rozne zastosowania dla bezuzytecznych technologii

    • rozne zastosowania dla bezuzytecznych technologii

      laserowa - kazdy poziom tej technologii zwieksza dzialanie boosterow konstrukcji o 1% (lub o 2%)
      nadprzestrzenna - kazdy poziom zwieksza dzialanie boosterow wydobycia o 1%
      grawitony - kazdy poziom zmniejsza zuzycie antymaterii o 1%

      INNE
      - skracanie czasu budowy budynkow
      - skracanie czasu badan
      - generowanie dodatkowych boosterow
      - generowanie antymaterii
      - obnizone koszty zamiany boostera imp/exp na inny (jednej lub wiecej)
      - zwiekszona produkcja energii przez solarke
      - zwiekszenie dzialania nanitow/robotow/stoczni/laboratorium
      - zwiekszenie liczby pol na planetach/ksiezycach
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Dobry pomysł, aczkolwiek ciekawi mnie najbardziej, że był przecież konkurs na efektowne użycie grawitonów i jakoś po nim słuchu nie ma pomimo, że już minęło naprawdę dużo czasu.
      Nie mam żadnych zastrzeżeń co do pomysłu, ale ciężko się przebić żeby podobało się wszystkim, jak to mówią, jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził, pozdrawiam :D
    • jesli sugerujesz ze ilosc lajkow ma jakies przelozenie na przebicie sie danego pomyslu to jestes w bledzie:D, najwazniejsze jest aby wrzucic cos na ruszt, cos zaproponowac bo wcale bym sie nie zdziwil gdyby w gf pracowali ludzie ktorzy maja problem z kreatywnoscia, dlatego trzeba im podsuwac rozne, czasem najprostsze pomysly zeby mieli nad czym myslec
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Witam
      Pomysł jak najbardziej dobry choć nie nowy(mówię tu o zamyśle uaktywnienia bezużytecznych technologii) ,dziwi mnie opieszałość,czy też niechęć twórców gry do wprowadzaniu zmian .Czemu jest taka stagnacja,podczas wprowadzania doku kosmicznego zapowiadano ,że będzie służył nie tylko do odzyskiwania statków z pola wrakowego i co kupę czasu minęło i nic.Tak jak niedawno napisał Mari jak ja bym w takim tempie pracował to by mnie z roboty na zbity pysk wywalono.Zmiany są potrzebne ,zmiany są konieczne wprowadzenie doku kosmicznego było krokiem w dobrym kierunku ,ale niestety zatrzymano się w połowie drogi już wcześniej sugerowałem co można z nim dodatkowo zrobić -dostawka doku k. przerabiająca np 1000 pancerników na 1 super-pancernik zużywający tyle samo deuteru co 1 zwykły pancernik itp itd rozwiązałoby to problem braków deuteru na fs i myślę ,że wielu graczy zachęciłoby do bardziej efektywnej gry niż atak -urlop-atak-urlop.Sam dok powinien odzyskiwać dużo więcej statków niż to zaproponowali twórcy zwłaszcza na uniach gdzie pole wrakowe jest 70% jak ktoś dojdzie do 17 % odzysku to jest dobrze i to ma kogoś zachęcić do dalszej gry -śmiech na sali
      Wracając do pomysłu Comy,żeby go przedstawić dalej trzeba by było go bardziej rozbudować .Rzucenie hasła skrócenie czasu badań super tylko jak.Proponuję wprowadzenie np czegoś takiego że od
      9 poziomu Międzygalaktycznej Sieci Badań zmniejsza się czas badan o 10% lub wyższe poziomy Laboratoriów badawczych powinny bardziej skracać czas badań .To tylko sugestie do przedyskutowanie ,każdy rzuciłby jakiś pomysł zebrałoby się to do kupy i można to wtedy wysłać do Origin .

      Pozdrawiam ja:)
    • Temat jest bezsensowny z jednego powodu - Gameforge już od dawna pierniczy o wprowadzeniu zmian (nadprzestrzenna miała zwiększać ładowność trampków i recyklerów, temat umarł i jakoś im się nie spieszy do wprowadzania). Grawitony są wałkowane od lat - z jakim skutkiem? Doskonale widać.
    • @sta111siu dobrze napisal w innym temacie, krotko i z sensem :)


      sta111siu napisał(a):

      ech nauczyli się liczyć tzn ile jest dwa razy dwa i już nowe pomysły mają
      gra powinna być wymagająca dla człowieka i tylko wtedy jest atrakcyjna
      odkąd ogame jest coraz mniej wymagające to umiera
      Co tu duzo gadac. Gra sie coraz bardziej wyludnia a wszystko przez antymaterie i kontakty zwyklych graczy z administracja dzieki czemu kwitna nielegalne pushe, multikonta i inne tym podobne przez co ten syf jaki nazywamy Ogame tylko coraz to bardziej sie poglebia i ludzie graja juz raczej tylko z sentymentu czy z przyzwyczajenia. Dajmy na to, ze czesc tych nowych pomyslow weszla by do gry tylko kto by na tym korzystal? Gornicy na starych uniwersach i antygracze na nowych uniach grajacy do pierwszego zloma a potem wieczny urlop/kasacja lub sprzedaz konta i czekanie na otwarcie kolejnego uni? Jaki sens wiec wprowadzac jakies ulatwienia skoro i tak gra ewidentnie tylko jest juz po to by GF moglo zarobic pare grosza majac w powazaniu czego oczekuja gracze.
    • Witam ponownie
      Taka tylko krótka dygresja do wpisu poprzednika.
      Rozbudowa stacji kosmicznej tak jak proponuję i zwiększenie procentu odzyskiwanej zezłomowanej floty to raczej nie są pomysły dla górników na starych uniach lecz flociarzy na starych uniach
      Choć masz rację co do większości pomysłów CIERNIKA(i tu sorki za pomylenie w poprzednim wpisie z nazwą sojuszu) dotyczy górników,ale nie musi tak być możecie podawać inne pomysły
      Zdaję sobie sprawę ,że większość o ile nie wszystkie pomysły to marzenia ściętej głowy ,ale lubię ten dział i fajnie pogadać co można by tu zmienić ,udoskonalić .
      Pozdrawiam ja:)
    • Mirmir napisał(a):

      Witam
      Wracając do pomysłu Comy,żeby go przedstawić dalej trzeba by było go bardziej rozbudować .Rzucenie hasła skrócenie czasu badań super tylko jak.Proponuję wprowadzenie np czegoś takiego że od
      9 poziomu Międzygalaktycznej Sieci Badań zmniejsza się czas badan o 10% lub wyższe poziomy Laboratoriów badawczych powinny bardziej skracać czas badań .To tylko sugestie do przedyskutowanie ,każdy rzuciłby jakiś pomysł zebrałoby się to do kupy i można to wtedy wysłać do Origin .

      Pozdrawiam ja:)

      myslalem ze piszesz do kogos innego =)

      po co rozbudowywac te pomysly? wiekszosc jest absolutnie czytelna i zrozumiala, nie trzeba ich rozbijac na jakies wzory, poza tym 99,9% przedstawianych tu propozycji i tak konczy zywot w tym dziale wiec szkoda mi czasu zeby sie dalej rozwijac

      co do skrocenia czasu badan ok, jest to maly paradoks, wielomilionowe koszty wyzszych labow daja znikomy efekt podobnie jak i msbn, jednak z kilku powodow tak musi byc
      1. w koncu i tak dojdziemy do sciany (czyt. pozycji gdzie koszty sa zupelnie nieadekwatne do efektu), co za roznica w ktorym miejscu, obecne miejsce jest raczej optymalne
      2. wiekszosc graczy nie zmierzy sie z tym problemem przed koncem gry, dla nich to bez znaczenia
      3. musza wystepowac sytuacje ktore sklaniaja do wydawania anty

      generalnie piszac o bezuzytecznych badaniach nie mialem na mysli msbn ale skracanie badan o 10% od 9 lvl jest calkiem do rzeczy (jako dodatkowa wlasciwosc oprocz standardowego laczenia labow, teoretycznie mozna nawet stworzyc mniejsze progi oddzialywania dla nizszych lvl [bylaby to cecha niezalezna od laczenia labow]), jednak od razu trzeba dodac ze gry to nie uratuje =) , ekowcy posiadajacy 12-13 planet zatem duze mozliwosci rozwoju labow z reguly nie inwestuja az tak bardzo w badania natomiast flociarzom najczesciej szkoda surowca, bylaby to wiec zaleta tylko dla waskiej grupy
      Ciernik - u 32 / 68

      COMA rzondzi

      www.leukemia.pl
    • Wiem ,że jeden pomysł dużo tu nie da , tu jest potrzebny cały pakiet zmian a skrócenie czasu badań poprzez zmiany w strukturze msbn to jeden z pomysłów dodany do Twoich .Największe zmiany potrzebne są we flocie, gro graczy odchodzi po zezłomowaniu, doki to dobry pomysł ,ale na uniach z 70 % złomem i odzyskiem 17% max nic to nie daje,może tam gdzie jest 30 % złomu ma to jakiś sens nie wiem. Drugi aspekt to przerośnięta flota ,brak deuteru albo zbyt wysokie koszty fs-u powoduje grę z uciekaniem ciągle na urlop taka gra moim zdaniem jest g... warta.
      Pozdrawiam ja:)