Gwiazda śmierci w bunkrze - przy PZ 60%

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Gwiazda śmierci w bunkrze - przy PZ 60%

    Witam,
    Jak się ma zastosowanie GS w bunkrze na uni z pz 60%? Bo taki poradnik dotyczy 30%: Poradnik dla Górnika. Wszystko co i jak.
    Jak sprawdzałem w symulatorze jaki bunkier dobrać, to dołożenie GS jest złym rozwiązaniem(duże straty, ale agresor odzyska sobie to z pz), chyba że ktoś ma inną opinię o tym :) Nie chcę budować też kosmicznego bunkra bo kusi to tylko pasjonatów ich rozbiorów :p
  • Zdecydowanie widać, kto ma zerowe pojęcie o grze. Sugeruję zrobić symulację dużego bunkra bez GS-ów i z GS-ami przeciwko samym GS-om, Starrk, to byś ludzi w błąd nie wprowadzał.
  • Zaczne od tego, ze wg mnie idea stawiania bunkra, jest pewnym ryzykiem

    Z jednej strony wygoda:
    - brak fsow
    - łatwe zsylanie floty i surowki

    Z drugiej strony, znaczaca wartosc calkowita konta jest ulokowana w czyms, czym nie mozna uciec, a w chwili ataku ciezko wyjsc bez strat.

    Nie bede oceniał czy ma to sens czy nie, decyzja kazdego gracza z osobna.

    Za to gsy na bunkrze ? Jesli bunkier jest naprawde duzy, to moga z niego uczynić praktycznie niezniszczalną rzecz. Zamiast ładować kolejne tysiące wyrzutni plazmy, zdecydowanie lepiej wyspawać gąski broniące bunkra.

    Oczywiscie bunkier z gsami jak i bez nich, nie zagwarantuje nam, że ktos sie nie zbierze na nas z flota tak przeważającą, że zamiecie nas pod dywan. Niemniej jest to ryzyko o ktorym pisałem juz wczesniej :)
    Uniwersum 4 - TOP 1 OGÓLNE, TOP 2 FLOT - perm ban za młodzieńcze cwaniactwo :)
    Uniwersum Hyperion - TOP 4 OGÓLNE, TOP 3 FLOT - zakończenie gry z wynikiem 106 ST
    Uniwersum Oberon - TOP 4 OGÓLNE, TOP 150 FLOT , TOP 1 EKO - eko emerytura, próbuje wykopać Balroga !!!!!
  • Moim zdaniem bunkrowanie sie jest calkowicie bez sensu. Chyba, ze nie masz czasu i rzeczywiscie bunkier jest dla Ciebie niezbedny, zeby jako tako grac, rozwijajac konto przynajmniej z samego tylko wydobycia. Moge podac przyklady 3 graczy-bunkrownikow z uni na ktorym gram, ktorzy postawili zasieki i grajac z wydobycia duzo wolniej rozwijaja konto niz ja co nie mam bunkrow i moje konto to tylko budynki (ponad 34kk pkt w ekonomii) i badania (przeszlo 6kk pkt). Punktow wojskowych mam zaledwie nieco ponad 2kk. Podsumowujac, moim zdaniem nic nie da takiej przewagi nad innymi graczami jak czysta flota badz dobre eko + farmingii po idlerach. W bunkrach duzych ilosci surki nie pochowasz bo predzej czy pozniej ktos Cie wyfarmi a majac te kilkadziesiat duzych transporterow do wozenia surki na fs-y jestes w stanie wiecej ugrac niz kazdy inny gracz chowajacy sie za bunkrami. Ja mam konto w top 150 i wybijam sie w przyrostach miesiecznych na tle takich graczy jak top 100 czy nawet top 20. Wg tego co pokazuje ogniter mam lepsze przyrosty miesieczne grajac samymi tylko transporterami niz wymienieni wczesniej, okopani w bunkrach.