Rozbudowa Eko - Poradnik

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Truck driver wrote:

Adeke36 wrote:

Mi się wydaje buraku że dla tego że ma racje
    Buraka to sobie szukaj na swoim podworku albo u sasiada w ogrodku choc teraz juz coraz zimniej wiec mozesz miec z tym problem ;)

Adeke36 wrote:

twoja wiedza jest bezwartościowa i taka zostanie bo taki wizerunek stworzyłeś
    pochwal sie w takim razie swoja wiedza a jesli piszesz tylko po to by posty nabijac to z laski swej przestan przynajmniej wyzywac i zachowaj choc odrobine kultury :P

widziałeś żebym ja gdzieś starał udzielać się porad w kwesti o której mam znikome pojęcie?
    Nabijanie postów mnie nie interesuje , nie mam 15 lat .
    Za wycieczkę osobistą przepraszam , nie oceniam ciebie tylko styl twoich wypowiedzi obserwując to jak reagujesz na wypowiedzi osoby która wie lepiej , tylko po to by mieć inne zdanie niż ona .
  • Adeke36 wrote:

Za wycieczkę osobistą przepraszam , nie oceniam ciebie tylko styl twoich wypowiedzi obserwując to jak reagujesz na wypowiedzi osoby która wie lepiej , tylko po to by mieć inne zdanie niż ona .
    Wyrazilem tylko swoje zdanie duzo przed tym zanim @ciap sie odezwala. Ale widze, ze masz problem, ze ktos w ogole ma inne zdanie niz top 1 swiatowego eko.

infuza.com/pl/ogame.pl/Draco

Nick: Kamil

Z tego co widac nie uwazam, zebym gral zle ale oczywiscie glupi jestem :E
  • Udzielasz odpowiedzi w dziale PORADNIKI i narzędzia
    Udzielasz błędnej odpowiedzi
    Reagujesz w ten sposób:

Truck driver wrote:

Czemu mnie to nie dziwi, ze cokolwiek bym nie napisal "od siebie" to ciap zawsze ale to zawsze na kazdym kroku musi sie przyczepic :D daruj sobie te wywody bo mi to kolo nosa przelatuje ;) w 2012 roku to ja nawet chyba nie wiedzialem co to ogame :D

Człowiek pyta się o optymalny rozwój nie o dobry,lepszy,super tylko optymalny .

p.s to jest tylko jeden przykład całej tej zawiłej sytuacji która tu powstała sam wiesz ile razy miałeś problem z wypowiedziami osób które NAPRAWDĘ wiedziały lepiej.

Już więcej nie będę tłumaczył , mam nadzieje że zrozumiesz
    Miłego wieczoru
  • Truck driver wrote:

Odpowiem Ci krotko. Ciap gra 12 lat, ja gram 4 lata. Czyli 3 razy krocej. Ciap ma na koncie ponad 230kk pkt. Ja mam ponad 70kk czyli 3 razy mniej. Przypadek?

Fakt, mozna sie czepiac, ja gram na x2 :)
    Czepiać? Ja mam eko 48,8kk na dobę, Ty wydając taki sam % na kopalnie możesz mieć 61,8kk. To 13kk na dobę więcej z samego eko.
    Speed to zmienna która ma ogromny wpływ na grę i nie powinno się porównywać kont które grają na różnych speed. Mogłoby się wydawać że to tylko jedno oczko w speed a masz 3,36 razy mniej punktów a wydobycie masz większe niż ja. To szybsze ataki, więcej ekspedycji.

Ja nie wiem co Wy się doczepiliście tych 12 lat. W 2008 roku pisałam swoje pierwsze poradniki do gry, zaczęłam się udzielać w sojuszach 'akademia uni XX', odpowiadałam na najprostsze pytania. Miałam wtedy taką samą wiedzę jak teraz. Nie znam od tamtej pory lepiej ogame, opłacalność policzona na takim samym poziomie. Przy opracowaniu eko nie ma znaczenia ile grasz tylko jak bardzo lubisz matematykę. Oczywiście wymagana jest minimalna wiedza o ogame ale żeby wyliczyć opłacalność to trzeba znać 2 zmienne - koszt i zysk. Tylko tyle. Takie podstawy będzie ogarniać spokojnie osoba która gra tydzień. Potem w grę wchodzi czynnik ciekawości i zamiłowania do liczb. Nie róbcie już ze mnie takiej encyklopedii. :uhuh:

Uważam że każdy kto gra minimum pół roku będzie w stanie z sukcesami aplikować na stanowisko Operatora Gry. :fsmile:
    (Gra to nie znaczy loguje raz na tydzień żeby zbudować kopalnie)
    Zapraszam! applications.comastuff.com/ogame_pl/game.html
  • Maniak87 wrote:

I w miedzy czasie laboratoria postawic z 16 na 17 moze 18 na 11 planetach. Co myslicie o podnoszeniu laboratorium wyzej??
    Jesli masz dosc duzo wolnych pol pod zabudowe to buduj labki wedle uznania. Wyzsze poziomy labek (do takich poziomow jak napisales) w polaczeniu z MSBN rozwinietym na 10lvl przy 11 planetach da Ci szybsze badania niz przy MSBN na 10lvl i labkach np na 12/13 lvl.
  • a ja gram niecałe dwa lata na x2 i mam 150kk pkt więc i @ciap i @Truck driver mogą lizać mi pięty :E
    A tak na serio, laboratoria to strata czasu. MSBN niestety max 7-8lvl, bo na kolejne astro i tak trzeba wydać złotówki. Do tego planety +230 pól nie mają sensu. Jak grać eko to tylko kolonizować 12stki, a jeżeli nas stać to same 3jki i za AM przenieść na 15stki. To nie moja prywatna opinia, to po prostu ekonomiczny fakt :)
    E: literówki
  • john malkowitz007 wrote:

Starrk
    Na sile wmawiasz wszystkim ze trzeba kupowac i grac za AM
    A co radzisz tym co nie chca grac za pieniadze i nie kupowac AM ???
    Polować na darmową AM (konkursy na forum, ekspedycje, event z PZ). Można też spróbować innej formy gry - bycie GO.
    Kiedyś i tak górnik dojdzie do momentu że nie będzie w stanie zrobić astro bez AM. Nie ważne jaką by miał rozbudowę sieci badań i lab. ;)
  • Planeta numer 8? Dobrze, rozbudowuj i stawiaj kopalnie. Bycie górnikiem to styl grania, a punkty to tylko dalekosiężny rezultat. Planeta na ósmej pozycji? Jeśli świeża i jeszcze nie zabudowana, to skasuj i poluj na pozycji 12 powyżej 200 pól. Dodatkowy deuter z wydobycia na siebie zarobi :)
  • @Maniak87
    Fuzja nie zmienia temp planet więc jak przed fuzją miałeś planety zimne to nie ma znaczenia gdzie teraz są.
    Przy krysztale 29 masz za nisko metal i możliwe że deuter też.

Niska temperatura głównie ma znaczenie przy walce z kimś na wydobycie dobowe. x;
  • Ok moze nie zmienia ale jest ogromna roznica w wydobyciu deu.
    Co do kopalni juz pisalem wczesniej sugerowalem sie czesiownika poradnikiem dlatego takie poziomy kopalni. Moj pomysl na gre byl taki by badanie szlo non stop a miedzy badaniami budowc kopalnie. Nie uzywalem do tej pory zadnego skryptu. W excela mialem tylko sume wydobycia i sumarycznie budynki i badania wpisane. Czy jest szansa uratowac to konto?? Bo wydaje mi sie ze nie ma sensu porzucac planet?? I jaka obrone warto miec?? Mam elektrownie na 20 i reszta energii z satek. Jak juz napisalem sugerowalem sie bardzo tamtym poradnikiem. Obrone mam na planetach 13k wr 12k ldl 1k cdl 300 gaussa i 300 wp na kazdej planecie. Powiecie pewnie za duzo. Flota na planetach okolo 1k mt do farmingu i po 200 dt do przewozu sury. Jakies propozycje by uratowac konto??

Uni Taurus [ON]
  • konta zepsutego nie masz :)
    Odnośnie obrony - to zależy czy przy Twojej obronie Cię farmią. Jeśli nie, to obronę masz dobrą. Jeśli tak, to stawiaj powoli więcej i więcej CDL i plazm. Co do kolejności klepania kopalń, to pomoże w tym Infocompte lub ręczne wklepywanie wszystkiego do arkusza. Zasada wygląda pi razy oko tak: najwyższy lvl kopalnia metalu, 3-4 lvl niżej od kopalni metalu ekstraktor deuteru, 2-3 lvl niżej od ekstraktora deuteru kopalnia kryształu.
  • Truck driver wrote:

Jakie masz teraz rozstawienie planet?
    Uni: Taurus

Gala: 1
    1:128:7
    1:251:7
    1:421:4
    Gala: 2
    2:94:8
    2:250:6
    2:418:8
    Gala: 3
    3:150:9
    3:251:7
    Gala: 4
    4:253:8
    Gala: 5
    5:252:8

Starrk wrote:

konta zepsutego nie masz :)
    Odnośnie obrony - to zależy czy przy Twojej obronie Cię farmią. Jeśli nie, to obronę masz dobrą. Jeśli tak, to stawiaj powoli więcej i więcej CDL i plazm. Co do kolejności klepania kopalń, to pomoże w tym Infocompte lub ręczne wklepywanie wszystkiego do arkusza. Zasada wygląda pi razy oko tak: najwyższy lvl kopalnia metalu, 3-4 lvl niżej od kopalni metalu ekstraktor deuteru, 2-3 lvl niżej od ekstraktora deuteru kopalnia kryształu.
    taurus jest jak pustkowie... mało kto lata a jak lata to czasem dziki top1 ktoś nie kiedy skany porobi a tak to nikt. Mam ten skrypt teraz i zaczynam z niego budować. Czyli jeśli poprzenosił bym planety na to 12 pozycje czy wyżej?? i pytanie czy elektrownia 20 poziom to mało i podnieść do 30??

Uni Taurus [ON]
  • Maniak87 wrote:

taurus jest jak pustkowie... mało kto lata a jak lata to czasem dziki top1 ktoś nie kiedy skany porobi a tak to nikt. Mam ten skrypt teraz i zaczynam z niego budować. Czyli jeśli poprzenosił bym planety na to 12 pozycje czy wyżej?? i pytanie czy elektrownia 20 poziom to mało i podnieść do 30??
    Planety z pozycji 4-12 przeniesiesz na max 12 pozycję. 1-3 + 13-15 przeniesiesz w 1-3 + 13-15.
    Słoneczna max 27-29 poziom. Jak uni masz mało aktywne możesz na satelitach grać. ;)
  • ciap wrote:

Maniak87 wrote:

Planety z pozycji 4-12 przeniesiesz na max 12 pozycję. 1-3 + 13-15 przeniesiesz w 1-3 + 13-15.Słoneczna max 27-29 poziom. Jak uni masz mało aktywne możesz na satelitach grać. ;)
    gram na satkach

na 10 planetach wyglada to tak:
    kopalnie 34/29/30
    elektrownie 20 + 600 - 700 satelit
    magazyny 9/8/7

stacja:
    fabryka robotów 12
    stocznia 12
    laboratorium 16
    silosy 8
    nanity 6
    teraformer 4