Zwiększenie ekonomi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zwiększenie ekonomi

    Brawo w końcu jakaś modernizacja uni . Eco do x5 super sprawa każdego ucieszył i górników jak i flociarzy bo będzie teraz na co polować bo przy takim eco będą górnicy dużo wozić :D . Uni się pidbuduje i można robić UF a może to powoli przygotowania do UF ;)
  • FILU napisał(a):

    każdego ucieszył i górników jak i flociarzy

    Polemizowałbym z tym stwierdzeniem.
    Jak już pisałem na chat'cie sojuszowym, wg mnie powinni graczom, którym nie podobają się zmiany parametrów, dać możliwość przeniesienia konta na inne uni o identycznych parametrach jakie są w tej chwili (np. na Nekkar), a reszta graczy niech sobie gra na uni o szybkości jaka wyjdzie w ankiecie.
    Nie chciałbym być odebrany jako osoba przeciwna zmianom. Być może rzeczywiście są to jakieś przygotowania pod przyszłe UF. Tym niemniej jako gracz, który niemal 10 lat temu zaczął grę na uni x1x1, chciałbym ją również skończyć na uni x1x1. :/


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • FILU napisał(a):

    @zefir ale tu nie ma mowy o żadnym speedzie np floty czy zmiany pz tylko czyste eco w górę :D dla ciebie jako badacza to tez dobrze XD zwiekszysz poziomy badań .
    Ale tu tez sue z tobą zgodzę i pisalem wcześniej powinny być reolekcje inwidualne jak i możliwość zawsze kilku uni docelowych
    @FILU zefirowi pewnie chodzi o fakt ze teraz nie będzie wiadomo gdzie zakwalifikować jego rekordy bo uni niby x1 ale eko x5 to nie jest nornalne uni wiec przyszłe rekordy być może będzie musiał zgłaszać jako speed uni i zabaw zacznie się od nowa ze tAK powiem bo na speed uniach będzie miał konkurencję

    Osobiście jestem zadowolony żeby nie rzecz zachwycony taka opcja brawo wy ! ;)
  • Aczkolwiek podszedłem do tematu w zły sposób. Wpierw powinienem zapytać czy gracze chcą czy nie chcą zmiany. Jeśli już będą chcieli, to wtedy zapytać o prędkość.
    Także w tym celu posumuję ilość graczy, którzy oddali głos na zmianę prędkości i zestawię ją z przeciwnikami zmiany.
  • Art napisał(a):

    Aczkolwiek podszedłem do tematu w zły sposób. Wpierw powinienem zapytać czy gracze chcą czy nie chcą zmiany. Jeśli już będą chcieli, to wtedy zapytać o prędkość.
    Także w tym celu posumuję ilość graczy, którzy oddali głos na zmianę prędkości i zestawię ją z przeciwnikami zmiany.
    dobrze Art będzie każdy chce zmiany a modyfikacja uni idzie w dobrym kierunku zwiększenie eco to więcej zabawy i możliwości oraz więcej deksu XD Zefir na pewno oraz inni przeciwnicy znajdą w podwyższeniu eco plusy nie tylko minusy .
    Każdy może mieć cos przeciwko ale podniesienie eco ma więcej plusów niż minusów
  • hasseu1 napisał(a):

    Ja zagłosowałem przeciwko zmianom. Przy zwiększeniu prędkości będę musiał częściej zwozić surowce - lipa. :popcorn:
    Więcej surowców to zbudujesz większy bunkier.
    Ktoś mi napisał że nie chce uni Quantum czy Cygnus. Nie zapominajcie że tam jest speed floty większe (x5/x4).

    Nawet jeżeli ktoś Ci wleci w planetę to więcej zyskasz na dodatkowym eko niż stracisz na surowcach/obronie.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    hasseu1 napisał(a):

    Ja zagłosowałem przeciwko zmianom. Przy zwiększeniu prędkości będę musiał częściej zwozić surowce - lipa. :popcorn:
    Więcej surowców to zbudujesz większy bunkier.Ktoś mi napisał że nie chce uni Quantum czy Cygnus. Nie zapominajcie że tam jest speed floty większe (x5/x4).

    Nawet jeżeli ktoś Ci wleci w planetę to więcej zyskasz na dodatkowym eko niż stracisz na surowcach/obronie.
    Daga ja nie wiem czy tłumaczenie podstaw 2+2 itp czy coś da. Bo
    1. Sporo ludzi kasuje albo nie czyta wiadomości także odzew w ankiecie może być mały
    2. Inteligencja niektórych ludzi grających w ta grę jest naprawdę niczego sobie :E
    3. Ludzie tetrycy nie lubią zmian choc by to byla dobra zmiana - wiem wiem dziwnie brzmi xd także w ankiecie wyjdzie jaki średni wiek jest na uni ; p
    4. Również mało osób czyta forum a żeby w did wejść ...
  • ^ZemstA^ napisał(a):

    wiec przyszłe rekordy być może będzie musiał zgłaszać jako speed uni i zabaw zacznie się od nowa ze tAK powiem bo na speed uniach będzie miał konkurencję


    To jest oczywiste, że przyszłe rekordy musiałbym zgłaszać jako speed uni.
    Nie ma co dramatyzować w sprawie tej konkurencji - wystarczy spojrzeć na top badań uni x1x5, żeby zobaczyć, że to nie jest jakakolwiek konkurencja dla mnie (top1 ma tylko 36kk punktów), natomiast bawienie się w porównywanie z innymi speedami nie ma sensu - jeżeli chce się porównać dwie rzeczy, to punkt odniesienia musi być i tu i tu identyczny.
    Niestety nie ma na żadnym forum światowych rekordów dotyczących speeduni (powodem jest pewnie to, że jest zbyt wiele ich kombinacji, które nie da się ze sobą w 100% sprawiedliwie porównywać). W moim (choć raczej powinienem napisać w naszym, bo chodzi o nas wszystkich) przypadku będzie to pewnie oznaczało ograniczenie się do zgłaszania rekordów wyłącznie w temacie z naszego DiD, dotyczącym naszego uni (Uriel i Xantus są zbyt młode, poza tym mają pz na poziomie 70%, więc nie można ich z nami porównywać).

    W podobnej sytuacji jak ja jest np. falgor, który ma największy na świecie bunker na planecie dla speed x1, czy też depczący mu po piętach adas.
    Dagusia jest w tej chwili top1 światowego eko. Po zmianie straci tytuł na rzecz francuskiego gracza Takamura i choć nadal będzie top1, to już nie w tak prestiżowej kategorii, a top2 będzie miał zaledwie połowę jej punktów. W identycznej sytuacji będzie też Aro.



    Ale nie o tym chciałem pisać - top to top. Przez chwilę się go ma, a prędzej czy później traci - taka jest kolej rzeczy.
    Ja natomiast obawiam się, że ta zmiana zamiast ożywić uni, może odnieść przeciwny skutek - przyśpieszyć jego koniec. Obym nie miał racji...

    Jak się to mówi, pożyjemy - zobaczymy :-|


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • EKO X 5
    Same plusy :D
    Za prędkością flot byłbym przeciwny, no ale eko to tak jakby ci chcieli dać podwyżkę, a ty byś odmówił, bo przywykłeś do minimalnej krajowej...
    Na Urielu jest właśnie x1 flota i x5 eko i jest mega.

    Best Win 107.510,48%
    Best Lost 120.069,42%
    Best ACS 107.510,48%
    Best Solo 12754%
    Zniszczyłem już ~~258? GŚ
  • zefir napisał(a):

    Ja natomiast obawiam się, że ta zmiana zamiast ożywić uni, może odnieść przeciwny skutek - przyśpieszyć jego koniec. Obym nie miał racji...


    Jak się to mówi, pożyjemy - zobaczymy :-|
    Hmm
    Zwiększenie speed ma swoje plusy i minusy:

    + Większe eko

    - Potrzeba rozbudować obronę - są surowce na to, punkt neutralny?

    - Prawdopodobnie więcej ataków - rekompensuje większe eko i finalnie wyjdzie się na plus

    - częstsze zwózki, po powiększeniu obrony może nie tyle ile wskazuje speed eko, wiąże się to pewnie z poświęceniem więcej czasu ale to nie zwiększenie speed floty że trzeba częściej w czasie dnia logować i nie spadnie więcej moonów bo GS tak samo wolno latają

    + Łatwiejsza rozbudowa konta - w sumie to przedłużenie wegetacji, obecnie max to 12 planet które większość już ma, potem będzie 13 normą, bardzo szybko dojść do momentu że na kopalnie zbiera się ponad 20-25 dni surowce na speed x1

    + Mniejsze straty czasowe w złomach np. teraz złom = strata 2 miesięcy gry, potem będzie to tylko niecałe 2 tygodnie, i to też może zachęcać do dalszej gry jak doliczymy do tego doka

    + Łatwiejsze gonienie czołówki względem wydobycia/gry eko (wydobycie ma wykres logarytmiczny, im więcej punktów mamy to wolniej idzie rozwój czyli łatwiej się goni ludzi - mówi to fanatyczka matmy i najlepszego narzędzia do liczenia - excela)

    ? Wylatujemy ze standardowego serwera - nie wiem gdzie to zaliczyć plus czy minus. Wiele razy spotkałam się że gracze szukali speed x1 ale z większym eko. Loteria.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Wiem że jak zmieni się speed to moje rekordy będą niczym i wypadnę z kategorii "standardowe".
    Ale obecnie doszłam do takiego momentu że na jedną kopalnie zbieram surowce ponad 45 dni. Astro kosmiczne ceny, plazma osiąga powoli maks. Można powiedzieć że przeszłam grę eko na speed x1.

    Prędzej czy później każdego ekowca to czeka.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • jestem na tak, zmiana na +, nieco ożywi grę

    co do argumentów dot. top czy rekordów to uważam, że jest to śmieszne - przecież przy UF również spada się w top lub ktoś inny może mieć rekord więc tutaj wychodzi na to samo

    zresztą łączenia ze speed uni i tak nas czekają i tak, bo tylko Nekkar jest na naszym poziomie więc to max pół roku i będzie to samo co przed (chyba, że doszłoby do międzynarodowego UF)

    tak czy inaczej, zagłosowałem za x2
    u4 - 10669% - 14 ST - średnia 762%
    u7 - 18291% - 34 ST - średnia 537%
    u35 - 53941% - 43 ST - średnia 1254%

    "Honor nie szpeci godnego, ani godny honoru."
  • ciap napisał(a):

    + Większe eko ...co wiąże się z koniecznością rozbudowy magazynów. Nie oszukujmy się - jeżeli ktoś mógł poświęcić na grę wcześniej godzinkę czy tam dwie co 3 dni, aby zwieźć surowce, to nagle nie zacznie codziennie doglądać swoich planet.


    - Potrzeba rozbudować obronę - są surowce na to, punkt neutralny? - tu będzie wyścig, kto będzie pierwszy - ekonom stopniowo rozwijający bunkier, aby ponownie zniechęcał do ataków, czy flociarz chcący sfarmić jego znacznie powiększone wydobycie. Większe wydobycie + większe magazyny = więcej DT potrzebnych do zwózki, które górnik będzie musiał trzymać na planetach, przy eko x5 jeżeli wcześniej komuś wystarczało 200-300 DT, to teraz będzie potrzebował ich ponad 1000 aby wywieźć urobek z analogicznego okresu czasu. Bunkier musi również chronić te statki.

    - Prawdopodobnie więcej ataków - rekompensuje większe eko i finalnie wyjdzie się na plus - pobawmy się w przewidywanie przyszłości. Ilość surowców na uni zwiększa się czterokrotnie (wcześniej było x teraz jest x + 4*x). Górnicy powiększają swoje floty transportowe i to znacznie, bo gdzieś ten urobek trzeba wozić. Ci którym się nie chce robić fs, chowają surowce za bunkrem, dokładnie tak jak robili to wcześniej. Spora część surki trafia do flociarzy, czy to w postaci farmingów, czy też złomu. Floty agresorów puchną. Wkrótce większości flociarzy zajrzy w oczy widmo albo gry stylem UFS (bo fs'owanie będzie za drogie) albo topienie zysków w gwiazdkach. Po uni zaczynają grasować duże stada gwiazdek (już teraz są ogromne a będą jeszcze większe) - dzięki temu, że każdy ich atak przynosi więcej zysku niż wcześniej, ich przyrost liczebności będzie również znacznie szybszy. Górnikom się to nie spodoba i zaczną się stopniowo wykruszać, a flociarze z braku celów nie będą schodzić z urlopów. Uni wymiera i wegetuje do czasu UF. To jest naturalny cykl życia wszystkich uniwersów. Na jednych trwa to dłużej, na innych krócej. Różnica jest właśnie w speedzie.

    - częstsze zwózki, po powiększeniu obrony może nie tyle ile wskazuje speed eko, wiąże się to pewnie z poświęceniem więcej czasu ale to nie zwiększenie speed floty że trzeba częściej w czasie dnia logować i nie spadnie więcej moonów bo GS tak samo wolno latają - moony spadają nie dlatego, że gwiazdki latają szybciej lub wolniej, ale dlatego że agresor wie, że w przypadku powodzenia akcji może liczyć na zarobek, który zrekompensuje mu ewentualne straty podczas niszczenia - zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w momencie gdy ekowcy zaczną wozić więcej surowców w ładowniach to i częstotliwość spadania kuleczek się zwiększy...

    + Łatwiejsza rozbudowa konta - w sumie to przedłużenie wegetacji, obecnie max to 12 planet które większość już ma, potem będzie 13 normą, bardzo szybko dojść do momentu że na kopalnie zbiera się ponad 20-25 dni surowce na speed x1 - będzie tak jak w przypadku wprowadzenia do gry MSBN - to nie było rozwiązanie problemu graczy z coraz dłuższymi czasami badań a jedynie odwleczenie tego problemu w czasie - za rok, półtora, będziesz miała dokładnie ten sam problem co teraz, tylko poziomy kopalń będą większe

    + Mniejsze straty czasowe w złomach np. teraz złom = strata 2 miesięcy gry, potem będzie to tylko niecałe 2 tygodnie, i to też może zachęcać do dalszej gry jak doliczymy do tego doka - gracze naszego uni to zahartowani w boju weterani, to elita zebrana z kilkudziesięciu uniwersów. Ubcie flociarza, nawet przy eko x5 i bonusie z doku, będzie kończyć się odejściem z gry - nadal za dużo pracy będzie kosztowało nadrobienie tych wcześniejszych lat włożonych w budowę floty. Jeżeli chodzi o górników, to jakoś w większości do tej pory po złomie i stracie DT oraz masy surowców w ładowniach nie uciekali na urlopy lub też po kilku dniach z nich wracali i grali dalej. Speed nie miał tu nic do rzeczy - chodzi raczej o przywiązanie do gry i członków sojuszu - o poczucie wspólnoty, o swoisty wyrobiony latami nawyk grania w ogame oraz żal, odczuwany na myśl o porzuceniu konta, któremu poświęciło się tak wiele czasu.

    + Łatwiejsze gonienie czołówki względem wydobycia/gry eko (wydobycie ma wykres logarytmiczny, im więcej punktów mamy to wolniej idzie rozwój czyli łatwiej się goni ludzi - mówi to fanatyczka matmy i najlepszego narzędzia do liczenia - excela) - tu się zgodzę, z faktami się nie dyskutuje ;)

    ? Wylatujemy ze standardowego serwera - nie wiem gdzie to zaliczyć plus czy minus. Wiele razy spotkałam się że gracze szukali speed x1 ale z większym eko. Loteria. - nie liczyłbym na to, że nagle drzwiami i oknami zaczną nam się pchać na uni nowi gracze, bo speed eko został zmieniony. Już raczej spodziewałbym się odchodzenia na urlopy graczy, którym ta zmiana się nie spodoba lub też nie będą potrafili się do niej odpowiednio dostosować. Nawet gdyby rzeczywiście nastąpił jakiś skok liczebności grających na naszym uni, to bardzo rzadko dobrze się kończy zamiana jakości na ilość :-/


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Dzięki ciap w ogóle dowiedziałem się o tym temacie :)
    Ciapka agituje za x5, ale ja nie jestem przekonany mimo tego że, żyje z ekonomii. Zmiana prędkości wydobycia na obecnym etapie gry, daje gigantyczną przewagę kontom, które mają silne eco, a co z kontami które nie mają eco, bo żyją z floty? Przecież takie konta w tym momencie są bardzo mocno poszkodowane i niech nikt nie pisze, że przecież będzie więcej surki do farmienia, bo rozchodzi się tutaj o słowo " będzie" Górnicy dostają zwiększone eco, a flociarze jedynie szanse na to, że dobiorą się do tej surki, więc gdzie tu sprawiedliwość?
    Jak by nie patrzeć zmiana wydobycia, wywraca wszystko do góry nogami na tym etapie, choć nie jestem jej przeciwny, ale wtedy żeby była zachowana równowaga czasy lotu flot powinny być również zmniejszone, albo nastąpiła jakaś rekompensata dla flotowców w postaci ecox5 to i flotex5(5 razy wieksza flota) jesli jej prędkość miałaby zostać na 1. Ogólnie trudny temat, no ale moim zdaniem nie może być tak żeby tylko jedna grupa graczy miała bonus.
    Zmiana naszego x1 eco albo floty x1 sprawi, że upodobnimy się do tych innych smiesznych uni których tak naprawde nikt nie traktuje poważnie ;P :E
  • jak tak to było że pisali gracze że GF ma w nosie ogeja i nas ;) i że już nic nie robi Ogej odszedł do lamusa :D a jak Art załatwił nam modernizacje uni to znowu płacz że po co ? ogarnijcie się nic się nie robi źle coś się robi źle . Najciekawsze jest że to właśnie ecowcy płaczą ?( i myślą że zwiększy się prędkość flot tak to wynika XD Jest postęp i brnijmy w niego nie zostawajcie w erze kamienia .
    @zefir ależ jest wyjście dla ciebie i innych co płaczą nad zwiększeniem eco ;) chcesz dalej i reszta płaczków mieć małe wydobycie i nadal zwózki co 5 dni albo od soboty do soboty to proponuje zrobić następująco bo istnieje dla was alternatywa żebyście dalej mieli te parametry XD
    SUROWCE--------> USTAWIENIE SUROWCÓW -------> I ZMNIEJSZYĆ KOPALNIE DO 10% i klik zatwierdź XD

    @Fistach. zgadza się ale kto flociarzom zabroni by przy takim eco postawili sobie kopalnie i trochę poszli w eco lub bynajmniej zaczęli by mieć własny deks ? Bądźmy otwarci na wyzwania i testujmy propozycje a jak na razie to żaden flociarz nie zgłosił się że zostaje pokrzywdzony przez powiększenie eco ;) co będzie płakał że mu potencjalne cele rosną w surowce czy że jako flociarz jakiś górnik ucieknie mu w statystykach eco :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez FILU ().

  • "+ Większe eko ...co wiąże się z koniecznością rozbudowy magazynów. Nie oszukujmy się - jeżeli ktoś mógł poświęcić na grę wcześniej godzinkę czy tam dwie co 3 dni, aby zwieźć surowce, to nagle nie zacznie codziennie doglądać swoich planet."

    Żeby zrobić zwózkę nie potrzeba godziny czy tam dwóch. Wystarczy 15-20 min. Mi tyle wystarcza a mam najwięcej planet w 4 galaktykach. Magazyny? 11 daje pojemność 9.820.000, 13 da 33.005.000 i to wystarczy. To jedynie 2 poziomy więcej. Po rozbudowaniu obrony spokojnie można oglądać co 2 dni.

    - Potrzeba rozbudować obronę - są surowce na to, punkt neutralny? - tu będzie wyścig, kto będzie pierwszy - ekonom stopniowo rozwijający bunkier, aby ponownie zniechęcał do ataków, czy flociarz chcący sfarmić jego znacznie powiększone wydobycie. Większe wydobycie + większe magazyny = więcej DT potrzebnych do zwózki, które górnik będzie musiał trzymać na planetach, przy eko x5 jeżeli wcześniej komuś wystarczało 200-300 DT, to teraz będzie potrzebował ich ponad 1000 aby wywieźć urobek z analogicznego okresu czasu. Bunkier musi również chronić te statki.

    Zawsze jest ten wyścig, teraz również tylko widzisz mamy taką przewagę że speed GŚ nie rośnie a wydobycie tak. Nie każdy jak Ty rakietuje. O DT posiadanych na planetach i potrzebnych do zwózki była już kiedyś dyskusja - większość graczy już teraz posiada za dużo DT. Wystarczy spojrzeć na mini ST. Czasem gracze proszą mnie o ocenę planet czy atrakcyjne dla agresora. Bardzo często tam widzę DT które podniósłby 2 tygodniowe eko. :fgrin:

    - Prawdopodobnie więcej ataków - rekompensuje większe eko i finalnie wyjdzie się na plus - pobawmy się w przewidywanie przyszłości. Ilość surowców na uni zwiększa się czterokrotnie (wcześniej było x teraz jest x + 4*x). Górnicy powiększają swoje floty transportowe i to znacznie, bo gdzieś ten urobek trzeba wozić. Ci którym się nie chce robić fs, chowają surowce za bunkrem, dokładnie tak jak robili to wcześniej. Spora część surki trafia do flociarzy, czy to w postaci farmingów, czy też złomu. Floty agresorów puchną. Wkrótce większości flociarzy zajrzy w oczy widmo albo gry stylem UFS (bo fs'owanie będzie za drogie) albo topienie zysków w gwiazdkach. Po uni zaczynają grasować duże stada gwiazdek (już teraz są ogromne a będą jeszcze większe) - dzięki temu, że każdy ich atak przynosi więcej zysku niż wcześniej, ich przyrost liczebności będzie również znacznie szybszy. Górnikom się to nie spodoba i zaczną się stopniowo wykruszać, a flociarze z braku celów nie będą schodzić z urlopów. Uni wymiera i wegetuje do czasu UF. To jest naturalny cykl życia wszystkich uniwersów. Na jednych trwa to dłużej, na innych krócej. Różnica jest właśnie w speedzie.

    Ilość surowców nie zwiększy się czterokrotnie. Na planetach pewnie będzie ich więcej bo nie zwiększy się aż tak częstotliwości zwózek. Po co więcej floty na FS? Mam więcej surowców to szybciej wydaje.

    - częstsze zwózki, po powiększeniu obrony może nie tyle ile wskazuje speed eko, wiąże się to pewnie z poświęceniem więcej czasu ale to nie zwiększenie speed floty że trzeba częściej w czasie dnia logować i nie spadnie więcej moonów bo GS tak samo wolno latają - moony spadają nie dlatego, że gwiazdki latają szybciej lub wolniej, ale dlatego że agresor wie, że w przypadku powodzenia akcji może liczyć na zarobek, który zrekompensuje mu ewentualne straty podczas niszczenia - zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w momencie gdy ekowcy zaczną wozić więcej surowców w ładowniach to i częstotliwość spadania kuleczek się zwiększy...

    Nie wiem czy grałeś na speed x4-5 ale tam moony łatwiej się zrzuca bo szybciej GS latają - ma to znaczenie. Nie będzie tak że wprowadzą większe speed i nagle każdy powiększa flotę transportową i wozi Y surowców więcej. To naturalny proces rozwoju konta - na każdym speed z wiekiem każdy wozi więcej, nawet na speed x1.

    + Łatwiejsza rozbudowa konta - w sumie to przedłużenie wegetacji, obecnie max to 12 planet które większość już ma, potem będzie 13 normą, bardzo szybko dojść do momentu że na kopalnie zbiera się ponad 20-25 dni surowce na speed x1 - będzie tak jak w przypadku wprowadzenia do gry MSBN - to nie było rozwiązanie problemu graczy z coraz dłuższymi czasami badań a jedynie odwleczenie tego problemu w czasie - za rok, półtora, będziesz miała dokładnie ten sam problem co teraz, tylko poziomy kopalń będą większe

    Obecnie metal 44 zbieram na 14 planetach 677 dni, 14 planet to jedna kopalnia co 48 dni. Po powiększeniu speed tyle dni na 1 kopalnie będę czekać za 15 lat w przypadku speed x4 i 16 lat na speed x5. Więc nie jest jak piszesz to połtora roku a 15 lat gry.

    + Mniejsze straty czasowe w złomach np. teraz złom = strata 2 miesięcy gry, potem będzie to tylko niecałe 2 tygodnie, i to też może zachęcać do dalszej gry jak doliczymy do tego doka - gracze naszego uni to zahartowani w boju weterani, to elita zebrana z kilkudziesięciu uniwersów. Ubcie flociarza, nawet przy eko x5 i bonusie z doku, będzie kończyć się odejściem z gry - nadal za dużo pracy będzie kosztowało nadrobienie tych wcześniejszych lat włożonych w budowę floty. Jeżeli chodzi o górników, to jakoś w większości do tej pory po złomie i stracie DT oraz masy surowców w ładowniach nie uciekali na urlopy lub też po kilku dniach z nich wracali i grali dalej. Speed nie miał tu nic do rzeczy - chodzi raczej o przywiązanie do gry i członków sojuszu - o poczucie wspólnoty, o swoisty wyrobiony latami nawyk grania w ogame oraz żal, odczuwany na myśl o porzuceniu konta, któremu poświęciło się tak wiele czasu.

    Mam na ten temat inne zdanie. Uważam że skala złomu również ma znaczenie.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • zmiany jak najbardziej sa potrzebne żeby ożywić uni i ile ludzi tyle zdań. Ja zagłosowałem za nie robieniem zmian tylko i wyłącznie dlatego że nie jestem w stanie poświęcić tyle czasu na ogame ile bym chciał. Natomiast pomysł jest dobry jesli nie da się zrobić uf z nekarem to zawsze jest to jakies wyjscie. Co prawda półśrodek ale jest. Meritum dla wszystkich płaczacych " jesli nie możesz czegoś zmienić to sproboj to zaakceptować".
    Bla, bla, bla, bla