Zaczynanie gry na starym uni

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zaczynanie gry na starym uni

    Witam chciałbym rozpocząć dosyć ciekawy temat a mianowicie, czy jesteśmy w stanie dogonić topkę(i po jakim czasie), czyli najlepszych graczy na uniwersum na starych uni jak np. u68
    , dopiero co zaczynając grać. Interesuje mnie także czy topkę jest w stanie dogonić gracz eko i gracz flociarz, proszę o takie rozróżnienie.
    Pozdrawiam.
  • Mari
    Po pierwsze nie określiłeś co dla Ciebie jest topką.
    Top 1-3? Trudne zadanie na każdym serwerze. Po prostu nie każdy gracz osiągnie takie coś choćby ze względu na czas który trzeba poświęcić. Do tego dochodzą umiejętności. Nawet na starym uni gdzie gra tylko 300 osób jest to trudne.
    Top4-10? Troszeczkę mniej trudne od 1-3 ale jednak nadal potrzeba grać dużo więcej niż 4-10 żeby ich dogonić.
    Top100? 200? Takie top już osiągalne.

    Grając samym eko nie jesteś w stanie przegonić w punktach grającego ekowca. Możesz jedynie doganiać go z sukcesami w wydobyciu ponieważ zależność wydobycie-punkty ma charakter logarytmiczny. Jeżeli nie wiesz co to znaczy im więcej punktów tym mniej dostajemy eko np. pierwsze 5kk wydane na eko daje przyrost 90k a 5kk z 15kk na 20kk daje tylko 18k przyrostu eko.

    Tak prywatnie uważam Mari że nie masz w sobie tyle samozaparcia żeby grać tak długo na uni żeby dogonić czołówkę. Dlaczego tak uważam? Ponieważ zawsze czekasz na nowe uni, zakładasz konto z zamiarem gry a po chwili rzucasz grę i na forum pytasz kiedy nowe uni wyjdzie. I tak w kółko, ciągle, nieprzerwanie od paru lat. :fgrin:
    Żeby zrobić dobre konto potrzeba czasu. Nawet jeżeli na początku serwera będzie się niżej to systematyczna ciągła gra bez złomów sprawi że kiedyś wejdzie się do top 100, może i wyżej. Myślę że należysz do ludzi który chcą 'tu i teraz'. Jak byłam top 1800 moim celem nigdy nie było top100 czy nawet top300. Cel było wejście do top1500. Trzeba sobie dawać realne cele.

    Chociaż moje konto gra nieprzerwanie od 12 lat jednak na początku popełniałam dużo błędów: kasowałam kolonie (nie było przenoszenia), robiłam ciepłe kolonie (top1 wydobycia miała dopiero jak posiadałam 2 planety więcej od top1 i wydałam na kopalnie deuteru 8kkk surowców więcej), nie budowałam eko opłacalnie (miałam wydobycie kryształu takie jak metalu). Większość górników robiła takie błędy kiedyś (dużo nadal robi). Do tego nie każdy od początku swojej gry mógł mieć więcej niż 9 planet, plazma nie zawsze powiększała eko, ekspedycje nie dawały tyle surowców. Jakbym teraz założyła konto z wiedzą jaką teraz posiadam i możliwościami jakie daje serwer spokojnie niweluję 3-4 lata gry mojego obecnego konta. :fsmile:

    Flota zawsze może dogonić topkę bo ograniczeniem nie jest wydobycie tylko Twój czas. Znam osobę co ma malutką flotę a zyski mniam. Jakby zyski były wydawane na flotę to pewnie topowa flota by była. Tylko wydaje na coś innego.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • @Truck driver
    Miałem TOP 55 na Kallisto około, więc to, że da się wejść do takiego top jest dla mnie oczywiste.
    Chodziło mi głównie o TOP 1.

    @ciap
    Ciap troszeczkę nie znasz sytuacji dlatego może tak dziwnie to wygląda. Miałem kończyć z Ogame wiele razy, na jednym uni grałem nawet kilka lat, więc nie takie co chwila.
    Wkurzyłem się, gdy kiedyś miałem jechać gdzieś w gości i bardzo mi na tym zależało, ale także miałem dość sporą flotę na fsie i akurat wtedy wracała z tym, że
    nie korzystam z ogame na telefonach a druga sprawa, że tam po prostu nie miałbym na to czasu. Oczywiście pojechałem, ale tak mnie to zirytowało, że trzeba odbierać te fsy, że po prostu rzuciłem grę
    z zamiarem zakończenia kariery, lecz po pewnym czasie chętka na grę wracała, a że konto było już skasowane czy oddane to nie miałem jak wrócić na stare.
    Z Virgo zrezygnowałem, gdyż po prostu gra była dla mnie za szybka, nie miałem aż tyle czasu, żeby pilnować floty a samo eko nigdy mnie jakoś specjalnie nie interesowało.
    Co do Wezn to jakoś też nie chciało mi się już dalej grać. Zacząłem na Xanthus i na razie gram, mam nadzieje, że już do końca, zrobiłem małą flotę i coś polatam.
    Bardzo Ci gratuluje wytrwałości gry na jednym uni, ale wiesz to nie jest wszystkie takie proste i czarno na białym wyłożone tylko zagmatwane i pokręcone.
    Tak samo jak można powiedzieć, że teoretycznie życie jest proste, bo żyjemy rano wstajemy jemy śniadanie, idziemy do pracy wracamy coś tam porobimy, pogadamy z dziewczyną czy chłopakiem, dzień zleci idziemy spać
    i ewentualnie coś tam jeszcze innego się porobi, ale właśnie najbardziej w życiu rozczarowują losowe nieprzewidywalne sytuacje, których nie przewidzimy i które nadają życiu taki a nie inny charakter.
    W Ogame też możemy nagle dostać złoma i nam się odechce grać pomimo, że w sumie nic wielkiego się nie stało, bo taki urok tej gry, że czasem się w kość dostaje.
    Pozdrawiam
  • @Mari
    Po co w środku zdania dajesz enter?

    Każdy gracz ma z tym problem - wracających FS w najmniej pasujących chwilach. Nie wyobrażam sobie gry w ogame bez komórki. Człowiek nie jest wtedy uwiązany do tego pudła jeżeli nie chce złoma. Oczywiście słabo się gra na komórce dlatego głównie służy do obserwacji czy wszystko jest ok, zrobienia FS. Dodatkowo jest opcja zasiadania raz na tydzień przez 24h. Niektóre kraje od bardzo dawna miały zasiadanie, pamiętam jak na ogame.dk w 2007 roku już się legalnie zasiadało. Fajnie że u nas zostało to wprowadzone.

    Czy ja gdzieś napisałam że życie jest proste i wszystko da się przewidzieć? Napisałam tylko że nie widzę w Tobie tyle wytrwałości do prowadzenia konta. Rzuca się na uni, grasz, jesteś aktywnym członkiem społeczności danego serwera, prowadzisz rekordy a potem "bam" kończysz. Za tydzień "kiedy otwierają nowy serwer?". Każdy z graczy ma słabsze chwile ale nie kończy gry żeby po tygodniu wrócić. Zrobi FS i gra eko albo wrzuca urlop. Koniec ogame / gry to rozumiem przerwa minimum rok. Takie wracanie do ogame po tygodniu to bardziej podchodzi pod foch. :fsmile:

    "Chodziło mi głównie o TOP 1."
    Mało kto ma szanse na zostanie top1. To już nie zależy od punktów startowych a osoby która gra. Większość z top100 ba nawet top50 nigdy nie zostanie top1 choć mają dużo bliżej niż całkiem nowa osoba. Jeżeli będziesz grać na aktywnym uni to nie uważam Cie za materiał na top1. Nawet jakbyś grał od pierwszej minuty od powstania serwera. Oczywiście nie mówię zaraz po starcie sprawdzać czy jesteś top1 bo muszą się wykruszyć osoby które kupują surowce.
    Mogę się mylić. Zaskocz mnie!


    Na u68 nikt nie ma szansy na top1 do czasu aż sam ARO nie zakończy gry.
    Często mnie ktoś pyta kiedy top1. Zawsze odpowiadam 'nigdy'. :fsmile:


    (Dobrze że moich postów nie czyta tadzio! UF)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • zacząłem gre tydzień temu na uQuantum 249.059 (Miejsce 1.923 z 3.837) , gra była mocno aktywna dojście do top 1000 zajmie kupę czasu ale do top 100 ? potrzeba 182kk pkt także uważam to za raczej nie możliwe .
    Kiedyś na uElectra po 2 miesiącach grania - Ilość punktów: 5.376.298 (Miejsce 832 z 4.112)
    kwestia więc na pewno chęci , czasu poświęconego a także uniwersum , takie Quantum da ci się szybciej wybić ale by nawet tam coś osiągnąć trzeba czasu

    Jak masz chęć możesz zerknąć co zbudowałem w 2 miesiące na ,,starej'' uni
    Mój rozwój na uElectra
  • Ciap trochę nie rozumiem dlaczego z tego tematu, który miał być de facto tematem wyłącznie o dojściu do top 1 na starych uni przez
    nowych graczy zrobił się temat o mnie. Czy naprawdę żeby o czymś dyskutować trzeba to przeżyć, w sensie, że żeby dyskutować
    o np. śniegu w Afryce, trzeba tam mieszkać? No, chyba nie, dużo rzeczy możemy dowiedzieć się z wiadomości, książek, czasopism, etc.
    Tak samo z tym tematem, nie założyłem go żeby pisać o tym jak to porzucałem wiele razy grę tylko, żeby dowiedzieć się czy zaczynając grę na starym uni
    jesteśmy w stanie dogonić topkę na dzień dzisiejszy. Nie zamierzam zaczynać gry na żadnym starym uni, więc dyskusja powinna mieć charakter tylko i wyłącznie
    informacyjny, także ogólnie Cie lubię, ale mam wrażenie, że Ty mnie trochę nie bardzo.
    Pozdrawiam
  • @Mari
    To dział zadawanie pytań. Przyzwyczajona jestem że jak ktoś pyta o coś to w stosunku do siebie a ogólne dyskusje prowadzone są w PoO. :fsmile:
    Ależ ja Cie lubię! Tylko entery trochę mi się skupić nie dają nad tym co piszesz. :fgrin:

    @Adeke36
    Nie wiem jaki masz nick więc trudno konkretnie się odnieść do Ciebie. Punkty i top dużo się różnią od tego co dałeś. Lecimy:

    "dojście do top 1000 zajmie kupę czasu"
    W top1000-1922 jest 614 osób które cały rok były na urlopie. Zostaje 309 kont bez statusu urlopu. Wśród tych osób jest 209 kont które były ponad 100 dni szare (w tym 188 które były ponad 300 dni szare). Sumując 614 + 209 = 823. Wśród 923 osób które przeszkadzają Ci w zostaniu top1000 jest 823 osoby które nie grają czyli nie uciekają Ci. Jeżeli będziesz grać aktywnie to systematyczną grą dojście do top 1100 nie powinno stanowić problemu.
    Kolejna 500 (top500-999) to 356 osób na rocznym urlopie i 45 osób o statusie szarak. Większy top to i gra więcej osób, tutaj rywalizacja jest 99 graczy.

    :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Ciap masz rację kompletnie nie martwie się tym jaki będę miał top , gdyby tak było szukał bym konta a nie zakładał nowe .
    Dojście do top 1000 to żaden wyczyn myślę że osiągnę go w przeciągu miesiąca , ale dojście do top 100 jest wyczynem biorąc pod uwagę to ile trzeba pkt by to osiągnąć , obawiam się że to nie jest kwestia miesiąca czy dwóch a nawet nie jest to kwestia półrocza . Czasu nie przeskoczysz mimo tego że mało kto gra aktywnie jednak przewaga czasu jest za duża

    jeżeli temat odnosi się do tego czy da się osiągnąć top 1 na starszej uni ja uważam że nie .
  • Adeke36 napisał(a):

    ale dojście do top 100 jest wyczynem biorąc pod uwagę to ile trzeba pkt by to osiągnąć , obawiam się że to nie jest kwestia miesiąca czy dwóch a nawet nie jest to kwestia półrocza .
    Symulator przy najbardziej opłacalnej rozbudowie pokazuje ok 3,5 roku do osiągnięcia 182kk punktów z samego eko. Podkreślam że piszę o samym eko bo jedna osoba znowu się czepnie że farmiąc będzie szybciej.


    Truck driver
    Prywata

    Jak chcesz mnie komentować to spójrz na swoje posty. Gracz pyta czy zrobienie nowego konta to multi odpisujesz mu że może skasować matkę jak chce w innym miejscu. Gracz wyraźnie daje Ci znać że jego ta opcja nie interesuje (matka to strata punktów, ważne na nowym uni) a Ty nadal starasz się przekonać go do kasacji. ?(
    Na priv nie starałam sie Ciebie ustawić tylko spytać dlaczego nazywasz mnie sprzedawczym GO. Tak, tak jeżeli piszesz "GO są sprzedawcze" to znaczy że wszystkich wrzucasz do jednego wora. Ponieważ banuję sojuszników i osoby które znam 10 lat to trochę mnie to zabolało.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • @Starrk to, ze nie znasz takich przypadkow to nie znaczy, ze ich nie ma :)

    ciap napisał(a):

    Podkreślam że piszę o samym eko bo jedna osoba znowu się czepnie że farmiąc będzie szybciej.
    Wiem, ze o mnie piszesz @ciap ale juz przywyklem do Twojego "charakteru" ;) wiec odpuszcze dalsza konwersacje bo i tak sensu nie ma tracic czas na dyskusje z top 1 swiatowego eko wypracowanym na koncie prowadzonym drugie tyle czasu ile ja sam buduje konto :P
  • w moim przypadku zaczynałem swoja rzygode z ogame na uni 69 okolo 3 lata temu i doszedłem do top 500 po czym był uf. Po uf zajmowałem pozycje 2000. W tej chwili jestem bliski top 1000. Reasumując wszystko uwazam ze osiagniecie top 1 bez inwestycji w antymaTerje jes calkowicie nierealne. A po zainwestowaniu bardzo duzej ilosci kasy (czytaj irracjonalnej) moze sie udac. Trzeba zakladac sobie male cele i powolutku je ralizowac. Moim w tym roku jest top 999 :) Pozdrawiam.
    Bla, bla, bla, bla
  • Truck driver napisał(a):

    Wiem, ze o mnie piszesz @ciap ale juz przywyklem do Twojego "charakteru" ;) wiec odpuszcze dalsza konwersacje bo i tak sensu nie ma tracic czas na dyskusje z top 1 swiatowego eko wypracowanym na koncie prowadzonym drugie tyle czasu ile ja sam buduje konto :P
    Wiem że wiesz. Często piszę coś w odniesieniu do samego eko. Czemu? Ponieważ to jest baza. Można to mieć bez wysiłku a to czy gracz zrobi coś więcej poza samo eko to już od niego zależy. Czy mu się chce, czy ma czas. Choćby same ekspedycje bardzo przyspieszą początkowy rozwój, tego nie trzeba pilnować.
    Nie chcesz dyskutować to zwyczajnie nie zaczepiaj mnie postami typu > Zaczynanie gry na starym uni
    Bo mam już serdecznie dość Twojego "nie dyskutuje z Tobą" po czym idziesz w inny temat i piszesz jaka ciap jest trudna. Choć sam często nie odpisujesz graczom na pytania tylko za wszelką cenę przekonujesz do swoich racji. I nie raz Ci już pisali żebyś przestał.


    @Starrk to, ze nie znasz takich przypadkow to nie znaczy, ze ich nie ma
    Jeżeli znasz przypadki takie możesz podać nicki?


    @pit
    Anty może dużo nie trzeba, kilka zł miesięcznie. Trzeba racjonalnie wydawać.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Ja nie bede nikogo po nickach nazywal wiec sie ogarnijcie. Gdyby na Draco nie bylo przypadku gdzie po kilku latach top 1 stracil swoja pozycje top 1 na uni i gornik go przerobil to bym tutaj nic nie pisal. W szczegoly nie bede wprowadzal bo musialbym rzucac nickami z gry a to nikomu nie jest potrzebne do ogolnej wiadomosci.
  • Mari napisał(a):

    Obecnie najlepszą topkę mają górnicy czy flociarze?
    Mówię ogólnie o top światowym.
    @ciap ma top 1 eko wiec gornik ma najwieksze szanse

    ciap napisał(a):

    Jeżeli flociarz ma czas to żaden górnik nie jest w stanie zagrozić.
    Flociarz ma ten problem, ze ma dylemat, czy puscic fs-a czy wbic urlop i nie tracic dexu na fs-y. Z tego co mi wiadomo to flociarz woli zapiac urlop niz ryzykowac strate floty i przepal kilkunastu/kilkudziesieciu milionow dexu na fs-a.
  • Chodzi o zagrożenie w przyrostach punktów.
    Na u67 top1 był flociarz i grał tylko 80-90 dni w roku a i tak uciekał mi w punktach. :fgrin:

    I pomimo że gram tylko eko to przyrosty roczne od kulku lat mam na poziomie top 1-4 ze wszystkich x1 PL i top 1-20 światowych. :fsmile:
    Można budować eko i "budować eko". Jest wiele aspektów które spowalniają rozwój i nie chodzi brak ataków na szaraki.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Adeke36 napisał(a):

    ciap masz gdzieś ten symulator ?
    3.5 roku żeby osiągnąć top 100 , farmiąc powiedzmy 2 lata
    i tyle jeśli chodzi o osiągnięcie topki na starym uniwersum
    Symulator jest u mnie na komputerze. On liczy ile potrzeba czasu żeby zbudować kolejne poziomu kopalni i badania plazmy+astro tylko z wydobycia. 3,5 roku (a dokładnie 3,37) to najbardziej optymalna rozbudowa zgodnie z wtyczką: board.origin.ogame.gameforge.c…d/2056-InfoCompte-Script/
    Do tego trzeba dorzucić trochę czasu na inne pierdoły. To nie wejście do top100 a rozbudowa konta do 182kk punktów. :fsmile:


    Truck driver napisał(a):

    Ja gram po swojemu bez zadnych symulatorow, a jedyna wtyczke jaka mam to AntiGame. A z przyrostami przebijam graczy z topka wyzsza od mojej pozycji w statach na uni :P
    Jeszcze raz to napiszesz to OGamowo umrę chyba. Serio.
    Nie grasz po swojemu bo budujesz kopalnie zgodnie z amortyzacją czyli po opłacalności. :roll:
    Myślałeś żeby zrobić poradnik do gry eko? Będziesz mógł tam wszystko opisać jakie przyrosty masz, ile farmisz itd.

    Dziękuję wszystkim którzy się martwią o moje zdrowie psychiczne. Dodajecie mi otuchy bo jestem na wykończeniu. :fkiss:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Myślałeś żeby zrobić poradnik do gry eko? Będziesz mógł tam wszystko opisać jakie przyrosty masz, ile farmisz itd.

    Dziękuję wszystkim którzy się martwią o moje zdrowie psychiczne. Dodajecie mi otuchy bo jestem na wykończeniu.
    Po jakiego grzyba mam wszystkim tlumaczyc i wyjasniac swoj styl gry? Zeby konkurencja mi rosla? Troche zdrowego rozsadku i dzieki temu latwiej jest mi wybic sie w gore wzgledem innych, ktorzy uwazaja ze gram na multi.