Rozwój grawitonów na wyższe lvl

    • Gra:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Rozwój grawitonów na wyższe lvl

      Witam wszystkich badaczy w OGame.

      Przed pół roku przedsięwziąłem projekt zbadania Rozwoju Grawitonów do poziomu 7. Ta cyfra jako liczba pierwsza wydała mi się szczególnie dostojnie wyglądająca, ale także stanowiąca pewną finansową granicę. Dlaczego? Otóż okazuje się, że badanie Rozwoju Grawitonów wymaga nie tylko zgromadzenia odpowiedniej ilości energii z użyciem satelit, lecz także antymaterii, aby te satelity wybudować natychmiastowo.

      Satelity budują się najszybciej z prędkością 1/sec, a więc wybudowanie miliona zajmie ponad 11 dni O_O ! Ten czas należy ukrócić przy pomocy antymaterii:
      • Half time/finish - Wybudowanie po 9999 satelit za 9000 anty, co dla 1 000 000 satelit oznacza wydatek 900 090 anty. <X
      • Detroidy Złoto - Skracają czas o 6h, a kosztują 7000 anty, co dla 1 000 000 satelit oznacza wydatek 324 074 anty (46 dertoidów).
      Ta druga opcja jest oczywiście lepsza, przy czym należy wyczekać eventu umożliwiającego zakup tych przedmiotów w shopie (3-4 razy do roku), gdyż zebranie odpowiedniej ilości (import/export lub licytator) nie jest możliwe w rozsądnym czasie.

      Moja planeta (Geonix) przeznaczona do badania Rozwoju Grawitonów posiadała maksymalne parametry produkcji energii przez satelity dodatkowo zwiększone przez zatrudnienie mechanika i sztabu dowodzenia (+12%), co ostatecznie pozwoliło osiągnąć 74 e/sat :thumbup: . W tym przypadku wymagania są następujące:


      E = 218 700 000 eWymagana energia do zgromadzenia (7lvl).
      n = E/74 = 2 995 405 satCzyli potrzeba prawie 3 milionów satelit !
      A = 138*7000 = 970 733 antyUwzględniając koszt sztabu dowodzenia i handlarzy surowców i złomu wychodzi ponad 1 200 000 anty.
      nk = 5 910 810 000Ilość kryształu (część zapisana w astro 24lvl, reszta w kopalniach, brak stosowania fs-a :evil: !)
      nd = 1 477 700 000Ilość deuteru (całość zapisana w astro 24lvl), później odzyskane 75%, podobnie jak z kryształem 8) .



      Prosty kalkulator (c++) dla dowolnych poziomów rozwoju grawitonów poniżej:


      Każdy kolejny poziom RG jest 3x droższy od poprzednika, a więc 8lvl wymagałby 9kk satelit i około 4kk antymaterii.

      Jako że ten dział dotyczy poradników, a nie przechwalania się osiągnięciami, dla zainteresowanych zamieszczam raport z tej misji będący nagraniem, które jest tutorialem do badania Rozwoju Grawitonów na wyższe levele.

      Zapraszam do oglądania tego reportażu:



      Tutaj dla niecierpliwych dowód w postaci grafiki:



      Zbadałem grawitony z dwóch powodów:
      • Prestiż i łącząca się z nim ilość wykonanych badań;
      • Długoterminowa inwestycja (long term) zakładając, że w przyszłości RG zostanie zaprzęgnięty do optymalizacji/ulepszenia czegoś przydatnego w grze.
      Mam 3 pomysły jak można by wykorzystać rozwój grawitonów i niebawem zamieszczę je w tym dziale, tymczasem posiadam już całą konieczną dokumentację w formacie PDF jak również posty na stronie naszego sojuszu QCD.

      Zapraszam do lektury:
      holon,
      Quantum [QCD]

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Qwant-holon ().

    • Kilka lat przede mną pewien gracz, bodajże z uni 68, nie wymienię z nazwiska, bił owy rekord osiągając 6lvl. Trzeba jednak zauważyć, że ówcześnie universa miały wyłącznie szybkość x1. Ja biłem rekord na x5. Następnie wprowadzili x7, i inne dodatki, więc niewykluczone że 10lvl jest w zasięgu możliwości. Wszakże wspomniany gracz odkładał surowce bodajże 2lata lub dłużej... Na pewno znajdzie się śmiałek godny kontynuacji rozwoju grawitonów.
    • No lekko. Pyknąć 10 na Quasar teraz to żaden problem. Cyk srogo pakietów metalu, dopałki 40 i 80%, uruchomić pakiety na 8-kach tuż przed relokacją, hopsia na 1-kę, podmianka surki, cyk Xkk Ss, detroidy 24h, badanko, złomowanko Ss, podmianka surki na co kto chce i włala. Gdyby zrobili np. 2% tańsze budynki/poziom Rg, to od razu by się anty obłowili człowieki.
    • Jeśli ktoś uważnie oglądał filmik, to zauważy że rekord był bity w czasach "9999", co oznacza, max ilość satelit w budowie była ograniczona do małych pakietów, a czas trzeba było skracać detroidami. Przeklikanie wymaganej ich ilości do 7lvl zajęło 2 godziny. Dla 8lvl byłoby to 6h, dla 9lvl 18h, a dla 10lvl 2d 6h. Aktualnie nie ma tego ograniczenia (9999) i można skracać czas połowę i zakańczać ze skutkiem bardziej ekonomicznym, więc proces stałby się realny.

      Do tego dopałki energii +80% które dają 44,33% nowego poziomu grawitonów. Skąd?
      Koszt (K) dla nowego poziomu = 3K, wówczas:
      3K/1,8 = 1,66K - taką część kosztów musimy uzyskać, bo dokładając do tego +80% otrzymamy 3K.
      (3K-1,66K)/3K*100% = 44,33% nowego poziomu

      Już kiedyś pisałem, że 10lvl można by zrobić przy okazji astro 29, to znaczy z odzyskanego 75% złomu z satelit postawić astro.

      Cóż wygląda na to, że GF przygotowuje nas do rozwijania tego badania, toruje nam drogę oferując coraz więcej możliwości antymateryjnych. Tak mi się wydaje że to już niedługo ;)

      Życzę powodzenia raz jeszcze chętnym rozwijać rozwój grawitonów choćby do 10 poziomu i wyżej.
    • Qwant-holon napisał(a):

      Cóż wygląda na to, że GF przygotowuje nas do rozwijania tego badania, toruje nam drogę oferując coraz więcej możliwości antymateryjnych. Tak mi się wydaje że to już niedługo
      Ja zacząłem chodzić do kościoła - codziennie! A co niedzielę daję srogo na tacę i krzyżem na chłodnej posadzce modlę się o to, żeby zrobili stocznię z czas / jednostka na jednostka / czas, gdy dany element przekroczy 1 jednostka / 1 sekunda.

      Qwant-holon napisał(a):

      Życzę powodzenia raz jeszcze chętnym rozwijać rozwój grawitonów choćby do 10 poziomu i wyżej.
      Wesołych Świąt! :xntongue:
    • Zrobiłem poziom 8 na uniwersum Janice. Po znerfieniu piratów i wybiciu pozostałych przeciwników zaczęło mi się nudzić i zacząłem sobie szukać ciekawych rekordów do pobicia, oprócz kolonizacji dużych planet moją uwagę przykuł ten temat.

      Potrzebne było 656 100 000 energii, czyli w moim wypadku 5 424 108 satelit (z mechanikiem, sztabem i dopałką 80%, satelita na pozycji 1 planety daje od 114 do 126 energii zależnie jak wylosuje i co ciekawe choć nie widać tego bezpośrednio, to gra liczy ułamki, gdyż przy 121 energii powinno starczyć mi 5 422 315 satelit).

      Koszt w antymaterii wynosiłby 1 695 000, ale nie miałem zamiaru w tyle wydawać na zbędne badanie :), jedynie bym doklikał brakującą ilość gdyby zaskoczyła mnie fuzja. Poniosłem natomiast koszt przy przeniesieniu planety. Satelity budowały się od mniej więcej 20 listopada ponad 62 dni, w zasadzie bliżej 65, gdyż kilka razy zapomniałem wrzucić następną partię.

      Sam koszt wyższych poziomów obecnie nie jest tak duży w porównaniu z potrzebnym czasem. Po przetopieniu moich DT i CM z czasów piratów miałbym spokojnie na poziom 10, natomiast w żadnym razie nie dałbym tyle anty. Koszt skrócenia wyniósłby 15kk czyli w przybliżeniu 1500zł. Zastanowiłem się natomiast nieco nad poziomem 9, ale choć fuzja się przeciąga to nie sądzę żebym miał kolejne 4 miesiące czasu, choć może gdyby termin był za te 2 miechy to szarpnąłbym się na te 1,5kk. Jest tylko jeszcze kwestia surowców, przy 9lvl straciłbym na zawsze ok 8kkk krychy i 2kkk dexu a zwyczajnie mi szkoda, bo na moim martwym uni nie jest łatwo tyle zdobyć.

      Na takich uniach jak virgo, pewnie mają sury na 11-12 lvl i gdyby nie ten tajemniczy przedmiot przenoszenia uni czy cmentarz to mogliby sobie klepać 10lvl przez 1,5 roku, a nawet 11 przez 4,5 :D, ja już jednak więcej nie zrobię. Dalsze poziomy może będę sobie brał przy S&D, kiedyś tak zrobiłem na wasacie, 4lvl i 2 z nagród.

      Rekord pewnie zostanie wkrótce pobity pewnie za anty, a może i wcale nie jest to rekord, mi jednak starczy satysfakcja że zrobiłem to w tradycyjny sposób.

      Ciągle też liczę jak głupi ze w przyszłości to sie do czegoś przyda, skoro grawitony to broń to moim zdaniem powinny zwiększać siłę ognia GS, nie poprzez atak bo to bez sensu, ale myślę że procentowe zwiększenie ilości szybkich dział np o pierwiastek z poziomu grawitonów byłoby super, bo to słaba strona gąsek.


      Screeny:
      zapodaj.net/666616d1668ad.jpg.html
      zapodaj.net/90f75b7ddad48.jpg.html

    • Gratuluję! Czasy się mocno zmieniły przez te 4 lata, coraz łatwiej jest badać wyżej. Podziwiam przede wszystkim to, że czekałeś bez anty i nikt się nie pokusił. 10lvl ma okienko przy 28lvl astrofizyki także można robić, choć w sumie z +80% to przy 27lvl astro jest to już adekwatny koszt i surka oczywiście po złomowaniu idzie na astro ;) .

      Ja co do rozwoju grawitonów opublikowałem pdf na drive w pierwszym poście oraz taki pomysł:

      Rozwój Grawitonów a wydobycie

      I na stronie sojuszu:
      Też mam nadzieję że na 20 urodziny OGame zrobią niespodziankę i wprowadzą coś w stylu tego po podlinkowałem.
    • Qwant-holon napisał(a):

      Podziwiam przede wszystkim to, że czekałeś bez anty i nikt się nie pokusił.
      Heh wystarczyło nie zapomnieć przenieść części floty na planetę, choć tak naprawdę to chyba nawet nikt tego nie wyskanował :P

      Zwiększenie wydobycia spoko, i czas badań też, ale z szansą na zniszczenie moona to średnio, gra teraz tak przyspieszyła że nie jest problemem wysłać 300GS na zniszczenie żeby mieć 100%, raczej powinno się iść tylko w zmniejszenie szans na zniszczenie, jednak i tak wolałbym szybkie działa :)

    • W tym temacie raczej wstrzymałbym się od polemizowania na temat możliwych ulepszeń tego badania. Tym niemniej podkreślę pewien fakt: Już wtedy, 4 lata temu przewidziałem coś takiego czym dla nas są obecnie klasy. Zaproponowane ulepszenia zostały stworzone z myślą o 3 typach graczy:
      • Górnikach, znanych teraz jako Zbieracze - zwiększenie wydobycia.
      • Flociarzach, zakładam klasę Generał - ulepszenie gwiazd śmierci.
      • Badaczach, czyli obecnie Odkrywcach - przyspieszenie badań.
      Co do tych gwiazdek to był tam wzór na współczynnik przez który dzielimy szansę na zniszczenie moona/GS. Jak obrońca ma wyższy lvl grawitonów niż atakujący szansa zniszczenia moona maleje, a GS rośnie i na odwrót. Jak w przypadku szpiegowania.
      G = ((1+GRWT (atak))/(1+GRWT (obrona)))^(1/3)

      Prawdopodobieństwo zniszczenia księżyca [%]:
      P(Ks) = G • (100-√(dk)) • (√(ngs))
      Prawdopodobieństwo zniszczenia gwiazdy śmierci [%]:
      P(Ks) = (√(dk))/(2G)



      Ale tak jak mówię dyskusję o tym zostawmy na inny temat, a tutaj publikujmy osiągnięcia związane z rozwojem Rozwoju Grawitonów, problemami które napotkaliśmy i wskazówkami. W końcu to poradnik. O_O

      Czekam na 9lvl !