Zwiększenie ekonomi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Dla mnie to uniwersum i moze jeszcze Nekkar (i nie wiem czy jakies 3cie jest) po tych kilku UF, ktore zbieraly graczy z pierwszych uniwersow o tradycyjnych parametrach i predkosciach, to kwintesencja, zebranie pierwotnego Ogame na 1-3 uniwersach i po polaczeniu z Nekkar bedzie to juz komplet - te wszystkie pierwsze ok 65 (nie pamietam czy jakies poza uni50 bylo inne i szkoda mi czasu na szukanie), czy liczac te literkowe, kilka wiecej uniwersow w jednym. Troche szkoda mi psuc tej "historii".
    Dodatowo tyle lat grania przy orginalnych predkosciach, kiedy z biegiem czasu powstawalo coraz wiecej nowych uni, coraz szybszych, ktore gonily nas bardzo szybko w punktach i gdzie nie trzeba miec tyle cierpliwosci, bo wystarczylo sie poswieic na 2-3 lata i doganialo sie ludzi grajacych od czasow poczatkow ogame.pl czyli juz niemal 13 lat i nie podoba mi sie, ze teraz mamy byc przeksztalceni w uni speed, zrownujac nasz parametrami z tymi uniwerrsami i te kilkanascie lat codziennego, sumiennego pilnowania odbierania FSow zostanie zamazane. Ci co pokupowali konta, dostali je po tym, jak juz byly troche rozbudowane, czy po prostu nie budowali ich od 0 przy predkosci eko i flot x1, nie rozumieja calej tej włożonej pracy. Moje konto ma 12 lat i nie bylem na urlopie w sumie dluzej niz tydzien. Ciulanie surowcow na kolejne kopalnie trwa dlugo z samego eko, bez zlomowania flot, czy skupowania deu (ciap), czy przetapiania flot (aro), czy odpowiednika tego dla gornika - zsylania przez pare lat eko z kilku kont na jedno urlopowane (szczwanylisek).
    Jednakze jesli za 2-3 lata polacza nas (bez dania wyboru) z jakims uni, gdzie beda konta rozwijane na kilkukrotnym przyspieszeniu eko i dopiero wtedy nam podniosa predkosc (przeciez tamtym nie obniza, bo by sie wszyscy tamtejsi gornicy i nie tylko skasowali w 24h, a pojedynczy palneli sobie w lep), to moze lepiej by bylo przed takim polaczeniem przez rok, czy 2 w spokoju na zwiekszonej predkosci (chyba tylko 5x miala by wtedy sens) podnosic eko, a pozniej i moze flote, niz nagle byc zaskoczonym przez ludzi ktorym sie latwiej bylo doropic duzych kont, flot i jeszcze majacym wiecej energii do gry, bo grali 2-5x krocej niz niektorzy tutaj.

    Tak podsumowujac, to jakby nigdy mialo nie byc laczenia nas z uni o szybszym eko czy flocie, to wole pozostawic predkosc 1x. Naturalną koleją rzeczy po jakims czasie trzeba by sie przesiasc na flote, bo dalsza budowa eko by troche juz nie miala sensu.
    Jesli jednak i tak nas polacza pozniej z jakims speeduni, to moze lepiej sie wczesniej podrasowac, zeby nie byc te 4x dalej w tyle (co kazdy kolejny rok peeduni 5x bedzie miec nad nami 4 lata przewagi). Troche szkoda bedzie tylko tych kilkunastu lat grania na 1x. Ale moze skoro juz tylu pusherow jest i innych oszustow, to licze ze nie bedzie im tak latwo ogarniac tego wszystkiego, nie przypilnuja czegos i ktos z boku sobie zarobi na tych kontach, albo pogubia sie, zle sie zaloguja, jakis teamviewer ich zawiedzie i dostana bany.

    Nie wiem jeszcze na co zaglosuje, pomysle do jutra. Albo na 1x albo 5x.
    Chociaz wydaje mi sie, ze jesli mialo by byc podniesione eko 5x, to powinien byc jeszcze jakis bonus, niekoniecznie podniesienie predkosci floty ;) . Mial byc jakis pomysl na ochrone surowcow, bo przy zwiekszeniu predkosci budowy i badan, bedzie ciezko cos ukryc tradycyjnymi sposobami.

    start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N
  • biorąc pod uwagę tak dużą ilość kont puschowych na UNI68, aż dziw bierze że właściciele tych kont są za tym aby nie było x5 eko. Przecież ich konta będą produkowały więcej surówki, a co za tym idzie GŁÓWNE KONTA będą się lepiej i szybciej rozwijały hmmmmm nie rozumię tego zachowania.

    To tak jak by ich szef w Macdonaldzie chciał zrobić ich managerami, ale oni nadal chcą pozostać na zmywaku.

    cholera wie o co chodzi?????
  • dla mnie sprawa jest jasna
    ecox5 jest dla KAŻDEGO ! nieważnie czy jesteś górnikiem czy flociarzem, czy top 2000 czy top 1. Każdy będzie miał większe wydobycie
    zwiększenie do x5 nie sprawi że różnice które są teraz pozniej znikną, skoro są na x1 to będą na x5. Zmiana nie spowoduje że różnice wzrosną, wszystko zależy od aktywności jak ktoś wcześniej napisał.

    Ja zagłosowałem na nie tylko z powodu przyzwyczajenia,
    co do zmian jak zmienili IF to sporo osób przestało grać, teraz może być podobnie, człowiek do wszystkiego może się przyzwyczaić :D
    To ja - Krzychoo 8)
  • Chris Matters napisał(a):

    ciap napisał(a):

    Wszystko co chciałam zrobiłam. Pora odchodzić. :fsad:

    (Pewnie cześć z Was zrobiłaby święto narodowe.)
    Oj, bez takich mi tu bo się zaraz pogniewamy :thumbdown:

    Tak z ciekawości spytam:
    Ktoś wie jak długo będzie trwać ankieta i kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja?
    Hrhr

    Do poniedziałku do 12:00.
    Jak pisał art na 1 stronie głosy za speed 2-5 zostaną zsumowane i porównane ze speed x1 - czy gracze chcą zmian czy nie. Prawdopodobnie decyzji jeszcze nie będzie o zmianie na konkretna wartość.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Hrhr
    Do poniedziałku do 12:00.
    Jak pisał art na 1 stronie głosy za speed 2-5 zostaną zsumowane i porównane ze speed x1 - czy gracze chcą zmian czy nie. Prawdopodobnie decyzji jeszcze nie będzie o zmianie na konkretna wartość
    Dlaczego Sumujecie 4 koszyki kontra 1 Każdy liczyć osobno i największa ilość głosów zadecyduje jaki próg gracze wybrali a nie 4 vs 1 chyba ze coś złe zrozumiałem ?
    Uni 68 ----> 27 ST 202927,05% / 7515,8%


  • Serdell napisał(a):

    ciap napisał(a):

    HrhrDo poniedziałku do 12:00.
    Jak pisał art na 1 stronie głosy za speed 2-5 zostaną zsumowane i porównane ze speed x1 - czy gracze chcą zmian czy nie. Prawdopodobnie decyzji jeszcze nie będzie o zmianie na konkretna wartość
    Dlaczego Sumujecie 4 koszyki kontra 1 Każdy liczyć osobno i największa ilość głosów zadecyduje jaki próg gracze wybrali a nie 4 vs 1
    tu chodzi oto kto jest za zmianami a kto nie
    Uni 41 - OFF
    Uni 45 - OFF


    Uni 48 - ON Top 1 Było

    Sojusze DooM, n00bs, Misie

    jest Uni 68 top - daleko w tyle
    :] ale ciekawie



  • Art pisał (tutaj: Zwiększenie ekonomi) że najpierw powinna być ankieta "Czy chcesz zmian" a dopiero potem "Jeżeli tak to na jaki speed". Jeżeli ktoś chce x1 to nie ma wpływu na to jaka szybkość będzie. Można przyjąć że każdy kto chce x1 to wybrałby potem x2 ale można zrobić 2 ankiety. ;)

    Może np. za speed x1 zagłosować 101 osób a na resztę opcji po 100. Wtedy wygrywa x1 ale widać że jednak 80% graczy chce zmian szybkości.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Tak patrzę na to i muszę przyznać, że dobry ruch ze strony Art'a - oczywiście jeśli chodzi o to, by doić dalej graczy przez x następnych lat ;] . Speed uni x1 x1 są na wykończeniu - jeszcze jedna fuzja 68 z nekkar, która nic nie wniesie i co dalej?
    Najpierw podniesienie speedu eka.. później floty ;]

    Że też niektórzy nie uczą się na błędach przeszłości (uUrsa) - Art

    Mam nadzieję, że nie dopuścicie do zmiany parametrów gry.
  • Możecie mnie nazwać betonem, ale dla mnie sprawa jest prosta - nie zmienia się zasad gry w jej trakcie. Nie po to decydowałem się na grę na uni x1 i trzymałem się tego wyboru, żeby teraz zostało to zmienione. Jeśli prędkość wydobycia ulegnie zmianie będzie to dla mnie ostateczny powód, żeby usunąć konto po 12 latach nieprzerwanej gry (14 dni urlopu przez 12 lat :P).
  • Zawisz napisał(a):

    Możecie mnie nazwać betonem, ale dla mnie sprawa jest prosta - nie zmienia się zasad gry w jej trakcie. Nie po to decydowałem się na grę na uni x1 i trzymałem się tego wyboru, żeby teraz zostało to zmienione. Jeśli prędkość wydobycia ulegnie zmianie będzie to dla mnie ostateczny powód, żeby usunąć konto po 12 latach nieprzerwanej gry (14 dni urlopu przez 12 lat :P).
    w 100% się zgadzam, nie po to zaczynaliśmy grę bez komandora, bez mechanika, geologa i innych kolegów, bez antymaterii, bez łączenia, bez astrofizyki, bez ekspedycji. STOP aby GAMEFORGE psuło gre swoimi pomysłami na swoim żądamy powrotu do pierwszej wersji, Nowości i próba podążania w nowych kierunkach nie jest dla nas. Tylko stagnacja nas uratuje.
    Nowością MÓWIMY STANOWCZE NIE.
    Tak jak życie tak i gra nie może podlegać zmianom.

    ps. Zapraszam do mojego stowarzyszenia powrotu do korzeni, tylko jaskinia-ogień feee

    Kto za krzyczy Van na Imperatora
    WoW oddaj Dydka !





    I wish you bluebirds in the spring ! I agree ...
    "Van the Kamikadze"
    "AŁ" [A4"P"-4 ''14]
  • Haku napisał(a):

    Zawisz napisał(a):

    Możecie mnie nazwać betonem, ale dla mnie sprawa jest prosta - nie zmienia się zasad gry w jej trakcie. Nie po to decydowałem się na grę na uni x1 i trzymałem się tego wyboru, żeby teraz zostało to zmienione. Jeśli prędkość wydobycia ulegnie zmianie będzie to dla mnie ostateczny powód, żeby usunąć konto po 12 latach nieprzerwanej gry (14 dni urlopu przez 12 lat :P).
    w 100% się zgadzam, nie po to zaczynaliśmy grę bez komandora, bez mechanika, geologa i innych kolegów, bez antymaterii, bez łączenia, bez astrofizyki, bez ekspedycji. STOP aby GAMEFORGE psuło gre swoimi pomysłami na swoim żądamy powrotu do pierwszej wersji, Nowości i próba podążania w nowych kierunkach nie jest dla nas. Tylko stagnacja nas uratuje.Nowością MÓWIMY STANOWCZE NIE.
    Tak jak życie tak i gra nie może podlegać zmianom.

    ps. Zapraszam do mojego stowarzyszenia powrotu do korzeni, tylko jaskinia-ogień feee

    Kto za krzyczy Van na Imperatora
    to znaczy że ty i tobie podobnie myślący nie grają już? bo astro ma kazdy no chyba ze zostali przy 9 planetach ;p, z pozostalosci tez nie korzystacie jesli gracie? z geologa, komandora? , na ekspedycje tez nie latacie?

    to mnie bardzo ciekawi czy ktos z mowiacych nie tej zmianie moze odpowiedziec na powyzsze pytania?
  • ciap napisał(a):

    bedespiewalibedegral napisał(a):

    Najpierw podniesienie speedu eka.. później floty ;]
    Podniesienie speed eko nie oznacza podniesienia speed floty.Brak podniesienia eko nie oznacza braku podniesienia floty.

    Elo ^^

    @Haku
    Ja oddam zakrzywienie układów!
    I plazmę bo powiększa wydobycie jak speed! :kocham:
    W sumie masz rację :) Ale tu się już liczy biznes i pieniężki w kieszeni.. a pieniężki mówią, że następna i OSTATNIA fuzja standard uni x1 (68 i nekkar) nie przyniesie zbyt wiele zysków. I chyba tylko ślepy nie zauważy, że teraz, to jest przygowtowywanie gruntu pod przyszłe plany łączenia x1 z innymi speedami (x2, x3 itd.)

    Jak będzie to się okaże :)
    Ale wiem jedno, starych drzew się nie przesadza. tym bardziej kiedy te drzewa są wizytówką gry ogame, ogame x1/x1 ;]
  • proponuje więc nie wprowadzać zmian i sprawdzimy co będzie za rok - albo wyłączą albo dojdzie do fuzji z jakimś speedem
    Naprawdę nie chcecie przyspieszenia czy po prostu sama myśl o tym że ktoś chce zmiany na lepsze was boli
    Rozumiem problem gdyby ktoś chciał wyłączyć speeda w drugą strone nawet nie powinno być tego tematu, ogame się zmieniło i czy wam się to podoba czy nie zmieniać się będzie .
    Pamiętam jak sam porzuciłem gre po zmianie wyglądu - wróciłem gdy zobaczyłem uniwersa x5 które nagradzają graczy aktywnych , nieaktywnych również dzięki większemu wydobyciu , macie konta po x lat a martwicie się ze zostaniecie farmami ?
    a co wy myślicie że na x5 nawet floty nie można odejść od komputera ? wyobraźcie sobie że tam też ekowcy nie logują się po 2-3 dni i nikt ich nie farmi - kwestia przystosowania konta .
    GSy latają momentalnie a mimo to nikt nie płacze .
    Tak jak mówi Ciap nie zmieniają wam speeda floty tylko eko , to dwie różne sprawy . Ogólnie ankieta jest bez sensu , demokracja jest zła kiedy ludzie nie wiedzą co dla nich dobre .
  • Mnie osobiście dziwi podejście niektórych górników. Rozumiem że x5 jest wartością dużą ale nie umiem zrozumieć dlatego górnicy nawet x2 nie chcą.

    "Bo mało miejsca" - niedawno w czasie fuzji dostaliśmy 25 pól. Pewnie 95% planet które były robione na uni nigdy nie przypuszczało że dostanie bonus. Znikł? Co zbudowaliście że dodatkowe 25 prysło. Na pewno idzie zweryfikować co jest na planecie. Speed to szybsze robienie stoczni, badań, budynków. Magazyny wystarczy podnieść o 1-2 lvl.

    "Bo zaczynałem na uni taki i takim" - OGame się zmienia, wprowadzili dużo zmian: zakrzywienie (sporo graczy robiło kiedyś planety na skrajnych kordach żeby mieć mniej sąsiadów), szybkie recki (recki latają szybciej niż DT!), ładowność sond zabrali (na razie wróciło na nowym), planety (zamiast 9 ma się 13 więcej zwózek trzeba zrobić), zmieniły się pojemności magazynów (kiedyś małe lvl dawały więcej i tym samym szaraki miały więcej), rakietowanie moonów (tyle osób robiło bunkry tylko z powodu braku rakiet) itd. Ciężko nawet wymienić all.
    Te wszystkie zmiany mają wpływ na to jak nasze uni wygląda. Z klasyka zostało tylko x1 flota/eko.

    Nie rozumiem dlaczego górnik dostaje alergii na "zwiększmy speed x2" i grozi kasacją.
    x2-x3 to dodatkowa planeta
    x4-x5 to dodatkowe 2 planety

    Jak napisałam na 1 stronie: zmiana speed nie przedłuży wegetacji na uni o 1-1,5 roku tylko o kolejne 10-12 lat dla głupiego x2.

    Trzeba większej uwagi? Standardem w eko pewnie na naszym uni jest 38/33/34 . Te kopalnie nie kosztują kilka kk tylko ok 250kk surowców. Jeżeli ktoś nie ma mega bunkra to musi robić FS. Zmiłuj nie ma. Każdy kiedyś będzie musiał przejść na FS nawet na uni ze speed x1. Jest coś gorszego od pamiętania o FS? Wejść na konto i kuknać czy jest ok można w każdym momencie. FS trzeba odbierać. :fsmile:


    edit;
    Co do łączenia. Pewnie część z Was wie że ze mnie taki statystyk. Folder z historią ma już ponad 70GB. :fgrin:

    Obserwowałam łączenia na innych uniach. Szczególnie interesowałby mnie gdzie lądują x1.
    Czasem x1 przechodziło a czasem było docelowym. Jak miałam 100kk punktów byłam w czołówce światowych punktów ogólnych + ekonomicznych. Czołówka to różnice rzędu do 15kk punktów. Po łączeniu w jakimś kraju naglę pojawiły się konta z prawie 200kk punktów. Przyszli ze speed x2 i nie każdy był ekonomem. Jeden miał ok 80kk we flocie. Reszty nie pamiętam jak flotowo wypadali. :uhuh:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • mnie osobiście dziwi egoistyczne podejście do sprawy co niektórych,
    1. gracze co głosują na 1x są traktowani jako gorsi skoro tak ma być liczona ankieta że suma prędkości innych przeciwko 1x to wychodzi że mam 1/4 głosu !!!
    2. agitacja Dagusi bez przedstawienia CAŁEGO wizerunku tej zmiany , przepraszam ale czy to miało być ustalone głosowanie czy jak ?
    3. zmiany dobrze ale jasne pytanie, z propozycjami oraz z możliwością zgłoszenia uwag, a nie po najmniejszej linii oporu,
    4. najlepiej wyjdą ekowcy gdzieś do 100 potem będzie przepaść dlaczego ? argumenty Dagusi są poprawne ale tylko w obliczeniu amortyzacji i zwrotu kosztów budynków, nie bierzesz moja droga jednego faktu zanim ktokolwiek zbuduje poziom zbliżony do top z dalszych pozycji Ci co mają juz eko w tym Ty będą mieć biliony surowców ???
    5. to co pisał Zefir nikt nie uświadamia graczy z top 700 i słabszym że staną się jak to raczył zauważyć na początku założyciel tematu doskonałymi farmami, dlaczego ?? bo nie zmienicie swoich nawyków tak nagle jak zmieni się ustawienie serwera, albo jak je zmienicie to na kilka dni, potem wasze palnety będa farmione,
    6. to co zauważył Kromak ludzie co się pushują bedą go mieć x zwiekszona prędkość, jak to ma być droga do zbliżenia się do innych uni do gratuluje.
    7.czy ludzie z prędkością jak np Zawisz który gra x lat mają być traktowani z buta ? dlaczego nie da się im pola wyboru i zrobi zmiany przy okazji UF??

    reasumując jestem tym gorszym graczem fajnie było grać kilka lat z przerwami, decydowałem się przy Unifikacji na ten serwer z myślą że będzie taki jak był określony zmienianie zasad w trakcie gry jest , delikatnie napiszę egoistycznym zamysłem kilku graczy kosztem wielu innych brawo.

    Zmiany dobrze ale nie kosztem wielu graczy często wieloletnich, proszę zrobić rzetelną ankietę , przemyśleć co można zmienić nie niszcząc kilku lat gry graczy i powodując jeszcze większe zniesmaczenie podejsciem do nich, jak się komuś podoba wersja speed co parę tygodni sa nowe uniwersa proszę bardzo.... Do tego nie ma żadnej gwarancji kolejnej ankiety typu czy jesteś za prędkością 1x, x2, x5 ?? bo skoro ekonomia dlaczego nie prędkość za tydzien , miesiąc , rok ??
  • @darq new

    1. gracze co głosują na 1x są traktowani jako gorsi skoro tak ma być liczona ankieta że suma prędkości innych przeciwko 1x to wychodzi że mam 1/4 głosu !!!
    Wyżej pisałam ale widać muszę potworzyć:
    Art pisał (tutaj: Zwiększenie ekonomi) że najpierw powinna być ankieta "Czy chcesz zmian" a dopiero potem "Jeżeli tak to na jaki speed". Jeżeli ktoś chce x1 to nie ma wpływu na to jaka szybkość będzie. Można przyjąć że każdy kto chce x1 to wybrałby potem x2 ale można zrobić 2 ankiety.

    Może np. za speed x1 zagłosować 101 osób a na resztę opcji po 100. Wtedy wygrywa x1 ale widać że jednak 80% graczy chce zmian szybkości.

    Gracze głosujący na x1 nie mają 1/4 głosu. To speedy w takiej sytuacji są poszkodowane. Patrz na mój przykład.


    2. agitacja Dagusi bez przedstawienia CAŁEGO wizerunku tej zmiany , przepraszam ale czy to miało być ustalone głosowanie czy jak ?
    Każdy głosuje jak chce, przecież nikogo nie zmuszę do tego. Większość osób dostała linka do tego tematu i mogli sami wyrobić sobie opinię.


    3. zmiany dobrze ale jasne pytanie, z propozycjami oraz z możliwością zgłoszenia uwag, a nie po najmniejszej linii oporu,
    Ankieta to najlepsza opcja zbierania głosów po uni.


    4. najlepiej wyjdą ekowcy gdzieś do 100 potem będzie przepaść dlaczego ? argumenty Dagusi są poprawne ale tylko w obliczeniu amortyzacji i zwrotu kosztów budynków, nie bierzesz moja droga jednego faktu zanim ktokolwiek zbuduje poziom zbliżony do top z dalszych pozycji Ci co mają juz eko w tym Ty będą mieć biliony surowców ???
    Mam napisany symulator do eko więc to nie są wyliczenia tylko po amortyzacji. To jest klikanie kopalń.

    Odnoszę wrażenie że w ogóle nie rozumiecie o czym pisze z zefir tutaj: Zwiększenie ekonomi
    Tak masz rację z biegiem czasu będę Wam uciekać w punktach i to jest fakt którego nigdy nie negowałam. Ale ucieczka w puntach nie będzie powodować ucieczki w wydobyciu. Mogę mieć 200kk punktów więcej a wydobycie tylko 3-4kk większe na dobę.
    I jeżeli będzie nas dzielić tylko 3kk wydobycia dobowego (przy skali 60kk na dobę) to jeżeli będziemy budować flotę to zbudujemy bardzo podobną pomimo różnicy 200kk punktów.


    5. to co pisał Zefir nikt nie uświadamia graczy z top 700 i słabszym że staną się jak to raczył zauważyć na początku założyciel tematu doskonałymi farmami, dlaczego ?? bo nie zmienicie swoich nawyków tak nagle jak zmieni się ustawienie serwera, albo jak je zmienicie to na kilka dni, potem wasze palnety będa farmione,
    Po zmianie prędkości wszyscy, również ja, zaczniemy od podnoszenia obrony. Naprawdę problem jest zalogować się raz dziennie i WSZYSTKO wydać na obronę? Bez zwózek. Ba możesz zrobić długie FS.


    6. to co zauważył Kromak ludzie co się pushują bedą go mieć x zwiekszona prędkość, jak to ma być droga do zbliżenia się do innych uni do gratuluje.
    Ile z Was zgłosiło ten fakt do GO?
    Nie róbmy żadnych zmian bo ktoś zyska na tym.
    Zmiana speed będzie działać na każdego. Może pushówki dają więcej ale każdy gracz będzie mieć więcej.


    7.czy ludzie z prędkością jak np Zawisz który gra x lat mają być traktowani z buta ? dlaczego nie da się im pola wyboru i zrobi zmiany przy okazji UF??
    Jeżeli tylu ludzi daje radę na uni Q gdzie flota jest x5 to dlaczego tutaj rady nie mają dać?
    Speed floty się nie zmieni. Będzie więcej surowców na kopalnie, szybciej powiększysz eko. Trzeba zbudować więcej obrony.
    Flociarze głosują na "nie" bo się właśnie obawiają że my dostaniemy zaraz surowce na obronę a oni żeby zbudować flotę muszą wyfarmić z tych bunkrów które już będą. :X


    Mam słabe konto na uQ, sondy buduję 10 min potem przeskanuję parę topek.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Ale słuchajcie. To że są różne zdania na temat zmian to akurat nie dziwi, tak było, jest i będzie zawsze. Nie da się tez ocenić które lepsze, myślę że każde dobre dla tego który je wypowiada. Każdy ma swoją rację. Ile było tych zmian? Jaki mamy rezultat każdy widzi i nikt tego nie zmieni. W jakim kierunku podąża gra tez każdy widzi, każda zmiana jest dobra dla jednych, zła dla innych. Jaka decyzja zapadnie ostatecznie czas pokaże, sama jestem ciekawa ilu graczy na uni jest za przyspieszeniem eko a ile przeciw. Jakakolwiek decyzja będzie, nie można od razu kamieniować tych którzy mają inne zdanie. Jeśli zostanie po staremu to przecież nie przestanę odzywać się do Kromaka ani nie skasuję konta, gram przede wszystkim z ludźmi, więc dopóki jest z kim grać to mogę przystosować się do kazdej opcji w zasadzie, no może poza zwiększeniem prędkości floty ;).
    Wolałabym żeby eko przyspieszyło ale jeśli tak się nie stanie to też nic się nie stanie, nie wiem czy po zmianie byłoby jakies ożywienie czy nie, wiem jak jest teraz i szczerze mówiąc mam coraz mniejszą motywację do gry.
    Jeśli zamierzamy jednak grać dłużej, to według mnie to jedyna okazja żeby moc potem konkurowac z uniami które szybciej się rozwijały, przecież już 1 speed uni chcieli nam wcisnąć przy tej UF, ale rozumiem egoistyczne (?) podejście niektorych, że co potem to ich nie obchodzi bo po prostu sobie skończą grać ;).
    Czy zmiana to egoistyczne podejście? A brak zmiany to nie? Można by o tym dyskutować ale czy jest sens?. Znowu każdy będzie miał inne zdanie na ten temat :).
    Najważniejsze to uszanować że są różne zdania i nie obrzucać się kamieniami :).
  • Selene <3

    Czy zmiana to egoistyczne podejście? A brak zmiany to nie?
    Paru graczy napisało już że zmieniając speed kończą grę. Bez jakiejkolwiek dawania szansy nowemu uni. Większa cześć z nich nigdy nie grała na speed. Parę osób grało na większym speed eko i floty (co moim zdaniem flota ma duży wpływ na to jak się gra).

    =====================

    Mnie zastanawia co będzie gdy na Nekkar powstanie taka sama ankieta, jest na to duża szansa, i tam wybiorą powiększenie speed.
    Nowe uni? Uni łączyli do tej pory 2,5-3 letnie. Kwestia tego czy takie powstanie, czy będzie na tyle mało aktywne i czy GF połączy tak odległe serwery.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik