Jeden numer IP - jeden gracz.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Jeden numer IP - jeden gracz.

      Właściwie napisanie tego tematu to spntan, ale sądzę, że jest to konieczność.
      Wiem, że istnieje możliwość gry po zgłoszeniu przez więcej niż jedną osobę - grającą na tym samym unii. Niby ok wszystko gra - zasady proste, czytelne...
      Niby tak ale moim zdaniem - ten zapis to błąd... Powiem tak jeśli chce grać załóżmy dwóch braci to w dzisiejszych czasach korzystanie z innego IP - jest bardzo proste. Są tablety, telefony, net można udostępnić z telefonu, itd... Problem zapewne dotyka bardziej tych co już grają jakiś czas - choć zapewne i tych nowych graczy też... No bo czy istnieje możliwość, że jeden gracz drugiemu przesyła surowce - grając na tym samym IP???
      Jeśli tak czy to jest ok?
      Czy to jest ok - jeśli ktoś aktywnie gra poświęca swój czas, zarywa nocki, budzi się rano na fsa - buduje mozolnie flotę... albo inaczej kupuje antymaterię?
      Moim zdaniem jeśli istniej taka możliwość jak przesyłanie surowców z konta słabszego silniejszemu z tego samego numeru IP - to zmiany tej możliwości powinny być szybkie i natychmiastowe - KONIEC!!!!
      To nie są te czasy gdzie w domu jest jeden komputer ( lub może być jeden komputer). Inna kwestia - ile osób korzysta z tego prawa? Ilu graczy gra na jednym IP? Moim zdaniem to są pojedyncze osoby - i myślę, że jeśli taki zapis byłby wprowadzony i jeśli ktoś lubi tą grę to sobie z tym poradzi!
      Jestem zdziwiony - że wcześniej tego nie wprowadzono... Proponuję aby od tego zacząć przyciągać nowych graczy. Moim zdaniem wprowadzenie tej zasady to podstawa. Brak możliwości grania na jednym IP na jednym unii - KONIEC Z TYM! Na wszystkich unii - dotyczyć to powinno wszystkich kont - starsze konta przenieść na inne unii niech gracz sobie wybierze...
      Mam nadzieję, że gracze wypowiedzą się jednoznacznie się w tym temacie - moim zdaniem to podstawa.
      p.s. proponuję zrobić również ankietę.
    • "Moim zdaniem jeśli istniej taka możliwość jak przesyłanie surowców z konta słabszego silniejszemu z tego samego numeru IP - to zmiany tej możliwości powinny być szybkie i natychmiastowe - KONIEC!!!!"
      Każde przesłanie surowców z konta słabszego na mocniejsze bez korzyści dla konta słabszego jest traktowane jako push. Posiadanie jednego IP tego nie zmienia - nadal jest to pushem. Cytując Zasady Gry: "Konta o takim samym IP mogą ze sobą handlować, organizować wspólną obronę, atak czy inne kontakty flot, jednakże, wciąż obowiązuje push reguła."


      Od 2012 roku Zasady Gry są takie same dla każdej gry językowej dlatego zapraszam na forum board.origin.ogame.gameforge.com/index.php/BoardList/ gdzie można zgłaszać propozycję zmian.

      Jeżeli napiszesz na tamtym forum przemyśl:
      Niżej "Brak możliwości grania na jednym IP na jednym unii - KONIEC Z TYM!"
      Wyżej "w dzisiejszych czasach korzystanie z innego IP - jest bardzo proste"
      Jeżeli to taki brak problemu w takim razie po co sztucznie ograniczać. ;)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Żle napisałem... Chodzi o wysyłanie surowców z konta silniejszego do konta słabszego z tego samego komputera.
      Np. Silne konto ekowe przesyła surowce na konto militarne... No i moje pytanie czy to jest ok!?
      Moim zdaniem jeśli grają dwie osoby na jednym unii - w tym samym domu - to nie powinno to mieć miejsca a już na pewno nie przesyłanie surowców miedzy tymi graczami.
      Tak jak pisałem wcześniej można korzystać z tabletu, komórki itd... i też znajdować się w tym samym domu - tak jak piszesz po co sztucznie ograniczać.... i właśnie tu się różnimy - po co ułatwiać?
      Bo jak zweryfikować, że grają dwie osoby lub trzy a nie jedna!?? Bo wtedy np. z telefonu dana osoba zaloguje się na jedno konto - jeśli będzie niedozwolone logowanie się z tego samego adresu IP!!! na inne już nie ;)
      A teraz jest możliwe zalogowanie się na np. dwa lub trzy konta i przesyłanie sobie surowców - chyba nie o to tu chodzi prawda..
      Rozumiem, że kiedyś nie było komórek i w nich internetu, tabletów, itd... i takie ograniczenie mogło by spowodować pewne komplikacje... Dzisiaj mamy inny poziom technologiczny i gra przez kilku użytkowników na jednym IP - serio - tak to wygląda na taką skalę, że grają ludzie rodzinami ;) ??? Osobiście moim zdaniem przesyłanie surowców i ataki na siebie powinny być zakazane przez graczy, którzy mają ten sam adres IP. A jeśli tak bardzo dana rodzina lubi grać - niech gra ale na różnym unii.
      Proste - proste.
    • Wnioskuję że kolega dopiero raczkuje i próbuje zmieniać wszystkich wokół siebie ale nie siebie. Jak wspomniałeś mamy inny poziom technologiczny a więc i bardziej zaawansowany co daje sporo możliwości, nie musisz mieć kilku kont na jednym IP gdyż zawsze znajdzie się taki który będzie próbował ominąć przepisy (to takie Polskie) ;)
      Na jednej przeglądarce możesz mieć jednorazowo zalogowany kilka kont tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić a takie zmiany w regulaminie nic nie zmienia oprócz utrudnienia gry dla tych którzy rzeczywiście grają we na jednym komputerze. Ogejm to nie pentagon, ochrona słaba, opcji jest wiele by przymachloic a prawda jest taka ze 90% graczy ma więcej jak 1 konto..
      Jaki z tego wniosek? Albo się z tym pogodzisz i tez zaczniesz kombinować albo zmienisz gierkę :)

      Elo
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • Puck - ja bym w akademiku wolał zarywać nocki w inny sposób niż grać a przynajmniej grać na kompie :)
      Co do kolegi, który pisał wyżej chyba faktycznie masz rację. Jeśli nic z tym nie robią to dlaczego ja mam być bardziej święty od Papieża ???
      Dla mnie to jest logiczne, że jeden numer IP powinien przypadać na jedno konto i tyle.
      Z tym, że jeśli masz jedno konto na danym unii to możesz logować się gdzie tylko chcesz i jak chcesz (bez ograniczeń) jak masz dwa konta lub więcej na jednym unii i się pomylisz to BAN ;)
      Puck - mylisz się co do jednej sprawy surowce można przesyłać z silnego konta ekowego na flotowe i wtedy jest ok - myślę, że ci co śledzą uważnie przyrosty na swoim unii widzą pewne rzeczy...
    • a może by tak zminimalizować wspólne IP ( brat, żona) i w erze gdzie nie jest już to technologia kosmiczna i występuje już w wielu smartfonach, tabletach i laptopak jak nie to dormowe są apki lu dość tanie czytniki i namówić GF na wprowadzenie logowań czytnikiem lini papilarnych :D w tedy już mało prawdopodobne że ( brat ,żona często wymyślone postacie ) użyczą nam swojego palca w każdej chwili XD
    • FILU napisał(a):

      a może by tak zminimalizować wspólne IP ( brat, żona) i w erze gdzie nie jest już to technologia kosmiczna i występuje już w wielu smartfonach, tabletach i laptopak jak nie to dormowe są apki lu dość tanie czytniki i namówić GF na wprowadzenie logowań czytnikiem lini papilarnych :D w tedy już mało prawdopodobne że ( brat ,żona często wymyślone postacie ) użyczą nam swojego palca w każdej chwili XD
      Już widzę jak żony chodzą po zakupach z odciętymi paluchami a mężowie z wisiorkami na szyi :E
      W sumie fajny widok by był jakby łyżka wyprowadzala swojego psiuńcia na spacer a smycz trzymała w zębach :quasi: :ocb:
      tylko VICIA !!!
    • ci co sa ogarnieci beda to obchodzic bez problemu. Logowanie sie z pl przez rosje czechy i inne kraje nie stanowi zadnego problemu. Takze ci co beda chcieli sie pushowac to poprostu zrobia bo nikt z administracji nie bedzie az tak sledzil jak w pentagonie.
      Sam gram z zona na tym samym IP. Wymieniamy surowce, robimy sobie proby moonowe i zadne z nas nie dostalo bana. Problemem sa gracze ktorzy zakladaja kilka kont i sie regularnie pushuja przez logowanie z roznych krajow...
      Pradawny Eridanus - ON
      Pradawny Deimos - OFF
      i Pradawny jest tylko jeden.... reszta to podroby....
    • ale Panowie zanim będziemy pisać o zmianach przeglądarek, serwerów , proxy itp. "magie" by zamaskować konto "brata" :D odpowiedzmy sobie najpierw na jedno proste pytania .
      IP to adres urządzenia nie internetu więc ile przykładowy Kowalski ma urządzeń z każdym inny IP domu ?
    • Filu, zacznijmy może od zmiany organu orzekania, czy sędzia może prowadzić sprawę osoby spokrewnionej? Administracja powinna składać się z osób nie grających w daną grę, ciężej było by to obejść niż ogarnąć nowe IP :)
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę
    • schweppes65 napisał(a):

      Administracja powinna składać się z osób nie grających w daną grę
      Zostałam kiedyś GO w Battleknight choć nigdy w to nie grała i nikogo nie znałam. Jakoś z tego powodu gracze zadowoleni nie byli ponieważ jak to pisali "nie znam sytuacji w grze". Myślałam że bardziej im będzie przeszkadzać że nie znam gry niż to że nie wiem kto z kim. A jednak mnie zaskoczyli. Po 3 latach bycia w team poznałam ich i przestali się rzucać choć nadal gry nie znam. :fgrin:

      Jeżeli gracz nie ma być z PL to w czasie zakładania konta musiałby pomyśleć "o kiedyś przystąpię do teamu to założę konto na zagranicznym". Po 1 mało kto zakładając konto myśli że przystąpi do teamu, po 2 do gry się zazwyczaj idzie bo znajomy gra na PL. Gra na zagranicznym gdzie nikogo się nie znam i dodatkowo bariera językowa może prowadzić do tego że szybciej gracz odpadnie z gry.

      No chyba że ma to być ex gracz... Tylko pytanie jeżeli masz wątpliwości do tego że gram i GOłuję czy to że skończę grę cokolwiek zmieni? Nadal będę ciap która zna większość graczy (prowadziłam rekordy / górników na chyba 8 uniach, mam 9 tys postów i jestem na forum od 12 lat).

      PS. Znajomość administracji / teamu niczego nie zmienia. Logi to logi, jeżeli jest wspólne IP to jest i już. Team ma strukturę hierarchiczną prace GO nadzoruje SGO, pracę GO i SGO - GA. Sama banowałam osoby które znam i nawet czasem współpracowałam z nimi na uni gdzie gram (można poczytać o tym w jakimś DiD). Trzeba umieć oddzielić miłostki i niemiłostki jako gracz od tego co się robi jako team. To jedna z cech która jest wymagana od osoby która idzie do teamu - oddzielać sprawy prywatne od teamowych, być obiektywnym. Jeżeli uważasz że ktoś nie jest napisz skargę do przełożonego tej osoby. Choć szefostwo nie robi publicznych linczów (pewnie większość by chciała takie :XP: ) to żadna skarga nie jest olewana. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • I jest osobną grupą? Hmm
      Nie bardzo rozumiem :)

      Nikt nie zostwnie GO gdy nie ma nic wspólnego z ogame. Nie jest sie GO na serwerze na którym sie gra. Zawsze wszystkie podejrzenia możecie pisac w ticket. Wtedy przełożony również ma wgląd w zgłoszenie. :)
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Dosłownie. Nie uprawiać wolontariatu, zatrudnić osoby z zewnątrz do obsługi panela i zmieniać regulamin na bieżąco. Push można uprawiać na wiele sposobów, regulamin jest stały, wystarczy się do niego dopasować i pompować bez obawy o bana.
      Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę
      Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę