Rozbudowa Eko - Poradnik

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Juva napisał(a):

    cu8e napisał(a):

    Czytałem ten temat, z tym że w najbardziej interesujących kwestach czyli co, w jakiej kolejności i czemu budować odnosi się do tego samego tematu o którym pisałem w pierwszym poście :) A bez tych informacji, jest to raczej poradnik ogólnikowy.


    @Juva bazowałem na tym poradniku jak zaczynałem przygode z eko podczas kilku lat gry wyrabiałem sobie swoje nawyki i wyciągałem własne wnioski. Jak dla mnie dla początkującego jest ok.


    Uni Taurus [ON]
  • Dla mnie ten poradnik był dobry gdy powstawał w 2009 roku. Serwery były tylko speed x1 i miały do 4 lat. Obecnie są inne realia budowy eko. O elementach które są ważne nie ma ani słowa.

    Nie chce mi się teraz czytać tego tematu całego ale tak na pierwszy rzut oka:

    1)
    "Kopalnia metalu - 39
    Kopalnia kryształu - 32
    Ekstraktor deuteru - 33"

    Jeżeli poradnik podaje wielkość koloni to wydobycie powinno być liczone po opłacalności. Deuter tutaj za nisko jest.

    2)
    "Magazyny na koloniach według mnie (za) wystarczające. Przy takich poziomach:
    - magazyn metalu ma pojemność: 3.500.000
    - magazyn kryształy ma pojemność: 2.200.000
    - zbiornik deuteru ma pojemność: 1.400.000"

    Ja uważam że to za mało.

    3)
    Liczenie flota vs obrona - dla mnie to bez sensu. Jeżeli agresor będzie mieć zysk to wyśle więcej floty. Nie wspomina o wielu aspektach. Można mieć mega obronę a być farmą.

    4)
    Zostawianie na koloni 1 GŚ. W dzisiejszych czasach w ogóle ta gwiazdka nie będzie kusić.

    ITD.

    Można się doczepić do każdego akapitu.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Dla mnie ten poradnik był dobry gdy powstawał w 2009 roku. Serwery były tylko speed x1 i miały do 4 lat. Obecnie są inne realia budowy eko. O elementach które są ważne nie ma ani słowa.

    Nie chce mi się teraz czytać tego tematu całego ale tak na pierwszy rzut oka:

    1)
    "Kopalnia metalu - 39
    Kopalnia kryształu - 32
    Ekstraktor deuteru - 33"

    Jeżeli poradnik podaje wielkość koloni to wydobycie powinno być liczone po opłacalności. Deuter tutaj za nisko jest.

    2)
    "Magazyny na koloniach według mnie (za) wystarczające. Przy takich poziomach:
    - magazyn metalu ma pojemność: 3.500.000
    - magazyn kryształy ma pojemność: 2.200.000
    - zbiornik deuteru ma pojemność: 1.400.000"

    Ja uważam że to za mało.

    3)
    Liczenie flota vs obrona - dla mnie to bez sensu. Jeżeli agresor będzie mieć zysk to wyśle więcej floty. Nie wspomina o wielu aspektach. Można mieć mega obronę a być farmą.

    4)
    Zostawianie na koloni 1 GŚ. W dzisiejszych czasach w ogóle ta gwiazdka nie będzie kusić.

    ITD.

    Można się doczepić do każdego akapitu.


    oczywiście ze można się czepiać... ty masz 12 letnie doświadczenie, dla kogoś kto zaczyna jest nowy część tego materiału daje jakiś zarys na grę stylem eko. Jeżeli ktoś taki pogra trochę to sam zobaczy że takie magazyny są małe że obrona nie ma znaczenia jak ktoś będzie chciał to i tak wejdzie w nią jak w masło.


    Uni Taurus [ON]
  • ciap napisał(a):

    Juva napisał(a):

    Ciap, może Ty stwórz taki poradnik :DDD
    Proszę się nie nabijać! :fangry: Może kiedyś posklejam swoje posty np. ten.

    @Maniak87
    Poradnik krytykuję od 6-7 lat więc nie 12 lat doświadczenia. :fziew:
    @ciap

    Moze i krytykujesz ale mi chodzilo o granie w ogame a grasz juz 12 lat z tego co czytalem. Liczy sie czas spedzony przy grze.


    Uni Taurus [ON]
  • Mam jeszcze pytanko odnośnie ekspedycji coby nowego tematu nie zakładać, czy jest szansa że 16 pozycja w którymś układzie może być bardziej pechowa co do ekspedycji ? W FAQ przeczytałem, że szanse na opóźnienie floty wynoszą jakieś 8,5%, dziś natomiast 60% wysłanych ekspedycji straciło dodatkowe godziny. Stąd też rodzi się pytanie czy to czysty niefart, czy może tak miało być ? :D
  • W świecie idealny zdarzenia są niezależne co znaczy że jeżeli raz rzuci się monetą i wypadła reszka to za drugim razem przy szansie 50% na 50% nie musi wypaść orzeł. Dlatego jeżeli na X misji wyszła szansa 60% nie znaczy że poradnik jest zły. Znaczy to tylko tyle że liczba prób losowych było za mało. Ty masz szansę 60% a inni gracze mają 0-1% i w sumie ze wszystkich wyjdzie 8,5%.

    Dodatkowo dochodzi tutaj generator liczb pseudolosowych.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Oj tak żeby w jakimś normalnym czasie robić budynki i badania. Im większy poziom to będziesz je dłużej robić.
    Nie pamiętam na jakim speed grasz. Możesz przypomnieć? :fsad:

    Ja swoje 40 lvl robię po 3-7 tygodni. <= speed x1 :fgrin:

    Ogólnie ważne żeby się nie zapchać, budować szybciej niż kopiesz czyli nie dopuścić do sytuacji że nie masz co z surowcami zrobić bo na wszystkich koloniach coś budujesz.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Ogólnie ważne żeby się nie zapchać, budować szybciej niż kopiesz czyli nie dopuścić do sytuacji że nie masz co z surowcami zrobić bo na wszystkich koloniach coś budujesz.
    Jak cos budujesz czy badasz i nie masz co zrobic z surowcami to zawsze mozesz wpakowac cos w obrone na planetach czy nawet dt pospawac i ten dzien czy dwa przetrzymac sure ;) zawsze, predzej czy pozniej przychodzi ten moment, ze w koncu trzeba wzmocnic bunkry czy powiekszyc flote :P
  • Gram na speed x5 sytuacje, że wszędzie się coś buduje a na matce zalegają surowce parę razy się trafiły.

    Mam jeszcze pytanie odnośnie amortyzacji zgłasza po złapaniu nowej kolonii, czy z rozwojem innych planet czekać aż wyrównam poziomy kopalni na nowej planecie, czy rozbudowywać ją priorytetowo zgodnie z amortyzacją a w między czasie budować kolejne punkty z listy na innych planetach ?
  • Juva napisał(a):

    Gram na speed x5 sytuacje, że wszędzie się coś buduje a na matce zalegają surowce parę razy się trafiły.
    Spawasz flote do wozenia sury i nic nie musi zalegac na zadnej planecie.

    Juva napisał(a):

    Mam jeszcze pytanie odnośnie amortyzacji zgłasza po złapaniu nowej kolonii, czy z rozwojem innych planet czekać aż wyrównam poziomy kopalni na nowej planecie, czy rozbudowywać ją priorytetowo zgodnie z amortyzacją a w między czasie budować kolejne punkty z listy na innych planetach ?
    Nowa kolonie najlepiej zaczac od rozbudowy nanitow. Potem to juz z gorki ;)

    Ja na x2 robie to tak, ze jak stawiam nowa kolonie to nie spinam sie z ta cala amortyzacja. Czekam cierpliwie az rozbuduje nanity do poziomu jaki chce rozbudowac, pozniej komandor i kolejka budowy :P jak mam boostery to wiadomo, skracam budowe i w kilka sekund mam temat z glowy.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

  • Truck driver napisał(a):

    Juva napisał(a):

    Gram na speed x5 sytuacje, że wszędzie się coś buduje a na matce zalegają surowce parę razy się trafiły.
    Spawasz flote do wozenia sury i nic nie musi zalegac na zadnej planecie.

    Juva napisał(a):

    Mam jeszcze pytanie odnośnie amortyzacji zgłasza po złapaniu nowej kolonii, czy z rozwojem innych planet czekać aż wyrównam poziomy kopalni na nowej planecie, czy rozbudowywać ją priorytetowo zgodnie z amortyzacją a w między czasie budować kolejne punkty z listy na innych planetach ?
    Nowa kolonie najlepiej zaczac od rozbudowy nanitow. Potem to juz z gorki ;)
    Ja na x2 robie to tak, ze jak stawiam nowa kolonie to nie spinam sie z ta cala amortyzacja. Czekam cierpliwie az rozbuduje nanity do poziomu jaki chce rozbudowac, pozniej komandor i kolejka budowy :P jak mam boostery to wiadomo, skracam budowe i w kilka sekund mam temat z glowy.
    Taki sposób ma sens na późniejszym etapie gry :D Pytałem kiedy sensownie jest zacząć iść w stronę nanitów, których jeszcze nie posiadam więc nie mogę tak robić :P
  • Juva
    Grając na x5 masz ułatwione zadanie. Spokojnie utrzymasz produkcję 1-4 dni. :fsmile:
    Z opłacalności max opłacają się nanity na 6-7 dla poziomów metal powyżej 44 reszta odpowiednio niżej.


    Mam jeszcze pytanie odnośnie amortyzacji zgłasza po złapaniu nowej kolonii, czy z rozwojem innych planet czekać aż wyrównam poziomy kopalni na nowej planecie, czy rozbudowywać ją priorytetowo zgodnie z amortyzacją a w między czasie budować kolejne punkty z listy na innych planetach ?
    Ja zawsze buduje nanity do poziomu który mam na innych i zbieram surowce na rozbudowę. Gdy nanity się zrobią wyrównuję tylko nową planetę. Chyba że produkujesz więcej surowców niż nowa kolonia jest w stanie przyjąć to wtedy zbuduj coś na innej. Priorytetem powinna być jednak rozbudowa nowej kolonii do reszty.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • To znowu ja z kolejnym pytaniem :) Do tej pory informacje odnośnie kolejności rozbudowy kolejnych rzeczy na koncie przedstawiane przez InfoCompte oraz arkusz stworzony przez Chemikosa się pokrywały, doszedłem natomiast do momentu w którym wg. Info powinienem rozbudowywać kolejne dwa poziomy astrofizyki, natomiast wg. arkusza powinienem podnieść jeszcze o jeden poziom każdą kopalnie na wszystkich planetach przed astrofizyką.

    Druga sprawa która mnie ciekawi, jest różnica w amortyzacji plazmowej, info mówi o amortyzacji w ciągu 16 dni, arkusz natomiast o 10 dniach.

    Jakieś pomysły, skąd te różnice mogą wynikać ? (w kwestiach kopalni, oba źródła podają te same informacje) i któremu z nich zaufać w tych sprawach ? :D
  • chemikos napisał(a):

    Możesz też zerknąć do tego tematu:
    Arkusz liczący wydobycie i amortyzację

    :)

    mam problem z pobraniem tego arkusza jakieś pomysły??

    pojawia mi się coś takiego

    "Ta witryna nie umożliwia bezpiecznego połączenia


    Serwer megawrzuta.pl wysłał nieprawidłową odpowiedź.
    • Uruchom Diagnostykę sieci systemu Windows.
    ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR "


    Uni Taurus [ON]
  • Juva napisał(a):

    Jakieś pomysły, skąd te różnice mogą wynikać ? (w kwestiach kopalni, oba źródła podają te same informacje) i któremu z nich zaufać w tych sprawach ? :D
    Nie używam programu 'Chemikosa' ale wiem że różne algorytmy podają różne wartości przy astro z powodu różnych rzeczy które liczą do kosztów astro. Jedne tylko badania + kopalnie, inne wliczają do tego obronę, budynki.

    Plazma może masz jakiś stary skrypt gdzie plazma nie podnosi deuteru.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Ja mam na to inny sposob bez patrzenia na te skrypty i inne arkusze "ulatwiajace" szybszy rozwoj eko. Podnosze astro kiedy po prostu te dwa kolejne poziomy sa tansze niz rozbudowa kolejnych poziomow budynkow wydobywczych. Np jesli mam wydac lacznie na 41 lvl metalu ponad 800kk surowca a astrofizyka o jeden poziom wyzej kosztuje mnie 2kkk sury no to logiczne na chlopski rozum, ze latwej bedzie zbudowac kopalnie niz zbadac ten kolejny poziom astrofizyki.
  • Truck driver napisał(a):

    Ja mam na to inny sposob bez patrzenia na te skrypty i inne arkusze "ulatwiajace" szybszy rozwoj eko. Podnosze astro kiedy po prostu te dwa kolejne poziomy sa tansze niz rozbudowa kolejnych poziomow budynkow wydobywczych. Np jesli mam wydac lacznie na 41 lvl metalu ponad 800kk surowca a astrofizyka o jeden poziom wyzej kosztuje mnie 2kkk sury no to logiczne na chlopski rozum, ze latwej bedzie zbudowac kopalnie niz zbadac ten kolejny poziom astrofizyki.
    Widzę że jesteś za pan brat z logicznym myśleniem na chłopski rozum. :roll:

    Oczywiście łatwiej się zbiera metal 41 niż astro tylko nowa planeta na początku daje bardzo dużo przyrostu wydobycia małym kosztem (cena kopalni). Więc ocena idziemy w badania czy nie powinna odbywać się na zasadzie:
    Mam XXX surowców które mogę wydać na:
    a) dalsza rozbudowa planet (kilka kopalni)
    b) astro + rozbudowa nowej planety do obecnych poziomów


    W 2012 roku policzyłam że 12 planetę opłaca się robić przy eko 38/32/33: Astrofizyka na 22 i 23 lvl tzn na 13stą planetę
    Koszt astro: 663kk + 1.161kk surowców
    Koszt metalu 39: 368kk
    Koszt kryształu 33: 245kk
    Koszt deuteru 34: 194kk

    Oceniając Twoimi kryteriami astro nie opłaca się budować. Z wyliczeń wszyło inaczej. Kiedy to liczyłam jeszcze nie było przyspieszeń więc w koszt astro wyliczyłam również zamrożenie surowców na 11 miesięcy czyli uwzględniłam to że kopalnie zaraz generują zyski a astro dopiero po roku. Pewnie teraz byś drożej sprzedał deuter ale to różnica 300kk surowców. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Widzę że jesteś za pan brat z logicznym myśleniem na chłopski rozum.

    Oczywiście łatwiej się zbiera metal 41 niż astro tylko nowa planeta na początku daje bardzo dużo przyrostu wydobycia małym kosztem (cena kopalni). Więc ocena idziemy w badania czy nie powinna odbywać się na zasadzie:
    Mam XXX surowców które mogę wydać na:
    a) dalsza rozbudowa planet (kilka kopalni)
    b) astro + rozbudowa nowej planety do obecnych poziomów


    W 2012 roku policzyłam że 12 planetę opłaca się robić przy eko 38/32/33: Astrofizyka na 22 i 23 lvl tzn na 13stą planetę
    Koszt astro: 663kk + 1.161kk surowców
    Koszt metalu 39: 368kk
    Koszt kryształu 33: 245kk
    Koszt deuteru 34: 194kk

    Oceniając Twoimi kryteriami astro nie opłaca się budować. Z wyliczeń wszyło inaczej. Kiedy to liczyłam jeszcze nie było przyspieszeń więc w koszt astro wyliczyłam również zamrożenie surowców na 11 miesięcy czyli uwzględniłam to że kopalnie zaraz generują zyski a astro dopiero po roku. Pewnie teraz byś drożej sprzedał deuter ale to różnica 300kk surowców.
    Czemu mnie to nie dziwi, ze cokolwiek bym nie napisal "od siebie" to ciap zawsze ale to zawsze na kazdym kroku musi sie przyczepic :D daruj sobie te wywody bo mi to kolo nosa przelatuje ;) w 2012 roku to ja nawet chyba nie wiedzialem co to ogame :D
  • xplod napisał(a):

    Czasami wystarczy tylko przyjąć do wiadomości to co inni proponują, zwłaszcza jeśli mają dłuższy staż w ogu
    Powiem tak. Ja gram swoje. Nie gram z wydobycia. Wydobycie dla mnie to tylko dodatek. Zyski czerpie glownie z idlakow. Wiec nie trafiaja do mnie argumenty kiedy ktos matematycznie wylicza co sie oplaca w pierwszej kolejnosci. Tak liczyc i grac to mozna kiedy czeka sie tylko na surowce i lata sie na ekpedycje. Buduje eko wzgledem tego co pokazuje mi amortyzacja AntiGame a badania robie przy okazji. @ciap gra juz kilkanascie lat, ja gram raptem 4 lata wiec nikt mnie nie zmusi do wlasnego stylu gry, wiem jak grac i tyle. A to, ze pisze to co pisze to mam do tego pelne prawo. Nie musi sie wszystkim podobac to co pisze, nie dbam o to.
  • Truck driver napisał(a):

    Czemu mnie to nie dziwi, ze cokolwiek bym nie napisal "od siebie" to ciap zawsze ale to zawsze na kazdym kroku musi sie przyczepic :D daruj sobie te wywody bo mi to kolo nosa przelatuje ;) w 2012 roku to ja nawet chyba nie wiedzialem co to ogame :D
    Mi się wydaje buraku że dla tego że ma racje
    postronna osoba zauważa że w każdym poście próbujesz udowodnić że wiesz lepiej od niej .
    Nie wiesz i nikt nie powie inaczej.
    Dla mnie i dla wielu osób @ciap i jej wiedza coś znaczy - twoja wiedza jest bezwartościowa i taka zostanie bo taki wizerunek stworzyłeś - na chłopski rozum może wkońcu zrozumiesz że skoro nie chcesz wypowiadać się w sposób który komuś pomoże przestań to robić - szczególnie w tym dziale
  • @Truck driver
    Graj jak chcesz tylko nie zapominaj że wypowiadasz się w dziale do pomocy, w tematach gdzie ludzie kilkukrotnie pisali że zależy im na rozwoju najbardziej opłacalnym. Jeżeli będziesz komuś odpowiadać błędnie na ich pytania - będę Cie poprawiać. :fsmile:
    Zauważ że jeżeli będą farmić to w niczym nie przeszkadza to że robią eko opłacalnie. W początkowej fazie rozwoju (do 4-5 lat na speed x1) taka rozbudowa daje ogromnego kopa.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Adeke36 napisał(a):

    Mi się wydaje buraku że dla tego że ma racje
    Buraka to sobie szukaj na swoim podworku albo u sasiada w ogrodku choc teraz juz coraz zimniej wiec mozesz miec z tym problem ;)

    Adeke36 napisał(a):

    twoja wiedza jest bezwartościowa i taka zostanie bo taki wizerunek stworzyłeś
    pochwal sie w takim razie swoja wiedza a jesli piszesz tylko po to by posty nabijac to z laski swej przestan przynajmniej wyzywac i zachowaj choc odrobine kultury :P