przez system support. Zgłoszenie się na IRCu i tak zakończy się przekierowaniem na ticket.
    "Zaslonia sie zasadami gry"? Jeżeli zasady mówią "nie przeklinaj" a gracz przeklina to nie jest zasłanianie a pilnowanie przestrzegania zasad. Rozumiem mogą puścić komuś nerwy ale to gracz ponosi konsekwencje za swoje działanie. Team go do niczego nie zmusił.

    Często piszecie że gracze kupujący antymaterię są nietykalni. Piszecie to z taką pewnością że podejrzewam niejeden w to uwierzył.


    Teraz do zbanowanego:

    Odwołanie jest tak skonstruowane, że praktycznie jest niemozliwe.
    Odwołanie piszemy na stronie: ogame.support.gameforge.com/pl
    Logujemy się, klikamy w "Kontakt z support" > Wybieramy Gra > Uzupełniamy zgłoszenie.

    Co do zwrotu antymaterii:

    Przy kupnie:
    Klikając na "Kup teraz", zgadzam się z natychmiastową realizacją umowy przez Gameforge i wiem, że wygasa moje prawo odstąpienia od umowy.

    W "‪Szczególne warunki odpłatnego nabywania wirtualnych dóbr oraz zawierania umów o odpłatne członkostwo‬" czytamy:
    5 Zwrot pieniędzy oraz środków płatniczych w przypadku odstąpienia od umowy
    5.1 Z wyjątkiem przypadku skutecznego wykonania prawa do odstąpienia od umowy uwzględnia się zwrot dokonanej zapłaty za niewykorzystaną jeszcze „walutę premium” lub pozostały okres obowiązywania umowy o członkostwo wyłącznie na mocy nr 8.5 Ogólnych Warunków Korzystania.

    OWK:
    8.5 W przypadku gdy Gameforge w trybie nadzwyczajnym wypowie niniejszą umowę o korzystanie z przyczyn, które nie zostały wywołane przez użytkownika lub trwale wstrzyma działanie usług Gameforge przed dokonaniem wypowiedzenia, użytkownik ma prawo zażądać zwrotu zapłaconej przez niego kwoty odpowiadającej walucie premium, która jest jeszcze przypisana na konto użytkownika lub pozostałemu okresowi obowiązywania umowy o członkostwie.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Odwołanie piszemy na stronie: ogame.support.gameforge.com/pl
    Logujemy się, klikamy w "Kontakt z support" > Wybieramy Gra > Uzupełniamy zgłoszenie.

    Co do zwrotu antymaterii:

    Przy kupnie:
    Klikając na "Kup teraz", zgadzam się z natychmiastową realizacją umowy przez Gameforge i wiem, że wygasa moje prawo odstąpienia od umowy.

    W "‪Szczególne warunki odpłatnego nabywania wirtualnych dóbr oraz zawierania umów o odpłatne członkostwo‬" czytamy:
    5 Zwrot pieniędzy oraz środków płatniczych w przypadku odstąpienia od umowy
    5.1 Z wyjątkiem przypadku skutecznego wykonania prawa do odstąpienia od umowy uwzględnia się zwrot dokonanej zapłaty za niewykorzystaną jeszcze „walutę premium” lub pozostały okres obowiązywania umowy o członkostwo wyłącznie na mocy nr 8.5 Ogólnych Warunków Korzystania.

    OWK:
    8.5 W przypadku gdy Gameforge w trybie nadzwyczajnym wypowie niniejszą umowę o korzystanie z przyczyn, które nie zostały wywołane przez użytkownika lub trwale wstrzyma działanie usług Gameforge przed dokonaniem wypowiedzenia, użytkownik ma prawo zażądać zwrotu zapłaconej przez niego kwoty odpowiadającej walucie premium, która jest jeszcze przypisana na konto użytkownika lub pozostałemu okresowi obowiązywania umowy o członkostwie.
    @ciap chyba sama w to nie wierzysz, ze rozpatrza pozytywnie jego blagania o zdjecie bana lub zwrot kasy za anty. Prosze Cie, sa wazniejsze sprawy niz nabijanie sobie postow dajac takie wskazowki jak napisalas :D pusci ticketa, wyjasnia mu zasady gry i wytlumacza, ze jest sam sobie winny bo nie trzymal sie zasad i za to dostal bana. Tlumaczenie, ze nerwy puscily i tak nic nie da :D
  • Truck driver napisał(a):

    @ciap chyba sama w to nie wierzysz, ze rozpatrza pozytywnie jego blagania o zdjecie bana lub zwrot kasy za anty. Prosze Cie, sa wazniejsze sprawy niz nabijanie sobie postow dajac takie wskazowki jak napisalas :D
    Parę postów wyżej:

    Truck driver napisał(a):

    ale probuj sie odwolywac, powodzenia :P

    Truck driver napisał(a):

    Musisz cos wyzej dzialac albo na IRCu moze jeszcze probowac z operatorem na Twoim uni.

    ------------------------------------------

    Tak, każdy ma prawo się odwołać i jeżeli ma wątpliwości co do swojego bana powinien wysłać ticketa.

    Cytaty które zacytowałeś pokazują że zwrot antymaterii nie jest możliwy w przypadku gdy gracz dostaje bana. Więc nie namawiam do błagania o zwrot pieniędzy za antymaterię jedynie że takiej opcji nie ma.

    Możesz się odczepić ode mnie?
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Potwierdzam odwołanie ale nie odwołanie u Operatora Gry czy na IRCu o czym pisałeś. To wprowadzanie w błąd gracza. Nie można się odwołać u osoby niższej stopniem (czyli u GO nie wyjaśnisz bana od SGO/GA) ani na IRCu (od tego są tickety, w zgłoszenie ma wgląd przełożony, w rozmowę na priv na IRCu nie).

    Proszę czytaj mnie uważnie.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Proszę czytaj mnie uważnie.
    Napisalem o IRCu i tak dalej bo przeciez probowac nigdy nie zaszkodzi. Czy i probowac nawet nie mozna idac Twoim tokiem myslenia? A noz widelec uda mu sie cos zdzialac? Bo przez support to dam sobie reke uciac, ze wyloza mu zasady gry, nie dostosowal sie do nich (jak sam przyznal juz wczesniej tez sie zdarzala identyczna wpadka) wiec ban i koniec dyskusji. Nie pomogla jedna kara czy druga lub kolejna wiec ban staly i tyle w temacie.
  • Truck driver napisał(a):

    Napisalem o IRCu i tak dalej bo przeciez probowac nigdy nie zaszkodzi. Czy i probowac nawet nie mozna idac Twoim tokiem myslenia? A noz widelec uda mu sie cos zdzialac?
    Odwołania od banów nie są prowadzone na IRCu. Gracz może przyjść ale zostanie poproszony o napisanie ticketa. Często może być tak że gracz będzie siedzieć 5h i nie spotka osoby banującej i tylko straci czas.
    Dlatego problemy dotyczące konkretnej osoby w team lepiej pisać tickety bo gracz nie traci czasu na czekanie na IRCu, osoba opiekująca się danym uni ticketa zrobi wtedy kiedy będzie mieć czas.

    Truck driver napisał(a):

    Bo przez support to dam sobie reke uciac, ze wyloza mu zasady gry, nie dostosowal sie do nich (jak sam przyznal juz wczesniej tez sie zdarzala identyczna wpadka) wiec ban i koniec dyskusji.
    Odwołanie na IRCu niczym by się nie różniło od supportu poza tym że przełożony nie miałby do tego wglądu.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Truck driver napisał(a):

    ciap napisał(a):

    Odwołania od banów nie są prowadzone na IRCu
    A jesli w supporcie nie dostanie odpowiedzi to gdzie ma isc??
    Na supporcie (tickety) na pewno dostaniesz odpowiedź. Czasem może to trwać trochę dłużej niż 2 dni np. w takich okresach jak święta lub wakacje gdy większość teamu ma urlopy a są braki kadrowe.
    Odpowiedź na pewno przyjdzie.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Odpowiedź na pewno przyjdzie.
    O tym zdaje sie, ze pisalem.


    Truck driver napisał(a):

    Raczej watpie bys przez support cos wyjasnil. Zaslonia sie zasadami gry i bedzie po temacie. Musisz cos wyzej dzialac albo na IRCu moze jeszcze probowac z operatorem na Twoim uni.
    Tutaj pisalem, zeby probowal gdzie sie da ale oczywiscie norma juz sie stalo, ze gdzie sie nie odezwe zawsze musisz sie do mnie przyczepic. Jedno slowo wystarczy i lawina poszla :D
  • Tutaj pisalem, zeby probowal gdzie sie da ale oczywiscie norma juz sie stalo, ze gdzie sie nie odezwe zawsze musisz sie do mnie przyczepic. Jedno slowo wystarczy i lawina poszla
    Gdybyś pisał mądrze to nikt by się nie przyczepił. Przeczytałem wątek i już nie mogłem pod koniec czytać Twoich postów.
    Ciap od początku pisała z sensem, Ty nie. Jeśli nie wiesz jak działa system support i odwołań to po co pisać teksty typu ,,odwołuj się na IRC". Niech autor jeszcze im list polecony wyśle, bo przecież wg Ciebie ,,zawsze warto próbować i to nie zaszkodzi".
    Jeśli się na czymś nie znasz to nie ucz kogoś kto siedzi w tym od lat jak Ciap i przerasta Cię wiedzą sto razy.

    A autor mógł pomyśleć najpierw zanim dostał bana na własne życzenie a nie teraz biedaczek płacze jak już bana dostał i anty poszła się walić.
    Ogame, it's Only a GAME!

    Ja, gdy GameForge mówi, że robi coś dla dobra graczy KLIK
  • M4ti napisał(a):

    Gdybyś pisał mądrze to nikt by się nie przyczepił. Przeczytałem wątek i już nie mogłem pod koniec czytać Twoich postów.
    Ciap od początku pisała z sensem, Ty nie. Jeśli nie wiesz jak działa system support i odwołań to po co pisać teksty typu ,,odwołuj się na IRC". Niech autor jeszcze im list polecony wyśle, bo przecież wg Ciebie ,,zawsze warto próbować i to nie zaszkodzi".
    Jeśli się na czymś nie znasz to nie ucz kogoś kto siedzi w tym od lat jak Ciap i przerasta Cię wiedzą sto razy.
    Gdybym gral w ta gre od kilkunastu lat a nie od kilku i poznal dokladnie jak dziala IRC i mial podobny "kombajn" plikow dotyczacych Ogame to pewnie bym nie pisal tak jak pisalem. Trudno. Nie kazdy jest ciap by wiedziec, ze IRC nie jest do odwolan od bana. Byl jeden ban niesluszny na draco gdzie miedzy innymi za pomoca IRC udalo sie wyjasnic sprawe stad moj tok myslenia. Co do supportu to korzystalem kilka razy i wiem jak to dziala :P po wlamaniu na moje konto uznano, ze sprzedalem komus passy i backup konta byl niemozliwy...
  • M4ti napisał(a):

    A autor mógł pomyśleć najpierw zanim dostał bana na własne życzenie a nie teraz biedaczek płacze jak już bana dostał i anty poszła się walić.
    Wali to mnie ta gra. Ja chcę tylko pieniądze za anymaterię odebrać, której OGame zablokował mi możliwość wydawania. To jest tak jak bym w kantorze kupił fałszywą walutę - "po odejściu od kasu reklamacji nie uwzględnia się"?

    Żebym zbluzgał gościa to jeszcze rozumiem, ale wulgaryzm został użyty w rozmowie jeden na jeden jako przecinek i podkreślenie mojej irytacji. Dlatego uważam, że kara dożywotniego zbanowania jest wysoce niewspólmierna do mojego przewinienia. Coż, nie ja miałem wpływ na pisanie tak debilnego regulaminu.

    Ponadto bardziej dobieraj odpowiednie słowa, bo ani nie jestem biedaczkiem, ani nie płaczę z powodu bana. Wróć do moich postów i doczytaj.


    A teraz ogólnie:
    Gratulacje za podcinanie gałęzi na której siedzą zgarniający kasę za antymaterię. Jeśli za takie "przewiny" będziecie eliminować graczy, to jestem ciekaw kiedy Wam ich w końcu braknie. Obserwuję OGame od kilkunastu lat i widzę jaki jest "przyrost".
    Ave... ja!

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Juliusz Cezar ().

  • @Juliusz Cezar
    Nie ma różnicy między wulgaryzmem użytym jako obrazy a przecinkiem. Są słowa niecenzuralne których nie wolno pisać bez względu na sposób użycia, formę. Jeżeli nie zgadzasz się z banem śmigaj na odwołanie.

    Hmm. Sporo osób pisze że wystarczy kupić antymaterię żeby mieć nietykalność. Twój temat obala ten mit. Może to podcinanie gałęzi ale zasady musza być. To dobrze że każdy gracz jest równy. Nie można sobie kupić pusha czy przeklinania.

    Inne mity:
    Obraza musi być wulgarna. Nie musi, można kogoś obrazić używając słów które wulgarne nie są i w innym kontekście mogą być użyte.
    Jeżeli wulgaryzm znaczy coś innego można go użyć. Nie można. Polski jest bogatym językiem. Użyj innego nie wulgarnego słowa o takim znaczeniu. Swoją drogą śmiesznie wygląda jak gracz pisze że chodziło mu o "Ty frędzelu" albo "Ty zakręcie". :fgrin:


    @Truck driver
    Od paru tygodni wygląda to tak. Piszesz coś, poprawiam Cię bo robisz błędu (jak regulamin forum i oddawanie konta) i zamiast zakończyć temat brniesz w to dalej. Dawane są cytaty, dyskusja się rozciąga na 100 postów, wypowiadają się inni że mam rację dopiero wtedy kończysz temat "ciap gra 20 lat ja dopiero 2 i nie znam się". Mam jedną zasadę: jeżeli się nie znam, nie jestem czegoś pewna to się w temacie nie wypowiadam. Jeżeli jednak jakoś się zdarzy że napiszę: przeproszę i więcej nie udzielam w temacie.
    Czytaj mnie uważnie bo przekręcasz moje posty np. tutaj dałam cytaty że antymateria nie podlega zwrotowi a skomentowałeś jakbym namawiała do pisania odwołania w tej kwestii.

    Jeżeli poprawiam Cie to nie robię tego ze złości, żeby się czepiać, nabić posty. Z doświadczenia wiem że gracze niepotrzebnie się tylko denerwują np. widzą że GO siedzi na IRCu, żartuje sobie w najlepsze a jego odwołanie wisi w pomocniku lub ticketach. Dlatego jeżeli mam możliwość będę takie rzeczy tłumaczyć publicznie. Może ktoś przeczyta mój post i będzie wiedzieć.

    edit:
    Na uni 68 graczom też odpisuję na "Ty" a jak klikną do mnie jak do GO to piszę na "Pan". Forma nie zależy od humoru a od tego czy wypowiadam się jako gracz lub team. W ticketach również odpisuję "Pan" choć kogoś znam bardzo dobrze z forum. Tłumaczyłam Ci to 100 razy a Ty nadal nie rozumiesz.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • ciap napisał(a):

    @Truck driver
    Od paru tygodni wygląda to tak. Piszesz coś, poprawiam Cię bo robisz błędu (jak regulamin forum i oddawanie konta) i zamiast zakończyć temat brniesz w to dalej. Dawane są cytaty, dyskusja się rozciąga na 100 postów, wypowiadają się inni że mam rację dopiero wtedy kończysz temat "ciap gra 20 lat ja dopiero 2 i nie znam się". Mam jedną zasadę: jeżeli się nie znam, nie jestem czegoś pewna to się w temacie nie wypowiadam. Jeżeli jednak jakoś się zdarzy że napiszę: przeproszę i więcej nie udzielam w temacie.
    Czytaj mnie uważnie bo przekręcasz moje posty np. tutaj dałam cytaty że antymateria nie podlega zwrotowi a skomentowałeś jakbym namawiała do pisania odwołania w tej kwestii.

    Jeżeli poprawiam Cie to nie robię tego ze złości, żeby się czepiać, nabić posty. Z doświadczenia wiem że gracze niepotrzebnie się tylko denerwują np. widzą że GO siedzi na IRCu, żartuje sobie w najlepsze a jego odwołanie wisi w pomocniku lub ticketach. Dlatego jeżeli mam możliwość będę takie rzeczy tłumaczyć publicznie. Może ktoś przeczyta mój post i będzie wiedzieć.
    Byli i tacy co zwracali Ci uwage, ze nie zawsze masz racje ale zawsze upierasz sie przy swoim. O nich jakos nie wspomnialas tylko zwracasz sie do mnie. Ja mam to gdzies. Widac cos Cie dreczy skoro probujesz sie tutaj wybielac. Szkoda, ze na priv bylas w stanie odpowiedziec tylko na proste pytania a pod publike piszesz zawsze ladnie, zgrabnie itp :) na priv raz pisalas na "Pan" a raz na "Ty" w zaleznosci od konktekstu rozmowy wiec trzeba Ci czasem trafic chyba na humor...
  • ciap wyjaśniła dość dosadnie, że nie mamy prawa żądać zwrotu pieniędzy za AM w przypadku gdy dostaliśmy bana.
    Nie mam pojęcia po co dalsze dyskusje, jedyną możliwością "odzyskania" AM jest odwołać się do bana, a na forum wszelakie formy odwołań i rozmowy na temat banów w grze są zakazane.
    Reasumując temat zamykam a wszelakie potrzebne linki i informację proszę brać z postów powyżej.
    OGame Tech