Zwiększenie ekonomi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • @JTR i @ciap dobrze piszą :love:
    Reszta to skandale i szukanie dziury w moście szczególnie jeden typ co tu farmozony wypłakuje :D wraz z pewnym sojuszm :popcorn: widać że niektórzy sa kamienia łupanego i powinni zostać w tej erze nawet nie rozumieją co piszą bo sami zadają pytanie i zarazem odpowiadają na nie zaprzeczając sobie co za pytanie postawili XD
    argumenty że jak ktoś chce zwiększonego eco niech skasuje tu konto i idzie na nowe otwate unie to jakąś niezrównoważona hipokrytyczna kpina tego gracza bo niech to działa w drugą też stronę nie podoba się zmiana to skasujcie konta i czekajcie na nowo otwarte unie z x1 eco XD co za bzdury a nie argumenty ;P
    Kolejne, bo za miesiąc za rok będzie podniesione floty ? ludzie każda ankieta jest przed !!! wtedy na pewno wszyscy nawet economcy powiedzą nie ale głupotą jest zakładanie z góry że już od razu ART poleci z automatu bez ankiety z prędkością x5 na naszym uni co za ironia głupoty .

    Jak Nekkar załatwi sobie podniesienie eco i niech w przyszłości będzie UF to taki Nekkar ma duże możliwości do wyboru uni do łaczenia nawet taki Uriel już wchodzi z nimi do Fuzji a my zostaniemy jedyna x1 sami sobie i będzie wtedy płacz tych płaczków że jedyne u68 nie ma pary i zróbcie nam jakąś fuzje z nami i podnieście nam nawet eco bo z nikim się nie parujemy w Fuzji tylko jak wtedy nam podniosą eco to na każdą unie przejdziemy jako najsłabsze ogniwo w statystykach

    Ja wiem ze niektórzy co się tu wypowiadają za NIE !!! bo po prostu maja push konta i grono sojuszowego multi że i tak sobie poradzą z eco dlatego najgłośniej krzyczą za NIE !!!
  • ciap napisał(a):

    Ciernik [COMA] napisał(a):

    shakowalem ankiete i oddalem 500 glosow za obnizeniem predkosci eko do x0,5, zegnajcie gornicy hahaha
    Ja też i dałam spalanie GS x1000000000 :P

    dobra riposta =)


    co do nadziei flociarzy na kokosy z atakow to nie wydaje mi sie aby doszlo do jakiejs rewolucji w tym zakresie, eko x5 nie sprawi ze gornicy zaczna sie gorzej pilnowac niz wczesniej, po drugie jesli ktos zbiera na kopalnie warta 200kk to po co ma wozic 5x wiecej towaru?, nazbiera tyle ile potrzebuje i wyda, dopiero po jakims czasie ceny kolejnych kopalni wzrosna, oczywiscie mimo wszystko zwiekszy sie troche ilosc surowcow we flotach transportowych ale bez szalu

    z cala pewnoscia zdecydowanie zwiekszy sie ilosc przeladowanych surowcami planet wiec jedna grupa agresorow bedzie notowala szczegolnie obfite zniwa, dodam jeszcze ze moj sojusz znajduje sie w scislej czolowce gorniczej, zrobcie eko x5 a obiecuje ze do konca 2018 beda tu latac przynajmniej 2 stada >10k gs
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    ze moj sojusz znajduje sie w scislej czolowce gorniczej, zrobcie eko x5 a obiecuje ze do konca 2018 beda tu latac przynajmniej 2 stada >10k gs
    i tak trzymaj @Ciernik [COMA] będę kibicował wam z całego serca byście mieli po 20k gsów i pobili każde rekordy niech nasze uni będzie zasypane rekordami zaszczyt grać na takim uni co można wszystko ustalić z graczami i wziąć pod negocjacje i dyskusje jakiś kompromis będzie z tego byśmy nie zostali w tyle jako "przeniesione do lamusa" a innym co boją się sie nowelizacji a nawet UF proponuje zmianę uni co miesiąc i szukanie odpowiedniej dla graczy typu "płaczków"
  • tak jestem wielkim hipokrytą i płaczkiem Panie Filu , bo piszę o Wszystkich graczach a nie tylko o topkach, a odpowiem na Twoje już nudne oskarżenia tym samym, najciemniej pod latarnią albo inaczej najbardziej krzyczysz jak podpalacz na miejscu pożaru, uspokój się i napisz argumenty , bo zachwile Ci z agresji żyłka pęknie.... Ucz się od Selene jak można komuś przedstawić swoją racje .... bo się aż dławisz złością...

    Poczytaj dokładnie co pisałem, a jak nie rozumiesz to jeszcze raz , uważam że np x5 spowoduje jeszcze większe wyludnienie uni w szybkim tempie, szczególnie wśród odległych graczy, jak wyjdzie że na tym stracili i czołówka jeszcze szybciej im odchodzi,( Czy analizował to ktoś ?? Tak dokładnie) a co do hipokryzji polecam pierwszy Pana post "będzie więcej farmienia" .... kto tu jest hipokrytą ??
    p.s
    Miała być podana lista kont aktywnych bez przyrostu , jakoś nie ma do teraz...
  • Nie wiem gdzie mam pisac,wiec tu cos skrobne, jak dla mnie genialny pomysl.
    Artbylaby mozliwosc ozywic rowniez Universum Taurus, zwiekszeniem ekonomii?
    salut,amor,dinero..%)
    Niech wiatr zawsze wieje Ci w plecy, a słońce świeci w twarz. I niech los pozwoli Ci zatańczyć wśród gwiazd. 8-)
    ]:-D


    para siempre Valencianistas


    Todo por el Valencia!
  • darq new napisał(a):

    Poczytaj dokładnie co pisałem, a jak nie rozumiesz to jeszcze raz , uważam że np x5 spowoduje jeszcze większe wyludnienie uni w szybkim tempie, szczególnie wśród odległych graczy, jak wyjdzie że na tym stracili i czołówka jeszcze szybciej im odchodzi,( Czy analizował to ktoś ?? Tak dokładnie) a co do hipokryzji polecam pierwszy Pana post "będzie więcej farmienia" .... kto tu jest hipokrytą ??

    p.s
    Miała być podana lista kont aktywnych bez przyrostu , jakoś nie ma do teraz...

    "Poczytaj dokładnie co pisałem" - Ty nie czytasz. Ja pisałam że wraz z wiekiem serwera wydobycie będzie się zrównywać niezależnie od punktów a Ty mi zarzuciłeś że topka będzie uciekać w punktach.

    "szczególnie wśród odległych graczy, jak wyjdzie że na tym stracili i czołówka jeszcze szybciej im odchodzi,( Czy analizował to ktoś ?? Tak dokładnie)" - Czołówka będzie uciekać proporcjonalnie. Wiem że "szybciej" brzmi bardziej reklamowo ale będzie to proporcjonalnie do speed x1. Co to znaczy proporcjonalnie? Znaczy że tyle ile Ci topka ucieknie na speed x2 w rok to na speed x1 masz w 2 lata (przy takiej samej grze obu graczy).

    Ostatni rok:

    Top500-1000:
    13 - szaraki
    260 - osoby z urlopem 365 dni
    47 - osoby z urlopem od 200 dni do 364
    = 180 osób aktywnie grających

    Top1000-2600
    129 - wieczne szaraki
    34 - szaraki powyżej 70 dni i poniżej 364
    884 - urlopy 365 dni
    100 - urlopy od 200 do 364 dni
    = 453 konta aktywnie grające.

    Może czołówka ucieknie bardziej ale gracze będą również szybciej mijać te urlopowane konta.

    "Miała być podana lista kont aktywnych bez przyrostu , jakoś nie ma do teraz..." - niestety takie statystyki nie generują się 5 min a ok 2h.

    ====

    Czuję że to nie przejdzie.
    I wyjdzie z tego tyle że podenerwuję @kruszynka która będzie musiała czytać moje posty. :fgrin:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • darq new napisał(a):



    Poczytaj dokładnie co pisałem, a jak nie rozumiesz to jeszcze raz , uważam że np x5 spowoduje jeszcze większe wyludnienie uni w szybkim tempie, szczególnie wśród odległych graczy, jak wyjdzie że na tym stracili i czołówka jeszcze szybciej im odchodzi,( Czy analizował to ktoś ?? Tak dokładnie) a co do hipokryzji polecam pierwszy Pana post "będzie więcej farmienia" .... kto tu jest hipokrytą ??
    p.s
    Miała być podana lista kont aktywnych bez przyrostu , jakoś nie ma do teraz...

    Darq
    Według mnie zwiększenie ekonomi to właśnie genialne rozwiązanie dla dalszych graczy nie czołówki +?
    - szybciej się rozwijasz dochodzi do technologi dzięki którym możesz farmić idlakow ich na naszym uni nie brakuje .idlaki tez maja większe eko wiec dają większego kopa początkującym.
    Nasze uni jet stare i jeśli czytałeś co @ciap pisała to wiesz ze mnóstwo ludzi pisze do niej o rady prosi o pomoc ale ile osób czołówki takich ludzi olewa? I nie pomoże nie wyśle nic na rozwój. A rozwijać się na początku z tempem x1 sam wiesz ile to schodzi a czołówka właśnie wtedy ucieka ...
    Ciap tez opisała ze eko przyspiesza najlepiej na niższym lvl później wydobycie podłe kosztów maleje .
  • każdy ma swoje argumenty i trudno się nie zgodzić z Zemstą i Dagusią (co do ostatnich postów), ja wyraziłem swoje obawy, napisałem co mi się nie podoba, obym się mylił. (Przy dużych zmianach jest wiele kontrowersji i tak było jak wprowadzono np pancernik, zmieniło to wygląd flot - bardzo, różnorodność została bardzo spłaszczona- najpopularniejszy z cieżkich statków został pancernik umarł ow i ck ,)

    Tak samo piszę o oddaleniu top i Dagusia tez to przyznała, a aktywnych ludzi np powyżej top 1000 jest 453 ! Czyli bedzie to miało na dużą część ludzi z dalszych pozycji aktywnych wpływ.

    Po to się pisze aby wybrać najlepsze rozwiązania albo przygotować się na skutki. Co w przypadku wyludnienia ? Czy wtedy przyśpieszona UF ?? Dlaczego pisałem o tym że zmiany w trakcie gry nie są wskazane, dlatego że jeszcze raz , jeden wyłom może pozwolić na kolejne. Trudno jestem zacofany, głosowałem na x1, mam prawo do własnego zdania.

    Nie jest tak że nie słucham czy inaczej nie czytam co inni piszą , co niektórzy mi tu wmawiają, ankieta pokaże że różnorodność zdań jest pewnie spora...jak argumenty....
  • Witam,

    Ludzie grający na tym uni i pochodzący nie dlatego wybierali speed x1, bo chcieli jakiegoś przyśpieszenia.
    Szybkość uni jest wybierana przez kontekst aktywności jaką każdy może poświecić. Speed x1 oznacza, że grają tu ludzie, którzy nie nie chcą i nie będą poświęcali więcej czasu na grę. Mała ilość czasu poświecana Ogame ma też odraz tutaj: poza kilkoma osobami pojawiają się w temacie tylko pojedyncze posty.
    Speed x5 (i ew. wyższe) są przeznaczone dla nolifów (bez urazy), nawet jeśli dotyczy to tylko eko tak jest.

    Odsetek straconych graczy po takiej potencjalnej zmianie spodziewam się, że będzie bardzo bolesny.
    Z jednej strony odejdą gracze dla których taka zmiana to złamanie reguł w trakcie rozgrywki. Z drugiej- w ciągu kilku miesięcy pewnie- będące ofiarą rzezi niewiniątek: gracze którzy postanowią grać mimo niepasujących ich reguł, a którzy zostaną przez to wyfarmieni/wyburzeni.

    Zagłosowałbym opcjonalnie na x2, jako na zmianę, którą można przyjąć i zrobiłaby zamieszanie jeszcze do przyjęcia, ale x5 jest niedopuszczalne.

    I pozwolę sobie na pstryczek w stronę flociarzy jakże dbających w tym temacie o dobro ekowców, ponad swoje własne itd.:
    Lepsza zmiana dla ekowców to eko x2 i speedflot /2 ;) oczywiście wszyscy flociarzy z Filem (przepraszam, ale agitowanie na takim poziomie wywołuje tylko uśmiech pod nosem) na czele z pewnością się pod tym podpiszą.

    Postawy niektórych agitujących za x5 rozumiem.
    Dagusia jako ekonom kompletny ma nudno i bez podobnej zmiany to za dużo do roboty nie ma, ale zmieniać grę całemu serwerowi bo jedna osoba wybiła się (w tym przypadku eko) ponad resztę to troszkę...samolubne.

    Argumenty o "gonieniu czołówki" to totalna utopia myślowa. Jak? Jeśli maluch robił 1kk to podniesie sobie rozwój do 5kk, ktoś wyżej 100kk to zrobi 500kk. To działa przeciwnie! Im większa szybkość tym większa różnica. Ale efekt ten jest ładnie zatarty faktem, że owy maluch zacznie szarżować w rankingu, tylko że wyprzedzając idlaków i urlopowiczów.

    Kolejny aspekt: zwiększenie wydobycia spowoduje oczywiście zwiększenie poziomu zabunkrowania. I to nie tylko dla ochrony dodatkowych surowców i trampków ale też dlatego, że część osób wrzuca budowę obrony "za resztki", "bo nie zaszkodzi" itp.
    Czyli mamy nagły zalew defa w większości przypadków. Mniejsi flociarze dostają tu też przez to po nosie.
    A spoko mówimy o obronie, to gra osób, które mają uczulenie na bunkrowanie się stanie się istną udręką, bo kopalnie przy x5 spowodują zalew surki u tej grupy osób, czyli albo będą musieli na przekór swojemu stylowi gry jednak się okopać, albo będą wywożeni częściej niż idlaki.

    Reasumując planowaną zmianę. Plusów kilka jest, ale minusy przytłaczają. Kilka osób- agitujących x5 na pewno się nie zgodzi i będzie odpierało owe fakty stosując te same argumenty ale chciałem dodać świeży, kompleksowy komentarz.

    Szczerze mam nadzieję, że huraoptymizm kilku osób nie będzie miał wpływu na u68.
  • Zagłosowałbym opcjonalnie na x2, jako na zmianę, którą można przyjąć i zrobiłaby zamieszanie jeszcze do przyjęcia, ale x5 jest niedopuszczalne.
    To zagłosuj.

    Dagusia jako ekonom kompletny ma nudno i bez podobnej zmiany to za dużo do roboty nie ma, ale zmieniać grę całemu serwerowi bo jedna osoba wybiła się (w tym przypadku eko) ponad resztę to troszkę...samolubne.
    To nie tylko moje marudzenie.
    Czasem osoby z top300 pytają jak daję rade tyle dni zbierać surowce bo ich nudzą ich poziomy.


    Argumenty o "gonieniu czołówki" to totalna utopia myślowa. Jak? Jeśli maluch robił 1kk to podniesie sobie rozwój do 5kk, ktoś wyżej 100kk to zrobi 500kk. To działa przeciwnie! Im większa szybkość tym większa różnica.
    Masz rację czołówki nie dogonisz. Dogonisz jedynie wydobycie (im wyższy poziom to mniejszy stosunek przyrostu wydobycia do kosztu).
    Top2000 ma teraz taką szansę na dogonienie konta z top100 jak na speed x2, x3, x4, x5 - Czyli praktycznie 0. :E

    Według symulatora rozwoju (klikamy kopalnie gdy mamy surowce, zaraz natychmiast niezależnie od pory dnia)

    Rozwój konta z 1kk punktów na 5kk zajmuje: 384 dni na x1 / 73 dni na x5
    Rozwój konta z 100kk punktów na 500kk zajmuje: 7093 dni na x1 / 1363 na x5

    Top 50 ma ~75kk punktów ile on zrobi w ciągu 384 dni? Symulator wyliczył: 14,7kk punktów.

    Tyle robiły przyrosty osoby z u68 w ciągu ostatniego roku:
    NickPunkty przedPunkty poUrlopDni gryPrzyrost
    Zakrzys76.287.20891.125.286835814.838.078
    mayster75.966.68789.362.073336313.395.386
    lodz74.388.11989.028.142036614.640.023

    Rzeczywiste wartości bardzo podobne do uzyskanych z symulatora. ^^

    ==========================

    Ponieważ symulator liczy podobnie do rzeczywistych:.
    Jeżeli mamy przyrost jednej osoby na speed x1 i x5. To czy znając przyrost innej osoby tylko na x1 będziemy w stanie policzyć na x5 (wartości z góry ^)

    384 - 73
    7093 - X
    X = 1348

    Symulator wyliczył 1363 czyli bardzo podobnie. Oznacza że zwiększenie speed zwiększa przyrosty PROPORCJONALNIE. To co robimy w 3 lata będziemy mieć w 1 rok na speed x3. Mocniejszy gracz nie zyska nagle więcej surowców będzie mieć tyle samo w okresie 1 roku (speed x3) co w okresie 3 lat (speed x1).

    Inaczej:
    Jeżeli mocny gracz w 3 lata zrobi 100kk puntków a słaby zrobi 10kk na speed x1
    To na speed x3 zrobią dokładnie tyle samo w rok czyli 100kk i 10kk.
    Obaj zrobią punkty szybciej ale proporcjonalnie zrobią je tak samo szybko! Nikt magicznie nie zyska przy grze eko.

    ==========================


    Universum Kallisto (14.12.2015) - 2 lata, speed 2
    Universum Rhea(15.12.2016) - Rok, speed 4

    Porównajmy teraz top:

    ciapka.cal24.pl/?pd=gracze&k=pl&s=144&j=pl
    ciapka.cal24.pl/?pd=gracze&k=pl&s=137&j=pl

    Dwa różne serwery, powstały w różnym czasie, mają różne parametry ale jeżeli parametry przeliczymy na speed x1 to wychodzi ten sam okres. Punkty drastycznie się nie różnią. Rhea ma trochę więcej ponieważ ma 70% złomu, drugi serwer ma tylko 30%, dodatkowo ma spalanie 0,5 a Kallisto 1. Ma też więcej aktywnych graczy niż uK po roku: przyrostyogame.cba.pl/Info27.html.

    =========================

    @kasai Ten ban można jeszcze raz? :E
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Genek napisał(a):

    Dagusia jako ekonom kompletny ma nudno i bez podobnej zmiany to za dużo do roboty nie ma, ale zmieniać grę całemu serwerowi bo jedna osoba wybiła się (w tym przypadku eko) ponad resztę to troszkę...samolubne.
    No to się wydało @ciap używając wpływów lub szantażu wymusiła na GF zmianę szybkości wydobycia, pewnie tylko dlatego że wpływ ma za mały nie zmniejszyli prędkości flot :P ankieta jest dla pozoru słuchania innych.

    Co do wyboru prędkości uni na którym się gra to wiele kont jest z okresu gdy nie było tego typu wynalazków a tym że po prostu się tak zaczynało i tak leci bez możliwości zmian i dostawania i zaczynania od nowa na nowym uni.
    Co do gonienia czołówki to żaden argument nie ma sensu skoro 5x da prędkość taki sam wzrost % temu z topki i temu niżej, a nawet ten niżej ma lepiej bo proporcja wzrostu inwestycji budowy surowca ludzi z topki do wzrostu % wydobycia jest mega nieopłacalna, trzeba inwestować coraz więcej w coraz mniejsze % wzrosty im wyżej tym gorzej.
    Co do poziomu zabunkrowania tutaj mało się zmienia ekowiec teoretycznie ma więcej surki do inwestycji w bunkier niż flotowiec we flotę.
    Co osób mających uczulenie na bunkier a lubiących eko to chyba można tego upilnować siedząc ciągle.
    Co do opuszczania gry po zmianach było już wiele deklaracji, przeklinania, wyzwisk, odgrażania się itp przy każdej ale to każdej znaczącej zmianie i żadna znacząco nie wpłynęła na ilość graczy, a już nie takie dyskusje były na temat zmian.
    Co do pozostały argumentów każdy z nich dla jednych jest zaletą dla innych zmianą, jak teraz trzymam surowce w bunkrze do pewnego poziomu ( a poziom ten oznaczył u mnie @zefir :P pozdrawiam ale nie zapraszam ) to teraz po prostu jak dostane po łapie się 5x szybciej odbuduje :)

    Co do ilości plusów i minusów to jest ich równo 0 i bazyliard, każdy subiektywny nic nie znaczący.
    Co do głosowania jak będzie więcej niż 100-150 głosów w sumie to już sukces to uni już powoli umiera więc co szkodzi.

    A czy mi się ewentualna zmiana podoba ? Nie ! A co wybiorę? 5x bo nie widzę różnicy. A czemu, bo @ciap daje tym co głosują na 5x, bony na anty a Reaver mnie złomnie.
    WoW oddaj Dydka !





    I wish you bluebirds in the spring ! I agree ...
    "Van the Kamikadze"
    "AŁ" [A4"P"-4 ''14]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Haku ().

  • czyli bardziej aktywni zostana pokrzywdzeni....
    w takim razie w ramach rekompensaty dla bardziej aktywnych proponuje dodac ladownosc sond.

    pozdrawiam.
    Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
    kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
    ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
    Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
    Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
  • 703 graczy wow nawet nieźle jak na unie :D w tym miażdżąca przewaga za TAK czyli graczy którzy chcą zmian i nowości SZACUN !!! rozwijajmy się i doceniajmy że jednak nie zapomnieli o nas a @Art stara się ożywiać unie i tu trafił z propozycją jak widać .
    Większość z graczy na NIE przystosuje się i będzie dalej bawić się .
    Gorzej z tymi 4 płaczkami z sojusza Komornic co nawet padły słowa szantażu że przy zwiększeniu eco zakończą grę lub odejdą na Nekkar więc jak dotrzymacie słowa to miło było was poznać i powodzenia w realu lub na Nekkar .
    Reszcie życzę dobrej zabawy z eco i zaczęcia aktywnej gry oraz Art i reszta załogi na TAK i ci co przystosują się i zaakceptują zmiany do ożywienia uni :bdb:
  • Kalib3er, Serdell, Darq, Dawca punktow - płaczecie że jak zmienia predkosc to nie ma sensu juz grac!! wiec ankieta przeszla to chyba sie pozegnacie z U68, zreszta tak by wynikalo z waszych wypowiedzi. :popcorn:
    Szkoda ze Serdell ( Noskill, Gruby ) tez byl za rezygnacja w przypadku podniesienia eko bo byscie mu sprzedali konta, on z checia by kupil. :uhuh:

    PS. Jesli wasze rozumowanie ma jakiekolwiek znaczenie ze przy podniesieniu eko gra traci sens to oznacza ze juz wiecej nie zobaczymy waszych nikow w grze. :glaszcze:
  • miałem nic nie pisać ale po pojawieniu się nowej ankiety powiem tylko tyle, że poziom pierwszej ankiety jak i dalsza interpretacja jej wyników jest na poziomie, chciałoby się powiedzieć dna, ale powiem bardziej obrazowo, jest na poziomie PiSu. Żenada dla tego cwanego pomysłodawcy ankiety.
    Ex

  • Vasco napisał(a):

    miałem nic nie pisać ale po pojawieniu się nowej ankiety powiem tylko tyle, że poziom pierwszej ankiety jak i dalsza interpretacja jej wyników jest na poziomie, chciałoby się powiedzieć dna, ale powiem bardziej obrazowo, jest na poziomie PiSu. Żenada dla tego cwanego pomysłodawcy ankiety.
    Nie ma to jak do dyskusji o grze wrzucić politykę (co jest de facto zabronione). Dobra robota!
    A po za tymże jałowym komentarzem może napisałbyś co jest nie tak z tą ankietą?