Zwiększenie ekonomi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • JTR napisał(a):

    ^obserwator^ napisał(a):

    Nie chce zebys sie zawiesila przez zbyt duza liczbe informacji zawartych w ankiecie. Poza tym byla juz ankieta ktora zawierala wszystkie mozliwosci zmiany predkosci i ile wzbudzila kontrowersji? Dotarło?
    No właśnie - była. I jak by nie liczyć wygrała jedna prędkość. Nawet drugiej nie musiało być. Dotarło? Śmiałam się z tą propozycją trzeciej ankiety, bo i tak ciągle cos się komuś nie będzie podobać, ta pierwsza najlepiej pokazywała to co gracze chcą, teraz już spora część ma namieszane w głowach i w efekcie będą może żałować po czasie. Dotarło?
    Czy to tak ciezko zrozumiec ze ktos kto glosowal za x2 i przegral z opcja x5, wybralby opcje x1 i wtedy wyniki by byly zupelnie inne? Serio to takie trudne do ogarniecia? Dotarło? Nie sadze :(
    PB: SOLO: 14405% ACS: TOP1 U55: 21370%


    *ku pamieci Mameja z u55 ]:-D

    NAJLEPSZE EKO???... TWOI SĄSIEDZI :D

    I SEE YOU MAN...
  • To tak jak ktoś pisał wcześniej, że Ci co byli za x1 zagłosują na x2 w 2 ankiecie? I wtedy x2 by przeszło. A co wyszło?
    Dotarło? Nie sadzę :( .
    To ja mogę napisać, że wszyscy co głosowali na x2, 3, 4, 5 glosowaliby za zmianą prędkości.
    Im więcej ankiet tym więcej zamieszania, jedna jeszcze ujdzie a Twoja propozycja nie zapewnia że to będzie ostatnia. Dotarło coś w końcu?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Selene ().

  • a nie mozna podjac decyzji wspolnie z nekar? chyba wszyscy sie zgdodza, ze docelowo to chcemy sie polaczyc, nie?
    jedna ankieta dla obu uniwersow i nie bedzie problemu, w te czy we wte
    Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
    kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
    ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
    Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
    Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
  • Kromak napisał(a):

    a nie mozna podjac decyzji wspolnie z nekar? chyba wszyscy sie zgdodza, ze docelowo to chcemy sie polaczyc, nie?
    jedna ankieta dla obu uniwersow i nie bedzie problemu, w te czy we wte
    Mądre rozwiązanie, ale ankiet chyba zbedna wystarczy dodac głosy,
    nie powiem że ankieta mnie zaskoczyla , myslalem ze predzej bedzie fuzja , ale coz jak jest do wyboru teraz to sie glosuje, jak komu pasuje
  • T-bag napisał(a):

    Patrząc teraz jak Nekkar obronił x1 to wiekszość miała kiedyś nadzieje że te unia się połączą (ja też)
    teraz szans takich nie bedzie a szkoda bo faktycznie to były dwa uniwersa bardzo zbliżone do siebie topkami i porównywalnie wyglądały ;/

    Źle to będzie teraz wyglądało
    popieram - tez tak chciałem ale niestety ktoś spatolił pierwszą ankietę gdzie powinny być 2 opcje do wyboru: szybsza prędkość? tak lub nie.

    darq new napisał(a):

    ZDOBYWCA1 napisał(a):

    JEEEEAA my zostajemy przy X1



    otal votes per each optionTOTAL432
    OptionVotes
    Tak, stosowną prędkość wybiorę w kolejnej ankiecie172
    Nie, obecna prędkość ekonomii jest odpowiednia260


    jak by była własnie tak stworzona ankieta jak na nekkarze to założe się ze wynik byłby podobny jak na nekkarze :(:(:(:(:(

    Art napisał(a):

    ^obserwator^ napisał(a):

    W swietle argumentów za i przeciw, wyboru nekkar o pozostaniu na x1 z którym niejako jestesmy jednym organizmem, a teraz sie dzielimy, oraz tego ze czesc( ze tak powiem delikatnie, ludzi z mniejsza wyobraznia) przejrzala na oczy i teraz drapie sie po glowie co tu sie nawyrabiało i do czego to doprowadzi, proponowałbym przeprowadzic jeszcze raz ta ankiete. W koncu te zmiany maja niby polepszyc zycie unii a nie przyczyniac sie do szybszego zgonu.
    @Art to chyba nie jest niemozliwe co? Jesli drugi raz wyjdzie ze ludzie chca przyspieszenia, nie bede miał nic przeciwko, chociaz nadal uwazam ze o tym powinien kazdy decydowac indywidualnie gdzie chce grac podczas kolejnego unifusion.
    Generalnie prośba o zmianę poszła, nie wiem czy mnie nie zabiją tam za takie zmiany zdania.Ja mogę przeprowadzić ankietę jeszcze raz, tylko czy to coś zmieni? Gracze dostaną szału od tej ilości ankiet ;) Czyli co, znowu pytanie o prędkości 2-5 ?
    nie .. powinny być przeprosiny za pierwszą zepsutą ankietę.. / mocne postanowienie poprawy... a nastepnie prośba o zaopiniowanie pytania: czy chcecie zwiekszenia prędkości. Tak lub nie ..



    Poprostu chcecie popsuć to co nalepszego w tym uni.. i po ki ciul. . skoro statystyki nie kłamią ::
    Uni 68 -> ponad 3000 graczy z czego ponad 1000 aktywnych.. a te nowiutkie uni super szybkie po 4 miechach sie wypalają ... Pytam jeszcze po ki Ciull??
    Mój autorski portal poświęcony tematyce kosmicznych zdarzeń. Kosmos bez granic. UFO - bez tajemnic.
    wszystko jest możliwe, niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez SPINACZ-htp ().

  • ^obserwator^ napisał(a):

    Czy to tak ciezko zrozumiec ze ktos kto glosowal za x2 i przegral z opcja x5, wybralby opcje x1 i wtedy wyniki by byly zupelnie inne? Serio to takie trudne do ogarniecia? Dotarło? Nie sadze :(
    Czy to tak ciezko zrozumiec ze ktos kto glosowal za x5 i przegral z opcja x2, wybralby opcje x4 i wtedy wyniki by byly zupelnie inne? Serio to takie trudne do ogarniecia? Dotarło? Nie sadze :(

    Czy to tak ciezko zrozumiec ze ktos kto glosowal za x5 a potem 4x i przegral z opcja x2, wybralby opcje x3 i wtedy wyniki by byly zupelnie inne? Serio to takie trudne do ogarniecia? Dotarło? Nie sadze :(


    Rozumiesz co próbuje Ci tutaj przekazać? Dotarło? Nie sadze :(
    [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
  • Każdemu, kto wybrał do gry u1 nie przeszkadzała prędkość x1. W ankiecie 46% graczy zagłosowało za inną prędkością niż x5, zatem 46% osób biorących udział w ankiecie będzie teraz niezadowolonych z wprowadzanych zmian.
    Zmiana dobra dla aktywnych graczy. Większa ilość surowców, większa ekonomia, większe floty, więcej ataków, większe wyludnienie.
    STragan - dedy-pedy - gratki-szmatki
    DID - Dissociative Identity Disorder
    S&D - Sick & Destroy Ogame
    CT - Calibra Team



    Zostań farmą: REKRUTACJA OTWARTA. PAMIĘTAJ! Zostając farmą przyczyniasz się do rozwoju całej społeczności OGame!
    Piłem piwo z: M(i)odem, Sokiem


    Multi: krzysiek / gogol
  • ^obserwator^ napisał(a):

    Mysle ze w nowej ankiecie wystarczy jedno pytanie:

    Czy chcesz zwiekszenia predkosci wydobycia surowców, z wszelkimi konsekwencjami, które z tego wynikną w czasie późniejszym?

    I Dwie odpowiedzi do wyboru:
    1) tak

    2) NIE
    :thumbsup:




    czyli jak lecimy z taką ankietą bo to bzdura i ukrywanie argumentów "za" to takie działanie były za komuny :D no nie wierzę że tak Obs napisałeś :D przecież to nie ankieta tylko wymuszenie odpowiedzi :D i gwarancji że przy NIE nigdy nic sie nie zmieni :D to trzeba napisać co się nie zmieni i kto to zagwarantuje ??? kto sie pod tą obietnicą podpisze która prowadzi do wymarcia na przestrzeni późniejszej :D

    czyli dwie opcie a i b

    a - Czy chcesz zwiększenie prędkości wydobycia surowców z wszelkimi konsekwencjami które z tego wynikną w czasie późniejszym ? ( prawdopodobne ankiety za przyjęciem nowych konfiguracji pod potrzeby większej możliwości migracyjnej - więcej biorących univesów do UniFusion)

    b- Czy chcesz pozostać na obecnej prędkości wydobycia surowców ze wszystkimi konsekwencjami w czasie późniejszym ( czyli zagwarantowania że nigdy nie będzie podniesione eco, flota ,pz,itp.... oraz z braku podobnych parametrów ominięcia tego universum przez UniFusion ?

    po prostu taki bałagan zrobiliście ze hohoho mi tam rybka jakie x będzie będę grał dalej i nie chce z nikim się kłócić i robić sobie wrogów sorry Obs nic do ciebie nie mam tylko ankieta źle sformułowana .Teraz robią zadymę przegrani x1 i chcą nowej ankiety jak wygrają to czemu później nie zrobią zadymy gracze x5 i znowu inną ankietę zażądają bo się znowu coś urodzi :D

    przy UF zrobić dwie unie docelowe jedna z x1 ( nekkar) i niech tam chętni przejdą z redukcja prędkości i tyle

    czyl
  • Hmm, zmiany czy brak zmian - jedno i drugie mnie z pewnością dotknie, bo mam konta i na nekkar i na u68 :
    Na chłodno patrząc - ankieta na u68 była skopana, na szczęście społeczność nekkar miała łatwiej i wybór prostszy :)
    Wracając do eko x5 dla u68 to preludium do połączenia ze speedami i jak ktoś tego nie dostrzega jest ślepy. Fajnie będzie się przez jakiś czas na eko x5 potuczyć, ale potem jak was wezmą w obroty weterani ze speeduni jakiegoś to chętnie popatrzę na entuzjazm bohaterów od zwiększania speeda, zwłaszcza gdy w pakiecie dostaniecie jeszcze zwiększenie prędkości floty. :P
    Tutaj chcę podać za przykład uni Ursa - też było fajne - flota x1, eko x3, a potem nagle przyszło uni fusion z wasatem i stała się flota x2 i eko x3 - nie wiem jak wygląda to w procentach, ale spora część ursowiczów po prostu zurlopowała konta lub skasowała, było kilka spektakularnych złomów i obecnie po jakimś roku - półtorej od uf (nawet nie wiem ile czasu minęło :P) też tam smutno jak w końskiej pochwie. Moje stare konto chyba jeszcze tam istnieje bo kiedyś widziałem że hector walnął jakieś ST moją starą flotką po dobrej stronie - przegranego nie widziałem więc chyba nadal istnieje :P
    Każdy widzi że ta gra umiera - tylko że te zmiany w mojej opinii tylko przyspieszają jej agonię. Powtórzę to co pisałem gdzieś na początku tego tematu - jeśli ktoś chce 5x to niech idzie na takie uni - opcji jest wiele, można się zamienić kontami, można przejąć/kupić i bawić się ile wlezie na tak wypasionym speedzie. Opcji uszczęśliwiania zwiększaniem wydobycia i innymi pierdołami tych co wybrali dawno temu standardowe 1x nie akceptuję. Nie wiem jeszcze co zrobię po 9 stycznia z kontem na u68 - mam sporo czasu na przemyślenia :P
  • Normalnie nie wierze. Przeciez sam napisalem ze ta moja ankieta jest tendencyjna, a ty ja bierzesz na powaznie O_O
    Wzorem prawdziwej i dobrej ankiety powinna byc ta ktora byla na nekkar, tak jak i cala sytuacja ktora ladnie opisał @SPINACZ-htp pare postow wyzej.

    dawca punktów napisał(a):

    ...
    Każdy widzi że ta gra umiera - tylko że te zmiany w mojej opinii tylko przyspieszają jej agonię. Powtórzę to co pisałem gdzieś na początku tego tematu - jeśli ktoś chce 5x to niech idzie na takie uni - opcji jest wiele, można się zamienić kontami, można przejąć/kupić i bawić się ile wlezie na tak wypasionym speedzie. Opcji uszczęśliwiania zwiększaniem wydobycia i innymi pierdołami tych co wybrali dawno temu standardowe 1x nie akceptuję. Nie wiem jeszcze co zrobię po 9 stycznia z kontem na u68 - mam sporo czasu na przemyślenia :P
    nic dodac nic ujac
    PB: SOLO: 14405% ACS: TOP1 U55: 21370%


    *ku pamieci Mameja z u55 ]:-D

    NAJLEPSZE EKO???... TWOI SĄSIEDZI :D

    I SEE YOU MAN...
  • dawca punktów napisał(a):



    Wracając do eko x5 dla u68 to preludium do połączenia ze speedami i jak ktoś tego nie dostrzega jest ślepy. Fajnie będzie się przez jakiś czas na eko x5 potuczyć, ale potem jak was wezmą w obroty weterani ze speeduni jakiegoś to chętnie popatrzę na entuzjazm bohaterów od zwiększania speeda, zwłaszcza gdy w pakiecie dostaniecie jeszcze zwiększenie prędkości floty. :P
    ale jak ktoś widzi i tego chce to??....
    kogo wezmą to wezmą było wiele zapowiedzi przy poprzednich łączeniach że któreś uni zdominuje nowe i g.. prawda wszyscy się jakoś zgrali żadne się nie wyróżnia za specjalnie poza 1 większym gongiem na Macku uni29 nie pokazalo nic wielkiego, ale za to uni1 pokazalo swą siłe systematycznością reasumujać uzupełniali się a uni5 i 19 ? przewaznie ekowcy , także straszyć to możesz ale dzieci.
    kto dostaje gongi na uni x1 dostanie i na speed przykład ja :E ale czy się boje? nie bo 1 czy 2 co za roznica? to tylko gra ;) a jak flociarz się boi dostać gonga to albo brakuje skila albo czasu? choć 2 drugie przeczyło by jego profesji, więc jak boi się że nie da sobie rady zawsze moze przestawic sie na eko lub bardziej ekologiczna flote gdy wejdzie wiekszy speed gsami wtedy tez fajnie sie lata.
  • no ale to już Obs po ptokach było! czas przeszły dla mnie i dla wielu na pewno teraz to takie ankiety kolejne z x-eco były by zabawą bo mi wsio ale wyglądają one do dążenia z góry wybranego x-eco drogą kolejnych ankiet i manipulując wyborcami .

    @Art jak by teraz zrobił kolejna ankietę to już w oczach wielu graczy traci suwerenność i wierzytelność od całego społeczeństwa Ogame bo z boku wygląda to jak by był stronniczy i pod naciskiem jakieś elity doprowadza do ominięcia suwerennego wyboru większości co stwarza pytanie w późniejszych jakiś jego ankietach czy jest obiektywny czy nieobiektywny ?

    więc spróbujmy pograć a niech ART już nie kombinuje z tymi ankietami i wysyłanie do GF że pomyliliśmy się lub on z wyborem eco bo to kiepsko wygląda a niech on i my dusimy o UF i tam sie naprawi wolę każdego gracza z jaka prędkością chce grać tylko niech ART zrobi docelowe unie to wszystko !!! nie kłóćmy mleko rozlane
  • to po co było robić ankietę i każąc graczom by w nią uwierzyli jak teraz ją podważamy i obalamy i robimy sobie jaja z jakichkolwiek ankiet na Ogame jak i tak później to nie ma sensu ?
    trzeba było na początku wyjechać z inicjatywą a nie dając do wyboru możliwości X-eco. - Żeby uniknąć ambarasu między x1,x2,x3,x4,x5 z góry wychodzimy z konsensem x3 a podniesienie x-eco jest przewidywane teraz dobrowolnie lub losowo niebawem przy UF ? Napisać na czym stoimy i jakie będą konsekwencje przy wyborze uni w UF . Wtedy kompromis bez przeszkód był by teraz podzielił graczy i jakakolwiek zmiana na tym etapie po ankiecie będzie niosła niesmak który już nie raz jest na forum jest przywoływany jako "kolesiostwo" miedzy daną grupą lub graczem a teamem lub inwidualnym operatorem . Sami do takich sytuacji doprowadzacie że można obalić wszystkie decyzje a później gracze sie zastanawiają "jak to tak to musi być kolesiostwo "
    dla mnie i x 3 jest perfekcyjne ale nie róbcie takich jaj przy kolejnych wyborach bo to traci wizerunek bez stronnictwa
  • FILU napisał(a):

    to po co było robić ankietę i każąc graczom by w nią uwierzyli jak teraz ją podważamy i obalamy i robimy sobie jaja z jakichkolwiek ankiet na Ogame jak i tak później to nie ma sensu ?
    trzeba było na początku wyjechać z inicjatywą a nie dając do wyboru możliwości X-eco. - Żeby uniknąć ambarasu między x1,x2,x3,x4,x5 z góry wychodzimy z konsensem x3 a podniesienie x-eco jest przewidywane teraz dobrowolnie lub losowo niebawem przy UF ? Napisać na czym stoimy i jakie będą konsekwencje przy wyborze uni w UF . Wtedy kompromis bez przeszkód był by teraz podzielił graczy i jakakolwiek zmiana na tym etapie po ankiecie będzie niosła niesmak który już nie raz jest na forum jest przywoływany jako "kolesiostwo" miedzy daną grupą lub graczem a teamem lub inwidualnym operatorem . Sami do takich sytuacji doprowadzacie że można obalić wszystkie decyzje a później gracze sie zastanawiają "jak to tak to musi być kolesiostwo "
    dla mnie i x 3 jest perfekcyjne ale nie róbcie takich jaj przy kolejnych wyborach bo to traci wizerunek bez stronnictwa
    Po 14 stronach dyskusji zauważyłeś, że ankieta była źle przeprowadzona. Idzie ku lepszemu.
  • Art uszanuj starych graczy ponad 280 osób co chcą zostać na x1 i daj nam wybór przy łączeniu czy chcemy x5 CZY X 1 .
    Popełniłeś wiele błędów i nagle na nekkar się poprawiłeś i widzisz wyniki z Uni 68 prawdopodobnie bd tak samo , nie podcinaj sobie gałęzi na której siedzisz bo stracisz na tym więcej niż sobie zdajesz
    Uni 68 ----> 27 ST 202927,05% / 7515,8%


  • Serdell napisał(a):

    Art uszanuj starych graczy ponad 280 osób co chcą zostać na x1 i daj nam wybór przy łączeniu czy chcemy x5 CZY X 1 .
    Popełniłeś wiele błędów i nagle na nekkar się poprawiłeś i widzisz wyniki z Uni 68 prawdopodobnie bd tak samo , nie podcinaj sobie gałęzi na której siedzisz bo stracisz na tym więcej niż sobie zdajesz
    Panowie ja też jestem starym graczem i nie podoba mi się robienie ankiet na zawołanie były 2 i w obu wygrała opcja x5 o czym my mówimy uszanujmy wole większości dodam że ja zmieniłem zdanie i wcale nie głosowałem za x5 ale się dostosuje bo podoba mi się ta gra.
    Uni 41 - OFF
    Uni 45 - OFF


    Uni 48 - ON Top 1 Było

    Sojusze DooM, n00bs, Misie

    jest Uni 68 top - daleko w tyle
    :] ale ciekawie



  • Jestem za ponowieniem ankiety w takiej formie w jakiej zostala ona przeprowadzona na Nekkar. My bylismy tutaj krolikiem doswiadczalnym, ludzie z Nekkar na naszych bledach wyciagneli madre wnioski, i byli bardziej przygotowani do tej ankiety , chociazby czytajac argumenty ZA i PRZECIW na naszym forum.
    Obie strony konfliktu zgadzaja sie co do tego ze ankieta zostala od samego poczatku zle skonstruowana, wiec jej wyniki nie powinny byc wiazace i nalezalo by ja powtorzyc!!!
    Inna kwestia, ze na obu tych uni ( Nekkar i 68 ) powinno odbyc sie to w tym samym czasie - z tym sie zgadzam w 100%, ale juz po ptakach, to nie ma co do tego wracac. Kwestia teraz tylko taka, czy bledy na U68 zostana naprawione???
  • zygunia napisał(a):

    Jestem za ponowieniem ankiety w takiej formie w jakiej zostala ona przeprowadzona na Nekkar. My bylismy tutaj krolikiem doswiadczalnym, ludzie z Nekkar na naszych bledach wyciagneli madre wnioski, i byli bardziej przygotowani do tej ankiety , chociazby czytajac argumenty ZA i PRZECIW na naszym forum.
    Obie strony konfliktu zgadzaja sie co do tego ze ankieta zostala od samego poczatku zle skonstruowana, wiec jej wyniki nie powinny byc wiazace i nalezalo by ja powtorzyc!!!
    Inna kwestia, ze na obu tych uni ( Nekkar i 68 ) powinno odbyc sie to w tym samym czasie - z tym sie zgadzam w 100%, ale juz po ptakach, to nie ma co do tego wracac. Kwestia teraz tylko taka, czy bledy na U68 zostana naprawione???
    Napisze ostatni post w tym temacie i dalej sie bawcie sami,
    jak juz @JTR wspomniała zadne ponawianie ankiet nie bedzie sprawiedliwe bo za kazdym razem pare osob moze zmienic zdanie i z faktu ze roznice sa nie wielkie wyniki moga byc rozne i kazda strona pokrzywdzona bedzie protestowac.

    najrozsadniejszym rozwiazaniem zaznaczam(według mnie) by bylo wycofanie sie z obu ankiet wpierw polaczenie obu uni docelowych 68 i nekaru w 1, no i ankieta wtedy albo po czasie gdy zaczelo by sie uni wyludniac bo to nie uniknione jak na kazdym innym uni.

    taki zamysł miałem wczesniej tak myslałem ze sie stanie - ankieta mnie zupelnie zaskoczyla ale skoro sie pojawila to odpowiedziałem zgodnie z moimi planami na przyszłość czyli x5, a ze stanie sie to troche szybciej jak dla mnie niema znaczenia. na zadne pytania nie odpowiadam chyba ze pw bo jak napisalem mam dość wałkowania tych samych zarzutów do Arta czy innych osób bo nic nie wnosza, kłócimy sie miedzy soba tylko, a nikt nikogo do zmiany zdania nie przekona. Więc brać d w troki i nie płakać czy to x1 czy x5 grać trzeba umieć by nie zaliczyć gonga

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Turysta^ ().

  • Nóż sie otwiera, czytając wasze bzdurne dziecinne komentarze. Dajecie sobie upust .
    Art zrób swoje uszanuj ankiete wiekszości .Wybór to wybór dokonany!. Każdy ma swoj rozum, kilku krzykaczy nie moze miec wpływu na gre wiekszości jak nie to dziekuje-von!.
    -Zawsze jest tak że sa obawy przed zmianamy, każdy się boi przed zmianami- uczucie niepewności, gdybania, zastanawiania się co to będzie... ojej co to będzie co to będzie trzęsi dupy sie boją ze sobie rady nie dadzą, pushery pójdą w odstawkę, urlopowicze sie wezma za gre będzie to szansa dla aktywnych graczy i lamy z UFS zaczną latać o ile bedzie im sie chciało - będzie ich stać na paliwo W KOŃCU! - i po to ta zmian by mniej lam na UFS było.... jeja dzieci!
  • Miałem się nie wypowiadać, ale jednak trzy grosze wtrącić muszę.
    Specjalnie zakładałem konto na uni 1 wychodząc, wydawało mi się, ze słusznego założenia, że uni to będzie funkcjonować, do końca ogame jako takiego, według starych zasad - w formie jakiegoś muzeum, mauzoleum, skansenu, na zasadzie patrzcie dzieci jak to kiedyś wyglądało. W takiej formie, w zasadzie elitarne uni, z najstarszymi (no offence), najbardziej doświadczonymi graczami. Pierwszy zgrzyt podczas ostatniej unifikacji, połączenie z 68 i przejęcie jej nazwy i już można się było spodziewać czegoś takiego jak teraz. Jest to bardzo niesprawiedliwe zmieniać zasady podczas gry i to w takim stopniu, tym bardziej zmiany puste i poza chwilowym ożywieniem nie zmieniającymi najważniejszego problemu - braku ludzi. Więcej surówki? Ok. Szybsze budowanie? No przecież. Tylko co dalej, jak już wszystkie kopalnie i badanie będą wyżyłowane? Będzie dokładnie to samo co na wszystkich pozostałych speeduniach - martwota i drętwota jeszcze większa niż teraz, bo odejdą wszyscy ci co nie godzą się na zmiany. Pozostawcie chociaż jedno klasyczne uni i pozwólcie przenieść się tam wszystkim tym, którzy po prostu chcą grać rekreacyjnie, emerytowo. Gram z drobnymi przerwami od 2005 i jako taki emeryt chciałbym zakończyć tę grę kiedy wreszcie gameforge zbankrutuje.
  • FILU napisał(a):

    no ale to już Obs po ptokach było! czas przeszły dla mnie i dla wielu na pewno teraz to takie ankiety kolejne z x-eco były by zabawą bo mi wsio ale wyglądają one do dążenia z góry wybranego x-eco drogą kolejnych ankiet i manipulując wyborcami .
    Problem jest taki że kolejne ankiety byłyby niesprawiedliwe wobec tych co już wygrali 2 poprzednie.



    Powiem więcej, @Art w ogóle nie powinieneś był dawać tej pierwszej ankiety! W ten sposób grupa która zagłosowała na x1 była z góry uprzywilejowana i to nie ważne w jakiej formie ta ankieta występowała.

    Nieprawda? No to spróbujmy to pokazać na innym przykładzie:
    Mamy wybory i swoją kandydaturę zgłosiło 5-ciu ludzi.

    1. Andrzej (obecny prezydent)
    2. Paweł
    3. Kuba
    4. Monika
    5. Jacek

    W tej formie pierwsza tura naszych wyborów wygląda tak.
    Możemy zagłosować tylko na obecnego prezydenta (Andrzeja) albo na resztę.

    Jeżeli obecny prezydent wygra, zabawa się kończy i reszta przegrywa, jeżeli natomiast przegra przechodzimy do drugiej tury.
    I tutaj wyłania się problem. Wszyscy ludzie którzy zagłosowali na obecnego prezydenta mają prawo oddać głos po raz drugi na kogoś innego.
    Przywilej którego nie dostał żaden inny głosujący!
    ... a teraz wyobraźcie sobie wybory prezydenckie w takiej formie i jaką by one wywołały gównoburzę :D


    I dlatego twierdzę @Art że popełniłeś błąd. Trzeba było zrobić wybory tak, jak odbywają się one w prawdziwym życiu - najpierw dać ankietę ze wszystkimi 5 wyborami, a następnie zestawić ze sobą 2 zwycięzców.


    A najlepiej gdybyś w ogóle zastosował zasadę natychmiastowej dogrywki (system głosowania w Australii) polegający na numerowaniu kandydatów od najbardziej do najmniej preferowanego. W rozwiązaniu kandydat z najmniejszą ilością głosów najbardziej preferowanych odpada, po czym przenosi się głosy tych, którzy go wybierali na kolejnego na ich liście preferencji. Robi się to tak długo aż zostanie dwóch kandydatów, a wygrywa ten z nich, który ma więcej głosów.
    Niestety ta metoda może być co dla niektórych nieco zbyt komplikowana. :/


    @Art Mam nadzieję że wyciągniesz wnioski z tego fiaska co tutaj zaszło. Na zakończenie tylko powiem że nie ważne w jakiej formie byś tej ankiety nie przeprowadził zawsze ktoś będzie się spinał o jej wyniki - zupełnie jak w prawdziwym życiu... 8)
    [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

    Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Chris Matters ().

  • Czytam to wszystko i w sumie ile postów tyle opinii
    Nie potrafię zrozumieć tylko jednego
    ogame.pl aktualnie posiada 33 serwery i TYLKO 4 serwery z podstawowymi parametrami. Nekker, Zagarda, Taurus i najbardziej doświadczone u68
    87% to serwery zmodywikowane !!
    Ludzie u68 to nie jakiś nowy gniot, który sie nie udał i trzeba go poprawić. Przecież tu grają ludzie po prawie 15 lat.
    Nie traktujcie tego jak jakieś Mario Bros, w które gra się kilka dni. Odrobinę szacunku i przemyślenia wobec tego co wybrało się wiele długich lat temu.

    Mam wrażenie, że osoby głosujące na x5 kompletnie nie maja pojęcia jakie są tego konsekwencje.
    A może by tak otworzyć serwer testowy? eko x5 i każdemu na start dać kopalnie np 43/35/38 i po 14 planet. Dużo? To będzie standard po modyfikacji.

    Wyliczyłem sobie wydobycie po wprowadzeniu x5
    w 13 miesięcy wykopie tyle co budowałem przez 11 lat
    Brawa dla Was wszystkich za taka aktualizacje.
    To nie jest zmiana czy ożywienie uni tylko brak wyobraźni.