Sposób karania

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Sposób karania

      W poprzednim roku został stworzony wątek dotyczący kar jakie gracze otrzymywali za multikonta, push czy nielegalne oprogramowanie. Chodziło w nim o wydłużenie kar bądź nawet wieczną blokadę konta. Według mnie aktualnie nic nie dadzą te kary skoro gracz i tak ucieknie na urlop. Moją propozycją było by zablokowanie możliwości włączenia urlopu bądź jego zdalne wyłączenie kiedy gracz zostanie zablokowany oraz możliwość atakowania go. Coś takiego ma na celu słusznie ukarać graczy aby nie zapomnieli, że złamali regulamin gry. W takim przypadku jest już kwestią czasu gdy stanie się zwykłą farmą na co w pełni zasłużył.
      Proszę o rozpatrzenie tego pomysłu oraz podanie własnych propozycji.
    • Bany bez urlopów można porównać z kasacją konta szczególnie w przypadku floty, bunkrów. Gracz w parę dni straci wszystko na co pracował latami. Nie wszystkie bany to ciężkie przewinienia, nie każdy łamie Zasady Gry z premedytacją. A jednak wszyscy równo dostawaliby "kasację".
      Wiele było dyskusji przy banach bez urlopu przy wulgaryzmach. Padło tak legendarne konto Popurii (wtedy grał krzysiurek) czy przy banie Mrocznego. Taki sposób karania zrobiłby więcej złego niż dobrego. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Gdy gracz zostanie zablokowany automatycznie wyłączany byłby mu urlop. Takie coś mogło by być stosowane jak powiedział kolega powyżej z banami permanentnymi ale również tymi czasowymi jak kary za multikonto, push, bash, bugusing, skrypty i groźby. Pomijam przekleństwa bo była by to zbyt sroga kara jak za takie przewinienie.
    • Ciap napisala
      Bany bez urlopów można porównać z kasacją konta
      Nie zgadzam sie z takim porownaniem

      Gracz straci tylko flote i zostanie wyfarmiony
      Zasluzona kara , za multi , pushe , ustawki i zlomowanie kupionych kont
      To nie jest kasacja konta , straci to co nielegalnie zyskal

      Za obraze i wulgaryzmy , za 3 razem ban bez Urlopu

      Ban bez urlopu nie za dlugi , 24.....48 godz wystarczy

      Kilkudniowe bany z urlopem to nie jest zadna kara
      Pushery i oszusci smieja sie z tego , bo niie musza sami wlaczac urlopu

      Pozdrawiam
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Jestem zdania, że dla oszustów nie powinno się mieć skrupułów.
      Jest jeden powód jednak dla którego nigdy bany bez urlopu nie powinny dojść do skutku.

      Otóż zbanowany gracz ma prawo do odwołania się od kary. I to nie jedno.
      Przypuśćmy że gracz został niesłusznie skazany na banicję w wyniku błędu GO. Odwołał się od kary. Po dochodzeniu okazało się,że ban nie powinien zostać nałożony. Taki gracz po zdjęciu blokady nie miałby do czego wracać.
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF
    • Kwestia tego, że przy obowiązujących wymiarach kary i limitach czasowych dla GO/SGO/GA na odpowiedź,taki ban prawdopodobnie już by się dawno skończył.
      Dodajmy do tego sprawy wymagające dłuższego wyjaśnienia.
      Choćby głośna sprzed kilku lat sprawa z uni Draco. Szczęśliwie skończyło się backupem.
      Czy,mająca miejsce trochę później afera z falą banów za rzekome skrypty. Parę osób zapewne poleciało słusznie. Tych mi nie szkoda. Jednak dopiero po kilku tygodniach wyjaśniono,że w zdecydowanej większości przypadków blokady były nakładane bez przyczyny.
      ____
      Pominąłem kwestię najbardziej oczywistą: piniondze.
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Jay ().

    • Czyli waszą opinią pomyłka w handlu lub skleroza lub wypadek i brak możliwości dokończenia handlu = zrównanie floty / obrony do zera dla tej osoby.

      ogólnie sie zgadzam z tematem, ale wy tego wgle. nie przemyśleliście.
      Ciap ma racje że jest to równoznaczne z kasacją konta. a Wg mnie jedynie te osoby które są karane za ostrze przewinienia powinny mieć takie coś.

      Sam nigdy nie miałem bana, ale już sobie wyobrażam jak trafie np. do szpitala i dostane "bano-kasacje" za niedokończony handel.

      Użyjcie głowy. Ten pomysł jest całkowicie niedopracowany.

      Nawet nie pomyśleliście o tym że dalej faworyzowałoby topowych graczy, którzy byliby w stanie jako jedyni kasować największe bunkry... I gdzie tu balans?

      Wgle to niema sensu. Kiedyś były bany bez urlopu i z jakiegoś powodu z tego zrezygnowano, sami sie domyslcie dlaczego.
    • Z tym tez nie ma problemu
      Go nie popelnia az tylu pomylek by bylo zbyt duzo odwolan ( Choćby głośna sprzed kilku lat sprawa z uni Draco.)))

      A w tym wypadku GO powinen jak najszybciej wyjasnic sprawe
      Wszystko jest do rozwiazania jak sie chce

      Tu chodzi o to by karac oszustow ,a nie udawac ze ich sie karze

      Ps
      Jay , wydaje mi sie probojesz bronic oszustow
      Podobnie bylo przy propozycji by utrudnic granie UFS.em , czy ograniczeniem czasu przebywania na urlopie
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Z tym tez nie ma problemu
      Go nie popelnia az tylu pomylek by bylo zbyt duzo odwolan ( Choćby głośna sprzed kilku lat sprawa z uni Draco.)))
      Ale jednak jakieś popełnia.
      Statystyk ilości odwołań w stosunku do ilości banów nie znam. Wątpię,że Ty je masz.

      john malkowitz007 napisał(a):

      A w tym wypadku GO powinen jak najszybciej wyjasnic sprawe

      Wszystko jest do rozwiazania jak sie chce
      W omawianym przypadku raczej GO nie chciał jak najszybciej wyjasnić sprawy, skoro będąc w komitywie z jednym graczem nałożył blokadę.:E


      john malkowitz007 napisał(a):



      Tu chodzi o to by karac oszustow ,a nie udawac ze ich sie karze
      Karzmy oszustów. Sam to napisałem. Sam oszukiwania nie znoszę.Mnóstwo osób się pushuje i są na wolności.Długości banów są śmieszne.Fakt zlikwidowania publicznego pręgierza również.
      Problemem jest to,że proponowane przez was rozwiązania nie mają prawa bytu.Może się to obić na osobie,która blokadę dostała niezasłużenie. Tych nie chcę karać. Bo i czemu?



      john malkowitz007 napisał(a):



      Ps
      Jay , wydaje mi sie probojesz bronic oszustow
      Podobnie bylo przy propozycji by utrudnic granie UFS.em , czy ograniczeniem czasu przebywania na urlopie
      1. Nie przypominam sobie,żeby granie UFS-em było kiedykolwiek zabronione. No chyba że się coś zmieniło. Dawno nie grałem.
      2. Przeczytaj moje posty w tym temacie. Dużo ich nie ma,bo oprócz tego aż dwa. Kogo w nich bronię i co w nich jasno zaznaczyłem?
      HYPERION OFF

      LIBRA OFF
    • troszkę nie tak to wygląda bo bany są różne i nie każdy ma jednakową siłę złamania regulaminu . Bo co mają ci powiedzieć co dostaną bana bez urlopu za złe próby moonowe , zła odsyłkę z ASC lub z pz-ta. Brak logiki był by już nie mówię ze trudno jest userom odróżnić bana za multi typowego handlarza a kogoś kto wpadł bo np: sojusznik zalogował się na konto bo ktoś miał problem z netem albo słynna gra na wspólnym IP gdzie np: dwa konta nie dopuszczają się żadnych złamań regulaminu a wpadną po logach czasowych a znam graczy co faktycznie graja rodzinami a nie jedna osoba.

      co do waszych pomysłów o zdjęciu urlopa to tylko przy permenentnych czyli długoletnich gdzie i tak konto zostanie usunięte w UF więc można by robić takie niespodzianki że raz na miesiąc bez informowania CoMa zdejmuje bany z dwóch kont i kto znajdzie takie to kto pierwszy ten lepszy .

      Przy zakładaniu konta OWU powinno informować gracza że przy nałożeniu bana per. traci konto na rzecz CoMa . Można też skorzystać z prawa jakie ma CoMa "Community Management gry zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od niniejszych zasad." więc wszystko w rękach ART
    • a co to jest "odwołanie od bana ???" Bany są tak przemyślane i zakładane że muszą być na 100% pewności ;) to tak jak byś był sędzią w sądzie i co drugi twój wyrok był by zły i musiał byś przepraszać że skazałeś niewinnego ;( to po jakim czasie wyrobił byś sobie opinie kijowego sędziego no i raczej w szybkim tempie opuścił byś grono sędziowskie 8-)
      Po prostu wierzmy teamowi że jest sprawiedliwy i bezstronny a zróbmy coś tak jak opisują to inni i ja z banami per. albo niech w drodze niespodzianki będą zdejmowane przez CoMa " nikt nie wie gdzie i kiedy i jakie konta" to nawet pobudziło by graczy do przeglądania codziennie galaktyki ;) albo nowi gracze do top 2000 lub top 1500 którzy wykazują chęci gry w drodze konkursu lub obserwacji teamu powinny być rozdawane im te konta per.