Zwiększenie ekonomi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Na x1 nigdy nie grałem.. ale się wypowiem bo na x6 pykam :p i to jeszcze 60%pz :p
    Można sobie spokojnie trzymać 1-3 dniowe wydobycie bez żadnego problemu. Wystarczy tylko dobrze bunkier zrobić i będzie bezpiecznie :p Oczywiste jest że jak komuś się opłaca to wleci... ale z pz 30%? XD Jak ktoś nie lubi wysokiego eko to zawsze może sobie obniżyć % wydobycia... może wybrać x1, x2, x3 :p
  • zefir napisał(a):

    ciap napisał(a):

    - Prawdopodobnie więcej ataków - rekompensuje większe eko i finalnie wyjdzie się na plus - pobawmy się w przewidywanie przyszłości. Ilość surowców na uni zwiększa się czterokrotnie (wcześniej było x teraz jest x + 4*x). Górnicy powiększają swoje floty transportowe i to znacznie, bo gdzieś ten urobek trzeba wozić. Ci którym się nie chce robić fs, chowają surowce za bunkrem, dokładnie tak jak robili to wcześniej. Spora część surki trafia do flociarzy, czy to w postaci farmingów, czy też złomu. Floty agresorów puchną. Wkrótce większości flociarzy zajrzy w oczy widmo albo gry stylem UFS (bo fs'owanie będzie za drogie) albo topienie zysków w gwiazdkach. Po uni zaczynają grasować duże stada gwiazdek (już teraz są ogromne a będą jeszcze większe) - dzięki temu, że każdy ich atak przynosi więcej zysku niż wcześniej, ich przyrost liczebności będzie również znacznie szybszy. Górnikom się to nie spodoba i zaczną się stopniowo wykruszać, a flociarze z braku celów nie będą schodzić z urlopów. Uni wymiera i wegetuje do czasu UF. To jest naturalny cykl życia wszystkich uniwersów. Na jednych trwa to dłużej, na innych krócej. Różnica jest właśnie w speedzie.

    Zefir albo majaczysz albo grasz na innym uni, to ty nie widzisz ze ten poziom gry juz jest osiagniety?
    Wkrótce większości flociarzy zajrzy w oczy widmo albo gry stylem UFS (bo fs'owanie będzie za drogie)
    -Aro, Yesman itp juz w tej chwili nie muszą sie zbytnio przejmować atakami i fsami juz w tej chwili dla nich fsy sa za drogie i graja urlopami. wiec ja nie wiem jak mozesz tego nie widziec .

    Po uni zaczynają grasować duże stada gwiazdek (już teraz są ogromne a będą jeszcze większe)
    - juz tu na uni jest rekord chyba swiatowy wiec o czym mowisz? ogarnij się wiecej cytować mi sie nie chce bo piszesz same bzdury
  • Jeżeli dla kogoś x5 jest zbyt drastyczne to x3 jest dobrym kompromisem między "dużo surowców" a "nudą".

    Większość osób pewnie gra eko a budowanie kopalni ma swoje "max", zwiększenie speed powoduje nowe cele. W przypadku x3 to kolejne 10 lat gry między znośnym czasem zbierania surowców na kopalnie. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Mam słabe eko, w moim sojuszu są rożne zdania na ten temat, ja osobiście jestem za zmianą prędkości eko i to x 5, już widzę te surowce które się wydobywają z moich może nie takich wypasionych jak niektórych, kopalni :D . Myślę że tak jak i teraz kluczową rolę odgrywać będzie (poza pewnymi niechlubnymi wyjątkami ktore zawsze będą) AKTYWNOŚĆ i dla takich graczy to będzie okazja podgonić troszkę innych a i biorąc pod uwagę możliwe w przyszłości fuzje ze speed uni - jedyna okazja żeby się wtedy jakoś odnaleźć.
  • ciap napisał(a):

    Jeżeli dla kogoś x5 jest zbyt drastyczne to x3 jest dobrym kompromisem między "dużo surowców" a "nudą".

    Większość osób pewnie gra eko a budowanie kopalni ma swoje "max", zwiększenie speed powoduje nowe cele. W przypadku x3 to kolejne 10 lat gry między znośnym czasem zbierania surowców na kopalnie. :fsmile:
    nie chce 3, chce 5! X(

    JTR napisał(a):

    Mam słabe eko, w moim sojuszu są rożne zdania na ten temat, ja osobiście jestem za zmianą prędkości eko i to x 5, już widzę te surowce które się wydobywają z moich może nie takich wypasionych jak niektórych, kopalni :D . Myślę że tak jak i teraz kluczową rolę odgrywać będzie (poza pewnymi niechlubnymi wyjątkami ktore zawsze będą) AKTYWNOŚĆ i dla takich graczy to będzie okazja podgonić troszkę innych a i biorąc pod uwagę możliwe w przyszłości fuzje ze speed uni - jedyna okazja żeby się wtedy jakoś odnaleźć.
    podsumowane i streszczone dziękujemy! :P :dobry:
  • zaglosowalem na nie ale gdyby przewazyla inna opcja to nalezalaby sie jeszcze premia w postaci + 5-10 pol do kazdej planety, ewentualnie zwiekszenie pojemnosci magazynow

    btw. co to za ankieta jesli nie mozna zobaczyc biezacego wyniku?, na koniec mozna wcisnac dowolny kit; poza tym chyba juz to kiedys gdzies pisalem ale sie powtorze bo temat jest odpowiedni, zwiekszenie predkosci eko jest jeszcze do przyjecia ale jesli okaze sie wstepem do zmiany predkosci floty to podziekuje za gre
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • Ciernik [COMA] napisał(a):

    zaglosowalem na nie ale gdyby przewazyla inna opcja to nalezalaby sie jeszcze premia w postaci + 5-10 pol do kazdej planety, ewentualnie zwiekszenie pojemnosci magazynow
    Nie przesadzaj większość planet które robiliśmy to są planety bez bonusu. Robiąc je było się przygotowany że tyle pól mają, nikt nie pomyślał wtedy że może być jakiś bonus.
    Przy łączeniu dostaliśmy 25 pól.
    Większe magazyny - wystarczy podnieść o 2 poziomy żeby się mieściło eko, pamiętajmy że szybkie speed to nie trzeba wysoko robotów, nie trzeba stoczni, laboratorium też można. Tu obniżysz o 2 poziomy będzie na magazyny. A i tak wszystko będzie się szybciej robiło ze speed.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Ja bym tego nie porównywał do podwyżki której nie chcę. Dla mnie to jak zainstalowanie silniczków w rowerze podczas wyścigu kolarskiego. Jeżeli wszystkim zamontują te silniczki to żaden z kolarzy nie ma z tego tytułu przewagi.

    Jedyny argument który do mnie przemawia, to, że może to być fundament do połączenia ze speed uni - tylko jak połączyć uni skoro każde nowe ma inną konfigurację?. Domyślam się, że grupka graczy która jak to powiedziała Ciap "przeszła ogame x1" poczuje powiew świeżości. Jak to jednak wpłynie na słabszych graczy?
    Jakiś czas temu założyłem konto na u68, żeby poskanować bunkry. Spodobało mi się i powoli sobie klepię eko. To samo zrobiłem na Wasat, ale tam tak zasuwa to wydobycie, że nie nadążam z wydawaniem. To z kolei tak mnie rozwala, że aż nie chce się klikać.

    Czy może ktoś (oczywiście mam na myśli @ciap i oczywiście chciałbym, żeby to zabrzmiało jak komplement) przedstawić jak wyludniają się uni na poszczególnych prędkościach? Wiem, że różne uni mają różną konfigurację, ale wierzę, że ktoś da radę wyciągnąć i przedstawić jakieś wnioski w tym temacie. Jeżeli statystyki pokażą, że uni z szybszym eko jest żywotniejsze to poczuję się przekonany.

    @^ZemstA^ Liczę na kolejne błyskotliwe komentarze - proszę nie zawiedź mnie.
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0
  • Teraz x5 pozniej speed x 5 juz przy uf czytalem ze nigdy nie zmienia parametrow serwerow ogame upadnie z takimi zmianami czekalismy na uf z nekkar to teraz nas polacza z kolejnym serwerrm ale x5 i nie wyjdziecie z top 1500 [ciach] dagisia da rade z eko 200m

    Moderator kruszynka:
    Upominam za obrazę
    Uni 68 ----> 27 ST 202927,05% / 7515,8%


  • Serdell napisał(a):

    Teraz x5 pozniej speed x 5 juz przy uf czytalem ze nigdy nie zmienia parametrow serwerow ogame upadnie z takimi zmianami czekalismy na uf z nekkar to teraz nas polacza z kolejnym serwerrm ale x5 i nie wyjdziecie z top 1500 pustak dagisia da rade z eko 200m
    A skąd pewność że Nekkar nie dostał lub nie dostanie takiej propozycji? Ile jest uni z prędkością x1? Co będzie jak na Nekkarze podniosą eko x 5 a u nas zostanie x1?
  • @Ciernik [COMA] na razie niech będzie eco nawet x5 (rekomendowane) zwiększeniem pól zawsze można przy UF wytargować a do tego czasu podwyższać eco ;)
    @ Daga za x3 łapka w dół @^ZemstA^ x5 łapka górę :D
    @JTR kolejny flociarz ( flociarka ) która o dziwo słabego eco chce i nie przeszkadza x5 Brawo Selena :thumbsup:

    Czy ecowcy nie rozumieją że eco x5 to tylko niedogodność dla flociarzy bo oni nie będą mieli z tego tytułu przyrostów
  • gram tu z tradycji, jeśli chciałbym innych udziwnień to poszedłbym na inne uni, dla mnie ta zmiana nic nie da, mało tego skłania mnie do definitywnego zakończenia, pewnie część takich graczy będzie, do tego pogłębi to kolosalnie różnice między ludźmi z eko z top np 100 a top 1000 , te osoby już kompletnie odpuszczą,

    można przeżyć , x2 ale tak drastyczny skok, jeszcze bardziej skoreluje różnice, między graczami i zniechęci słabszych, zamiast przyciągnąć to ich odstraszamy ,

    po zmianie eko, przyjdzie zmiana prędkości flot itd, jak nie teraz to przy UF nie dziękuję , chciałbym grać ale napewno nie na speed... a taki kierunek jest tu serwowany ,
  • hasseu1 napisał(a):

    Ja bym tego nie porównywał do podwyżki której nie chcę. Dla mnie to jak zainstalowanie silniczków w rowerze podczas wyścigu kolarskiego. Jeżeli wszystkim zamontują te silniczki to żaden z kolarzy nie ma z tego tytułu przewagi.

    Jedyny argument który do mnie przemawia, to, że może to być fundament do połączenia ze speed uni - tylko jak połączyć uni skoro każde nowe ma inną konfigurację?. Domyślam się, że grupka graczy która jak to powiedziała Ciap "przeszła ogame x1" poczuje powiew świeżości. Jak to jednak wpłynie na słabszych graczy?
    Jakiś czas temu założyłem konto na u68, żeby poskanować bunkry. Spodobało mi się i powoli sobie klepię eko. To samo zrobiłem na Wasat, ale tam tak zasuwa to wydobycie, że nie nadążam z wydawaniem. To z kolei tak mnie rozwala, że aż nie chce się klikać.

    Czy może ktoś (oczywiście mam na myśli @ciap i oczywiście chciałbym, żeby to zabrzmiało jak komplement) przedstawić jak wyludniają się uni na poszczególnych prędkościach? Wiem, że różne uni mają różną konfigurację, ale wierzę, że ktoś da radę wyciągnąć i przedstawić jakieś wnioski w tym temacie. Jeżeli statystyki pokażą, że uni z szybszym eko jest żywotniejsze to poczuję się przekonany.

    @^ZemstA^ Liczę na kolejne błyskotliwe komentarze - proszę nie zawiedź mnie.
    oczywiście, że możesz na mnie liczyć
    Ja proponuje się dokształcić,

    osoba wybierająca styl gry flota liczy się z faktem ze jesli nie bedzie latac nie bedzie miala zyskow rownych ekonomom,
    ekonom zas liczy sie ze flociarz moze go zjechac i stracic wydobycie z kilku dni +, więc o jakim silniku mowisz? to ze teraz zyska przewage? jaka? kopalnie flociarza tez przyspiesza 5x a ze ma slabsze eko to moja wina? jest na uni kilku flociarzy ktrozy maja swietne eko lepsze niz nie jeden czysty ekonom takze jesli bedzie widoczna roznica -wina flociarza
    ja jako słabysz gracz od Ciap nie mam nic przeciwko eko x5 , ba ciesze sie równiez jak ona,

    jak nie ogarniasz konta speedx5 sa inne unie x1, jak nie ogarniasz x5 to jestes slabym graczem musze to napisac wprost, bo 5x szybsza ekonomia jak to wspomniala ciap to nie tylko wydobycie ale i budowa kopaln to nie rozumiem faktu ze nie nadazasz wydawac surki.... nawet poswiecajac malo czasu na gre bojac sie utraty surki mozna ja zamrozic, mozna wydac w obrone zwiekszajac ja lub pozniej odzyskujac za pomoca anty kupionej czy anty z eventow 9sam uzbieralem juz 60k z 3-4dni? starczy na troszke ..jednym slowem trzeba grac zeby cos osiagnac a gra jedno razowa zsylka surki to nie gra a wegetacja, do glowy przychodzi mi fakt ze osoby nie grajace czysto moga sie bac o swoje multi ze wtedy nie ogarna kilku zsylek to moze byc fakt hahah tego sie boicie?

    mam nadzieje ze cie nie zawiodlem a jak tak obiecuje poprawe
  • a ja sie boje wlasnie, ze teraz te wszystkie pusch konta beda wiecej dostarczac surowcow tym mniej uczciwym.
    zrobilem w tym roku 30 mln pkt grajac czysto bo mam chyba z 50 st na koncie w tym roku i co? bede zarabial 5x wiecej? w przyszlym zrobie 150 mln pkt? nie sadze. nie podoba mi sie ten pomysl, a to tylko krok do przyspieszenia flot... wole w spokoju posiedziec w toalecie, dlatego ja dziekuje speedom :P
    Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
    kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
    ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
    Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
    Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
  • To jest zależność punktów od wydobycia:



    Im dalej w statystykach to większa różnica punktów daje mniejszą różnice przyrostów niż bliżej początku gry. Ta kreska coraz bardziej robi się równoległa do osi x - punktów.
    Dlatego zmiana speed nie ma znaczenia dla jakiego top, czy dla mnie czy dla top 1500. Większe top spowoduje tylko przyspieszenie tego co i tak się robi. Będę uciekać punktami przed top 1500 ale wydobyciem będzie się zbliżać do mnie (będzie coraz to bardziej mieć tyle samo punktów rocznie z wydobycia). :fsmile:

    Czy może ktoś (oczywiście mam na myśli @ciap i oczywiście chciałbym, żeby to zabrzmiało jak komplement) przedstawić jak wyludniają się uni na poszczególnych prędkościach? Wiem, że różne uni mają różną konfigurację, ale wierzę, że ktoś da radę wyciągnąć i przedstawić jakieś wnioski w tym temacie. Jeżeli statystyki pokażą, że uni z szybszym eko jest żywotniejsze to poczuję się przekonany.
    przyrostyogame.cba.pl/Info.html
    Archiwalne: przyrostyogame.cba.pl/Info29.html <- numerek 29 leci w dół

    Osobiście mam wrażenie że małe znaczenie ma tutaj parametr (jeżeli to nie jest PZ z obrony), nie pokusiłabym się o wyciąganie jakiś wniosków.

    @Serdell
    przy uf czytalem ze nigdy nie zmienia parametrow serwerow ogame
    Dziękuję za miłe słowa. Parametry uni przy UF zostały zmieniane już w 2012 roku, było to na zagranicznym serwerze ale... u nas obecnie jest taka sama sytuacja jak tam > dużo uni o różnych parametrach.

    @darq new
    po zmianie eko, przyjdzie zmiana prędkości flot
    Zmiany speed floty już są gdy nie ma z kim łączyć. Bez UF nie zmienią floty bo to duża zmiana, nie ma co porównywać tego do speed eko. Flota to całkowite przemeblowanie gry.
    Zmiana Speed Eko nie oznacza zmiany Speed Floty.

    jeśli chciałbym innych udziwnień to poszedłbym na inne uni,
    Gdy większość kont powstawała jedyna konfiguracja jak była to speed x1x1. Jakbym miała taką możliwość poszłabym na większy speed, tak jak gracze którzy mnie pytają gdzie jest eko większe a speed x1.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Wprowadzenie zmian x5 bardzo zdynamizuje nasze Uni. Z pewnością jest to duży bonus dla tych którzy są wysoko w eko, Dla mnie x5 to za dużo. Uważam, że przyspieszenie produkcji x2 lub x3 będzie OK. Wymusi większą aktywność graczy. Jeżeli zwiększy się prędkości produkcji konieczne jest przyrost pól na planetach (x2 plus 15, x3 plus 30 ....) Zmiany od czasu do czasu magą być całkiem interesujące, też na Ogame
  • Kromak napisał(a):

    a ja sie boje wlasnie, ze teraz te wszystkie pusch konta beda wiecej dostarczac surowcow tym mniej uczciwym.
    zrobilem w tym roku 30 mln pkt grajac czysto bo mam chyba z 50 st na koncie w tym roku i co? bede zarabial 5x wiecej? w przyszlym zrobie 150 mln pkt? nie sadze. nie podoba mi sie ten pomysl, a to tylko krok do przyspieszenia flot... wole w spokoju posiedziec w toalecie, dlatego ja dziekuje speedom :P
    jak grasz czysto czego się boisz?
    x5 eko to nie x5 zysk u flociarza z ST chyba logiczne
    moze i krok a co wolisz grac na tym wymierajacym uni x1 ze tak powiem to us smierci? - jak cie rajcuja gry bez emocji to polecam pasjansa ;)
  • ale przeciez sa szybkie uni. mozna sobie tam grac z wrazeniami, ale po co na sile innych uszczesliwiac? ja sobie wole bez emocji tutaj kosic. wolno mi :P
    Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
    kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
    ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
    Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
    Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
  • Kromak napisał(a):

    a ja sie boje wlasnie, ze teraz te wszystkie pusch konta beda wiecej dostarczac surowcow tym mniej uczciwym.
    zrobilem w tym roku 30 mln pkt grajac czysto bo mam chyba z 50 st na koncie w tym roku i co? bede zarabial 5x wiecej? w przyszlym zrobie 150 mln pkt? nie sadze. nie podoba mi sie ten pomysl, a to tylko krok do przyspieszenia flot... wole w spokoju posiedziec w toalecie, dlatego ja dziekuje speedom :P
    to jest najgłówniejszy argument na nie , zgadzam się z Kromakiem w 100 % ,....chore przyrosty pójdą 5x szybciej brawo...
  • darq new napisał(a):

    Kromak napisał(a):

    a ja sie boje wlasnie, ze teraz te wszystkie pusch konta beda wiecej dostarczac surowcow tym mniej uczciwym.
    zrobilem w tym roku 30 mln pkt grajac czysto bo mam chyba z 50 st na koncie w tym roku i co? bede zarabial 5x wiecej? w przyszlym zrobie 150 mln pkt? nie sadze. nie podoba mi sie ten pomysl, a to tylko krok do przyspieszenia flot... wole w spokoju posiedziec w toalecie, dlatego ja dziekuje speedom :P
    to jest najgłówniejszy argument na nie , zgadzam się z Kromakiem w 100 % ,....chore przyrosty pójdą 5x szybciej brawo...
    a tam panikujecie , Darq przeciez twoj sojusznik sie pushuje duszek spytaj go czy po laczeniu bedzie mial chore przyrosty :P
  • no nie wiem. teraz pytaja, ale kiedys? pytali czy chcemy antymaterie? i inne pierdoly... jestesmy pierwotna wersja i trzymajmy sie tego argumentu, bo po pierwszej zmianie, to juz moze pojsc z gorki
    Kromak[P N]&CelestialGeneral[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Van[P N]vs.obserwator[BOSS]~1855466.62%
    kruchy[P N]&Kromak[P N]&Selene[P N]&Mallory[P N]&Andre[P N]vs.Bociek(wojtekreal)[3 X]~2407655.4%
    ancymon[P N]&Kromak[P N]&Andre[P N]&Hamer[P N]&Lzk kupie dex[PZWP]vs.Mili[3 X]~369787.52%
    Selene[P N]&Andre[DoF]&Kromak[P N]vs.wilku[MISIE]~102650.3%
    Mallory[DoF]&Warka[COMA]&fnk[P N]&Kromak[P N]vs.dziob[3 X]~98143.53%
  • kiedys ludzie stali w kolejce dniami nie wazne co dawali i tak byli zadowoleni a teraz za dobrze chyba jest :E


    ciap napisał(a):

    Jak się pushuja dlaczego nie zrobicie porządku.

    Mogę Wam wygenerować przyrosty dobowe, widziałam tam parę kont które ciągle grają a nic nie punktują.
    Ja sie szykuje , niedlugo sie zabiorę za 1 ;] , bo poprzedni juz przepadl ;/
    dzieki tobie i twoim wyliczeniom widać jak na tacy ;]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Turysta^ ().

  • x5 będzie dobre, zawsze bedzie więcej statków na UNI i będzie można więcej złomować :) ja jestem za x5 :)

    ciap napisał(a):

    Jak się pushuja dlaczego nie zrobicie porządku.

    Mogę Wam wygenerować przyrosty dobowe, widziałam tam parę kont które ciągle grają a nic nie punktują.
    Ciap w tej grze ciężko złapać kogoś za rękę. Bo co zrobić z tymi graczami którzy kupują ST (jest to tajemnicą policszynela że tak się dzieje) ????? Mają przyrosty mają ST hmm nicy wszystko "czysto". Na forum jest ST więc każdy myśli że jego przyrost jest wykręcony bez naruszenia zasad. Jestem nowy tutaj, ale śledząc forum i starcia tytanów stwierdzam, że dziwnym trafem te same osoby padają ofiarami np. blady Igor. Wystarczy prześledzić forum "starcia tytaów" aby wyciągnąć wnioski. Ba mini ST i gracz EuroBum czy jakoś tak to chyba typowo konto puschowe. Nie jestem jakimś graczem pro, ale nie jest trudno przeanalizować forum aby stwierdzić, które konta są tzw. kontami puschowymi.
    Albo gracze którzy siedzą od 4 miesięcy na urlopie wykręcają niebotyczne ST po 2 godzinach szpiegowania Uni. To jest już kuriozum tej GRY !!!!
    Tak jak mówił tutaj jeden z graczy nie pamiętam jaki, że regulamin tej gry pozwala na oszustwa. I nie zmieni tego speed x5 czy x10.
    Tak jak wspomniałem na wstępie jestem za tym aby uni się trochę obudziło a zmiana regulaminu pod kątem wydobycia x5 będzie na plus :)
    dziękuję za uwagę :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Caterpillar ().

  • ^ZemstA^ napisał(a):

    Zefir albo majaczysz albo grasz na innym uni, to ty nie widzisz ze ten poziom gry juz jest osiagniety?Wkrótce większości flociarzy zajrzy w oczy widmo albo gry stylem UFS (bo fs'owanie będzie za drogie)
    -Aro, Yesman itp juz w tej chwili nie muszą sie zbytnio przejmować atakami i fsami juz w tej chwili dla nich fsy sa za drogie i graja urlopami. wiec ja nie wiem jak mozesz tego nie widziec .

    Po uni zaczynają grasować duże stada gwiazdek (już teraz są ogromne a będą jeszcze większe)
    - juz tu na uni jest rekord chyba swiatowy wiec o czym mowisz? ogarnij się wiecej cytować mi sie nie chce bo piszesz same bzdury

    Ależ ja to widzę. Naprawdę.
    Ale w tej chwili jest to, bo ja wiem, 10-15 flociarzy? Natomiast sporo dużych flot gra długimi ciągami aktywności (np. Selene, Kromak) - załóżmy że ich floty zwiększą się o 50%, czy nadal będą aktywni przez kilka dni z rzędu? Ilu flociarzy dołączy do grona tej piętnastki?

    To że duże stada gęsiny u nas latają to widać w dziale ST, a to czego tam nie widać, można wyczytać śledząc na bieżąco aktualizowane co godzinę punkty na mmorpg-stat.eu
    Codziennie kilka bunkrów jest nimi masakrowane, a każdy taki atak przynosi agresorowi niemal czysty zysk. Różnica jest taka, że wraz ze wzrostem wydobycia celi, na które latają flociarze, wzrosną też ich zyski, a cena kolejnych gwiazdek pozostaje ta sama. Doba nadal ma 24 godziny a prędkość gs pozostanie niezmieniona, więc będą mogli odwiedzić tyle samo planet co wcześniej. Za to będą zwozić większe ilości surowców, co pozwoli im postawić więcej gwiazdek w tym samym czasie - stada będą rosły szybciej niż wcześniej.




    FILU napisał(a):

    @zefir ależ jest wyjście dla ciebie i innych co płaczą nad zwiększeniem eco ;) chcesz dalej i reszta płaczków mieć małe wydobycie i nadal zwózki co 5 dni albo od soboty do soboty to proponuje zrobić następująco bo istnieje dla was alternatywa żebyście dalej mieli te parametry XD

    SUROWCE--------> USTAWIENIE SUROWCÓW -------> I ZMNIEJSZYĆ KOPALNIE DO 10% i klik zatwierdź XD


    Akurat ten strzał w moim kierunku nietrafiony. Rozwijanie mojego eko zatrzymałem w 2009 roku na poziomie 31/28/28 - niby jestem w sojuszu górniczym, ale mam tam najgorzej rozwinięte eko z nich wszystkich. Trzymają mnie chyba tylko przez sentyment ;P Wielu flociarzy ma lepiej rozwinięte kopalnie niż ja. Magazyn na 10 poziomie (5kk pojemności) zapełniam metalem w 10 dni, także wiesz...



    Widzę że robi się tutaj ze mnie głównego orędownika przeciwników zmian. A przecież już w pierwszym poście napisałem, że nie jestem im przeciwny. Po prostu nie podoba mi się sposób w jaki są wprowadzanie. Bez dania graczom drogi wyjścia w postaci pozostania na dotychczasowych ustawieniach np. na innym uniwersum.

    Ja tylko staram się wymyślać i podawać argumenty tej drugiej strony. Wybiegać myślą w przyszłość. Patrzeć na problem globalnie a nie z punktu widzenia pojedynczego gracza. Właśnie za coś takiego płacą mi w realu. Mam wyszukiwać co w danym projekcie może pójść nie tak i starać się temu zawczasu przeciwdziałać. Wrodzony pesymizm pomaga - tam gdzie inni widzą szklankę pełną w połowie, ja staram się zobaczyć globalny problem suszy na świecie.
    Prosty przykład - wszyscy wiedzą, że Dagusia, Pazik i jeszcze kilku innych graczy hurtowo skupuje deuter od górników, czerpiąc z tego oczywiście zyski. Ale czy ktoś kiedyś zastanowił się jaki wpływ na całe nasze uniwersum ma ich sposób gry? Pomagają, przeszkadzają, a może nie mają żadnego wpływu na uni? Ot, temat do przemyśleń na długie zimowe wieczory.


    Gdy zaczynałem tą grę w 2007 roku, nie brałem pod uwagę, że będę w nią grał tak długo. Stało się inaczej (akurat tego nie przewidziałem ;) ). Bardzo bym chciał pograć w nią kolejne 10-15 lat. Na najbliższe 3 lata w przód mam już nawet zrobione plany rozwoju kolejnych badań. Pytanie czy uni67 tyle pociągnie.
    Życie każdego uni można zobrazować krzywą Gausa - najpierw jest mozolne pięcie się w górę, aż do osiągnięcia szczytu, po czym rozpoczyna się stopniowe spadanie, aż do momentu gdy na uni zostaje kilkuset lub nawet kilkudziesięciu aktywnie grających graczy. My już od jakiegoś czasu jesteśmy na tendencji spadkowej. Pytanie czy ta zmiana nas popchnie w dół, czy też wyhamuje opadanie. Większość graczy widzi tu hamulec. Ja w pewnym sensie też. Boję się tylko tego, żeby po początkowym "hura" nie okaże się, że pędzimy w dół szybciej niż wcześniej...


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Ja tam się cieszę że pożegnam półroczny czas badań, przynajmniej przez jakiś czas :D
    Samo MSBN robi mi się 14 tygodni... (dla dociekliwych 10 planet x 15 lvl lab)

    Szacuję że bunkier trzeba będzie podbić x5, statki też.
    Jak dla mnie spoko zmiana, zwłaszcza dla starszych graczy których dobijają te długie czasy oczekiwania.

    Tak czy inaczej każdy ma prawo głosu, a finalna decyzja należy do Arta.
    Rozumiem że już mamy zielone światło (skoro padła propozycja) więc brać, wybierać, decydować i niczego nie żałować ;)
    [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
  • ciap napisał(a):

    Ciernik [COMA] napisał(a):

    zaglosowalem na nie ale gdyby przewazyla inna opcja to nalezalaby sie jeszcze premia w postaci + 5-10 pol do kazdej planety, ewentualnie zwiekszenie pojemnosci magazynow
    Nie przesadzaj większość planet które robiliśmy to są planety bez bonusu. Robiąc je było się przygotowany że tyle pól mają, nikt nie pomyślał wtedy że może być jakiś bonus.Przy łączeniu dostaliśmy 25 pól.
    Większe magazyny - wystarczy podnieść o 2 poziomy żeby się mieściło eko, pamiętajmy że szybkie speed to nie trzeba wysoko robotów, nie trzeba stoczni, laboratorium też można. Tu obniżysz o 2 poziomy będzie na magazyny. A i tak wszystko będzie się szybciej robiło ze speed.

    nie przesadzam, sam nie mam problemu z polami ale niektorzy z moich sojusznikow tak wiec bede domagal sie dodatkowych pol z tytulu tej zmiany
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl
  • @zefir
    Za to będą zwozić większe ilości surowców, co pozwoli im postawić więcej gwiazdek w tym samym czasie - stada będą rosły szybciej niż wcześniej.
    A górnik będzie mieć więcej wydobycia. Dlaczego nie wspomnisz o tym że szybciej postawi kopalnie, szybciej zarobi na siebie, zwiększy eko. Każdy ma szansę na rozwój.

    Bez dania graczom drogi wyjścia w postaci pozostania na dotychczasowych ustawieniach np. na innym uniwersum.
    Przy UF też gracze zazwyczaj nie mają wyboru. Grę moim drugim kontem zakończyłam gdy zmienili przymusem speed floty z 1 na 2. I zdradzę Wam sekret nikt wcześniej tam nie zmienił speed eko. Brak zgody na eko nie znaczy że GF kiedyś nie zmieni speed floty. To są dwa osobne zdarzenia - jedno nie ma wpływu na drugie.


    To cytowanie doprowadzi mnie do... -_-
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().