Zwiększenie ekonomi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Horch ciagle minusuje, a nie ma wielu argumentow. Ja wiem dlaczego gornicy mogli glosowac na x1 a nie na x5. Z lenistwa. Przyzwyczaili sie, ze "Raz w tyg, po sobotnim obiedzie", czy "w niedziele po kosciele" maja zaplanowane zwozki i pozniej mozna sobie tylko zajzec na 5min w pozostale dni, poslac ekspy (jak im sie chce, a cos czuje, ze chyba polowie sie nie chce nawet tyle) i WIELKIE OZYWIENIE przezywaja, jak im sie zbiera surowce na nastepny poziom kopalni i wtedy musza sie POSWIECIC i pare godzin na Ogame spedzic, zeby odpowiednio zgrac zwiezienie surowcow gdzie trzeba i odpalenie budowy.

    I co z tego, ze 12 lat zajelo komus dobicie do 80kk punktow, a na x5 eko zajelo to innemu 2,5 roku? To ma byc aargument, zeby nie przyspieszac eko z x1 na x5? Ja bym sie cieszyl, ze nastepne 80kk puntow zrobie wtedy w 2 lata, a nie w 10.

    Ja tam wcale na DiD Nekkar nie zagladam ;) . Nie mam tam konta, to sie nie wypowiadam. Wlasnie przez takie zbieranie "opinii" (nie tylko ludzi z naszych 2 uni, ale jeszcze z innych - taka ciekawostka, bo chyba zainteresowanych, zebysmy byli slabsi przed fuzja z ich speed uniwersami ;) ), porownywanie wynikow, itd. ankieta na Nekkar wyszla na x1, bo mieli pare dni dluzej na rozsiewanie zametu, straszenie zaglada i koncem elitarnego uni. W ogole koncem Ogame :D .
    Teraz uni68 bedzie sie rozwijalo szybciej i w lepszym ksztalcie dotrwa do laczenia ze speeduni, a Nekkar dalej slimaczym tempem.
    Ale skoro tak wszyscy teraz placza, za utraconym x1 eko, a jeszcze wiekszy strach wzbudza ewentualne podniesienie floty, to moze juz teraz zacznijmy nowy temat na DiD o "ewentualnym podniesieniu speed floty na uni68"? Moze jak sie bez emocji, w dalszej perspektywie takiego faktu to przedyskutuje, to dojdziemy do jakichs konstruktywnych wnioskow. Mnie pasuje x1 floty, zeby nie bylo :D . A sa uniwersa, gdzie eko jest x iles, a flota x1, wiec nie boje sie, ze nie bedzie sie z kim laczyc.

    Generalnie doszedlem do wnioskow, ze ludzie na Ogame sobie graja nie planujac i nie analizujac tego co moze nastapic. Zakladaja male planety, pakuja punkty w niepotrzebne badania, a od chwili kiedy GF wymyslil UF, nie zastanawiaja sie gdzie moga trafic w przyszlosci. Jeszcze flociarzom moze to przystawac (chociaz speed floty chyba ich przeraza bardziej niz gornikow :D ), o tyle granie eko bez planu mnie dziwi ^^ .

    Dokotorss napisał(a):

    Prawda jest taka, że jak włączą wam x5 to polowa graczy odstawi gre na bok i po roku czasu zateskni za x1 i bedzie szukał konta na nekkar aby pograc sobie w spokoju, bo nikt codziennie nie bedzie chcial zagladac na konto aby sprawdzic czy ma wszystkie moony:)
    Podnosza nam speed eko, a nie floty. Moze jak ty sie logujesz raz na dzien, czy na kilka dni, to jest to problemem. Widze, ze ciut aktywniejsza gra jest dla niektorych ponad sily. Podkreslam - Ciut aktywniejsza. Wcale nie bedzie trzeba logowac sie 5x dziennie. (5x dziennie aktywna gra ^^ , niektorych to pewnie smieszy :) , zwlaszcza jak graja flotą).
    PS.: Za rok czasu to polacza uni68 z Nekkar i wam podniosa eko x5 bez pytaia ;) . Rozwazales taka opcje? :)

    start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Calipso ().

  • Calipso napisał(a):

    Dokotorss napisał(a):

    Prawda jest taka, że jak włączą wam x5 to polowa graczy odstawi gre na bok i po roku czasu zateskni za x1 i bedzie szukał konta na nekkar aby pograc sobie w spokoju, bo nikt codziennie nie bedzie chcial zagladac na konto aby sprawdzic czy ma wszystkie moony:)
    Podnosza nam speed eko, a nie floty. Moze jak ty sie logujesz raz na dzien, czy na kilka dni, to jest to problemem. Widze, ze ciut aktywniejsza gra jest dla niektorych ponad sily. Podkreslam - Ciut aktywniejsza. Wcale nie bedzie trzeba logowac sie 5x dziennie. (5x dziennie aktywna gra ^^ , niektorych to pewnie smieszy :) , zwlaszcza jak graja flotą).
    Jak bede mial 250 mln wydobycia dziennie co mi szkodzi wybić komus moony w okolicy :D 25 kulek dziennie zawsze jest fun
    po co skanowac lepiej niszczyc przy takich wydobyciach najwazniejsze stanie sie szczescie a nie jak dzis taktyka.
    Aktywność graczy na dwoch uni to poziom 1600 graczy nie jest tragiczna w porównujac te statystyki z innymi uni w Polsce jak rowniez poza nia, co powoduje ze Gameforge nie bedzie chcialo was skrzywdzic, pojdzie na ustepstwa gdyz nowe uni to zakres 3 tys graczy aktywnych a po roku czasu spada do 200 nie wiem czego mamy sie bac, dinozary to gracze tacy jak ja zawsze wracaja na stare smieci :) a takim jest eko 1x

    Brak kaca .... Jutro praca

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Dokotorss ().

  • Dokotorss napisał(a):

    Prawda jest taka, że jak włączą wam x5 to polowa graczy odstawi gre na bok i po roku czasu zateskni za x1 i bedzie szukał konta na nekkar aby pograc sobie w spokoju, bo nikt codziennie nie bedzie chcial zagladac na konto aby sprawdzic czy ma wszystkie moony:)
    Nie rozśmieszaj mnie. Zniszczyłeś w ogóle w życiu komuś księżyc :P ?? Bo gdybyś wiedział ile zachodu to kosztuje to byś nie paplał takich farmazonów ( obserwacja + czas lotu + liczenie na to,ze obrońca się nie zaloguje + losowanie = (+-)efekt | coś dużo tu składowych co nie ??) . Prawie nikt dla zabawy nie niszczy moonów bez jakiejkolwiek szansy na to, ze to niszczenie przyniesie mu zysk. Ja nigdy nikomu nie robiłem wstrętów ze specjalnym niszczeniem i zawsze oczekuje tego samego do drugiej strony (gdyby ktoś miał podejrzenia ,ze tam jest flota i dałbym mu takie prawo myśleć - wtedy byłby to mój błąd). Jedynie co się zwiększy to na pewno skuteczność takich niszczeń bo gracz flotą mający 1 mld potencjalnego zysku lub więcej, nie pośle 1-3 GS na slot tylko z 10 GS i może być jedynie mniej negatywnych dla niego niespodzianek ( mniejsza szansa, zę błąd obrońcy ujdzie mu płazem). Oczywiście ludzie pójdą w zasieki bo przecież jak tu żyć, mam logować się przynajmniej trzy razy dziennie (oszaleli, czy co ??). Ponadto zniszczenie moona jest 50 % roboty, gdyż zniszczyć, a trafić zawartość to dwie rożne sprawy i prawie zawsze obrońca ma wpływ na przebieg (musi tylko się zalogować).

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kippei ().

  • @Dokotorss Myslisz ,ze tak latwo sie ksiezyce zdejmuje? :) Ze ogranicza cie tylko cena GSow? Kippei pisal w tym temacie jak go to wlasnie denerwuje, ze nie moze zdejmowac ksiezycy jak mu sie podoba, bo sa inne ograniczenia, ktorych chyba nie bieresz pod uwage. Speed eko tylko lagodzi strate GSow.

    Natomiast wroce do czegos, o czym wspomnial Mili, a co jest argumentem przeciw kolejnym ankietom. Wczoraj mi ktos cos podobnego sugerowal w pm, wiec wrocilem do tego.
    Mili napisal, spytal, ile bylo kont specjalnie zalozonych na glosowanie w ankiecie? Tak sobie mysle, ze na uni68 raczej niewiele i wlasnie szybkosc przeprowadzenia tej ankiety za tym domyslem przemawia. Natomiast na Nekkar bylo juz wiecej czasu na takie falszersrwa :E . A wynik wyszedl na Nekkar, jaki wyszedl ;) .
    Falszerstwa na 99% szly na korzysc x1, a nie x5, bo pewnie ci co glosowali "za przyspieszeniem" mysleli tak jak ja: "Jesli wyjdzie x2, x3, x4, x5, to fajnie. A jesli wyjdzie bez zmian x1, no to trudno". (Pozornie "bez zmian" jest ok, ale ja mysle, ze bedzie laczenie ze speeduni, wiec nie przyspieszenie teraz to blad.). A ci co glosowali na "NIE" mysleli : "Jak wygra opcja speed eko, to koniec gry, tragedia, itd." i mieli wieksza motywacje do walki za wszelka cene, wszelkimi sposobami i argumentami (czesto sprzecznymi, co jesli ktos sledzil dokladnie - ten temat pokazal dobitnie ;) ).
    Takze powodzenia z uczciwoscia kolejnych ankiet. O ile Art nie moze jakos zablokowac mozliwosci glosowania kont zalozonych w czasie trwania ankiety, itp.
    Juz zreszta w tym temacie pisal, po zakonczneiu 1 ankiety, a w trakcie trwania kolejnej, ze ktos oddawal glosy juz po zakonczeniu ankiety, ale Art to wylapal i to "naprawil".
    "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" :D

    start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Calipso ().

  • Kippei napisał(a):

    Dokotorss napisał(a):

    Prawda jest taka, że jak włączą wam x5 to polowa graczy odstawi gre na bok i po roku czasu zateskni za x1 i bedzie szukał konta na nekkar aby pograc sobie w spokoju, bo nikt codziennie nie bedzie chcial zagladac na konto aby sprawdzic czy ma wszystkie moony:)
    Nie rozśmieszaj mnie. Zniszczyłeś w ogóle w życiu komuś księżyc :P ?? Bo gdybyś wiedział ile zachodu to kosztuje to byś nie paplał takich farmazonów ( obserwacja + czas lotu + liczenia na to,ze obrońca się nie zaloguje + losowanie = (+-)efekt | coś dużo tu składowych co nie ??) . Prawie nikt dla zabawy nie niszczy moonów bez jakiejkolwiek szansy na to, ze to niszczenie przyniesie mu zysk. Ja nigdy nikomu nie robiłem wstrętów ze specjalnym niszczeniem i zawsze oczekuje tego do drugiej strony (gdyby miał podejrzenia ,ze tam jest flota i dałbym mu takie prawo myśleć - wtedy byłby to mój błąd). Jedynie co się zwiększy to na pewno skuteczność takich niszczeń bo gracz flotą mający 1 mld potencjalnego zysku lub więcej, nie pośle 1-3 GS na slot tylko z 10 GS i może być jedynie mniej negatywnych dla niego niespodzianek ( mniejsza szansa, zę błąd obrońcy ujdzie mu płazem). Oczywiście ludzie pójdą w zasieki bo przecież jak tu żyć, mam logować się przynajmniej trzy razy dziennie (oszaleli, czy co ??). Ponadto zniszczenie moona jest 50 % roboty, gdyż zniszczyć, a trafić zawartość to dwie rożne sprawy i prawie zawsze obrońca ma wpływ na przebieg (musi tylko się zalogować).
    Tak stracilem w tym roku z 5 moonow a mimo to speed 1x, z tego zdolalem sie obronic z 4 razy, srednii 9 atakow rocznie przy sredniej x1, co bedzie przy x5 jak cie cos kosztuje mniej to czemu nie ryzykowac, NoName juz o tym mowil jakie sa praktyki idz na speeda to sie przekonasz

    Brak kaca .... Jutro praca
  • @Dokotorss Nie wiem jak FSy robiles z tymi surowcami, ale tutaj szukaj zrodla swoich "ksiezycowych" klopotow ;) .

    Edit.: Napisz do Zefira po korepetycje ;) . On kiedys tlumaczyl jak zbiera na badania, a jak pewnie widziales za czasow uni67, musial duuzo zbierac na niektore badania, o wiele (kilka razy) wiecej niz sie na kopalnie zbiera i jakos go to nie zabilo :) . Mozna? Mozna.

    start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Calipso ().

  • ciap napisał(a):

    Grałam 3 lata na speed i nikt mi moona nie niszczył. Byłam top ok. 200 i woziłam więcej surowców niż moje konto było warte. :fgrin:
    Jak dostałam po tyłu na BFS to kupiłam najdroższy dodatek na uni. Hrhr

    edit; poprawka historia mówi że 3 lata.
    a kto bedzie bił top 200 jak tu głownie celem beda najbogatsi... skoro srednio do poziomu 43 lvl metalu musze wozic duze sumy warte 2 tys mln i srednia dt warta mini 50 tys sztuk

    Brak kaca .... Jutro praca
  • Haloooo płaczki :)

    nie rozumie jednego. Wypowiadają się tutaj flotowcy, którzy są przeciwni x5, toż to absurd nad absurdy. Panowie i Panie, którzy operujecie flotą (gracie jako flotowcy) NIE PŁACZCIE JUŻ TAK !!!! przecież będziecie mieli więcej surowców na budowę statków oraz będziecie mieli okazję na trafienie jakiegoś górnika, który będzie woził więcej surki (x5)
    W czym wy widzicie problem ????
    Nie dziwie się nie którym graczom co mają parę kont. Oni będą mieli ciężej ogarnąć grę na paru kontach :D:D:D:D (zwózki, częstsze logowanie się na inne konta, klikanie w telefonie na ikonkę z "samolocikiem" :), czyszczenie ciasteczek na przeglądarce etc.) No cóż taka gra ;)

    A WIĘC PŁACZKI TERAZ TRZEBA SIĘ ZDECYDOWAĆ CZY GRAĆ NA JEDNYM GŁÓWNYM KONCIE CZY ZADAĆ SOBIE TROCHĘ WIĘCEJ TRUDU I OGARNĄĆ KILKA KONT ;)

    dawać to x5 !!!!!!!!!! i do boju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lm: :lm: :lm: :lm: :lm: :lm: :lm:
  • Dokotorss napisał(a):

    Kippei napisał(a):

    Dokotorss napisał(a):

    Prawda jest taka, że jak włączą wam x5 to polowa graczy odstawi gre na bok i po roku czasu zateskni za x1 i bedzie szukał konta na nekkar aby pograc sobie w spokoju, bo nikt codziennie nie bedzie chcial zagladac na konto aby sprawdzic czy ma wszystkie moony:)
    Nie rozśmieszaj mnie. Zniszczyłeś w ogóle w życiu komuś księżyc :P ?? Bo gdybyś wiedział ile zachodu to kosztuje to byś nie paplał takich farmazonów ( obserwacja + czas lotu + liczenia na to,ze obrońca się nie zaloguje + losowanie = (+-)efekt | coś dużo tu składowych co nie ??) . Prawie nikt dla zabawy nie niszczy moonów bez jakiejkolwiek szansy na to, ze to niszczenie przyniesie mu zysk. Ja nigdy nikomu nie robiłem wstrętów ze specjalnym niszczeniem i zawsze oczekuje tego do drugiej strony (gdyby miał podejrzenia ,ze tam jest flota i dałbym mu takie prawo myśleć - wtedy byłby to mój błąd). Jedynie co się zwiększy to na pewno skuteczność takich niszczeń bo gracz flotą mający 1 mld potencjalnego zysku lub więcej, nie pośle 1-3 GS na slot tylko z 10 GS i może być jedynie mniej negatywnych dla niego niespodzianek ( mniejsza szansa, zę błąd obrońcy ujdzie mu płazem). Oczywiście ludzie pójdą w zasieki bo przecież jak tu żyć, mam logować się przynajmniej trzy razy dziennie (oszaleli, czy co ??). Ponadto zniszczenie moona jest 50 % roboty, gdyż zniszczyć, a trafić zawartość to dwie rożne sprawy i prawie zawsze obrońca ma wpływ na przebieg (musi tylko się zalogować).
    Tak stracilem w tym roku z 5 moonow a mimo to speed 1x, z tego zdolalem sie obronic z 4 razy, srednii 9 atakow rocznie przy sredniej x1, co bedzie przy x5 jak cie cos kosztuje mniej to czemu nie ryzykowac, NoName juz o tym mowil jakie sa praktyki idz na speeda to sie przekonasz
    W takim układzie :
    - musisz grać bardzo mało aktywnie (widzą, ze logujesz się sporadycznie) i schematycznie
    - na skanach widza kokosy lub tez masz skład floty przynoszący "przyjemny zysk"
    - jest to zwykła złośliwość, ale tego nie unikniesz, a wtedy koszta nie grają roli

    PS: Najbardziej niepożądaną sytuacją dla złomiarza jest Twoja obecność, ponieważ wszystko się komplikuje. W trakcie wspominanej sytuacji zastanawia się nad potencjalnymi zagrożeniami i kalkuluje ponownie (nie raz tak miałem :D). Jeżeli agresor nie jest koksem i okolica posiada sporo flot, często się wycofuje się z podkulonym ogonem ...
  • Dokotorss napisał(a):

    ciap napisał(a):

    Grałam 3 lata na speed i nikt mi moona nie niszczył. Byłam top ok. 200 i woziłam więcej surowców niż moje konto było warte. :fgrin:
    Jak dostałam po tyłu na BFS to kupiłam najdroższy dodatek na uni. Hrhr

    edit; poprawka historia mówi że 3 lata.
    a kto bedzie bił top 200 jak tu głownie celem beda najbogatsi... skoro srednio do poziomu 43 lvl metalu musze wozic duze sumy warte 2 tys mln i srednia dt warta mini 50 tys sztuk
    Bywały momenty że woziłam ok 1,5kkk deuteru + jakieś śmieci więc nie wiem dlaczego moje 3kkk surowców jest gorsze od Twoich 2kkk. Tylko dlatego że miałam top 200? :E
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Bardzo dobry kierunek!
    Myślę, że universum teraz odżyje.

    Szkdoa tylko że prędkość eko, nie idzie w parze z prędkością flot.
    Co za problem zrobić drugą ankietę?
    x5 pewnie nie wygra, ale takie x3 też znacznie podniosłoby grywalność uni.

    Bardzo dobre posunięcie.
    Czekamy na więcej :)



    "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

    WINTER
  • SUNSHINEuniNEKKAR napisał(a):

    jak to ktoś mądry w tym temacie napisał:
    "KTO SOBIE RADZIŁ DO TEJ PORY PORADZI I SOBIE PO ZMIANACH"
    AMEN
    przeciez nikt nie pisal ze sobie nie poradzi a fakt ze gracze dostosuja sie do zmiany absolutnie nie swiadczy o tym ze powinni ja popierac

    horch napisał(a):

    jedyna metoda to chyba poweszyc i wyniuchac wszystkich zwolennikow x5 i posciagac im moony albo obrone. tak na zakonczenie gry. No im wiecej analizuje to szczerze totalnie bez sensu cofac sie z gra do stycznia 2007 r w dniu 9 stycznia 2018 r.

    x5 powoduje ze czas budowy rmp zmniejsza sie do 1s, proporcja kosztu rmp do wartosci niszczonej obrony wynosi 1-4, posiadam zasieg na ponad polowe universum oraz wystarczajace zaopatrzenie, mysle ze jestem w stanie wybic gre z glowy wiekszosci gornikow u68

    ale nieprzypadkowo glosowalem na x1, zbyt mocno cenie sobie wygode dotychczasowej gry i wynikajace z niej lenistwo zeby angazowac sie w projekty z ktorych nie ma zysku, chociaz z drugiej strony chetnie odzyskalbym troche wkladu skoro juz zrobila sie lipa, moze ktos ma jakies zlecenia na eliminacje obrony badz moonkil u innych graczy?
    Ciernik - u 32 / 68

    COMA rzondzi

    www.leukemia.pl

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ciernik [COMA] ().

  • @horch Piszesz tak, jakby w 2005 roku były uniwersa x4 , że do stycznia 2007 roku osiągnęły stan jaki my mamy teraz? Nie przypominam sobie :)
    Twoja logika jakoś sie nie składa.
    I ty grasz 12 lat w Ogame?

    Prawidłowo by bylo kiedy, np.:
    w styczniu 2020 roku (kiedy juz nam narzuca np. Speed x5 Eko) napisal byś, że w styczniu 2018 obronilismy x1 i te 2 lata sa stracone, bo zrobiliśmy tylko 2 lata, a speeduni x5 zrobiło 10 lat
    i, że to polaczenie z nimi w styczniu 2020 i podniesienie nam Eko do x5 sprawia, że tak jakby to my jestesmy gdzieś w 2gin kwartale 2018 roku, a oni są w 2020 ;)

    Niemożliwy scenariusz? GF zawsze bylo sprawiedliwe i glaskało graczy po glowkach? :D

    Ps.: A teraz mozesz śmiało dać kolejnego minusa, bo "coś nieprawidłowego napisałem", kiedy tak naprawdę nie mozesz sie do tego przyczepić, a to ci sie po prostu nie podoba :) .

    start: marzec 2005, uni6, sojusz NoMercy. Od: 29 maj 2018, uni68, sojusz P N
  • Calipso napisał(a):

    @horch Piszesz tak, jakby w 2005 roku były uniwersa x4 , że do stycznia 2007 roku osiągnęły stan jaki my mamy teraz? Nie przypominam sobie :)
    Twoja logika jakoś sie nie składa.
    I ty grasz 12 lat w Ogame?

    Prawidłowo by bylo kiedy, np.:
    w styczniu 2020 roku (kiedy juz nam narzuca np. Speed x5 Eko) napisal byś, że w styczniu 2018 obronilismy x1 i te 2 lata sa stracone, bo zrobiliśmy tylko 2 lata, a speeduni x5 zrobiło 10 lat
    i, że to polaczenie z nimi w styczniu 2020 i podniesienie nam Eko do x5 sprawia, że tak jakby to my jestesmy gdzieś w 2gin kwartale 2018 roku, a oni są w 2020 ;)

    Niemożliwy scenariusz? GF zawsze bylo sprawiedliwe i glaskało graczy po glowkach? :D

    Ps.: A teraz mozesz śmiało dać kolejnego minusa, bo "coś nieprawidłowego napisałem", kiedy tak naprawdę nie mozesz sie do tego przyczepić, a to ci sie po prostu nie podoba :) .
    to jest jakies wyjscie jesli ma byc x 5 to poprosze takie konto jakbym 12 lat grał na x5
    :)
  • -dobra chłopaki sztama, to tylko moje opinie jak każdy ma swoje opinie nie chce się już spierać,bo nic to nie wnosi.Wpadłem tu [post 167] żeby dowiedzieć się co daje prędkość proponowana ale potem się zaczęło dziać.Nigdy nie grałem na żadnym speeduni więc chciałem zasięgnąć języka czego zmiana konkretnie dotyczy.Różnimy się w opiniach na pewno-Wy macie inne położenie teraz,;o.k.
    Różnimy się w kwestii "nowego" ale dobra .
    Myślę że dacie jakoś radę , życzę szybkiego rozwiązania problemu po tej ankiecie.
    Jeśli kogoś obraziłem,zapomnijcie o tym, emocje ,podchodźcie do tematu elastycznie, speed da wam możliwości jakieś, mnie dało by np. podniesienie badań, patrzę dwutorowo i jakby na Nekkar była prędkość podwyższona to o.k. widzę plusy.
    A że zostało po staremu to też na +.
    Elastycznie myślę.
    Pozdrawiam
    [ciach]

    Moderator kruszynka:
    Usunięto wpis odnoszący się do usuniętego postu

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez SUNSHINEuniNEKKAR ().

  • napisze jeszcze jeden post a co mi tam
    gralem juz i na x2 jak i na x5
    na poczatku myslalem ze gdy 5x szybciej floty lataja mam troche doswiadczenia to tylko reckow na pz siasiadow bedzie wiecznie brakowac
    gra jest troche szybsza ale i tez wymaga o wiele wiecej aktywnosci
    gornicy tego nie odczuja bo oni sa drugozednymi celami
    szczegolnie ze robia czesto fs na stacjonuj miedzy galami samymi dt
    to kto tam bedzie na poczatku kabinowal by lapac zawrtoki i dla dt sciagac kilka monow jedoczesnie
    jedenak ktos kto gra flota bez UFS albo plecow ma ciezki zywot bo chwila nie uwagi i w 1h nie ma wszystkich monow
    wiec dla tych kotrzy maja znajomosci w topce , maja sporo czasu speed uni jak najbardziej
    tak czy innaczej nie jest powiedziane ze Nekar skoro pozostal na 1x bedzie mial starty do speed uni
    w razie przyszlych laczen
    chociazby z 2 powodow
    - servery laczane sa glownie dzielone na takie ktorej maja podobne parametry albo podobna ilosc pkt
    - zawsze to nekar moze byc docelowym a nie migrujacym jako ikona x1
    kwestia graczy jesli beda chcieli utrzymac status x1 mysle ze dla Arta czy GF nie bedzie roznicy by tak pozostalo i dawac innym uniom podobnie rozwinietych mozliwosci przejscia podczas UF z speed uni na x1

    wiec tak naprawde to nie mam zielonego pojecia o co sie wyklocacie

    Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

    431.493 %
  • NoName napisał(a):

    jedenak ktos kto gra flota bez UFS albo plecow ma ciezki zywot bo chwila nie uwagi i w 1h nie ma wszystkich monow
    Na speed x1 floty? :fbue:

    Przy ustawieniu speed x5 eko istnieje ogromne ryzyko zwiększenia speed floty ale x5 będzie zabiciem.
    Do tej pory jak zmieniali przy UF speed floty to o jedno oczko, nawet gdy weźmiemy pod uwagę all kraje?

    Masz informację że było to więcej?
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • ciap napisał(a):

    NoName napisał(a):

    jedenak ktos kto gra flota bez UFS albo plecow ma ciezki zywot bo chwila nie uwagi i w 1h nie ma wszystkich monow
    Na speed x1 floty? :fbue:
    Przy ustawieniu speed x5 eko istnieje ogromne ryzyko zwiększenia speed floty ale x5 będzie zabiciem.
    Do tej pory jak zmieniali przy UF speed floty to o jedno oczko, nawet gdy weźmiemy pod uwagę all kraje?

    Masz informację że było to więcej?
    nie nie mam informacji na teamt dokladnych UF ale skoro na nekar trafily np konta z Io gdzie byl debris 70% teraz na u68 bedzie eco z x1 na x5 wiec nie widze roznicy w zmianie predkosci floty z x1 do x5 uni coraz mniej do laczenia wiec wielkiego wyboru nie bedzie szczegolnie z ARO na pokladzie ktory do UF naklepie pewnie sporo floty

    Chwytam liny zła, by opuścić mroczne dna

    431.493 %
  • @NoName
    Naprawdę nie widzisz różnicy między "PZ 70% > 30%" a "speed flota x1 > x5"?
    Jednak PZ a speed floty to co innego. Ja nie pokusiłabym się o wyciąganie wniosków z tego.
    Spróbuję wyjaśnić dlaczego nie porównywałabym: PZ zmienia troszkę grę, trzeba więcej obrony żeby utrzymać satelity + jakieś DT. Przy złomach więcej surowców dostaje agresor, mniej obrońca z DOKu. Przy zmianie speed floty o 5 lvl zmienia się wszystko: sposób FS (większość flot będzie latać za szybko), będzie obawa o moony co ponosi za sobą trzeba bardziej pilnować konta, szybkie GŚ wlecą w każdy bunkier, obronę.

    Nie bardzo rozumiem dlaczego swoje posty piszesz jakby speed floty x5 już teraz miało zostać wprowadzone.
    Wybierając speed eko x5 jest ogromna szansa na powiększenie speed floty. Jednak jeszcze jest parę uni po drodze:
    speed floty x2, eko x3: ciapka.cal24.pl/?pd=gracze&k=pl&s=123&j=pl - punktami są mocniejsi mniejsze eko więc może się wyrówna
    speed floty x2, eko x5: ciapka.cal24.pl/?pd=gracze&k=pl&s=128&j=pl - speed eko to samo więc w miarę równo będzie się szło

    ========================

    Ciekawe co by było jakby Art zrobił ankietę x2 vs x5 i wygrałoby x2. Jakby łączenie było jak ostatnio po 4 latach to kolejne wypada za 2 lata. Nekkar ma wtedy bardzo podobne parametry więc kto wie łączenie z u68? :fgrin:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Perun87 napisał(a):

    zróbcie sobie te x5 ja skasuje konto wtedy ale postawcie prosze server ogame classic jak w latach 2004 bez Anty Materii x1
    Czy to jest w ogóle wykonalne ? nie!! bo firma nie zarobi hajsu. bawcie się zdrów w takim razie.
    Zdaj sobie sprawę że GF nie robi tego charytatywnie, ogejm trzyma się tylko dzięki Anty :p Z czego chcesz finansować serwer x1 bez anty? Nie podoba się? Załóż swój serwer x1, ciekaw jestem jak długo wytrzymasz.
  • Dostałam 6 minusów.

    Co napisałam takiego?
    Sam Art pisał że wybierając x5 wchodzimy w przyszłości w trudne wybory. Co większość przeczytała jako zwiększenie speed floty, ja również należę do tych osób. Ale przecież nie oznacza to zaraz że nam dają x5 floty bo są uni z mniejszym speed floty.

    Nigdzie nie napisałam że chcę zmiany speed floty. Ba nawet zapowiedziałam w tym temacie chyba z 2 razy że zakończę wtedy grę.

    "Koniec jest bliski :O" <3
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • To już zamiast się kłócić i powielać argumenty, te sensowne, jak i błędne oraz z premedytacją zakłamane...
    Zróbcie średnią ważoną prędkości z ankiety x1, x2, x3, x4, x5 i koniec.
    Dzięki temu każdy oddany głos będzie miał wagę zamiast wywalać z puli część głosów a część wymuszać zmianą opcji.


    BTW.
    Ciągle nie widzę 1 postu, który faktycznie opisywałby plusy x5...

    Minusów jest dużo przy wejściu x5:
    - odejście dużej liczby graczy (w perspektywie 6 m-cy stawiałbym na 20-30%, może więcej)
    - zmniejszenie (w związku z powyższym) dochodu z Anty
    - ryzyko zwiększenia speed floty w przyszłości
    - masowe niszczenie moonów/działek/flot na "do widzenia" przez kończących grę
    - utrudnienie fuzji z Nekkar, którą chyba oba serwery chętnie przyjmą gdy nadejdzie pora.

    Przytaczane "ożywienie serwera" raczej będzie oznaczało jego powolną zapaść, mała grupka osób "nolifów" sobie poszaleje aktywnością, ale wyraźne obniżenie populacji oraz bunkrowanie, które na pewno wejdzie szybko na nowy poziom spowodują stagnację i jeszcze mniej ruchu na serwerze. Czasami tylko jakaś większa akcja z upolowania raz na kilka miesięcy grubszego górnika i małe starcia z wybijania maluchów, którzy na nowym eko nastawiają sobie zabawek do czasu pierwszego, może drugiego złomu i odejściem z ogame.

    Jeśli już wprowadzać zmianę szybkości, nawet na to x5 to STOPNIOWO. x2 na powiedzmy rok, w końcu to już zmiana 200% eko, potem jeśli pierwsza zmiana przejdzie w miarę bezboleśnie to po takim okresie można przygotować drugą, większą już nieco bo 250% wzrostu eko w stosunku to już zwiększonego.
    Zmiana o 200-250% jest jeszcze w granicach rozsądku, więc dzieląc (jeśli już niema innej opcji, bo nie ukrywajmy: x5 jest najgorszą opcją i dla graczy i dla serwera i dla samej gry przez spadek anty) to na 2 etapy otrzymamy zmianę w sensowniejszej formie, z mniejszym ryzykiem odejścia dużej liczby graczy. Samo Ogame nie jest na tyle dynamiczne aby rozłożenie tego na 2 temu w perspektywie 12 m-cy był okres za długim, raczej w sam raz. Lepiej zrobić to już w ten sposób niż podjąć zbyt nagłą decyzję i opić się przez to później dziegciu.
  • A Oni nadal PŁACZĄ :d:d:d:d:d:d

    Skanować, latać, niszczyć, palić, gwałcić !!!!!!!!

    a nie płakać na forum !!!!!

    co to za różnica x5 x1 ??? Jak ktoś umie w to grać poradzi sobie i nie będzie miał żadnych problemów z aklimatyzacją (x5 ekonomia coś pięknego, jak trafie jakiegoś górnika to będę rozdawał surke na lewo i prawo :D:D:D ehehehehehe)