Walka honorowa

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Nie wiem czy jest jakiś kalkulator do określania czy dostanie +/-.
    Ile będzie PH symulatory liczą np. osimulate.com

    Wersja 3.0 Nowy system ochrony słabszego gracza

    Walka honorowa jest gdy:
    + obrońca jest bandytą
    + posiada minimum 50% militarnych
    + jest max 100 pozycji za agresorem w militarnych statystykach
    + obrońca max ma 10 statków mniej

    wystarczy jeden warunek spełniać by być honorowym
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • d/dx(x^x) = ??? napisał(a):

    Czy jest do tego jakiś kalkulator? Tzn. jestem 700 a atakuje mnie typ z top 100, czy może mieć mnie na ph?
    Jesli Ty jestes atakowany to zawsze dostaniesz dodatnie ph po ataku. Agresor niekoniecznie musi miec Cie na dodatnie ph by zaatakowac. Przede wszystkim chodzi o zysk a ph nabic sobie to nie jest jakis duzy problem.

    Napisz jeszcze czym dokladnie atakuje i co masz do obrony to moze cos wiecej bede umial wytlumaczyc.
  • Truck driver napisał(a):

    Jesli Ty jestes atakowany to zawsze dostaniesz dodatnie ph po ataku. Agresor niekoniecznie musi miec Cie na dodatnie ph by zaatakowac. Przede wszystkim chodzi o zysk a ph nabic sobie to nie jest jakis duzy problem.
    Napisz jeszcze czym dokladnie atakuje i co masz do obrony to moze cos wiecej bede umial wytlumaczyc.
    Gracz w pierwszym poście pyta o agresora: "czy może mieć mnie na ph".

    Po co Ci informacja czym dokładnie atakuje, co ma w obronie jeżeli walka honorowa jest określana na podstawie ogólnych statystyk (co pisałam wyżej). Czy kolega nie myli tego przypadkiem z ucieczką?
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Truck driver napisał(a):


    ciap napisał(a):

    Gracz w pierwszym poście pyta o agresora: "czy może mieć mnie na ph".
    No wlasnie. Prawdopodobnie atakujacy wyjdzie na minus z ph lecz jesli leci na bunkier to moze dostac dodatnie ph. Stad moje pytanie o szczegoly ataku
    Punkty PH nie zmieniają się w czasie walki. Czyli jeżeli ktoś dostaje minus w PH to dodanie bunkra do obrońcy nie powoduje przeskoczenia PH na dodatni.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • "Prawdopodobnie atakujacy wyjdzie na minus z ph lecz jesli leci na bunkier to moze dostac dodatnie ph. Stad moje pytanie o szczegoly ataku"

    Jeszcze raz:
    W pierwszej części piszesz "atakujący wyjdzie na minus z ph" czyli dostanie wartość ujemną PH na tym graczu.
    Potem wspominasz że jeżeli leci na bunkier to "może dostać dodatnie PH".

    Jeżeli jest jakieś RW: Agresor vs Obrońca - gdzie obrońca posiada tylko flotę i dostajemy za takie RW ujemne PH to: Agresor vs Obrońca - gdzie obrońca posiada flotę i obronę nie zmienia wyniku PH - nadal dostajemy ujemną wartość.

    Jeżeli nie atakujemy sojusznika (itd) to walki z przeciwnikami są zawsze o PH. O tym czy obrońca jest honorowy decydują punkty, nie posiadana obrona. Ilość punktów zależy od:
    Punkty honoru = (zniszczone surowce ^ 0,9 ) / 1000
    (Co liczy się do zniszczonych jest pod linkiem niżej)

    Wszystko to pisze w linku: Wersja 3.0 Nowy system ochrony słabszego gracza.

    Zacytuję:

    Punkty honoru:
    W nagrodę za walkę, z aktywnym graczem, w specjalnie zdefiniowanych statystykach, będzie można odbierać lub tracić punkty honoru otrzymując specjalny tytuł. Dla przykładu, większy łup (75% dla Imperatora) lub utrata ochrony początkującego gracza. Tytuły można otrzymać za walkę z równym lub znacznie silniejszym graczem (więcej punktów). Można je stracić, atakując znacznie słabszego gracza. Punkty honoru będą naliczane za zniszczenie statków wojskowych (nie statków cywilnych), obronę i niszczenie księżyców.

    Punkty honoru odnoszą się odpowiednio do punktów obu graczy w rankingu wojskowym. Z zysku lub utraty punktów honoru można uzyskać specjalne tytuły w grze (np. Imperator lub Król Bandytów), jak również korzyści i ograniczenia w grze.

    ● Top 10 w rankingu punktów honoru (co najmniej 15000 HP): Cesarz Wszechświata
    ● Top 100 w rankingu punktów honoru (co najmniej 2500 HP): Imperator Galaktyki
    ● Top 250 w rankingu punktów honoru (co najmniej 500 HP): Władca Układu
    ● ...
    ● Niski poziom 250 punktów honoru w rankingu (co najmniej -500 HP): Bandyta
    ● Niski poziom 100 punktów na cześć rankingu (przynajmniej -2500 HP): Lord Bandytów
    ● Niska 10 w rankingu punktów honoru (co najmniej -15000 HP): Król Bandytów

    Tytuł pojawi się w rankingu i w podglądzie galaktyki.

    Walki honorowe:
    Każdy z następujących warunków może wywołać honorowe walki:
    ● Atakujący ma mniej punktów wojskowych niż obrońca w czasie walki.
    ● W ramach specjalnych ataków agresor ma więcej punktów wojskowych niż obrońca.
    ● W czasie walki cel ma ranking bandyta (Niska 100)

    Atakujący może włączyć honorowe walki przeciwko każdemu celowi z większa ilością punktów niż on sam. Gracze z mniejszą ilością punktów muszą spełnić jeden z następujących warunków:
    ● Cel ma ponad 50% moich wojskowych punktów podczas ataku.
    ● Cel ma nie więcej niż 10 wojskowych punktów mniej ode mnie.
    ● Cel jest nie więcej niż 100 miejsc w rankingu wojskowym za mną.

    Walki neutralne:
    Walki z członkami sojuszu, graczami z buddy lub z nieaktywnymi graczami zawsze są neutralne. Chroni to, przede wszystkim, przed niekorzystną sytuacją dla rankingu, np. podczas niszczenia księżyca. Walki sojuszu z zewnętrznymi przeciwnikami nie mogą być neutralne.

    Walki ACS:
    ACS jest walką honorową, jeżeli:
    ● Suma punktów wojskowych flot obrony nie jest mniejsza niż 50% całości punktów wojskowych flot atakujących.
    ● ... żaden z atakujących nie jest bandytą.

    Obrona ACS jest walką honorową, jeżeli:
    ● Suma wszystkich punktów wojskowych obrońców jest mniejsza niż 50% z całości punktów wojskowych flot agresorów.
    ● ... przynajmniej jeden agresor jest bandytą.

    Gracz może zyskać lub stracić punkty honoru, jeśli ma co najmniej 1% wszystkich statków w walce. W honorowych walkach możesz zdobyć więcej surowców, gdy ochrona jest zmieniona na 25% (z 50%).

    Walki niehonorowe:
    Walki będą niehonorowe we wszystkich poniższych punktach:
    ● Cel ma mniej niż 50% punktów wojskowych agresorów.
    ● Cel jest ponad 10 miejsc dalej w punktach wojskowych od atakującego (przydatne w początkowej fazie nowego uniwersum).
    ● Cel nie jest więcej niż 100 miejsc w rankingu wojskowym za agresorem.
    ● Cel nie jest częścią "niskiej 100" w rankingu honorowym.

    Podczas niehonorowej walki możesz stracić punkty honoru. Tym samym zniszczona obrona, falanga, teleport i przechwycone surowce będą uwzględniane o 50%.

    Obrońca może zdobywać punkty honoru w walkach z bardzo silnymi graczami, powodując duże szkody. Tym samym wszystkie zniszczone statki (statki cywilne 50%), jak również straty własnych statków i obrony będą uwzględniane.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik