Poziom drugi grawitonów

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Poziom drugi grawitonów

      Witam.

      Wiem , że temat wałkowany, ale rozsądnych propozycji znalazłem tylko kilka.

      Najbliższe mojemu sercu są te umożliwiające zmniejszenie zużycia deuteru. Na wielu starych uni gracze mają takie floty, które spalają straszliwe ilości deuteru na lot, a na przykład uni Rhea dostało na wejście ustawienie 50 % zużycie deuteru. Moim zdaniem wprowadzenie takiej technologii umożliwiającej to rozwiazanie na innych uni nie byłoby zlym pomysłem.

      Opcji jest kilka.

      Np. zbadanie rozwoju grawitonów na 2 poziom pozwoliłoby wyposażyć stocznie w olbrzymie urządzenia, które pozwalałyby miejscowo zachwiać działanie grawitacji planety dzięki czemu oszczędzanoby olbrzymie ilości deuteru pochłaniane zwykle przy starcie floty. Dopiero odpowiednio rozwinięta stocznia pozwalałaby na wykorzystanie tych urządzeń i tak rozwój stoczni na n-ty lvl dawalby dopiero redukcję zużywanego deuteru o 10 %, może 5 %. Działałoby to także na księżyc przy tej planecie. Takie rozwiązanie, aby zostało skutecznie zastosowane wymagałoby od gracza rozwoju stoczni w wielu miejscach na odpowiednie poziomy co zabiera miejsca na planecie i kosztuje surowce. Tu już trzebaby policzyć, od którego poziomu takie działanie wprowadzić, żeby było to odpowiednio zbalansowane.

      Drugi pomysł (nieco gorszy) :

      Drugi poziom grawitonów przy użyciu gwiazd śmierci pozwala wytworzyć stabilne czarne dziury, które w trakcie lotu floty przyciągałyby do siebie flotę i uruchamiane kolejno pozwalałyby zastapić tradycyjne napędy i zredukować zużycie deuteru praktycznie do 0. To rozwiazanie działałoby tylko wtedy, gdy w skład floty wchodzą gsy więc praktyczne zastosowanie miałoby raczej tylko do fsów. To z kolei być może zmniejszyłoby liczbę urlopów w grze.

      Jestem gotów na krytykę 8o .
      THEY WILL BE NO MATCH FOR YOU. - Darth Sidious
    • bardzo fajnie by było gdyby GF przyjrzał się dobrze temu tematowi, gdyż na dzień dzisiejszy zrobić FS'a np na kolonizuj przy wielkości floty 46kk jest 15kk deuteru a to nawet przy bardzo mocno rozbudowanych kontach ekowych jest wręcz astronomiczną sumą... nie mówiąc już że pomysł z szybkim reckami dobry ale jak to możliwe że niejednokrotnie spalanie recyklerów przewyższa spalani floty a to już przy wylocie całej mojej floty jeden układ obok daje sume 114kk spalonego deuteru dlatego dużo razy nie ma wręcz szansy na wystartowanie a i przez to "Flociarze" nie mogą pozwolić sobie w inwestowanie w badania gdyż tam też niejednokrotnie potrzeba dużych ilości deuteru np. przy napędach, astrofizyce itp...

      ogólnie fajnie by było jak by ktoś poruszył ten temat... wiadomo nic nie ma za darmo i myślę że pierwszy z pomysłów, który wkleił Lord Maul jest bardzo fajny i wart aby nad nim pomyśleć

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421
    • Podobne pomysły jak Maula były już przedstawiane i gruntownie omawiane. Niestety, żaden wdrożony nie został i moim zdaniem nie będzie.
      Można powiedzieć, coś za coś. Duża flota pali dużo. Niemniej wpływ na spalanie powinny mieć napędy + np. rozwój technologii jonowej, która i tak jest do niczego niepotrzebna od pewnego poziomu :P


      UNI 39: OFF
      UNI 40: OFF
      UNI 69: OFF
      UNI Nekkar: ON
    • co do używania grawitonów, to byłbym za tym, by poziomy badań grawitonów obniżał koszty użycia floty o jakieś 9% na każdy poziom - co dawałoby jakiś rozsądny 9 poziom do uzyskania przy jednoczesnym wqymuszeniu budowy satelit dających ok 36 energii przez jakieś 54.675.000 sekund czyli 15187,5 godzin t.j 632 dni i 19.5 godziny....i redukcję kosztów o 81% - czyli możliwością latania 5 razy większą flotą....
      inna kwestia to możliwość wprowadzenia nowej prędkości - 1% - dla możliwości robienia FS-ów dla sazybkich uni do moonów połozonych kilka układów dalej odpozycji startowej zamiast o 2-3 gale .....( no bo niwe każdy ma wolne, i nie każdy ma możliwość odbierania i wysyłania codzinnych czy dwu-trzydniowych FS-ów...)
    • kristof45 napisał(a):

      inna kwestia to możliwość wprowadzenia nowej prędkości - 1% - dla możliwości robienia FS-ów dla sazybkich uni do moonów połozonych kilka układów dalej odpozycji startowej zamiast o 2-3 gale .....( no bo niwe każdy ma wolne, i nie każdy ma możliwość odbierania i wysyłania codzinnych czy dwu-trzydniowych FS-ów...)
      Ja jestem za :) Ale bardzo utrudniłoby to grę agresorom. Już teraz wyliczanie jest dość rzadkie, częstsza jest gra na wyczekiwanie błędu przeciwnika i moonkillingi.

      Lwica jest boska :)
    • Pominę spalanie, bo mnie jakoś specjalnie na tym nie zależy (aczkolwiek kibicuję innym dobrym pomysłom). Sam będąc lekko zawiedziony słomianym zapałem ostatniej odgórnej inicjatywy, z biegiem czasu niekiedy rozkminiałem nad jakimś w miarę sensownym i realnym knceptem zmian. Skorzystam z okazji i dorzucę cegiełkę tego, co właściwie teraz wymyśliłem. Sądzę, że GS-y mogłyby śmiało dostać buffa do prędkości. Niewielkiego, bo to co niżej prezentuję... z resztą, sami zobaczcie.

      Poniżej przedstawiam tabelę ze wzrostem wykładniczym n=1,25 na każdy z pięciu poziomów Rozwoju grawitonów, kolejno przypisanych pierwszemu i dwudziestemu poziomowi Napędu nadprzestrzennego. W wyliczeniach wziąłem pod uwagę klasyczne [9:499:15] z zaokrągleniami galaktyk i układów, oraz najdłuższy możliwy czas lotu dla prędkości 100%, razem z układami. Wszystko przy speed fleet x1.

      Rg
      x=1,252
      Nn 1*x
      t/[0:0:8]
      t/[0:250:0]
      t/[5:0:0]
      t/[5:250:8]
      Nn 20*x
      t/[0:0:8]
      t/[0:250:0]
      t/[5:0:0]
      t/[5:250:8]
      1
      1,00
      130
      08:33:06
      14:16:01
      38:47:53
      2d 13:37:00
      700
      03:41:13
      06:08:59
      16:43:17
      1d 02:33:29
      2
      1,25
      163
      07:38:57
      12:45:39
      34:42:08
      2d 07:06:45
      875
      03:17:53
      05:30:03
      14:57:23
      23:45:19
      3
      1,56
      203
      06:50:31
      11:24:50
      31:02:20
      2d 01:17:42
      1094
      02:57:00
      04:55:13
      13:22:40
      21:14:54
      4
      1,95
      254
      06:07:12
      10:12:33
      27:45:45
      1d 20:05:30
      1367
      02:38:20
      04:24:04
      11:57:56
      19:00:21
      5
      2,44
      317
      05:28:27
      09:07:54
      24:49:54
      1d 15:26:16
      1709
      02:21:38
      03:56:13
      10:42:10
      17:00:01



      Edit:
      Tak, wiem że czasy się nie zgadzają, ale nie wiem czemu mi arkusz przekłamuje. Być może nie do końca rozumiem w którym miejscu obliczeń mam zaokrąglać przy różnicy 0,5 w sekwencji równań. W FAQ ze wzorami jest notka że trzeba to robić przy różnicy 0,5 w sekwencjach równań i najpewniej nie do końca rozumiem o które wyniki chodzi. Czasy nie różnią się tak bardzo, więc nie skupiajcie się proszę na drobiazgach, bo to tylko prototyp pomysłu, który można rozpisać nawet inaczej. Grunt to ogólny zarys wizji.

      Zastanawiam się czy wykładnik nie mógłby być wyższy przy xNn^1,5/#Rg, wartość prędkości od drugiego poziomu (co choć widać w tabeli i tak zapomniałem zaznaczyć), wynosiłaby kolejno: 1) 1; 2) 1,5; 3) 2,25; 4) 3,375; 5) 5,0625!!! To znaczy, że przy 20. poziomie Nn, GSy fruwałyby z niebotyczną już prędkością 3543.
      Oddam konto na forum

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Hermes: Namieszał... ().

    • My tu w temacie mówimy o spowalnianiu, a nie o akceleracji. Jak się patrzy na uni 1x to wygląda spoko, ale teraz w modzie są 7x i 5x także spróbuj robić fs-y na takim bostcie jak podajesz.
      Sam mam 7lvl RG i mnożnik może wynieść:
      a) 1.25^7=4.76;
      b) 1.5^7=17.09;
      c) 3^7=2187

      A na spokojności topka może zrobić 9lvl, nawet 10 jest możliwy przy okazji astro 29lvl. Spalanie może tak maleć jak w punkcie a).