Multikonta

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Multikonta

    mam pytanie ? dla czego.jest tolerowane posiadanie kilku kont.przez niektórych graczy z top:( wiemy jak.zmieniać ip by.tego support nie wykrył. ale też udawanie przez support ze problemu nie ma to tez smutne :(coś na to suport odpowie. tylko nie piszcie ze mam donieść jeśli nam podejrzenia :) większość ludzi wie kto jest kogo kukła na układach ale suport brak rozeznania i brak reakcji. to ja też sobie zrobię 5 kont i co odpusci mi suport czy musze być w top byście przym O_O ykali oko:)
  • malach33 napisał(a):

    mam pytanie ? dla czego.jest tolerowane posiadanie kilku kont.przez niektórych graczy z top:( wiemy jak.zmieniać ip by.tego support nie wykrył. ale też udawanie przez support ze problemu nie ma to tez smutne :(coś na to suport odpowie. tylko nie piszcie ze mam donieść jeśli nam podejrzenia większość ludzi wie kto jest kogo kukła na układach ale suport brak rozeznania i brak reakcji. to ja też sobie zrobię 5 kont i co odpusci mi suport czy musze być w top byście przym ykali oko:)
    Multikanciarze maja znajomosci z operatorami gry dlatego jest jak jest ;)
  • malach33 napisał(a):

    tylko nie piszcie ze mam donieść jeśli nam podejrzenia :) większość ludzi wie kto jest kogo kukła na układach ale suport brak rozeznania i brak reakcji.
    Dlaczego? Ja zawszę będę pisać że jeżeli masz podejrzenia do gracza - napisz ticketa. Nie musisz przedstawiać dowodów wystarczy podać nicki i krótkie info o co podejrzewasz graczy. Jeżeli dokładniej opiszesz problem super! Nie jest jednak to wymagane żeby zgłoszenie podnieść.
    Nie oszukujmy się GO nigdy nie dorówna aktywnością graczom. Wystarczy 20 graczy grających tylko po 3 godziny dziennie i mamy już 60 roboczogodzin dziennie. Naprawdę nie rozumiem tego oburzenia. Jesteśmy tylko ludźmi i pomoc na pewno się przyda. :fsmile:

    Jeżeli chodzi o Virgo (na tym uni piszesz posty) proszę o ticketa lub PW na forum. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Naprawdę nie rozumiem tego oburzenia. Jesteśmy tylko ludźmi i pomoc na pewno się przyda.
    Owszem, jestescie tylko ludzmi ale gdyby kazdy z operatorow gry byl tak sprawiedliwy jaka w rozmowie na priv jestes Ty to mysle, ze nie bylo by tematow o multikontach i innych podobnych. A bulwersowanie sie, ze ktos oceniajac konkretne jednostki z calego grona operatorow "wrzuca wszystkich do jednego worka" jest conajmniej smieszne delikatnie mowiac.
  • czemu moje oburzenie :)nie oburzenie tylko spostrzeżenia na temat multikont. nie podoba mi się to iż niektórzy gracze .,posiadają więcej niż 1 konto.niektórzy powiedzą ze starają się potrójnie bo muszą rozwijać kilka kont:( .tylko po co rozwijać kilka kont na raz ??? jeśli. dla korzyści to posiadanie kukiel uważam za wypaczaniei gry.jedni powiedzą to ty tez zrób sobie kukly. będziesz miał co farmic. :( w skrajności będziemy mieli 10k graczy z czego 2000 aktywnych na uni a reszta twory zasmiecajace galaktyke:) dlatego poruszyłem ten temat bo każdy z nas wie ze niektórzy łamią zasady gry a nie ponoszą żadnych konsekwencji.poruszyłem ten temat by zapytać czy support świadomie to lekceważy czy porostu nie ma o tym świadomości w co bardzo wątpię choć chciałbym się mylić :)
  • Truck driver napisał(a):

    malach33 napisał(a):

    truck driver wiem nie należy ogółu sadzic na podstawie jednostki
    To bylo do @ciap. Na priv sie do mnie przyburzyla, ze wrzucam wszystkich do jednego worka i przez to czuje sie obrazona a napisalem jej tylko o konkretnych przykladach :D
    co ci ludzie tacy nerwowiluźny temat zapodaje o ktorym każdy wie a nikt z tym nic nie robi :( wiem ze każdy ma inne spojrzenie na ten temat. jeden powie ze to zawracanie du. . i nie ma problemu inny powie ze mu to nie przeszkadza i ktoś kto robi wiele kont poświęca na nie czas to ma prawo je farmic. rozumiem ale mi to przeszkadza i tylko tyle chciałem powiedzieć. mam świadomość ze kijem Wisły nie zawroce :)
  • Truck driver
    Tak uważam że pisanie "Multikanciarze maja znajomosci z operatorami gry dlatego jest jak jest" jest bardzo niesprawiedliwe.

    Banując kogoś na serwerze ostatnią rzeczą na jaką się patrzy to kto gra na koncie. Do tej pory można przeczytać w niektórych DiD tematy gdzie gracze piszą że ktoś nie do ruszenia dostał bana. Zdarzyło mi się zbanować sojusznika z innego serwera.

    Nie ma osób nietykalnych. Team ma strukturę hierarchiczną, prace GO kontrolują SGO, tych kontroluje GA. Nad wszystkim czuwa GF które daje jasne wytyczne banowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości GO może poprosić o pomoc SGO/GA. Jeżeli gracz uważa że został skrzywdzony/olany przez GO może napisać skargę.

    W tym całym znajomościach należałoby jeszcze poruszyć inną kwestię. Tego co gracze piszą żeby innych graczy zezłościć. Ile z tych osób kłamie na temat znajomości? Posiadanego multikonta? Czy rozmowy między wrogimi sobie osobami nie polegają również na prowokowaniu siebie? Może przeciwnik się zdenerwuje i napisze coś co można zgłosić do GO? :fsmile:
    Bla bla...

    @malach33
    GO nie może odpowiedzieć żebyś mu głowy nie zawracał lub nie sprawdzi czegoś bo mu się nie chce. Oczywiście jak napiszesz np. na IRCu możesz zostać poproszonym o ticketa bo w tej chwili brak czasu i nie ma możliwości zanotowania. Jeżeli napiszesz zgłoszenie to nie ma możliwości żeby GO tego nie sprawdził. To jest jego obowiązkiem.
    Jeżeli jesteś zalogowany w grze to u góry klik w "Support" i zaraz jesteśmy zalogowani do konta support i można szybko ticketa napisać.

    "temat zapodaje o ktorym każdy wie a nikt z tym nic nie robi "
    Nie wiem o czym piszesz i jako (prawdopodobny) Twój GO proszę o ticketa z nickami osób do sprawdzenia. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • poruszenie tego tematu ciap nie miało na celu pokazania ze moderatorzy nie zwracają na ten ,,,problem,,,,uwagi czy nawet akceptują to. nic z tych rzeczy. chciałem dowiedzieć się czy w swojej ocenie jestem osamotniony czy może ktoś ma podobne zdanie bądź wręcz przeciwne:) chOC rządzi PiS demokracja dalej jest :) a co do wskazówek i uświadomienia obowiązków support dzieki:) to my gracze klikający co dzień tworzymy ta grę. a wy nam w tym pomagacie. rozumiem też ze pilnowanie tylu kont jest dość skomplikowane dla tego rola graczy by pilnowali reguł gry. jedni te reguly uznają za credo a inni za spis kropek i punktów.
  • ciap napisał(a):

    Truck driver
    Tak uważam że pisanie "Multikanciarze maja znajomosci z operatorami gry dlatego jest jak jest" jest bardzo niesprawiedliwe.

    Banując kogoś na serwerze ostatnią rzeczą na jaką się patrzy to kto gra na koncie. Do tej pory można przeczytać w niektórych DiD tematy gdzie gracze piszą że ktoś nie do ruszenia dostał bana. Zdarzyło mi się zbanować sojusznika z innego serwera.

    Nie ma osób nietykalnych. Team ma strukturę hierarchiczną, prace GO kontrolują SGO, tych kontroluje GA. Nad wszystkim czuwa GF które daje jasne wytyczne banowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości GO może poprosić o pomoc SGO/GA. Jeżeli gracz uważa że został skrzywdzony/olany przez GO może napisać skargę.

    W tym całym znajomościach należałoby jeszcze poruszyć inną kwestię. Tego co gracze piszą żeby innych graczy zezłościć. Ile z tych osób kłamie na temat znajomości? Posiadanego multikonta? Czy rozmowy między wrogimi sobie osobami nie polegają również na prowokowaniu siebie? Może przeciwnik się zdenerwuje i napisze coś co można zgłosić do GO?
    Bla bla...
    Tak jak pisalem na priv, dowiedz sie wiecej a dopiero pozniej oburzaj sie za wrzucanie Ciebie do jednego worka z innymi :) dla mnie juz temat z Toba uwazam za zakonczony.
  • Jeżeli używasz zwrotu "operatorami gry" to wrzucasz wszystkich operatorów gry do jednego worka. Jeżeli tego nie rozumiesz to masz rację rozmowa nie ma sensu.
    Takim stwierdzeniem dla mnie krzywdzisz osoby które tutaj pracują (nie koniecznie piszę o sobie). Nie chodzi również żebyście nam pomniki stawiali za poświęcenie. Wystarczy gdy każdy będzie pracować na swoją opinię. Opinię ponieważ jako gracz nie masz dostępu do całej sprawy.

    Skargi możesz składać na support. Zapraszam do skorzystania z tej opcji jeżeli uważasz że jakiś GO nie jest godny piastowania funkcji.

    Przez całe ogame spokojnie przewinęło się z 500 GO. Pewnie kiedyś trafiła się jakaś czarna owca tak samo jak nie wszyscy gracze są krystaliczni. Każdy z nas zaczynając grę zaznacza że będzie przestrzegać zasad. Nawet robi to przy każdym logowaniu ponieważ obok przycisku "loguj" jest "Logując się, akceptuję OWU". A jednak Zasady Gry są łamane.

    @malach33
    Dokładnie, fajnie gdy gracze mają otwarte oczka na uni i nie boją się szepnąć słówka do GO :>
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Jeżeli używasz zwrotu "operatorami gry" to wrzucasz wszystkich operatorów gry do jednego worka. Jeżeli tego nie rozumiesz to masz rację rozmowa nie ma sensu.

    Skargi możesz składać na support. Zapraszam do skorzystania z tej opcji jeżeli uważasz że jakiś GO nie jest godny piastowania funkcji.
    Wyjasnilem na priv, ze nie mialem Ciebie na mysli ale tak jak pisalem przed chwila: "Zbyt przerosniete ego nie pozwala Ci podejsc do wielu spraw z dystansem". Czepiasz sie jakby ktos mial do Ciebie pretensje ale czy tak jest? W Twojej ocenie chyba tylko...
  • Tak to jest, gdy nooby wchodzą na forum. Jeśli pada podejrzenie o kolaborację GO z graczem/graczami, to jest to weryfikowane, a GO może z tego powodu stracić stanowisko. Douczcie się bezmózgi, bo płacze o multikonta są co najmniej dziecinne. Multikonto w teorii to prowadzenie kilku kont na tym samym uniwersum przez jedną osobę. W praktyce natomiast można to zweryfikować tylko przez IP oraz logowania w podobnym czasie. Jeśli nie ma tych czynników, to znaczy, że ktoś dobrze oszukuje. Jeśli GO banuje taką osobę, a ta odwoła się i udowodni swoją niewinność, to GO traci na swojej pozycji. Staje się kimś, kto niesłusznie banuje i czyje osądy można podważać. Jak myślicie, dlaczego nie banuje się kont na Allegro? Z jednego powodu: można łatwo się podszyć pod kogoś, a takie konto kończy na permie. Podobna sprawa jest z multi. Jeśli ktoś umie oszukiwać, to system nic na to nie poradzi, ponieważ nie jesteś w stanie udowodnić, że kilka kont jest prowadzone przez jedną i tę samą osobę. Co do spruty o top. Cóż, szkoda mi was. Wiele top ma znajomości i to nie z GO a ze starymi znajomymi z innych uniwersów. Wiecie, jak to działa? Ty prowadzisz moonówkę/GSówkę na uni X a kumpel w zamian prowadzi moonówkę/GSówkę na uni Y.
    Tak jak @ciap pisała, poczytajcie sobie o banach topki na różnych uniwersach, bo póki co jesteście żałosnymi dziećmi piszącymi "a on dostał piątkę, bo pani nauczycielka go lubi!". Mówi to wam top 2 Libry, który się kumpluje z @ciap, a która wywali mnie na bana jak tylko znajdzie ku temu podstawy ;]
  • Starrk napisał(a):

    Tak to jest, gdy nooby wchodzą na forum. Jeśli pada podejrzenie o kolaborację GO z graczem/graczami, to jest to weryfikowane, a GO może z tego powodu stracić stanowisko. Douczcie się bezmózgi, bo płacze o multikonta są co najmniej dziecinne. Multikonto w teorii to prowadzenie kilku kont na tym samym uniwersum przez jedną osobę. W praktyce natomiast można to zweryfikować tylko przez IP oraz logowania w podobnym czasie. Jeśli nie ma tych czynników, to znaczy, że ktoś dobrze oszukuje. Jeśli GO banuje taką osobę, a ta odwoła się i udowodni swoją niewinność, to GO traci na swojej pozycji. Staje się kimś, kto niesłusznie banuje i czyje osądy można podważać. Jak myślicie, dlaczego nie banuje się kont na Allegro? Z jednego powodu: można łatwo się podszyć pod kogoś, a takie konto kończy na permie. Podobna sprawa jest z multi. Jeśli ktoś umie oszukiwać, to system nic na to nie poradzi, ponieważ nie jesteś w stanie udowodnić, że kilka kont jest prowadzone przez jedną i tę samą osobę. Co do spruty o top. Cóż, szkoda mi was. Wiele top ma znajomości i to nie z GO a ze starymi znajomymi z innych uniwersów. Wiecie, jak to działa? Ty prowadzisz moonówkę/GSówkę na uni X a kumpel w zamian prowadzi moonówkę/GSówkę na uni Y.
    Tak jak @ciap pisała, poczytajcie sobie o banach topki na różnych uniwersach, bo póki co jesteście żałosnymi dziećmi piszącymi "a on dostał piątkę, bo pani nauczycielka go lubi!". Mówi to wam top 2 Libry, który się kumpluje z @ciap, a która wywali mnie na bana jak tylko znajdzie ku temu podstawy
    Zapytaj @ciap co mi napisala jak jej podalem dwa konkretne przyklady co sie dzialo/dzieje na uni draco. Zwyczajnie olala temat i pokazala, ze za wszelka cene musi byc "jej" na wierzchu :D ja do niej pierwszy nie wyskoczylem wiec te "forumowe nooby" uznaje, ze nie do mnie :D :P
  • stark nie rozumiem. twojego agresywnego tonu w niektórych częściach wypowiedzi; (nazywając mnie noBem tylko dla tego że jestem nowy na tym forum a ty masz latka członkostwa. czy to ma być tylko forum wzajemnej adoracji doświadczonych członków którzy sobie cukru ja i wspominają czasy gdy wegel powstawawal;)a może jest to forum wszystkich graczy ktOrzy są zalogowani na ogame nie zważając na lata spędzone na ogame bądź jej braku. stark mówisz jak byś pozjadal wszystkie rozumy:(ignorancja która przemawiasz do nowych członków tego forum np mnie jest niezrozumiała :( nie wiem wszystkiego o ogame.ty widzę ze wszystko. :) to ze chciałem pogadać na ten temat z innymi graczami nie powinno powodować tak agresywnej reakcji:)to forum wszystkich graczy a nie tylko pana stark. ;)ps może określenie top było niefortunne. nie miało na celu wskazania graczy i tu zmienię formę na ,,,czołówki rankingu,,,,jako wyłącznych posiadaczy wielu kont. a to ze mi się to nie podoba to moje zdanie i powinieneś stark to uszanować a nie narzucać tylko i wyłącznie słuszny twój punkt widzenia na ta sprawe innym członkom tego forum :):)good game have fun
  • "Zapytaj @ciap co mi napisala jak jej podalem dwa konkretne przyklady co sie dzialo/dzieje na uni draco. "

    Odesłałeś mnie do @Ruda. Nic mi nie napisałeś. 0_o

    GO nie jest osobą do której pisze się skargi. Dodatkowo Ty, ja i jak każdy inny gracz nie pozna nigdy całej sprawy z u Draco. Nie mam zwyczaju wybierać jakiejś strony gdy znam tylko argumenty do jednej ze stron. Jako teamowicz z 6 letnim doświadczeniem wiem jak bardzo różni się to co widzi gracz od tego co bywa w logach.

    Inna sprawa. Sytuacja o której piszesz miała miejsce 2,5 roku temu. Zostało to już dawno wyjaśnione przez team. Nie mówię "zapomnij" ale...
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Zrobił się lekki offtop i kilka postów poleciało do kosza.
    Przypominam, że Dział Zadawanie pytań służy do innych celów niż dyskusja na temat kompetencji teamu. Jeżeli ktokolwiek ma obiekcje co do pracy któregokolwiek z członków Teamu to skargę należy napisać poprzez system Support.

    Odnośnie pytania zadanego przez @malach33 to zgodnie z Zasadami Gry zabronione jest posiadanie więcej niż jednego konta na danym uniwersum. Jeżeli masz podejrzenia co do gracza, że łamie on w/w zasadę proszę o wysłanie zgłoszenia aby GO mógł to zweryfikować.
    Jednocześnie informuję, że to iż gracz zgłosi podejrzenie złamania zasad gry nie jest równoznaczne z nałożeniem blokady na zgłoszone konto. Operator Gry nadaje blokadę tylko i wyłącznie na podstawie logów z gry jakie posiada oraz zgodnie z wytycznymi nałożonymi przez Administrację Gry.
    @malach33 jeżeli masz wątpliwości co do zasad gry zapoznaj się z tym tematem -> klik klik. Są one tam ładnie i jasno wyjaśnione.


    Zasady Gry | Kontakt z Operatorami Gry|Discord Ogame.pl
    moją ogejmową encyklopedią jest ciap! <3
  • nie chce oceniac pracy team.nie o to mi chodziło zakładając ten wątek :)napisałem tylko to oczym sie mowi czesto w soju.widzę ze ten temat odnosnie multi kont nie powinien zostac poruszony na forum ogame. :(może szukam problemu tam gdzie go nie ma :):)chciałem poznać tez zdanie innych graczy z innych uni niż virgo.
    dziękuję za link do zasad gry . juz czytałem