Handlarz - uzupełnianie surowców

  • Handlarz - uzupełnianie surowców

    1. Mam pytanie dotyczące uzupełniania surowców w handlarzu za antymaterie.
    Jak wygląda wzór określający koszt zakupu surowców za antymaterie? Jest coś takiego wogóle?
    W kodzie gry napewno cos takiego istnieje - napewno uwzglednia ilosc surowcow, pojemnosc magazynu i opcje 10%, 50% lub 100% jednak z samej gry nie umiem stworzyc takiego rownania.

    Pomoze ktos?

    2. Mam też drugie pytanie: handlarz wymieniajacy surowce.
    Standardowy przelicznik w grze (miedzy graczami) plasuje sie srednio 3m - 2k - 1d.
    Jaki zakres mozna mieć u handlarza? czy np. jak mam metal i chce krysztal to moze mi wyskoczyc przelicznik 3 do 1? czyli za 3kk metalu odstane tylko 1kk krychy?

    Pozdro
  • Profesore napisał(a):

    2. Mam też drugie pytanie: handlarz wymieniajacy surowce.
    Standardowy przelicznik w grze (miedzy graczami) plasuje sie srednio 3m - 2k - 1d.
    Jaki zakres mozna mieć u handlarza? czy np. jak mam metal i chce krysztal to moze mi wyskoczyc przelicznik 3 do 1? czyli za 3kk metalu odstane tylko 1kk krychy?
    Jesli juz to max przelicznik przy handlu metal za kryche mozesz miec 3 do 2 czyli za 3kk metalu dostaniesz 1,5kk krychy. Ale, zebys dostal taki przelicznik u handlarza to musisz podbijac stawke wydajac antymaterie i nie zawsze trafisz od razu maksymalny przelicznik. W wiekszosci przypadkow trzeba kilka razy podbic negocjacje z handlarzem by dostac max ile mozna tylko wyrwac czyli handlujac metal dostac przelicznik na kryche rowny 2 a na dex rowny 1.
  • Rozumiem ale do pewnych obliczeń potrzebuje znać odpowiedź na to pytanie:

    1. Mam pytanie dotyczące uzupełniania surowców w handlarzu za antymaterie.
    Jak wygląda wzór określający koszt zakupu surowców za antymaterie? Jest coś takiego wogóle?
    W kodzie gry napewno cos takiego istnieje - napewno uwzglednia ilosc surowcow, pojemnosc magazynu i opcje 10%, 50% lub 100% jednak z samej gry nie umiem stworzyc takiego rownania.

    oraz znać widełki jakie są u handlarza za antymaterie. i tyle.

    pliss pomocy

    edit:

    ok widełki znalazłem

    "Metal za deu: 3:x, gdzie x ma wartość pomiędzy 0,75 a 1
    Metal za kris: 3:x, gdzie x ma wartość pomiędzy 2 a 1,5
    Kris za metal: 2:x, gdzie x ma wartość pomiędzy 2,5 a 3
    Kris za deu: 2:x, gdzie x ma wartość pomiędzy 0,75 a 1
    Deu za metal: 1:x, gdzie x ma wartość pomiędzy 2 a 3
    Deu za kris: 1:x , gdzie x ma wartość pomiędzy 1,5 a 2"

    w takim razie zostaje tylko kwestia pytania nr 1 ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Profesore ().

  • ok.

    wiec zostaje 1 pytanie:

    1. Mam pytanie dotyczące uzupełniania surowców w handlarzu za antymaterie.
    Jak wygląda wzór określający koszt zakupu surowców za antymaterie? Jest coś takiego wogóle?
    W kodzie gry napewno cos takiego istnieje - napewno uwzglednia ilosc
    surowcow, pojemnosc magazynu i opcje 10%, 50% lub 100% jednak z samej
    gry nie umiem stworzyc takiego rownania.