Nowa Misja w zakładce "flota"

    • Nowa Misja w zakładce "flota"

      Witam!

      Chciałbym przedstawić pomysł stworzenia nowej misji w zakładce "flota". Mianowicie chodzi mi o to żeby stworzyć taki system wysyłania floty dla graczy którzy nie mają zbyt wiele czasu żeby poświęcić go na pilnowanie konta. Mój projekt polegałby na dodaniu do zakładki "flota" nowej misji o nazwie "Ukryj". Misja taka polegałaby na wysłaniu floty w 5 wymiar czasoprzestrzeni (podobnie jak skok w hiperprzestrzeń z tą jednak różnica że odbywałby się jeszcze w czasie). W misji "Ukryj" można by wysłać całą flotę wraz z surowcami na nieokreślony czas do takiego wymiaru bez konieczności włączania urlopu czyli wyłączania badań , budowania budynków, produkcji w stoczni itp. Taka flota byłaby ukryta w takim wymiarze do momentu kiedy byśmy ją uaktywnili włączając opcje "Odkryj". Dzięki tej opcji ludzie by tak często nie uciekali na urlopy wyłączając wszystko i przez to tracąc czas na rozwój. Byłoby to dobre i sprawiedliwe dla obu stron, zarówno dla flociarzy jak i górników. Bo flociarze nie graliby już uf-esem ze strachu przed utratą floty jak ich nie będzie na koncie, a górnicy nie wyłączali by produkcji. Oczywiście taka flota nadal by zajmowała jeden slot floty, oraz nie można by podczas takiej misji korzystać z takiej floty oraz z surowców w ładowniach do momentu kiedy klikniemy opcje "Odkryj". Taka flota powracałaby do gry na planetę czy moona z którego wystartowała i od tego momentu byłaby dostępna. Takiej floty w żaden sposób nie można by ją wykryć do momentu powrotu z 5 wymiaru opcją "Odkryj". Flota byłaby zamrożona na okres nieokreślony przez nas wybrany kiedy będziemy na koncie i włączymy opcje "Odkryj". Technicznie polegałoby to na wysłaniu np. z planety startowej na kordy 1:1:17(lub18), podobnie jak ekspedycje wysyłamy na pozycję 16-ta, a w eventach wysyłamy na pozycje 17-tą tutaj wysyłalibyśmy na pozycje 18-tą. Wygląd ikony którą byśmy klikali chcąc uruchomić tą misję mógłby przypominać spiralę nieskończoności w kolorze czarnym z niebieską ramką. Ta opcja byłaby aktywna dla graczy o pewnym stopniu rozwoju, ale nie takim żeby nie można byłoby tego nie osiągnąć dla przeciętnego gracza. Drzewo technologii do osiągnięcia aktywnej misji, więc wyglądałoby tak : Technologia Nadprzestrzenna na levelu 12, Napęd Nadprzestrzenny również na levelu 12, Laboratorium Badawcze na 12 lev, oraz tutaj ukłon w stronę technologii Grawitonowej na poziomie 3(do osiągnięcia bez problemu dla każdego) :) . Opcja tradycyjnego urlopu z wyłączaniem wszystkiego nadal byłaby dostępna dla graczy, którzy z różnych przyczyn nie mogą być w ogóle na koncie czyli np. są w szpitalu kilka miesięcy, wyjechali za granicę na prace sezonowe, czy też nie mają dostępu do neta przez kilka miechów. Opcja którą ja przedstawiłem byłaby dla tych co są aktywni ale zapracowani, mają liczne rodziny i wiele obowiązków żeby jeszcze pilnować floty. Nadal ponosiliby ryzyko zfarmienia ich planet oraz tradycyjnych ataków czyli tak jak w aktywnej grze. Chroniona byłaby tylko ta flota wysłana w 5 wymiar, nic ponadto :idea: .

      Reasumując takie rozwiązanie dałoby większą aktywność na wymierających serwerach, mniej "martwych dusz" na "wiecznych urlopach", a zarówno flociarze jak i górnicy byliby zachęcani do aktywniejszej gry i podejmowania ryzyka nie włączania urlopu, czy granie uf-em. Podejrzewam również że mniej graczy rezygnowałoby z gry z w/w powodów. :piwko:
      Śmierć to tylko początek :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tronar ().

    • Zgadzam się , ale żeby kogoś zezłomować to najpierw musiałbyś włączyć opcję "Odkryj", Ukryta flota nie może złomować, a jeśli tak bardzo ktoś lubi złomować to nadal to może czynić i w niczym to go nie ogranicza ani nie koliduje :) . Mało tego koniec byłby z graniem UF-em i włączaniem i wyłączaniem urlopów kiedy się chce. Taki górnik nie ma nawet szansy żeby się zemścić na flociarzu który ciągle ucieka ze swoją "cenną" flotą na urlop. Wprowadzona byłaby zasada włączania urlopów tylko na określony czas. Ja proponowałbym na minimum miesiąc, choć gdybym to ja był adminem i szefem tej gry to zakazałbym bym włączania i wyłączania urlopów kiedy sie chce i na 24h i wyłączyć urlop można byłoby po minimum 3 miesiącach. Tylko dla tych co naprawdę nie mogą grać przez jakiś określony czas. To psuje grę i powoduje właśnie wymieranie uni i rezygnacje graczy z gry.
      Moja opcja daje możliwość mniej aktywnej gry bez konieczności włączania urlopu. Urlop byłby włączany tylko w wyjątkowych sytuacjach bo nikt nie włączy urlopu po to tylko żeby uciec z flotą z obawy przed zezłomowaniem lub zemstą innego gracza. Jak widzisz w niczym to nie ogranicza graczy a nawet uatrakcyjnia grę. podejrzewam że dopiero wtedy by zaczęły spadać najpotężniejsze floty ukrywane na UF-sach :)
      Śmierć to tylko początek :D
    • "Ukryta flota nie może złomować, a jeśli tak bardzo ktoś lubi złomować to nadal to może czynić i w niczym to go nie ogranicza ani nie koliduje"
      Jak to nie koliduje? Jeżeli weszłaby taka opcja, to każdy by z niej korzystał i nie byłoby możliwości nikogo zezłomować.
      Co do tego górnika, który nie może się zemścić. Przy wprowadzeniu takiego rozwiązania również by nie mógł nic zrobić, bo agresor po zezłomowaniu uciekłby swoją flotą.
      Piszesz też, że największe floty by zaczęły spadać ukrywane na UF-sach. I znowu się nie zgodzę, bo każdy by sobie taką flotę "ukrył".
      A co do ograniczeń w urlopach, to też jest zły pomysł. Wyjeżdżasz np na wakacje, włączasz urlop i następny mógłbyś dopiero za 3 miesiące? A jakby przez ten czas coś jeszcze Ci wypadło, to co masz zrobić?
    • Po pierwsze nie można byłoby ukryć floty gdy leci na Ciebie atak, podobnie jak z urlopem, więc tu niczego nie zmienia. Po drugie ukrytą flotą nie można złomować(więc ukrywanie jej w nieskończoność dla flociarza nie ma sensu, bo nie może z niej korzystać. Po co w ogóle ci flota jeśli ją będziesz wiecznie ukrywać :P ). Teraz od strony górnika, proszę bardzo jeśli górnik wiecznie by skrywał swoja flotę w 5 wymiarze nie mógłby z niej korzystać oraz surowców które ta flota przewozi. Wiesz co to oznacza dla takiego górnika? To gorsze niż śmierć, nie móc budować lub transportować surowców na inne kolonie i budować nowe kopalnie?!!!. Po za tym jeśli odkryjesz flotę powiedzmy przez 1h nie możesz włączyć opcji "Ukryj" ponownie podobnie jak przy teleporterze, napęd musiałby się schłodzić do ponownego użycia. Do tego nawet jeśli flota jest ukryta a powiedzmy taki łowca chce zniszczyć moona na którym podejrzewa że obrońca lata, nadal może to zrobić, po odkryciu floty taka flota już nie wraca na zniszczonego moona tylko na planetę, a latając z planety wszystko na falandze czujników widać. Opcji na zezłomowanie takiego gracza jest wiele. Chcesz żeby ci delikwent nie uciekł znowu w 5 wymiarze? Proste. Przez godzinę nie może tego zrobić wysyłasz atak powiedzmy 1 lekkim myśliwcem i blokujesz mu ucieczkę :) .
      Co tam jeszcze pisałeś. Aha że jeśli wyjeżdżasz na wakacje na powiedzmy 2 tygodnie a z racji że urlop możesz włączyć powiedzmy na 3 miesiące nie robisz tego. Używasz opcji ukryj flotę. Proste :) Nadal mogą cię farmić czy zdejmować moony, ale floty twojej, którą powiedzmy przez lata zbierałeś nie zezłomują. Chroni to twoją flotę a ty możesz się wygrzewać na plaży, co najwyżej pofarmią z kopalni pod warunkiem że zamiast urlopować jak ty siedzą przed kompem, ale od tego jest przecież obrona na planetach. Większej krzywdy ci nie zrobią co nie mógłbyś odrobić w kilka dni. Wierz mi że ta opcja jest sprawiedliwa zarówno dla flociarza jak i górnika a argumenty na to przedstawiłem powyżej. A jeśli się na Ciebie uwzięli i chcą cię zniszczyć jak będziesz na wakacjach. To zawsze możesz włączyć tradycyjny urlop i uciec tchórzliwie na trzy miesiące aż sprawa przycichnie :P . Koniec będzie za to z "martwymi duszami" na wiecznych urlopach, oraz cwaniaczkami co grają uf-esem. Urlop to urlop nie ma tak że możesz go włączać kiedy chcesz tylko po to żeby ukryć się przed atakiem. W pracy też nie możesz sobie brać urlopu kiedy chcesz i na każdy dzień poza 3 dniami urlopu na żądanie. Tu można by też taki urlop wprowadzić, ale przez cały rok można by go użyć tylko 3 razy i tylko na 3 dni. Proste :)
      Śmierć to tylko początek :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tronar ().

    • Naprawdę nie wiem jak Ci to wyjaśnić, ale ten pomysł jest bez sensu, co z tego, że nie mogą jak leci atak ukryć floty, ataki lecą może podczas 5% z łącznego czasu gry, więc jak nic by nie leciało wrzucasz ukryj i koniec, wszyscy się poukrywają i nie będzie kogo farmić, nie piszę więcej, ja też wrzucam czasami bez sensu pomysły, typu kopalnia antymaterii na originie, ale nigdy w życiu nie zgodzę się na takie ukrywanie floty, pozdrawiam :)
    • Po pierwsze to tylko propozycja , a po drugie "wszyscy się nie poukrywają" tylko kilka procent tych co nie mają czasu na aktywną grę, gdyż z podanych przeze mnie w/w przyczyn nie zrobią tego gdyż nie będą się rozwijać( a taki jest główny sens tej gry) z zamrożoną z surowcami w ten sposób flotą. To ma sens tylko dla tych kilku procent graczy co nie mają czasu na bardziej aktywną grę. Wszystkie inne misje nadal są dla nich zagrożeniem no może z wyjątkiem zawróconego stacjonuj, które programiści wyliczają również. Technologia poszła do przodu i kanciarzy i hakerów jest coraz więcej w tej grze niestety :(
      Mam wciąż wrażenie że piszesz z pozycji broniącego na śmierć i życie 24h UF-esa, który jest głównym powodem śmierci i powolnej agonii tej gry :|
      Śmierć to tylko początek :D
    • Pomysl bez sensu , jestem na nie
      To nic innego tylko inna odmiana UFS.a , bez urlopu , wydobycie budowle i badania trwaja
      I jeszcze przy okazji jedna uwaga , na czas urlopu budowle praca stoczni i badania sa zatrzymywane , nie trzeba ich anulowac
      ( produkcji w stoczni nie mozna anulowac )
      Wyslanie 1 statku na atak na wolnych obrotach , moze byc uznane za utrudnianie gry
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Oczywiście spodziewałem się słów krytyki szczególnie od flociarzy grających UF-esem. Łatwo jest krytykować, ale samemu trudno coś wymyślić. Faktem jest jednak to że Ogame powoli umiera i to właśnie przez w/w którzy grając na programach, sprzedając i kupując konta, pushując kupując za antymaterię wszystko i łamiąc przepisy gry wybijają uczciwych graczy z każdego uni. Unifuzje pomagają tylko na chwilę bo po jakimś czasie sytuacja się powtarza i znowu uniwersum się wyludnia, zaś tworzenie nowych uni powoduje to że znudzeni gracze zaczynają tylko na chwile od nowa, lecz to ich nie nasyca. Na Xantusie też już tak jest. Ludzie masowo rezygnują. Było w szczytowej liczbie blisko 7k graczy teraz jest zaledwie 5k a to dopiero początek uni. Jak skasują idlaków to będzie z 3k. Ja zaproponowałem sposób jak zatrzymać graczy w Ogame i żeby nie było tzw. "Martwych dusz", oraz flociarzy grających z UF-sem. Boją się oni stracić swoje cenne floty więc uciekają na urlopy nagminnie to wykorzystując. Ja sam lubię polatać choć nie mam teraz tyle czasu na to z racji żony, dzieci, rodziny i życia w realu, więc bardziej w eco wale, bo floty trzeba pilnować, a jak chciałbym dokopać jakiemuś flociarzowi to siedzi na urlopie. Dlatego widzę potężne wady takiego sposobu gry. Przez to gra umiera i żadne tworzenie nowych uni sytuacji nie uratuje bo nie pozyskuje sie nowych graczy tylko znudzonych starych. Górnicy uciekają na wolne uniwersa( z wolną flotą), a flociarze na speed uniwersa. Za to z roku na rok wyciekają uczciwi gracze którzy już nie wracają do gry widząc co się dzieje na wszystkich uniwersach. Taka jest prawda i nie mamy juz na nią wpływu. Zresztą niewiem czy już nie jest za późno i nawet gdyby jakimś "cudem" admini tej gry podeszliby poważnie do tematu i wprowadziliby ten projekt w grze ,czy to by utrzymało graczy. Ja przedstawiłem tylko pomysł i sposób na uratowanie tej gry, ale jak znacie lepszy to z chęcią poczytam. Argumentów więcej nie zamierzam już przedstawiać bo i tak przez w/w osoby zostaną odrzucone. Dzięki za wysłuchanie i za opinie.

      Pozdrawiam i życzę w miarę jeszcze przyjemnej gry :)
      Śmierć to tylko początek :D
    • Nie gram flotą, ani ufs.
      Ale tak jak @john malkowitz007 napisał, takie rozwiązanie tylko pomogłoby ludziom grającym ufs. Nie dość, że ich flota byłaby bezpieczna, to i surka by się wydobywała.
      Po drugie nic nie napisałeś o kosztach takiego ukrycia. Jeżeli byłoby to za darmo, to nikt by już fsów nie robił i szansa na zezłomowanie kogokolwiek byłaby minimalna.
      Również pozdrawiam :)
    • Flota flociarzy może byłaby bezpieczna ale nieaktywna. Cóż ci po flocie jak nie możesz z niej skorzystać. A jeśli się wyskoczy z 5 wymiaru to wtedy jest tak samo narażona jak i flota górnika. Proste
      Koszta deuteru by były takie jak lot na ekspedycje do układu, ale tak jak na misje zatrzymaj, a deuter odliczany byłby z zapasów które masz w ładowniach. Więc takie zawieszenie dużej floty byłoby kosztowne. Tak więc tylko teoretycznie w nieskończoność bo gdybyś wyczerpał zapasy to wyrzuciłoby cię z 5 wymiaru i wylądowałbyś na planecie startowej, co mogłoby doprowadzić do takiej sytuacji że jeśli byś tego nie dopilnował i nie zabrał wystarczającej ilości paliwa fota stałaby się odkryta w czasie być może niedogodnym dla Ciebie i stracona podobnie jak flota stojąca na planecie z powodu nieodebranego FS-a. Czyli musiałbyś wyliczyć sobie ile starczy ci wachy na 2 tygodniowy urlop żeby nie myśleć na plaży o tym że ci flota już stoi tylko o foczkach wygrzewających się na piasku lub kąpiących się w morzu :D
      Śmierć to tylko początek :D
    • Tronar napisał(a):

      Jakbyś przeczytał od początku do końca to może byś przynajmiej wysilił się na słowa krytyki, a takie teksty Truck Driver to są tu nie na miejscu
      Wysililem sie po napisaniu posta pod Twoim adresem i przeczytalem caly temat :P co mam krytykowac skoro inni juz to zrobili :) Twoj pomysl ma na celu zastapienie urlopu a flociarze majacy potezne floty jak maja przepalac dziesiatki milionow dexu na fs-y to wola oszczedzic i wlasnie wykorzystac opcje urlopu zamiast ukrywac flote :D nie bede sie odnosil do kazdego Twojego argumentu z osobna bo zwyczajnie nie ma najmniejszego sensu rozpisywac sie nad czym co i tak nie ma racji bytu na ogame i na starcie jest spalonym pomyslem jakiegos nooba, ktory nie radzi sobie z pogodzeniem gry i zycia codziennego i wydaje mu sie, ze znalazl idealny sposob na "kompromis" pomiedzy urlopem a koniecznoscia pilnowania fs-ow.
    • Wierz mi że radze sobie z pogodzeniem gry i życia realnego w odróżnieniu do innych uzależnionych. Jakbyś czytał uważniej i ze zrozumieniem to byś doczytał że to tylko propozycja lub pomysł jak zmniejszyć ilość odchodzących graczy z Ogame, bo istnienie tej gry zależy od nas. Bez nas serwery zostaną zamknięte, a stanie się tak gdy nie będzie już graczy lub będzie ich tak mała ilość że dla Ogame stanie się to nieopłacalne. Ty pewnie jesteś UF-esowicz. Z mojego punktu widzenia to właśnie tacy gracze nie mogą sobie poradzić z pogodzeniem gry i życia codziennego że tchórzliwie uciekają na urlop, tak bardzo bojąc się stracić cenne floty. To tylko gra "kierowco ciężarówki" a nie jakiś przymus czy nałóg. Ja zaliczyłem parę złomów w karierze i nie włączałem z tego powodu urlopu i jakoś gram dalej. Urlop włączam tylko wtedy kiedy naprawdę nie mam czasu na grę. Propozycja przeze mnie przedstawiona dotyczy graczy co nadal są aktywni ale z jakiś przyczyn od nich niezależnych nie mają aż tyle czasu żeby siedzieć 24h na dobę i pilnować floty. Gra ma sprawiać przyjemność a nie być udręką. Jeśli zabraknie graczy to na kogo będziesz latał? Na siebie? No tak zapomniałem że wielu takich graczy jak ty ma po kilka kont i lata na siebie żeby je pushować, a potem się tym chwalić na forum. Mnie to by nie przynosiło żadnej satysfakcji. Temat który stworzyłem w zakładce "propozycje i pomysły" ma właśnie przedstawiać pomysły i propozycje graczy. A jeśli ci się nie podoba to nie pisz głupot o jakiś narkotykach i nie oskarżaj kogoś o ich branie, tylko sam stwórz jakiś konstruktywny pomysł. Tyle w tym temacie. I tak niewierze że któryś z adminów to przeczyta i wprowadzi w grę, bo gra teraz jest nastawiona na tworzenie nowych uni i stwarzanie sytuacji aby kupować antymaterię. Kasa musi się zgadzać, a pomysły takie jak ten lądują w koszu lub są krytykowane przez takich Truck Driverów :closed: OVER
      Śmierć to tylko początek :D
    • Od zamykania tematow jest moderator a nie Ty :) i rzeczywiscie jestem kierowca ciezarowki a w sumie potocznie mowiac kierowca tira wiec ten cudzyslow ktory dajesz jest zbedny :P gram eko, jestem online prawie non stop. Mam raptem 60k dt i troszeczke tylko flotki bojowej do malych farmingow wiec Twoja ocena co do mojej osoby i stylu gry jest chybiona jak caly Twoj pomysl opisany wyzej :)
    • 1. Flociarze grają UFSem nie przez strach przed utratą floty, a przez nierealne koszty FSa oraz przez brak czasu na aktywną grę. Jak nie umiesz sobie poradzić z kimś, kto gra UFSem to jesteś zwyczajnie słaby.
      2. Jeśli leci na ciebie atak to i tak możesz włączyć urlop.
      3. Tyle słów krytyki padło nie dlatego, że ludzie są źli, tylko dlatego, że jesteś nowy i najwidoczniej nie wiesz, jak ta gra działa i na czym polega. Napewno nie jest to symulator budowy.
      4. Masz pretensje do ludzi, że nie czytają wszystkiego, a się wypowiadają. Otóż sam nie doczytałeś, bo twierdzisz, że to nasza administracja może twój pomysł wprowadzić lub też olać. Przede wszystkim piszesz w złym dziale - od przedstawienia pomysłów już od paru lat jest board.origin a nie nasz polski.
    • @ Stark
      To po co flociarze grajacy UFS.em wybudowali takie floty ze nie maja paliwa na FS.y i nie maja czasu na aktywna gre ?
      Dlaczego zle rozwijali konto ? dlaczego maja taka mala produkcje deuteru ?
      To zwykli cwaniacy , korzystajacy z obserwacji innych, ze swoich GS.owek by w odpowiednim momencie zdjac Urlop i zrobic ST
      Sa slabymi graczami i boja sie o swoje floty i nie robia FS.ow by czasem ktos ich nie namierzyl i zezlomowal , czy wyfarmil
      A tlumaczenie ze FS jest za drogi i nie maja czasu na gre jest kolejnym cwaniactwem by innym zamydlic oczy
      Ja tez gram flota to bardzo aktywnie , stale rozbudowuje flote i robie badania ( potrzeba na to sporo deuteru )
      I jakos nie brakuje mi deuteru ,a wrecz przeciwnie nawet od czasu do czasu sprzedaje nadwyzki deuteru
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Ja tez gram flota to bardzo aktywnie , stale rozbudowuje flote i robie badania ( potrzeba na to sporo deuteru )
      I jakos nie brakuje mi deuteru ,a wrecz przeciwnie nawet od czasu do czasu sprzedaje nadwyzki deuteru
      Wroc z tym zdaniem kiedy bedziesz mial kilka milionow statkow i bedziesz wydawal na fs-y kilkakrotnie wiecej niz wydobywasz i bedziesz w stanie wyfarmic :D powodzenia wtedy bez gry ufs-em ;)
    • Bo tacy gracze nie znają się na ekonomii. Oni 10 razy zastanowią się żeby zamiast wybudować ekstraktor deuteru wolą pobudować zabaweczki żeby je kisić jak ogórki na koncie, podczas gdy kilka innych spushowanych kont pracuje na te jedno tchórzliwie ukrywające sie na urlopie. FS-ów też nie potrafią robić poza UF-sem, a zliczeniem to u nich jest tak że wszystko za nich odwalają teraz programy i ich smarfony :P I nie mów mi Stark że jestem noobem, bo mam 42 lata i grałem w tą grę jeszcze wtedy kiedy tworzyło sie Ogame z przed kilkunastu laty, a jak stworzyli serwer powracający do starych czasów Epic Blue to również grałem az do zamknięcia serwera. Ludzie już nie potrafią tak grać jak kiedyś, kiedy nie było programów, speed uni, pancerników, antymaterii, ekspedycji , sztabów i innych udogodnień i serwer musiał upaść bo był po prostu dla nich zbyt nudny i uciążliwy. Wtedy też nie można było sobie wrzucić urlopu na 24h tylko na co najmniej kilka dni (chyba nawet po tygodniu można go było dopiero wyłączyć-nie pamiętam już dokładnie bo stary już trochę jestem). Dawniej to wszystko liczyło się na kalkulatorku bo i speedsimów nie było. Ile razy jak się leciało na gościa to do końca nie znało się wyniku bitwy, a leciało się dłuuugo i to było ekscytujące. Z niecierpliwością i ciekawością otwierało się raport z bitwy, a recki się posyłało wcześniej na pz bo leciały wieczność i zebranie nawet niedużej ilości surowca dawało satysfakcje. Grało się for fun a nie dla statystyk czy grabieży. Liczyło się zezłomownie floty przeciwnika a nie zpushowanie kont innych. Wtedy ta gra miała sens i grywalność, a rozbudowa ekonomii trwała i jak coś się pobudowało na któryś tam level też dawało satysfakcje. Kiedys ktoś najpierw dobrze rozbudowywał eco zanim zaczął latać. A deuter kosztował więcej. Teraz na Xantusie czy innych speed uni loty sa o 50% tańsze. Same udogodnienia i cukierki to dlaczego gracze odchodzą z Ogame?
      BO TA GRA STRACIŁA GRYWALNOŚĆ PRZEZ TAKICH KOMBINATORÓW JAK UF-SOWICZE I PUSHERY!!!
      Tyle w tym temacie, a dla twojej wiadomośći TruckDriver to ja nie zamykałem całego tematu tylko swój post, bo widzę że takie przepychanki słowne nie mają sensu i szkoda nerwów :|
      Śmierć to tylko początek :D
    • Tronar napisał(a):

      Bo tacy gracze nie znają się na ekonomii. Oni 10 razy zastanowią się żeby zamiast wybudować ekstraktor deuteru wolą pobudować zabaweczki żeby je kisić jak ogórki na koncie, podczas gdy kilka innych spushowanych kont pracuje na te jedno tchórzliwie ukrywające sie na urlopie. FS-ów też nie potrafią robić poza UF-sem, a zliczeniem to u nich jest tak że wszystko za nich odwalają teraz programy i ich smarfony I nie mów mi Stark że jestem noobem, bo mam 42 lata i grałem w tą grę jeszcze wtedy kiedy tworzyło sie Ogame z przed kilkunastu laty, a jak stworzyli serwer powracający do starych czasów Epic Blue to również grałem az do zamknięcia serwera. Ludzie już nie potrafią tak grać jak kiedyś, kiedy nie było programów, speed uni, pancerników, antymaterii, ekspedycji , sztabów i innych udogodnień i serwer musiał upaść bo był po prostu dla nich zbyt nudny i uciążliwy. Wtedy też nie można było sobie wrzucić urlopu na 24h tylko na co najmniej kilka dni (chyba nawet po tygodniu można go było dopiero wyłączyć-nie pamiętam już dokładnie bo stary już trochę jestem). Dawniej to wszystko liczyło się na kalkulatorku bo i speedsimów nie było. Ile razy jak się leciało na gościa to do końca nie znało się wyniku bitwy, a leciało się dłuuugo i to było ekscytujące. Z niecierpliwością i ciekawością otwierało się raport z bitwy, a recki się posyłało wcześniej na pz bo leciały wieczność i zebranie nawet niedużej ilości surowca dawało satysfakcje. Grało się for fun a nie dla statystyk czy grabieży. Liczyło się zezłomownie floty przeciwnika a nie zpushowanie kont innych. Wtedy ta gra miała sens i grywalność, a rozbudowa ekonomii trwała i jak coś się pobudowało na któryś tam level też dawało satysfakcje. Kiedys ktoś najpierw dobrze rozbudowywał eco zanim zaczął latać. A deuter kosztował więcej. Teraz na Xantusie czy innych speed uni loty sa o 50% tańsze. Same udogodnienia i cukierki to dlaczego gracze odchodzą z Ogame?
      BO TA GRA STRACIŁA GRYWALNOŚĆ PRZEZ TAKICH KOMBINATORÓW JAK UF-SOWICZE I PUSHERY!!!
      Tyle w tym temacie, a dla twojej wiadomośći TruckDriver to ja nie zamykałem całego tematu tylko swój post, bo widzę że takie przepychanki słowne nie mają sensu i szkoda nerwów
      Ja Cie podsumuje krotko i zwiezle. O dziwo az zalozylem okulary by przeczytac to co napisales zanim cos odpowiem :D a teraz napisze to co wydaje mi sie za stosowne. Masz 42 lata i jeszcze chce Ci sie tracic czas na gre, ktora Twoim zdaniem zeszla na psy? Nie lepiej wylogowac sie a wczesniej wlaczyc kasacje konta lub zostac na wiecznym urlopie skoro tak bardzo placzesz, ze kiedys bylo lepiej bez tych wszystkich udogodnien?
    • @ truck driver
      Spokojnie ,na pewno nigdy nie bede gral UFS.em
      Zastanawiam sie dlaczego z takim uporem bronisz pusherow i oszustow ???
      Placa ci za to surka ??? . A moze sam do nich nalezysz ???
      Cokolwiek sie proponuje by przywrocic jako taka normalnosc w grze jestes przeciwny
      A jezeli juz to za AM
      Moze w koncu zrozumiesz ze tu tez graja normalni uczciwi ludzie . ktorzy graja dla rozrywki i zabawy , a nie sami pushery , oszusci i milionerzy
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Zastanawiam sie dlaczego z takim uporem bronisz pusherow i oszustow ???
      Placa ci za to surka ??? . A moze sam do nich nalezysz ???
      Cokolwiek sie proponuje by przywrocic jako taka normalnosc w grze jestes przeciwny
      A jezeli juz to za AM
      Moze w koncu zrozumiesz ze tu tez graja normalni uczciwi ludzie . ktorzy graja dla rozrywki i zabawy , a nie sami pushery , oszusci i milionerzy
      Znam flociarzy co graja uczciwie, flote swoja zbudowali na przestrzeni kilku lat i maja ta flote tak duza ze fs-y maja kosmicznie drogie dlatego urlopuja. Naprawde @john malkowitz007 chyba jestes malym flociarzem skoro jeszcze nie widzisz u siebie problemu z deuterem na fs-y. Ale spokojnie.

      Skorzystaj z tego kalkulatora proxyforgame.com/pl/ogame/calc/flight.php i zobacz ile wyniesie Cie fs potezna flota zlozona z kilku milionow statkow, w ktorej sklad wchodzi kilkaset tysiecy turboreckow. I nie chodzi mi o fs-a z moona na moona we wlasnym ukladzie ale o fs-a poza ukladem. Wtedy moze zrozumiesz to co pisze.
    • TruckDriver! I kto tu płacze :glaszcze: ? Płaczesz nad tym ile to deuteru kosztuje cię flota, to po co bezmyślnie klikałeś stateczki zamiast wcześniej pomyśleć o zapleczu ekonomicznym. Jakbyś miał dobre eco jak John malkowitz007, to byś nie miał tego problemu :D . Nikt kto ma chociaż w sobie kropelkę rozumu nie buduje floty której nie jest w stanie utrzymać, a jeśli się ja uziemia z powodu braku paliwa to musi sie uciekać na urlop ze strachu że ci tą twoją bezcenną flotkę ktoś sprzątnie kto ma na deuter i stać go na długi lot :P Trzeba myśleć, ale UF-sowcy mają z tym problem jak widać. To tak jakby kupić sobie w realu kilka wypasionych sportowych samochodów a potem nie stać takiego delikwenta kolekcjonera na to żeby niemi pojeździć z braku kasy na paliwo :xbiggrin: .
      Na takich jak wy to jest jeden sposób odciąć wam źródła paliwa i sami przestaniecie grać, siedząc na wiecznych urlopach. To dlatego powinni wyłączyć urlopy lub je w znacznym stopniu ograniczyć. Przez takich jak wy Ogame umiera bo jest wiele kont na wiecznych urlopach lub na UF-sach. Wystarczy powyłączać wam urlopy i wpadacie w przerażenie że wam ktoś flote zezłomuje, a na FS-ty nadal będziecie żydzić łudząc się że wpadnie wam jakiś gracz co nie ma akurat czasu odebrać FS-a z przyczyn ważniejszych niż gra, a potem chwalicie się jak pojechaliście gościa którego nie było na koncie. To dlatego wspomniałem jak sie kiedyś grało. Nikt nie patrzył na koszty deuteru bo urlopy jak wspomniałem były inne i każdy(zarówno flociarz jak i górnik) robił prawidłowe FS-y żeby uchronić flotę przed zniszczeniem. A zaplecze ekonomiczne każdy miał wystarczająco duże żeby utrzymać flotę z handlu i z wydobycia. Teraz jedyna opcja to UF-sik. To wynika z desperacji i braku rozsądku.
      A to czy skasuje konto, to moja indywidualna sprawa. Gram od wielu lat i grałem na wielu uni (obecnie mniej bo real ważniejszy) i przetrwałem nie jednego gracza, bo w tej grze liczy się cierpliwość i aktywność, oraz ciągłe wstawanie po złomach. Wielu graczy UF-sowców kończy grę po utracie swoich bezcennych flot. Bo floty są ulotne a to co zbudujesz czy wybadasz pozostanie do końca trwania serwera lub kasacji konta. Każdy mądry flociarz zanim zacznie latać ma dobre zaplecze ekonomiczne i obronne. Bo złom całej floty wtedy tak nie boli, a odbudowa trwa szybciej niż u takiego co jedyne co robi na Ogame to klika w stoczni na budowę stateczków. I taka jest prawda czy się z nią zgadzasz czy nie. OVER bo zaczyna się tu robić niepotrzebny spam zamiast konstruktywnych wypowiedzi na temat.
      Śmierć to tylko początek :D
    • Ha, Ha, Ha! To nazywasz flotą? Wiesz mi że w swoim wapniackim życiu widziałem większe, a ta ilość krążków to poprostu powala... mnie ze śmiechu :D Zainwestuj w coś większego bo ta twoja flota wygląda jak mega próba moonowa. :popcorn: Kurcze ide do kibla odtajać w środku bo mnie rozbawiłeś :ocb:
      Śmierć to tylko początek :D
    • No wlasnie to tylko gra :) wiec jesli masz problem bo ufs-a nie mozesz trafic to jest to tylko i wylacznie Twoj problem i kazdego innego co bedzie plakal tak jak i Ty. Ciebie nikt nie zmuszal do wybranego przez Ciebie stylu grty wiec i Ty nie zmuszaj innych i nie oceniaj czyjegos stylu gry bo sam pokazujesz, ze jestes bezsilny w walce z ufs-ami :D ufs-a da sie strzelic ale ja Cie nie bede uczyl ani zaden typowy flociarz tez Ci raczej tego nie wytlumaczy jak to zrobic by spakowac kogos teoretycznie nie do strzelenia.
    • O czym Ty piszesz?!!! Gdzie napisałem że nie mogę trafić UF-sa, albo że mam jakiś określony wybrany styl gry i że płaczę z tego powodu ? Jakbyś czytał z uwagą to byś się doczytał że pisałem że przez UF-sowców i wiecznych urlopowiczach to ta gra wymiera. I to jest fakt. Zakładając ten temat podałem pewną receptę na taką sytuację, a Ty się zaraz wzburzyłeś że zabiorą ci bezcenny urlop bez którego nie potrafisz już robić FS-ów. :D Sam wszystko krytykujesz a niczego sensownego nie potrafisz wymyślić. Nie podoba ci się mój pomysł , to twoja broszka, ale nie wjeżdżaj mi swoim TIR-em na siłę i nie przekonuj wszystkich że UF-sy to taka rewelacyjna metoda uchronienia floty przed złomem, skoro jak sam piszesz również można ją złapać. Oczywiście że można jak ma się informacje kiedy delikwent zdjął urlop, albo mu go zdjęto. Potem obserwacja i jazda. Nie wnikam w twoje metody i triki, bo mnie one nie obchodzą. Nie reaguj tak jakbym ci poprzebijał ci wszystkie opony w tym twoim TIR-rze. Bo co mi zrobisz? Najedziesz mi moje planety tym swoim SUPER STAREM, a potem go podpalisz żeby zburzyć mi kopalnie czy zniszczyć flotę? Ahhh, zapomniałem że żal ci wachy na takie akcje. Wyluzuj i spuść trochę pary. To tylko pomysł czy projekt. Nikt nie wierzy, nawet ja że zostanie wprowadzony w życie. Istotne jest jednak to jak zaraz takie projekty są rozjeżdżane przez takich driverów jak Ty. Mój nie jest pierwszym i nie ostatnim. Ktoś nawet użył słowa "nigdy się na to nie zgodzę". Tak jakby to od niego zależało czy to wprowadzą czy nie. Chyba inne osoby mają na to wpływ. Widać ewidentnie że takim osobom zależy żeby nic nie zmieniać i żeby taka urlopowa sytuacja pozostała bez zmian. W ten sposób zajeżdżane są serwery, a z braku aktywnych graczy łączone bądź zamykane. To tyle w tym temacie, bo zamiast jakieś konstruktywnej i obiektywnej krytyki czy przedstawienia własnych projektów zrobiła się tutaj tylko jakaś przepychanka słowna ,która do niczego dobrego nie prowadzi :|
      Śmierć to tylko początek :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tronar ().